Brussel: Waarborgen tegen crisis door EU-uitbreiding BUITENLAND Werd Duitse bankierszoon uit hebzucht of uit lust vermoord? I m 9 China jaagt op stichter Hollanddorp Gestolen paneel van Lam Gods blijft zoek €72,95* Vrees voor onrust bij burgers door komst 10 nieuwe lidstaten in 2004 UNHCR waarschuwt voor vluchtelingenstroom Irak 1NDERPRET-AGENDA Holle vaten Twintig jaar cel Amerikaanse Talibanstrijder Is ECCO uw favoriet... ecco Hing Nepal laat premier ndu - De koning van heeft de macht in zijn 'ergenomen. De 55-jari- ig Gyanendra zei gister- in een toespraak tot de lat hij de premier en egering heeft ontslagen incompetentie. De ko- rwijt de ontslagen pre- leuba dat de volksraad- niet kan doorgaan. dep vroeg de vorst donder- ie u im meer dan een jaar uit- l71l98Iet 24 miljoen inwoners 5 350de Nepal wordt geplaagd "**Woïstische rebellen die loedige strijd voeren voor pmmunistische republiek zij het voor het zeggen ?n. _jninee noemt feet terrorist - De profeet Moham- een terrorist, vindt de conservatieve Ameri- televisiepredikant Jerry Zijn uitspraak in een ;esprek dat het televisie- CBS morgen uitzendt, tnmiddellijk de woede erikaanse moslims ge- |„Ik heb genoeg islamiti- in niet-islamitische au- ;elezen om te weten dat gewelddadige, oorlogs- ige man was," aldus Fal- iij haalde zich vorig jaar woede op de hals met zijn irking dat de aanslagen jl september te wijten wa- jg^n de goddeloze levens- fiHvan de Amerikanen. 1L1 in kantoren i Fein Belfast De Noord-Ierse politie isterochtend invallen ge- kantoren van Sinn Fein, tieke vleugel van het Ier- iublikeinse leger IRA. De 'waarbij meer dan twee- èrd agenten betrokken jl, had volgens een woord plaats in het kader van naar de activi- mk van republikeinse terro- Hlan hervat rebellen' zaterdag 5 OKTOBER 2002 door onze correspondent Mare Peeperkorn brussel - De Europese Commissie komt met een serie waarborgen om de Europese Unie te bescher men tegen crisis in de eerste ja ren na de uitbreiding met tien nieuwe lidstaten. Bij een ernstige verstoring van de handel, eerlijke concurrentie of de arbeidsmarkt, moeten des noods de EU-regels voor vrij verkeer van goederen, kapitaal en mensen tijdelijk worden stil gelegd. Met deze 'veiligheidsclausules' hoopt de Commissie de onrust over de EU-uitbreiding onder de burgers te verminderen. Woens dag zal de Commissie - het da gelijks bestuur van de EU - haar plannen presenteren, tegelijk met het advies dat tien Midden- en Oost-Europese landen klaar zijn voor het EU-lidmaatschap. Commissaris Verheugen (uit breiding) bezoekt een week later de Tweede Kamer om de vrees voor explosief stijgende EU-uit- gaven weg te nemen. Dat de Commissie tien landen (Polen, Tsjechië, Slowakije, Slo venië, Hongarije, Litouwen, Let land, Estland, Malta, Cyprus) welkom heet, komt niet als een verrassing. Nauw betrokken ambtenaren benadrukken wel dat er nog een aantal zaken ge regeld moeten worden voordat het lidmaatschap in 2004 een feit is. Zo zijn er grote proble men aan de nieuwe buitengren zen van de EU, waardoor pro ducten van buitenaf zonder im- portheffingen op de Europese markt dreigen te komen. Ook ontbreekt het de nieuwkomers aan een deugdelijke administra tie om de EU-landbouwsubsi- dies onder de boeren te verde len. Verheugen eist snelle en af doende maatregelen van de toe komstige lidstaten. Betrokken ambtenaren bevesti gen dat de Commissie daarnaast aandringt op speciale veilig heidsclausules mocht de uit breiding tot ernstige problemen leiden. Brussel kan in dat geval onmiddellijk bestaande EU- rechten aan banden leggen om de crisis het hoofd te bieden. In 1995 creëerde de Commissie voor het eerst zo'n 'noodrem procedure' na de toetreding van Zweden, Oostenrijk en Finland. Deze regeling gold echter voor één jaar en