SPORT Fred Grim wil genieten van gedwongen terugkeer Stam en Slippens aan kop in zesdaagse Trainer Lodeweges weg bij Groningen Amateursporters laten doping links liggen Keeperstrainer helpt Ajax uit de brand Hiddink wil niet forceren in Dortmund Kater jnoord wil i Jarosik' J teyenoord heeft serieu- rstelling voor Jiri Jaro- entvolle middenvelder a Praag. Dit melden lische media op voor in Jarosiks agent. Jaro- eldt als één van de talenten van het Tsje- foetbal. De intematio- ral offensief als defen- kan prima koppen en geweldig afstands- speler moet 6 miljoen ten. aard leidt osenborg fe Spaanse scheids- •uro Dauden Ibanez rond het Champions Kuel tussen Ajax en Ro- ]De wedstrijd tussen JDortmund en PSV Koten door de Portu- p) Cardoso Cortez Ba- Tnoord treft morgen iamo Kiev de Duitser berk. Hij floot dit sei- |et voorrondeduel van d in Istanbul met Fe- Daarin stuurde hij tt van Marwijk naar de trreus bij PSV - Doelman Ronald - heeft zijn contract verlengd tot 2005. Eind n zou de oude verbin- hpen. De 32-jarige Lim- "ei ram in 1994 bij PSV. jaren van zijn loop- iepen vrij turbulent. zich keer op keer be- aar dat lukte ook 'jjianley Menzo, Georg jj vica Kralj konden niet jj. de dadendrang van De laatste jaren ositie van Waterreus dinsdag 22 OKTOBER 2002 it meer ter discus- IKC willen jevergoeding De supporters van een schadeclaim in- _J FC Groningen. De :rs moesten zondag ier eerder dan ge- nstadion verlaten, om- s de veiligheid van de kon worden gegaran- supporters willen een het geld terug dat ze aartje en de reis naar n hebben betaald. aller Ayaz laten 31 nail Ayaz en zijn vader djn gisteren in voorlo- n eid gesteld door het n Antwerpen. De voet- ia [Eindhoven zat sinds pjp verdenking van be- lid bij de moord op ige Genkenaar, die in al zware klappen kreeg jn auto in de garage keren. Toen zaten jf1 ijn vader al vijf maan- ihtenis. Afgelopen zo- P het tweetal opnieuw ird, nadat er nieuwe te e feiten waren ont- 11 erdediging van het 10 rmoedt dat er nu bij s| it twijfel is ontstaan. I tus leek l liekenhuis K ij Juventus is zo'n gro- e lheid medicijnen ge- 11 at de burelen van de s( voetbalclub wel leken ein ziekenhuis. Profes- ti dartino Benzi ver- 3 steren voor de recht- k Turijn dat in een op- i#van de Italiaanse verschillende medicij- evonden. Het doping- )et aantonen dat er bij d langdurig sprake is ge- i ïhet gebruik van ver- mulerende producten, e nent snel «o meter 3' c iN - Marathonschaat- i Angenent uit Wou- is gisteravond in ijshal leerenveen snel op de er. Hij reed de afstand en en 48,77 secon- erbetering van zijn k record met een hal- De TVM-rijder zal tarten in het NK af- p de 5000 en 10.000 test was een oefening eplande aanval op uurrecord. ran Baaien Ferro terug - Dressuuramazone laaien krijgt het 0 terug. De recht- Bn Bosch acht niet lat de eigenaren van ird de verbintenis •gezegd. Ze moeten, 1 een dwangsom van o per dag, Ferro di- ikbaar stellen aan voor de training en aan wedstrijden. Van zich met Ferro nu en op de Olympische L 2004 in Athene. door Peter van Duyl Amsterdam - Tussen de gebrui kelijke deelnemers aan de Ajax- training liep gisteren opeens een oude bekende. Ruim vijf maan den na zijn laatste officiële wed strijd in het shirt van de Amster dammers is doelman Fred Grim terug. De routinier zit vanavond tijdens het Champions League duel met Rosenborg op de bank. En al is zijn rentree gedwongen, slechts zeer tijdelijk en in zekere zin zelfs ongewenst, Grim heeft zich voorgenomen van het mo ment te genieten. Het telefoontje van Ronald Koe man, zondagmorgen, kwam niet als een verrassing. Grim was za terdagavond in de ArenA, waar hij Maarten Stekelenburg op nieuw zag afhaken met een ou de spierblessure. In de