Feyenoord weer terug op aarde Niet goed, wel spectaculair Gonzalez van verrader tot held in Ronde van Spanje Tactiek van Europa werkt wonderwel <*l iu twijfelgeval ildo maakt iuut bij Real 1 Afghanistan itenlands etbal Rotterdammers al vijf punten achter op koploper PSV na nederlaag tegen RBC IN DE HERHALING 41 IC dwingt ix tot uiterste r Leede poneert in aanzinnig duel ndelijk «te winst >4or Diok (advertentie) Ado Den Haag Cambuur Leeuwarden FC Den Bosch FC Dordrecht Eindhoven Emmen Fortuna Sittard Go Ahead Eagles Haarlem Helmond Sport Heracles Almelo MW Sparta Stormvogels/Telstar TOP Oss Veendam Volendam VW eeredivisie BVB ERE 240 e ie divisie BVB EERSTE 240 den kan altijd BVB UIT. richt kost eurocent. SPORT (maandag 30 september 2002 FC Lisse en Katwijk delen de punten verl 75 id am - Ajax weet nog niet 93 woensdag tijdens de uit ga rijd in de Champions Lea- ij Rosenborg kan beschik- ver Cristian Chivu. De leen viel tijdens het onbe- treffen met NAC (2-2) ge werd uit. De medische staf e Amsterdammers vrees- lt de aanvoerder van Ajax had gebroken. Onder- het ziekenhuis wees uit kneuzing de pijn ver- d. Trainer Ronald Koe- in gisteren tegen NAC al ;roep doen op Maxwell, -..,'Brien, Jari Litmanen, Jltjl van der Vaart en Maar- ilenburg. id - Ronaldo maakt op 6 ier zijn debuut voor Real 1 in de thuiswedstrijd te- tves. Dat werd zaterdag 1-1 bij Real Valladolid be- 'emaalrt. Het debuut van aziliaan werd al twee keer hoven door blessures, zou hij tegen Osasuna zijn eduel voor de Koninklijke d, daarna zou de wedstrijd iRacing Genk in de Cham- 5 League zijn eerste wor- De rentree van het Af- ise elftal in het inter- le voetbal is op een 'e flop uitgelopen. De werd door Iran met 10-0 jen op de Aziatische Spe- het Zuid-Koreaanse 133p. Afghanistan speelde gis- Jzijn eerste interland in len jaar. - De standen en kar akte- ken van de buitenlandse zijn met in- ;van vandaag op de pagina ebord' te vinden. door Gertjan van Geen lisse - Ruud Bröring noemde het een wedstrijd van de keepers. Kenny Heemskerk (FC Lisse) en Max de Jong (Katwijk) kregen zaterdag op Ter Specke inder daad veel te doen. Maar om de twee nu tot uitblinkers van de derby te benoemen, nee. Wel was er een hoop spektakel in de tweestrijd die op 1-1 bleef ste ken. Katwijk verspeelde voor de der de keer dit seizoen een voor sprong en voor de derde keer hield de ploeg daar een kater aan over. Net als tegen Excelsior Maassluis en Quick Boys kreeg de ploeg van Alfons Groenendijk het niet voor elkaar de wedstrijd op slot te gooien. „Drie keer hebben we het gevoel gehad dat er meer in had gezeten", zei Groenendijk. Niet dat Katwijk het volste recht had op de zege. Daar was de eerste helft veel te matig voor geweest. Katwijk, zonder de te laat gearriveerde Mare Helder in de basis, sprong slordig met bal bezit om. Daarbij zocht het te vaak de lange bal, terwijl het combinerend op zijn sterkst is. FC lisse toonde zich veel be hendiger en feller. De makke van de ploeg van Bröring kwam pas later aan het licht De thuis ploeg heeft naar verhouding te veel jonge spelers die ervaring op hoofdldasseniveau missen. Probleem daarbij is dat de jon kies veelal in de verdediging staan. Leonell Bodo, Kevin Win ter en Rob Dekker assisteerden aanvoerder Berry Janssen in de defensie. Ralph Polman was (nog) afwezig. De routinier trainde woensdag voor het eerst weer mee na zijn huwelijksreis en zakelijke beslommeringen. „De jeugd golft totdat ze uitge- golfd is en stabiel is", zei Bröring. „Nu maken ze nog wat foutjes, maar ik loijg het straks dubbel terugbetaald." Het doelpunt van Erwin Verkuy- len in de blessuretijd van de eer ste helft mocht een foutje van Dekker genoemd worden. Hij liet de Katwijker misschien iets te makkelijk binnendoor gaan. Aan de andere kant was de actie van de rappe vleugelaanvaller wonderschoon en de afronding met links in de verre hoek even eens: 0-1. Het was