had alleen betrek king op economische proble men. De nu voorgestelde clausules zijn twee tot drie jaar van kracht en zijn van invloed op alle be langrijke terreinen waar EU- wetten gelden. Zo kan bij een ernstige verstoring van de han del (staal, landbouwproducten) een EU-land (oud of nieuw) vra gen om bescherming van de ei gen markt. Ook voor werkne mers kunnen de grenzen wor den gesloten als de uitbreiding tot een de massale uittocht van Polen en Hongaren zou leiden. De Commissie zal eveneens op treden als de volksgezondheid of de voedselveiligheid in het geding zijn. Bulgarije en Roemenië kunnen volgens de Commissie op zijn vroegst in 2007 tot de EU toetre den. Deze landen staat nog een ingrijpende hervormingen van hun economie en samenleving te wachten, eer zij rijp zijn voor de EU. Turkije, dat aandringt op een startdatum voor de toetre dingsonderhandelingen, krijgt nul op rekest van de Commissie. Brussel stelt Ankara wel extra fi nanciële steun in het vooruit zicht. De EU-regeringsleiders bespre ken het Commissievoorstel eind oktober in Brussel. Twee maan den later nemen zij een defini tief besluit over de komst van de tien nieuwe EU-landen. Neder land wil dan ook harde afspra ken maken over besparingen op het huidige Europese land bouwbudget van 42 miljard per jaar. door onze correspondent Wierd Duk Berlijn - De 27-jarige vermoede lijke moordenaar van de Duitse bankierszoon Jakob von Metzier (11), heeft nog altijd geen volle dige bekentenis afgelegd. Wel leidde de verdachte de politie in Frankfurt gisteren naar een af valcontainer waarin de boven kleding van de jongen en Jakobs schoolspullen bleken te zijn ver borgen. Jakob von Metzier werd vorige week vrijdag, onderweg van school naar huis, ontvoerd. Dinsdag werd zijn lijk aangetrof fen bij een meertje ten oosten van Frankfurt. Het ontzielde li chaam was in blauwe, dichtge- snoerde vuilniszakken gestopt. De jongen was slechts gekleed in t-shirt en onderbroek Jakob is gestikt, maar onduide lijk is nog of hij is gewurgd. Ook over het motief voor de moord tasten onderzoekers in het duis ter. Experts sluiten niet uit dat de verdachte rechtenstudent ge probeerd heeft om Jakob seksu eel te misbruiken en de jongen vermoordde toen deze tegen stand bood. Nadien zou de ver dachte mogelijk het ontvoe- rings-scenario in werking heb ben gezet in de hoop met het losgeld van een miljoen euro te ontkomen. Volgens Duitse media is de ver moedelijke moordenaar een ta melijk onopvallende verschij ning. Wel is hij verzot op luxe. Hij maakte deel uit van een 'rij ke jongens'-groep, jonge onder nemers en zoons van welgestel de ouders. Weekendjes naar Ibi- za en trips naar Florida behoren tot zijn levensstijl. Temidden van de cabrio's en Mercedessen van zijn vrienden zou hij zich hebben geschaamd om z'n Honda Civic. De politie, die het miljoen euro losgeld in de flat van de verdachte aantrof, vond in zijn auto folders van Merce dessen. Dit zou ervoor pleiten dat het hem vooral om het geld te doen was. Tijdens zijn arres tatie, wilde hij net een vliegticket naar de Malediven kopen. De rechtenstudent legde contact met de bankiersfamilie Von Metzier in een VIP-skybox van voetbalclub Eintracht Frankfurt. Hij stond bij de fans bekend als 'Maggi' en maakte deel uit van de Eintracht-fanclub 'South Force'. Hij gaf bijles aan Jakob en kwam bij de bankiersfamilie aan huis. Friederich von Metzier (59), de vader van Jakob, verborg zich zondagnacht met politiemensen trleg ■Bbi - De Sudanese regering ^■rellen uit het zuiden van Hnd hervatten hun vredes- ^Kg en leggen de wapens ™De vredesonderhandelin- leginnen op 14 oktober, n bemiddelaars gisteren in Ibi, de Kenyaanse hoofd- jVorige maand mislukten isgesprekken. Christelijke limistische rebellen strij- d jaren