SCOREBORD
Verona van de Leur in Parijs naast erepodium
t
PRIJSVRAGEN
Uitslag Lotto: 6, 7. 15. 22. 28. 42 bonusgetal
33, Kleur paars
Uitslag Euroloterij: 870014
Lucky Day: 2.3.6.8.13.24.26.32 33.38 40.
43.46.52.57.62.66.70.79.80
AMATEURVOETBAL
Zaterdag
Hoofdklasse B: Zwart Wit'28-IJsselmeerv. 0-1.
Spijkenisse-Barendrecht 1-1. GVW-DOVO 0-0.
SHO-Delta Sport 1-1, Huizen-ASWH 2-2, Ben-
nekom-Heerjansdam 3-0, Spakenb-TOGR 2-0
Spakenburg
8-19
Zw.Wit'28
8-10
Huizen
8-14
GVW
8-10
IJsselm.v
8-14
TOGR
8- 9
ASWH
8-14
Bennekom
8- 9
SHO
8-12
Heerjansd.
8- 9
DeltaSport
8-11
Spijkeniss
8- 7
DOVO
8-10
Barendrecht
8- 2
Hoofdklasse C: Be Quick'28-ACV 1-3, WHC-Urk
3-2, WOG-Genemuiden 1-3, Flevo Boys-Nun-
speet 0-1, Dronten-Apeldoorn 2-2, Drachtster
Boys-S DC Putten 0-4
SDC Putten
8-18
Genemuiden
8-10
Harkem. B
7-14
BeQuick'28
8-10
WOG
8-14
CSV
8- 9
WHC
8-14
Drachts. B.
8- 9
Nunspeet
8-12
Dronten
8- 7
ACV
8-11
DVS '33
7- 6
Urk
8-11
Flevo Boys
8- 6
Zondag
Hoofdklasse A: Elinkwijk-Hilversum 0-2, TONE-
GID0-K8V 2-2, Westlandia-Kranenburg 1-3.
Hollandia-AFC 2-2, ADO'20-Nieuwenh. 1-2.
Baronie-Omniworld 3-1, Turkiyemsp.-Argon 1-1
Baronie
8-21
Kranenburg
8-10
Turkiyemspor
8-17
Tonegido
8- 9
Westlandia
8-13
ADO '20
8- 9
AFC
8-12
Elinkwijk
8- 8
Nieuwenh.
8-12
Argon
7- 7
Omniworld
7-10
Hollandia
8- 6
Hilversum
8-10
KBV
8- 5
ZAALVOETBAL
Mannen
Eerste divisie A: Urk- Bax 4-2, Utrecht- WMC
6-1, Kronenburg- Estudiantes 7-4, Heeren
veen- Inter Dako 4-2, Arnhem- Jong Eagles 5-
6. HZVAqua- ZSW4-8.
Heerenveen 5-15 Bax 6-8
Kronenburg 6-12 ZSW 6-7
Utrecht 6-10 Arnhem 5-6
Urk 4- 9 Estudiantes 6-4
Jong Eagles 5- 9 HZV Aqua 7-4
Inter Dako 5- 8 WMC 5-1
ZVU'95 6- 8
Volend. 2- Sparta'67 4-2.
29 4-2. West St. 2- Maasstad
12-3. Koos Alb - NBHW Boys
Zandvoort 8-3, AORC- Hovo-
7-21
NBHW Boys
7-10
7-16
Hovocubo
7-
7
7-13
AORC
7-
7
7-12
Paal'29
7-
6
7-12
West St. 2
7-
5
7-12
Zandvoort
6-
3
6-11
Bax 2
7-
0
2-4.
R'damse Studs
7-16
Wippolder
6-9
Jai Swadesh
7-15
Westlandia
6-8
Noordzee
7-13
Simeko
6-7
BVP
7-12
Sprint
7-7
Groenoord
6-11
ZWL
7-6
Rozet
7-10
Semper Alt.
6-4
ZVOB
7-10
Bakkenes
6-4
BADMINTON
BRIDGE
KNDB-competitie
Ereklasse: Vorden-Meurs/DeZ 12-12; Maas van
't Hoog-Hiltex 12-12. Witte van Moort- Toma-
haók/Westland 12-9: Angarde Informatica-
Heijting Huissen 10-16; Van Stigt Thans-Wol-
ter&Dros/ADG 17-8; CEMA/DVZ-Apeldoorn 13-
10.
Van Stigt
3-6
W&D/ADG
3-3
Heijting H.
3-4
CEMADVZ
3-3
Meurs
3-4
Angarde
3-2
Hiltex
3-4
Vorden
3-2
Witte v.M.
3-4
A'doorn
3-1
Maas v.'t. H
3-3
T/Westland
3-0
Eerste divisie B:
Scagha'66- Paal'
5-8, ATC- Bax 2
7-4, Lutjebroek-
cubo4-3.
Maasstad
Volend. 2
Scagha'66
Lutjebroek
ATC
Koos Alb
Sparta'67
Hoofdklasse: R'damse Studs- BVP 11-1, Sem
per Alt.- ZVOB 6-7, ZWL- Westlandia 2-1.
Sprint- Simeko 2-5, Rozet- Groenoord 6-7, Jai
Swadesh- Noordzee 9-2, Bakkenes- Wippolder
Hoofdklasse: RDG/DIO-Het Noorden 14-11.
Doetinchem-Hijken DTC 11-14; Heijmans Ex-
celsior-PWG 's-Gravenpolder 12-15; De Olde-
hove-RDC 12-15; Beter/Dordrecht-Nijverdal
16-10; Rinsumageeest-DES Lunteren 16-10.
