REGIO 'Weg met dat truttengedoe, heupwiegen moeten we' )fficieel protest tegen >ouwplan Kwaakhaven 'rofessionele' diefstal in de polder 'Muziek kleurt de belevingswereld van een kind' stoutenbeek ïf tot 17.0. uur 3-zitsbank Rooby (hoog) van Leolu» in stof Alpaca Van 2.365,- voor 2.095.- Leiderdorp 2 eg geopend van 11.00 Oktober voordeelmaand bij Stoutenbeek Woonboulevard Beverwijk Parallelweg 10 Telefoon (0251) 22 90 33. Donderdag koopavond Meubelplefn Leiderdorp Meubetpiem I Telefoon (071569 93 23 Donderdag koopavond Bezoek ook onze vernieuwde website: www.stoutenbeek.nl «ld gestolen t dansschool istgeest Een insluiper heeft eravond bij dansschool De g aan de Voscuyl in Oegst- st een*geldkistje meegeno- n. De dader ging er op de s vandoor en is ondanks een urtocht door de politie niet er gevonden. Ook van het dkistje en de inhoud ont- ekt ieder spoor. Het is onbe- id hoeveel geld er in het kist- oerderijspelletjes Stompwijk mpwijk - De familie Van Bo nnen uit Stompwijk nodigt deren uit om zaterdag 26 ok er mee te doen aan spelle- op de boerderij. Zo is er livork-darten, spijkerpoepen een kruiwagenhindernis- in. De spelletjes zijn bedoeld ir kinderen van negen tot ien jaar. De boerderij is te len aan de Stompwijkseweg en de spelmiddag duurt 13.00 tot 15.30 uur. Aan- Iden kan op telefoonnum- 070-3201947, deelname 7,50 euro. ans maken Voorschoten rschoten - In activiteiten- trum De Boschbloem in rschoten kunnen creatieve ïsen dinsdagmiddag 22 ok- ■r aan de slag met kransen, igbloemen, fruit en een listooi. Deelnemers betalen i euro voor materiaal en ild. De hobbybijeenkomst at om 13.30 uur in de chbloem aan de B.S. v.d. laan 39. een prostituee zou zijn." Foto: Henk Bouwman Alphense buikdanseres leert vrouwen zich vrij te voelen door Nancy Ubert alphen aan den run - Op het rit me van de opzwepende oriën taalse muziek geeft Layla midden in haar huiskamer een privé-de- monstratie. Ze maakt wiegende, lokkende en elastische bewegin gen met buik, heupen en armen. Ze laat het vetlaagje op haar buik sensueel trillen. Dat doe je haar niet snel na. „Om zo te dansen moet je je bewust zijn van je lijf, maar tegelijkertijd moetje op houden met denken." De Alphen se buikdanseres werkt niet alleen als entertainer, maar geeft ook 'lichaamswerkcursussen'. „Een redding voor elke vrouw die het contact met zichzelf kwijt is kwijtgeraakt. En volgens mij ook een goede oplossing voor die pa rodiehouding van transseksue- len." Op tafel staan vijgen, dadels en Turks fruit. De Oosterse muziek is wat zachter gezet. Of ze alsje blieft gewoon Layla genoemd kan worden, vraagt Yolanda Do- ben (37). „Want dan voel ik me nog meer verbonden met dat oriëntaalse deel van mij." Als re ïncarnatie bestaat, moet ze in een vorig leven buikdanseres zijn geweest, mijmert Layla. Zon 5000 jaar geleden werd de buikdans al beoefend in Egypte en Perzië. „Ik heb al meerdere malen gehoord dat ik die typi sche oud-Egyptische bewegin gen maak." Ooit stond de buik dans symbool voor vruchtbaar heid, maar van lieverlee kreeg zij een sensueel karakter. Buikdan seressen werden ingezet om mannen te vermaken en te ver leiden. „Juist met die kant wil ik het minst te maken hebben", klinkt Layla fel. „Ik heb er ook moeite mee als mannen me tij dens en na een optreden bena deren alsof ik een prostituee ben. Ik ben meer bezig met de vrouwelijke aspecten van de buikdans dan met het