met de islamitische ithebber van Sudan. door onze correspondent Bob Kroon genève - Het Hoge Commissari aat voor de Vluchtelingen van de VN (UNHCR) werkt aan een intern noodplan voor een mo gelijke vluchtelingenstroom uit Irak, voor het geval dat de Ame rikanen een oorlog tegen Sad dam Hussein zouden ontkete nen. Dit zei Hoge Commissaris Ruud Lubbers na afloop van de jaar vergadering van de HCR Be stuursraad, het beleidsorgaan voor het vluchtelingenwezen, waarin 61 landen zijn vertegen woordigd. Lubbers sloot niet uit dat een oorlog in Irak een stroom van 'tienduizenden tot miljoenen' ontheemden zou kunnen veroorzaken. „Ik hoop dat die nachtmerrie geen werke lijkheid wordt." De Bestuursraad reageerde po sitief op Lubbers' 'Master Plan' (advertenties) REDERIJ STIPHOUT IN MAASTRICHT Vaar je mee? Nu nog elke dag rondvaarten of charter e boot voor een feest. Tel. 043 - 351 53 19 www.stiphout.nl 5 SPEELPARK KLEIN ZWITSERLAND IN TEGELEN De heksen en spoken zijn je goed gezind en nodigen iedereen uit voor griezelig en gezellig spelen in Limburgs grootste speeltuin. Tel. 077 - 373 15 65 www.skz.nl ATTRACTIEPARK TOVERLAND IN SEVENUM De hele maand oktober staat in het teken van Halloween! Ggggruwelijke gnezelavond op vrijdag 1 november. Wie durft?!? Tel. 077 - 467 70 50 www.toverland.nl E> SAFARI BEEKSE BERGEN IN HILVARENBEEK Beleef een spannende Safari in het grootste dierenpark v Nederland! Dit kan wandelend, per bus of per boot. Tel. 0900 - 233 57 32 (40 ctpm) www.beeksebergen.nl DE EFTELING IN KAATSHEUVEL De Efteling trakteert op de nieuwe attractie PandaDroom én op !S de Wonderlijke Efteling Show met magiër Hans Klok. Tel. 0416 - 27 35 35 www.efteling.nl FAMILIEPARK drie vliet IN DEN HAAG Van achtbaan tot wildwaterbaan, van filmkoepeltheater tot carrousel. Je vindt het allemaal in Familiepark Drievliet. Tel 070 - 399 93 05 www.drievliet.nl DMADURODAM IN DEN HAAG Heel Holland in één stad! Alles waar Nederland beroemd om is vind je op schaal 1:25 nagebouwd tot in het kleinste detail. Tel. 070 - 416 24 00 w 0 SPACE EXPO IN NOORDWIJK Een echte ruimtevlucht nog te duur? Kom naar Space Expo in Noordwijk en ontdek alles over de ruimtevaart! Tel. 0900 - 87 65 43 21 (15ct p/m) www.space-expo.nl D RECREATIEPARK LINNAEUSHOF IN BENNEBROEK is nu helaas gesloten! Op 26 maart 2003 gaat de poort weer open voor een feestelijk jubileumjaar! Tel. 023 - 584 76 24 www.linnaeushof.nl ARTIS IN AMSTERDAM Kom zondag 6 oktober naar de ARTIS DIERENDAG! Neem een kijkje achter de schermen of doe mee met de speurtocht! Tel. 020 - 523 34 00 www.artis.nl D CANAL BIKE CANAL BUS IN AMSTERDAM Bekijk Amsterdam vanaf de waterfiets óf vaar met de Canal Bus via 3 routes met 11 haltes langs alle attracties en musea. Tel. 020 - 623 98 86 www.canal.nl ©MADAME TUSSAUD'S IN AMSTERDAM Nog enkele weken en dan onthult Madame Tussaud's het beeld van Wendy van Dijk. Nu alleen nog de finishing touch. Tel. 020 - 522 10 10 www.madametussauds.com O YELLOW BIKE IN AMSTERDAM Rondleidingen per fiets in kleine groepjes, waarbij de gids u meeneemt door zeven eeuwen Amsterdamse historie. Tel. 020 - 620 69 40 www.yellowbike.nl DIERENPARK AMERSFOORT IN AMERSFOORT Nieuw vanaf de herfstvakantie: Japanse makaken in de uitgebreide Japanse tuin. Wij zijn het gehele jaar geopend. Tel. 033 - 422 71 00 www.amersfoort-zoo.nl O BURGERS-ZOO IN ARNHEM Een reis om de wereld in één dag! Bezoek de Bush, Océan, Desert en de Safari. Burgers' Ocean: een tocht onder water. Tel. 026 - 442 45 34/445 03 73 www.burgerszoo.nl APENHEUL IN APELDOORN Honderden apen los in het bos; een aantal zelfs vrij tussen de bezoekers! Take a walk on the wild site Tel. 055 - 357 57 57 www.apenheul.nl 0 ATTRACTIEPARK SLAGHAREN IN SLAGHAREN Dit jaar is de hoofdstraat, met haar winkels en