AMATEURVOETBAL moet tegen Marken niet op achterstand komen atwijk is niet genoeg Halffitte Charité velt Volendam duJ celsior Maassluis int als schietschijf or sterk FC Lisse Ter Leede heeft geen geluk in Werkendam Boys kan verplichtingen en verwachtingen op geen enkele manier waarmaken rdwijk gaat met drie punten aan de haal: 1-0 maandag 14 OKTOBER 2002 HOOFDKLASSE A Quick Boys - Marken 0-3 (0-1). 45 (+2) Teer huis 0-1, 57. Teerhuis 0-2. 89. Hasselbaink 0- 3. Scheidsrechter: Van Ewijk. Toeschouwers: 1800. van Dijk Achteraf is de vraag wat erger was: irhoede van Quick Boys in de eerste Sjansen niet kon benutten of dat Mar- een blunderende verdediging pal op voorsprong kwam. Het antwoord ("r/\ allebei even erg was. „Je moet tegen ióóï komen, niet achter", wist trainer dewiel. Maar het laatste gebeurde en AS'van kwaad tot erger in de duinpan, nummer drie met boter en suiker •maakt door de nummer laatst 0-3. O 'joep was vooraf niets te merken ge- 2-rartelde Maarten Bak. De aaanvaller Zev^eliswaar twee keer niet meegetraind een zere enkel, maar van onderschat- de tegenstander of van zelfgenoeg- vanwege de derde positie was vol- geen sprake. De goede competitie start smaakte juist naar meer. Maar Quick Boys kon de verplichtingen en verwachtingen die de derde positie met zich meebracht op geen enkele manier waarmaken tegen Marken, dat nog maar twee punten had vergaard. Bak, nieuweling op Nieuw Zuid, beschouwde de enorme zeperd als een incident. „Ik ga er van uit dat we de volgende wedstrijd weer 200 procent inzet hebben. Dit mag nooit meer ge beuren", zei de van ADO Den Haag afkomsti ge aanvaller. Ook Aandewiel acht zijn ploeg 'rijp' genoeg om snel te genezen van de door Marken toegebrachte wond. Het eerste schlemielige doelpunt van de te genstander, pal voor rust, had hem en zijn col lega-trainer Arjen van der Werf nog niet onge rust gemaakt. In de kleedkamer hielden de twee trainers de spelers voor dat ze dit seizoen wel vaker van een achterstand waren terugge komen. Moedeloosheid had zich toen ook nog geen meester gemaakt van de spelers in het veld, zei Bak, ondanks de grote hoeveelheid kansen die de voorste linie in de eerste 45 minuten had laten liggen. „Je blijft elkaar oppeppen, je weet dat het goed kan komen." Grote klap Maar de 0-2, in de 57ste minuut gescoord door de vrijstaande Arnold Teerhuis, was 'een grote klap'. En die klap kwam de thuisploeg niet meer te boven. De Katwijkers bakten er daarna helemaal niets meer van. De drie ver dedigers leken tegen zes aanvallers te spelen in plaats van tegen twee spitsen, het middenveld werd overlopen en de voorhoede - met de ver se krachten Erwin Beltman en Remco Visser - speelde een bijrolletje. Marken kwam zelfs aan voetballen toe. In het eerste bedrijf leek de tegenstander nog een ploeg met een snelle, sterke en handige spits (Carlos Hasselbaink), een goede keeper en negen figuranten. De Katwijkse verdediging bedwong het enige Markense gevaar aardig en het spel ging vooral richting het andere doel. Remco Torken kreeg in de eerste helft de beste kansen, maar een kopbal ging over en een schot verdween naast het doel. Ook Peter Tim mermans (schoot tegen een speler op) en de dralende Derek van der Plas (naast) kregen aardige mogelijkheden. In de tweede helft nam Torken een vrije trap vlak voor het doel na