Veel nieuws op Mondial de F Automobile ;,TI I Hyundai HCD-7 Ligier Be Up Fiat Stilo Station 002 artieve chic Franse I Megève Klaif t No koni,s met een in 'koepel' ksdonksveer in, I wer_ parus - Op de wat hoogdravend ge noemde Mondial de I'Auto- mobile aan de Port de Versailles in de Franse hoofdstad staan tot en met 13 oktober de nieuwste auto's die de industrie te bieden heeft. Het aanbod is ronduit overweldigend. Volkswagen onthult in Parijs eindelijk zijn Touareg, een kloon van de Cayen ne die Porsche als zijn derde model- lijn neerzet. Superluxe terreinwagens, die de concurrentie met vooral BMWs X5 aan moeten gaan. En onge twijfeld blaast ook de nieuwe RX300 van Lexus, die voor 2003 op stapel staat daar een partijtje in mee. Die 4WD Lexus is hier pas twee jaar op de markt, maar in de VS is hij met veel succes al wat langer te koop. Vandaar dat er een ingrijpende facelift aan komt. De VW Touareg, die in decem ber op de markt komt, krijgt een 3.2 li ter V6 benzinemotor of een 5.0 liter V10 TDi-turbodiesel met 313 pk onder de deftige kap. Bij Chrysler, tegenwoordig onderdeel van DaimlerBenz, zijn ze altijd nogal druk met studiemodellen die niet zel den tot wasdom komen. In Detroit is al een paar jaar geschermd met de fraaie Crossfire, een tweezits sport- coupé die Route 66-gevoelens moet oproepen. De auto komt medio vol gend jaar op de markt met een door Mercedes onder handen genomen 3.2 liter 215 pk V6. In 2004 worden er 20.000 gemaakt in de fabriek van Kar- mann te Osnabrück. Een van de mooiste studiemodellen op de Parijse show is de C-Airdream van Citroën, een laaggebouwde slanke 2+2 coupé. Met een enorm panora misch glasdak. Zo zou een luxueuze coupé er in de visie van Citroën uit moeten zien. Bij de C-Airdream wor den alle dynamische functies van de auto elektronisch geregeld. 'Drive by wire' heet dat. De auto kan daardoor heel anders worden ingericht en er kunnen vernieuwende besturingssys temen worden toegepast die grote vrijheden geven aan de locatie van het stuurwiel en de bedieningsfuncties. Ook leuk is de al wat langer bekende Pluriel, waarmee Citroën verder bor duurt op het C3-concept. De C3 Plu riel wordt volgens het merk een ideale auto. De 3-deurs Citroën kan veran derd worden in een open auto en als het moet in een open pick-up. Bij Mazda vormt op de Parijse show vooral de opvolger van de Demio, die Mazda 2 heet, het middelpunt. De mi- ni-mpv wordt volgend jaar als eerste Europese Mazda in de Ford-fabriek in Valencia geproduceerd en vanaf april 2003 leverbaar. Nog geen vier meter lang, maar plek voor vijf mensen en met een bagageruim van 330 liter. Het Koreaanse Hyundai-merk Kia heeft een nieuwe Rio. Als hatchback en sedan 4,24 meter lang, staat hij vanaf begin 2003 bij de dealer. Naast de Rio, in Nederland het best verkoch te model, staat ook een vernieuwde Magentis, het topmodel van het merk. En Daewoo heeft naast de nieuwe compacte Kalos een grotere opvolger van de middenklasser Leganza uit 1997, die voortaan Evanda heet. De auto, die slechts een 2.0 liter benzine motor kent, komt ook naar Neder land, alleen weten ze nog niet wan neer. In Parijs toont Nissan vol trots de nieuwe Micra. Met een rigoureus ver anderde vormgeving past deze Micra bij de koers van het nieuwe Nissan. Op de stand is tevens de spectaculaire conceptauto Micra C+C te bewonde- Autosalon Parijs Wat is er allemaal te zien op de Autosalon te Parijs? Dit zijn de belangrijkste nieuwtjes: Alfa Romeo 147 GTA, Multi-jet Diesel Audi A8 en S4 Benüey Coupé GT BMW Z4 Chrysler Crossfire, studie California Cruiser Citroën Berlingo, C3 Pluriel, C-Airdream Daewoo