SPORT FC Utrecht beleeft zwarte avond James Bond-film rond Cruijff op Old Course Heerenveen nog niet dood en begraven Vitesse overtreft zichzelf Spits Vastic ontbreekt in Oostenrijkse selectie Hevige rellen en verlies in UEFA Cup-duel tegen Legia Warschau Tennissers tevreden met Zwitserland 20C^ Dijk terug =si$ RKC UT - Rob van Dijk inavond in de thuis- i tegen FC Zwolle zijn ji het elftal van RKC. doelman (33) legens een knieblessure jaanden aan de kant. l« die twee wedstrijden elftal keepte, jteren van trainer Mar boren dat hij Khalid [ervan gt. °lica niet 1Feyenoord i <U - Ajax kan zondag j gyenoord niet beschik- doelman Joey Diduli- (jistraliër liep woens- d in het Noorse Trond- Qi enkelblessure op in frijd tegen Rosenborg Champions League. q Stekelenburg is een val. De doelman ver gif op tijd fit te zijn. Hij {e week uit met een Qgblessure. Jari Litma- zondag wel van de par age Fin heeft zijn condi- chterstand ingelopen ft fit. bij :e zestien Dick Jaspers heeft bt Deense Randers op |dkampioenschap drie- geplaatst voor de acht- De Nederlandse fa- d in zijn tweede partij n Ifl aan de Peruaan Ra- ageftiquez. Jaspers won bet, en 15-4. Voormalig telimpioen Jaspers gaat in alleen aan kop met vier Harrie van de Ven ver tweede partij in groep Det nu met een boven- Jd moyenne zijn derde n te winnen van de sidokostas om alsnog Taxiï zestien te halen. vrijdag 4 OKTOBER 2002 ja start irathons - Rintje Ritsma en Carl 5°(ii zullen woensdag 16 idenn Alkmaar deelnemen peningswedstrijd van h0p[thonseizoen. Gerard 9.ot coach van de lange- van TVM, heeft ning gegeven voor het N van beide schaatsers ""narathon. Ook Renate vAold en de Amerikaanse starten in isser Verkerk schakeld wenen/rtr - Aanvaller Ivica Vas tic is op eigen verzoek niet op genomen in de Oostenrijkse se lectie voor de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen het Nederlands elftal op 12 oktober. Vastic, de succesvolste Oostenrijkse aan valler de laatste jaren, speelt momenteel in Japan voor Nagoya Grampus Eight. Hij meldde bondscoach Hans Krankl dat hij geen zin meer heeft in de stress die het vliegen en het overbruggen van tijdzo nes elke keer met zich mee brengt. „Het heeft geen zin een speler op te roepen die zelf aangeeft geen deel te willen uitmaken van de selectie", zei Krankl gis teren bij presentatie van zijn se lectie voor de ontmoeting met Oranje en Wit-Rusland (16 okto ber). Vastic speelde nog wel met Oos tenrijk mee in het eerste kwalifi catieduel voor het EK, toen de Oostenrijkers met 2-0 van Mol davië wonnen. De Oostenrijkse selectie ziet er als volgt uit: Doel: Alex Mannin- ger, Roland Goriupp; verdedi ging: Michael Baur, Harald Cer- ny, Ernst Dospel, Robert Gole- mac, Martin Hiden, Emanuel Pogatetz, Paul Schamer; mid denveld: Rene Aufhauser, Tho mas Flögel, Andreas Herzog, Bozo Kovacevic, Jürgen Panis, Helmut Riegler, Markus Schopp, Michael Wagner, Markus Weis- senberger; aanval: Muhammet Akagunduz, Roland Linz, Volkan Kahraman, Roman Wallner. st. andrews/anp - Cruijff. Johan Cruijff. Het orakel van het Nederlands topvoet bal speelde gisteren in St. Andrews als golfspeler de hoofdrol in een soort James