SPORT Ambitieus PSV blijft weer steken Ajax wordt per wedstrijd wijzer Olympique Lyon Internazionale op Wielerseizoen zit erop voor Erik Dekker Funest verlies tegen Dortmund feP Ajax breekt met Brutil Hosé Amsterdam - Ajax heeft gisteren het contract met Brutil Hosé verbroken. De 21-jarige spits zat dit seizoen niet bij de hoofdselectie, maar kwam uit voor Jong Ajax. Hosé had nog een verbintenis tot 1 juli 2003. De aanvaller werd vorig seizoen tijdens de tweede competitie helft uitgeleend aan Haarlem. Afgelopen zomer trainde hij even mee op proef met Dor- drecht'90. Het is niet bekend of Hosé al een nieuwe club heeft. Doelman Didulica weer geblesseerd trondheim - Het zit Ajax be paald niet mee als om keepers gaat. Joey Didulica raakte giste ren in de Champions League wedstrijd tegen Rosenborg op nieuw geblesseerd aan zijn rechterenkel. Dat gebeurde in de eerste helft toen de Ajax- doelman een keer in de grond trapte. Het is uiterst twijfelach tig of de 24-jarige Australiër op tijd fit zal is voor het duel tegen Feyenoord, zondag. Maarten Stekelenburg en de Roemeen Lobont zijn ook al geblesseerd. Stam wil contract laten ontbinden Rijswijk - Jaap Stam wil zijn contract bij Lazio Roma laten ontbinden. De international heeft, evenals zijn ploeggeno ten, al maanden geen salaris ontvangen. Stam en zijn zaak waarnemer Henk van Ginkel hebben een advocaat opdracht gegeven de benodigde proce dure in gang te zetten. Het con tract van de verdediger bij Lazio loopt tot de zomer van 2005. Lazio had in de zomer al finan ciële problemen. Didier Martel: oogontsteking Boekarest - Didier Martel be kijkt vandaag de UEFA Cup wedstrijd van Vitesse tegen Ra pid vanaf grote afstand. De Fransman is er in Boekarest niet bij, omdat onderweg daar naar toe een oogontsteking fors opspeelde. Terwijl zijn ploegge noten al lang en breed in het vliegtuig zaten, haakte Didier Martel gisteren af op Schiphol. De Fransman kampt met een fikse ontsteking in beide ogen. De Nooijer eerst naar de kraker numeoen - Dennis de Nooijer kon gisterochtend amper uit zijn bed komen. De NEC-spits had de grootste moeite met het strikken van zijn veters. Gister avond speelde hij echter een belangrijke rol in de met 2-0 ge wonnen competitiewedstrijd tegen FC Groningen. „Ik ben direct naar de kraker gegaan", verklaarde De Nooijer zijn snel le herstel. De spits had met een treffer en voorbereidend werk voor de 1-0 van Hersi een voor naam aandeel in de zege. Sampras speelt voorlopig niet los angeles - Pete Sampras heeft zijn deelneming aan de ATP-toemooien in Bazel, Ma drid en Parijs afgezegd. De win naar van de US Open 2002 komt voorlopig niet in actie. Toch ontkent hij geruchten dat hij zijn carrière binnenkort be ëindigt. Ook heeft hij nog niet beslist over deelneming aan de Masters, het WK. Aan dat toer nooi, van 12 tot 17 november in Sjanghai, doen de beste acht van het jaar mee. woerden/gpd - Erik Dekker stapte gisteren in de tweede etappe van de Ronde van Lucca af in de wetenschap dat het sei zoen erop zit. Geen Parijs- Tours, geen WK, de pijp is leeg, concludeerde de renner die in Milaan-San Remo zijn heup brak en een energieverslindende