weten schap dat Bogdan Lobont en Joey Didulica al langer gebles seerd zijn, kostte het Grim wei nig moeite hetzelfde optelsom metje te maken als de trainer van Ajax. Dat wil niet zeggen dat Grim een gat in de lucht sprong, toen Koeman zijn hulp inriep. Zijn rentree kan het best onder de noemer 'tegen wil en dank' wor den ondergebracht. „Dat tele foontje was geen verrassing, ik weet natuurlijk best wat hier gaande is", verwijst Grim naar de keepersproblematiek bij Ajax. „De trainer vroeg of ik er alsje blieft bij wilde komen. Daar wil de ik even over nadenken. Het moet wel verantwoord zijn, de kans bestaat altijd dat je erin moet. Maar de nood is ontzet tend hoog en bovendien sta ik op de lijst voor de Champions League. Dan ben je toch te veel clubman en Ajacied. Ik wilde mijn oud-ploeggenoten niet la ten zakken." Fred Grim (37 inmiddels) speel de tussen 1995 en 2002 125 offi ciële wedstrijden voor Ajax, waarvan zestien in Europees verband. De club besloot eind vorig seizoen het contract met de keeper niet te verlengen. Grim sloot zijn actieve loopbaan in mei af met de titel en de be ker. Desondanks zette Ajax zijn naam wel op de spelerslijst voor de Champions League. Voor alle zekerheid, heette het toen nog. Al heel snel kwam Ajax echter weer bij Grim terecht. Voor de eerste Europese wedstrijd tegen Olympique Lyon had de club al leen Maarten Stekelenburg tot haar beschikking. Ajax vroeg Grim om tijdelijk als tweede doelman te fungeren, maar de geboren Amsterdammmer be dankte hartelijk voor de eer. Ajax huurde vervolgens Henk Timmer in als vaste stand-in. Toen niet, nu wel, volgens Grim past het allemaal binnen de wetten der logica. „De eerste keer was het verzoek om vier tot zes weken tweede keeper te worden", verklaart hij. „Dat leek me toen niet de oplossing. Nu gaat het om een noodgreep. Het was óf Fred Grim óf helemaal geen reservekeeper. Ik ga er ook vanuit, dat dit eenmalig is." Of Grim het nog kan, is een vraag die hij zelf moeilijk kan beantwoorden. Na zijn afscheid werd hij de baas van de keepers- opleiding van Ajax. Nog dage lijks trekt hij zijn trainingspak aan. Niet meer om zichzelf, maar om anderen beter te ma ken. „Dat is natuurlijk iets heel anders. Maar vanmorgen tijdens de training viel het me niet te gen. Het gevoel pik je toch al snel weer op, het leek alsof ik niet was weggeweest Koeman zei ook dat hij totaal geen vrees zou hebben als ik moest inval len." Fred Grim is even terug bij Ajax. Leuk vindt hij het niet, omdat amsterdam/gpd - Robert Slip pens en Danny Stam hebben op de eerste dag van de Zesdaagse van Amsterdam de leiding ge nomen. In het hoofdnummer, een jacht over 45 minuten en tien ronden, pakte het Noord- Hollandse duo de winst. Het tweetal, vorig jaar derde in Amsterdam, wilde de concur rentie gisteren enige schrik aan jagen. „In de eerste jacht kijkt iedereen hoe de ander er voor staat. We hebben zelf geen krimp gegeven en merkten dat de anderen wel pijn moesten lij den. Dat is een heel goed te ken." Na de eerste dag zitten nog vier koppels in dezelfde ronde. Ach ter het koppel Stam-Slippens, dat gedurende de eerste avond 66 punten vergaarde, nemen de Zwitserse zwagers Bruno Risi en Kurt Betschart (58) de tweede plaats in. De winnaars van vorig jaar, Matthew Gilmore en Scott McGrory, staan derde met 50 punten, voor Jimmy Madsen en Marty Nothstein (40). De pu bliekstrekkers Leon van Bon en Servais Knaven staan achtste op een ronde. Van Bon kwam in de finale van de jacht ten val, na een lichte botsing met Risi. „Ik maakte een kleine inschattings fout." De Domo-coureur kwam er vanaf met schaafwonden aan zijn linkerbil en een licht opge zette rechterpols. Danny Stam was erg te spreken over de eerste dag. „Op