Bond-film op The Old Course. Een enor me vertraging ten spijt speelde hij zijn eerste achttien holes van het Dunhill Links Championship helemaal af. De Prins van Oranje en talloze 'hotshots', verzameld bij instituut Clingendael voor een lezing over sport en ontwikkelings hulp, konden wel even wachten. Hij had eerder weggekund, maar weigerde dat resoluut. Na zijn laatste putt op het heiligdom van het golfspel in Schotland maakte Cruijff pas haast. Hij riep nog dat hij 'een heer lijke ronde golf had gespeeld', sprong vervolgens in een limousine, scheurde naar zijn hotel waar de piloot alvast een helikopter startte, kleedde zich om en dook met nog ongeknoopte stropdas om de hals in het hefschroefvliegtuig dat hem naar de RAF-vliegbasis Leuchars bracht. Daar stond een privé-jet klaar om J.C. naar Nederland te vervoeren, waar hij naast Wïllem-Alexander bij instituut Clingendael ook een praatje moest hou den. Hij arriveerde veel te laat, schudde de prins de hand, ging met hem op de foto en zwaaide hem vervolgens uit. Ver volgens hield hij een vloeiend betoog in het Engels over zijn ontwikkelingswerk met de Johan Cruijff Welfare Foundation. Op verzoek mocht Johan Cruijff gisteren in St. Andrews in de eerste groep starten. Om 9 uur. Zijn partner was de Duitse golfprofessional Sven Strüver, voormalig winnaar van het Dutch Open. Neder lands beste voetballer aller tijden speelde van handicap-16 en kreeg in het kampi oenschap op drie verschillende links- courses in Schotland elf slagen ter verre kening mee voor de teamscore met Strü ver. Hij had uitstekend contact met de Duitser die zich had voorgenomen pas komende zondag over de finale van het WK voetbal in 1974 te spreken. Cruijff begon rijn eerste ronde op het heiligdom van het golfspel wat stroef. Hij had, geholpen door rijn Spaanse leraar Calvo Ovidio van Golf Montanya, vanaf zondag in Schotland flink getraind. Een mooie afslag werd gevolgd door een slag in het water. Op de derde hole kwam hij 'op tik' met een par. Daarna joeg hij met nog een viertal pars, die door rijn handi cap veranderden in een netto birdie, de teamscore naar zeven slagen onder par. Daardoor verscheen rijn naam aan de top van het tussenklassement. Na de eer ste dag zou hij veertiende komen te staan. De eerste negen holes gingen in twee uur en vijftien minuten. Bij het keerpunt ont stond een enorme opstopping, omdat er ook groepen op de tiende hole startten. Cruijff moest lang wachten op verschil lende holes. Toen Cruijff op de veertien de hole was, liet wedstrijdleider Peter German hem vragen of hij de wedstrijd wilde verlaten in verband met rijn ren dezvous in Nederland. „Geen denken aan", zei Cruijff, „ik maak de ronde ge woon a£" De haast bracht hem wel uit rijn doen. Hij maakte geen par meer, zelfs niet op de laatste hole waar hij rijn bal met een prachtige tweede slag op twee meter van de hole bracht Hij moest op en neer naar Nederland en deed dat in vliegende vaart, na vijf uur en 45 minuten op de Old Course. Hij bracht Strüver in paniek. „Waar is Johan?", schreeuwde de Duit ser. „Hij moet de kaart nog tekenen!" De professional had geluk. Zijn eigen handtekening