revalidatie onderging. Dekker had zich eerder bij bondscoach Gerrie Knetemann al afgemeld voor de individuele tijdrit in Zolder, maar besloot gisteren ook de wegwedstrijd te laten schieten. „De energie is gewoon op, het is een zwaar jaar geweest", aldus Dekker. Op 23 maart ging Dekker in de Primevera tegen het asfalt. Hij was het seizoen met de winst in Tirreno-Adriatico veelbelovend begonnen, maar moest een lan ge revalidatieperiode ondergaan die hij pas bij het begin van de Ronde van Frankrijk definitief afsloot. De grote vorm keerde echter niet terug. Daarbij merkte Dek ker de afgelopen weken dat de vermoeidheid toesloeg. „Het zijn geen lichamelijke proble men die met de heup te maken hebben waardoor ik nu een punt achter het seizoen zet. Dit jaar heeft gewoon heel veel kracht gekost." donderdag 3 oktober Vat jijs- door Henk van Weert eindhoven - PSV zal zo goed als zeker ook dit seizoen niet de tweede ronde van de Champions League bereiken. Slechts een mi rakel kan het elftal nog verderop brengen, maar alleen de diepge lovigen houden daar echt reke ning mee. Een podium van presti ge en groot geld lijkt gisteravond definitief buiten bereik geraakt na het 1-3 verlies van Borussia Dortmund. Juist nu de verwachtingen zo hoog gestemd waren, is PSV be zig aan een van de slechtste ja ren in zeven edities Champions League. Een puntje uit drie wed strijden: je vraagt je werkelijk af hoe PSV jaar in jaar uit in zijn hoge ambities kan blijven gelo ven. Alleen in '92-'93 en in '99- '00 presteerde de club net zo slecht als nu. Ook toen kon PSV na drie wedstrijden maar een punt voorleggen. Beide keren werden de Eindhovenaren laat ste in de poule. Met alleen dat puntje op zak. In theorie kan het natuurlijk nog. Drie overwinningen plus dat ene punt kunnen PSV op tien brengen, een aantal punten dat statistisch gesproken passa ge verleent naar ronde twee. Maar welke redelijk voetballief hebber gelooft daar nog in, met twee uitwedstrijden tegen Arse nal en Borussia Dortmund op de rol? Onzorgvuldigheid, noem het naïviteit, noem het gebrek aan koelbloedigheid. Doorredene rend kom je altijd bij gebrek aan kwaliteit uit Het is het verhaal van deze editie van de Cham pions League voor PSV. Tegen Arsenal verspeelde Johann Vo gel knullig de bal, waardoor de tegenstander de wedstrijd naar zich toe kon trekken. Nu was het Kasper Bogelund die de partij uit handen gaf. In plaats van de bal weg te rossen legde de Deen hem in de 21e minuut in de voeten van Rosicky. De Tsjech schoof de bal af en zijn landge noot Koller tikte simpel binnen: 0-1. Het was de eerste keer dat een Duitser Ronald Waterreus in de ogen kon kijken. Zo haalde PSV voor de tweede keer in een week tijd met een 'unforced error' een streep door het eigen strijdplan. Dat was overigens zo slecht nog niet. Guus Hiddink had dit keer zijn middenveld met Remco van der Schaaf defensief versterkt, in dachtig het feit dat PSV vorige week in de tweede helft met een te lichte bezetting in die linie speelde. Evenals afgelopen zaterdag te gen De Graafschap hanteerde Van Bommel waar het maar kon de directe dieptepass op Mateja Kezman en Dennis Rommedahl, die