IOC-baas Rogge eist beste profs uit Verenigde Staten SPORT 3 Hoe een vrije trap van Pierre van Hooijdonk te stoppen lers door r laatste vier alken naar re finales tanelli wint ide van Lucca liele Nardello „,ir Telekom Negen maanden cel geëist tegen meppende grensrechter Lot olympisch honkbal in handen Amerikaanse clubeigenaren Ook FC Zwolle countert RKC naar nederlaag Lafeber en Muntz op koers ruk op Lodeweges j) te stappen neemt toe =*s- Dick Jaspers is voor liet te stuiten bij het WK "pden in het Deense Ran- )e biljarter uit Sint Wille- versloeg gisteren in de ïnale de Spanjaard Enri- •nalva en zit nu bij de vier. Jaspers stond we- l geen set af: 3-0 (15-13 15-3). Zijn moyenne lag 52. Eerder op de dag had teldkampioen van 2000 in jtste findes korte metten ikt met de Ecuadoraan veiga. De setstanden wa- -6,15-5 en 15-6. Jaspers tot een hoog gemiddelde 143. zaterdag 5 OKTOBER 2002 >u- Sjeng Schalken is edrongen tot de halve fi- yan het tennistoernooi in )u. De Limburger ver in de kwartfinale de man Nicolas Escudé in ïts: 6-4 6-7 6-3. Schalken de halve eindstrijd Jev- iafelnikov. De als tweede itste Rus was in zijn finale in twee sets te sterk Ie Fransman Cyril ïen 6-3 7-5. De Rus, die oppen denkt, kan het joi om de Kremlin Cup le zesde opeenvolgende rinnen. De Italiaan Fabiano nelli heeft gisteren de van Lucca gewonnen, uner van Mercatone Uno de leiderstrui in de vier- e rittenkoers al op de eer- g en stond die niet meer ntanelli's landgenoot >li won met een sprint de van Viareggio naar Luc- het eindklassement bleef nelli de Zwitser Markus vier seconden voor. 1 De Italiaanse wielrenner lie Nardello rijdt volgend :n voor het Duitse Team j j om. Nardello komt van i dat aan het einde van dit ïn stopt. BALUITSLAGEN VIA SMS punten (slagen live mobiele telefoon^ rsms naar 4777: visie: OffcC 240 eife240 |RA240 ">e?RO 240 m|EE;40 JAC 240 "ec 240 I0ÖV24O a,:BC24° KC240 S-DD240 utWE 240 ITR240 ^ïïr 240 '.rwii.240 chiW°240 :e divisie: 1DO240 1AM 240 BO240 IOR240 IN 240 iMM 240 OR 240 IOA240 IAA240 IEL 240 IER 240 rtW 240 'PA 240 TO 240 —JOP240 ^EE 240 roL 240 ij dw 240 Ajax AZ Excelsior Feyenoord De Graafschap FC Groningen Heerenveen NAC NEC PSV RBC RKC Roda JC FC Twente FC Utrecht Vitesse Willem II FC Zwolle Ado Den Haag Cambuur Leeuwarden FC Den Bosch FC Dordrecht Eindhoven Emmen Fortuna Sittard Go Ahead Eagles Haarlem Helmond Sport Heracles Almelo MW Sparta Stormvogels/Telstar TOPOss Veendam Volendam VW 'ülete eredivisie BVB ERE 240 plete ie divisie BVB EERSTE 240 Uflden kan altijd BVB UIT. sricht kost ac eurocent breda/etten-leur/gpd - Voor de rechtbank in Breda eiste het openbaar ministerie (OM) giste ren negen maanden gevange nisstraf tegen de voormalige voetballer van DSE 3 uit Etten- Leur. In januari werd de 25-jari- ge al voor het leven geschorst door de tuchtcommissie van de KNVB. Officier van justitie B. Zonneveld acht bewezen dat de man op 21 oktober vorig jaar tij dens de thuiswedstrijd tegen Wemhout 3 een speler van die club met een grensrechtervlag een gebroken onderkaak en een kapot gebit sloeg. Vanwege