volstond om de score offi cieel te maken, waarna hij zich lovend uitliet over Cruijff. „Hij doet wel mee als amateur, maar hij is een pure professio nal. Hij houdt niet van een slechte baL" de opmars van wrn' Martin Verkerk in To- Zoeteren in de derde ron- ddjpde gekomen. De Ne- oubt verloor 's avonds in pm een plaats bij de van de Spanjaard Fe- ipez in drie sets. Lopez s^prkste in de eerste set rtJoor in de tiebreak de samaar was in de derde chtig (6-0). r0Fde nederlaag mArizona a Titelverdediger Ari- ndtinondbacks staat met de muur in de van het Amerikaanse ODe winnaar van de ""ties in 2001 leed tegen Hiis Cardinals op eigen ïoenix de tweede ne- 1-2) in de best-of-five. etJieeft één overwinning "lende twee thuiswed- lodig om de finale in League te bereiken. i kwamen de Braves (7-3) in de tweede op gelijke hoogte met Giants in de •enburg in itselectie en - Feiko Kloppen- e 'het Haarlemse Rood voor het Ne- cricketteam dat in fe- maart volgend jaar jt aan de wereldbeker Jrika. Op 12 februari "knje tegen India. En- justralië, Pakistan, Me en Namibië rijn de jgenstanders. door Martin Donker utrecht - In 1988 werd de voet baller Foeke Booy geveld door een karatetrap van een atletische idioot die over een hek was ge klommen. Dat was met FC Gro ningen uit tegen FC Twente. Veertien jaar later kan de trainer Foeke Booy de vuurpijlen en ijze ren staven ternauwernood ont wijken op een zwarte avond voor FC Utrecht. Het UEFA Cup-duel tegen Legia Warschau leverde hevige rellen en een 1-3 verlies op voor de thuisclub. Dapperheid kan Booy niet wor den ontzegd. Als coach van FC Utrecht probeerde hij de ge moederen van een eigen sup portersgroepering te sussen. Te vergeefs. „Het was dweilen met de kraan open. Als er eentje tot bezinning kwam, glipte er weer een ander achter je langs. Toen ben ik maar weggevlucht. Ik voelde me in die hoek niet veilig meer." In het kielzog van Booy namen ook rijn assistent John van Loen en de grootste waaghalzen on der de spelers van FC Utrecht de wijk. In rijn roerige loopbaan als voetballer had ook Van Loen zo'n bedreigende situatie nooit eerder meegemaakt. „Ik kan me wel herinneren dat er in de Gal genwaard eens supporters het veld op liepen. Met een span doek 'Nol Rot Op', gericht tegen trainer Nol de Ruiter. Maar dat was meer een protest dan een gewelddadige actie." Na de bizarre Europa Cup avond voelde Foeke Booy zich in de persruimte als een kat in een vreemd pakhuis. Zichtbaar ongemakkelijk reageerde hij op vragen die uiteraard niet of nau welijks voetbal betroffen maar De ME houdt de supporters in bedwang in het Utrecht-stadion. Foto: GPD/Jaap de Boer rellen, de Engelse voetbalwet en nagelaten veiligheidsmaatrege len. „Maar laat ik voorop stellen dat ook ik het moeilijk vind om nu over de wedstrijd te praten." Toch gebeurde dat, want na een onderbreking van 38 minuten werd FC Utrecht-Legia War schau waarachtig gewoon uitge speeld. De vlam sloeg in de pan nadat Legia op 0-1 was geko men. Door Kucharski na een grove taxatiefout van Pascal Bosschaart. Het gejuich dat op stak vanuit het uitvak, ging ge paard met vuurballen cüe mee dogenloos de zuidtribune be