als extra centrale aanvaller stond gepositioneerd. Twee snelle mannen dus tegen een defensie die niet in het korte sprintwerk uitblinkt. In theorie zag het er prachtig uit, maar de praktijk was anders, omdat Kez man de bal te vaak van zijn voet liet springen. Het manco van Kezman uit zijn begintijd in Eindhoven stak weer de kop op. Rommedahl wist zich boven dien te weinig in kansrijke posi tie te manoeuvreren. Leandro, spelend voor Bruggink, kwam in (fit kaatsspelletje niet voor. Dat PSV al dik op voorsprong had moeten staan op het mo ment dat Koller toesloeg, past ook in de kleine tragedie van Eindhoven. Ooijer zag een kop bal gekeerd door Lehmann en Rommedahl en Kezman vonden elkaar onvoldoende in kansrijke positie. Na de 0-1 zakte PSV snel in. Ook die vergelijking met vo rige week ging op. Het elftal hervond zich pas in de tweede helft. Opbouwend ging het weer aardig, maar in de af ronding bleef de ploeg onmach tig. Pas in het laatste kwartier kreeg PSV druk op de ketel, toen het ai 0-2 stond voor de Borus- sen, dankzij een mooi doelpunt van Rosicky. De goed spelende Van der Schaaf bracht in dat heet kwar tiertje de hoop terug bij PSV door zijn eerste internationale doelpunt (1-2), maar het bleef bij die ene vrucht. Een vuurpijl van Rommedahl, een harde kopbal van invaller Vennegoor of Hesselink, een inglijder van Van Bommel, een boogbal van Robben: het elftal zette alles op alles, maar doelpunten leverde het opnieuw niet op. Aan het einde restte een nieuwe parallel met PSV-Arsenal. Toen scoorde Henry in de slotminuut 0-4. Gisteravond hielp Amoroso in de laatste minuut de Gelb- schwarzen nog aan een treffer 1-3. PSV speelde in één week tegen de kampioenen van Engeland en Duitsland. „Die elftallen zijn wel wat machtiger dan wij", stelde coach Guus Hiddink. „In en buiten het veld. Ze hebben een bredere selectie, meer slim heid, weten beter hoe te hande len in moeilijke situaties." Zowel tegen Arsenal als tegen Dortmund gaf PSV de eerste te gentreffer bij wijze van spreken weg. „Steeds komen we op bij zonder knullige wijze op achter stand", zei Hiddink. „Vooral op Europees niveau is het dan heel moeilijk om terug te komen. We hadden voorin ook niet de scherpte dat te doen." De kansen op het bereiken van de tweede ronde zijn nagenoeg nihil. Hiddink: „Dat komt na tuurlijk hard aan. De ambities van mij en van de club liggen hoger. Desondanks moeten we de realiteit niet uit het oog ver liezen. Internationaal behoren we niet tot de eerste categorie. Toch hoop je dat alles een keer tje te kunnen doorbreken." Beleidswijzigingen voorziet Hid dink niet. „We hebben een aan tal goede jonge jongens in huis gehaald. Op die voet zullen we waarschijnlijk wel verder gaan. Wat we nu moeten gaan doen is die spelers zo snel mogelijk op een hoger niveau brengen. Ge voegd bij de al aanwezige erva ring moeten we dan toch weer een stapje verder kunnen ko men." PSV: Waterreus; Bögelund, Ooijer, Fa- ber en Bouma; Rommedahl, Vein Bommel, Vogel en Van der Schaaf; Kezman (75. Vennegoor of Hesselink) en Leandro (55. Robben). BORUSSIA DORTMUND: Lehmann; Madouni, Wöms, Metzelder en Dede; Reuter (88. Rieken), Frings, Rosicky (79. Kehl) en Heinrich; Koller en Ewerthon (65. Amoroso). Amsterdammers houden hoop op plaats in volgende ronde levend door André Hoogeboom trondheim - Het kan nog alle kanten op met Ajax in de Cham pions League. Na het gelijkspel Trondheim (0-0) in het knusse, maar bitter koude Lerkendal- stadion van Rosenborg houden de Amsterdammers de hoop om de volgende ronde te halen le vend. Het resultaat was het min ste waar de ploeg mee thuis moest komen, na de teleurstel lende nederlaag bij Inter Milaan. Het was een klein wonder dat Ajax nog een punt weghaalde, gezien alle veranderingen in de ploeg. Niet één linie was onge wijzigd ten opzichte van de vori ge confrontatie tegen Inter. Ach terin speelden twee nieuwe mensen in de basis, doelman Didulica en toch weer Andre Bergdolmo. De jonge Jelle van Damme debuteerde vorige week pas Europees en het was maar goed dat Chivu nog net op tijd hersteld was om aan de strijd deel te nemen. De routine van de 21-jarige Roemeen is onmis baar voor het huidige Ajax. Op het middenveld speelden Wamberto, Van Halst, Witschge en Galasek samen. Dat was dit seizoen nog niet eerder ge beurd. Tenslotte speelde Ajax ook nog eens zonder vleugel spitsen, maar met twee centrale aanvallers, Mido en Ibrahimo- vic. Ajax was gedegen en vooral ge duldig, was ogenschijnlijk moei teloos overgeschakeld op het 4- 4-2 systeem, met Wamberto als scharnierpunt tussen midden veld en aanval. De Braziliaan had dat onder Co Adriaanse al eerder gedaan en was vorig jaar, tegen Feyenoord uit, zelfs een revelatie op die positie. Hij was niet alleen zelf gevaarlijk, maar bood ook ruimte voor spitsen Mido en Ibrahimovic. Ajax kreeg wat kansen en gaf er weinig weg. Het combinatiever mogen van de Amsterdammers was vele malen groter dan dat van Rosenborg en bovendien moest coach Nils Arne Eggen al in de eerste helft twee wissels toepassen. Ajacied Zlatan Ibrahimovic schiet op het doel van Rosenborg, de Noor Erik Hoftun tracht dat te verhinde ren. Foto: ANP/Olaf Kraak Dat Ajax zonder vleugelspitsen speelde was met name aan de rechterkant geen verzwakking. De opbouwende kwaliteiten van Trabelsi compenseerden de af wezigheid van een echte rech- teraanvaller als Van der Meyde. De rechtsback van Ajax stoomde op waar mogelijk en uit een van zijn acties, een voorzet vanaf de achterlijn, scoorde Mido zelfs bijna. Aan de andere kant werd Europees debutant Joey Diduli ca nauwelijks op de proef ge steld. Rosenborg, gevreesd om zijn luchtmacht, kwam niet in zijn buurt. De spaarzame keren dat de Noren konden opsto- men, hielden Chivu en Bergdol mo het overzicht en grepen be kwaam in, waar nodig zelfs ge assisteerd door Ibrahimovic. Ajax was technisch superieur en liet zich niet verleiden tot het krachtenspel dat Rosenborg zo graag wil spelen. Met combina ties langs de grond, via de rech terkant en door het centrum kregen de Amsterdammers zelfs de beste mogelijkheden. Wam berto, Mido twee keer en Ibra himovic waren aanzienlijk ge vaarlijker dan hun aanvankelijk gevreesde Noorse tegenpolen, Johnsen, Karakas en Brattbakk. Als de Noorse kampioen al greep op de wedstrijd probeerde te