Hijken 3-6 DES 3-2
RDC 3-5 Het Noorden 3-2
PWG 3-5 Excelsior 3-2
Beter/D. 3-4 RDG/DIO 3-2
Doetinchem 3-4 Nijverdal 3-1
Rinsumag. 3-3 Oldehove 3-0
Eerste Klasse B: TDV-Source+ NDG 18-6;
IJmuiden-Hiltex II 7-16; CAB Holland/DEZ-Sa-
men Sterk Hazerswoude 15-9; VAD-SNA 14-
11; Van Stigt Thans ll-PSV Dammen 17-8;
Constant/Charl.-Constant/Charlll 18-9.
Const/Charl. 3-5 CAB H. 3-4
TDV 3-4 PSV 3-3
Hiltex II 3-4 Samen Sterk 3-2
Van Stigt II 3-4 C-ZCharl. II 3-1
VAD 3-4 S+/NDG 3-1
IJmuiden 3-4 SNA 3-0
Tweede Klasse C: Leids Damgenootschap-Gan-
dhi 21-6; Schagen-Amstelland 19-7; Kijk Uit-
Den Haag II 20-5; RDC Rijnsburg ll-Zaandam
11-14; Heemstede-Krommenie6-18
Schagen 3-6 Heemstede 3-2
Krommenie 3-6 Amstelland 3-2
LDG 3-6 Gandhi 3-2
Kijk Uit 3-3 RDC II 3-0
Zaandam 3-3 Den Haag II 3-0
Groesbeek. Fortis Challenge Open. Europese
Challenge Tour. 135.000 euro. Eindstand: 1.
De Vooght (Bel) 270 slagen (-18). 2 Derksen
(Ned). Gustafsson (Zwe). Widmark (Zwe), Law-
rie (Ier), Arruti (Spa) 272. 7. Archer (Eng)
273. 8. Van der Valk (Ned). Van Hauwe (Fra).
Nyman (Zwe) 274.
Kuala Lumpur. WK amateurs vrouwen: Eind
stand: 1 Australië 578 slagen, 2. Thailand
578 (Australië wint op betere score derde
speelster). 3. Spanje 579, 19. Nederland
(Schreefel 78, Duvalois81, Heeres 74) 601.
Wentworth. World Matchplay Championship, 2
miljoen euro. Halve finales: Garcia (Spa) ver
slaat Campbell (NZe) 2 1. Els (ZAf) verslaat
Singh (Fiji) 3 2 Finale: Els verslaat Garcia 2
1.
Lake Buena Vista. Disney Golf Classi., US
Tour, 3,8 miljoen euro. Stand na 3e ronde: 1
DiMarco (VSt) 196 slagen (-18). 2 Kendall
(VSt). Burns (VSt) Hoch (VSt) 198. 5. Edwards
(VSt) 199, 13. Woods (VSt) 202.
HONKBAL
Anaheim. World Series. Eerste wedstrijd: Ana
heim Angels - San Francisco Giants 3-4: Stand
in best-of-seven: 0-1.
Abensberg. Europacup, finaleronde. Halve fi
nale: Abensberg (Dui) - Kenamju (Ned) 7-7.
Abensberg wint op judopunten (67-44). Sint-
Petersburg (Rus) - Petrom Liberty Oradea
(Roe) 10-4.
KORFBAL
Vrouwen
Hoofdklasse: GDA- Westland. 1 4-9, Simeko
2- SEV 5-2, Westland. 2- RKDEO 4-2, UVS-
VCS 3-1, Blijdorp- DONK 4-8, Simeko 1- Acti-
vitas 5-5.
Activitas 7-19 SEV 6-9
RKDEO 7-16 GDA 6-9
Westland. 1 7-15 DONK 7-8
UVS 7-13 Tutor 6-6
Simeko 2 7-13 VCS 6-4
Simeko 1 7-11 Zw. Wit'28 6-0
Westland. 2 6-10 Blijdorp 7-0
ATLETIEK
Amsterdam. Marathon. Mannen: 1 Kimutai
Kosgei (Ken) 2.07.26, 2. Bor (Ken) 2.07.56,
3. Cheptot (Ken) 2.07.59, 4. Pena (Spa)
2.08.08. 5. Korir (Ken) 2.08 10, 9. Krotwaar
(Ned) 2.11.21. 18. Paris (Ned) 2.21.47
Vrouwen: 1 Warm (Eth) 2.22.19. 2. Dita (Roe)
2.23.52. 3. Larsen (Noo) 2.27.06, 4. Tola
(Eth) 2.29.08. 5. Tecuta (Roe) 2.29.29. 8.
Van Schuppen (Ned) 2.34 26.
Stein. NK 100 km. Mannen: 1. Kotsbibka
(Oek) 7.37.40. 2. Lust (Purmerend) 7.45.57.
3. Vanderzanden (Bel) 7.48.44. 4 Van de
Loop (Oss) 7.52.45. 5 Zoutman (Monster)
7 53.35. Vrouwen: 1 Benóhr (Dui) 8 56.59,
2. Buiten (Biddinghuizen) 9.15.30. 3 Duran
(Tur) 9.23 23. Mannen. 50 km: 1. Toptoen
(Oek) 2 49.47. 2. Gi|zen (Urmond) 3.35.57.
3. Suikerbuijk (Moerstraten) 3.56.42; vrou
wen: 1 Van Vliet (Oss) 3.57.57.
Reims. Marathon. Mannen: 1 Kibiwot (Ken)
2.12.12. 2. Edep (Ken) 2.12.24, 3. Momanyi
(Ken) 2.12.29. 4 Sugut (Spa) 2.14.01. 5.
Tambwe (DR Congo). Vrouwen: 1Karimi (Ken)
2.35.26, 2. Omwanza (Ken) 2.35 36, 3. Oli-
vera (Chl) 2.36.16 Halve marathon, mannen:
1 Onsare (Ken) 1.02.52, 2. Wilfred Kigen
(Ken) 1.02.52. 3. Ochoro (Ken) 1.02.53;
vrouwen: 1. Ochichi (Ken) 1.10.03, 2. Ongera
(Ken) 1.12.48, 3. S|oebareva (Rus) 1.13.03.