een gekneusde rib kon de assistent- scheidsrechter die dag zelf niet spelen. Toen in blessuretijd een voetballer van DSE 3 scoorde, liep het toch al harde duel gi gantisch uit de hand. De keeper van Wemhout reageerde zijn frustratie af op de man van DSE die het doelpunt maakte. „Toen zag ik hoe nog eens twee spelers van Wemhout op onze man doken. Dat gaat niet goed, dacht ik. Dat is zinloos geweld. Ik ging er op af om partijen te scheiden", aldus de vlaggenist gisteren ter zitting. Volgens de officier sloeg verdachte met de vlaggenstok frontaal in het ge zicht van de speler van Wem hout. Slachtoffer én keeper van Wernhout wijzen hem ook als schuldige aan. Volgens advocaat W. Kousema ker is het hoe dan ook onmoge lijk om met 'zo'n dun houten stokje' zwaar letsel toe te bren gen. De 25-jarige man uit Etten- Leur werd in de jaren negentig drie keer veroordeeld voor mis handeling en belediging. „Enke le jaren geleden ging opvliegen de amateur, ook al tijdens een voetbalwedstrijd, een man met een ijzeren ketting te lijf. Mijn heer heeft zijn agressie duidelijk niet onder controle", vindt Zon neveld. met d( 5 miljoen euro, een van de grootste in het Europese sei zoen. In deze wedstrijd, waarin profs een team vormen met (bekende) amateurs, wordt de schifting pas na drie ronden ge maakt. Invaller Robert-Jan Derksen, die opnieuw met de Amerikaanse filmster Don Johnson speelde, is als nummer 93 met 146 slagen ook nog niet uitgeschakeld. Hij moet zater dag minimaal 33 plaatsen stij gen om zondag nog te mogen meedoen als het om groot geld gaat. st. andrews - Maarten Lafeber en Rolf Muntz hebben de eerste twee dagen van het Dunhill Links Championship op drie verschillende golflinks in Schot land de basis gelegd voor een vette prijs. Mogelijk kwalificeren beide Nederlandse topgolfers zich voor de finale van het Eu ropese golfseizoen, de Volvo Masters in het Spaanse Monte- castillo. Lafeber stond na twee ronden 22e met 140 slagen, Muntz 35e met 142. In dit Links Championship is een prijzengeld beschikbaar van door Loet van Schellebeek lausanne/rotterdam/gpd - Het lot van honkbal als olympische sport ligt volledig in handen van de eigenaren van Amerikaanse proforganisaties. Alleen als zij be reid zijn de beste spelers uit de major leagues in de toekomst - te beginnen in Beijing 2008 - te la ten uitkomen op de Olympische Spelen, ziet het bestuur van het IOC af van het voornemen honk bal af te voeren van het olym pisch programma en te vervan gen door golf. Maandag is er in New York een bijeenkomst van Major League Baseball. Voorzitter Robert Du- Puy van MLB en Donald Fehr, directeur van de spelersvakbond zullen daar verslag uitbrengen van hun ontmoeting, donderdag in Lausanne, met IOC-voorzitter Jacques Rogge en directeur Gil bert Felli. De laatste maakte deel uit van de programmacommis sie van het IOC, die een maand geleden met het voorstel kwam honkbal, softbal en de moderne vijfkamp te verwijderen van de Spelen en te vervangen door on der meer golf. Belangrijkste reden voor het IOC om honk- en softbal te schrap pen, is de