stookten. „Toen kwam de reactie van on ze fans", zegt Booy, want hij wil graag genoteerd zien wie de aanstichters waren. „Dat was de lont in het kruitvat. Er was van avond maar dit nodig om het te laten escaleren." Booy en Van Loen kregen in de namiddag lucht van de toestan den in de Utrechtse binnenstad, maar wilden dat angstvallig ge heim houden voor de spelers groep. Van Loen: „Ik had om half vijf met thuis een belletje gepleegd en wist ervan. Daar mee ga je de groep enkele uren voor zo'n belangrijke wedstrijd niet lastig vallen. Zij moesten zich volledig kunnen concentre ren op voetbal." Toch sijpelde de informatie door. Het was een wonder dat de ploeg na de onderbreking op het oog ongebroken de tunnel weer uitkwam. De mouwen werden nog eens opgestroopt, het tempo nog eens verhoogd. Er werd gewoon lekker gevoet bald. Booy: „Die pauze duurde maar en duurde maar. Dat werkte uiteindelijk in ons voor deel. Zo hebben we die dubbele domper - eerst die achterstand, toen die ongeregeldheden - kunnen verwerken. Langzaam maar zeker kwamen ze tot be zinning en begonnen weer aan voetbal te denken." De frisse herstart leidde vlak voor rust tot de verdiende gelijk maker. Een rebound van Dirk Kuijt, die in samenwerking met Stefaan Tanghe en de Pool Omeljanczuk een door de kee per onverwerkt steenhard schot van de hondsbrutale Jordy Zuidam bekroonde. Na de echte pauze stelde Legia alsnog orde op zaken door een vlijmscherpe counter en een door Pascal Zwaanswijk veroorzaakte straf schop. Svitlica was in beide ge vallen de beul. Booy: „De krach ten vloeiden langzaam uit de benen. Het was alles of niets. Bij alle ellende zie ik tenminste nog één lichtpuntje: we hebben met hart en ziel geknokt en speelden stukken beter dan de afgelopen weken." amersfoort/gpd - De Neder landse Davis Cup-ploeg stuit in de eerste ronde van de wereld- groep op Zwitserland. De locatie voor de thuiswedstrijd van de tennissers, van 7 tot en met 9 fe bruari volgend jaar, is nog onbe kend. Raemon Sluiter sprak van een pittige loting, die een stuk slech ter had kunnen uitvallen. „Ik was alleen bang voor een uit- duel in Brazilië. Wat sterkte be treft was een wedstrijd tegen Kroatië ideaal geweest Een na deel is dat de Zwitsers met Ro ger Federer, Mare Rosset en Georg Bastl over goede dubbel spelers beschikken. Van een ze ker punt is ditmaal dus geen sprake." Captain Tjerk Bogtstra was ook blij dat geen uitduel in Brazilië uit de bus rolde. „Kort na de Au stralian Open zou dat niet pret tig rijn." Ook omdat Sjeng Schalken al heeft aangegeven dat de Davis Cup voor hem niet heilig is en Krajicek evenmin dol is op dit soort verre reizen. „Ik zie geen nadelen aan deze lo ting", stelt Bogtstra In het laatste jaar Davis Cup met Paul Haarhuis én waarschijnlijk Richard Krajicek loopt de route naar de finale voor het Neder lands team langs duels in eigen land. Alleen als Zweden de halve finales haalt, moet de equipe van Tjerk Bogtstra op reis. Dat land krijgt voor de eerste ronde echter de loodzware trip naar Brazilië, met Gustavo Kuerten, voor de kiezen. Mocht Nederland de Zwitsers verslaan, dan wacht een duel met titelhouder en nu