Waddinxveen Coenecooploop
10.000 meter: 1 Kibiwott (Kenia) 29.00. 2.
Gielen (Scopias) 29.05. 3. Bougra (PSV)
29.12, 4. Lauret (Loopgroep PK) 29.12. 5.
Raburu (29.58), 6 Schaar (Parthenon) 30.27,
7 Choge 30.33, 8. Blokland (AV Gouda).
30.40. 9. Rousseau (Royal Excelsior) 31.00,
10. Labquira 31.12. 20 Los (Leiden Atletiek)
33.56
Veteranen (40+): 1. Van Egdom (Loopgroep
PK) 30.45. 2. Barel (7Hills Running) 33.04.
6. Barnhoorn (Leiden Atletiek) 34.06
Vrouwen
1. Chepkonga 33 22, 12. De Vries (Leiden At
letiek) 42.59
Veteranen (35+): 1Van Onna (PAC) 33.27
5.000 meter: 3. Stolwijk (Leiden Atletiek, ju
nior) 18.00
Overgangsklasse B: SDO (K)-Avanti 10-15,
Fortis-Vriendenschaar (H) 14-16, GKV (G)-An-
ti lopen 17-17, TOP-KCC 15-8.
TOP 8-12 Avanti 8-6
Vriendensch. 8-11 KCC 8-6
Fortis 8-10 SDO 8-6
Antilopen 8- 7 GKV 8-6
Overgangsklasse C: Sporting Trigon-Rodenburg
8-12. Refleks- De Meervogels 14-19. LDODK-
Steeds Hooger 14-15, BW. Heerenveen-Stan-
fries uitgesteld naar 27/10.
Meervogels 8-14 Steeds H. 7-7
BW H'veen 7-12 LDODK 8-4
Stanfries 7-10 Refleks 7-2
Rodenburg 8-10 Sp. Trigon 8-1
Eerste klasse F: HKC (H)-Kinderdijk 11-10.
ODO (M)-Pernix 8-10. Albatros-Maassluis 11-
13. VEO-Tjoba 11-19. Kinderdijk-HKC (H) 11-
12 (uitgespeeld).
Maassluis 8-12 Kinderdijk 8-8
T|oba 8-11 Albatros 8-6
HKC 8-11 ODO 8-6
Pernix 8-10 VEO 8-0
Tweede klasse F: Kios-Tempo 15-12, IJsselvo-
gels-ONDO (G) 9-6. Weidevogels-ZKC'31 12-
12. De Vinken-DKV (IJ) 9-5.
IJsselvogels 8-14 De Vinken 8-6
ONDO 8-11 Weidevogels 7-5
Tempo 8-10 Kios 8-5
DKV 7- 6 ZKC'31 6-3
Derde klasse B: Fiks-SEV afgelast.
Derde klasse D: Velocitas-De Danaïden 8-9.
KZ Leiden-Crescendo8-ll.
Velocitas 8-12 KZ Leiden 8-8
De Danaïden 8-12 GKV 7-6
Crescendo 8-11 Oosterkw. 6-1
Aurora 7- 8 Dubbel Zes 6-0
Res. overgangsklasse C: Sporting Trigon 2-HK-
V/OE 2 4-15. BW Heerenveen 2-Stanfries 2
uitgesteld naar 28/10. Refleks 2-De Meervo
gels 2 14-15, DOS'46 3-Rohda 3 9-15.
Res. eerste klasse E: Die Haghe 5-Sporting Tri
gon 3 11-17. HKV/OE 3-Koog Zaandijk 3 13-
12. BEP 3-Fortuna 4 afgelast, Blauw Wit 3-
Groen Geel 4 13-12; F: TOP 3-Groen Geel 3
11-15, DVO 4- Avanti 2 4-10, Excelsior 2-Va-
da 3 11-9, PKC 5-KVS 4 20-8; G: ODO(M) 2-
Pernix 2 10-17, HKC(H) 2-Swift(M) 2 10-4,
Albatros 2-Maassluis 2 11-12, PKC 3-KCC 2
11-14.
Res. tweede klasse A: Achilles 3-Tempo 2 11 -"
12, KVS 5-De Dijkvogels 2 8-7, VEO 2-TOP 4
18-15; D: Ready 3-Pernix 3 10-10, KZ Leiden
2-De Meervogels 4 afgelast, Phoenix 2-Futura
3 12-14.
Jun. overgangsklasse B: TOP-BEP 22-12, HK-
V/OE-De Meervogels 10-11, Rohda-Sporting
Delta uitgesteld naar 27/10, DSC-Blauw Wit
15-13; C: WION-Die Haghe 21-13, Victum-
Tempo 7-14, Bolnes-OWO 7-13, Odik-ALO
145 MOTORSPORT
Derde divisie 3: BCR '91 5 - Flair 2 6-2; BC
Oosterhout - Veglo 2-6; Refoba - Flying Shutt
le '57 2 2-6; Boomgaardshoek - Nieuwerkerk-
IJ. 5-3; BCR '91 5 - Nieuwerkerk-IJ. 5-3.
Derde divisie 4: De Ritte 3 - Huizen '96 5-3;
Van Zi|derveld 5 - ZIGO 6-2; Slotermeer 5 -
Conservatrix/Velo 3 2-6; Flair - BC Lisse 4-4.
BILJARTEN
Eredivisie driebanden, achtste ronde. Rutac
Havermans Groep 4-4. Safety Holland - Crystal
Kelly 6-2. Service Pack/'t Tapperijke - Rovano
6-2 BC Princesse - Twentevisie 2-6. IMD Ser
vices-GSA Schiphol 4-4.
