LZ is sterksi wapen kwij SPORT Katwijk ontsnapt in slotfase tegen De Gouwe Scylla steekt in zeer grote vorm, playoffs zijn in zicht Blijdschap voorbarig: Leiderdorp verliest Tweede zege Leyth Vivax laat enorme kans liggen om koppositie te versterken Slecht begin en einde blijken fataal Defensie laat het afweten HOC 988 maandag 14 oktober door Wim Siera waterpolo - De waterpoloërs van Katwijk zijn van de hatelijke nul af. De eersteldasser slaagde er zaterdag in het gepromoveerde De Gouwe met 6-5 te bedwingen. Doelpunten waren duur in zwembad Aquamar. De eerste viel pas in de tweede periode. Dat de score werd geopend door Katwijk mag een klein wondertje worden genoemd. Katwijk blonk als vanouds uit in het missen van kansen. Dat kwam de club in de laatste perio de bijna nog duur te staan. De Gou we klampte de hele wedstrijd aan en kreeg vlak voor tijd bij de stand 5-5 een uitgelezen kans de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Doelman Leo Vooys overleefde de numerieke meerderheid en plaatste de bal in de handen van de wegsprin- tende Kjeld Boonstoppel die de 6-5 binnenschoot. Voor Katwijk scoor den verder Alex Sieval (3), Christiaan Teunisz en Hans van Duyn. Vivax is zijn ongeslagen status kwijt. De Oegstgeestenaren verloren in het verre Nijverdal met 10-9 van het nog puntloze Het Ravijn. De Oegstgeeste naren lieten een enorme kans liggen om de koppositie in de eerste klasse te versterken. Vivax was heer en meester in het duel en begon aan de slotperiode met een 9-7 voorsprong. De ploeg van trainer Hans Trijsburg verkrampte echter in het zicht van de finish. De gasten slaagden er niet meer in een verzorgde aanval op te zetten en Het Ravijn, va banque spe lend, zette Vivax steeds meer onder druk. Acht seconden voor tijd be werkstelligde Vivax nog een overtalsi- tuatie maar dat voordeeltje leverde niets op. Ivo Dietz (4), Marco Mulder, Bram Tendeloo, Sjors Verburg, Eric Melein en Alex Bolomey scoorden. TWEEDE KLASSE Sassenheim leed tegen Oceanus de tweede nederlaag van het seizoen: 7- 5. De Sassenheimers waren in de openingsfase niet bij de les. De Aals meerders maakten dankbaar gebruik van het slappe spel van de opponent. Sassenheim keek snel tegen een 4-0 achterstand aan en die klap kwam de ploeg van trainer Arjan Meirink niet meer te boven. Goals kwamen van Leon Bakker (2), Thomas van der Nouland (2), Jelle Mi edema en Robert Langeveld. DERDE KLASSE Alkemade kwam niet tot winst tegen OZV. In De Tweesprong in Roelof- arendsveen was de ploeg uit Bergam bacht met 11-9 te sterk. Alkemade kwam gehandicapt aan de start. Ivo Scholz en Jeroen van der Tang waren ziek en kwamen maar mondjesmaat aan de bak. De honneurs werden waargenomen door oudgediende Je roen Duvekot en jeugdspeler Stefan Brug. Ook dit tweetal kon niet voor komen dat OZV in de tweede periode al het beslissende gaatje sloeg: 4-8. De doelpunten werden gemaakt door Ronald van der Tang (2), Ton Kloos terman (2), Frank de Hey (2), Stefan Brug en Daan Elstgeest. Trainer Marc Kimpel was duidelijk in zijn oordeel over het duel De Snip pen - Koudekerk. „Het was huilen met de pet op." Toch slaagde zijn team erin beide punten mee naar huis te nemen. In Amstelveen won Koudekerk met 6-4. Het verschil werd gemaakt in de eerste periode. Koudekerk startte voortvarend en nam een 2-0 voorsprong. In het ver volg van het armetierige treffen kwam er niet veel meer van terecht. De Snippen bleef lange tijd in het spoor (4-5). Michael van der Berg be sliste het duel met zijn eerste treffer voor de hoofdmacht. Andere doel punten kwamen van Peter Bergsma (2), Wemer Stolk, Jorrit Wulffers en Niels Martha. VROUWEN De vrouwen van LZ 1886 wachten nog op de eerste overwinning. De tweedejaars hoofdklasser verloor za terdag na een verdienstelijke wed