geringe aandacht, die de Amerikaanse televisie twee jaar geleden aan het olympisch toernooi in Sydney besteedde. Volgens Rogge c.s. kan dat niet los worden gezien van het ont breken daar van de beste Ameri kaanse spelers. „Dat hebben we hem niet uit zijn hoofd kunnen praten," zegt de Rotterdammer Frans van Aaien, als lid van het dagelijks bestuur van de internationale amateurhonkbalfederatie IB AF aanwezig bij het gesprek. „Korea en Japan hebben inmiddels toe gezegd hun beste spelers te stu ren, maar Rogge wil meer. Hij wil de beste Amerikanen. Krijgt hij die toezegging niet zwart op wit, dan laat hij het op 27 no vember gewoon op een stem ming aankomen." Volgens de IOC-president heb ben sporten die op de nomina tie staan de olympische status te verliezen 51 procent van de stemmen nodig om zich te handhaven. „Dat zijn 64 stem men, dat is heel veel," weet Van Aaien. Kandidaat-sporten, zoals golf, hebben een tweederde meerderheid nodig om te wor den toegelaten tot de Spelen. Voorzitter Theo Reitsma van de honk- en softbalbond KNBSB was ook in Lausanne, zonder overigens aan het anderhalf uur durende gesprek deel te nemen. Jacques Rogge.Foto: AP/Laurent Gillieron Hij heeft inmiddels twee van de vier Nederlandse persoonlijke leden van het IOC, Hein Ver- bruggen en Anton Geesink, ge vraagd hun invloed uit te oefe nen om verwijdering van de Spelen te voorkomen. Met kroonprins Willem Alexander en Els van Breda Vriesman heeft hij nog geen contact gehad. Van Aaien: „Het wordt een moeilijke zaak, vrees ik. Het IOC piekert er niet over het pro gramma en het aantal deelne mers uit te breiden. Wij hebben aangevoerd dat honkbal van alle teamsporten de kleinste is met maar acht deelnemende landen, we willen desnoods het aantal spelers inkrimpen van 24 naar 20, een korter toernooi spelen, noem maar op. We zijn tot alles bereid. Maar als de eigenaren in Amerika niet meewerken, houdt het op en zijn we aan de goden overgeleverd." waalwuk/anp - Op bezoek bij de club waar hij in de herfst van 1998 werd ontslagen als hoofd trainer vond trainer Peter Boeve gisteravond met zijn nieuwe werkgever FC Zwolle aansluiting met de middenmoot van de ere divisie. Naar goed voorbeeld van collega-promovendus Excelsior counterden de bezoekers bij RKC naar de tweede overwin ning (0-2) van het nog prille sei zoen. Geheel in de stijl van zijn grote voorbeeld Co Adriaanse verborg Boeve de vreugde over zijn per soonlijk succesje achter een strak gezicht. De voormalige as sistent-trainer bij Ajax zag koel bloedig toe hoe RKC voor de tweede keer binnen een week geen antwoord had op het counters pel van een naar de hoogste divisie gepromoveerde club. Vreugdedansjes bleven bij Boeve achterwege. Wel vereeu wigde hij de doelpunten van Bosschaart en Van der Haar net als andere spelmomenten met een strak gezicht op een groot kladblok. Collega Martin Jol, bij RKC op volger van Boeve, liet zijn emo ties wel de vrije loop. De oefen- meester wisselde het ene moe deloze gebaar af met het andere. De geboren Hagenaar, de laatste seizoenen bewierookt om zijn goede prestaties