NBB-competitie
Transfer Solutions Meesterklasse
Uitslagen eerste weekeinde (vier ronden):
Crash 1- Crash 2 21-9; Crash 2- 't Onstein 1 9-
21; Continental Club-Crash 1 19-11; Crashl-
Modalfa 13-17; Hok 1-Crash 2 18-12; Crash
1 t Onstein 2 23-7; Modalfa-Crash 2- 16-14;
1 Onstein 1 4-71
Pegasus 4-70 Modalfa 4-60
Crash 1 4-68 Hok 1 4-57
De Lombard 4-65 'I Onstein 2 4-51
Hok 2 4-63 Continental 4-47
Buitenhof 4-61 Crash 2 4-44
Star 4-61
DAMMEN
Amsterdam. Bijlmertoernooi, grootmeester-
groep: Negende en laatste ronde: Sakidin
(Ned) - Elenbaas (Ned) 1-1, Thijssen (Ned) -
Tsjizjow (Ned) 1-1. Jansen (Ned) - Kandaurov
(Rus) 1-1. Samb (Sen) - Valneris (Let) 1-1,
Ndjofang (Kam) - Tansykkuzhina (Rus) 2-0.
Eindstand: 1 Tsjizjow 15, 2. Valneris 13. 3.
Samb 12. 4. Thijssen 12, 5. Jansen 9, 6. Nd
jofang 9, 7. Kandaurov 7, 8. Elenbaas 6. 9.
Tansykkuzhina 4, 10. Sakidin 3.
Bellpuig. Motocross des Nations. Finale indivi
dueel: 1. Garcia Vico (Spa) KTM, 2. Bartolini
(Ita) Honda. 3. Alessio Chiodi (Ita) Yamaha. 4
Vehvialinen (Fin) Honda, 5. Iven (Bel) KTM, 6.
Theybers (Bel) KTM. Landenklassement: 1.
Italië (Bartolini, Chiodi, Puzar) 5. 2. België
(Iven, Theybers, Priem) 11, 3. Finland (Vehvi
alinen, Pyrhonen, Kovalainen) 12, 4. Span|e
(Vico, Bernardez, Lanza) 13, 5. Zweden (Eng-
dahl, Karlsson, Lindhe) 20.
PAARDENSPORT
Leeuwarden. Indoor Friesland. Springen. Grote
Prijs, 1,60 m. na barrage: 1. Vrieling (Ned) La
bor's VDL Edminton 0-43.99, 2. Nicolas (Fra)
JPC Modesto 0-45.51. 3 Rassas (VSt) Chica
Bay 4-42.96. 4. King (VSt) Espadon 4-62.09.
5. Voorn (Ned) Tinello Corona 4-64,68. 6.
Zoer (Ned) Lowina 4-65.44 Internationaal, na
barrage: 1 Alves (8ra) Corina 0-31,04, 2 En-
gemann (Dui) 0-31,74, 3. Le Jeune (Bel) Ro
bijn VDHB 0-33,60, 4. Van Dijck (Bel) Roxan-
na van de Zuuthoeve 0-39,80, 5 Bril (Ned)
Izaura G 4-30,13, 6. Smith (GBr) Senator Ma-
riusGlaudius 4-30,61.
Düsseldorf. CSI-A. Dressuur. Kür op muziek,
wereldbekercyclus: 1. Salzgeber (Dui) Rusty
81,01, 2. Van Grunsven (Ned) Gestion Saline-
ro 78,54, 3. Theodorescu (Dui) Renaissance
74,61, 4 Kemmer (Dui) Albano 74,02, 5. Pla
ge (Zwi) Regent 73,98, 9. Marlies van Baaien
(Ned) Idocus 72.38. Stand WB: 1. Kittel (Zwe)
27 punten, 2 Salzgeber (Dui) en Nijvelt (Ned)
20. 4 Hergeth (Dui) en Ramseier (Zwi) 19. 6.
Van Grunsven (Ned) en Peter (Oos) 17.
Grote Prijs Düsseldorf: 1 John Whitaker (GBr)
Lord Z 0-31,32. 2. Kirchhoff (Dui) Los del
Rios 0-31,61, 3. Diniz-Knippling (Bra) Dover
0-32.55, 4. Rodrigo Pessoa (Bra) Gandini 8i-
anca 0-32,86, 5. Kurten (Ier) Paavo N 0-
33,094; zonder barrage: 32. Willemsz Geer-
oms (Ned) Exquis Rodenburg's Alaska 12-
66,47 Master-springen, met barrage: 1. Mar
kus Fuchs (Zwi) Royal Charmer 0-34,16, 2.
maandag 21 OKTOBER
Verona van de Leur tijdens haar oefening op de balk. Foto: Reuters
parus - Turnster Verona van de Leur is bij de wereld
bekerwedstrijd in Parijs, waar ze vorig jaar internatio
naal definitief doorbrak met winst aan de brug onge
lijk, naast het erepodium geland. De Waddinxveense,
lid van Pro Patria uit Zoetermeer, haalde bij deze open
Franse kampioenschappen in sportpaleis Bercy de fi
nales op sprong (4de) en vloer (6de).
Van de Leur draaide dit weekeinde een wat ongelukkig
toernooi. Bij haar paardsprongen(Joertsjenko) ver
speelde ze tienden van punten door eerst een minder
strakke uitvoering en vervolgens door een val bij de
landing. Haar totaal van 9,063 leverde slechts de vierde
plaats op. De Roemeense Oana Petrovski, ook de beste
aan de brug, won met 9,132 vóór de Poolse debutante
Joanna Skowsronska (9,113). In de kwalificatie was de
Nederlandse met 9,313, tweetiende achter de Russin
Elena Zamolodsjikova, nog als tweede geëindigd.
Van de Leur verspeelde op de vloer haar goede kans op
een medaille door een val bij haar laatste acrobatische
serie, waardoor op haar rapport maar 8,363 kwam te
staan. Zaterdag in de kwalificatie was ze met 9,30, iets
achter de Braziliaanse Daiane dos Santos en Petrovski,
nog hoopgevend derde.