strijd met 8-5 van vice-kampioen Brandenburg. Ondanks de nederla gen ziet de toekomst van de Leidse equipe er niet al te somber uit. Zater dag had Brandenburg al de nodige moeite zich de LZ-vrouwen van het lijf te houden. Pas in de slotfase be sliste de ploeg uit Bilthovenl strijd. LZ 1886 verkwaj enorme kans op 7-6 en uit| opvolgende aanval tikte Bra de 8-5 achter de uitstekende de Paula Heemskerk binnen Hakverdian (2), Bianca Hu] rette Velting en Noeki Kle^ den. De start van De Zijl/LGB ij| rend. Met zes punten uit q strijden voert de ploeg va Rob van Berkel de ranglija tweede klasse aan. Zaterdagy stugge DAW met 7-4 aan cf gebonden. Het mooiste j kwam op naam van Wend] kei. Zij verschalkte de van de tegenpartij met een A zeker twintig meter. Andere ten kwamen van Aukje (3), Iefke van Belkum (2) en^ degeld. De vrouwen van Alkemade in Roelofarendsveen tegen I rq0 vis niet verder dan een gelij jg tweedeklasser bleef steken o jeuv door Menno Schraven basketbal - BV Leiderdorp speelde de laatste minuten van de wedstrijd tegen Lely uit zoals het begonnen was: slecht. Op de 63-70 winst voor de Amster damse tegenstander was weinig af te dingen, behalve dat Leider dorp daaf voor een groot deel zelf aan mee had gewerkt. Veel simpele schoten onder het bord gingen (vooral in het begin) mis en vaart in de aanvallen ont brak. In de tweede periode her stelde Leiderdorp zich van de zwakke start en verkreeg het zo waar een 33-26 voorsprong bij rust. Juist op het moment dat er 'blijdschap' langs de kant ont stond over een mogelijke over winning, plaatste Lely een 0-9 run. Leiderdorp leek hier over heen te komen, maar in het vierde kwart vervloog al snel alle hoop op succes. De ene na de andere slechte beslissing werd genomen, waardoor Lely uitein delijk nog gemakkelijk de wed strijd kon uitspelen. Topscorer: Porter 21. Een minder goed en vooral slor dig tweede kwart gaf Gibo- Groep/Grasshoppers onvol doende kans op de overwinning tegen Jolly Jumpers: 75-66. Vooral in die periode bezondig de de, Katwijkse ploeg zich aan veel te gehaast schieten, waar door Jumpers tien punten voor sprong kon nemen. Ook na de time-out van coach Rick Dries- sen bleef Grasshoppers volhar den in slordig aanvalsspel. De fullcourt-press werd door de te genstander uit Tubbergen bo vendien te gemakkelijk omzeild. Een iets gewijzigde tactiek na de rust pakte beter uit, maar het overwicht in lengte van Jolly Jumpers bezorgde Grasshop pers continu veel problemen. Nog een keer werd het verschil teruggebracht tot Vijf punten, maar die kloof werd niet meer gedicht. Driessen: „Er zijn iets te weinig spelers in vorm. Van sommigen, zoals Carola de Jong, verwacht ik ook gewoon meer. Doel is beter te worden dan vo rig jaar en daarom trainen we nu nog harder, zonder een mo ment gas terug te nemen. Ik ben benieuwd waar we tegen het eind van het seizoen staan." Topscorers: Metaj 21, Driessen 14, Tinka Bröring 14, Tanya Bröring 11. MSV liet zich gistermiddag door Zwolle 2 verrassen met een nip te nederlaag: 77-75. Al in het eerste kwart liet het Zwolse tweede team zien makkelijk te kunnen scoren door liefst 32 punten aan te tekenen. MSV herstelde zich daarna goed en won de tweede en derde perio de met respectievelijk tien en acht punten verschil. De laatste tien minuten verliepen echter, geheel onnodig, treurig voor MSV. Aanvallen werden heel slordig uitgevoerd, met de nodi ge keren balverlies tot gevolg en ook tactisch schortte er het no dige aan het Noordwijkse spel. Zwolle kon hierdoor weer terug komen in de wedstrijd, mocht ook veel aanvallende rebounds pakken en uiteindelijk zelfs voor de overwinning gaan. Coach Burhan Alibegovic: „Dit is onze eigen schuld. Onze makke is dat we soms denken met minder in zet toch te kunnen winnen. Maar dat kan