het WK in Denemarken hebben we het laten liggen, daar werden we slechts negende in de koppel- koers. Maar deze week hebben we al laten zien dat we er wel degelijk bijhoren." Zaterdag won het tweetal de Europese ti tel, gisteren maakten ze op nieuw een goede indruk. Stam won de demyfinale, terwijl het duo tweede werd in de afval- koers en klassementssprint. Slippens, in Denemarken duide lijk nog niet in vorm, klopte bo vendien in de afsluitende sprint van de ploegkoers Bruno Risi met banddikte. Stam: „Je ziet dat Robert met de dag beter wordt Over een paar dagen zal hij helemaal moeilijk te kloppen zijn." Het doorgaan van de Zesdaagse van Amsterdam is de afgelopen dagen overigens even twijfel achtig geweest. Na inspectie door de brandweer moest de or ganisatie diverse ingrijpende aanpassingen in het Velodrome doen. Anders had de gemeente Amsterdam geen gebruiksver gunning voor de onlangs ingrij pend verbouwde accommodatie afgegeven. Baandirecteur Frank Boelé is den haag/gpd - Dopinggebruik in de top van het amateurvoetbal of het hockey is na genoeg te verwaarlozen. Slechts niet-gepro- fessionaliseerde wielrenners en krachtspor ters grijpen wel eens naar verboden midde len. De conclusies van een door het W.J.H. Mulierinstituut uitgevoerd onderzoek naar doping in georganiseerde breedtesport, die gisteren werden gepresenteerd, zijn allesbe halve verontrustend te noemen. Interessanter is het om te kijken naar de re sultaten van een onderzoek naar dopingge bruik onder de niet-georganiseerde spor ters, die fitnesscentra en dergelijke sport scholen bezoeken. In 1994 toonde een onderzoek van het Ne derlands Centrum voor Dopingvraagstuk- ken al aan dat ruim zes procent van die krachtsporters verboden middelen gebruikt. Het is uiterst zinvol, geeft NeCeDo-directeur Rens van Kleij toe, om uit te vinden of de realiteit nu anders is. Onlangs waarschuwde het ministerie van VWS nog voor het gebruik van een veel in die wereld gesignaleerd menselijk groeihor moon, met levensbedreigende bijwerkin gen, zoals de ziekte van Creutzfeldt Jakob. Het ligt in de lijn der verwachting dat die cij fers een ander beeld zullen geven dan de statistieken die onderzoeker Mark van den Heuvel gisteren openbaarde. Het onderzoek onder 723 geënquêteerde sporters strekte zich uit tot de bovenste amateurlaag van krachtsporten, wielrennen, atletiek, vecht- en verdedigingssporten, voetbal en hockey. Om de betrouwbaarheid van de ingevulde formulieren te toetsen werd bij veertig deelnemers een urinemon ster afgenomen en gecontroleerd. Die gaven geen ander beeld. In het onderzoek werd ook het gebruik van voedingssupplementen en vitamineprepa raten gepeild; 89 procent van de wedstrijd sporters neemt wel eens een voedingssup plement of vitaminepreparaat. De begeerte om uit het verboden potje te snoepen is er in de hoogste regionen van de bovengenoemde amateursporten nauwe lijks. Omdat de top van de amateursport als bovengrens werd genomen, cfenkt Van den Fred Grim trainde gisteren weer mee met de selectie. Het ging hem goed af. Foto: ANP/Toussaint Kluiters hij de aanleiding voor zijn ren tree daar te triest voor acht. Maar nu hij toch weer voor een paar dagen onderdeel van de se lectie is, maakt Grim er maar het beste van. „Vanmorgen in de kleedkamer was het natuurlijk 'oude jongens krentenbrood', meteen dollen. Ik ben echt ont zettend warm ontvangen door opgelucht: „We zijn de laatste aantal nooduitgangen op de Gelukkig hebben we van de dagen nog enorm druk geweest, verkeerde plek te zitten. En het brandweer de nodige medewer- Het was allemaal erg hectisch, zeil dat aan de onderkant van de king gekregen, zodat we nog Toen de brandweer kwam con- baan was aangebracht, bleek juist