Renske Endel en Laura van Leeuwen, de andere Ne
derlandse deelneemsters in Parijs, slaagden er niet in
door te dringen tot de beste zes op een toestel. Beiden
gingen aan de brug in de fout. Endel, die vorig jaar op
dit onderdeel zilver veroverde bij de WK in Gent, zag
een moeilijk element (gesloten stalder) mislukken. De
uitgangswaarde van haar oefening ging daarmee terug
naar 9,4. Van Leeuwen kwam op haar eerste grote toer
nooi bij een vluchtonderdeel ten val.
Op de balk wilde het evenmin lukken. Zowel Endel als
Van de Leur bleef niet staan en eindigde zaterdag in de
achterhoede. Bondscoach Frank Louter voerde een
aantal verzachtende omstandigheden aan. Endel turn
de met koorts, Van de Leur kwakkelde afgelopen week
ook en had nauwelijks getraind. „Bovendien was het
een zwaar toernooi. Alle wereldtoppers waren aanwe
zig en ook zij maakten veel fouten. Zigantsjina bijvoor
beeld, toch Europees kampioene op sprong, haalde de
finale niet eens op dit onderdeel."
Van de Nederlandse mannendelegatie schaarde ook
niemand zich bij de finalisten. Epke Zonderland, eer
stejaars senior, werd verdienstelijk zestiende (8,60) op
voltige. Peter Geurt kwam tot de 14de plaats op sprong
(9,088) en de 31ste plaats op vloer (7,525).
Kürten (Ier) Preishammer 0-35.12, 3. Wil-
helm-Johannesmann (Dui) Gralshüter 0-
40,19, 4. Simon (Oos) Explosiv 4-33,74, 5.
Wylde (VSt) Harry Potter 8-38,11; zonder bar
rage: 30. Willemsz Geeroms/Nevada 16-
60,38.
Oslo. CSI-W. Springen. Wereldbeker, tabel A.
1,60 m, met barrage: 1. Dello Joio (VSt) Gls-
gow 0-38,34. 2. Lansink (Bel) AK Zandor Z 0-
39.32, 3. Velin (Den) Equest Carnute 0-
39,50, 4. Tops (Ned) Grande Dame 0-39,91.
5 Prudent (Fra) Caucalis 0-40,95. 9 Houtac-
kers (Ned) Jonggor's Kid Gentleman 4-40.69.
10. Gerco Schröder (Ned) Eurocommerce Ge
neve 4-42,12, zonder barrage: 13. e.a. Van
der Vleuten (Ned) Audi's Castana en Van Asten
(Ned) VDL Groep Think Twice 4 strafpunten.
Grote Prijs van Oslo. na barrage: 1 Michaels-
Beerbaum (Dui) Stella 0-34.28, 2 Prudent
(Fra) Caucalis 0-36,08, 3. Hassmann (Dui) Cy-
reneika 07 0-37,41, 4. Tops/Roofs 0-37,73.
5 Becker (Dui) Fiala 0-37.87, 6. Ripke (Dui)
0-38,27, 8. Van der Vleuten/Jikke 4-44,63,
zonder barrage: 13. Gerco Schröder/Eurocom-
merce Napels 4-81,09, 31. Van Asten/VDL
Groep Spiga 13-85,83.
RUGBY
Ere-klasse: Ascrum - Hilversum 29-10. Den-
Haag Rotterdam 39-0, 't Gooi - Amsterdam
17-26. Roosendaal - Castricum 10-60. The-
Bassels - DIOK 6-45.
Den Haag 7-35 'tGooi 7-12
Castricum 7-34 Roosendaal 7-11
Ascrum 7-28 Rotterdam 7-11
Amsterdam 7-14 Hilversum 7- 6
DIOK 7-14 The Bassets 7- 0
Vrouwen: Lady Bears - RUS 0-51, DIOK - Thor
22-5, Wasps - Elephants 89-0. URC - TBM
50-19, Wageningen - Keulen 24-5, Leuven -
The Bassets 30-0, EemPanthers - Amsterdam
0-104.
SCHAATSEN
Amsterdam. Marathon van Amsterdam, KNSB-
Essent-cup.
Mannen A (100 md): 1 Lissenberg (Almere)
30.1 pnt, 2. Van der Veen (Joure) 26. 3. P. de
Vries (Oranjewoud) 23, 4 Rozendaal (War-
menhuizen) 22, 5. Michaud (Ane/Fra) 21. 6.
Heideman (Oldebroek) 20. 7 R. van Hest
(Apeldoorn) 19. 8. De Ronde (Monnickendam)
18. 9. J de Vries (St. N.colaasga) 17. 10.
Lankhaar (Babyloniënbroek) 16. 11. Angenent
(Woubrugge) 15. op 1 md 17 Van Es (Stomp-
wijk) 4. 20. R. Zwitser (Katwijk) 1 Mannen B
(75 rnd): 1. Dunnewind (Ommen) 25.1 pnt, 2
De Boer (Weidum) 21. 3 Wennemars (Dalf-
sen) 18. 4. Nijgh (Rijnsburg) 17. 5. Verheijen
(Woudenberg) 16, 6. Vink (Noordwijkerhout)
15. 30. Dohle (Voorschoten). Vrouwen (50
rnd): 1. Huizebosch-Smit (Loozen) 25.1. 2
Grimbergen (Amsterdam) 21. 3. De Ronde
(Amsterdam) 18. 4. Bekkering (Den Ham) 17.
5. Verdouw (Oudewater) 16. 6. Splinter (Haar
lem) 15. 7 Van der Wal (Groningen) 14. 8
Van Benthem (Groningen) 13. 9. Van der Ha
ring (Zeewolde) 12. 10. Langeland (Bedum)
11. 21. Borst (Koudekerk aan den Rijn). 23
Vergeer (Warmond), 25. Elsgeest (Hoogmade),
28 Merbis (Benthuizen).
Heerenveen. Baanwedstrijden Thialf.