een mooie opsteker voor Katwijk en zeker voor Ver- kuylen, die vorig jaar al op De Krom arriveerde nadat hij bij ADO Den Haag geen contract had gekregen. Verkuylen houdt voorlopig Karim Hajji uit de ba sis, door fris en met lef te voet ballen. Of hij echt rendeert hangt af van zijn medespelers. Die lijken zich niet altijd bewust van zijn snelheid, maar als Ver kuylen gelanceerd wordt is het direct gevaarlijk. Groenendijk bekende na afloop dat hij wel zeven man had kun nen wisselen in de rust, maar hij hield het bij eentje. Mohammed Bougrine werd geslachtofferd ten gunste van Chris de Bie. Het gifkikkertje bracht meer elan in het Katwijkse spel en had daar bij het geluk dat de overige ne gen ook meer overgave toon den. Lisse kwam daardoor met de mg tegen de muur te staan en Heemskerk moest meerdere keren handelend optreden bij inzetten van Gavin Price (veel te slap), Verkuylen (idem), De Bie (hard, maar rechtdoor), Ronald Pronk (idem), Hajji (kopbal) en weer De Bie. De Jong kreeg aan de andere kant kans om zich te onder scheiden toen Linger vlak voor hem opdook. Zijn mooiste save kwam na een harde kopbal van Katwijker Mohammed Bougrine (rechts op de foto, in een duel met Lissenaar René van Wieringen) moest in de rust plaatsmaken voor Chris de Bie. Foto: Dick Hogewoning Janssen. Tien minuten voor het einde - Katwijk mocht van geluk spreken dat scheidsrechter Van der Beek in een overtreding van Bon op René van Wieringen geen strafschop zag - moest De Jong het antwoord evenwel schuldig blijven op een vrije trap van Janssen. De krul van een meter op twintig in de verre hoek was van eenzelfde schoon heid als het doelpunt van Ver kuylen. „Het was niet goed, maar wel spectaculair", concludeerde Bröring terecht „Een echte der by op het scherp van de snede." FC lisse: Heemskerk; Bodo (80. Van der Vlugt), Janssen, Winter, Dekker; Van Wieringen (79. Hussainaii), Naar- endorp, Emanuelson (75. Van der Pan ne); Opdam, Hoever, Linger. Katwijk: De Jone Pronk. Verkade, l'A- mi, Hensen; Molenaar, Bougrine (46. De Bie). Bon; Verkuylen (75, Hajji). Pri ce, Starmans (80. Ederveen). De Feyenoorders Edwin Zoetebier en Patrick Paauwe treuren na het eerste doelpunt van RBC. Foto: ANP/Jasper Juinen door Marcel van der Kraan Roosendaal - internationaal loopt het tot op heden allemaal op rolletjes, maar in de eigen competitie heeft Feyenoord zich zelf na zes wedstrijden een beetje voor schut gezet In Roosendaal (4-2 verlies) maakten de Rotter dammers de fout waarop je na zoveel moois in de Champions League kon wachten. Een klassiek geval van overmoed? Kennelijk is Feyenoord nog niet zo ver als ie dereen dacht Bert van Marwijk had na New- castle-uit zelf de voorzet gege ven. Je bent pas een goede ploeg als je in partijtjes tegen RBC ook het gaspedaal indrukt. En dus luidt de conclusie dat ze in de Kuip een aardige start hebben gehad, maar de echte klasse en mentaliteit (nog) missen om routineklussen te klaren. Voor het Champions League duel met Dinamo Kiev, morgen, zal het waarschijnlijk niet eens zoveel uitmaken en eerder een positief effect hebben. Als Fey enoord zaterdagavond over RBC heen had gewalst, zou de UEFA Cup-winnaar zich helemaal on overwinnelijk hebben geacht. Nu is het besef teruggekeerd dat frivoliteiten (Ono, Pardo, Song) nog niet samen gaan met effec tief voetbal en dat Feyenoord voor de volgende optredens in de Champions League en de competitie bij de basis moet blijven en veel professioneler te werk moet gaan. De vraag die zich opdringt is of Feyenoord in Roosendaal zo slecht voor de dag kwam en plotseling dramatisch voetbalde. Het antwoord is 'nee' Feyen oord speelde het eerste half uur zoals het al weken lang doet. Het elftal voerde vloeiende com binaties uit, speelde de tegen stander in de kleine ruimte bij vlagen dol en creëerde via Ono, Van Hooijdonk en Buffel dotten van kansen. Het ging eigenlijk te goed. Het gemak