finalist Frankrijk of Roemenië. Ook die wedstrijd is in eigen land. Mocht dat examen eveneens met suc ces worden afgelegd, dan is Bra zilië, Australië, Groot-Brittannië of Zweden de volgende oppo nent. heerenveen/gpd - Het wonder van Friesland bleef uit, maar SC Heerenveen is nog niet dood en begraven. In het UEFA Cup toernooi ligt de pompeblêden- club wél op apegapen. Heeren veen kon de 3-0 sof van Boeka rest net niet wegpoetsen. In het Abe Lenstra Stadion bleef de thuisclub, fanatiek aangemoe digd door de eigen aanhang, op 2-0 steken tegen NationaL De meest opvallende man bij SC Heerenveen was Romano Den- neboom. De weer in ere herstel de aanvalsleider was een plaag voor de Roemeense defensie. Met de diagonaal ingeschoten 2-0 accentueerde hij dat ook. Maar Denneboom miste óók de belangrijkste kans van de wed strijd. In de derde minuut al leg de de zeer gedreven spelende Mika Nurmela hem de bal pan klaar op het voorhoofd. Missen was moeilijker dan raak koppen, maar de grillige aanvaller deed dat wel. Die misser bleef SC Heerenveen de hele wedstrijd achtervolgen. „Als je de heenwedstrijd met 3-0 verliest, sta je voor een bijna ho- Uitblinker Romano Denneboom bedankt het Friese publiek. Foto: GPD/Catrinus van der Veen peloze missie. Wil je het dan toch nog redden, dan moet je snel een goal maken", stelde trainer Foppe de Haan nader hand dan ook met spijt in zijn stem vast, zonder de kansen misser iets kwalijk te nemen. Denneboom werd ook aange wezen als man of the match en dat was een juiste keuze. Walter Zenga, de in Roemenië verdwaalde playboy-trainer van Italiaanse komaf, vond dat ook. De vroegere doelman van Inter Milaati en het Italiaanse elftal vroeg Denneboom na afloop om diens shirt. „Hij zei dat zijn zoontje shirts spaarde. En aan zo'n meneer geef ik mijn shirtje graag weg", zei de uitblinker. Foppe de Haan, een geplaagde trainer deze dagen, liet weten bijzonder tevreden te rijn over het optreden van rijn ploeg. „Ik vind dat we prima hebben ge speeld. Het was weer als van ouds en dat doet mij heel veel deugd. We hebben laten zien dat we nog steeds goed kunnen voetballen. Zelf wisten we dat ook wel, maar nogal wat men sen om ons heen hebben daar wel aan getwijfeld." Heerenveen voetbalde niet al leen goed, het speelde ook geestdriftig en wilskrachtig. Maar het duurde tot de 53e mi nuut dat alle inspanningen be loond werden met het eerste doelpunt. De Zweedse verdedi ger Petter Hansson kopte een hoekschop van rijn landgenoot Abgar Barsom langs de met het merkwaardige rugnummer. 99 keepende Vintila. Toen Denne boom niet veel later de 2-0 in schoot, waren er ineens toch nog mogelijkheden voor de Friezen, maar moegestreden als rij waren, konden rij in de slot fase geen stevige vuist meer ma ken. Knappe winst in Boekarest boekarest/gpd - Vitesse heeft zichzelf overtroffen tegen Rapid Boekarest. Een even verdiende als verrassende 1-0 zege in de Roemeense hoofdstad was, na de 1-1 in Arnhem, genoeg voor plaatsing voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup. De ploeg die in de Nederlandse competitie zo weifelend en gril lig presteert, nam de Roemeens lijstaanvoerder1 vanaf