op tijd alle aanpassingen af troleren bleek onder meer een brandbaar. Dat moest dus weg. hadden." Heuvel een reëel beeld te kunnen geven van dopinggebruik in de breedtesport. Nul tot negen procent van de georganiseer de amateursporters in Nederland heeft in het afgelopen jaar stoffen tot zich genomen die op de dopinglijst van het Internationale Olympisch Comité voorkomen. Dat percen tage ligt iets hoger (nul tot veertien procent) als verder dan een jaar (ooit) wordt terugge gaan. De cijfers dalen flink als stoffen als ca feïne, hasj, marihuana en alcohol niet wor den meegewogen. De onderzoekers maakten uit hun bevindin gen op dat wielrenners nog wel eens bewust grote hoeveelheden cafeïne (koffie) tot zich nemen om beter te kunnen presteren. Dat kwam vaker voor dan het gebruik van ana bole steróïden. NeCeDo-directeur Rens van Kleij noemt het dopinggebruik onder breedtesporters 'niet alarmerend'. „Het kan geen kwaad om de voorlichting onder sporters en trainer te intensiveren, maar er is geen reden om een grootse Post bus 51-campagneie starten." groningen/gpd - Overmand door emoties nam Dwight Lo deweges gistermiddag afscheid van FC Groningen. Met de woorden 'Dit is het beste voor de club, het krediet is volledig op' verzocht hij de clubleiding hem van zijn taken als trainer- coach te ontheffen. En nu moet FC Groningen dus op zoek naar een nieuwe roerganger. Aanvoerder Paid Matthijs trok meteen het boetekleed aan. „Als spelers moeten wij ons dit ook aantrekken, want de mens Lo deweges verdient dit niet." Di recteur Hans Nijland had het zien aankomen. „Wat er zondag na de wedstrijd gebeurde en wat er maandagochtend op ons af kwam, dan is hoe pijnlijk ook dit misschien de beste oplossing." Technisch manager Henk Veld mate: „Voor zover je van een oplossing kunt spreken." Wie moet de nieuwe trainer van FC Groningen worden? Of, lie ver eerst, welke eigenschappen moet hij hebben? Is hij in de eerste plaats psycholoog of een begenadigd tacticus? Is hij jong of juist rijp en ervaren? Regeert hij met harde hand of met be grip? Het zijn vragen waarover de leiding van de club zich de zer dagen gaat buigen. De pro fielschets moet in elkaar worden getimmerd. Mogelijkheden zijn er te over. Het is een scala van Aad de Mos tot Frank Rijkaard en van Co Adriaanse tot Hans Westerhof of Jan Wouters. FC Groningen is het meest gebaat bij een trainer waar de spelers tegenop kijken, iemand met natuurlijk gezag dus. Een trainer ook die meer practicus dan theoreticus is en over een reële voetbalvisie be schikt. Het ontslag van trainer Dwight Lodeweges kwam uiteraard niet geheel uit de lucht vallen, toch reageerden de spelers verrast. „Ja, want vanmorgen stond hij nog gewoon op het veld", aldus Paul Matthijs. Gistermiddag kreeg iedereen een telefoontje of sms'je: 'Lodeweges heeft ontslag genomen'. „Heel triest natuur lijk", aldus Matthijs. Hoewel Matthijs het op zich ver velend vindt dat de trainer zelf geen afscheid van de spelers groep wilde nemen, heeft hij er dortmund/gpd - De wedstrijd PSV-Auxerre werpt zijn scha duw vooruit in Dortmund. PSV, nagenoeg uitgeschakeld voor de tweede ronde Champions Lea gue, kan nog wel een ticket ver dienen voor het UEFA Cup toernooi. Het ziet er naar uit dat PSV die troostprijs volgende week in het rechtstreekse duel met Auxerre moet binnenhalen. Daarom zal Guus Hiddink van avond tegen Borussia Dort mund geen gekke dingen gaan doen. Onder gekke dingen ver staat hij bijvoorbeeld spelers zo danig forceren dat ze een week later geblesseerd moeten toekij ken. „Ik wil geen rekening ge presenteerd krijgen" zei hij vooruit kijkend naar PSV-Auxer re. Geblesseerden en half-ge- blesseerden heeft PSV genoeg. Het was gisteravond nog