as SPORT Roomburg mist volwassenheid in derby Eindelijk overwinning voor DIOK Wielrenners Swift verbeteref zich bij clubkampioenschap De Danaïden pakt in laatst»^ minuut zege op Crescendo t Alecto gunt Alliance geen feestje Leython maakt te veel fouten tegen SSS 3 Luijendijk tweede op NK traplopen Hutspot-trofee zwemmers LZ volleybal - De volleyballers van Leython verloren met 3- 1 van SSS 3. In Bameveld wonnen de Leiderdorpers al leen de eerste set. Trainer/coach John Groen noemde dat al een wonder. „Na de 6-1 achterstand gaf ik weinig meer voor onze kan sen." Een goede serie sprongservices van Mark Stronkhorst en eentje van Pe ter Sniekers brachten de ploeg weer terug in de set. Na die eerste set was Leython ei genlijk kansloos. Er werden te veel fouten gemaakt in pass en aanval. Leython verspeel de in de vierde set bij een 17- 14 voorsprong de laatste kan- sein met enkele slechte pas- sj: 23-15, 25-16, 25-22, 25- WO/Aspasia debuteerde in de derde divisie met een 3-1 overwinning op Servia, dat ook voor het eerst op dit ni veau uitkomt. Volgens trai ner/coach Hans Broere wa ren de ploegen aan elkaar ge waagd. „Wie er wint, wordt dan door details bepaald. Wij hadden veel succes met onze korte diagonale service." Broere profiteerde ook van zijn - in vergelijking met vorig seizoen - bredere selectie. Rick Steggerda en Jasper Bos- scher kwamen over van Castellum: 25-23, 23-25, 25- 23,25-10. De vrouwen van Gemini- /Kangeroes openden de competitie in de derde divisie met een 4-0 zege op VT- Sf/Raaphorst. De nieuwe trainer/coach Peter van Vliet moest drie speelsters missen uit zijn elf vrouwen tellende selectie. Van Vliet roemde de wedstrijdmentaliteit van zijn team. „We hebben een paar keer setpoint tegen gehad en alle keren het eerste setpoint dat we kregen, benut." Set standen: 25-23, 27-25, 25-22, 2^-15. maandag 30 SEPTEMBER 20< LOHC verliest eerste punten door Peter Klein mannenhockey - Het treffen in de eerste klasse bij Alliance le verde Alecto in de spannende laatste negen minuten met 4-3 toch nog drie punten op. In ver band met het 75-jarig bestaan van Alliance was de thuiswed strijd van Alecto omgedraaid in een uitduel in Heemstede. In de 22ste minuut zette Bas Brouwer met twee treffers binnen zestig seconden het krachtsverschil op het scorebord. Via een strafbal, Hidde Kuijer moest de bal met de voet stoppen, kreeg Alliance nog voor rust aansluiting. Na de pauze kwam de jubilaris langs zij: 2-2. Dit bleef zo tot negen minuten voor tijd. Evert Nater (na een solo van Sjoerd Verlegh) leek met de 2-3 de winst binnen te halen, maar binnen vijf minu ten kwam Alliance weer op gelij ke hoogte. In de slotminuut zorgde Brouwer uit een rebound voor zijn derde doelpunt en voor drie punten voor Alecto. In dezelfde afdeling blameerde Roomburg zich met en 5-0 ne derlaag bij het nog puntloze Gouda. Forescate werd daar door de enige rodelantaamdra- ger. Het team leed een 6-2 ne derlaag bij het Amstelveense Myra. In afdeling B van de eerste klas se leed LOHC het eerste pun tenverlies. De Leids/Oegstgees- ter ploeg kwam bij Derby in Zwijndrecht niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Aat van de Polder opende de score, maar een ge miste strafbal van LOHC gaf Derby weer hoop en aanslui tend een treffer. Voor rust nam LOHC opnieuw een voorsprong, die in de tweede helft niet kon worden vastgehouden. In de zelfde afdeling werd Leidse Studs met 9-0 vernederd door het bezoekende VW. Catwijck kon in de derde klasse beter met de kansen omgaan dan thuisploeg Zoetermeer, 5-1 winst. Binnen een minuut was het door Robert-Jan Groeneveld uit een pass van Dem Graaff al raak. Voor rust scoorde