alleen als je elke keer weer alles geeft. Het is on acceptabel dat we op deze ma nier verliezen." Volgende week kan de ploeg zich revancheren als het voor de beker opnieuw naar Zwolle moet. Topscorers: Van Leeuwen 17, Engelhart 11 (13 rebounds), Pi- kaar 11, Aanhaanen 11. BS Leiden heeft uit vijf wedstrij den nog steeds 'pas' twee over winningen geboekt. Tegen Am- hemia Eagles gaf opnieuw voor al het gebrek aan lengte de doorslag voor het 70-65 verlies van de Leidenaars. Met de weer teruggekeerde Martijn Kunnen had coach Martin Hoekstra wel weer wat fysieke kracht tot z'n beschikking, maar de lange cen ters van de tegenstander werden onvoldoende (hard) aangepakt. Na de snelle 19-7 achterstand, kende Leiden een fase waarin plots alles lukte. Vrijwel elk schot viel goed in dat tweede kwart, waardoor de stand bij rust weer in evenwicht was: 37- 37. Ewout Crijnen zette als guard goed de 'lijnen' uit, waar Lennert Dorrepaal voor die plek voorlopig nog geblesseerd is. Een knietje op z'n kuit in een van de vorige wedstrijden had bij nadere inspectie toch een ge scheurde spier en zes weken Burgundie Porter dribbelt langs haar tegenstander van BV Lely. De Amerikaanse werd Leiderdorps topscorer met 21 punten, maar haar team verloor wel. Foto: Dick Hogewoning rust tot gevolg. De laatste zes minuten van de wedstrijd verlie pen uiteindelijk zeer teleurstel lend voor Leiden. In die periode werd er geen punt meer ge scoord, waardoor Leiden niet verder kwam dan 68-65, vlak voor tijd. Hoekstra: „We spelen nog te wisselvallig. Bovendien missen we een echte leider op het veld die zich op bepaalde beslissende momenten kan la ten gelden. Een plaats bij de eer ste drie is waarschijnlijk ook wat te hoog gegrepen voor ons. Maar ondanks de lage plek op de ranglijst, is er nog geen spra ke van paniek." Topscorers: Kunnen 11, Ver- woerdt 10. door Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla mag zich zo goed als zeker opmaken voor de kampioens-playoffs. Na de ze venklapper tegen Salamanders zette de Leidse ploeg zaterdag zijn beste beentje voor met een fraaie 5-2 overwinning op TTCV Van Herwaarden. Volgende week tijdens de slotronde tegen landskampioen Feyenoord, zal Scylla niet de Rotterdamse kop man Segun Toriola aantreffen. De Nigeriaan doet mee aan het open Duitse kampioenschap. Slechts twee handenvol toe schouwers zagen hoe Scylla in grote vorm stak tegen Van Her waarden. Het had nog slechter kunnen aflopen voor de bezoe kers uit Veghel als Edgar Mal- chasian na de pauze (3-1) niet een 10-6 voorsprong uit handen had gegeven tegen 'karakterspe- 'ler' Jos Verhulst. Na 10-12 in de vijfde game smeet de sterk spe lende Armeniër uit boosheid zijn bat tegen het centrecourt. Het 20-jarige talent, gezegend met een lastige service, speelde een berenpartij, maar speelde in de slotfase te afwachtend om voor een nieuw huzarenstukje te zorgen. „Jammer, want het had zelfs 6-1 kunnen worden. Maar het is puur onervarenheid van Ed", zei Gerard Bakker. Die won zelf van Gert-Jan van der Braak Gerard Bakker won tegen TTCV Van Herwaarden twee enkelspelen voor Scylla. Archieffoto: Eric Taal (3-2) en van Eric Van Kempen (3-0). Behalve het zwaarbevoch ten dubbel (11-6, vijfde game) werden de andere punten op overtuigende wijze binnenge sleept. In de slotpartij hield Mark Heemskerk het hoofd koel tegen Van der Braak (11-7, vijfde game). De Treffers verloor gistermid dag dik (6-1) van play-offkandi- daat Westa en lijkt uitgeschakeld voor de bovenste vier. De Veen- se ploeg wist alleen in de ope ningspartij van Merijn de Bruin (3-0 tegen Michiel Janssen en 3- 0 verlies tegen Liu) een puntje te pakken. Janssen herstelde zich na de 'thee' goed door trai ningsmaatje Frank Rengenhart met 3-1 te kloppen. Rengenhart overtuigde evenmin