de start in haar greep. Na een 0-0 ruststand begon Vitesse furieus aan de tweede helft. Al snel na de aftrap bracht Matthew Amoah de thuisploeg voor het eerst aan het wankelen met een kopbal tegen de paal. Twee weken gele den bij de heenwedstrijd was hij op dezelfde wijze ongelukkig, ditmaal was het vervolg beter. Dankzij de furieuze start brak Vitesse het duel volledig open. Op het veld ontstond langzaam maar zeker steeds meer ruimte. Het gevaar voor snelle Roe meens tegenstoten nam toe, maar de kansen bleven voor Vi tesse. Peeters kopte over en Amoah speelde zich schitterend vrij, maar volleerde ook al te hoog. Na ruim een uur viel de brood nodige en bevrijdende treffer uit een razendsnelle counter. Het was typerend voor het wed strijdbeeld. Zeman maakte eerst een gevaarlijke counter van Ra pid onschadelijk en binnen tien seconden lag de bal aan de an dere kant in het net Levchenko opende schitterend op Musta- pha. Rankovic liet de voorzet wijselijk lopen en Peeters schoot van zestien meter magnifiek raak: 0-1. In het resterende half uur hield de ploeg van Snoei eenvoudig stand. De personele tegenslag was groot voor trainer Mike Snoei in rijn eerste Europese opdracht. Pal voor het vertrek van lucht haven Schiphol moest Didier Martel afhaken met een oogont steking. Tijdens de laatste trai ning bleek ook regisseur Theo Janssen te veel last te hebben van rijn scheenbeen om een he le wedstrijd te kunnen spelen. Zo vielen op de valreep twee van de belangrijkste spelers weg. Vi tesse leed er niet onder. Opval lend was dat de verwachte storm op het doel van Dragoslav Jevric uitbleef in het voor drie kwart gevulde openluchttheater van Rapid. Niet de bezoekers waren angstig, maar juist de thuisploeg. Rapid speelde laf en kon dat niet meer omzetten toen het nodig was. Vitesse was voor rust al de betere ploeg en bepaalde het wedstrijdbeeld met meer balbezit. Al was er ook nog een smetje op de avond. Theo Janssen verving Amoah, maar kreeg een dood schop. Acht minuten na zijn en tree moest hij zich laten vervan gen. De schade moet later blij ken. Vitesse kwam de slotfase wel zonder brokken door en be reikte voor de zesde keer in ne gen Europese seizoenen de tweede ronde. SPORTUITSLAGEN BILJARTEN ^marken). WK Driebanden. "'(Jap) - Theriaga (Por) 2-0 (15-2 (Mex) - Zanetti (Ita) 2-1 Ï5-8). Eindstand 1. Zanetti 3-4. ijl Covarrubias 3-2, 4 Theriaga 4- ndahl (Zwe) - Merckx (Bel) 2-0 D), Aveiga (Ecu) - El Messery u 12 11-15 15-10). Eindstand: 1 2. Aveiga 3-4, 3. Merckx 3-2, I ers (Ned) - Rodriquez (Per) 2-0 'iedrabuna (VSt) - Mori (Jap) 2-1 ,15-13). Jaspers (Ned) - Piedra- 40 (15-10 15-11). Mon (Jap) "fer) 2-1 (15-12 2-15 15-12). kl Jaspers 3-6, 2. Rodriguez 3-2, I. Piedrabuna 3-2. (Tur) - Nilsson (Zwe) 2-0 4), Andersen (Den) - Rudolph 15 15-9 15-14). Andersen (Den) •M 2-1 (2-15 15-13 15-14). Say- pjtudolph (Dui) 2-0 (15-14 15-6). i Sayginer 3-6, 2. Andersen 3-4, 3. Nilsson 3-2, 4. Rudolph 3-0. Groep E: Caudron (Bel) - Penalva (Spa) 2-0 (15-9 15-4). Avila (Mex) - Roux (Fra) 2-1 (15- 7 12-15 15-5), Caudron (Bel) - Avila (Mex) 2- 0 (15-4 15-11). Penalva (Spa) - Roux (Fra) 2- 0 (15-11 15-12). Eindstand: 1. Caudron 3-6. 