mannelijk vermaak." Volgens Layla werken de buik danscursussen die ze geeft heel therapeutisch. „Vrouwen ko men lekker in hun vel te zitten doordat ze zich echt bewust worden van zichzelf. Heb je wel eens goed naar Nederlandse vrouwen gekeken? Ze zitten bij na allemaal vast. Die calvinisti sche inslag zit gewoon in het Hollandse lichaam vastgebak ken. Heupwiegen is aanstootge vend. Terwijl dat juist een na tuurlijke beweging is voor een vrouw. Een vrouw is bekken. Weg met dat truttengedoe, zeg ik altijd als ik voor de groep sta. Laat jezelf gaan en accepteer je lijf zoals het gemaakt en be doeld is. Nou, het kost een flink aantal lessen voordat vrouwen zover zijn. Maar als ze zich een maal echt bewust zijn van zich zelf, zie je ze groeien. Letterlijk en figuurlijk. Ze krijgen een kaarsrechte houding, een soepe le tred en meer ruggengraat. Hun emotionele weerbaarheid wordt groter." Layla hoopt volgend jaar specia le buikdanscursussen voor transseksuelen aan te bieden. „Het is mijn grootste wens om voor die groep mensen iets te kunnen betekenen. Ik vind dat de meeste transseksuelen een levende satire op de vrouw zijn. Ze bewegen zich zo overdreven dat het lachwekkend wordt. Dat vind ik toch zó jammer. Want van binnen voelen ze zich wel echt vrouw. Ik ben ervan over tuigd dat buikdansen hen kan helpen veel natuurlijker te be wegen." Ook als je een kind verwacht, ben je gebaat bij de buikdans, zegt de Alphense. „In de oud heid werd de dans niet voor niets door zwangere vrouwen beoefend. Met die speciale be wegingen wordt het kind al in de baarmoeder gewiegd. Boven dien verstrekt de dans de bek- kenbodemspieren. Doordat een vrouw die de buikdanskunst be heerst in staat is spiergroepen te isoleren en onder controle te houden, beschikt zij over een gi gantische uitdrijfkracht. Wel zo prettig tijdens de bevalling. Layla is al vijftien jaar buikdan seres van beroep. „Maar ik dans ook Hindoestaans, Spaans en Braziliaans. Vanaf het eerste moment dat ik mijn bewegingen kon sturen, dans ik. Dat doe ik uitsluitend op gevoel. Je moet muziek diep tot je laten door dringen. Muziek is een levens vorm, zeg ik altijd. Elke klank heeft een eigen kleur en wekt een specifieke energie op. Denk maar aan de grote trom. Die voel je ook resoneren in je lijf. Om zuiver te dansen moet je je openstellen. Wees geen lopend hoofd. Ie kunt zoveel kanten op met je lichaam en dat vertaalt zich ook naar het dagelijkse le ven. Voel je vrij. Ik organiseer wel eens vrijgezellenfeestjes en dan roep ik dat soort dingen ook. Ik vind het heerlijk om met vrouwen een paar intense uren door te brengen. Dan verandert mijn huiskamer in een harem- verblijf. De aanstaande bruid en haar vriendinnen worden inge wijd in de geheimen van de buikdans. Zo ontstaat dan een heel bijzondere sfeer. Voor de bruidegom en zijn vrienden kan ik uiteraard een show verzorgen, maar eerlijk gezegd geeft me dat veel minder voldoening dan met vrouwen werken." oc JL t f stgeest - Zeker tien eigenaren se i huizen aan de Cornells van oe enishof in Poelgeest hebben ;emeente Oegstgeest laten en, dat zij over het bouwplan aakhaven onacceptabel vin- •ioVolgens een woordvoerder lo de gemeente worden de cv iswijzen van bewoners niet naar terzijde geschoven. „Als verstandig zijn, geven we ge- r aan deze kreten." nneer het een beetje tegen- hebben Oegstgeest en bou- Jos Jansen er straks een pro em