onze ker of Arnold Bruggink, Andre Ooijer, Arjen Robben en Wilfred Bouma inzetbaar zijn. Alle vier herstellen goed, maar het laatste zetje moet nog gegeven worden. alle begrip voor. „Ik denk dat hij dat niet kon, hij zal helemaal stuk hebben gezeten. Want de druk op hem was ontzettend groot, vooral van buitenaf. Tot het laatst heeft hij ons uit de wind willen houden, dat sierde hem." Dat het ontslag onvermijdelijk was, begrijpt Matthijs. „De trai ner is verantwoordelijk voor de resultaten en die waren niet goed. Daar wordt de trainer op aangekeken, zo is het voetbal. Maar wij als spelers zijn ook schuldig, wij hebben gewoon onder de maat gepresteerd. Dat knaagt aan ons, maar zeker ook aan de trainer." Over de opvolger is Paul Mat thijs vrij duidelijk. „Wie het moet worden, weet ik ook niet. Maar het zou goed zijn dat de nieuwe trainer ons bovenal het zelfvertrouwen terug geeft. Niet allerlei tactische verhandelin gen. Wij moeten als elftal weer fris in het hoofd worden, ver trouwen, plezier en strijdlust te rug krijgen. Ik verwacht dat wij als spelers nog wel geconsul teerd zullen worden, maar dat is aan het management." Manager technische zaken Henk Veldmate spreekt over een gezamenlijke nederlaag. „Niet alleen het ontslag van Lodewe ges, maar ook de hele sportieve gang van zaken bij de club, be schouw ik als een persoonlijke nederlaag. Natuurlijk was Lode weges een goed vakman met veel inzet en hart voor de club. Maar ons uitgangspunt voor dit seizoen was handhaving, stap pen vooruit en aansluiting bij de middenmoot. Dat is tot nu toe niet gelukt." Op de vraag of de slechte resul taten dit seizoen alleen aan de trainer liggen of dat de spelers groep wellicht ondermaats is, reageert Veldmate als volgt „Het is een samenloop van fac toren. De spelergroep functio neert niet zoals we gehoopt en verwacht hadden en helaas is Lodeweges er ondanks zijn ge weldige inzet niet in geslaagd de negatieve spiraal om te buigen. We hebben dit seizoen voortdu rend met elkaar gesproken over hoe te spelen, hoe te doen, maar resultaat heeft het niet opgele verd." de jongens, dat deed me goed. En ik zal straks geconcentreerd op de bank zitten, maar ik zal tegelijk proberen ervan te genie ten." UITSLAGEN PAARDENSPORT Alkmaar. Draf- en rensport. Eerste koers, 2060 m: 1. Nicky Dijkhoeve (Pools, R.L.) 1.17,5, 2. Orfeus Laukko 3. Nibber F Boko. Toto: winnend 5,60; plaats 1,40 1,80 1,40; koppel 24,40; trio 145,80. Tweede koers, 2060 m: 1 Rocket NCS (Im- ming. C.D.) 1.20,9, 2. Renaissance, 3. Ritchie H Boko. Toto: winnend 2.50-, plaats 1,20 1,30 2,60; koppel 11,10; trio 37,40; dubbel winnend 15,90 Derde koers. 2400 m: 1. Rainbow Valley (Mau- rix, J.G.P.) 1.21,9, 2. Ottofire Spint, 3. Noble Texas. Toto: winnend 5,20; plaats 2.10 2.60 2,90; koppel 38,00; trio 176.30. Vierde koers, 2060 m: 1. Nytane Promise (Cre- bas, H.) 1.20,4, 2. Nema Cartouche, 3. Pigilio Crafts. Toto: winnend 4,70; plaats 1,90 1,30 2,00; koppel 8,00; trio 17,70. Vijfde koers, 2060 m: 1. Paco Belvedere (Woudstra. S.) 1.19,3. 2. Pegasus Dragon. 3. Michel Compaen. Toto: winnend 3.20; plaats 1,40 6,802.70; koppel 13,70, trio 104,60 Zesde koers. 2080 m: 1 Kym Promise (Beek man. Mw. A.) 1.21.4, 2 Lex Meerswal Toto: winnend 1,50; plaats 1,40 2,30 0,00; koppel 4,70; trio jackpot. Zevende koers. 2060 m: 1. Roxy Shoeing (Pools, R.L.) 1.22,2, 2. Papermoon, 3. Rap van Assum. Toto: winnend 1,70; plaats 1,40 1,60 2,70; koppel 4,30; trio 29,10 Achtste koers, 1100 m: 1 Millions Ahead (Strien, Mw J.) 1.15,5, 2. Jehda Naomi. 