Sport Inpele winst TOP na moeizaam begin winst C laat winst en koppositie glippen Vroege achterstand brengt Forescate niet van de wijs The Bassets en DIOK zijn kansloos tegen toppers Spanning blijft tot laatste race EK turnen 2004 in Nederland maandag 14 OKTOBER 2002 door Pieter van der Vliet rugby -The Bassets is er niet in geslaagd de stijgende lijn van de afgelopen week om te zetten in winst tegen koploper Den Haag. Aan de Sassen- heimse Vijfmeiweg werd met 10-88 verloren van de lands kampioen. De thuisclub had geen schijn van kans tegen de Haagse overmacht. The Bassets kreeg tachtig minuten les in effectief rugby en was niet bij machte ook maar een fatsoenlijke aan val op te zetten. Een lichtpuntje in de donkere dagen van de Sassenheimse rugbyclub is de komst van Nieuw-Zeelander Damian Walker. De kiwi speelt in de voorste linie en is een welko me versterking voor The Bas sets. Maar tegen de blauwgele overmacht was ook Walker niet bestand. Binnen twintig minuten stond de teller al op 0-24 doordat scrumhalf Bram van Dalen gretig met passes strooide en Rick Lips en Krijn de Schutter liet scoren. Vooral de omschakeling van aanval naar verdediging be heersen de Hagenaars tot in de puntjes. Telkens weer liepen de Sassenheimse spelers in de opgezette val en leverden keer op keer de bal in. Bij de wisseling van speelhelft was het gat al 0-43 en dat werd in de tweede helft alleen maar groter. Ruud de Bruin haalde met zijn try de hatelijke nul van het scorebord, terwijl Wal ker met nog vijf minuten te spelen de stand voor de thuis ploeg verdubbelde. De Hofete- delingen waren pas tevreden bij het bereiken van de 10-88 eindstand. DIOK-coach Robert Broers keek na afloop van de wed strijd tegen Castricum niet vro lijk. De Leidenaars hadden met 59-10 verloren. Broers: „Het leek wel of ze met hun kop er niet bij waren. Akkoord, we be gonnen slecht en kregen direct een try om onze oren. Maar daarna bleef het klungelen." DIOK verbeterde zich gaande weg de wedstrijd, maar de punten bleven uit. Castricum speelde vrijuit en joeg de score op. In de tweede helft werd de wedstrijd ontsierd door een vechtpartij waar DIOK-scrum- half Dave Langezaal de dupe van werd. Met een dicht gesla gen oog moest hij voortijdig het veld verlaten, terwijl team genoot Kjel Jaspers een rode kaart kreeg. door Jakob Dekker autosport - Voorafgaand aan de laatste DTCC-races werd er flink ingezet op de titel. Binnen het kamp van Renault gold Jeroen Bleekemolen nog als kansheb ber, terwijl zijn directe oppo nent Duncan Huisman (BMW) er relatief gezien beter voor stond. Beide rijders hadden een sterk team om zich heen verzameld. Daarbij moest Gaby Uljee zelfs haar Renault Clio afstaan aan de meer ervaren Frans Verschuur. De Alphense nam dit besluit sportief op, omdat het in het teambelang was. Maar ze gaf wel toe dat ze liever zelf gereden had. Nu stond ze aan de kant van de baan en volgde de ver richtingen van haar wederhelft Tim Coronel. Hij moest het in zijn Clio echter tijdens de eerste race duidelijk ontgelden, kreeg een tik van Huisman en beland de in de grin tb ak. Huisman eindigde vervolgens als tweede, maar kreeg een tijd- straf van dertig seconden. Daar mee kwam het verschil tussen beide kemphanen op twee pun ten en steeg de spanning in de openingsfase van de tweede ra ce naar een hoogtepunt. Coro nel voerde lange tijd het veld aan, maar verslikte zich tijdens de slotronden in de ontketende Huisman. Met zijn overwinning bracht de BMW-coureur ook de merkentitel bij het Leidse Carly Motors. Na afloop verklaarde een teamgenoot van Coronel dat hij tijdens de race via de mobilofoon met Jeroen Bleeke molen onderhandeld zou heb ben over een vergoeding voor zijn afstopwerk. Iets dat hem na afloop van de race door de teamleiding niet in dank werd afgenomen. In de Alfa 147 Challenge ging de zege naar Cable 1 topman San- dor