een ongelukkige terug speelbal op de Markenkeeper, maar zijn te la ge schot eindigde in het benenwoud. De meeste Katwijkse aanvallen waren veel te om slachtig en leidden tot voorzetten, die gemak kelijk werden weggewerkt. Gaandeweg de tweede helft kwamen die er ook niet meer. Het spel werd steeds slordiger, slechter, slapper en Quick Boys mocht blij zijn dat Hassselbaink pas een minuut voor tijd deed wat hij eerder had moeten en kunnen doen: de 0-3 inschie ten. Misschien was de wedstrijd van de week daar voor al een voorbode van de slechte prestatie. Tegen Ter Leede benutte Quick Boys maar één van de vele kansen. Dat had geen grote gevol gen (1-1) omdat tegenstander Ter Leede met hetzelfde probleem kampte. Het wordt tijd dat de Katwijkers de les 'je moet schieten anders kan je niet scoren' ter harte nemen. Maar mis schien is FC Lisse, de eerstvolgende tegenstan der die afgelopen zaterdag ineens zijn sei zoensproductie verdubbelde, niet de beste leermeester. Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam, Schoneveld, Mus- sche, Van Rijn (71. Guyt); Schaap (59. Visser), Flaton, Van der Plas; Timmermans (59. Beltman), Torken, Bak. Tuinenburg Van Dam Schoneveld Mussche Van Rijn 71. Guyt Schaap Noordwijk - Katwijk 1-0 (0-0). 81. Pitti 1-0 Toeschouwers: 1000. Scheidsrechter: Den Haan. Noordwijk: Kuipers 6 65. Van der Laan 7 Scholten 8 Reinders 6 85. Van der Niet - Van Utrecht 7 Korbee 7 Pitti 8 Bos 7 Cornelia 6 Ravensbergen 8 88. Bartels Van der Kolk 7 Van Dam Katwijk: De Jong Verkade L'Ami Pronk Hensen Starmans Bon Volendam - Rijnsburgse Boys 0-3 (0-1). 42. El Jacobi 0-1 (e.d), 70. Charité 0-2. 77. Charité 0- 3. Scheidsrechter: Kleiker Toeschouwers: 800. 7 Molenaar 7 DeBie 8 81. Aitelhoussi 6 Price 8 Verkuijlen 6 46. Aanhane Hegie Van Wijk De Roode Onderwaater 55. De Graaf Van Lochem Star 8 Freke 7 Schnater 7 Charité 7 85. Van de Vijver 7 Ketting 7 Kabelaar 7 46. V. d. Berg Kozakken Boys - Ter Leede 1-1 (1-0). 23. Idrissi 1-0. 62. Roest 1-1. Scheidsrechter: Van de Ket terij. Toeschouwers: 800. 7 Rbii 7 Koordes 7 Kalkema 6 Cam pfens 7 90. Blom 6 Baddaou an Leef mans agjj k - Schlemielig. Zo ty- Andries manier waarop oppo- ijk zaterdag met 1-0 lu is Katwijk in rouw net zo makkelijk an- nnen zijn." Zijn opmer- rte de teleurstelling bij ers er niet minder om. ber komen gelijkopgaand Noordwijk derde op de n is Katwijk naar de ge- afgedaald. „We moe- r waken onszelf een s «an te praten", vond iZSfainer Alfons Groenen- (dorper lijkt te berusten tfortuin van zijn elftal. q laag is duidelijk dat we de onderkant van de A moeten kijken. Het SVlat we, gelet op vorig ckjr ervaring mee heb- nk het een tikkeltje cy- ..oenendijk baalt dat zijn stuk beter voetbalt Ér, maar dat dat zich n punten. Iedereen aan de Duinwete- ïet een puntende- ie van Patrick van Dam, afgerond door Rocky Pitti, bracht daar verandering in. Als schouwspel was Noordwijk - Katwijk, zeker in de eerste helft, niet om aan te zien. Volgens Wendt kwam dat doordat Kat wijk de Noordwijkse opbouw in een vroeg stadium stoorde. „Zij zetten ons onder druk waardoor wij niet in ons spel konden ko men. Daardoor ontstond een soort flipperkastvoetbal." Daar komt bij dat de spelers die de malaise ontstegen, verdedi gers waren. Het aantal kansen bleef daardoor beperkt. Die paar kansjes, opgeteld bij een