Evanda Fiat Stilo Stationwagon, 1.3 JTD 16V Multi-jet Diesel Ford StreetKa, Focus studie C-max Honda Accord Hyundai studie HCD-7 Jaguar XJ-serie Kia Magentis, Rio Maybach Mazda 2 Nissan Micra, Alm era, studie Micra C+C Opel Meriva, studie Eco Speedster Peugeot Partner, 206 RC, studie 307 CC, studie Sésame Porsche Cayenne Renault studie Ellypse, Mégane, Espace Seat Cordoba Smart Roadster en Coupé Subaru Impreza Toyota Land Cruiser, Cefica Volkswagen Touareg ren. Dat is een experimentele variant die Nissan Coupe Convertible noemt. Geheel in navolging van bij voorbeeld de Peugeot 206 CC is de Micra cabrio ontworpen voor mensen die het genot van open rijden willen combineren met de veiligheid en het comfort van een auto met stalen dak. Honda laat de splinternieuwe Accord zien die een stapje naar boven op schuift en Subaru heeft de nieuwe Im preza van een modernere neus voor zien. En Suzuki demonstreert zijn er varing met het bouwen van kleine au to's en motorfietsen met de Concept- S. Ruitenwissers, richtingaanwijzers, versnellingen en handrem worden met knoppen op het stuur bediend. Ook Lada leeft nog, zij het wat reute lend. Op de Russische stand prijken zelfs een stijlvol mini-autootje zonder middenstijl en een roadster-concept. CAMPING t Hölterveld ken iterhoek (Gelderland) rland 7142B. lterveld@zonnet.nl, irveld.nl het gezellige en derse plaatsje Eiber- ïg Duitse grens rijdt, voor Rekken langs )ing 't Hölterveld. De ver sloeg daar af en ;en spijt van. Een oa- met alleen de gelui- talloze vogelsoor- oer de familie het le- camping van Gerrit Doters. iderhouden camping een kant begrensd Hein bos, met daar- I stroompje de Rams- de tilterveld telt vijftien dehstische plaatsen, die r laèld over een viertal neifclden met een goed ak lden vlakke grasmat, oraèrste veld kijkt uit 1", Irachtig stuk natuur 1 Bfi, hazen en vogels als voor je lijken op te de^k niet vreemd op als rustig voor je cara- de haasjes op 1 2 and aan het gras ziet 1", zo vertelt B. Klaver, de tipgever over de iarop Gerrit en Riet Ook zo'n kampeerparadijsje gevonden en geen bezwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke in formatie over ligging en voorzieningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, t.a.v. Mir jam van Twisk, Postbus 15, 1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon. Grooters hun camping en de gasten koesteren. „Zonder zich op te dringen zorgen ze ervoor dat je thuis voelt op 't Hölter veld." Zij bieden een goed ver zorgde rustige camping met onberispelijk schoon nieuw sa nitair. Ook zien ze er op toe dat in de maanden juli en augustus iedere ochtend op bestelling verse Duitse broodjes worden bezorgd bij de kampeerders. Vroeger was 't Hölterveld een boerenbedrijf. Restanten daar van in de vorm van een kinder boerderij en hokken met kip- nen, eenden en kalkoenen zijn gebleven. Leuk voor de kinde- grote kolonie flamingo's huist. De familie Klaver zal vast nog wel eens terugkeren op 't Höl terveld, vandaar dat zij haar tip afsluit met de verzuchting: „El ke keer als je een camping hebt ontdekt waar je het geweldig naar je zin hebt, sta je voor het dilemma of je daar anderen deelgenoot van moet maken, maar in dit geval konden wij het niet laten." iden lerd België 'eldk 2000 man in Gent n) nieuwe werknemers, let bdig omdat productie ere jrgenomen van de Ne- vnvestiging in Bom, geDe Belgische fabriek weivolgers van de V40 en 'e slfceren. 