Wouter de Mol de tweede treffer. Na de pauze verhoogden opnieuw Groeneveld, Emst-Jan Hogewo- ning en Graaff de score. Zoeter meer benutte alleen een straf bal. In dezelfde afdeling verloor Alphen met 3-2 bij Montfoort. Bij rust stonden de Alphenaren echter met 2-0 voor. Geert Frommé benutte twee comers. In de tweede helft werd de jonge ploeg geïntimideerd door de volgens Alphen partijdige scheidsrechters. Keeper Steven Frommé voorkwam met het stoppen van een strafbal een grotere nederlaag. De streekderby in de vierde klasse tussen Alkemade en Hi- salis eindigde met 1-2 in het voordeel van de bezoekers. Hi- salis was de betere ploeg, Ben Blokhuizen en Iesbrand Wilden- borg drukten de overmacht uit in doelpunten. Vijftien minuten voor tijd zorgde Pim Slot voor aansluiting voor Alkemade. Hi- salis had door een strafbal defi nitief afstand kunnen nemen, maar Rogier Elsendoom miste. In dezelfde afdeling verloor Voorhout met 6-2 van koploper Voome. Forescate verslaat Leidsen in slotseconde door Peter Klein vrouwenhockey - Na afloop van de streekderby in de eerste klasse tegen Fo rescate liepen de emoties bij Roomburg even hoog op. In de slotseconde werd een meer dan verdiend gelijkspel uit handen gegeven en ging de formatie uit Voorschoten met de drie punten terug naar huis: 3-2. „Dan willen er nog wel eens harde woorden vallen", zei Roomburg-coach Felix Zwegers na afloop van de zeker in de laatste tien minuten bloedstollende streekderby. Misschien niet nodig, maar aan de andere kant moet je lering trek ken uit eventuele fouten. En daar moet wel een keer op gewezen worden. We zijn bijna de gehele wedstrijd als collec tief sterker geweest en hebben Forescate onder druk gehouden. Na de 2-2 komen wij onder druk te staan. Dan zijn we blijkbaar nog niet volwassen genoeg om bijvoorbeeld een aantal ballen gewoon hard over hun achterlijn heen te ram men." Na de 0-1 achterstand door Fo- rescate's Mascha Kimman had Room burg door Alieke Hordijk, indirect uit een comer, en Maaike Spaans, wel rechtstreeks uit een comer, een terechte 2-1 voorsprong genomen. ,We hebben inderdaad een groot deel van de wedstrijd achter de feiten aange lopen", bevestigde Forescate-coach Re- sa Taberima de woorden van collega Zwegers. „Roomburg was zeker in de eerste helft in de persoonlijke duels de betere ploeg. Het was duidelijk dat ons spitsentrio het feestje van zaterdag nog in de benen had. In de tweede helft heb ik Marije Lenstra als vierde spits inge bracht en vervolgens Al-jeugdspeelster Laurien Husman de nodige speelminu ten gegund. Het heeft in elk geval ge werkt." Via Eline van Nimwegen en in de slotseconde Lorraine van Hoek met een backhandje greep Forescate alweer de vierde zege op rij. „Nog steeds ongeslagen", luidde de tekst van Alecto-coach Maurits Eiken hout na de 1-1 tegen het bezoekende HIC uit Amstelveen. „Een overwinning en alweer het derde gelijkspel, dat ook een overwinning had kunnen zijn. Maar ook verlies had gekund, dat moet ik erbij zeggen. We zijn gestart met de bedoe ling met de drie punten de derde plaats in deze zeker niet sterke afdeling te gaan veroveren. Dat is dus niet gelukt. Maar we missen op dit moment toch die een of twee speelsters, waardoor we wel in de top hadden kunnen meedraaien. Een klasseteam, zoals in 2000 KZ en vorig jaar Bloemendaal, zit dit jaar niet in on ze poule. Dit jaar waren er en rijn er misschien toch nog kansen op een ti tel." In de eerste helft (0-0) was er even wicht. Ghislaine Demetriadis miste een strafbal, maar Jeske Ladan stopte er ook een bekwaam. Enkel in het begin van de tweede helft had Alecto een overwicht. Een comer van Marije Manni leverde dan ook de