restaurants, omgetoverd tot een "Mainstreet" uit het Wilde Westen. Tel. 0523 - 68 30 00 www.attractieparir-slagharen.nl Meer tips? Kom langs bij de VW of surf naar www.nederlandattractieland.nl voor een geheel nieuwe aanpak van het wereldvluchtelingen probleem. Vergenoegd consta teerde Lubbers een 'bijna-door- braak' voor zijn ambitieuze 'Conventie-Plus' project. Dit be oogt een opvang van vluchtelin gen in de regio van de export landen' om de toevloed van ont heemden en de mensensmokkel naar het Westen in te dammen. Het plan is een radicale aanpas sing van de oorspronkelijke Vluchtelingen Conventie van 1951. „Deze multilaterale aanpak werkt in ieders voordeel", meent Lubbers. „Een deel van de ontwikkelingshulp zou hier aan kunnen worden besteed. Het hoeft en kan niet uit ons budget te komen, want de Wes terse opvanglanden geven nu meer uit aan asielzoekers dan de hele jaarbegroting van UNH CR." Lubbers verwees hierbij naar Af ghanistan. „Als er geen geld is voor de integratie van de Af ghaanse repatrianten in hun ei gen land, dan vluchten ze bin nen de kortste keren weer de grens over." Lubbers heeft voor bescherming van 19,5 miljoen vluchtelingen volgend jaar ruim een miljard dollar nodig, bijna 200 miljoen meer dan dit jaar. Hij is hiervoor volledig afhankelijk van vrijwilli ge bijdragen van regeringen. nemea - Een Griekse wijnhandelaar controleert de houten vaten waar van een groot aantal leeg zal blijven. Door hevige regenval eind au gustus - de cruciale periode voorafgaand aan de druivenoogst- is de volledige opbrengst van het dorpje Nemea verloren gegaan. Dat bete kent geen Nemea-wijn in 2004, het jaar dat Griekenland de Olympi sche Spelen organiseert. Foto: AP/Thanassis Stravrakis bij de overdracht van het losgeld in een bos en wist van afstand de student te herkennen. De verdachte komt uit een doorsnee burgerlijk milieu: va der is bouwingenieur en moe der kinderleidster.Alle hoop hadden we op onze kinderen gezet", zei de vader tegen Bild. „Waar is die jongen toch in te recht gekomen?" Hij belde nog op maandag met zijn ouders met de vraag of hij langs kon komen om te eten. „We hadden niets in de gaten", aldus de moeder. De jongeman ging echter niet naar zijn ouder lijk huis, maar naar een reisbu reau. Hier werd hij op maan dagmiddag gearresteerd. Criminologen beschrijven de moordzaak, die in Duitsland voor grote beroering zorgt, als 'afwijkend'. Omdat hij een jon ge, 16-jarige vriendin heeft, die overigens van niets wist, en veel contact had met kinderen, wor den bij de verdachte pedofiele neigingen vermoed. De blonde Jakob von Metzier bezocht, evenals zijn broer en zus, een normaal gymnasium. De familie wilde voorkomen dat de kinderen aan bescherming door lijfwachten en de afge schermde sfeer van privé-scho- len werden blootgesteld. alexandria/rtr - Een federale rechter in Alexandria in de staat Virginia heeft gisteren John Wal ker Lindh. die aan de kant van de Taliban en al-Qaeda mee vocht, een straf opgelegd van twintig jaar. In ruil voor een schuldbekente nis en medewerking met het on- 1 derzoek naar al-Qaeda hadden de aanklagers acht van de tien punten uit de aanklacht laten vallen. Lindh was de eerste Amerikaan die in Afghanistan gevangen werd genomen als Talibanstrij der. Tot juli dit jaar hield hij vast aan zijn onschuld, maar gooide toen het roer om. Gisteren werd eveneens de schuldbekentenis geaccepteerd van Richard Reid, de man die in december een vliegtuig met een schoenbom probeerde op te blazen. Reid, die zichzelf giste ren als een vijand van de Ver enigde Staten omschreef, kan minimaal zestig jaar en maxi maal levenslang krijgen. De Brit zei trouw te zijn aan Osama bin Laden, de Saudiër die door de Amerikanen verantwoordelijk wordt gehouden voor de aansla gen van 11 