waarmee Feyenoord voetbalde werd tegelijkertijd de achilleshiel van het elftal. De technisch meest begaafde spe lers, Pardo en Ono, dolden de tegenstander met halges en listi ge passeerbewegingen. Zonder dat ze het zelf door hadden be gonnen de Feyenoorders voor het eerst te zweven. Bij RBC hadden ze de afgelopen periode een aardig beeld van het nieuwe Feyenoord gekregen. Ze legden feilloos bloot wat de twee zwakke punten in het elftal waren: het speelse gemak waar mee sommige spelers denken te kunnen voetballen en de achter ste linie. Dat laatste was opmerkelijk. Chris Dekker, nog niet zo lang geleden hoofd opleidingen bij Feyenoord en bekend met de speelstijl die in Rotterdam-Zuid vanaf de jeugd wordt gehan teerd, zei met grote overtuiging dat de achterste linie de zwakste schakel is in het elftal van Fey enoord. Ex-Feyenoorder Henk Vos beaamde dat. „Patrick Paauwe en Kees van Wonderen spelen altijd wijd naast elkaar", zei Vos. „Als je daar een kop- sterke spits, zoals ik, tussen zet en een paar snelle jongens erom heen, krijg je altijd kansen." Die kreeg RBC inderdaad. Vanaf het moment dat de thuisclub de balgoochelaars op het midden veld van Feyenoord wat feller op de huid zat en met een lange bal overschakelde op de counter, werden Henk Vos, Nordin Wooter en Geert den Ouden achter elkaar gelanceerd. Vos had de mooiste kans al om zeep geholpen, voordat David Nasci- mento uit een hoekschop gelijk maakte. Thomas Buffel had de score geopend en Pierre van Hooijdonk had met een kopbal de paal getroffen. De gelijke stand bij rust had voor Feyenoord een waarschu wing moeten zijn. Van Marwijk greep ook in door Pardo al naar de kant te halen, maar de coach had de pech dat Pardo's vervan ger Anthony Lurling het elftal aanvallend voor de zoveelste keer niet het zetje kon geven dat Feyenoord nodig had. Binnen een kwartier na rust stond RBC met 3-1 voor door goals van Den Ouden en Henk Vos. De manier waarop de laatste Team VS verliest Ryder Cup madrid/gpd - De 42 kilometer lange tijd rit naar het stadion van zijn geliefde Real Madrid is voor Roberto Heras geen tri omftocht geworden. Zoals verwacht was Aitor Gonzalez Jimenez veel sterker. De 27-jarige Bask van Kelme, volgend jaar nagenoeg zeker bij Quick.Step-Davi- tamon, reed de race van z'n leven en won zowel de slotrit als de Vuelta. Einde lijk een blij moment voor sponsor Quilles na een jaar van niets dan doffe ellende. Drie weken geleden was Aitor Gonzalez nog een onbekende Spanjaard. Hij had zich vorig* jaar wel al eens laten opmer ken in een Tourrit naar Pontarlier en tj m reed dit jaar een zeer behoorlijke Giro. Maar in Spanje zou hij niet meer zijn dan een goede knecht van Oscar Sevilla, de voorbestemde eindwinnaar. Gonzalez dacht daar anders over. Haast onopgemerkt won hij een rit, daarna ook de eerste lange tijdrit. En in het hoogge bergte klom hij beter dan zijn kopman en nauwelijks minder goed dan Heras. Die had, toen de renners ach zondagmiddag opwarmden voor hun laatste 42 kilome ter tegen de klok, een voorsprong van 68 seconden. „Niet genoeg", zei Kelme- ploegleider Belda tegen ieder die het wil de horen. „Gonzalez zal per kilometer twee seconden sneller rijden dan Heras, hij wint de Vuelta." Na 12 kilometer had hij al 33 seconden sneller gereden dan Heras. Een behoor lijke morele klap en dat was te zien aan het vervolg van de race. Na 24 kilometer was de US Postal-kopman z'n gele trui al kwijt, verloor hij reeds 1.23. Na 35 kilo meter was dat 2.40 geworden, bij de fi nish in het Bernabeu-stadion klokte men Roberto Heras 3.22 trager af dan de grote triomfator van de Vuelta 2002 die acht dagen eerder in z'n eigen team nog een 'verrader' werd genoemd, omdat hij Se villa op de Angliru in het verlies had ge- birmingham/gpd - De euro is in Groot-Brittannië nog geen stui ver waard, maar tienduizenden uitzinnige Britse golfliefhebbers scandeerden gistermiddag die