REGIO WD met Willems uit de problemen NU (NOG) MET SUBSIDIE Uitbundige kostuums passen niet op Leimuiden verwarmt huizen met aardwarmte d Diefstal uit Alphens bedrijf Rijnstroom de beste Waarschuwing voor loterij Botsing op Gemeneweg - Werkstraf pén geëist tegen S Alphense füü messentrei alphen aan den rijn - Een be drijf aan de Prins Bernhardlaan in Alphen aan den Rijn heeft gisteren ongewenste bezoekers over de vloer gehad. Zij gjngen ervandoor met spullen uit het bedrijf, maar ook met een ken tekenbewijs, een rijbewijs, au tosleutels en mobiele telefoons van medewerkers. alphen - Résidence Rijnstroom, onderdeel van Restaurant Al fred's Diner in Alphen aan den Rijn, is als eerste geëindigd in de Rijnstreek Business Top 10 van 'de beste meeting manage- mentaccommodaties' in de re gio. Voor eigenaren Bart Ver burg en Danny Arts betekent deze notering „erkenning voor de professionaliseringsslag die ze de afgelopen jaren hebben gemaakt". regio - De politie Rijn- en Veenstreek waarschuwt voor jongeren die-huis aan huis pro beren mensen over te halen om mee te spelen in een Duitse lo terij. Daarbij moet een formu lier worden getekend. Het is de bedoeling dat belangstellenden hun bankrekeningnummer ge ven voor een automatische in casso. Volgens de politie is het aanprijzen van een buitenland se loterij verboden. hazerswoude-dorp - Een 37-ja- rige automobilist uit Zoeter- meer en een 26-jarige Rotter damse bestuurder zijn gister middag licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Geme neweg in Hazerswoude-Dorp. De Zoetermeerder reed door onbekende oorzaak tegen de achterkant van de auto van de Rotterdammer. donderdag 10 oktober Toneelvereniging Michaël viert 75-jarige bestaan door Saskia Stoelinga hazerswoude-rijnduk - Een mannenclub onder leiding van een pastoor. Zo begon 75 jaar ge leden de toneelgroep Michaël in Hazerswoude-Rijndijk. Nu zijn er veel meer vrouwen, is er een er varen gastregisseur aangetrok ken en heeft de groep twee een akters op het programma staan. Ook de gedachtegang, de manier van spelen en de vormgeving zijn aan verandering onderhevig. „Een blijspel met uitbundige kos tuums past niet op de Rijndijk", zegt voorzitter Greet Meskers. Elke maandag wordt er gerepe teerd in Plein '68 in Groenen dijk. Omkleden, tekst nog even doornemen en dan het toneel op. Regisseur Eus Tros is mee dogenloos. Hij eist discipline, zeker nu er nog maar tien dagen resten voor de jubileumuitvoe ring. De 'finishing touch' daar gaat het nu om. Hoewel Tros kritische aantekeningen maakt, doen de zes dames en de ene heer het goed. Geen amateuris tisch gebral, gesnuif of gelach. Het decor is sober. De zes totaal verschillende typen vrouwen verdedigen hun rol als verove raar van Don Juan met verve. De 69-jarige Piet Meijer, al der tig jaar lid van Michaël, staat de laatste twee jaar op non-actief. Hij kijkt met liefde terug op de tijd dat hij op het toneel stond. „Lachen, veel lachen". Hij her innert zich nog hoe hij als Russi sche pianist zonder muziek zat, omdat de geluidsman de band op de pauzeknop had laten staan. En ook het verhaal hoe ze oudgediende Thijs van Wijk op het toneel hadden beetgenomen door hem een rauw ei aan te bieden in plaats van een ge kookt ei, is nog altijd een topper. „U voelt hem al. Toen hij het ei- Repetitie van de jubilerende toneelvereniging Michaël uit Hazerwoude Rijndijk. Foto: Henk Bouwman tje tegen zijn voorhoofd tikte, liep het struif over zijn gezicht." Meijer beseft overigens als geen ander dat het theater van de lach tot het verleden behoort. „Wil je als amateurclub blijven voortbestaan, moet je naar ver nieuwing zoeken. En ik denk dat we daarin zijn geslaagd door een verfrissende regisseur aan te trekken. Daarvan leer je." Marianne Schram (55) heeft dit jaar haar beurt op het toneel voorbij laten gaan. Ze steunt de