SPORT Wereldtitel Van Moorsel De spelerspas moet het voetbal weer helemaal zuiver maken Tiger Woods gedijt niet in teamverband Twente gaat gebukt onder zware schuld Gonzalez tart Heras S3 '.n Extra problemen bij zaalvoetbal Europa staat op voorsprong na eerste dag Ryder Cup zaterdag 28 SEPTEMBER 2002 m m. ling I*!31 tien#1 (advertentie) ilete eredivisie BVB ERE 240 'lete ie divisie BVB EERSTE 240 Iden kan altijd BVB UIT. 'richt kost eurocent dn 'Magie' Johnson. Foto: AP lagic' Johnson Hall of Fame ingfield - Basketballer Ear- Magic' Johnson is opgeno- ïin de Hall of Fame in ingfield, Ohio. Johnson d met de Los Angeles Lakers ;en 1980 en 1988 vijf keer ïpioen in de NBA. Hij werd keer gekozen tot MVP. nson (43) nam in 1991 af- eid, nadat hij seropositief bevonden. In 1992 was hij ef op de Olympische Spelen Barcelona waar hij met Team I goud bemach- e. Eind 1993 was hij enkele inden coach van de Lakers. kijkt omhoog ruime zege maar - AZ heeft in de eredi- e de weg omhoog gevonden. Mkmaarse ploeg boekte gis- n voor eigen publiek de ie zege op rij. FC Gronin- dat dit seizoen nog niet t gewonnen, werd met 4-1 ilagen. Perez was de grote bij AZ. Hij scoorde drie De andere AZ-trefïer m op naam van Nelisse. In aatste minuut maakte ikhorst 4-1. rgkamp week in de kant den - Dennis Bergkamp is r tenminste een week uitge deeld vanwege een achilles- iblessure. Hij liep de bles woensdag op in het Cham- is-Leagueduel met PSV. nnis mist zeker het compe- duel met Leeds en zal vol de week niet meereizen Auxerre. Ook voor volgend keinde reken ik niet op zei trainer Arsène Wen- Inale op ivel in Bercy De finale van de Davis tussen Frankrijk en Rus- zal van 29 november tot 1 ber worden gehouden in iportpaleis Bercy in Parijs, y had de voorkeur van de ers boven Marseille. Er dt gespeeld op gravel. De ïse ploeg staat voor de 15de in de eindstrijd en won de negen keer. Rusland drong de derde maal door tot de e en won nooit. door Lorna n Leef mans leiden - Aanstaande dinsdag is het zover. Dan treedt in het re gionale amateurvoetbal 'opera tie spelerspas' in werking. Na een afwezigheid van zes jaar wordt het identiteitsbewijs voor voetballers heringevoerd. Vol gens KNVB-manager Jacques van der Kroon zijn na een ge- doogperiode van een maand al le betrokkenen er klaar voor. Een kleine steekproef wijst erop dat hij gelijk krijgt, maar er heerst grote scepsis of het doel van de invoering ook wordt be reikt. Volgens Cor Cozijn, woordvoer der van de scheidsrechtersorga- nisatie COVS, zijn de bondsarbi- ters er klaar voor. Toch heeft ook hij zijn bedenkingen. „Er is goed geïnstrueerd, maar ik be twijfel of dat bij clubscheids- rechters ook het geval is." Cozijn ziet zowel voor- als nadelen. „Gevallen van spelers van 22 jaar die een pasjes hebben met een foto van toen ze twaalf wa ren, komen niet meer voor. Toch zal er, vrees ik, weer regel matig clementie van de scheids rechters worden gevraagd om dat teams hun mapje met pasjes hebben vergeten. Dat is inhe rent aan het systeem. Ik hoop dat scheidsrechters dan hun poot stijf houden." De KNVB wil fraude hard be straffen. Een schorsing van tien wedstrijden, boetes tot 341 euro en vijf punten aftrek voor een elftal zijn slechts