grote dosis ijver, zorgden ervoor dat het in ieder geval redelijk span nend bleef. Chris de Bie, Daniël Hensen en Gavin Price hielpen de spaarzame mogelijkheden van Katwijk om zeep, Patrick van Dam en Florencio Cornelia (zeker drie keer) misten voor Noordwijk in kansrijke positie. Na een uur werd het toch al weinig verheffende duel ronduit vervelend. Drie gele kaarten in een kort tijdsbestek werden twaalf minuten voor het eind gevolgd door een opstootje. Pas daarna kwam er op het veld le ven in de brouwerij. Katwijker Sander Molenaar miste een mi nuut later een enorme kans door een afgeslagen voorzet van dichtbij tegen invaller-keeper Raymon Kuipers te schieten. Nauwelijks van de schrik beko men, zorgde Van Dam aan de andere kant voor de beslissing. Hij troefde bewaker Jean-Paul Verkade af en trapte de bal di rect voor het doel waar de snelle Pitti Ronald Pronk en doelman Max de Jong het nakijken gaf. De Jong hield de schade beperkt door in de slotfase een één te gen één met Cornelia te winnen, maar veel schoot Katwijk daar niet mee op. „Wat kan ik mijn ploeg nou ver wijten", vroeg Groenendijk zich vertwijfeld af. „Qua inzet al he lemaal niets. Misschien halen we te weinig uit dode spelmo menten en creëren we te weinig kansen ondanks een veldover- wicht. We zijn nog niet zakelijk genoeg." Noordwijk: Kuipers; Scholten (85. Van der Niet), Korbee, Bos, Ravensbergen; Van der Kolk (65. Van der Laan), Rein ders, Van Utrecht, Pitti; Cornelia (88. Bartels), Van Dam. Katwijk: De Jong; Verkade, L'Ami, Pronk. Hensen; Starmans, Bon, Mole naar, De Bie (81. Aitelhoussi), Price, Verkuijlen (46. Aanhane). Waasdorp Roest Van Zeist Hoogkamer Honsbeek 68. Bloemheuvel Jansen FC Lisse - Excelsior Maassluis 5-1 (3-0). 5. Van Wieringen 1-0, 16. Opdam 2-0, 19. Winter 3-0, 73. Hoever 4-0, 76. Emanuelson 5-0, 83. Van der Velde 5-1. Scheidsrechter: Schaap (22. De Jong). Toeschouwers: 750. FCUsse: Heemskerk Bodo Janssen Polman Dekker 81. Van der Vlugt Van Wieringen 8 Naarendorp 7 Emanuelson 7 83. Vd Panne 7 Winter 6 Opdam - Hoever 7 78. Leonard Hoek - Scheveningen 2-0 (0-0) 80. Langeveld 1-0, 91. Langeveld 2-0. Scheidsrechter: Zwaard. Toeschouwers: 1100. Capelle - Kloetinge 5-0 (1-0) 30. Molendijk 1-0. 75. Roeland 2-0, 79. Roeland 3-0, 85. Van Gel der 4-0, 89. Roeland 5-0. Scheidsrechten Kroon. Toeschouwers: 800 Katwijk-speler Toine l'Ami neemt Patrick van Dam van Noordwijk in de houdgreep. Foto: Cees van Hoogdalen- Hoek Ter Leede Quick Boys Noordwijk Rijnsb. B. Schevening. Volendam Katwijk Kloetinge Lisse Excelsior M. Capelle Kozakken B Programma volgende week: Capelle - Kozakken Boys, Katwijk - Ter Leede, Kloetinge - Marken, FC Lisse - Quick Boys. Noordwi|k - Schevenin gen, Rijnsburgse Boys - Excelsior Maassluis, Volendam - Hoek. Topscorers: Charité (R.Boys) 7 doelp. Kalkema (Ter Leede), Torken (Quick B.). Van Dam (Noordwijk), Roeland (Capelle) 5 doelp. Van Oost. Human (Hoek). De Groene (Kloetinge), Pitti, Cornelia (Noordwijk) 4 doelp. Campfens (Ter Leede). Molendijk (Capelle). Bouchlal (Koz. Boys). Zuijdwegt (Kloetinge). El Handaoui. Van der Velden (Excelsior M.), Teer huis, Hasselbaink (Marken) 3 doelp -me Verwoerd ddJde eerste zes competi- len stond het vizier bepaald niet op gezelschap van trai- Bröring produceerde doelpunten. Zaterdag slblauw zich in het duel met Excelsior