in Waalwijk, wekte de indruk het in elk geval voor even niet meer te weten. Binnen een week verspeelde zijn ploeg zes punten en gaat die in plaats van nummer drie van Ne derland weer gewoon als mid denmoter door het leven. door Henri van der Steen Rotterdam - De vrije trappen van Pierre van Hooijdonk zijn wereld beroemd aan het worden. Wat valt er tegen te doen? Ajax, mor gen in Rotterdam tegenstander in de eerste klassieker van het seizoen, trainde de afgelopen da gen op nieuwe maatregelen. En er is een interessante factor in het spel die tot dusverre onder belicht is gebleven... Talloze doelmannen hebben zich over het probleem gebo gen: en al vijftig maal moesten zij alsnog het hoofd buigen bij weer een geslaagde vrije trap. Geert de Vlieger van Willem II: „De enige oplossing is overtre dingen voorkomen even buiten de zestien meter." Harold Wa penaar van FC Utrecht: .Angst is een slechte raadgever, maar als Pierre gaat trappen kun je wel spreken van alarmfase 1. Je denkt meteen: dit zou wel eens een doelpunt kunnen worden." Een keeperstrainer zit natuurlijk niet bij de pakken neer, die blijft zinnen op 'doeltreffende' maat regelen. Joop Hiele, keeperstrai ner van PSV en het Nederlands elftal, heeft het over 'inkante- len.' „Dan zet je als keeper je linkerbeen iets naar voren, dat betekent dat je wat meer haaks op de lijn komt te staan. Dat geeft je wat meer kans om een bal naar de verre hoek af te snij den, maar naar de korte hoek toe heb je weer wat minder mo gelijkheden. Dat zou je kunnen compenseren door wat meer naar die hoek te gaan staan, maar ja, het is allemaal theorie. Je moet als keeper doen waar je het beste gevoel bij hebt." Wil Coort, de keeperstrainer van Ajax, heeft een revolutionair idee. „Ik heb videobeelden be studeerd en ben tot de conclu sie gekomen dat de keeper bij een vrije trap van Van Hooijd onk het best achter de doellijn kan gaan staan. Hoe verder je naar achteren staat, des te meer Luinge fluit Feyenoord - Ajax Zeist/an r - Roelof Luinge is aangewezen als scheidsrechter voor de klassieker tussen Fey enoord en Ajax. Hij vervangt René Temmink morgenmid dag in De Kuip. Temmink meldde zich af met een schou derblessure na een botsing met Edgar Davids (Juventus) op woensdag. Luinge zou gisteravond RKC - FC Zwolle leiden. Hij werd vervangen door Peter Oskam. Omdat ook Jan Wegereef een blessure heeft, wordt hij bij De Graafschap - FC Twente ver vangen door Dide van Eg- mond. Het blijft vrijwel elke week gis sen in welke formatie Ronald Koeman Ajax laat spelen. Gis teren ontbrak een aantal spe lers. De selectie van Ajax telt veel twijfelgevallen, zodat Koe man zich voor het weekeinde nog niet heeft bedacht hoe hij zijn ploeg laat voetballen. Dat hangt van de laatste training op zaterdagmorgen af. Een ze kerheid heeft de trainer wel; hij kan starten met een fitte Ja- ri Litmanen, terwijl ook doel man Maarten Stekelenburg weer inzetbaar is. Feyenoord heeft zijn hoop ge vestigd op de terugkeer van Kees van Wonderen in de top per tegen Ajax. Maar of de centrale verdediger de race te gen de