REGIO Ontwikkeling Oude Rijnzone stap dichterbij Ik ga niet pas weg als we een tien halen' Seksbord lanos A4 bij Roelofarendsveen provocerend af geplakt' Bloeding na vai :1 geëist na htucht met urmeisje Historisch onderonsje steékterweg l weken dicht n aan den rijn - De Kort- brweg in Alphen is vanaf tag voor acht weken afge- ivoor het doorgaande ver lat heeft te maken met heden aan de ber- ssen de Treinweg en de hovenstraat. Daar wor- hieuwe passeerstroken flegd. nonstratie nmelen in Max aan den rijn - PerCUSSi- 1a Kostava geeft van een demonstratie Afri- trommelen. Hij doet dat tienercentnim Max aan mpiaweg in Alphen aan ijn. Daarnaast geeft hij over ritmes en technie- )e demonstratie duurt van tot 22.00 uur. Inlichtin- 1172-493329. maandag 30 SEPTEMBER 2002 J J X J O X alphen aan den rijn - Een 19- roelofarendsveen - Tele-Info, de ex ploitant van de sekslijn die langs de A4 bij Roelofarendsveen wordt aangepre zen, heeft een gedeelte van het omstre den seksbillboard afgeplakt. Over de tekst 'Wil je weten hoe ik rij?' staat nu een wit kruis met daar overheen een rood vraagteken en uitroepteken. Vori ge week bepaalde de Reclame Codeco- missie dat het bord in strijd is met de goede zeden. De exploitant van het bord, Pieter van Ruiten, vindt het aardig dat Tele-Info direct tot deze actie is overgegaan. „Er kan nu in elk geval niet meer worden geklaagd." Aan de andere kant vindt hij alle ophef over het bord nog steeds zwaar overdreven. „Er is eigenlijk niets fout aan deze advertentie. De reclame Code Commissie eist dat er geen schaamdelen te zien zijn. We hebben het hier over mooie meiden, die alles bedekken. Waar hebben we het dan over?" Voorzitter Dorenbos van de Stichting Schreeuw om Leven, die net via de e- mail de foto van het afgeplakte bord onder ogen heeft gekregen, vindt het afplakken van de tekst een flauwe actie. „Ze bevestigen wat we bedoelen, maar pakken het verlies niet Als Tele-Info zichzelf serieus neemt, zouden ze niet zo kinderachtig reageren." Volgens Dorenbos laat de uitspraak van de Reclame Code Commissie vorige week dinsdag niets aan twijfel over. „Ook zij stelde dat het bord moest ver dwijnen. Misschien moet er nu een ci viele procedure worden begonnen door de Commissie." alphen aan den rijn - Een 19- jarige Alphenaar heeft zaterdag ochtend een slagaderlijke bloe ding opgelopen toen hij in een stuk glas viel. De Alphenaar liep de verwonding op in een café in de Julianastraat. Agenten en de horeca ondernemer hebben de bloeding dichtgeduwd totdat de ambulancedienst arriveerde. Gra< impd akt, lam de 2} iaag/alphen aan den rijn - de n een 42-jarige Alphenaar erdacht wordt van ontucht de zijn buurmeisje is voor de een pe rechtbank anderhalf jaar j lus een half jaar voorwaar- ■eski geëist. De man zou zich )^en negentig meermalen g heien vergrepen aan het nu 7- meisje. Ook vond de poli e| tonderden kinderpomop- a heis en -fikns op computer- Dörd es BIJ hem thuis, an paar jaar terug werd het de Ifnse meisje bij haar ouders eedehaald om in een pleegge- ve e worden geplaatst. Via igsbi zorg stapte dat pleeggezin het politie. Het kind had raho(ferteld over misbruik door en door een buur- jere De beide ouders van het worden daarom eveneens van misbruik van het hiajie' maar hun vervolging s Mi n°g- g Dntucht door de buurman os hebben gestaan van die ouders. Het meisje zou jaax Paar keer bij de alleenwo- laatse buunnan thuis zijn ge- aassL De man gaf voor de Ibank toe dat het kind soms em kwam, maar hij ontken- e ontucht. Rechtbankpresi- Hensen stak niet onder en of banken dat hij de ont- lingen ongeloofwaardig [1 vooral ook omdat hij bij olitie aanvankelijk had ver- tid dat het kind nooit in zijn ing was geweest. Iechtbank doet over twee fin uitspraak. alphen aan den rijn - Eigenlijk kan het natuurlijk niet: een soldaat van Napoleon die een onderonsje heeft met een soldaat van de fietsbrigade uit de eerste wereldoor log. In het Alphense archeologische themapark Archeon was het afgelopen weekeinde echter de