'Born' krijgt de •rsie van de Smart. I'/seditie 'ïerfestival ide. unbonderden klassieke l o^utomobilia zoals fol- jen, miniaturen en P|n zijn volgend week lonen en te koop op de ^Wering van het be ten ,er Oldtimer Festival, ditplaats in de Leidse e uthallen en is op zater- reszondag 13 oktober -e lijk van 10 tot 18 uur. e kost 10 euro. :rter Render 2002 Autosalon van Parijs. Yroemm, minia- 1 van verzamelaars', duseum, Zutphen. 178. zutphen.com **ierbeurs, IJsselhallen, l<3 5233 310 1843. tron.nl is z4hallen.nl nd^round the Jukebox, jkhiRosmalen. 110. sttron.nl [acefestival, Circuit voort. 023 5740 750. nt tiit-zandvoort.nl Ur Transportdag, uit, tiallen, Utrecht, deer Oldtimer Festival, Ivdhallen, Leiden. Is $66. kenroldtimerfestival.com deaces, Circuit Park Mat. 023 5740 750. Is 4it-zandvoort.nl Formule 1, puVlobile, Brussel, tec3273. Kampeer Caravan prHam peercaravanrai.nl >ort 500, Circuit Park t. 023 5740 750. iit-zandvoort.nl loto d'Italia, Euretco :er, Houten. 190. dactie Weg Wiel, 2003 PA Haarlem, of: >l@damiate.hdc.nl g onder verantwoording ffende organisatie. De uit- verantwoordelijk voor af- öf gewijzigde data. [te informatie: bel het ver- bnnummer of ga naar het nternetadres. Weg Wiel Hyundai heeft thuis in Korea een enorme auto op de markt, genaamd Equus. In Parijs laat de fabrikant het studiemodel HCD-7 zien, dat ongeveer aangeeft hoe de opvolger van de Equus er moet gaan uitzien. Het nieuwe topmodel met V8-motor is bijna vijf meter lang en zeer gestroomlijnd, geïnspireerd op de vorm van een vliegtuigromp. De conceptwagen staat opgesteld in een nagel- nieuwe stand die Hyundai speciaal voor Europese autotentoonstellingen heeft laten ontwerpen. De gedurfde HCD-7 beleefde zijn debuut eerder dit jaar tij dens de Chicago Auto Show en is ontwikkeld door het Hyundai Califomian De sign Center in Fountain Valley. Volgens de ontwerpers geeft de HCD-7 een im pressie van de komende generatie sportieve sedans. .Absolute luxe, ruimte en comfort zijn verpakt in een sportieve, krachtige styling. Met dit ontwerp laten we zien dat een sedan wel degelijk een heel eigen identiteit en uitstraling kan hebben. Dat is precies waar kopers naar zoeken, naast comfort." Het interieur doet volgens de fabrikant denken aan dat van een luxe zakenvliegtuig: comfor tabel, elegant en ergonomisch. Foto: Hyundai Onder alle nieuwe automodellen valt de Be Up van het Franse Ligier bijna niet op. Toch is het open karretje, getekend door Opron en Giugiaro, prachtig om te zien. Het houdt het midden tussen een kleine auto en een scooter. Ligier is be kend van de brommobielen en vond het blijkbaar tijd worden voor een opval lend product op die overwegend saaie markt. De tweepersoons auto met alu minium frame en cvt-automaat wordt aangedreven door een 2-cilinder motor van 500 cc die ongeveer 21 pk weet te produceren. Het zijn dezelfde waarden als die van de Fiat 500 in de jaren zestig, hoewel de Ligier vloeistofgekoeld is en de Fiat het met een ventilator moest stellen. Zijn topsnelheid beloopt slechts 62 km/u. Ligier speelt met de gedachte de Be Up ook uit te brengen met een 50 pk motor. Maar die zal alleen voor rijbewijsbe zitters te koop zijn. Ligier, met aan het hoofd Philippe Ligier (zoon van racer Guy Ligier die het bedrijf in 1971 startte), lanceerde in 1980 de eerste rijbewijs- loze mini-auto. Het bedrijf in Vichy heeft 150 mensen in dienst en produceerde vorig jaar 6600 voertuigen. Foto: GPD ren, die op het terrein ook een speeltuintje vinden. In de direc te nabijheid van de camping liggen twee recreatiepiassen en viswater. Natuur, rust en ruimte, het is er allemaal, maar voor de familie Klaver schuilt de grootste aan trekkingskracht van de camping in de talloze mogelijkheden die er in de omgeving zijn om er met de fiets op uit te trekken. Klaver „Prachtige vlakke asfalt wegen met heel weinig verkeer leiden je door de bossen naar alle plaatsen in de omgeving, ^bergen voor de directe bood schappen, Groenlo, Neede, Haaksbergen en het Duitse plaatsje Vreden op 11 km." Ook wie niet van fietsen houdt, heeft tal van mogelijkheden, zo blijkt uit een opsomming op de internetsite van 't Hölterveld. Een greep daaruit: bezoek aan boekenstad Bredevoort of aan het Museum Buurt Spoorweg, dat een spoorverbinding onder houdt tussen Haakst en Boe- kelo, een waterfietstocht op het water in de leemputten bij Groenlo. In Borculo zijn een brandweermuseum en een kris talmuseum en net over de grens ligt het natuurgebied zwilbrocker Venn waar een Kenmerken: Ligging: Ideale uitvalsbasis voor fietstochten door prachti ge lommerrijke omgeving, aan rand van het bos, vlakke grassi- ge ondergrond. Sanitair: nieuw en schoon, wasmachine en droger, afwas- bakken met warm water. Voorzieningen: Kinderboerde rij, speeltuintje, vers brood, elektriciteit op alle plaatsen. Gidsvermelding: ANWB Kleine Campings. Prijs: Voor twee personen, standplaats, kampeermiddel en auto 12,50 per nacht (inclu sief elektriciteit, water en dou ches), kinderen tot twaalf jaar gratis, hond 1,59. Route: Vanuit Arnhem-Groen- lo, in Eibergen bij verkeerslich ten rechtsaf richting Rekken. Na circa 2,5 km. bij een brugge tje de eerste boerderij links. Af stand vanaf Utrechj 135 km. De Ford Anglia is vooral bekend vanwege zijn 'verkeerd geplaats te' schuine achterruit. Volgens de fabrikant, de Britse Ford-tak te Dagenham, was dat gedaan om te voorkomen dat de ruit vuil zou worden bij slecht weer. De verschillende Ford-vestigingen in Europa waren in het midden van de vorige eeuw nog concurren ten van elkaar en kwamen ieder met hun eigen modellen. De An glia was een typisch Brits pro duct, al vertoonde deze kleine middenklasser wel Amerikaanse invloeden. Het laatste type An-' glia (de 105E) met genoemde achterruit, grijnzende grille en 'kikkerogen' (hier vastgelegd in Christchurch, Nieuw-Zeeland) verscheen rond i960 op de weg en ging mee tot 1968. Foto: Jan Willem Richel Fiat mikt met het Stilo-concept op het bieden van maatwerk voor een gevari eerde groep automobilisten. Een filosofie die zover is doorgevoerd dat de 3- en 5-deurs Stilo in feite twee verschillende modellen zijn. De eerste is vooral spor tief, de ander duidelijk meer bedoeld voor gezinsgebruik of als ruime zakenau- to. Vandaar zijn grotere formaat en zijn mpv-achtige ontwerp met variabel in terieur. In Parijs presenteert Fiat nu de derde variant, de stationwagon. Bij deze versie gaat het vooral om de extra ruimte en veelzijdigheid. Het ontwerp is on miskenbaar Stilo, maar dan wat minder spannend. Daarentegen geldt hij als een van de ruimste in zijn klasse. Hij meet 4,51 meter in de lengte, is 1,75 meter breed en 1,57 meter hoog. De wielbasis is 2,60 meter. De bagageruimte meet 510 liter en kan in een aantal stappen worden uitgebreid tot 1480 liter. De ach terbank is in twee onafhankelijke delen verschuifbaar en die zitdelen zijn om- klapbaar gemaakt. Minder alledaags is de mogelijkheid om ook de rugleunin gen van de achterbank in hoek te verstellen plus de afzonderlijk open te klap pen achterruit. Foto: Fiat ENSCHEDE o NEEDE EIBERGEN RUURLO DOETICHEM VREDEN o Inzet links: De Mazda 2 is de opvolger van de mini-mpv Demio. Inzet rechts: De Concept-S laat zien welke richting Suzuki op wil met zijn design. Hiernaast: De prachtige Citroën-coupé C-Airdream is helemaal 'drive by wire'. Alles is elektronisch geregeld. Foto's: GPD

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17