opeens opmerkelijk De thuisclub verdub- I seizoensproductie en "ioelpunt was nog mooi- jt andere: 5-1. zander de geblesseerde Qger en de weer bijna ard Goulooze, was van- ■iste fluitsignaal van ar- \aap meteen bij de les. bij de opponent niet 1 De Maassluizenaren, apt door het ontbreken na Burgos, Karlas, Kus- lidjamdaoui (allen gebles- Nicolai (geschorst), or^de duels en boden de Idn zeeën van ruimte. oot theren profiteerden pir. Binnen twintig minu- ünd de fusieclub op 3-0. i twee treffers werden ingeleid door een p voor Excelsior. Beide eek de tegenstoot van Itreffend. Bij de eerste [eerde René van Wie- s begin- en eindpunt uitbraak. Robert Hoever r' Winter waren de tus- dens. Doelpuntenmaker ia ringen had even later ri 'elangrijk aandeel in de treffer. De door Orson e' >tp aangespeelde mid- erir vond Rob Opdam vrij z<2-0. [bjvitblauwen stonden er- Dken ernaar. De omscha- 2i Jbezit/balverlies deug- niet. Vlak daarna was 0. Opdam speelde de '"•vrijstaande Winter op de rand van het strafschopge bied aan en de beste man van het veld demonstreerde zijn flu welen traptechniek door met een bekeken boogbal in de bo venhoek te scoren. Een formida bel doelpunt. Geen Maassluize- naar legde Winter overigens een strobreed in de weg. Excelsior- trainer Richard Grootscholten baalde van de instelling van zijn team: „We hebben het weggege ven. Falen mag, maar nooit zon der strijd en beleving." Een extra onderbreking bood Grootscholten de gelegenheid om zijn elftal weer enigszins op de rails te zetten. Het opont houd werd veroorzaakt door het afhaken van scheidsrechter Schaap die een kuitspier verrek te. Assistent De Jong verving hem. Na dit intermezzo waren de bezoekers aanmerkelijk agressiever. De ruimte was weg voor lisse. De aandringende gasten slaagden er echter niet in iets aan de score te veranderen. De sterk keepende Kenny Heemskerk maakte pogingen van Mike de Blij (2x) en Stefan van der Velde onschadelijk. Na de doelwisseling trok Lisse het initiatief weer naar zich toe. Hoever stuitte op doelman Rob Grauwmeijer, Van Wieringen trof het zijnet en Naarendorp knalde in riante positie tegen de lat. Vlak daarvoor belandde een kopbal van Excelsior-invaller Nees Pellikaan eveneens op de dwarsligger. Binnenkant paal In de 73ste minuut vergrootte Lisse de voorsprong. Hoever troefde Paolo Mendonca af en schoot diagonaal, via de bin nenkant van de paal, prachtig raak: 4-0. Na een fraaie combi natie op links, waarbij de bal tweemaal werd teruggekaatst op Winter, zette de van AZ geko men middenvelder met een splijtende pass Juul Emanuelson door Henk Hogewoning volendam - Berry Charité trainde de hele week-aangepast: een beetje lopen zonder de groep. En nog was het de vraag of hij tegen Volendam de eerste 45 minuten zou uitspe len. Na de pauze, waarin de aanvoerder op nieuw een warming-up deed, keerde Chari té terug in de ploeg. Toen bleek dat zelfs een halffitte Charité goud waard is voor Rijns burgse Boys. Met twee treffers dwong de topscorer de oranjehemden van trainer Kees Guyt op de knieën. Trainer Wïm Schaap noemde de 0-3 winst in Volendam een overwinning van het col lectief. Dankzij een brede basis, tactisch sterk spel en veel inzet ving Rijnsburg de af wezigheid op van vaste waarden als Van Berkum, Slingerland en Redel (hij haakte vlak voor het beginsignaal