2. Penalva 3-4. 3. Avila 3-2. 4. Roux 3-0. Groep F: Haack-Sörensen (Den) - Kim (ZKo) 2- 1 (11-15 15-8 15-6), Carlsen (Den) - Kim (Kor) 2-0 (15-5 15-5). Eindstand: 1. Carlsen 3-6, 2. Haack-Sörensen 3-4, 3. Kim 3-2, 4. Castano 3-0. Groep G: Kostistansky (Oos) - Sanchez (Spa) 2- 0 (15-5 15-9). Horn (IJs) - Sjorub (Den) 2-1 (15-13 15-15 15-7) Groep H: Nelin (Den) - Kasidokostas (Gri) 2-0 (15-2 15-14), Tasdemir (Tur) - Van de Ven (Ned) 2-1 (15-6 13-15 15-7). GOLF Vallejo (VSt). WK vrouwen. 800.000 euro. Stand na eerste ronde: 1 Redman (VSt) 65 slagen (-7). 2. Sorenstam (Zwe) 66. 3. Park (ZKo) 67.4. Diaz (VSt), Jones (VSt). Kerr (VSt) St. Andrews. Dunhill Links Championship, 5 miljoen euro: Stand na de eerste ronde: 1 Romero (Arg) 65 slagen (-7). 2 Randhawa (India). Harrington (Ier). Lawrence (ZAf) 66. 5. Lundberg (Zwe). B|örn (Den), Luna (Spa) 67, 8. Muntz (Ned) 68, 42. Lafeber (Ned) 71. 73. Derksen (Ned) 73. HONKBAL New York. Play-offs. National League, best-of-five: Arizona Dia mondbacks - St Louis Cardinals 1-2 (stand. 0- 2), Atlanta Braves - San Francisco Giants 7-3 (stand: 1-1). PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 2911, d.d. 03.10.2002 8.13.17.28.30.31.34.36.39.40 47.49.51.59.64.71.76.77.79.80 Onder voorbehoud van typefouten VOETBAL UEFA Cup, eerste ronde, tweede wedstrijd Rapid Boekarest (Roe) - Vitesse (Ned) 0-1 (0- 0). 62. Peeters 0-1. Scheidsrechten Pasquale (Ita). Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Mal- darasanu, Constantin (Rapid Boekarest), Ze- man, Mustapha. Claessens, FrSnkel (Vitesse). Eerste wedstrijd: 1 -1Vitesse naar tweede ron de. Heerenveen (Ned) - National Boekarest (Roe) 2-0 (0-0). 54. Hansson 1-0, 65. Denneboom 2-0. Scheidsrechter: Borvilos (Gri). Toeschou wers: 12.000. Gele kaart: Edman, Kolk (Hee renveen). Mie. Duro, Caramarin, Coman (Natio nal Boekarest). Eerste wedstrijd: 0-3. National Boekarest naar volgende ronde FC Utrecht (Ned) - Legia Warschau (Pol) 1-3 (1-1). 7. Kucharski 0-1. 45 Kuyt 1-1, 62 Svitlica 1-2, 69. Svitlica 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: Trivkovic (Kro). Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: De Jong (FC Utrecht). Eerste wedstrijd: 1-4 Legia Warschau naar tweede ronde. FK Ventspils (Let) - VfB Stuttgart (Dui) 1-4 (1- 4), Sartid Zmerderevo (Joe) - Ipswich Town (Eng) 0-1 (1-1). Schalke 04 (Dui) - Gomel (WRu) 4-0 (4-1), Dynamo Tblisi (Geo) - Slovan Liberec (Tsj) 0-1 (2-3), Kocaelispor (Tur) -Fe- rencvaros (Hon) 0-1 (0-4), Polonia Warschau (Pol) - Porto (Por) 2-0 (0-6). Zenit St Peters burg (Rus) Grasshoppers (Zwi) 2-1 (1-3), Werder Bremen (Dui) - Metalurg Donetsk (Oek) 8-0 (2-2). Siroki Brijeg (BHe) - Sparta Praag (Ts|) 0-1 (0-3). Lorient (Fra) - Denizlispor (Tur) 3-1 (0-2), Metalurg Zaponzhya (Oek) Leeds United (Eng) 1-1 (0-1), Varteks Varazdin (Kro) Midtjylland (Den) 1-1 (0-1), CSKA Sofia (Bul) - Blackburn Rovers (Eng) 3-3 (1-1). Pu- chov (Skw) - Bordeaux (Fra) 1 -4 (0-6), SC Hee renveen - National Boekarest (Roe) 2-0 (0-3). Hapoel Tel Aviv (Isr) - FC KSrnten (Oos) 0-1 (4- 0). Wisla Krakau (Pol) - NK Primorje (Slv) 6-1 (2 0) Skoda Xanthi (Gri) - Lazio