bij in de nieuwbouwwijk, bezwaarmakers van de Van inishof zijn vastbesloten de- de route te volgen die hun irtgenoten even verderop in wijk al enige tijd aflopen. Net als de omwonenden die een langdurig juridisch gevecht zijn aangegaan tegen de bouw van zes woontorens aan de Lobeli- uslaan, ook van bouwer Jos Jan sen, is de 'Steenisgroep' van plan alles uit de kast te halen om te zorgen dat Kwaakhaven stukken minder volumineus wordt dan het bouwplan dat Jos Jansen heeft bedacht voor de voormalige locatie van Kwaak Watersport. Maar het hoeft niet op een juri disch gevecht uit te lopen, hoopt de gemeentewoordvoer der. „De plannen zijn nog niet definitief. Bovendien hebben we een paar weken geleden tijdens een informatiebijeenkomst een aantal toezeggingen gedaan." Bewoners bestrijden dat en ge ven aan dat ze op die bijeen komst hebben gehoord, dat zij de woorden van projectleider Dost niet mochten interpreteren als een harde belofte. De bewoners nemen nu het ze kere voor het onzekere en be wandelen de officiële weg. „De welstandcommissie heeft het getoetst, stedenbouwkundig klopt het", aldus de gemeente woordvoerder. „De ervaring van de omwonenden kan wel eens anders zijn dan het oordeel van de deskundigen." Vooral de hoogte van het appar tementengebouw vinden de omwonenden onacceptabel. Volgens hen had de gemeente, toen zij hun huizen wilden ko pen, gezegd dat Kwaakhaven een kleinschalig villawijkje werd. (advertentie) oow Nancy Ubert mond/oegstgeest - Advies- ingenieurbureau Oranje- lid, dat in opdracht van de fceente Oegstgeest aan het k is in de Klaas Hennepoel- |der, is beroofd van werktui- en apparatuur met een hrde van minimaal 12.000 eu- Hoofdaannemer Eric Bod- i spreekt schande van de fetal Onbekenden hebben in de nacht van donderdag op vrijdag de keet opengebroken waar de spullen lagen opgeslagen. „Dat is heel professioneel gebeurd", vertelt Bodmann, „want het was geen kwestie van even een slot openpeuren. Ze moesten door een dikke plaat, die de container hermetisch afsluit. Met een be- tonschaar lukt het je niet om die sluitplaat te vernielen. Er moest dus grof geschut aan te pas ko- Voorschotense zoekt ruimte voor uniek kinderdagverblijf men. Voor ons reden aan te ne men dat deze diefstal doelbe wust is gepland. Trouwens, de schaftcontainers die we daar in de polder hebben staan, zijn met geen vinger aangeraakt. De daders zijn recht op hun doel afgegaan." De hoofdaanvoerder is er ook van overtuigd dat de dieven de werkploeg enige tijd in de gaten hebben gehouden. „Als je zo doelbewust aan de slag gaat, weet je precies wat er te halen is en waar. We zijn gewoon in de gaten gehouden." Oranjewoud mist onder meer een grote boormachine met ra tel die voor plaatsing van dam- wanden wordt gebruikt. „Daar kan een gewone dief niks mee. Sterker nog, je hebt een paar man nodig om dat ding te til len." De daders moeten op hun rooftocht ontberingen hebben geleden, denkt Bodman. „Ze hebben tot aan hun middel in de modder gestaan, want het is erg drassig in de polder." Gisteren heeft Bodman, voordat hij aangifte deed bij de politie, zelf voor detective gespeeld. Hij belde aan bij bewoners van Poelgeest met de vraag of zij iets 'vreemds' hebben gezien in de 'achtertuin van de nieuwbouw wijk'. „Een man had een ter reinwagen zien staan en een an dere buurtbewoner een bus met aanhanger. Maar dat zegt wei nig, want er lopen zo