klok wint. zal pas op het allerlaatste moment dui delijk worden. Trainer Bert van Marwijk is bereid tot mor genmiddag te wachten om te zien of hij een van zijn belang rijkste spelers kan opstellen. Pierre van Hooijdonk verschalkte met zijn vrije trap ook het het beste team ter wereld, Real Madrid. Dat was tijdens de verloren Europese Su per Cupwedstrijd op 30 augustus. Foto: Reuters/Desmond Boylan reactietijd heb je." De afgelopen dagen heeft Coort met de keepers van Ajax serieus op enkele varianten getraind, in clusief het weglaten van de muur en het anders neerzetten van die muur. Coort: „Met de muur kun je twee andere kanten op dan normaal. Je kunt met de muur ook de verre hoek laten afschermen, zodat de keeper de korte hoek neemt, met het voor deel dat hij volledig zicht heeft op de bal. Of je kunt de muur helemaal weglaten. Ik sluit niet uit dat we tegen Feyenoord voor die variant kiezen als Van Hooij donk een vrije trap krijgt." Pierre van Hooijdonk moet grin niken. „Het is wel grappig. Al die verzinsels zijn alleen iets waard als je er niet op bent voorbereid. Dan kun je me een keer verrassen. Maar ik hoop dat ze de korte hoek een keer vrijla ten. Dan zet ik er zelf drie man neer, dan heb ik een muur van zeven, acht meter. Wat wel kan helpen is een muur vol lange spelers; dan wordt het toch moeilijker om die bal erover te trappen en dan zo dat-ie op tijd omlaag komt." Tegen RBC zette Van Hooijdonk nog een eigen muur neer, toen doelman Maikel Aerts zijn spe lers gebood aan de kant te gaan. Coort weet dat. „Het probleem is altijd het zicht dat de keeper op de bal heeft of niet heeft. So wieso ben je de bal als keeper altijd even kwijt. Dat is ook het euvel als je een man bij de paal zet: dan komt er onmiddellijk een ploegmaat van Van Hooijd onk voor die speler staan. Een oplossing zou kunnen zijn dat je bij allebei de palen iemand neerzet, maar dan zet Feyen oord daar ook weer iemand bij: en hebben ze dan de mogelijk heid twee of drie spelers voor de keeper te zetten, die in dat geval helemaal niks meer ziet." Maikel Aerts is de laatste keeper die een vrije trap van Van Hooij donk tegen het net hoorde vlie gen. „Ik geloof dat hij er zondag vier heeft genomen, waarvan eentje op zeventien meter van de goal. Dan zet ik een muur neer, maar als de bal op meer dan 20 meter ligt, niet. Die muur belemmert dan alleen maar je zicht. Maar ja, hij zette toen meteen zelf een muur neer en erger hij liet Ono achter de muur in de baan van het schot staan, zodat ik nog niks zag." Van Hooijdonk heeft als extra wapen het talent om de keeper geen idee te geven in welke hoek hij gaat trappen. Iemand die achter hem gaat staan, ziet bij het opzwaaien van zijn rech terbeen in welke hoek de bal wordt getrapt, maar de keeper - die Van Hooijdonk voor zich heeft - ziet dat niet. Aerts: „Ik heb hem bestudeerd, maar hij staat bijna haaks op de bal, of die nou in de ene of in de ande re hoek moet. Je zou zeggen dat hij door die aanloop in deVefre hoek moet trappen, maar dat doet-ie dus meestal niet." Joop Hiele, die onlangs nog bij de