voorsprong op. Wikke Nij- land miste echter voor open doel om definitief een gat te slaan. Uit een van de schaarse uitvallen kwam HIC kort voor tijd langszij. „Qua spel tevreden, qua scheppen van kansen niet", was het bondige c< mentaar van coach Mark Duffhues het 1-1 gelijkspel van rijn Alphen in tweede Masse bij Nieuwegein. Sanne I Wolf zorgde voor de openingstreffer, thuisploeg kwam tien minuten voor langszij. In de derde klasse schroefde Lei< Studs het doelsaldo flink op met de overwinning op het zwakke Spijkeni: Tessa van den Boomen scoorde een echte 'hattrick' en vervolgens in tweede helft nogmaals. Machteld BJ man en Jessy van den Boomen nam de resterende productie voor hun rei ning. Catwijck speelde verdienstelijk gelijk gen koploper Terriërs en hield daani de aansluiting met de eerste plaats tact. Alice Duindam opende de sa Patricia Noort zorgde voor de eindsti In dezelfde afdeling ging Noordwijk 3-7 onderuit tegen Heerhugowaard. j de 3-3 tien minuten voor tijd door reen Asselbergs, kreeg Noordwijk vier treffers om de oren. zwemmen - De zwemploeg van LZ1886 heeft dit weekeinde in eigen bad de Hutspot-trofee veroverd. De Leidse ploeg bleef het sterke DWK uit Bameveld juist voor door de inbreng van de jongste zwemmers. De Co- lumbiaan uit Voorhout eindigde op de derde plaats. De Zijl/LGB werd zesde en laatste. door Pieter van der Vliet rugby - Aan de Leidse Smaragdlaan was het feest. DIOK won z'n eerste wedstrijd van dit seizoen. Hilversum werd met 29-15 ver slaan. Door dit resultaat stijgen de Leide- naars twee plaatsen op de ranglijst. „Dit hadden we zo hard nodig. Ze kunnen het en nu hebben ze het laten zien", zei coach Ro bert Broers. Het spel van DIOK laat wel nog veel te wen sen over. „Dat gaat goed komen", zei cap tain Wilnus Versteijnen, de beste man van het veld. „Vorige week hebben we de pun ten laten liggen tegen Rotterdam. Nu heb ben we als team wat laten zien en het vooral fysiek gewonnen." Hilversum was na twintig minuten in de tweede helft leeggespeeld, waarna DIOK het karwei gedegen afrondde. In de openingsfa se vochten de Leidenaars nog het meest te gen zichzelf. Het was dat Danny Evers met goed genomen penaltykicks rijn ploeg in de race hield, want Hilversum leidde bij rust met 9-15. In de tweede rondgang scoorde Victor de Voogd de lang verwachte try, die eigenlijk, op basis van inzet, op het conto van alle voorwaartsen geschreven moest worden. Het was de voet van Evers die het verschil vergrootte naar 22-15. Toen ook Thijs Ver- heijen gelanceerd werd, was het voor Piers Tolson een koud kunstje om te scoren. Evers bepaalde de eindstand op 29-15. Bij The Bassets wil het maar niet vlotten. De Sassenheimers verloren in Brabant het duel van Roosendaal met 53-14 na een ruststand van 10-14 en staan nog altijd op nul punten. Nog nooit was de competitiestart van The Bassets zo slecht. Het enige excuus dat de Sassenheimers kunnen aanvoeren is de niet misselijke lijst van geblesseerden, die er na het duel in Roosendaal drie nieuwe namen bij kreeg. In de tweede helft ging het niet meer, vol gens coach Rob van der Heiden. „Het was net of de concentratie er niet meer was. Maar om dan 43 punten om je oren te krij gen slaat helemaal nergens op. Een beetje paniek begint er nu wel te komen." wielrennen - Met Rabobank-troef Erik Dekker als gangmaker heeft wielervereniging De Peddelaars uit Hoogeveen de Nederlandse clubtitel binnen gehaald. Zoals verwacht was de Haagse club Trias, geheel bestaand uit Bollenstreekrenners, met een zestiende plaats het beste regionale team. De ploeg met Harm Bronkhorst (Nieuw Vennep), Niels Groenendijk (Noordwijk), Walter de Kok (Burgerveen), Marco