enkele maatre gelen. „De pasjes zijn een mid del om het voetbal weer zuiver te krijgen. Op fraude staan sanc ties en wie bewust fraudeert kan forse straffen tegemoet zien. De clubs hebben om het hardst ge roepen dat ze het zo willen." Hazerswoudse Boys heeft aan alle voorwaarden voldaan. Op een na hebben alle leden een pas. Leiders, aanvoerders en clubscheidsrechters zijn over de bijbehorende richtlijnen inge licht. „En toch is de controle niet afdoende", meent bestuurs lid Paul Boot. „Slechtwillende clubs kunnen toch blijven aank- lieren. Daarom hebben wij in dertijd ook tegen de herinvoe ring gestemd." Voorzitter Ton van Zijp van Do- cos heeft ook zijn twijfels over het effect. „Het heeft de club enorm veel moeite en werk ge kost om alle pasfoto's bij elkaar te krijgen en iedereen instructies te geven. „Maar, zal iedereen wel goed naar die pasjes kijken? Is het kortom wel doelgericht?" Leo Kruithof, bestuurder van w Noordwijk is wel een voorstan der, maar hij heeft gemerkt dat de meningen bij zijn club ver deeld zijn. ,Als je écht goed wilt controleren, moet dat gebeuren met de poppetjes bij de plaatjes. Dat zal even wennen worden. Ik hoop dat het voetbal ervan op knapt, een beetje leuker wordt. In onze regio valt het nog wel mee, maar als je leest wat er in den Haag allemaal gebeurt dan zijn maatregelen nodig." Volgens Van der Kroon heeft een meerderheid van de vereni gingen aangedrongen op nieu we pasjes. „De clubs hadden het vermoeden dat geregeld onge rechtigde spelers meevoetbal- den. Niet zozeer bij stan daardelftallen, maar wel bij het tweede team en alles wat daar onder zit, tot aan de jongste spelertjes. Als iemand bij de c- tjes meedoet en vervolgens op een brommer naar huis rijdt, dan klopt er iets niet. De proef die nu voor drie jaar in het dis trict West II gaat draaien, wordt nauwgezet gevolgd en geëvalu eerd. De universiteit van Utrecht gaat onder meer bekijken of het aantal excessen afrieemt en hoe die zich verhouden tot districten waar geen spelerspas bestaat." Noordwijker Kruithof stipt nog een ander punt aan. „Laat de la gere elftallen lekker voetballen, ongeacht wie er meedoet. Ik ben er niet vóór, maar er valt wat voor te zeggen." Die mening wordt aangevuld door Rob La- man, woordvoerder van VNA. „We hebben tachtig procent van de pasjes binnen en ik geef toe dat we daarvoor deels de schuld leiden - Zaalvoetbalverenigingen kampen bij de introductie van de nieuwe spelerspas met een extra probleem. Veel spelers zijn eveneens actief op het veld en de leiders of aanvoerders van hun elftal houden de pasjes het liefst bij elkaar. Ze staan ze niet graag wekelijks af aan zaalvoetballers, uit angst voor verlies. Volgens Bianca van Dam, bestuurslid van Bax uit Voorhout, speelt niet alleen die angst een rol. „Veel clubs hebben liever niet dat spelers ook in de zaal actief zijn en geven de pasjes alleen met de grootst mogelijke moeite af." KNVB-manager Jacques van der Kroon kent de problematiek. „We hebben al heel wat vragen over dat onderwerp gekregen. Daarom hebben we een dringende brief naar de veldverenigin- gen gestuurd waarin er nogmaals op wordt gewezen dat de pas jes persoonsgebonden zijn. Ik weet dat clubs de pasjes het liefst