krijgen, gebeurde dat via spel hervattingen en dan nog vaak met de hoge bal. Ajax werd slechts korte periodes in de tweede helft teruggedrongen, maar gaf, ongetwijfeld tot groot genoegen van Koeman, weinig weg. Ook niet toen de coach een dubbele wissel toepaste en over schakelde op een 4-3-3 systeem, met Winter voor Van Halst en .Ai Leon ide s« i Frite Istrijd rordt1 rak bi felie bo "nnhe t/VKo] veek! Arsenal blijft scoren en winnen tbewi 3 Panj kpun ren, want net als tegen Sggen de ploeg weliswaar ^ever maar creëerde Inter nip^, doelgevaar. restei Met de beste bedoeling^ de Inter na de rust teruj veld. Het duurde eve toen liet Anderson zien milaan/anp - Olympique Lyon heeft gisteren laten zien wat Ajax een week eerder in Milaan vergat. De ruimte tegen Interna zionale zo slim gebruiken dat het met drie punten terugkeerde naar Frankrijk. En de weten schap na de 2-1 zege dat Lyon inmiddels weer koploper in groep D van de Champions Lea gue is met zes punten. Op twee punten volgen Ajax en Inter. Olympique Lyon verloor de ou verture van de Champions Lea gue ongelukkig in Amsterdam van Ajax. Tegen de Noren van Rosenborg gaf de ploeg vorige week al aan weer bij de les te zijn (5-0), maar Inter voelde pas goed dat de Fransen een zeer goed lopende machine hebben neergezet. Speerpunten daarbij zijn de spitsen Anderson en Govou, dit keer geholpen door voormalig Vitesse-speler Diarra. Govou kalmeerde de Italianen op de tribune al na 21 minuten door uitgespeelde aanval van Carrière en Anderson op een mooie manier met een laag schot af te maken. Kort daarna ging het Italiaanse publiek mor- hij misschien wel tot aanvallers op Europesi behoort. Met een praclj CO passeerde hij doelmai De 2-0 was de definitiileal 2 slag voor Inter, dat ztptitie geblesseerde Vieri aantreft di werd de slotfase nog splplot Cannavaro, die ontbr^n op Ajax, scoorde met eenl- Het te gaan 1-2. ïkent Arsenal blijft overal spverb winnen. In Auxerre wopdag gelse landskampioen naht derde keer in groep Aderh; Champions League. Na verc kelijk eenvoudige z^ak v< Borussia Dortmund en'CL z ook de Franse koplopei niet in staat de succe. onderbreken. Een trejn If Gilberto in de tweede voldoende om al te kijken naar de volgenc van het miljoenenbal. Anti topd CHAMPIONS LEACUC EERSTE RONDE GROEP A PSV (Ned) - Borussia Dortmund (Dui) 1-3 (0- 1). 21. Koller 0-1. 69. Rosicky 0-2. 74. Van der Schaaf 1-2, 89. Amoroso 1-3. Scheids rechter: Collina (Ita). Toeschouwers: 26.000. Gele kaart: Van Bommel, Ooijer (PSV). Auxerre (Fra) - Arsenal (Eng) 0-1 (0-0). 48. Gilberto 0-1 Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Toeschouwers: 21.000. Gele kaart: Jau- res (Auxerre). Arsenal 3 3 0 0 9 7-0 Dortmund 3 2 0 1 6 4-4 Auxerre 3012 1 1-3 PSV 3 0 12 11-6 GROEP B Valencia (Spa) - FC Basel (Zwi) 6-2 (4-0) 10. Carew 1-0, 13. Carew 2-0, Fabio Aurelio 3-0, 28. Baraja 4-0, 46. Rossi 4- 1, 58. Aimar 5-1, 60. Mista 6-1, 90. Ya- km 6-2. Scheidsrechter: Bolognino (Ita). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Ayala (Valencia). Liverpool (Eng) - Spartak Moskou (Rus) 5-0 (3-0). 7. Heskey 1-0, 15. Cheyrou 2- 0, 28. Hyypia 3-0, 81. Diao 4-0, 89. Heskey 5-0. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Toeschouwers: 40.812. Gele kaart.- Henchoz (Liverpool). Koedriasjov, Moises, Mitreski, Kebe, Kovtoen (allen Spartak Moskou). Valencia 330 O 911-2 Liverpool 3 1114 6-3 Basel 3 1114 5-7 Sp. Moskou 3 0 0 3 0 0-10 ia en GROEPC 0.n'if el da AEK Athene (Gri) - Real Madrtde-K 3 (3-2). 6. Tsartas 1-0, 15. ^ama 25. Maladenis 2-1, 28. Niko 40. Zidane 3-2, 60. Guti 3-Porzl rechter: Ivanov (Rus). Toeid On 16.000. Gele kaart: Tsartasopn v (AEK), Makelele (Real Madridr Racing Genk (Bel) - AS Roml«ftS t (0-0). 81. Cassano 0-1. Schqnkei Sars (Fra). Toeschouewrs: 22.r; r>i kaart: 10. Moons (RC Genk). F" D1 Skoko (Genk), Tommasi, Ca OVCl muel, Batistuta, Emerson (a'die ij ma'' ,eern ilym] R. Madrid 3 2 10 Roma 3 111 AEK 3 0 3 0 RC Genk 3 0 12 GROEP D »rl vei Rosenborg (Noo) - Ajax (N Scheidsrechter: Benes (Tsj). wers: 21.600. Gele kaart: E - N Strand (Rosenborg), Chivu, afeel (Ajax)" ter Inter (Ita) - Olympique Lyon (F _l 1). Govou 0-1. 60. Andersocftijd Cannavaro 1-2. Scheidsrechtggj-c Gonzales (Spa). Toeschouwer: Gele kaart: Cordoba, Morfeo, 6en (Inter), Govou (Lyon). als ns o1 Lyon 3 2 0. 1 U af Inter Mil. 3 1 1 1 >r Zl Aia* si i i y, Rosenborg 3 0 2 1 KcU 3 hel SPORTUITSLAGEN pisc BILJARTEN PRIJSVRAGEN Van der Meyde als rechterspits. Wamberto schoof daardoor op en werd geposteerd als linksbui ten. Door de wissels stokte even het rustige ritme van de Amster dammers. Winter, voor het eerst dit seizoen in actie, begon ma tig, Wamberto kwam minder aan de bal. Rosenborg kreeg twee reuzenkansen en stond op de achterste benen nadat Van Damme, een van de zwakke schakels bij de Amsterdammers, Enerly leek te laten struikelen. Het werd geen penalty, maar dichter bij een treffer kwamen de Noren ook niet Ajax loerde ondertussen op het countertje en kréég die ruimte, zeker nadat de stukjes van de nieuwe speelpuzzel toch op hun plaats vielen. Mido, op aange ven van Wamberto, kopte bij de eerste paal naast. Met Maxwell voor de sterke Witschge, die moegestreden de arena moest verlaten, kwam Ajax ook in de slotfase niet in de problemen. Daarmee werd het eerste punt in een uitwedstrijd in de Cham pions League veroverd, precies zoals de bedoeling was. Niet winnen, maar ook niet verliezen en dat was exact wat Ajax gister avond heeft gedaan. De ploeg wordt per wedstrijd wijzer. Ronald Koeman had vrede met het 0-0 gelijkspel. „Een goede uitslag, de organisatie stond goed", meende de coach van de Amsterdammers Koeman had gezien dat zijn ploeg het verwachte openings offensief van de Noren goed had doorstaan. „We wisten dat ze meteen druk gingen zetten, die fase zijn we goed doorgeko men." Helemaal tevreden over de uitvoering was de oud-inter national niet: „In de tweede helft hebben we aanvallend te weinig gebracht." ROSENBORG: Arason; Strand, Basma, Hoftun en Saarinen; Olsen, Skammels- rud cn Berg; Karadas, Johnson (35. Enerly) en Brattbakk (40. George). AJAX: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu en Van Damme; Galasek, Van Halst (69. Winter), Wamberto en Wit schge (79. Maxwell); Hossam, Ibra himovic (69. Van der Meyde) Randers (Den). WK driebanden. Groep