ene naam: 'Europe! Europe!' Even was de wereld groter dan het eigen eiland. Europa won de adembenemende, tweejaarlijkse wedstrijd om de Ryder Cup van het onverslaanbaar geachte ster renteam van de Verenigde Sta ten: 15 1/2-121/2. De scènes nadat de winnende putt van debutant Paul McGin ley was gevallen, waren bijkans onbeschrijflijk. De green van de achttiende hole vulde zich met juichende, hossende en kussen de spelers, spelersvrouwen en derden. McGinley kreeg de Ierse vlag in zijn handen gedrukt en ging op de schouders, terwijl de toeschouwers een voetbal-yell leenden: There's only one Paul McGinley!' Hartverscheurend was de emo tie die los kwam bij de spelers en captain Sam Torrance. Er werd gehuild van de spanning die zich ontlaadde, iedereen omhelsde iedereen, de versla gen Amerikanen deden als goe de verliezers sportief mee. Zij die klaar waren met spelen, ten minste. Tiger Woods was echter nog bezig, reden voor Colin Montgomerie, de onbetwiste leider van het Europese team, iedereen voor even van de green te commanderen. Woods kwam tenslotte ook klaar met zijn wedstrijd, die voor de uitslag niet meer van belang was, hoewel hij nog moest te rugstappen voordat hij ging put ten: Sam Torrance liet in zijn onschuld op het verkeerde mo ment nog even een reuzenfles champagne openknallen. Maar het gaf niks, het was feest, daar kon ook Woods vrede mee heb ben. Zijn week was al naar de knop pen, toen bleek dat Torrance de winnende tactiek had bedacht om - bij een stand van 8-8 na twee dagen - de singles op de slotdag te winnen. De Schotse captain zette zijn zes beste spe- Debutant Paul McGinley heeft de winnende putt geslagen. Foto: Reuters/Win McNamee Iers in tijdens de eerste partijen, in tegenstelling tot de Ameri kaanse captain Curtis Strange, die zijn twee beste spelers - te vens de twee beste spelers ter wereld - de laatste twee partijen liet spelen. Mickelson werd trouwens van de baan geveegd door Phillip Price, een debutant nota bene, en voor Woods was er geen eer meer te behalen, toen de wedstrijd na partij ne gen beslist bleeic De finale dag werd er toch wel een vol intense spanning, drama en sensatie. Er waren onwaarschijnlijke slagen te zien, zoals eentje van Paul Azinger die de bal vanuit de bunker naast de achttiende green recht de hole in sloeg (en een halfje redde) - en onwaar schijnlijke missers; afzwaaiers waarvoor een prutser met han dicap 30 zich nog zou schamen. En natuurlijk de onvermijdelijke gemiste putts van minder dan een meter. Montgomerie (Schotland) werd de grote ster bij de Europeanen, met de 'ou de' Bemhard Langer. Maar het was Paul McGinley die het be slissende punt scoorde. Als dank - en tot groot enthousiasme van 40.000 werkelijk lyrische toe schouwers - werd hij door zijn ploeggenoten in het water ge donderd. Opwinding na uitlekken Tourschema parus/afp/anp - In Frankrijk is opwinding ontstaan door het uitlekken van grote delen uit het routeschema van de volgende Tour de France. Dit gebeurde op het televisiestation France Deux. De organisatoren van de Tour zijn des duivels. De Tour de France bestaat in 2003 honderd jaar. De organisa toren willen er een bijzondere gebeurtenis van maken. Een puur Franse manifestatie. Dit laatste hadden zij al eerder laten weten. France Deux noemde in de uitzending een vijftiental etappeplaatsen en meldde eveneens dat de Ronde van Frankrijk net als in 1903 - toen Maurice Garin won - zal begin nen in Parijs' voorstad Montge- ron bij het café Réveil Matin. treffer tot stand kwam was type rend voor de nonchalance en gemakzucht waarmee Feyen oord de hele avond opereerde. Uit een ingooi van Brett Emer- ton verspeelde Ono met zijn ge draai de baL Binnen drie secon den was Zoetebier vervolgens gepasseerd. De tegentreffer van Pierre van Hooijdonk (weer een vrije trap) en de vierde RBC-goal van Bjom Daelemans waren slechts voor de statistiek. Bert van Marwijk