jubileumcommissie. Toch blijft haar hart tekeer gaan. „Dat krui pen in de huid van een ander, mis ik." Ook voorzitter Mesker (63), die al 44 jaar bij de groep zit, kent dat gevoel. Haar vader was oprichter van de club. „Bij ons thuis oefenden we veel. Er waren destijds allemaal toneelf amilies op de Rijndijk en er was veel onderlinge strijd. Je kreeg niet zomaar een rol aangebo den. Oh nee, een ballotagecom missie beoordeelde je. Het was een eer om te mogen mee doen." Nu omarmt Greet Meskers ieder lid. Ze geniet ervan dat een aan tal jonge meiden meedoet. „Nu nog wat jongemannen", zegt ze strijdlustig. „Maar die melden zich aan na het zien van dit stuk." Eus Tros, aanbevolen door Huub Hermans van de Ne derlandse Vereniging Amateur Theater, was voor haar een gou den greep. „Je merkt dat hij een heid in de groep heeft gebracht. Houding, stemgebruik, het is veel beter geworden. Tros heeft de mogelijkheid iets bijzonders uit de spelers te halen. Hij geeft ze zelfvertrouwen. Als je ziet hoe zelfverzekerd Vivienne Obispo zich beweegt in vergelijking met vorig jaar, dan weet je wat voor een prestatie dat is." Ook de spelers beamen dat na afloop als ze afgebeuld zijn en de laatste aanwijzingen krijgen. Op tekstvastheid was niets aan te merken. Ook een verschil met andere jaren, wordt er gefluis terd. De club heeft niet alleen voor het eerst een regisseur van buiten aangetrokken, ook is het de eerste keer dat er geen souf fleur aan de zijkant van het po dium staat. Meijer is daar blij om. ,A1 die jaren is daar te veel op geleund, waardoor je niet los komt." Meskers is ook optimistischer dan ooit. „Elk jaar weer denk je, halen we het? Wordt het wat? Maar nu ben ik niet bang voor een teleurstelling." Aan het be gin van het jaar toen ze de eer ste stukken ter lezing binnen kreeg, had ze er nog een hard hoofd in. „Het ene niemendalle tje na het andere kreeg ik onder ogen. Pas op het allerlaatste mo ment kregen we deze twee prachtige Nederlandse stukken: 'De Koningin' van Cockey van Bokhoven en 'De brief van Don Juan' van Luisa Treves. En daar over zijn we tevreden. Hoewel we nu wel twee keer auteurs rechten moeten betalen." Het klinkt zuinig van de voorzit ter, maar dat komt omdat ze bij Michaël de penningen drie keer moeten omdraaien. Zoals bij el ke toneelclub doen de leden bij na alles zelf. Toch moet er elk jaar worden gebedeld om geld bij sponsors. Meijer, Meskers en Schram doen dat met een gede gen toneelachtergrond. Ook dit jaar kregen ze het weer voor el kaar. Zaterdag 19 oktober staat de voorstelling in Plein 68 aan de Rijndijk en zondag 20 oktober in 't Anker aan de Chopinlaan in Hazerivoude -Rijndijk. Voorver koop: 071-3413148 ne vi -nda door persbureau Cerfa den haag/alphen - een 23-jarige messe ker uit Alphen aai Rijn heeft de offici justitie een werkstr 240 uur en zes i voorwaardelijke geëist. De aanklal noemde dat gisteren]- Haagse rechtbank eel3156 de straf voor ieman0^ terechtstaat wegens j SJ"^ tot doodslag. De Alphenaar had een jaar geleden t een ruzie bij wink trum De Ridderh* mensen gestoken, hen zou gedurende vecht zijn gouden hebben afgepakt. Vd officier van justitie Va ging de Alphenaar gevaarlijk tekeer tijdu gevecht tussen twee*-"'" pen, die voortvloeit een oude ruzie overs, ik vl looksaus in een sho^ tent Alleen omdat het goero afgelopen met de slaf anc*É fers en omdat de vertjf neen een blanco strafbl kwam de aankli haar 'lage eis' op del pen, zo stelde zij. „F me niets verbazen rechtbank over heengaat", zo wa; de zij de Alphenaar. met deze lage straf! goed wegkomen." raadsman Brandt verdachte handelt cliënt uit noodweer hij helemaal geenj moeten krijgen. Op tober velt de irtei (advertentie) door Wim van Wanrooy vervolg van voorpagina alphen aan den rijn - Nu de Al- phense WD de 47-jarige Gerrit Willems naar voren heeft gescho ven als