Basketballen voor kost en inwoning SPORT 706 Amerikaanse speelster Lauren Metaj is een aanwinst voor Grasshoppers r iedereen die luxe op waarde weet te schatten, introduceert Peugeot de meest compleet en verwarmde buitenspiegels, stuurbekrachtiging en fraaie lichtmetalen velgen zijn standaard. Maar het leukste komt nog. We mogen u deze Premium-uitrusting aanbieden met maar liefst [eruste 106 XS ooit. In deze Premium-uitvoering geniet u van met leer en Alcantara beklede Zelfs een audiosysteem met cd-speler ontbreekt niet. Dat al deze luxe de sportiviteit niet in de 1.270,- voordeel! En daar heeft u vast nog wel een leuke bestemming voor. Zorg wel dat u er elen. Zelfs het stuurwiel, de versnellingspookknop en de vier hoofdsteunen zijn met leer weg hoeft te staan, bewijst de krachtige 1.4 liter motor. Ook aan uw veiligheid is extra aandacht snel bij bent, want om de 106 XS Premium exclusief te houden, komt hij slechts in een gelimiteerde leed. Maar ook zaken als elektrisch bedienbare voorportierruiten, elektrisch bedienbare besteed. Bestuurder en passagier worden beschermd door frontairbags én dubbele zij-airbags, oplage naar Nederland. |VOELT JE LEKKERDER IN EEN PEUGEOT. PEUGEOT peugeot 106 xs premium 1.4 verkrijgbaar vanaf 11.990.-. er is al een peugeot 106 vanaf 9.440.- prijs incl. btw en bpm. excl. kosten rijklaar maken. verwijderingsbijdrage en leges. leaseprijs v a. 263.- excl. btw en vervangend vervoer. bij een contract van 48 maanden/20 000 km per iaar op basis van full operational lease. gemiddeld verbruik (afhankelijk van type motor) in l/100 km: s.2 - 8.s; in km/l 11.8 - 19.2. c02 in gr/km 138 - 201 (advertentie) HAARLEM, Nefkens Noord-Holland B.V., Munterslaan 2, (023) S10 08 20 HEEMSTEDE, Van Schagen van 1890 B.V.,* Achterweg 38, (023) 529 34 50 HOOFDDORP, Autobedrijf Nijs den Ouden B.V., Opaallaan 2, (023) 554 15 54 LISSE, Auto Marestad B.V., Meer en duin 52, (0252) 43 50 70 LEIDERDORP, Auto Marestad B.V.,Van der Valk Boumanweg 2, (071) 581 23 60 IJMUIDEN, Nefkens Noord- Holland B.V., Betelgeuzestraat 16, (0255) 54 59 60. Agent door Gertjan van Geen katwuk - Het over laten komen van Amerikaanse basketbalsters is niet zonder risico's. Grasshop- pers-coach Rick Driessen had Lau ren Metaj en Chastity Leigh Fri day, voor aankomst in Katwijk, nooit gesproken of gezien. Friday is door een communicatiefout met haar agent alweer terug naar de Verenigde Staten. Metaj blijkt wel een aanwinst voor de Katwijkse eredivisionist. De Ame rikaanse werd in de eerste drie duels topscorer van Grasshop pers, dat de derde plaats bezet. Zaterdag gaat ze met Grasshop pers bij koploper Jolly Jumpers op bezoek. Voor aankomst van Metaj wist Driessen een ding zeker. Weer kreeg zijn 'kleine' selectie een kleine speelster erbij. Groot voordeel daarbij was dat hij zijn speelwijze niet hoefde om te gooien. Grasshoppers speelt zonder echte centers en moet het dus van snelheid en af standsschoten hebben. Aan de speelster uit Michigan heeft de Katwijkse club een goeie. In de eerste (gewonnen) wedstrijd te gen Lieshout kwam Metaj - nau welijks hersteld van haar jetlag - tot 21 punten. Een week later verloor Grasshoppers van titel kandidaat Binnenland, maar schoot ze 18 punten bij elkaar en afgelopen zaterdag moest Den Helder in eigen huis, mede door de 21 punten van de Ame rikaanse, capituleren. „Ik heb me niet al te zeer moe ten aanpassen", zegt Metaj. „De stijl van spelen is niet erg ver schillend. Het is agressief en net als op mijn college schiet ik veel driepunters." Buiten de sporthal is de opvang goed verzorgd. Me taj is volledig ingekwartierd in het gastgezin bij haar twee teamgenotes Gabrielle en Talia Versteeg. Ze groeide op in de staat Michi gan op een half uur rijden van Detroit „Een sportieve familie", zegt ze. „Mijn