zei dat zijn elf tal geen last heeft van misplaats te arrogantie en zich zeker niet hooghartig wil presenteren in de Nederlandfee competitie. Daar heeft Feyenoord het elftal ook niet voor. Alles willen oplossen met hogeschoolvoetbal, zoals tegen RBC, is een lichte vorm van zelfoverschatting. RBC: Aerts; Keiler, Nascimento, Oliseh en Fleur; De Graaf. Heije (33. Mase- land) en Tininho; Den Ouden (82. Pi que), Vos en Wooter (88. Daelemans). FEYENOORD: Zoetebier; Emerton. Van Wonderen, Paauwe en Rzasa (62. Bombarda); Song (62. Kalou), Bosvelt, Ono en Pardo (46. Lurling); Van Hooij donk en BuffeL De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jan Siemerink, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Ruud Bröring wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de transfer van de vrouw van Ronaldo in de herhaling. Hoewel de transfermarkt in de viel open van verbazing. demarreerd. Toch waren de gevoelens van toen, vreugde en verdriet, ook op de slotdag aanwezig. Terwijl Gonzalez stond te juichen, zat Sevilla wat verder te we nen. Hij was pas elfde geworden in de tijdrit, 2.49 minder goed dan z'n ploeg maat. Niet uit onkunde, vooral door bru te pech. Want al in de eerste tien kilome ter moest Sevilla tweemaal van fiets wis selen. Dat legde een knoop in z'n spie ren. Geen sprake meer van zijn plaats op het podium te verdedigen, in Madrid klom loseba Beloki - niet één dag super, niet één dag slecht - naar het derde trap je. voetballerij al een tijdje op z'n gat ligt, werd era/gelopen week toch een opvallende deal geslo ten in Spanje. Legio Spaanse clubs waren geïnteresseerd in deze persoon, maar die koos na lang wikken en wegen voor Rayo Vallecano. Ja, mij zegt de club ook niet zo veel, maar als je zag hoeveel film- en fotocamera's er langs de kant van het veld stonden opge steld, dan kan het niet anders of deze club gaat wereldbe roemd wor den. De tv- beelden van hetNOS- sportjour- naal, dat in korte tijd het belangrijkste sportnieuws van de dag in sneltreinvaart doorneemt, waren voor mij niet gelijk duidelijk. Ik kreeg eerst close-up beel den te zien een blonde stoot, vervolgens die batterij camera's langs het veld en als laatste de persoon in kwestie, die met de zijkant van de voet een bal letje stond hoog te houden. Ik wreef nog een keer goed in mijn ogen, omdat ik niet geloof de wat ik zag. Niet het hoog houden met de zijkant van de voet verbaasde mij, maar wel de persoon om wie het ging. Het was die beeldschone dame, die ik eerst van dichtbij in beeld had gezien. Ik riep mijn vrien din erbij, die normaal gespro ken gek wordt van alle sport die ik op tv kijk. Ook haar mond In eerste instantie denk je dat het misschien proefopnames zijn van de nieuwste Bond-film, waarin een sportieve dame op treedt, die a la G.L Jane de sportwereld en daarmee het hart van 007gaat veroveren. Maar de begeleidende stem bij het filmpje weet ons te vertellen dat het om een 22-jarig Brazili aansfotomodel gaat en dat zij de vrouw is van niemand min der dan Ronaldo. Zij, Milene Domingues, heeft een con tract getekend bij de stadge noot van het grote Real Ma drid. In een klap is me alles duide lijk. Niet Ronaldo, maar zijn vrouw Milene is de reden waar om het echtpaar naa/Madrul is i>ertrokken. Zij kon kiezen uit vele aanbiedin gen en koos uiteindelijk voor Rayo Vallecano, de hoogste bie der. De deal was volgens mij al voor het WK in Japan en Zuid- Korea rond, alleen moest er nog met Madrid gesproken worden over een transfer van manlief van Inter naar Real. Om ge zichtsverlies te voorkomen is dit alles stil gehouden en hebben de bewuste makelaars het nieuws van Milene's nieuwe club nu pas bekend gemaakt. Ik vroeg me al af.ivat Ronaldo nou te zoeken had in Madrid!" Jan Siemerink uit Noordwijk speelde jarenlang in het prof-tennlscircult- Hij schreef deze Bijdrage zelf.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17