Berg (Zoeterwoude), Thijs Zonneveld (Noordwijkerhout) en Matthijs Was- senburg (Nieuw Vennep) moest ruim drie minu ten toegeven op de club uit Drenthe. Het Leidse Swift deed het met enkele sportklasserenners en veteranen weer wat beter dan vorig jaar. Het team met Paul Munstege (Leiden), Hans Neuteboom (Leiderdorp), Ron Onderwater (Leiden), Peter Jan Ris (Zoeterwoude), René van der Salm (Woubrug- ge) en Paul van Steijn (Leiden) reed gemiddeld 48 kilometer per uur en bleef steken op een 45ste plaats. Dit was een stuk beter dan De Bollen! en Avanti. De Alphense ploeg kwam aan de F met marathonschaatser Henk Angenent. In de B-categorie was De Bollenstreek met deP ge renners Wouter de Groot (Hillegom), Klaasje Hage (Noordwijkerhout), Roald Bode (Sas heim) en Marijn Went (Noordwijkerhout) hetl te regionale team. Een 22ste plaats met eenl middelde van 47 kilometer per uur was hun <r Swift, met twee nieuwelingen in de ploeg, mf bijna zes minuten prijsgeven op winnaar Kei merland. Suzanne de Goede uit Zoeterwoude heeft e een gouden plak bij. Uitkomend voor de I damse club Ahoy werd rivaal De Amstel (Bc Koedooder, Brunen en Linthorst) met zeveij( conden verslagen. De Goede's teamgenoten ren Sissy van Alebeek, Christa Pirard en Anor" van der Zee. Rotterdam - Jaco Luijendijk heeft rijn nationale trappen- looptitel ingeleverd. Zaterdag was de Leidse atleet in Rotter dam niet opgewassen tegen Joost Blokland. Luijendijk, lid van Leiden Atletiek, hield rijn concurrent nog 33 verdiepingen achter zich, maar werd uitein delijk met zeventien tellen ach terstand tweede. Het was voor de trappenloopkampioen van vorig jaar pas rijn eerste serieu ze wedstrijd van 2002. Luijendijk verbleef de helft van dit jaar in Zuid-Amerika en keerde pas on langs terug. José Hechevaria Suarez heeft de bal. De Cubaan won met DIOK van Hilversum. Het was de eerste zege van dit seizoen. Foto: Mark Lamers lijd te Fiks ondanks aanpassingen naar winst in topper k m door Michel van Gent korfbal - De derby in de derde klasse De Danaïden - Crescen do kreeg onverwacht een span nende ontknoping. De Danaï den pakte de zege in de laatste minuut. De thuisclub had geruime tijd een overwicht, omdat zij aanval lend over meerdere schutters beschikte. De Danaïden stond na 5-4 en 8-4 (rust) tot 11-7 dan ook ruim aan de leiding. De be zoekers kwamen echter met energiek spel sterk terug en slo ten aan tot 12-11. Zij gaven ook na 13-11 (Barbro Heijman) niet op en maakten door Gertjan Hensing en Thierry Amoldus zelfs twee minuten voor tijd ge lijk (13-13). Invaller Aart Tholens ging bij deze tegentreffers niet geheel vrijuit, maar hij revan cheerde zich door in de slotmi nuut alsnog de beslissing te for ceren: 14-13. Bij De Danaïden scoorden Mark Rietbergen (3), Nienke Feenstra, Barbro Heij man, Suzanne de Roode en Hjalmar Heijman (2) het meest. Gertjan Hensing (4), Linda Meij- ers (3), Sylvia Baak, Thierry Ar- noldus en Michel Wijnen (2) waren trefzeker voor Crescendo. OVERGANGSKLASSE TOP onderstreepte zijn titelaspi- raties met een 14-8 zege op con current Fortis. De Sassenhei mers namen al in de eerste helft afstand. Stanley Lardé (5), San- der Harmzen (2), Johanna van Drongelen, Steven Baart en Tim van der Horst bouwden de voorsprong via 4-1 en 5-3 uit naar 10-4 (rust). Dat gebeurde met degelijk spel, waarbij de schutters steeds rustig in stelling werden gebracht. Na 11-4 raakte de scherpte uit de acties, want alleen Tim van der Horst (2) en Steven Baart hadden nog eens succes. „We hadden tot Kerstmis kun nen spelen, maar als je niet scoort, houdt alles op", ver zuchtte trainer Robin Somme- ling van Sporting Trigon na de 12-7 nederlaag