in de eigen kluis houden, maar ze zijn verplicht ze aan spelers die daarom vragen, mee te geven. Vooralsnog is er geen nood zaak om aparte pasjes voor zaalvoetballers te maken, maar we houden dit wel goed in de gaten." bij onszelf moeten zoeken. Toch heeft niemand in de lagere teams het idee dat hij zonder pas niet kan spelen. "We zien het wel', zo is de stemming. Kroon kan zich wel voorstellen dat ergens op een achteraf gele gen veldje, bij een wedstrijd tus sen twee lagere elftallen, geleid door een clubscheidsrechter niemand zelfs ook maar vraagt naar de spelerspasjes. „Hoewel de scheidsrechter én beide aan voerders de pasjes moeten con troleren, kan ik me voorstellen dat zo'n situatie zich voordoet, het zal anders zijn wanneer die zelfde twee elftallen tegen elkaar moeten als er een kampioen schap op het spel staat. Er zijn waarnemers aangesteld die wil lekeurig bezoekjes aan de clubs afleggen. Als zij iets fouts waar nemen, wordt daarover gerap porteerd en volgen sancties. Maar laten we ons nou gewoon met z'n allen aan de regels hou den." Tiger Woods slaat de bal uit de bunker op de 17de hole tijdens de foursomes. De Amerikaan liet niet zijn beste golf zien. Foto: Reuters birmingham/gpd - De beste golfspeler van de wereld miste gisteren zomaar twee keer ach ter elkaar een putt van ander halve meter. Tiger Woods telde aan het einde van de dag zijn gebrek aan zegeningen: twee nullen. Europa leidt na de eerste dag van de Ryder Cup tegen de Verenigde Staten met 4,5-3,5. Golf is in beginsel een individu ele, zeg maar Amerikaanse sport. Amerikanen zijn individu alisten, meer dan Europeanen. Zou dat een deel zijn van het antwoord op de vraag waarom Tiger Woods zo beroerd pres teert in de prestigieuze wedstrij den om de Ryder Cup, die voor het grootste deel worden ge speeld als teamsport? Ook tij dens twee eerdere edities kwam Woods niet verder dan matig spel, vooral op de onderdelen waarbij gespeeld wordt met vier man. Tiger Woods werd door captain Curtis Strange gisteren, uiter aard, opgeroepen voor zowel de fourballs en de foursomes. Het werd een wat ergerlijke ervaring voor beiden. Woods verloor bei de wedstrijden en speelde voor al in de foursomes boven par, fi guurlijk gesproken natuurlijk. Bij de foursomes gaat het om een bijzondere wedstrijdvorm. Het is twee tegen twee, elke par tij speelt met één bal, de spelers slaan die bal om en om. Dit vergt aanpassingsvermogen, de helft van de tijd doe je immers niet mee. En je moet soms een rotbal spelen dankzij een slechte slag van je partner. En met wel ke bal speel je, om een dilemma te noemen, waar Woods zich buitengewoon druk over kan maken. Elke speler heeft door gaans zijn eigen favoriete bal. De perfectionistische solist Woods is misschien niet de meest geschikte man voor dit spel, hoewel hijzelf een geslaag de dag had gehad. „Ik heb goed gespeeld, alleen twee cruciale putts gemist. Verder was het een van de leukste wedstrijden die ik ooit heb gespeeld. Het was echt hartstikke gezellig, met drie vrienden in een flight, lekker kletsen. Het was cool!" Een dag eerder had Woods nog opzien gebaard door zich niks aan te trekken van de uren die de Amerikaanse ploeg kreeg toe gewezen om een laatste