500 meter: 1 Van Velde 36.05, 2. De Koning
37,04. 3. Oltrop 37.06. 1000 meter: 1. Van
Velde 1.11.58, 2. Oltrop 1.13,04, 3. 01de
Heuvel 1.13,99. 1500 meter: 1. Prinsen
1.52,71. 2. Nijenhuis 1.52,94, 3. Vreugden-
hil 1.53,46. 5000 meter: 1 Janmaat
6 51,67, 2. Wierda 6.55,41, 3. Kingma
6.55,79,6. Ritsma 7.08,79
Vrouwen: 500 meter: 1. Rodriguez 40,52, 2.
Groenev/old 40,64, 3. Schingenga 41,24
1000 meter: 1. Cramer 1.22,82, 2. Huisman
1.23,25, 3 Van der Werf 1.24,21. 1500 me
ter: 1. De Loor 2.03,66, 2. Van Goozen
2.05,57, 3. Meijer 2.08,00. Vrouwen: 3000
meter: 1. Groenewold 4.18,74, 2. Rodriguez
4.26.32
Hoogeveen. Essent schaaktoernooi. Kroon
groep, zesde ronde: Van Wely (Ned) - Acs
(Hon) 0-1. Polgar (Hon) - Khalifman (Rus) '/»-
'h Eindstand: 1. Acs 4. 2. Polgar, Khalifman
3, 4. Van Wely 2. Belangrijkste uitslagen open
groep, negende ronde: Aleksejev (Rus) - Rogers
(Aus) 1-0, Golotsjapov (Oek) - Dvoiris (Rus) 0-
1. De Vreugt (Ned) - Nijboer (Ned) 1-0. Ria-
zantsjev (Rus) - Bezgodov (Rus) '/.-'/?, Hort
(Dui) - Radoelski (Bul) 1-0, Solleveld (Ned) -
Brodski (Oek) 'h-'h, Sjaposjnikov (Rus) - Quinn
(Ier)1/.-'/.-, De Jong (Ned) - lonov (Rus) 0-1, Ts-
jeparinov (Bul) - Schuurman (Ned) 1-0, Visser
(Ned) - Pel (Ned) 1-0, Prasad (Ind) - Van Beers
(Bel) '/j-'/j, Hanley (Eng) - Van de Oudeweete-
ring (Ned) '/.-'/.■, Vanderstricht (Bel) - Dogge
(Ned) 1-0, Wempe (Ned) - Filipek (Pol) 0-1.
Stand aan kop: 1 Alekseev 7, 2. Rogers. De
Vreugt, Hort, Dvoiris 6,5, 6. Riazantsjev, Bez
godov 6, 8. Tjsaposjnikov, Solleveld, Quinn,
Golotsjapov, Nijboer, Brodski, lonov, Tsjepari-
nov, Visser, Vanderstricht, Filipek 5,5.
SHORTTRACK
Chuncheon (ZKo). Wereldbeker. Mannen,
1500 m: 1 Ahn (ZKo) 2.27,038, 2. Carta (Ita)
2.27.451, 3. Oh (ZKo) 2.27,476, 4. Li (Chn)
2.28,006. 500m: 1. Ahn (ZKo) 43,471, 2.
Liu (Chn) 43,720, 3. Franceschina (Ita)
43.802, 4. Tremblay (Can) val, 1000 m: 1
Ahn 1.30.632, 2. Yeo (ZKo) 1.30,776. 3.
Tremblay (Can) 1.30.963, 3000 m: 1 Ahn
5.00,322. 2. Oh 5.00,615. 3. Turcotte (Can)
5.01,052. 5000 m. estafette: 1 Canada
7.00.689. 2. China 7.01,785, 3 Japan
7 22.798
Vrouwen. 500 m: 1. Joo (ZKo) 45,777, 2
Wang (Chn) 45.936. 3 Wang (Chn) 45.971.
1000 m: 1. Choi (ZKo) 1.36,585. 2. Liu (Chn)
1.36,700. 3. Cho Ha-n (ZKo) 1.37.351.1500
m: 1. Choi 2.24,243. 2 Xiaoying 2.25.539.
3. Radanova (Bul) 2.25.627, 3000 m: 1 Choi
5 16,485. 2. Radanova 5.18,430, 3 Fu (Chn)
5.19,106, 3000 m. estafette: 1 Zuid-Korea
4 20.210. 2. China 4.20.382. 3. Canada
4.23.965
TAFELTENNIS
Magdeburg. Duitse Ojjen. Mannen, kwartfina
les: Kreanga (Gri) - Boll (Dui) 4-1. Ma Lin
(Chn) - Ma Wenge (Chn) 4-0, Smirnov (Rus) -
Tasaki (Jap), Samsonov (WRu) - Jean-Michel
Saive (Bel). Halve finales: Ma Lin - Smirnov 4-
0, Samsonov - Kreanga 4-2 Finale: Ma Lin -
Samsonov 4-1. Vrouwen, kwartfinales: Boros
(Kro) - Jing Jun Hong (Sin) 4-0. Guo Yue (Chn)
- Chang Jun Gao (VSt) 4-3, Fan Ying (Chn) -
Wosik (Dui) 4-3, Niu Jianfeng (Chn) - Schöpp
(Dui) 4-0. Halve finales: Boros - Guo Yue 4-0,
Fan Ying - Niu Jianfeng 4-3. Finale: Boros -
af
er
l*S!
:eii
ap
v, hei'
l» ïeij;
loeso de 11
Parijs. Wereldbekerwedstrijd,
les. Paardsprong: 1Petrovski (I
Skowronska (Pol) 9,113,
(Rus) 9,100. Balk: 1. Raducan
Slater (Aus) 9.10, 3. Tsjc
9.013. Brug ongelijk: 1.
9,387, 2. Zamolodsjikova (WRu
Zjaranava (WRu) 9.213 Vloer:
9,525, 2 Petrovski 9,275. 3. Rj
Kwalificaties Sprong:
9,513, 2. Van de Leur 9.313,
9.263. Brug ongelijk: 1 Petros
Zamolodsjikova 9,35, 3 Tsjoeso
Balk: 1. Sun Xiaojiao 9,55. 2 S
Raducan 9,25 Vloer: 1. DosSai
Petrovski 9,375, 3. Van de Leur'
VOLLEYBAL ^en
Voo
jipi
al
Mannen
Tweede divisie: Arvevo - SSS 3 3-
thon 3-2.