tegen Daan Sliepen en Ossi Elmak leed kansloze nederlagen leed tegen Qiang Liu en Sliepen. Het dub bel ging met 11-7 in de vijfde game verloren. „Ik denk dat het over en uit is", stelde coach Warmerdam. „Ik geloof niet dat we volgende week boven onze stand kunnen spelen." Eerstedivisionist Pecos speelde verdienstelijk gelijk tegen het hooggeplaatste De Toekomst (5- 5), maar is toch in de gevaren zone beland. Friso Reitsma en Ron Schipaanboord moesten al leen Martin Brinkhoff de hand schudden. Dennis Visser won een partij. De Oegstgeestenaren hebben evenveel punten als Bergeyk, dat Avanti verrassend met 8-2 terugwees. In eigen zaal stelden de Hazerswoudenaren danig teleur. Martin Groene- wold zegevierde wel tweemaal; tegen Marco Bottram kwam hij net tekort. Maar Ronald Peeters en Jaap Schilperoort konden he lemaal niets bolwerken Tegen Hidde de Smet en Johan van Meurs. Docos kwam in de tweede divi sie niet verder dan 5-5 tegen door Wim Siera waterpolo - De trainer van De Zijl/LGB, Jacob Spijker, had het voor de competitie al aangekon digd. De Leidse waterpolovereni- ging kon in de eerste maanden na de terugkeer op het hoogste niveau wel eens tegen enorme zeperds aanlopen. Uit die neder lagen moest dan lering worden getrokken om in het tweede ge deelte van de competitie de op gedane ervaringen optimaal te benutten. Zaterdag werd voor het eerst zo'n verlies genoteerd. In Amersfoort was AZPC duidelijk een maatje te groot voor de Lei denaars. De Zijl/LGB verloor kansloos met 12-4. De ploeg uit Amersfoort is na een aantal mindere jaren duide lijk op de weg terug, onder aan varing van de geroutineerde doelman Arie van der Bunt, za terdag een sta in de weg voor de Leidse aanvallers. De Leidenaars deden qua veldspel niet veel on der voor AZPC maar waren min der bekwaam in het afronden. Het was niet verwonderlijk dat de Leidse ploeg al na twee pe riodes voor een kansloze missie stond. De 6-1 achterstand was geflatteerd, maar kon in het ver volg van het duel niet meer wor den rechtgezet. In de derde pe riode kwam De Zijl/GB nog het best voor de dag (7-2). Ted Bader speelde een hoofdrol in de thuisploeg. De Canadese in ternational scoorde vijfmaal. Joost Wielaard erkende het ge vaar en nam de bewaking van Bader voor zijn rekening. Dat ging de topscorer van De Zijl/LGB goed af. Het ging ech ter wel ten koste van het aanval lend vermogen van de Leide naars. Alleen Niels Joor (2) en Joachim de Ruysscher (2) von den het net. LZ 1886 heeft het lek nog niet boven. De hoofdklasser kwam ook tegen Brandenburg niet tot grootse daden. Het eerste puntje kon wel worden bijgeschreven. De Leidenaars bleven in Biltho- ven steken op 13-13. LZ 1886 had twee gezichten in het ener verende duel tegen de ploeg van trainer Ruud Plouvier. Na twee periodes leek er geen vuiltje aan de lucht. De Leidse ploeg kon bogen op een 6-3 voorsprong en hoewel LZ 1886 zeker niet groots speelde, leek de eerste overwinning van het seizoen in het verschiet te liggen. De om- hiel ekv in dec r de den titel n. 1 mekeer kwam bij de q keling van een pressing |ter( zoneverdediging. Brai lt ]e rook zijn kans en mei met scherp schietend jaai Havekotte (5 doelpunt^ f gelederen was LZ 188tgeni genoodzaakt de achten Bel te zetten. De ploeg va ,p 1; van der Zeeuw incasset derde periode maar doelpunten en stelde d twee treffers tegenover, van genkindje van LZ 188 eroi ook de verdediging, in He c den het sterkste wanet d aantal tegentreffers star y Ve duels al op 33. Brander >pel te ook in de vierde p4e t< wedstrijd op zijn kopi zelfs een 13-11 voti de Frans Langerhorst bezc voe ploeg in de slotfase Iristi punt. Voor LZ 18£fe als Martijn Laurense 3x, Jc 1 3x, Frans Langerhorst ;n Langerhorst 2x, Maréo Ippe: Mirko Zuidweg en Dnd Schrama. ir tu Landskampioen AZC/ fase kreeg aan de vooravon totc Europacup 1 toernooi eprin duel te verwerken tege s 13 an. De Hagenaars zijn t jaren duidelijk gegroëiiiED den de Alphenaren zati vuur na aan de schelde redde in de slotfase hel VL en ontsnapte toch nq urn overwinning: 10-9. Dej} di trainer Eric Noordegtfie c een week zwaar getajte r Nice en was met de gte c al bij de Europa-Cupwe zek van volgende week. er 1 speelde AZC in het Zi faa zeker niet groots en 1 (2 Haagse formatie zich v tn tegenstander. Vooral ia De gend opzicht lieten de erd ren wat steekjes vallenac dergraaf besloot dan 0 sinj genvallende doelman» ge Sol te vervangen. Met 1 meulen onder de lat ki D I vertrouwen in de equipe terug. In deeer: moest AZC alle zeilen om de Haagse oppoi zich af te schudden, drie minuten op de kit HZ/Zian op een 9-8 vo^ Tjerk Kramer en Kimil mas voorkwamen dfr competitienederlaag in half jaar. Voor AZC 1 Tjerk Kramer 3x, Kim? mas 2x, Joeri Stoffels 4 gi Boot, Michiel Vork en Bi de. Vriendenschaar en moet onder tussen gaan oppassen voor een nieuwe afdaling. Bij de Leidse ploeg wonnen Basim al Hussai- ny en Ed van den Berg twee pot ten. Voor Steven van den Berg was het niveau te hoog gegre pen. Voor Rijnsoever lijkt een terug keer naar de hoofdklasse een kwestie van tijd. De derdedivi sionist kwam bij De Sprint in Brielle meters tekort om een 8-2 nederlaag af te wenden. Na vijf duels en tien punten staan de Katwijkers stevig op de laatste plaats. Vrouwen De vrouwen van Docos gingen voor de vijfde achtereenvolgen de keer onderuit Tegen mede- degradatiekandidaat Vice Versa '51 was het na de 8-2 nederlaag andermaal duidelijk dat de Leid- sen tekortkomen voor de eerste divisie. Dianne van der Meer kwam nog wel tot twee winst- potten, Yu Ling Wu en invalster Corine de Jong kregen een nul achter hun naam. Eén klasse lager verloor Pecos op eigen tafel met 6-4 van kop loper De Torenstad, waar ex- Oegstgeest speelster Monique Emens een drie noteerde. Iris Sjaardema en Miranda karsdorp waren eenmaal succesvol, Jeani- ne Huiden won tweemaal. volleybal - De volleyballers van Leython haalden vier punten op bij WH in Harderwijk, maar achteraf restte toch het gevoel dat het er eigenlijk eentje meer had moeten zijn. De Leiderdorpers startten we derom met aanvoerder Marcel Boeren op de bank. Zijn vervan ger Christopher George deed het uitstekend. Gesteund door een goede service nam Leython met 25-18 en 25-20 een 2-0 voor sprong. De derde set leek Ley thon de tegenstander te over klassen. Er verscheen de on waarschijnlijke tussenstand van 15-2 op het scorebord. Door het vele wisselen stokte het ritme bij Leython en pas bij 25-18 was het 'einde set'. Voor de vierde set kon Leython zich niet meer oppeppen. Kans loos ging dit speldeel met 25-13 verloren. De mannen van WO/Aspasia haalden een knappe overwin ning in Zoetermeer. Zovoc werd met 3-1 (23-25, 25-19, 23-25, 23- 25) geklopt. Volgens coach Hans Broere was de wedstrijd identiek aan de twee voorgaande duels van zijn ploeg. „De teams waren opnieuw aan elkaar Dan moet je de I krijgt, benutten." Die! er zodra het punten™ twintig kwam. Broere:! dien kon je merken dij twee wedstrijden hadl het zelfvertrouwen ont| ploeg maakte op momenten rare fouten| Hazerswoudse/Koudel ploeg was er een hoof! Addo Kraan, de spelvi het tweede team. Bro aanvaller maakte hij i voor een paar belangi ten." De vrouwen Gemini/Kangeroes le^ onverwachte nederlaJ Cito. Voornaamste pro# de Voorschotense ploej service. Coach Peter 1 „Die ging te vaak foutl goed werd geserveerd, f dat te gemakkelijk." Tel Gemini in de derde set| 34-32 werd verloren), kansen op winst, vier keer een.setpoint,! waren niet koelbloedig! aldus Van Vliet. Setstal 25, 25-22,32-34, 23-25. f

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24