tegen LDODK. De beginaanval kwam niet ver der dan twee goals in de tweede helft, maar onderscheidde zich wel door goed verdedigen. De Leidse formatie verloor direct na de pauze de aansluiting (5-3 rust, 7-3) en kon door de zwakke afwerking niet meer aanklam pen. Wendy van Hooven (4), Re né Bekker (terug na rijn blessu re), Sander de Haas en Daan Niesing scoorden. butante Martine AnholtsL routinier Tineke de Visser ten verdedigen. Deze aan singen pakten goed uit, werd in deze begmopsté liefst elf keer gescoord. Dit li de van begin af aan een i sprong op (3-5, 6-13 rust, F en 12-20). Matthijs de Viss Fenno van der Berg (4) eni Wildschut (3) waren tonscj/V in de 20-15 zege. De vrouwen van Madjoe be den een moeilijke middag tl Thor(H). Zij namen niet iCCS goed van elkaar over, zodat] tegenstanders elf keer sci Arenda Heemskerk kon slechts één doelpunt teg< stellen. Desondanks bl< tot 11-11 winstkansen, het slotkwartier ging het 17-12. Erwin Kellner en J< waren met vier en drie topscorers. De aanval van Fluks breeduit spelend naar schi sen om het achterverdi van Valto te ontkrachten| bleek geruime tijd een efft spelwijze. Arno van Haarlt Nicole Bierens, Esther Ramses Duindam, Ron. Drongelen en René Spi man bouwden namelijk) voorsprong van vier punt tussen 6-2 en 9-5. Even de aanval alsnog vast te 1( want de marge slonk tot)ïge lai punt, maar een verhogingP§e L( het tempo bracht uitkomstfypho 11 winst. |3) n; Velocitas had geen enkel bleem met Dubbel Zes, zoaPer Je de 2-15 rust- en 5-25 eindadgard wel blijkt. „Het is nooitpÖOl wedstrijd geweest, want zif^ou ren gewoon onthutsend zvf^g constateerde trainer Klaas man. Arjan van Meeteri André van Wallinga (5), Plijter, Arjen Bakker (4), de Mooij (3), Iwo Nelson invalster Hester Kroeseni waren voor de monsterzeg? antwoordelijk. Meter KZ Leiden had geen verwettBAi igde ldv\ leen Hem een mar fette irde Rot nplc ïaar van afst trien het achterverdedigen vani ra, omdat het baltempo tei lag. Bovendien kwam de i aanval amper op gang do optreden van twee loepz schutters voor de Leidse aach n. m ■k de miss 4, 2-6, 4-8). René Arnoldui niet Viviane Klein, Sandra van| gezaal, Christel van Lu Joost Kwestro en Rik No vliet maakten een 8-4 stand ongedaan (12-12), I deze inhaalrace bleef zond loning door een gemiste] worp in de slotminuut: 12-f I !UWi wa; ;e al ;eb< gen :ger EERSTE KLASSE Tempo mocht rijn handen dichtknijpen met het 7-7 gelijk spel bij DKV(IJ). De Alphenaren zagen him tegenstanders name lijk in de slotfase twee strafwor- pen missen. Beide achttallen verdedigden goed, zodat het bij rust slechts 6-5 stond. Marcel Haagsman en Edwin Visser mis ten hun normale schotvaardig heid en kwamen samen niet verder dan één doelpunt. Wou ter Keizer en Elmer Veenman, ingevallen voor de laatste drie minuten, maakten in de tweede helft de gelijkmakers. DERDE KLASSE De opstelling van Fiks was voor de topper in Linschoten tegen Luno aangepast vanwege de ab sentie van de geblesseerde Sas- kia van der Does en Henrik Hooimeijer. Judith Hogendorf en Maaike van der Kraan waren naar de aanval gehaald om de- In de eerste helft stond Pernix steeds één of twee punten ach ter op Maassluis (8-9 rust). De formatie van Perry Venema nam het initiatief over door scherper te spelen en meer rebounds te pakken. Christian Lindhout, Mark Piket (2) en Jeroen Filius zetten tussen de 39ste en 59ste minuut 9-10 om in 14-11. Deze voorsprong werd door geduldig en landurig aanvallen met suc ces vastgehouden via goals van Inge Treur en nogmaals Filius op, goed voor 16-15 winst. Stanley Lardé: vijf goals. Archieffoto. TWEEDE KLASSE

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24