oudere broer speelde honkbal op de universi teit en ik was altijd bezig. Ik speelde voetbal en basketbal en deed aan turnen. Op de univer siteit moest ik een keuze maken en kwam het neer op basket bal." De studie bedrijfskunde prevaleerde echter. „Daarop heb ik de universiteit geselec teerd en niet vanwege de sport Northwood, op twee uur rijden van mijn geboorteplaats, staat bekend om zijn economische opleidingen." De drang om meer van de we reld te zien en te blijven basket ballen, won het het van de meer logische keuze om te zoeken naar een baan. Metaj maakt deel uit van de steeds groter worden de groep Amerikaanse speel sters in de Nederlandse compe titie. Na de studie is het immers over met basketbal. Metaj: „Tenzij je zo goed bent dat je door een team in de WNBA (de profcompetitie, red.) wordt ge kozen. Ër is nog wel een divisie onder, maar die is nog niet echt van de grond gekomen. Een van de basketballers in ons man- nenteam heeft in België ge speeld en onze coach speelde ooit in Portugal. Dat wilde ik ook. Ik heb het altijd in mijn hoofd gehad om naar Europa te komen. Ik wilde gewoon niet stoppen met basketbal en iets van de wereld zien. Het was niet makkelijk om een club te vin den, maar via een aantal kam pen heb ik wat relaties opge daan en het is goed gekomen." Beter dan met Friday, die haar baan opzegde om te basketbal len in Nederland. Haar zaak waarnemer stelde Friday een veel hogere beloning in het vooruitzicht dan de nul euro die Grasshoppers vergoedt, waarop Friday de terugreis aanvaardde. Metaj speelt slechts voor kost en inwoning. „Maar ik heb wat ge spaard dus ik houd het wel uit", zegt ze. Driessen heeft met haar een hoop basketbalintelligentie in huis gekregen. Driessen: „Ze is verder ontwikkeld dan de mees te meisjes in het team. Ik heb ie mand die het spel kan lezen. Daar moet je mee geboren zijn. Je ziet gelijk dat ze op de goede momenten de juiste beslissin gen neemt. Ze is misschien niet supertechnisch begaafd, maar ze luistert goed. Ze is sterk en kan goed rebounden. Dat kun nen we wel gebruiken. En be langrijker: Ze blijft initiatief ne men. Ook als het in het begin niet loopt. Tegen Den Helder werd ze de eerste drie keer afge stopt bij een drive naar de bas ket Maar op het eind deed ze het nog en blijft ze scoren." Metaj stelt zich bescheiden op. „Ik ben wel onder de indruk van het niveau in Nederland. Ik kan nog steeds veel leren en voor de eerste wedstrijd was ik erg ner veus. Mijn vrienden keken eerst vreemd op toen ik zei dat ik naar Nederland ging. Maar het is een geweldige ervaring. Ik kan het thuis iedereen aanraden." SPORT EN SPEL Lauren Metaj: „Mijn vrienden keken eerst vreemd op toen ik zei dat ik naar Nederland ging. Maar het is een geweldige ervaring." Foto: Henk Bouwman de bleek Technotape met 2-6 het be tere team. Vermeer scoorde als enige voor Van der Luyt 2 door 25 caram boles in 58 beurten te maken (moy enne: 0,431). Stand aan kop In Poule 10: 1. De En- gel/v.d.Aart 4-6 2. WBD 3-5: 5. De Plas 3-3: 11. Sportrust/v.Diemen 3-2. Driebanden poule 3: Gundlach Vishandel - Transport v.a. Luyt 4-4; Beune BV - Centraal- /Pommerans 4-4; Transport v.d. Luyt II - Technotape 2-6. BRIDGE In het Leidse Denksportcentrum werd door 138 paren deelgenomen aan de Leidse Hutspotdrive. N. Quast en H. Willemsens wonnen over twee zittingen. Eindstand aan kop: 1. N. Quast/H. Willem sens 64,48 2. M. Jansze/F. Verwijs 63,04 3. J. Thom/J. Dickhoff 61,51. DAMMEN Het Leidse Damgenootschap 2 zorg de in de eerste ronde van de regiona le hoofdklasse voor een daverende verrassing, door met drie invallers het sterke GDC uit Boskoop te verslaan. Aan twee topborden won GDC welis waar, maar aan de lagere borden werden driepunters gemaakt door Fred Slingerland, Piet van der Berg en Leo Mulder. De