september 2001 in de Verenigde Staten. Op 8 janu ari wordt het vonnis tegen Reid gewezen. door onze correspondent Gert-Jan Broere Peking - Al sinds hij Hollanddorp in zijn Chinese geboortestad liet bouwen, wordt hij achtervolgd door geruchten over belasting fraude. Gisteren werd de schatrij ke Chinees-Nederlandse zaken man Yang Bin aangehouden door de Chinese politie. Het was een ongewone wending in de carrière van Yang Bin (39). Terwijl zijn financiële proble men zich opstapelden, de ge ruchten over belastingfraude aanhielden en de handel in het zwaar gekelderde aandeel Euro- Asia Agricultural Holdings op de beurs van Hongkong zelfs even tjes werd stilgelegd, presenteer de de Chinees-Nederlandse za kenman zich opeens als gouver neur van het eerste Noord-Ko- reaanse kapitalistisch reservaat Sinuiju. Yang deed het op een manier die veel overeenkomsten ver toont met de wijze waarop hij zich opwerkte van militair in het Volksbevrijdingsleger tot multi miljonair; met zoveel bravoure en overtuiging, dat er weinig ruimte overbleef voor twijfel. Hij had een volmacht van Pyongy ang gekregen. Sinujiu zou een kapitalistische speeltuin wor den, met een hoge muur er om heen. De bestaande bevolking moest weg, evenals veel van de gebouwen. Plaats maken voor 500.000 nieuwe specialisten vanuit de hele wereld en nieuwe gebouwen in de stijl van zijn tweede vaderland, Nederland. Dat was vorige week. En zie nu. Yang Bins eerste maatregel werd direct door het communistische regime in Noord-Korea afge schoten. Buitenlanders kunnen niet zonder visum het land bin nen, en dat geldt ook voor de 'vrijstaat' Sinuiju. Bovendien be sloot China dat hij eventjes niet naar zijn paradijs kan, zolang hij nog voor 1,25 miljoen euro bij de belastingdienst in het krijt staat. Yang Bin zal zijn entree als gou verneur ongetwijfeld anders hebben voorgesteld. De bravou re is verdwenen, de twijfel terug. Twijfels die Yang eigenlijk al parten spelen, sinds hij vorig jaar door het blad Forbes tot de op één na rijkste man van China werd gekroond, met een geschat vermogen van 900 miljoen dol lar. In eerste instantie vond hij de media-aandacht nog wel grappig, maar dat gevoel sloeg volledig om na een artikel in het blad Far Eastern Economie Re- view (FEER). Het blad zette vraagtekens bij de levensvat baarheid en dus bij de financiële risico's van zijn levenswerk, Hollanddorp. In Shenyang, een troosteloze stad in het noorden van China met een enorme werkloosheid, wordt sinds 1998 een compleet Nederlands dorp gebouwd, met kopieën van beroemde Neder landse monumenten op ware grootte, zoals het Amsterdams Centraal Station en het Goudse Stadhuis. Het project is een combinatie van toerisme, vast goed (villa's in Nederlandse stijl worden verkocht) en landbouw (veel glasbouw op het terrein). „Maar wie draait op voor de las ten als Hollanddorp geen succes wordt? Wie garandeert dat er geen geld wordt onttrokken aan de beursgenoteerde Euro-Asia Agricultural Holdings?", vroeg FEER zich af. Sindsdien gaat het niet zo ge weldig meer met Yangs zaken- imperium, want veel aandeel houders deelden FEER's wan trouwen en dumpten hun be langen in Euro-Asia. Yangs ver mogen is flink geslonken, maar er is nog genoeg over om royaal van te leven, liet hij deze week weten. Over Hollanddorp wil hij niet praten, alleen zijn nieuwe speeltje telt. Het is de nieuwe uitdaging in zijn leven. Daarmee lijkt hij het eerste hoofdstuk af te sluiten, dat be gon in Nederland. Yang studeer de in Leiden toen in 1989 de studentenprotesten op het Plein van de Hemelse Vrede werden neergeslagen. Hij vroeg en kreeg politiek asiel, hoewel er altijd twijfel is geweest over zijn poli tieke 'bevlogenheid' die zijn asielaanvraag zou rechtvaardi gen. In ieder geval is hij na te rugkeer