SSS 3
AVV Keistad
US
Croonenburg
Arvevo
HW
4-14 Leython
3-13 VoCASA
3-13 Rijnmond
3-12 Martinus
4-12 WH
4-12 Setash
Derde divisie: Swith - Zovoc 3-1,
1-3, Woerden - Maarssen 3-2,
Protos 3-1, Nesselande 2 - Irene 4
Nesselande 2 4-20 Maarssen
Woerden 4-17 Nessel;
Switch 4-12 Hrotos
Agon 4-10 Irene
Aspasia 4-10 Delta
Servia 3- 9 Zovoc
fer
)LS
;anc
;d:urr<
pen
ree]
tee
*iind
dVT
eLe
ianc
iste 1
alty
Promotieklasse A: VELO - CaA
Punch- NOVO 4-0, Gemini/K. - J|0
Skania 2 - GSC 0-4, Skania 1 - Ie
1-3, Leython 2 - Waterlanders 3-1. |*|l
Inter Rijswijk 2 4-15 Skania 1
Castellum 4-15 NOVO
Sovicos 2 3-13 GSC LAS9
VELO 4-12 Waterland me
Leython 2 4-10 Gemini/K. n
Punch 3- 9 Skania 2 ue
)rji
Eerste klasse A: Castellum 2 - S van
Rijswijk 3 - DEO 4-0, Tula/Smas'
2-3, Leython 3 - Kalinko 1 1-3. Do VOO
ko 3 3-1Tonegido 3 - HPSV 2-3. paei
HPSV 4-14 Kalinko 1 j.
Tonegido 3 5-13 Donar 2
Castellum 2 3-12 SKC del
Aspasia 3-11 Leython 3 Jit
Tula/Smash 4-11 DEO
Inter Rijswijk 3 3-10 Kalinko 3 le c
ïetl
Eerste klasse B: Punch 2 - Sovico ,yj|
werk - Nesselande 4 1-3, Zovoc 2-
3. Donar - Radius 2 3-2. Thor 2-1 FOE
Nesselande 4 4-15 Agon 2
Sovicos 4-13 Radius 2
Kalinko 2 4-12 Thor 2
Anston 3-11 TeWerve
Punch 2 4-11 Netwerk
Donar 3- 8 Zovoc 2
Vrouwen
Derde divisie: VSTS - Protos 4-0,
ni/K. 3-2, Tonegido 3 - Jupiter 3
- Tonegido 2 2-3. Cito - Woerden 1
Tonegido 3
Woerden 1
Gemini/K.
Irene
VSTS
Spits
4-18 Cito
4-13 Jupiter
4-12 Woerden!
3-10 Tonegido
3- 9 Shot
3- 8 Protos
Promotieklasse A: Inter Rijswijk 2
Skania - Zovoc 2 3-2. Leython 2
3. Nesselande 2 - VSTS 2 0-4
VSTS 2
Utrecht 3
Inter Rijswijk 2
Skania
Delta
RW
4-16 Keukenct koe
4-15 Kalinko
4-14 Zovoc 2
4-11 Leython 2'CL
3-10 Greente»/
3-10 Nesselani ]0Q
Promotieklasse B: Taurus 2 - Dg T U
thon - Utrecht 4 3-1, Maarssen -
Thor-VCV 0-4, Vives-Nivoc 1-3.
VCV
Nivoc
Switch
Leython
Maarssen
Dosko
4-19 Taurus 2
4-18 Zovoc
4-12 Vives
4-12 Thor
4-12 Jupiter 2
4- 9 Utrecht 4 Na
Eerste klasse A: GSC - Delta 2 3 ee'
mini/K. 2 3-2, Sovicos 2 - In Up in
Rijswijk 4 - Leython 3 1-3, Dons jn \i
1-3, NOVO-Netwerk 0-4. r
Castellum
VELO
Gemini/K. 2
Netwerk
Sovicos 2
Donar
4-18 GSC
4-16 In Up Go
4-14 Inter Rij; in
4-14 Leython*
4-11 NOVO
4- 9 Delta 2
et
etv
WATERPOLO
Amersfoort. EC 1 mannen, eersten
Tweede wedstrijd: AZC Alphen - V
(WRu) 23-4 (6-0 7-2 5-0 5-2). C
Thomas 6. Kramer 4, Boot 4, k va)
Björn Boom 2. Zuidweg 2, Stoffel
chevets Mariupol (Oek) - Salguev,
(6-0 5-0 4-1 4-0). Derde wedstrijc 1 hl
- Ilyichevets Mariupol 6-8 (2-1
Doelpunten AZC: Björn Boom 3.
weg. Brebde. Vitbitsj Vitebsk - Si
(3-2 2-0 2-1 4-2) Eindstand: 1 I effi
r.upol 3-6 (37-13). 2. AZC 3-i r PI
Vitbitsj 3-2 (21-38), 4. Salgueiroi^
Ilyichevets en AZC naar tweede ro
WIELRENNEI
(2i
Bergamo. Ronde van Lombardije, I in I
wedstrijd om wereldbeker. 1 Ba' »pr.
km in 6.14.49 (40,980 km/u), 2.
3. Camenzind (Zwi), 4 Serpellini ME
cesco Casagrande (Ita), 6.