opvolger van wethouder Martin Donath, lijken de proble men rond de opvolging te zijn opgelost. Willems is acceptabel voor de andere collegepartijen, en hij kan net als de oorspronke lijke kandidaat Ger de Graaff snel aan de slag. Het is de bedoeling dat Willems tijdens de gemeen teraadsvergadering van 31 okto ber als wethouder wordt geïn stalleerd. Terwijl hij de kandidatuur van De Graaff in felle bewoordingen afwees, reageert CDA-fractielei der Bouke de Haan mild op Wil lems. „Met hem heb ik veel minder moeite. Ik heb hem in de raad leren kennen en heb een positief oordeel over hem." Coalitiegenoten Christenunie en PvdA hebben nog geen defi nitief oordeel over de nieuwe kandidaat. „Maar hij lijkt me uitstekend", laat PvdA-fractielei der Remco Blom weten. Willems, die na de jongste ge meenteraadsverkiezingen toe trad tot de raad, is zelf ook blij met de voordracht. „Het wet houderschap is iets dat ik pas sief geambieerd heb. Ik ben al vanaf mijn negentiende lid van de WD en sinds 1973 actief in de politiek. Het raadslidmaat schap vervul ik met plezier en omdat er een vacature als wet houder ontstond heb ik me be schikbaar gesteld." De nieuwe wethouderskandi daat beschouwt zichzelf niet als tweede keus. „Ik tweede man? Je moet een keuze maken. Men had het gevoel bij De Graaff dat hij direct aan de slag kon. Dat overheerste. Ik ben de kandidaat van de fractie en ook snel be schikbaar. Met mijn werk kan ik regelen dat ik eind van deze maand benoemd kan worden. Mijn baan is altijd het struikel blok geweest om in de politiek te gaan. Ik heb steeds gezegd: dat komt later wel. Nu heb ik de knoop doorgehakt." WD-fractieleider Robert Blom houdt aan het verloop van de opvolgingskwestie wel een kater over. „Het is te vroeg in de pu bliciteit gekomen. Dat is heel vervelend, zowel voor mij als de partij. Anders had niemand er van geweten. Maandag waren we voor 99 procent rond met hem. Toen was eigenlijk de be slissing al gevallen. Misschien ben ik te snel ben geweest om te zéggen dat hij nummer een stond", beseft Blom. De fractieleider houdt overigens vol dat De Graaff een uitsteken de kandidaat zou zijn geweest. „Als er bijvoorbeeld drie jaar tussen zijn vertrek en zijn kandi datuur zou hebben gezeten, was er geen probleem. We zaten nu met een luxe-probleem omdat we twee gelijkwaardige kandida ten hadden. Ik durf trouwens te stellen dat als Willems er niet was geweest, we toch voor De Graaff zouden hebben gekozen. Ook al heb ik geluiden gehoord die niet in zijn voordeel klon ken. Maar dat heb je overal." De Graaff, gisteravond laat op de hoogte gebracht, reageert la coniek op de plotselinge koers verandering van de WD. „Het gaat nu eenmaal zo. Als je er gens kandidaat voor bent kun je het worden of niet. Het is toch de afweging geweest dat tot een half jaar geleden nog gemeente secretaris was. Daar dient ook aandacht aan besteed te wor den. Ik moet toegeven dat dat een nadeel is, hoe je het ook wendt of keert. Dat ze maandag nog niet tot die eindconclusie zijn gekomen, kan ik begrijpen. Je moet niet over een nacht ijs gaan en alles zorgvuldig afwe gen. Dat is nu gebeurd. Al met al is er toch nog snel een kandi daat naar voren geschoven. En dat was de bedoeling." door Ewout van der Dussen leimuiden - Een thermostaat is overbodig in acht tien levensloopbestendige nieuwbouwhuizen aan de Beukenlaan in Leimuiden. De tien koop- en acht huurwoningen krijgen een warmtewisselaar voor aardwarmte. „Daarmee steekt Woondiensten Aarwoude zijn nek uit", zegt directeur Gerard Ver- weij. Het is uitzonderlijk dat woningen dag en nacht worden verwarmd door gratis aardwarmte, met een constante temperatuur in huis van 20 of 21 graden. Met enige trots vertelt Verweij dat het gaat om de eerste huurwoningen in Nederland met een individueel systeem. Eerdere projecten aan gelegd door 'Brittenborg