vaak men sen de polder in. Hengelsport liefhebbers, bijvoorbeeld." De speciale 'damwandenboor' heeft Bodman onmiddellijk nieuw besteld. „Ik schat dat we hem pas over anderhalve week binnen hebben. We hebben dat ding nodig voor de uitbreiding van de haven. Het is vervelend dat we nu niet verder kunnen, maar duimendraaien doen we niet. We pakken maar even een ander klusje in de polder op. Er moet daar nog zoveel gebeu ren." door Nancy Ubert vervolg van voorpagina Eigenlijk baalt Bemadette Krans (34) een beetje. Ze is al ander half jaar bezig met haar muziek- kinderdagverblijf. Haar bedrijfs- plan is doortimmerd. De ban ken die ze benaderde om haar 'droom' te financieren, reageer den unaniem positief. Ze heeft de geldschieters voor het uitkie zen. Rest één probleem: huis vesting. Alle verwoede pogingen ten spijt heeft ze nog geen pas send onderkomen gevonden. In wanhoop schreef ze een brief aan de gemeenteraad van Voor schoten. Zo is haar bijzondere initiatief op straat komen te lig gen. „En nu de pers mij bena dert, ben ik bang dat een ander met mijn idee aan de haal gaat. Want deponeren kan ik mijn initiatief niet. Het is net als bij een judoschool; iedereen zou die kunnen beginnen." Maar dan is het wel de vraag of een ander net zoveel bagage in huis heeft als Krans, muziekdo cente, lerares Nederlands, we reldreizigster en kleuterlerares in één. Ze heeft de pedagogische academie afgerond, heeft vijf tien Afrikaanse landen bezocht, rondde een postacademische studie aan het conservatorium af, heeft tussendoor ook nog twee peuterspeelzalen opgericht en speelt blokfluit op hoog ni veau. „Maar schrijf maar niks over de blokfluit, want dat in strument wordt zo vreselijk on dergewaardeerd. De meeste mensen denken daarbij alleen aan het liedje 'Boer daar ligt een kip in het water'." En zulke 'truttigheid' is juist niet aan haar besteed. Krans compo neert en schrijft haar eigen kin derversjes. In het pedagogisch beleidsplan dat Krans voor haar dagverblijf heeft klaarliggen, neemt muziek vanzelfsprekend een belangrijke plaats in. „Maar In het pedagogisch beleidsplan dat Bernadette Krans voor haar kinderdagverblijf heeft klaarliggen, neemt muziekles voor baby's en kleuters een belangrijke plaats in. Foto: Henk Bouwman denk nu niet dat er geen ruimte is voor andere dingen. Natuur lijk mogen de kinderen ook met blokken spelen, rondfietsen en een tekening maken. De muziek wordt op een heel natuurlijke manier in het dagprogramma opgenomen. Bij het naar bed gaan en voor het eten, bijvoor beeld, wordt er een lied gezon gen. Nee, niet dat standaard werk van 'smaaklijk eten, hap hap hap'. Wel iets meer inhoud en stijl, graag." Ook voor het schoenen aantrek ken en de jas aan doen heeft Krans de liedjes klaarliggen. „Want muziek kleurt de bele vingswereld van een kind. Bo vendien draagt zingen bij aan de ontwikkeling van de taal. En wanneer je versjes met bewe gingen combineert, wordt ook de motoriek gestimuleerd. Het kan niet anders of het mu- ziek-kinderdagverblijf wordt een hit. Dat is in ieder geval de ver wachting van de banken en de andere instanties waarmee Ber nadette Krans heeft gesproken. „Daarom is het zo te betreuren dat ik nog steeds geen geschikte ruimte heb gevonden. En nog een paar jaar wachten op nieuwbouw, zie ik echt niet zit ten." (advertentie) www.leidschdaqblad.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15