Lastras (Spa), 8. Beloki (Spa), 9.1
Mancebo (Spa), 30. Bettini (Ita
stand wereldbeker: 1 Bettini 27
Museeuw (Bel) 270, 3. Bartoli 24
(Spa) 183, 5. Rebellin (Ita) 179,
95. Ploegenklassement: 1. Mapei
Bortolo 51, 3. Saeco 49. 4 Dom
45, 5. Lotto 39. 7. Rabobank 31.
Melbourne. Herald Sun Tour. Eenj_7
McKenzie (Aus) 31,2 km in 46.41
(VSt) 0.03, 3. Lademann (Dui)
(Aus) 1.00, 5. Clarke (Aus). Twee
Cooke (Aus) 44 km in 59.29, 2.1
Clarke, 4. Szonn (Dui), 5. McPartl T
gemeen klassement: 1 Cooke 1.
ke 0.37, 3. Vogels 0.42, 4 I
0.53,5. McKenzie 1.13.
Ruddervoorde. Superprestige veld JA(
wedstrijd. 1. Nijs (Bel) 57.30, 2 n
(Ned) 0.20, 3. Vervecken (Bel) 1
hourenhout (Bel), 5. Vannoppen
Knegt (Ned) 1.23, 15 De Vos 3 DIT
den Bergh 3.13, 19. Nijland 4 0
6.01, 35. Van Gils op 1 ronde. On
Vanderlinden (Bel) 48 00, 2. Va
0.06.3. Verhagen (Ned) 0.16.
Fan Ying 4-0. Mannendubbel, kwartfinales:
Heister/Keen (Ned) Hakansson/Karlsson
(Zwe) 4-1. Halve finales: Chen/Matsushita
(Oos/Jap) - Keen/Heister (Ned) 4-2, Kong Ling-
hui/Ma Lin (Chn) - Ma Wenge/Yan Sen (Chn) 4-
1. Finale: Kong Linghui/Ma Lin - Chen/Matsus
hita 4-0. Vrouwendubbel, finale: Niu Jianfeng-
/Li Jia (Chn) - Guo Yue/Li Xiaoxia (Chn) 4-2.
TENNIS
Madrid. Masters Series, mannen, 2.9 miljoen
euro. Halve finale: Agassi (VSt/2) - Grosjean
(Fra/7) 6-4 3-6 6-4. Novak (Tsj/11) - Santoro
(Fra) 6-2 6-4. Finale: Agassi - Novak walk over.
Novak geblesseerd.
Zurich. Vrouwen. 1,25 miljoen euro. Halve fi
nale: Schnyder (Zwi) - Conchita Martinez (Spa)
6-0 6-3, Davenport (VSt/2) - Henin (Bel/4) 7-6
7-6. Finale: Schnyder - Davenport 6-7 7-6 6-
3.
Bratislava. Vrouwen. 110.000 euro. Halve fi
nale: Matevzic (Slv) - Grande (lta/3) 0-6 6-2 6-
0. Benesova (Tsj) - Dechy (Fra/1) 7-5 4-6 6-1.
Finale: Matevzic - Benesova 6-0 6-1.
Internationale tijr
Kailua-Kona (Hawaii). Ironman triatlon. Man
nen: 1 DeBoom (VSt) 3.8 km zwemmen. 180
km fietsen en 42.195 km hardlopen in
8.29.56. 2. Reid (Can) 8.33.06. 3 Brown
(NZe) 8.35.34, 4 Hellriegel (Dui) 8.36.59, 5.
Taubert (Dui) 8.38 58. 6 Chabaut (Fra)
8.40.39. Vrouwen: 1. Badmann (Zwi)
9.07.54. 2. Kraft (Dui) 9.14.24, 3 Bowden
(Can) 9.22.27, 4. Fuhr (Can) 9.29.58, 5. Kel
ler (Bra) 9.31.38, 6. Bentley (Can) 9 34.19.
aj"1
op 0.08, 3. Roesems (Bei) 0.23 N(
(Hon) 0.45, 5. Rogers (Aus) 0.56 on
Zabirova (Rus) 20,5 km in 28.57,1
0.52.3. Moncassin (Fra) 2.43. a(
Barcelona. Beklimming Monthuid d
1. Beloki (Spa) 24,3 km in 46.
(Spa) 0.02, 3. Beltran 0.03, 4. Q
nez (Spa) 0.32, 5. Sevilla 0.35 T" rii
la 8,7 km 15.21, 2. Beloki O.C jj
0.11, 4. Gonzalez Jimenez 0.2(
0.22 Eindklassement: 1. Belolo
Garcia 0.10. 3. Beltran 0.22. 4 S las
Gonzalez Jimenez 0 49
Lisse. veldritcompetitie RTV De Bo
Senioren: 1 K van Hage (Noortfi
Zuiderduin (Lisse), 3 Reitsma (Ni de
4. Conijn (Nieuw-Vennep), 5 Ter y.
wijk) Klassement (na 2 wedstrijd*
ge 41 pnt. 2. Zuiderduin 40. 3 R« 'a
teranen: 1. Van Eijk (Hillegoml
(Voorhout), 3. Van der Niet (Noor
wehand (Katwijk), 5. Looijestijn
hout) Klassement: 1. Van Eijk 3
Niet 42, 3. Looijestijn 38. Niei jjj
Looijestein (Noordwijkerhout). 2.
legom), 3. R. van Hage (Noord*
Oosterlee (Valkenburg), 5. De R 101
wijk). Klassement: 1. De Groot 47.
38. 3. Looijestein 25.
Spijkenisse. Regiocompetitie Zuil
A-klasse (50 min): 1 Bastemei
Kouwenhoven (Ahoy), 3. Spek
Verhoef (Excelsior). 5. De Jong
Smits (Hazerswoude, Excelsior),
min): 1. Mulder (Delta), 2. H van
Den Braber (Pedaalridders), 11.
(Voorhout. Trias). C-klasse (50
Aalst, 2. De Brabander, 3. Van der
se (30 min): 1. Troost, 2. Verhoeve
h(
)0l