Roma (Ita) 0- 0 (0-4), Rapid Boekarest (Roe) - Vitesse 0-1 (1-1), Stabaek IF (Noo) - Anderlecht (Bel) 1-2 (1-0). FK Sudava (Lit) - Celtic (Sch) 0-2 (1-8). Slavia Praag (Ts|) - Excelsior Moeskroen (Bel) 5-1 (2-21.PA0K Saloniki (Gri) - Leixoes (Por) 4-1 (1-2), Anorthosis (Cyp) - Iraklis (Gri) 3-1 (2-4), FC Sarajevo (BHe) - Besiktas (Tur) 0-5 (2-2). Bröndby (Den) Levski Sofia (Bul) 1-1 (1-4), Grazer AK (Oos) - Apoel Nicosia (Cyp) 1- 1 (0-2), Alaves (Spa) - Ankaragucu (Tur) 3-0 (2-1), FC Utrecht - Legia Warschau (Pol) 1-3 (1-4). Ujpest Boedapest (Hon) - Paris St. Ger main (Fra) 0-1 (0-3). Glasgow Rangers (Sch) Viktoria Zizkov (Tsj) 3-1 (0-2), Fulham (Eng) - Hajduk Split (Kro) 2-2(1-0). Odense BK (Den) Celta de Vigo (Spa) 1-0 (0-2). Parma (Ita) CSKA Moskou (Rus) 3-2(1-1), Viking Stavan- ger (Noo) - Chelsea (Eng) 4-2(1-2) Naar volgende ronde: Ipswich Town. Schalke 04. Slovan Liberec. Leeds United, Porto. Grasshoppers. Ferencvaros. Sparta Praag, De- nizlispor. Werder Bremen. Midtjylland, Black burn Rovers. PA0K Saloniki, National Boeka rest. Hapoel Tel Aviv. Besiktas. Wisla Krakau. Paris Gt. Germain, Celtic, Anderlecht, Vitesse. Lazio Roma. Anorthosis. Slavia Praag. Levski Sofia. VfB Stuttgart, Bordeaux. Celta de Vigo. Apoel Nicosia. Viking Stavanger. Parma. Ful ham, Rode Ster Belgrado. Alaves. Legia War schau. Viktoria Zizkov TENNIS Tokyo. ATP en WTA, 1 miljoen euro. Mannen, tweede ronde: Verkerk (Ned) - James Blake (VSt/6) 6-3 3-6 6-3, Srichapan (Tha/8) Burgsmuller (Dui) 6-3 6-4, Suzuki (Jap) - Va- haly (VSt) 6-3 7-6, Norman (Zwe) - Ferrero (Spa/2) 6-3 6-3. Chela (Arg/5) Mam.it (VSt) 6-1 6-0, Carlsen (Den) Hrbaty (Slw/11) 6-4 6-4. Lopez (Spa) F.sh (VSt) 7 6 6 4 Derde ronde: Hewitt (Aus/1) - Massu (Chl) 6-7 6-2 6-4, Lopez (Spa) Verkerk (Ned) 6-2 6-7 6-0, Spadea (VSt) Kucera (Slw) 7-5 7-6, Nor man (Zwe) Dent (VSt) 6-3 6-2. Dupuis (Fra) - Waske (Dui) 6-2 4-6 7-6. Larsson (Zwe) - Gol- mard (Fra) 3-6 6-3 6-4, Carlsen (Den) - Chela (Arg/5) 6-7 7-6 7-6. Snchaphan (Tha/8) - Su zuki (Jap) 3-6 6-1 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Talaja (Kro) Ruano Pascual (Spa/7) 6-2 6-3. Sugiyama (Jap/1) Morigama (Jap) 6-3 7-5. Taylor (VSt) San- chez-Vicario (Spa) 6-3 7-6, Kostamc (Kro/8) Marrero (Spa) 5-7 6-0 6 2. Craybas (VSt) - Ca gliardi(Zwi/4) 6-3 4-6 6^3. Molik (Aus) - Koets netsova (Rus/6) 7-6 6-2. Tanasugarn (Tha/2) Liggan (Ier) 6-2 1-6 7-6. Yoshida (Jap) - Car gill (VSt) 6-7 7-5 6-4 Moskou. ATP en WTA, 2,2 miljoen euro. Mannen, tweede ronde: Schalken (Ned/7) Ferreira (ZAf) 7-5 6-0, Saulmer (Fra)- Uhlirach (Tsj) 6-3 6-2, Federer IZwi/5) - Nieminen (Fm) 6-1 6-4. Schütller (Dun) Bjorkman (Zwe) 6 1 6-3, Escudé (Fra) L|ubicic (Kro) 7-6 6-4. Ka felnikov (Rus/2) Kiefer (Dui) 6-4 6-2, Mathieu (Fra) - Novak (Ts»/4) 4-6 6 3 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Maleeva (Bul) - Venus Williams (VSt/1) 2-6 6-1 7-6. Petrova (Rus) Koernikova (Rus) opgave Koernikova. Daven port (VSt/2) - Serna (Spa) 64 6 3. Bov.na (Rus) Dementieva (Rus/9) 6-1 4 6 6-4. De chy (Fra) Shaughnessy (VSt) 6-3 6-3. Matev zie (Slv) Saf.na (Rus) 3-6 7-5 6-3

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15