verticale bodemwarmte wisselaars', het bedrijf die de slangen voor het sys teem 40 meter de grond induwt, zijn bedrijven of woningcomplexen. De woondienst steekt niet alleen zijn nek uit met dit experiment, maar het steekt ook 20.000 euro per woning méér in dit milieuvriendelijke sys teem. Daardoor gaat de toekomstige huurder 40 procent op de energienota besparen. Een nog te bepalen deel van dat voordeel wordt in de huur worden ingebracht. „Onze winst zit in het mi lieu", zegt Verweij, waarbij hij er ook nog op wijst dat de woningen een zonnecollector krijgen en ook op de etage vloerverwarming. Het principe van aardwarmte en een warmtewis selaar is eenvoudig. Via een buis gaat koud water 40 meter de grond in waar de temperatuur con stant rond de 11 graden is. Via een tweede buis die in de eerste is geschoven, wordt dat water op gepompt. De warmte komt via de wisselaar in de woning, van 25 tot 42 graden voor de verwarming en tot 62 graden voor de boiler. Ook de zonnecol lector draagt een graadje bij. 's Zomers kan het proces worden omgedraaid, waarbij de warmte van het huis wordt afgevoerd in de aarde. „Vanuit het kantoor met airco, in de auto met airco, naar het gekoelde huis", schetst John van Bijnen van de leverancier, de toekomstig gekoelde levenswijze. Per huis wordt op zes plaatsen warmte uit de grond gehaald. De wethouders Doky Verhagen en Chris Vink van Jacobswoude hielpen deze week een handje mee met de installatie van het sys teem. (*Bespaar tot 1.275,- op de Fiat Punto of de Fiat Stilo) - De lorp leest ïoloj le t Bijv. Fiat Punto Sound: radio/cd-speler met 6 speakers en subwoofer dubbele airbag Bijv. Fiat Stilo 80 16v: cruise control 6 airbags 6 versnellingen ABS ASR dual drivb centrale deurvergrendeling elektrische ruitbediening dual drive stuurbekrachtiging stuurbekrachtiging centrale deurvergrendeling elektrische ruitbediening vóór radio/cd! toerenteller en tripcomputer Fiat Punto nu (nog) per maand vanaf 149,-. speler met 6 speakers Fiat Stilo nu (nog) per maand vanaf 219,-. Sla nu snel uw slag met de wonderschone Fiat Punto. Of kies even prijs- als milieubewust voor de in alle opzichten aantrekkelijke Fiat Stilo. Beide auto's zijn nu nog leverbaar met een forse overheidssubsidie voor schone en zuinige motoren. Maar die subsidie gaat binnenkort op de helling. Dus nu het nog kan, profiteer ervan. Kom bij ons langs. Fiat Punto Active Prijs auto vanaf €11.250,- Subsidie 1.275,- Nu (nog) vanaf 9.975,- Fiat Stilo 80 16.225,- 1.275,- 14.950,- Contante prijs exd. afleverkosten Inruil of aanbetaling Kredietbedrag Looptijd in maanden Krediet vergoeding Effectieve rente op jaarbasis Maandtermijn Restwaarde of slottermijn Prijs bij verkoop op afbetaling Punto v.a. 9.975,- 2.550,- 7.425,- 36 1.436,50 8,9% 149,- 3.495,21 €11.411,50 Stilo v.a. 14.950,- 3.950.- 11.000,- 36 2.135.33 8,9% 219,- 5.232,50 -€ 17.085.33 Prijzen ind. BTW/BPM, exd. kosten rijklaar maken. Gemiddeld brandstofverbruik volgens 1999/100/EU-norm Punto 4,9 - 8,3 ItrVIOO km (12,0 - 20,4 km/1tr.), C02-uitstoot: 136-137 gram per km; Stilo: 5,3 - 9.8 ItrVIOO km (10,2 - 18,9 km/ltr.), C02-uitstoot: 140 - 233 gram per km. Subsidie: Schone-motor 275,-, zuinigheid Punto 500,-, zuinigheid Stilo 1.000,-. Inruilsubsidie Punto 500,-. Totaal 1.275,-. Geldt niet voor alle uitvoeringen. Registratie vóór 31 december 2002. Financiering via Fidis Nederland B.V., toetsing bij het 8KR te Tiel. Wijzigingen voorbehouden. v.fiat.nl KATWIJK AAN ZEE: AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF SEINPOST B.V., DRIEPLASSENWEG 7, TEL. 071 LEIDERDORP: AUTO BOOT B.V., WEVERSBAAN 12, TEL. 071 - 5898900 HILLEGOM: AUTOBEDRIJF B. J0REN, ARN0UDSTRAAT 1, TEL. 0252 - 414839 NOORDWIJK: B00T-RIALT0 N00RDWIJK B.V., VAN BERCKELWEG 34, TEL. 071 - 3640040

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16