3. Juni. Toto: winnend 2.20; plaats 1.30 2,60 1,60; koppel 17.00; trio 70.20. Negende koers, 2060 m: 1. Only Ricardo (Post. A.H.) 1.20,4, 2. Navarro Hanover, 3. Ki- bo Wix. Toto: winnend 5,40; plaats 1,80 1,20 6,70; koppel 13,30; trio 153,60. Tiende koers, 2060 m: 1. Redford First (Blonk F.W van der) 1,21,6, 2. Pareltje Star VS, 3. Picolo W. Toto: winnend 8,50; plaats 3,00 3,40 1,90; koppel 57,80; kwartet 5.794,10. Totalisatoromzet: 50,785,50. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2926. 6 7.18.19.24.28.30 40.42.44.45.48.52 55 58.62.63.69.70.77 (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Stockholm. Mannen, 650.000 euro. Derde ronde kwalificaties: Van Lottum (Ned) larsson (Zwe) 6-7 6-3 6-2, Joachim Johans son (Zwe) - Kempes (Ned) 6-7 7-6 7-6. Sint-Petersburg. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Joesjni (Rus) - El Aynaoui (Mar/6) 3-6 6-4 6-3, Voltsjkov (WRu) - Elgin (Rus) 6-4 6-0, Kiefer (Dui) - Levy (Isr) 6-0 6-1 Hrbaty (Slw) - Ulihrach (Tsj) 3-6 6-3 6-4, Cona (Arg) - Ljubicic (Kro) 6-2 6-3, Zabaleta (Arg) - Koubek (Oos) 3-6 6-2 6-4 VOETBAL Tweede elftallen eredivisie: AZ - PSV 1-2, Ajax - Willem II 1-3, ADO Den Haag - Fevenoord 0- 4. RKC - FC Twente 1-0, NAC - FC Utrecht 0- 0. Tweede elftallen eerste divisie A: Veendam Eagles 0-4, Volendam - Emmen 1-1, Haarlem - Heracles 1-3 Eerste divisie B: VW - Oen Bosch 1-3, Fortuna 5. - Helmond Sp latr. Excelsior - NEC latr, TOP - Roda JC 2-3, Eindhoven - MW 3-2, Dor drecht - RBC 0-1 gest. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse. Stand na de eerste dag: 1. Slippens/Stam (Ned) 66 punten. 2 Risi/Betschart (Zwi) 58. 3 Gilmore/McGrory (Bel/Aus) 50. 4 Madsen /Nothstein (Den/VSt) 40. op een ronde 5. Van Zijl/Hunter (ZAf) 34. 6 Dorich/Stocher (Dui- /Oos) 31. 7. Martinello/Villa (Ita) 24. 8. Kna- ven/Van Bon (Ned) 22, 9. Sassone/Garber (Fra/Oos) 11, op twee ronden 10. Vonhot/De Jager (Oui/Ned) 18, op drie ronden 11. Matthe Pronk/Jos Pronk (Ned) 13. 12. Lapage/Me.r- haeghe (Bel/Bel) 7, op vier ronden 13. Gibb- /Zuijderwijk (GBr/Ned) 24. ACHTERLIJN en paar weken geleden moest Lj de NOS excuses aanbieden aan de bondscoach van het Ne derlands voetbalelftal, omdat een verslaggever hem op televisie Dikkie Dik had genoemd. Datgetiugde niet van respect, vond de boze bondscoach. Ajax-aanvaller Andy van der Meyde was er woensdag niet bij in Oostenrijk, waar Oranje de EK-kwalificatiewedstrijd speelde. De voetballer voelde zich volgens de bondscoach niet zo lekker en was daarom in Nederland geble ven. Om die reden zou ik me nooit afgemeld hebben, zei de bondscoach op een persconferen tie. Zondag vertelde Andy van der Meyde dat hij thuis was gebleven omdat zijn zwangere vriendin in het ziekenhuis was opgenomen. Dat luid hij de bondscoach ook verteld. Dit voorval getuigt niet van res pect van de bondscoach. De spelers van het ruitioruile voetbalelftal mogen niet bellen in de bus. Maar ze doen het weL Niet opzichtig met hun telefoon tje in de hand, maar een beetje stiekem, met een oordopje en een microfoontje. Gelukkig is onze bondscoach niet op zijn achterhoofd geval len. Die heeft dat echt wel door. Maar hij doet alsof hij het niet weet En onze bondscoach saiaamt zich er niet eens voor, hij lijkt er zelfs een beetje trots op, want hij heeft het gewoon tegen het Alge meen Dagblad i>erteld. Dat is toch wel heel merkwaar dig voor een bondscoach die res pect moet afdwingen bij zijn sfielers. Nederland vliegt er in Portugal op het EK uit na de eerste ronde omdat de spelers tijdens de wed strijden allemaal lopen te zoeken tiaar hun telefoontjes, die con stant uit hun oren vallen. In de dug-out zit een rode kater. Het kind van Andy van der Meyde heet geen Dick. En ik heb heirmvee naar Louis van GaaL Janet van Dijk Leon van Bon (linksvoor) en Servais Knaven gaan van start in de koppelkoers. Foto: ANP

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23