A: Za- netti (Ita) - Kaï (Jap) 2-0 (15-10 15-9/1,250- 0,826), Theriaga (Por) - Covarrubias (Mex) 2-1 (11-15 15-12 15-13/1,139-1,057), Zanetti - Theriaga 2-0 (15-12 15-13/1,500-1,316), Kaï - Covarrubias 2-0 (15-10 15-7/1,304- 0,773). Stand; 1. Zanetti 2-4 (4-0), 2. Kai 2-2 (2-2), 3. Theriaga 2-2 (2-3), 4. Covarrubias 2- 0 (1-4). Groep B: Blomdahl (Zwe/1) - El Mes- sery (Egy) 2-1 (10-15 15-12 15-4/1,538- 1,240), Aveiga (Ecu) - Merckx (Bel) 2-1 (15-4 3-15 15-8/1,000-1,179), Blomdahl - Aveiga 2-0 (15-2 15-3/2,727-0,500). Merckx - El Messery 2-0 (15-7 15-10/1,200-0,708). Stand: 1. Blomdahl 2-4 (4-1), 2. Merckx 2-2 (3-2), 3. Aveiga 2-2 (2-3), 4. El Messery 2-0 (1-4). Groep C: JASPERS (Ned/2) - Mor. (Jap) 2-0 (15-7 15-8/1,364-0,714), Rodriguez (Per) - Piedrabuna (VSt) 2-0 (15-14 15- 12/1,364-1,238). Groep D: Sayginer (Tur) - Andersen (Den) 2-0 (15-7 15-8/2,000-0,857) Nilsson (Zwe) - Rudolph (Dui) 2-1 (15-9 12- 15 15-14/1,273-1,086). Poule E: Caudron (Bel) - Roux (Fra) 2-0 (15-11 15-11/1,579- 0,667), Penalva (Spa) - Avila (Mex) 2-0 (15- 14 15-14/1,154-1,120). Poule F: Carlsen (Den) - Haack-Sorensen (Den) 2-0 (15-4 15- 8/1,364-0,571), Kim (ZKo) - Castano (Col) 2- 0 w.o. Poule G: Sanchez (Spa) - Sjorub (Den) 2-0 (15-4 15-5/3,000-1,000), Kostistansky (Oos) - Bedoya (Col) 2-0 (15-10 15-5/1,034- 0,536). Poule H: Nelin (Den) - VAN DE VEN 2- 1 (15-5 6-15 15-7/2,000-1,588), Kasidokos- tas (Gri) - Tasdemir (Tur) 2-1 (15-3 8-15 15- 14/1,226-1,032). TENNIS VE BASKETBAL Reggio Emilia. Champions Cup mannen. Poule C, eerste wedstrijddag: Reggio Emilia (Ita) - EiffelTowers (Ned) 81-76 (37-37), Bree (Bel) - Nancy (Fra) 71-81, Funchal (Por) - Porto (Por) 82-89. HANDBAL Mannen, eredivisie: Kolping - De Groot G 32 - 36. Vrouwen, eredivisie: SEW - AAC 1899 33 - 26. V en L -Aalsmeer 19-20. PAARDENSPORT Duindigt, 2 okt. Eerste koers, 2000 m: 1. Oli vier Ie Blanc (Knoll, N.) 1,19,3, 2 Radina So le, 3. Passion Kingly. Toto: winnend 3,00; plaats 1,20 1,90 1,50; koppel 21,50; trio 106,40. Tweede koers, 1300 m: 1. Love me Tender (Vries, A A. de 1,30,5, 2. Pengalia Kossack, 3. Allegro (GER). Niet gestart; Dadji (BEL). Toto: winnend 1,60; plaats 1,50 1,30 3,50; koppel 5,50; trio 45,40; dubbel win nend 21,60. Derde koers, 2000 m: 1. Proud Mary (Pools, R.L) 1,19,0, 2. Marnix Berkelaar, 3 O'Lucky Star. Toto; winnend 1,70; plaats 0,00 0,00 0.00, koppel 6,40; trio 10,90. Vierde koers, 1800 m: 1. Ljesprit (Deau, A 2.12,8, 2. Zaharo (SWI), 3. Karvat.Toto; win nend 3,70; plaats 1,60 1,30 1,20; koppel 36,90; trio 55,60. Vijfde koers, 2000 m: 1 Chairman Spirit (Roodenrijs, C.P.M.) 1.20,3, 2. Promise Faithful, 3. O'Reilly Star. Toto: winnend 2,00; plaats 1,30 1,80 1,20; koppel 8,30; trio 20,30. Zesde koers, 1900 m: 1. In ge Vryenesse (Davies, K) 2,07,8, 2. Galder- zicht Avil (GB), 3. Blue Baker Toto: winnend 1,90; plaats 1,10 1,00 1,50; koppel 5,10; trio 27,20. Zevende koers, 2000 m: 1. Kim O'Kemp (Schagen. Mw K. 1.16,6, 2. Pan- schow, 3 Only Ricardo. Toto: winnend 5,00; plaats 0,00 0,00 0,00; koppel 6,30; trio 25,60. Achtste koers. 