training van Oranje op doel stond met Van Hooijdonk ach ter de bal: „Je kunt enigszins een vermoeden hebben waar hij gaat trappen, maar Van Hooijd onk kan zijn been op het laatste moment nog wat verder laten draaien en de bal toch in de kor te hoek trappen. Ik had op die training genoeg zicht, maar hij draaide er toch wel een hoop het kruis in." Er lijkt er maar eentje te zijn die een vrije trap van de Feyenoord- midvoor kan voorkomen: de scheidsrechter! Van Hooijdonk heeft al in zijn jaren bij RBC en NAC een tactiek ontwikkelt om de bal op een voor hem zo gun stig mogelijke plaats te leggen. Zijn (na twee mislukkingen) succesvolle free kick tegen Ju ventus was een verbijsterend voorbeeld. Feyenoord kreeg een vrije trap te nemen op zeventien meter van het doel, iets rechts van halve cirkel bij het straf schopgebied. De bal die Van Hooijdonk trapte lag echter meer dan twee meter naar links, meer naar het midden van het doel, en een meter verder terug, veel gunstiger voor hem. Dinsdag tegen Dinamo Kiev leek de toch even onbekende als on ervaren scheidsrechter Ovredo prima gewapend tegen de truc. Hiele: „Die deed het goed, hij liep achteruit om de muur op afstand te zetten, zonder zijn blik een ogenblik van Van Hooijdonk te houden." Van Hooijdonk: „Maar hij zette ten minste de muur op negen me ter. Met grote passen nog wel." SPORTUITSLAGEN BETAALD VOETBAL iingen/gpd- FC Groningen I een reputatie als het gaat let wegsturen van trainers, g maar eens aan Wim Rijs- èn, of aan Hans Westerhof, Hm Verbeek, Theo Vonk en Jacobs. Van de laatste vijf er>ytrainers in het Oosteipark Ivelden er vier voortijdig. Al- Jan van Dijk diende zijn fact uit. In 1998 werd in 3Jiingen voor het laatst een Ier bij het grof vuil gezet en ,|(jf Rijsbergen had dat aan zelf te wijten. Hij presteerde alleen slecht, maar gedroeg bovendien als een ongelikte en joeg de spelersgroep te- '^ch in het harnas, ght Lodeweges presteert "foiin, maar is geen ongelikte Algemeen directeur Hans Ind en manager technische zaken Henk Veldmate hebben zich vierkant achter de geplaag de trainer geschaard. Dat de beleidsbepalers bij FC Groningen hebben besloten hun trainer door dik en dun te steunen wil niet zeggen dat Dwight Lodeweges de rit in het Oosterpark ook uitzit. Er kan al tijd een moment komen dat zijn positie onhoudbaar wordt en naarmate de prestaties uitblij ven komt dat moment steeds dichterbij. Het gemor over Lo deweges bij de sponsors wordt luider en die mening is een niet te onderschatten factor in het betaalde voetbal. En ook bij supporters komt Lodeweges he viger onder vuur te liggen. Het is daarom niet denkbeeldig dat Lodeweges zwicht onder de toenemende druk. Randers (Denemarken). WK Driebanden. Achtste finales: Jaspers (Ned) - Aveiga (Ecu) 3-0 (15-6 15-5 15-6/2,143-0.895), Sayginer (Tur) - Haack-Sörensen (Den) 3-0(15-10 15-2 15-12/2,368-1,333), Blomdahl (Zwe) - Tas- demir (Tur) 3-1 (15-7 15-4 11-15 15- 14/1,697-1,250), Zanetti (Ita) - Kaï (Jap) 3-1 (12-15 15-1 15-4 15-14/1,839-1,133), Pe- nalva (Spa) - Kostistansky (Oos) 3-2 (15-10 1- 15 15-5 9-15 15-0/1,571-1,324), Nelin (Den) - Sanchez (Spa) 3-2 (15-11 9-15 14-15 15-12 15-12 GOLF St. Andrews. Dunhill Links Championship, 5 miljoen euro: Stand na tweede ronde: 1. Harrington (Ier) 132 slagen (-12), 2. Romero (Arg) 133, 3 Lundberg (Zwe) 134, 4. Randhawa (India), Björn (Den). 