in China, met een Ne derlands paspoort op zak, nooit meer op democratische uitspra ken betrapt, omdat dat slecht samen ging met zijn zakenbe- langen. Belangen die in eerste instantie lagen in de textielindustrie, maar medio jaren negentig stapte hij over naar de meer lu cratieve orchideeën en de vast goedsector. Hij koos de Noord- Chinese stad Shenyang als zijn uitvalbasis, dat een stadsbestuur kende dat inmiddels voor het grootste deel in de gevangenis zit voor corruptie. Yang heeft al tijd ontkend zaken met het oude stadsbestuur te hebben gedaan en verdachtmakingen die an ders beweren zijn niet bewezen. studie- of beroepskeuze maken? dan wordt u nu beloond! p v 77,95" Jj/erkoojjadressen^ccocor^ door onze correspondent Pascale Thewissen gent - Een sof. Een afknapper. De zoektocht naar de Recht vaardige Rechters is afgelopen. Een jaar lang hield ene Arsène G. België in de ban met zijn be lofte op 4 oktober de vindplaats van het in 1934 gestolen paneel van het vijftiende-eeuwse mees terwerk Het Lam Gods te ont hullen. Heel het land hield gistermiddag de adem in toen bekend werd dat de politie op aanwijzingen van Arsène G. de kerk van Wet- teren aan het uitkammen was. Maar aan het einde van een enerverende dag volgde de anti climax: er is niets, nul komma nul, gevonden. Teleurstelling alom. Niet in de laatste plaats bij Gaston de Roeck zelf, zoals de ware naam van Arsène G. luidt. Maar hij geeft niet op. „Er zijn nog ande re mogelijkheden", zei hij gister avond. Geen mens die hem nog gelooft. In het kort de historie van Het Lam Gods: in de nacht van 10 op 11 april 1934 worden uit de Sint Baafskathedraal in Gent twee panelen van Het Lam Gods van de Hubrecht en Jan Van Eyck gestolen, het onbetwiste meesterwerk van de Vlaamse primitieven en het belangrijkste kunstwerk dat België bezit. Een anonieme brievenschrijver eist één miljoen gulden losgeld. Als teken van goede wil wijst hij de bisschop van Gent waar hij het paneel van Sint Jan de Doper heeft verstopt, in een depot van het Gentse Noordstation. Eén paneel wordt inderdaad terug gevonden, het andere niet. Op 25 november van dat jaar zakt de Wetterense wisselagent Arïènr finrtlpnirr lann win Roeck zijn schuilnaam onüeen- de) in elkaar. De man weet nog net uit te brengen dat hij als eni ge weet waar het doek van de Rechtvaardige Rechters zich be vindt. Maar voordat hij bekend kan maken waar het paneel ver stopt is, blaast hij zijn laatste adem uit. De voorbije jaren zijn er tal van speurneuzen geweest die bewe ren de vindplaats van het paneel te kennen. De één zweert dat het doek in de graftombe van koning Albert I is verstopt; de ander weet zeker dat het op de zolder van het Antwerpse stad huis ligt. En dan is daar opeens Arsène G. of Gaston de Roek. De gepen sioneerde taxichauffeur uit Gent bouwt zorgvuldig de spanning op. 'De ontknoping nadert' be looft hij maandenlang op zijn website. De zoektocht groeit uit tot een schatj^Bht, een gezel schapsspel op h« internet. Bril jante grap of de oplossing van een 68 jaar oud mysterie? Gistermiddag bereikt de gekte een kookpunt. Gaston de Roeck dirigeert de politie naar de kerk van Wetteren. Daar, achter het altaar, ligt het vermiste paneel, beweert hij. De Belgische jour naals openen met de zoektocht naar het paneel; de hele dag worden radioprogramma's on derbroken door nieuwsflitsen. De boodschap is telkens dezelf de: er is nog niets gevonden. Rond half zes valt het definitieve verdict. Procureur Dufour van het parket van Dendermonde meldt dat de zoektocht is stop gezet. Einde verhaal? Waar schijnlijk niet. Het is een kwestie van tijd, weten de Gentenaren, voor de volgende speurneus zich meldt die meent het myste rie te kunnen ontrafelen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 5