gewoonste zaak van de wereld. Onder de noemer 'levende geschiedenis' waren zo'n vierhonderd geschiedenisliefhebbers naar het park gekomen om daar episoden uit de vaderlandse ge- schiedenis na te spelen. Legers en oorlogen uit vroeger eeuwen hebben nog altijd een grote aantrekkingskracht. Want Archeon trok de voorbije dagen niet alleen veel ac teurs, maar ook veel kijkers. Vooral gisteren zag het zwart van de mensen. Auto's en bussen stonden tot ver in de omtrek van de Archeonlaan geparkeerd. Voor de toiletten in de Archeon-herberg liepen de wachttijden hoog op en ook raakten kinderen soms langdurig zoek in de drukte op en rond het toernooiveld. Ook tot ver in de omtrek wa ren de geweerschoten en mitrailleursalvo's (met losse flodders) te horen van gezelschappen die oude oorlogen naspeelden. Zo waren er legers uit de Napoleontische tijd (omstreeks 1800) en de Tweede Wereldoorlog. Maar ook oudere gevechtsvormen zoals zwaardvechten en boog schieten dienden als trekpleister voor de duizenden be zoekers. Foto: Henk Bouwman door Marieta Kroft runwoude/leiden - De ontwik keling van de Oude Rijnzone, het gebied langs de Oude Rijn tussen Leiden en Bodegraven, is een stap dichterbij. Als de gemeente raden van Leiden, Zoeterwoude, Rijnwoude, Alphen aan den Rijn en Bodegraven akkoord gaan, on dertekenen ze samen met de pro vincie Zuid-Holland en de Kamer van Koophandel Rijnland op 20 december een bestuursovereen komst. Door gezamenlijk op te trekken hopen ze een krachtigere vuist te kunnen maken naar de hogere overheden. De bestuursovereenkomst vloeit voort uit de intentieovereen komst die in februari is onderte kend. „Dat was nog een af spraak die meer vrijblijvend is", legt B. Schuttenbeld van de Ka mer van Koophandel uit. „In de bestuursovereenkomst wijzen we concreet projecten aan die we willen uitvoeren. Het voor deel van het gezamenlijk optrek ken is dat we samen sterker staan, en dat er projecten zijn die bovenlokaal zijn." Als voorbeeld noemt Schutten beld de aanleg van de Maxi- mabrug over de Oude Rijn en de toevoerwegen die zowel voor Rijnwoude als voor Alphen van belang zijn. De Oude Rijnzone telt op dit moment 22 projecten die vooral betrekking hebben op de ont wikkeling of herstructurering van de bedrijventerreinen en de infrastructuur. Voorbeelden hiervan zijn de aanleg van de Móximabrug over de Oude Rijn bij Koudekerk aan den Rijn, de ontwikkeling van de bedrijven terreinen Rijnhoek in Bodegra ven en Groenendijk in Rijnwou de en Zoeterwoude, het meerla- gig bedrijvencomplex in Alphen aan den Rijn, de herstructure ring van het bedrijventerrein Hoogewaard in Koudekerk aan den Rijn, de ontwikkeling van de voormalige dakpannenfabriek Nieuw Werklust in Hazerswou- de-Rijndijk, het knooppunt A4 en Nil in Leiden, het W4 pro ject en alle haltes in het gebied voor de Rijn Gouwe Lijn. Schuttenbeld sluit niet uit dat er meer projecten worden toege voegd, op het gebied van groen en woningbouw. Uiterlijk in 2006 wordt het definitieve plan vastgesteld. Dat betekent overi gens niet dat sommige onderde len van de Oude Rijnzone moe ten wachten. De zegsman van de Kamer van Koophandel ver wacht dat de Rijnhoek in Bode graven als een van de eerste in de komende jaren van de grond kan komen. De betrokken partijen in de Ou de Rijnzone denken erover om een zogenoemde Regionale Ontwikkelingsmaatschappij op te richten. Een dergelijke con structie bestaat ook in het West- land. In die maatschappij kun nen de diverse overheden en het bedrijfsleven geld storten om de plannen te verwezenlijken. „Het geld dat bij het ene project over blijft, zou kunnen worden ge bruikt voor een project dat geld kost", stelt Schuttenbeld zich voor. „Maar of elke gemeente daarmee akkoord gaat, is nog een punt van overleg." Harnemend burgemeester Jan Westra blijft voorlopig in Rijnwoude uit de Leidsch DagbladilRCIIIlïVIlN ANNO 1902 Dinsdag 30 September LEIDEN - Met het houden van een paar toespraken werd gisteravond in het gymnastiek-lokaal der school aan de