van Es. Hij had voldoende aan een vierde plaats en wist de ze met hulp van zijn Alphense teamgenoot Berend Gesman ook te halen. Laatstgenoemde eindigde als vijfde, dorpsgeno ten Sandra van der Sloot en Os car Middeldorp als achtste en elfde. Hectisch verliep ook de strijd in de Toyota Yaris Cup. Drie auto's belandden op hun dak, maar gelukkig bleef het persoonlijk leed beperkt tot wat spierpijn. den haag - Het Europese kampioenschap turnen voor vrouwen in 2004 heeft in Nederland plaats. De Europese turnbond heeft positief gereageerd op de kandidaatstelling door de Koninklijke Nederland se gymnastiek unie KNGU. Het evenement moet tussen 29 april en 2 mei 2004 gehouden worden in de Amsterdamse RAI. Volgende week dinsdag hakt het bondsbestuur van de KNGU definitief de knoop door. Een dag later volgt een persconferentie. Volgens het Gym magazine, het officiële orgaan van de KNGU, staat het echter al vast dat het EK in ons land gehouden wordt. Nederland was ook de enige kandidaat. door Peter Klein vrouwenhockey - Met de ruime 4-1 overwinning bij Craeyenhout heeft Forescate soeverein de eerste plaats in de eerste klasse ingenomen. De vrouwen uit Voorschoten wormen voor de zesde maal op rij en zagen medekoploper DSHC afhaken door een sma delijke 1-0 nederlaag bij mid denmoter Dopie. Forescate kwam matig uit de startblokken en moest in het eerste kwartier het initiatief dan ook aan Craeyenhout la ten. De nummer drie van de ranglijst nam in die periode een terechte 1-0 voorsprong. De Voorschotensen herpakten zich en domineerden in het resterende gedeelte van het duel. Nog voor rust werd de achterstand in Den Haag in een 2-1 voorsprong omgezet. Via een tweede goal van zowel Mascha Kimman als Sophie van Noort werd de 4-1 eind stand bereikt. Overgangsklasser Alecto speelde zich met de 2-0 over winning op Zwart Wit op nieuw in het linkerrijtje van de ranglijst. De doelpunten vie len pas in het allerlaatste tijds deel. In de periode ervoor was de Leiderdorpse ploeg steeds vastgelopen op de stugge ver dediging van het team uit Bre da. Het trage, zanderige veld maakte vloeiende combinaties en het benutten van de vele comers moeilijk. Acht minu ten voor tijd was het toch raak. Leontien van Tilburg scoorde met een fraaie tip-in uit een voorzet van Marlies van der Stel. Korte tijd later deed Leontien Bakker het kunststukje van Van Tilburg na, uit een pass van Katelijne Corporaal. In de eerste klasse hielp Roomburg de Voorschotense koploper het gat met de con currentie te vergroten door het hooggeklasseerde Voome met 2-0 te kloppen. Bij rust had het Leidse team door Martje Zwegers al een 1-0 voorsprong genomen. Marti- ne Fluitsma zette de eind stand op het scorebord. Bij LOHC was de vorige week ingezette stijgende lijn op nieuw zichtbaar. Zestig minu ten lang kon de Leids/Oegst- geester formatie het veldover- wicht intact houden, maar in de laatste tien minuten kwam het bezoekende Groen Geel alsnog met langszij: 3-3. Door Karin van Rijn en tweemaal Marieke Mattheussens was LOHC uitgelopen naar een te rechte 3-1 voorsprong. In de tweede klasse kon Al phen zijn hoge klassering bij Voordaan niet waarmaken: 2- 0. Catwijck won in de derde klasse met 4-0 van Hoom, door doelpunten van Alice van Duin, Hotchke van der Horst en Patricia Noort. Het gaatje met koploper Terriërs blijft twee punten. In dezelfde afdeling speelde Noordwijk op eigen veld 1-1 gelijk tegen Castricum. (advertentie^ geeft eerste plaats prijs naïden onderuit tegen KZ Leiden door Peter Klein mannenhockey - Met de 2-0 voorsprong bij rust stond LOHC optisch op de eerste plaats van de ranglijst in de eerste klasse. Bij het laatste fluitsignaal was Capelle toch nog op 2-2 geko men en hadden de bezoekers het positieve verschil van twee punten en de koppositie intact weten te houden. „Die 2-0 voorsprong bij rust was terecht", wist coach