1800 m: 1. T H.Drumas (Vries, A.A. de) 2.13,1, 2. Shahmal Al Raj, 3. Shamor Star. Toto: winnend 2,40; plaats 1,40 1,40 3,10; koppel 9,90; trio 90,60. Negende koers, 2000 m: 1. Papermoon (Roeges, K) 1,21,2, 2. Orion Crown, 3. Paxine. Niet ge start; Rapido Piper. Toto: winnend 14,70; plaats 4,00 2,50 25,90; koppel 129,90; trio jackpot. Tiende koers, 2000 m: 1. Le Nor mand (Leeuw, J. de) 1,16,7, 2. Lonely Speed 3. Noa Boko. Toto: winnend 9,80; plaats 1,50 2,30 1,10; koppel 213,60; trio 418,30. tota- lisatoromzet47 144,50 Tokio. ATP en WTA, 1 miljoen eui eerste ronde: Verkerk (Ned) - Jan Vi 3 6-4, Kohlmann (Dui) - Bohaboy j q 3, Golmard (Fra) - Miyao (Jap) 6-0 (Arg/12) - Kim (VSt) 6-4 6-4, Mori Norman (Bel) 6-3 7-6, Massu (Chl!j*gi( (Tsj) 5-7 6-3 6-2, Arthurs (Aus) - K - J 2-6 6-3 6-2, Spadea (VSt) - Crabb u 4, Dupuis (Fra) - Luxa (Tsj) 6-3 1**© (VSt) - Simoni (Bra) 6-3 3-6 6-2, Vi Delgado (Par) 6-4 6-3, Burgsmulle karek (Tsj) 6-3 6-3, Blake (VS (Spa/15) 4-6 7-5 7-5, Carlsen (C (Isr) 6-4 6-4. Tweede ronde: Hew Chang (VSt) 6-2 6-2, Golmard (F (Arg) 6-3 6-2, Larsson (Zwe) - Lape 7-5 6-2, Waske (Dui) - Moya (Spa/ Kucera (Slw) - Corretja (Spa/4) 3' Spadea (VSt) - Blake (VSt) 6-1 (Fra) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6, Mi Morrison (VSt) 7-6 4-6 6-1. Vrou ronde: Ruano Pascual (Spa/7) - I (ZKo) 6-0 6-1, Marrero (Spa) - 0k|_ 6-3 6-3, Cargiil (VSt) - Chang Kyujï 6-3 7-6, Koetsnetsova (Rus/6) - 7-5 6-2. Kostanic (Kro/8) - Obata S 6, Sanchez-Vicario (Spa/3) - KirileA 3 6-2, Yoshida (Jap) - Blapk (Zim, Taylor (VSt) - Dominikovic (Aus) 6-3 bas (VSt) - Saeki (Jap) 7-6 6-0, I Webb (Can) 6-0 7-5, Cagliardi (ZCJ rapova (Rus) 2-6 7-6 6-4. Moskou. Kremlin Cup, ATP en WT joen euro. Mannen, eerste rondi (Tsj) - Johansson (Zwe/6) 7-6 7i (Zwi/5) - Golovanov (Rus) 6-0 L (Rus/1) - Meligeni (Bra) 6-4 7-6 (Fin) - Rios (Chl) 7-6 3-6 7-6, Nof Joetjsni (Rus) 6-4 3-6 6-3 ronde: Serna (Spa) - Suarez (Arg) d Shaughnessy (VSt) - Miskina (Rus. 6-2, Dementjeva (Rus) - Majoli (Kfl Tweede ronde: Mauresmo (Fra/5jf (Rus) 6-4 6-3, Coetzer (ZAf) - Dok* 6 3-6 6-3. VOETBAL Eredivisie: NEC - Groningen 2 - Hersi 1-0, 76. De Nooijer 2-0. Sch Luijten (46. Smit). Toeschouwers: kaart: Broerse en Kruiswijk (FC Landelijke jeugd, eredivisie: Heere 3-2. WIELRENNEN Alto Pascio. Ronde van Lucca. Twe Capannori - Alto Pascio: 1 Barto km in 5.25.16, 2. Freire (Spa), 0.04, 4. Miorin (Ita) 0 13, 5. Gröi 0.18, 6 Laverde Jimenez (Spa) Knaven 5.40, 37. De Groot, 52. Lotz, 95. Kroon, 97. De Jongh. Op andere Dekker (Ned). Algemeen 1 Fontanelli (Ita) 9.24.27, 2. M (Zwi) 0.04, 3. Celestino (Ita) 0.0 que (Fra) 0.07, 5. Tosatto (Ita), (Ita) 0.11, 30. Boven 14.32, 48. t De Groot, 51. Lotz. 121. De Jo 123. Kroon. ZWEMMEN Alexandrië. Wereldbeker lange afs wen: 1Hlavacova (Tsj) 10 km in Kamrau (Dui) 2.13.58. 3. M 2.13.58,5. Eindstand wereldbeker strijden: 1. Maurer 121 punten, 77, 3. Clarke (Aus) 74, 4 Van Di nen: 1 Beroestsjenko (Rus) 2.00.35, 2. Diatsjine (Rus) 2.0l Stoitchev (Bul) 2.04.40. Eindstan ker na 11 wedstrijden: 1 Stoitchf ten. 2. Wandratsch (Dui) 120, (Arg) 109. André Ooijer van PSV is in een duel verwikkeld met de Borussia-spits Jan Koller. Foto: AP/Fred Ernst

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18