Van-der-Werf-straat een vaandel ont huld, dat met medewerking der leden, door eenige stadgenooten, w.o. ook dames, van wie er eveneens enkele tegenwoordig waren, is aangeboden aan de jeugdige schietvereeniging 'Ons Vaderland', onder de zinspreuk 'leder burger weerbaar'. In een toespraak werd er op gewezen dat de vereeni- ging haar ontstaan te danken heeft aan den in Zuid- Afrika gevoerden jongsten oorlog, waaruit is geble ken hoe noodig het vooral voor kleine volken is in tijd van nood gereed te zijn om de door een sterke over macht aangevallen vrijheid zoo duur mogelijk te ver- koopen. Wel bestaat hier reeds de met gelijk doel opgerichte vereeniging 'Willem Teil', en gaarne zou den de leden zich daarbij hebben aangesloten, doch een bezwaar voor hen was, dat die schietvereeniging haar oefeningen op Zondag houdt. ANNO 1977 MMarieta Kroft jstg (oude - Jan Westra droomt nel eens van een studie spi- iteit of kunstgeschiedenis, kan hij die wens op zijn Schrijven nu hij waarne men 'burgemeestervan Rijn- cert Ie blijft. Hoe lang de ruim 0 inwoners tellende ge uite verstoken blijft van een e' burgemeester staat niet De 59-jarige inwoner van el fjkn -De Meern verwacht dat atei linimaal nog een jaar zijn tin Rijnwoude blijft vervul- .Het gemeentelijk belang is ingspunt" e week vrijdag kondigde samen met de fractielei- ran de Rijnwoudse partij- aan dat hij wil blijven. Daar- kwam een einde aan een van speculaties. Maar zeker is het aanblijven de waarnemend burge- nog altijd niet. Minister van binnenlandse za- de verlenging van de van Westra nog Hij is daarover mo- overleg met commis- de Koningin Franssen. zo blijkt uit reacties uit de en Westra zelf, het moet lopen als de minister de van Rijnwoude in de wind „En als dat zo is, dan is dat Westra nuchter in zijn in het gemeentehuis, zijn begeerde studie snel in zicht, voor zijn aantreden, op 1 vorig jaar, had de nog nooit van gehoord. Dat hij er een jaar later nog zou zijn, op dat moment geen se in hem op. Hij zou bur- Boelen vervangen zo die met zijn gezondheid Maar Boelen zag het niet zitten om terug te komen in april afscheid. De van de koningin geen haast om de bur- open te omdat het ontslag van officieel toch pas op 1 uitvoering ervan begonnen", zegt Westra. „Ik ben pas tevre den als de politiek en de burgers tevreden zijn. Ik denk daarom dat we binnenkort een nulme ting onder de bevolking moeten houden. Die zouden we dan over een jaar kunnen herhalen. Dan zouden we toch een stukje verbetering moeten zien." Met verbeteringen doelt hij onder andere op een grotere betrok kenheid van de burgers bij de gemeentelijke organisatie en te vredenheid over de dienstverle ning. Met de politiek wil Westra ook over een jaar om de tafel om te bespreken of hij al weg kan. „Op een moment dat we denken dat de beweging de goede kant uit gaat en er vertrouwen is dat de verbeteringen zich verder door zetten, breekt voor mij het punt aan om te vertrekken. Ik ga niet pas weg als we een tien halen. Overigens halen we die nooit. Als het erop aankomt zijn we een heel normaal bedrijf." Ook al blijft Westra zeker nog één en misschien wel een paar jaar, hij denkt er niet over om zich door de koningin te laten benoemen. De waarnemer blijft waarnemer. „Ik voel er niets voor om te solliciteren. Ik ben nu 59 en een half. Als ik me laat benoemen, vind ik dat ik in elk geval een termijn van zes jaar moet volmaken. Die jarenlange verplichting wil ik niet meer aangaan. Bovendien heb ik me afgevraagd of ik nog wel wil ver huizen. Dat zou moeten als ik een vaste functie zou krijgen. Ik woon nu op negen kilometer van de Dom van Utrecht. En vanuit mijn achterraam zie ik de koeien in de polder. Wat wil je nog meer?" En dus sluipt Jan Westra voorlo pig heen en weer tussen het ge meentehuis in Hazerswoude- Rijndijk en zijn huis in Vleuten- De Meem. Dorpen als Koeken- gen, Woerdense Verlaat en Noorden passeert hij dagelijks om maar niet in de files van de Al 2 terecht te hoeven komen. „Slecht hè, dat sluipen", grijnst hij. „Maar ik houd me keurig aan de maximumsnelheid. Ik weet dan dat ik er 48, 49 minu ten, pver doe." S> Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een >-w«nn»»nr van 13 bij 18 In zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damlatc b.v. Postbus 507.2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de bolle van liet Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. 1) krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. fs Vrijdag 30 september LEIDEN/LEIDERDORP - Het Leiderdorpse college van B en W is het niet eens met de openstelling van de Sumatrabrug, zolang de reconstructie van de Su- matrastraat in De Kooi niet is uitgevoerd. Ook de verkeersmaatregelen die de gemeente Leiden van plan was te treffen kunnen geen genade vinden in de ogen van het Leiderdorpse college. Zij nemen daarmee een ander standpunt in dan de Leiderdorpse wethouder Drenth tijdens het overleg met zijn Leidse collega Waal. In dat gesprek zei de wethouder geen overwegende bezwaren te hebben, gezien het tijdelijke karakter van de maatregelen. Afgelopen week heeft het Leiderdorpse college de zaak nog eéns onder de loupe genomen en kwam tot de conclusie dat de gevolgen voor Leiderdorp onaan vaardbaar zijn. Met name de verhoogde verkeersdruk op de Zijldijk, de Van der Valk Boumanwji^n de Leiderdorpse brug ontmoet er veel Leideworpse be zwaren. B en W van Leiderdorp vinden ook dat spoe dig een begin moet worden gemaakt met de bouw van de Admiraalsbrug waardoor een verbinding tus sen industrieterrein De Waard en de Hoge Rijndijk ontstaat. Dat laatste zal wel een wens blijven want binnen de gemeente Leiden is men reeds geruime tijd geleden afgestapt van het idee om de Waard zo wel aan de Lage Rijndijk als aan de Hoge Rijndijk te ontsluiten. Mocht Leiden de Sumatrabrug toch openstellen en verkeersmaatregelen nemen op Lage Rijndijk en in de Zeeheldenbuurt, dan verlangt Lei derdorp, dat de Sumatrastraat zo spoedig mogelijk als ontsluitingsweg gaat fungeren. En die beslissing mag door Leiden niet eenzijdig worden terugge draaid onder druk van bezwaren uit De Kooi. zo vindt het Leiderdorpse college. Jan Westra: „Ik ben geen wonderdoener die maar op twee knoppen hoeft te drukken en de tent draait weer. Daar heb ik de hele tent voor nodig." Foto: Mark Lamers oktober zou ingaan. Dat is morgen dus. En nu heb ben de fractievoorzitters aan Franssen laten weten helemaal dat ze helemaal nog geen be hoefte hebben aan een nieuwe burgemeester. Zewillen dat waarnemer Westra nog een tijd je blijft, zodat hij verder kan met het proces om verbeteringen in de gemeentelijke organisatie aan te brengen. „Hij is de juiste man die op het juiste moment op de juiste plaats kwam", mo tiveren de fractievoorzitters hun wens. Westra glimlacht als hij de com- plimenten aanhoort. „Waarde ring is natuurlijk altijd plezierig. Ik ben ook maar een mens. De keerzijde is wel dat het verwach tingen schept. Ik loop een risico dat ik daaraan niet kan voldoen. Ik ben geen wonderdoener die maar op twee knoppen hoeft te drukken en de tent draait weer. Ik heb de hele tent daarvoor no dig. Ik kan wel gaan sturen, maar als er geen motor inzit, kom ik niet ver." Of Westra onder het personeel net zo wordt gewaardeerd als bij de politici, weet hij niet. Hij heqft ook geen peiling gehou den, voordat hij zich bereid ver klaarde om nog een tijd te blij ven. Anderzijds beseft hij: „Ik loop hier nu een jaar rond. Ik zou het absoluut weten als ik slecht zou vallen." De waarnemer heeft nog geen idee wanneer het moment aan breekt om Rijnwoude te verla ten. Nadat de Galan Groep in april concludeerde dat er nog veel mis is met de communica tie en de cultuur op het ge meentehuis, zijn plannen be dacht om de organisatie te ver beteren. „Eigenlijk zijn we na de zomervakantie pas goed met de LEIDEN - De Su matrabrug, die nog altijd om hoog staat Illu stratie van een botsing van be langen tussen wijkbewoners en bedrijven. Foto: Archief Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13