Peter van der Meer na afloop. „Maar Ca pelle speelt heel opportunistisch en je weet dan ook dat je in de tweede helft onder druk komt te staan. Dan moet je wel steeds secuur uitverdedigen en dat hebben we niet gedaan. Toch hadden we moeten winnen. De reden om ons derde doelpunt af te keuren is mij niet duidelijk. Ondanks dit gelijkspel blijft LO HC nadrukkelijk een rol spelen in de strijd om de eerste plaats. Het team is dit jaar met enkele goede spelers aangevuld en we beschikken over veel jeugd, die naar het eerste team kan door stromen. De titel blijft een doel dit seizoen." Robin Zwart had LOHC uit een strafbal reeds in de derde mi nuut op een plezierige 1-0 voor sprong gezet. Kort voor de pau ze vergrootte Oswald Mattheus sens de marge tot twee doel punten. In de tweede helft hield de Leids/Oegstgeester formatie lang stand. Acht minuten voor tijd kwam koploper Capelle langszij. In de laatste vijf minu ten waren de beste kansen weer voor LOHC, maar meer dan een afgekeurde treffer leverde het slotoffensief niet op. In dezelfde afdeling als LOHC bleef Leidse Studs samen met Doom afgetekend hekkenslui ter. De studenten lijken echter na het gelijkspel vorige week en getuige de nipte 4-3 nederlaag bij Nieuwegein in normale doen te komen. Matthijs van Leijen- horst zorgde bij een 2-0 achter stand pal voor mst voor aanslui ting. Jan Clifford deed na de pauze tweemaal hetzelfde naar een 3-2 en 4-3 achterstand. Een gelijkspel kwam echter niet meer binnen bereik. In afdeling A van de eerste klas se moest Alecto haar fraaie ge deelde eerste plaats prijs geven. De Leiderdorpers speelden 1-1 gelijk tegen het bezoekende DS HC. Dirk van den Beid had di rect na de pauze wel voor de 1-0 voorsprong gezorgd. Forescate kreeg weinig kans bij Amstel veen. Het 2-0 verlies betekende de zesde nederlaag op rij. In dezelfde eersteklas afdeling kon Roomburg een 3-1 voor sprong tegen Alliance niet vast houden. In de laatste negen mi nuten werd het alsnog 3-3. Bram Schreurs, Ivo Verver en Hans Delnoy hadden Roomburg in de eerste ruim zestig minuten op een op het oog toch redelijk veilige 3-1 voorsprong gezet. Met de 5-2 zege bij Berkel Ro denrijs hield Catwijck de marge van vier punten achterstand op de koploper in de derde klasse, Ommoord, in stand. Bij mst was de tussenstand nog 2-2. Robert- Jan Groeneveld en Maarten Graaff zetten Catwijck op een 2- 0 voorsprong, maar de gasthe ren kwamen weer snel op gelijke hoogte. Via Maarten Plug (2x) en Dem Graaff werd in de tweede helft definitief afstand genomen. Alphen ging met dezelfde cijfers ten onder bij Nieuwkoop. San- der van der Boon had in de rijn streekderby met twee treffers bij mst voor de aansluiting ge zorgd. Na de pauze ging het als nog fout. De regionale vierdeklassers le den beide een nederlaag. Voor hout redde het met 3-1 verlies niet bij Reeuwijlc Alkemade boog op eigen grond met 6-3 voor Bleiswijk. Binnen tien mi nuten stond er al een 2-2 stand op het scorebord. Pim Slot en Peter Blom tekenden voor de Rijpweteringse treffers. Niels Roos scoorde in de tweede het derde doelpunt naar 3-4. va ■gup -ÜP blijft door een 13- d yanti volop meedoen „n het kampioen overgangsklasse B. en van Cent ite ndjl de jen iheimers begonnen 'ere >n stonden even zelfs vartwaarbij Steven Baart Vorpen maakte. Zij het slotkwartier van beter in hun spel. Horst, Steven Baart, §elii dé (2), Judith Kok en 'n °fieuwenhuijsen ver- overwicht in de sco- (rust). Na de pauze dit van Kraaijenveld Song moeiteloos in t het verschil bleef er punten. iet erop of Sporting r een verrassing zou De Meervogels. De hielden hun tegen- I ekwart van de wed- u in bedwang door dedigen. René Bek- de Haas en Daan den de hoofdaanval- titelpretendent goed Bovendien bleek Hooven goed op :inf!jlterend in vijf doel- frai t leverde na 3-3 via neI sen positief scorever- ;n<War daarna viel de 11111 g. Bij 