af met een enkel blessure). Schaap: „En bij vlagen speelden we goed. We lieten de bal goed rondgaan en lieten mooie combinaties zien, met name bij de 0-2 en 0-3." Rijnsburgse Boys kwam alleen in de eerste helft een paar keer in de problemen. Bij voorbeeld in de eerste minuut toen aanval ler Ben Zwarthoed, al dan niet in buiten spelpositie, alleen voor Lennert Hegie op dook. De doelman was wel attent en kon de bal ternauwernood tot corner verwerken. In het vervolg van de eerste helft bouwden de Rijnsburgers aan een overwicht, met een dot van een kans voor Jasper Ketting, die van dichtbij overschoot. De technisch be gaafde Volendammers kregen ruimte om uit te breken en creëerden een aantal halve kansen en één grote mogelijkheid, voor Jou- ri Molenaar. Hegie stond echter opnieuw op de goede plaats. De 0-1, vier minuten voor rust, was op grond van de verhouding verdiend. Nick Schnater stond met een corner aan de basis van het Rijnsburgse doelpunt. De mee op gekomen Norbert van Lochem kopte van dichtbij in, maar het beslissende tikje was van Ghanes El Jacobi, de enige niet-Volen- dammer in de selectie. Schaap: „Eindelijk eens een goal uit een comer, die er ook zon der de tussenkomst van die nummer twee was ingegaan." Het begin van de tweede helft begon met nieuw blessureleed voor Rijnsburgse Boys. Robbert Kabelaar, vorige week debuterend met een goal tegen FC Lisse maar zaterdag onzichtbaar, bleef geblesseerd in de kleed kamer achter. Bartjan Onderwaater volgde tien minuten later zijn voorbeeld. De om zettingen die noodgedwongen volgden, deerden Rijnsburg niet. Achterin bleef de boel op slot en voorin ontstonden opnieuw kansen. Invaller Ame van den Berg schoot na een klein kwartier nog naast, maar tien minuten later was het wel raak, na goed doorgaan van Nick Schnater. Hij werd op de linkerflank gelanceerd door Norbert van Lo chem. Schnater vond Charité, die zichzelf knap vrijspeelde en diagonaal in de linker bovenhoek raakschoot. Ook Nick Schnater was tegen Volendam van grote waarde voor de geelzwarten. Hij stond aan de basis van alle Rijnsburgse doelpun ten. Bij de derde treffer werd Schnater op links vrijgespeeld door Michael de Roode. Via Ketting belandde de bal weer bij Charité, die doelman Arnold Smit nu verraste met een onhoudbaar afstandsschot. Prettige bij komstigheid was dat de topscorer weer op zijn gemiddelde van één goal per wedstrijd uitkwam. En hij is nog niet eens fit. Rijnsburgse Boys Hegie; Van Wijk, De Roode, On derwaater (55. De Graaf). Van Lochem; Star, Freke. Schnater; Charité (85. Van de Vijver), Ketting, Kabel aar (46. Van den Berg) Excelsior Maassluis-doelman Rob Grauwmeijer stompt de bal weg boven het hoofd van FC Lisse-speler Rob Opdam. Foto: Dick Hogewoning vrij voor Grauwmeijer. De knal van Emanuelson verdween ook al via de binnenkant van de staander in het doel: 5-0. In de slotfase redde Van der Velde de eer van Excelsior. Dat deerde Bröring nauwelijks: „In de vori ge wedstrijden hebben we te weinig gescoord. Maar dit geeft de burger moed. Zo'n dwingend spelend Lisse hebben de men sen lang niet gezien." FC Lisse: Heemskerk; Bodo, Janssen, Polman, Dekker (81. Van der Vlugt); Van Wieringen, Naarendorp, Emanuel son (83. Van der Panne), Winter Op dam, Hoever (78. Leonard). door Chris Hartman werkendam - Het zat Ter Leede