135, 22. Lafeber (Ned) 140, 35 Muntz (Ned) 142, 93. Derksen (Ned) 146 (+2) Teams (Prof/amateurs): 28 Okker 133 sla gen. 104. Cruijff (Ned) 138. 115. Gullit (Ned) Amsterdam - Bloemendaal 3 - 0 PAARDENSPORT Mauren. CSI-A. Springwedstrijd op tijd: 1. Melliger (Zwi) L.B. Scutt 0/46,39, 2. Kuerten (Ier) Preishammer 0/47,06, 3. John Whitaker (GBr) Lord Z 0/47,36, 4. Raymakers (Ned) Van Schijndels Kris 0/47,38, 5. Simon (Oos) Coco Chanel 0/51,35. Bremen. CSI-A. Springproef op tijd; 1. Ehning (Dui) Junior 0/31,20, 2. Michaels-Beerbaum (Dui) Perina 0/33:19, 3. Ott (Zwi) Akita 0/35,00, 4. Coupe- rie (Fra) Pro Pilot 0/35,29, 5. Houtzager (Ned) Michael 0/36,21. 3, Kafelnikov (Rus/2) - Saulnier (Fra) 6-3 7-5, Safin (Rus/1) - Federer (Zwi/5) 7-5 6-4 Moskou. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Kwartfi nales: Coetzer (ZAf) - Petrova (Rus) 6-2 6-1, Maleeva (Bui) - Dechy (Fra) 6-4 6-2, Maures- mo (Fra/4) - Matevzic (Slv) 7-6 6-3, Davenport (VSt/3) - Bovina (Rus) 3-6 6-3 6-3 Eindhoven. Tennis Classics. Sanchez (Spa) Eltingh (Ned) 6-3 4-6 12-10 (supertiebreak), Korda (Tsj) - Stich (Dui) 6-3 6-4. McEnroe (VSt) - Noah (Fra) 6-7 6-4 10-6 (supertie- break). VOLLEYBAL Santa Fé (Argentinië). WK volleybal mannen. Groep J: Brazilië - Tsjechië 3-0 (25-20 25-16 25-22). tennis wielrennen 139. HOCKEY Rabobank competitie Rotterdam - Push 2-0, Klein Zwitserland - HDM 4-1, Den Bosch - Oranje Zwart 5-1, Kampong- SCHC 2-0, HGC - Laren 2-2, Tokio. Mannen. 800.000 euro. Kwartfinales: Srichaphan (Tha/8) - Hewitt (Aus/1) 6-4 6-3, Norman (Zwe) - Larsson (Zwe) 7-6 7-5, Carlsen (Den) - Dupuis (Fra) 6-3 6-2, Spadea (VSt) - Lopez (Spa) 6-3 6-0. Tokio. Vrouwen, 200.000 euro. Kwartfinales: Talaja (Kro) - Sugiyama (Jap/1) 3-6 7-6 6-3, Taylor (VSt) - Yoshida (Jap) 6-4 6-2, Craybas (VSt) - Kostanic (Kro/8) 6-2 6-1, Tanasugarn (Tha/2) - Molik (Aus) 6-4 1-6 6-1. Moskou. Mannen, 1 miljoen euro. Kwartfina les: Schalken (Ned/7) - Escudé (Fra) 6-4 6-7 6-3, Mathieu (Fra) - Schüttler (Dui) 4-6 6-2 6- Lucca. Ronde van Lucca. Vierde etappe. Viareggio - Lucca: 1 Marzoli (Ita) 162 km in 3.17.55. 2. Pellizotti (Ita), 3. Guerra (Ita). 4 Gentili (Ita), 5. Gigli (Ita), 6. Lunghi (Ita). 29 De Jongh 2.04. 33. De Groot, 59 Knaven 2.11, 64 Boven 71. Lotz. Niet gestart: onder andere Cipollini (Ita). Kroon (Ned) Eindklas sement: 1 Fontanelli (Ita) 16.09.03, 2. Mar kus Zberg (Zwi) 0.04. 3 Virenque (Fra) 0 07. 4 Aggiano (Ita) 0 11, 5. Peron (Ita) 0 13. 6 Bertogliati (Zwi), 41 Boven 14 39. 42 Kna ven. 65 De Groot 18.42, 79. Lotz 22.05. 81 De Jongh 22.56 RKC - FC Zwolle 0-2 (0-2). 12 Bosschaart 0- 1, 31. Van der Haar 0-2. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers 4500. Rode kaart. 