11-9 werd een 188; emist, waarna het ten| Bekker bepaalde de va n13-10. set STE KLASSE e d, ver, vanwege de afwezig- 188Jeroen Filius (enkel- inde opstelling aange- ivajjet duel met Albatros, Venema besloot de Ier ipels van vorig sei- pïe te herstellen. Dat goede ingeving: der Kooij en Huig ezawoerd combineerden e ijristian Lindhout en als vanouds, getuige J( 1 doelpunten. De •rstpn namen na een bpening (2-4) het mi jnden maximaal drie r tussen 8-5 en 12-9. C/ffase werd het nog totdat Irene van der aninuten voor tijd de 13-11 maakte. n< JeitEDE KLASSE ide een droomstart Vinken, want het logmm van tijd 4-0. De e pï dreigden even na egifle controle over het trajte raken (9-5), maar g doelpunt maakte welzekerheid een einde. er (4), Simone Boot ZijHaagsman (3), Linda (2) en Elmer Veen- :n voor een degelijke ju De laatstgenoemde e erd veiligheidshalve janadat hij een onge ring met zijn tegen- gehad. tl kiiDE KLASSE eerste helft viel Fiks ntheussens: doelpunt. Foto: Archief met beduidend meer snelheid en dreiging aan dan Madjoe. De Oegstgeestenaren hadden slechts zes minuten nodig om het verschil te maken via goals van Martine Anholts, Judith Ho- gendorf, Jelle Hooimeijer, Mat thijs de Visser en Arjan Wild schut (4-5, 4-10). De Rijnsbur gers kwamen in deze fase nau welijks aan doelpogingen toe, omdat zij te weinig collectief speelden. Na de pauze zakte het spelpeil behoorlijk. Het zegt ge noeg dat Fiks ondanks één doel punt in de laatste 23 minuten toch niet meer in problemen kwam. Madjoe haalde via Aren- da Heemskerk, Erwin Kelner en Michael Star na 8-15 wel op tot 11-15, maar dat kon de span ning niet meer opstoken. Alleen ontstond er enige opwinding in de slotminuut, toen Jos Star met een duw aan de paal een schot van Marloes Schoneveld tot een doelpunt promoveerde: 12-16 eindstand. Fluks incasseerde een teleur stellende 6-5 nederlaag tegen Thor(H). „Het leek wel alsof ze vastgenageld waren aan de grond, het liep voor geen me ter", verzuchtte coach Peter Bie- rens. De aanval kwam vaak niet eens aan een schot toe, omdat de bal door een plaatsfout voor dien was verspeeld. Manon Oosting en Frank van Meijgaar- den zetten een 3-2 ruststand om in 3-4, maar dat bleek een korte opleving. Alleen invaller Erik Caspers trof nog eens doel in het resterend halfuur. Velocitas raakte onverwachts toch nog in verlegenheid tegen Crescendo. De Leiderdorpers namen na 3-2 het duel stevig in handen door uit lange aanvallen regelmatig te scoren. Arjen Bak ker (3), Elsbeth de Mooij, Arjan van Meeteren (2), Iwo Nelson en André van Wallinga bouwden dan ook tot halverwege de twee de helft een solide 7-11 voo- sprong op. De thuisploeg toon de zich echter onverzettelijk en kwam mede door het inzetten van Carlijn Akerboom en Ben Baak knap terug. Gertjan Hen- sing (2), Linda Meijers, Nischa Verweij en Johan Baak maakten de ommekeer in de voorlaatste minuut compleet (12-12). In de tegenaanval forceerde Van Mee teren met een gave doorloopbal alsnog de beslissing: 12-13. De andere streekgenoten in de ze afdeling, De Danaïden en KZ Leiden, speelden een door tac tiek gedomineerde derby. Beide achttallen verdedigden mees tentijds achter, zodat de nadruk nog sterker op het goede schot kwam te leggen. De thuisclub kon zijn hogere klassering niet waarmaken en moest steeds in de achtervolging. Zij miste op 6- 7 een strafworp en raakte prompt verder op achterstand. Maartje van Berkum, Joost Kwestro (2) en Steven Kalkman zorgden voor de cruciale door braak naar 8-12. Suzanne de Roode halveerde de achterstand tot 10-12. Schoten van Aart Tho- lens en invalster Barbro Heij- man tolden uit de mand en ook een strafworp leverde geen goal meer op. Aart Tholens van De Danaïden wordt bij een doorbraak zwaar op de huid gezeten door René Arnoldus van KZ Leiden. Foto: Henk Bouwman Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25