zaterdag niet mee. Het eerste probleem betrof de spelersbus, die op weg naar Werkendam kuren vertoonde. Hierdoor be gon de wedstrijd tegen Kozak ken Boys een half uur later dan gepland. Eenmaal binnen de lij nen kreeg Ter Leede een straf schop tegen, die zelfs de meest verstokte aanhangers van Ko zakken Boys associeerden met een cadeautje. Hoewel de Sas- senheimers de Kozakken nog achterhaalden (1-1), zagen ze de achterstand op koploper Hoek groeien tot drie punten. De speelstijl van Kozakken Boys is weinig anders dan vorig sei zoen. Het door voorzitter/geld schieter Groeneveld verzamelde talent opereert nog steeds het liefst met veel spelers achter de bal. De twee spitsen worden veelal met lange ballen bediend en moeten het vervolgens zelf uitzoeken. Hoewel Ter Leede in de eerste helft niet imponeerde, zat er in het spel van de Sassen- heimers heel wat meer lijn. In kansen resulteerde dit niet. Dat kwam mede doordat Hicham Rbii, in voorgaande duels steeds de smaakmaker bij Ter Leede, een ongelukkige wedstrijd speelde. Het elftal van trainer Lagendijk stichtte slechts een maal gevaar toen Carlo van Zeist een kopbal afvuurde. Een Kozak kopte de bal uit de doelmond. De Brabanders kwamen hele maal niet in het stuk voor, totdat arbiter Van de Ketterij besloot zich met de zaak te bemoeien. Hij kende de thuisclub in de 23ste minuut een penalty toe, omdat Bob Hoogkamer - de ver vanger van de geblesseerde Dennis Kramer - een overtre ding gemaakt zou hebben ten opzichte van John Verbaan. Dat Hoogkamer de bal speelde en Verbaan maar al te graag ging liggen, ontging de scheidsrech ter. Verbaan schoot de bal on zuiver in, waardoor Thomas Waasdorp redding kon brengen. Ook op de tweede inzet van Ver baan had de keeper een ant woord. De derde, afkomstig van Gila Idrissi, was hem te machtig. Opvallend was de afwezigheid van Sassenheimse veldspelers bij de rebounds. Kon Ter Leede in het eerste speldeel de wedstrijd niet naar zijn hand zetten, na rust lukte dit een stuk beter. De nummer twee van de ranglijst zette Ko zakken Boys lange tijd vast op eigen helft. Een tweede kopbal van Van Zeist werd opnieuw op de doellijn gekeerd. En toen Mi chel Roest bij een schot van achteren werd aangetikt, deed Van de Ketterij of zijn neus bloedde. Eén strafschop vond hij kennelijk meer dan genoeg. In de 62ste minuut maakte Ter Leede alsnog gelijk. Ali Baddaou bereikte met een voorzet de op gekomen Roest, die vanaf de rand van het strafschopgebied raak schoot. Patrick Kalkema (stiftbal over het doel) en Alan Campfens (zijnet) misten ver volgens kansen op 1-2. Pas aan het eind van de rit gaf Kozakken Boys wee®eens van zijn aanwezigheid blijk. Een schot van Dennis Scharrenburg eindigde op de vuisten van Waasdorp. Nabil Bouchlal kreeg even later een veel betere kans. Hij schoot naast. Lagendijk: „Ik vond het van on ze kant geen slechte wedstrijd. Ook in de eerste helft niet. Ver dedigend hebben we toen niets weggegeven. Een probleem was dat Rbii verdedigend te veel werk moest opknappen. Cam pfens stond daardoor te geïso leerd voorin. Na rust hebben we dat veranderd. Toen liep het ook wat beter." Ter Leede: Waasdorp; Roest. Van Zeist, Hoogkamer. Honsbeek 168. Bloemheu vel); Jansen. Rbii. Koordes; Kalkema. Campfens (90. Blom). Baddaou.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21