79 Putter (RKC). Gele kaart: Karlsen (FC Zwolle). PSV 6 6 0 0 18 18- 1 Ajax 6 5 1 O 16 15- 7 Feyenoord 6 4 1 11317-8 Roda JC 6 3 3 O 12 13- 9 Willem II 6 3 2 1 11 11- 5 NEC 7 3 2 2 11 11- 9 NAC 6 2 4 0 10 9- 5 AZ 6 3 1 2 10 11-12 RKC 7 3 1 3 10 10-15 FC Utrecht 6 2 2 2 8 7-6 FC Zwolle 7 2 2 3 8 8-12 Vitesse 6 2 1 3 7 7-6 Excelsior 6 2 1 3 7 10-11 RÖC 6 2 1 3 7 10-11 Graafschap 6 1 0 5 3 5-16 FC Twente 6 0 2 4 2 7-16 Hperenveen 60 1 5 1 6-15 Groningen 7 0 1 6 1 5-16 Programma: vandaag: NAC- PSV. Poda JC- Excelsior. De Graafschap- FC Twen te Morgen Feyenoord- Ajax, AZ- Vitesse, SC Heerenveen- Willem II. FC Utrecht - RBC Roosendaal. EERSTE DIVISIE Emmen - FC Den Bosch 10 (O-O) 84 Sibum l-O. Scheidsrechter Braamhaar Toeschouwers 4671. Rode kaart 84. Uneken (Den Bosch) 2xgeeJ. Gele kaart Beekmans, Faeber (FC Den Bosch) Bij zonderheid Duel 15 minuten later be gonnen omdat FC Den Bosch-supporters te laat arriveerden Helmond Sport - FC Dordrecht 5-2 (1-2) 14 Den Dunnen O-l, 24. Van Dalen 0- 2. 36 Hendriksen 1-2 (strafschop), 58 Hendriksen 2-2 (strafschop), 67 Hen driksen 3-2, 79. Kantelberg 4-2. 80 Aelbrecht 5-2 Scheidsrechter: Wiede meijer. Toeschouwers: 2288. Gele kaart M. van Dijk, Schaap. Van Dinteren (Hel mond Sp.ort), Van Zundert (FC Dor drecht). TOP Oss - FC Eindhoven 2-2 (0-1). 33 Van Kallen 0-1, 50 lliohan 1-1, 65 Prommayon 1-2. 85. Onyeike 2-2 Scheidsrechter Schenkels Toeschou wers: 1348 Gele kaart: Bezzai (TOP Oss). Prommayon, Temrukov (Eindho ven). Cambuur Leeuwarden - Fortuna Sittard 2-1 (0-0) 54 Katipana 1-0, 86 Bruin 2-0, 90 Van Barneveld 2-1 Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 4428 Gele kaart Brusselers, T Janssen (Fortuna Sittard) Bijzonderheid: Bruin (Cambuur) mist strafschop in 73e minuut. Heracles Almelo - MW 3-1 (1-1) 29 Smit 1-0, 45 Mutsaers 1-1, 57 Buike- ma 2-1. 73 Looms 3-1. Scheidsrechter Van der Hilst. Toeschouwers: 6021 Gele kaart Platvoet (Heracles). Wijngaarde (MW) Go Ahead Eagles Haarlem 1-1 (O-O) 69 Yildinm 1-0, 87 Tamerus 1-1 Scheidsrechter Van Meenen Toeschou wers: 4700 Gele kaart Brack (Go Ahead Eagles) FC Volendam - VW 4-2 (2-0) 11 Esajas 1-0, 28. Ouhsame^chou 2-0, 72 Es ajas 3-0, 78 MeedB 3-1, 81. Mbemba 3-2, 90 Buys 4-2 Scheidvechter Blom. Toeschouwers 1910 Gele kaart Tevreden, Koning. Steur (Volendam). Verdellen, Verhappen Wins (VW) Sparta - BV Veendam 5-2 (4-1) 2 Con teh 1-0, 4 Weerman 1-1, 29. Koever mans 2-1, 33. Conteh 3-1. 45. Koever mans 4-1, 54 Weerman 4-2, 86 Van der Bergh 5-2. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 4043 Gele kaart: De Fauw, Bouchiba (Sparta). Weerman, Slor, Kolder, Van Eijk (Veendam) Heracles Emmen ADODenHaag Stormv Volendam Cambuur L. GA Eagles TOP Helmond Sp. Sparta Den Bosch Eindhoven Veendam Haarlem Fortuna S VW MW Dordrecht 7 6 0 1 18 22-11 7 6 0 1 18 14- 5 6 5 1 0 16 14- 5 6 4 1 1 13 9-3 7 4 1 2 13 15-15 7 4 0 3 12 10- 9 7 3 2 2 11 14-12 7 3 2 2 11 13-13 7 3 1 3 10 17-13 7 3 1 3 10 14-12 7 2 2 3 8 12-11 7 2 2 3 8 6 9 7 2 14 7 11-13 7 2 1 4 7 6-14 7 12 4 5 7-12 7 1 1 5 4 8-18 7 0 3 4 3 4-10 7 0 16 1 10-21 Programma: Morgen Stormvogels Telstar - ADO Den Haag

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27