Katwijkse Damclub (KDC) overspeelde de KDC-reserves volledig en stond slechts twee remi ses toe. Opvallend was de puntende- ling aan het kopbord door topper Bas Messemaker tegen Gé Berbee. De Hoornse Damclub (HDC) uit Alphen aan den Rijn boekte een goede zege op Damlust 2. Eric-Jan van Reenen verloor op het eerste bord weliswaar van grootmeester Emo Prosman, maar de Alphenaren Richard Meijer, André Venema, Micha van Tol en Ni co van der End scoorden driepunters. Het Hazerswoudse Samen Sterk 2 won van RDC Rijnsburg 3 door drie punters van Martin Out, Hans Stol wijk, Jan Fase en Jeroen Stolwijk. Op vallend was de puntendeling aan bord één van Leidenaar Cees de Gel der tegen de ereklasse-dammer Mi- chiel Kloosterziel. Uitslagen eerste ronde: Samen Sterk II-RDC III 16-4; Damlust II-HDC 8-14; GDC-LDG II 9-12; KDC-KDCII20-2. POOL De titel van het NK 8-Ball ging bij de mannen naar Alex Lely. Hij versloeg in de finale Nick van der Berg met 11- 4. Bij de vrouwen ging de NK-titel naar Evelien Heijster, zij versloeg Kynthia Orfanidis met 8-6. De regio nale deelnemers gingen er reeds in de voorronden uit. Aanstaande zon dag heeft in Thurston te Rotterdam het Nederlands Kampioenschap 9- Ball plaats. SNOOKER Het NK-vrouwen en -junioren te Warmond werd gewonnen door Ro- sanna Lo-A-Tjong. Zij versloeg in de finale Lea Lindhout. Van de regionale deelnemers kwamen Cok Disseldorp en Corry Theunissen niet door de voorronden. Paula Bruinsma strand de bij de laatste acht. Het junioren- toernooi werd een prooi voor Kai Corvelan. Corvelan won in de finale met 3-2 van Wim Monfils. De eerste ronde van het Kampioen schap van Warmond werd een prooi voor Daan Hoekstra. Hij versloeg in de finale Leon Alewijnse met 2-0. Stand aan kop na de eerste ronde: 1. Daan Hoekstra 13 pnt. 2. Leon Alewijnse 113. Ro- r'er van de Kamp 9 en 4. Xander van Rossem punten. Jumbo 1 en Hogewoerd 1 draaien goed mee in de top van de landelijke hoofdklasse A. Hogewoerd 1 verloor met 6-3 van Pompadour. Jumbo 1 won eerst met 7-2 van Fair Play 1 en vervolgens met 7-2 van Casa Rosso- /Bananenbar. Snookerij 0 verloor twee keer en staat voorlopig laatste in de poule. Stand aan kop: 1. Pompadour 3-16 2. Jumbo 1 2-14 3. Hogewoerd 1 3-13 4. Casa Rosso 3- 12. Jan Bey ir Mulder st ziet af ordpoging gvanHest heeft jor de marathon van De Tilburger wilde ktober een aanval iNederlands record Tfijboer. Door een iis zijn voorberei- [>rd. „Ik heb vorige igen op bed gelegen (liet voluit trainen. |vast", aldus een te- Van Hest. „Als je je tl kunt voorberei- nloos een record- n." De 29-jarige e de afgelopen d aan een terug- loperatie aan zijn fen. Hij trainde bijna "jen in de Pyreneeën, jen, maar zo is het I Ladies Noordwijk jwielerronde Hol- Tour doet waar- Ie in 2003 de Leidse e organisatie is in ïg met Noordwijk de internationale (Touwen zou kun- l Gisteren is be lt dat de ronde toch i beginnen. De if eerder geen toe- pmdat de start op ïzijn. De wielerron- iu op maandag 1 Op maandag wil 1 rensters 'met open angen. Deze zomer oude finishplaats. BILJARTEN In de nationale Kadercompetitie gaat De Engel/van der Aart na vier ronden aan de leiding. In de derde ronde werd verloren van De Plas: 0-6. In de vierde ronde wonnen de Lissenaren de derby met 4-2 van Sportrust/Van Diemen. Louis Opstal versloeg in 19 beurten Herman Lijsen en Cas Juffer mans was in 21 beurten beter dan Niels van Noord. Erik van Dijk ver loor in slechts 9 beurten. In de competitie driebanden staat Centraal/Pommerans uit Oegstgeest na vier duels op een vijfde positie. Transport Van der Luyt 1 staat met twee matchpunten negende, maar heeft een duel minder gespeeld. Transport Van der Luyt 2 staat in poule 4 op een tiende positie met twee matchpunten. In de vierde ron

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23