oefen ronde te maken. Woods stond voor negen uur ingeboekt, maar SCOREBORD hij stond al om tien over half ze ven op de baan! Ongezien en dus zeker ongestoord liep hij zijn rondje en was klaar met oe fenen toen de toeschouwers ar riveerden die speciaal voor hem kwamen kijken. Sommige vroe ge vogels, die in de gaten had den wat er loos was, zagen hem nog enkele holes van dichtbij, hetgeen Woods van een hunner de bijtende opmerking 'Ik heb goed geld betaald om jou te zien' opleverde. Een kaartje van 66 euro voor de oefendag is in derdaad goed geld. De eerste dag van de Ryder Cup had verder wel alles wat een golfhartje begeert. Spanning, sensatie en een onverwachte voorsprong voor Europa. Even leek het erop dat Europa na de eerste dag met 5-3, misschien zelfs met 6-2 voor zou staan. Vooral de 'oudjes' Montgomerie (39) en Langer (45) lieten het - na een zware dag met 36 holes voor beiden - echter liggen: 3- up na 14 holes, all square na 17 holes en een superspannende, 'gehalfde' laatste hole. Spectaculair was zeker ook de sfeer. Waar gevreesd was voor een Europese revanche na de onverkwikkelijke taferelen van drie jaar geleden in Amerika (toen vooral de fans aldaar zich misdroegen), werd de eerste dag een feest, met een enthousiast publiek dat ook liet merken kijk te hebben op de sport. Onder de 35.000 toeschouwers had de Eu ropese captain Sam Torrance zelfs niet één dronkaard gezien. „Nog niet tenminste. Misschien ben ik straks zelf de eerste." PRIJSVRAGEN 12-13-14-16-17-21-26-28-34-39-40-44-45- 48-55-56-67-69-70-76 (Onder voorbehoud van typefouten) BETAALD VOETBAL Ouichou 0-1, 45. Slor 1-1, 51. Buys 1-2, 70. Slor 2-2 Scheidsrechter: Sterk. Sparta - Go Ahead Eagles 1-1 (1-0). 24 Van der Bergh 1-0, 77. Dibi 1-1 (strafschop) Scheidsrechter: Schenkels. Rode kaart: 74. Kooiman (Sparta). Eredivisie AZ - FC Groningen 4-1 (3-0). 3. Perez 1-0, 19. Nelisse 2-0, 32. Perez 3-0, 61. Perez 4-0, 90. Bronkhorst 4-1. Scheidsrechter: Buiting. Toe schouwers: 6758. AZ: Moens; Tobiasen, Wijker, Opdam en De Cler; Meerdink. Lindenbergh, Robbemond en Van Galen (76 Buskerrnolen); Perez (87 Mans) en Nelisse (73. Elkhattabi). FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Allach, Kruiswijk en Floren (73. Schoenmakers); Mat- thijs, Hoogstrate (84 Bronkhorst) en Broerse; Ikedia, Salmon (75. Curovic) en Tuhuteru. Eerste divisie Fortuna Sittard - Stormvogels/Telstar 2-0 (0-0) 59 Van Barneveld 1-0, 90 Hamming 2-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Eindhoven - Heracles 0-1 (0-0). 50. Jansen 0- 1 Scheidsrechter: Langkamp FC Dordrecht'90 - Cambuur Leeuwarden 2-3 (1-1). 25. Martha 0-1, 45 Van Aerden 1-1. 73. Rogers 1-2, 75. Van der Pennen 2-2, 90. Durmusoglu 2-3. Scheidsrechter: Oskam. VW - Helmond Sport 3-2 (2-1). 14. Zegers 1- 0, 41. Geebelen 2-0, 44. Van Dinteren 2-1, 48. Jacobs 3-1, 54. Stock 3-2 Scheidsrech ter: Smit Haarlem - Emmen 1-0 (0-0). 56. Willems 1-0. Scheidsrechter: Koopman. Veendam - Volendam 2-2 (1-1). 36. Ouhsaine Heracles Emmen ADODenH. Stormv. GA Eagles Volendam Cambuur L. Den Bosch TOP Helmond Sp Veendam Sparta Eindhoven Haarlem Fortuna S. WV MW Dordrecht 6 5 0 1 15 19-10 6 5 0 1 15 13- 5 5 4 1 0 13 11- 4 6 4 1 1 13 9-3 6 3 1 2 10 13-11 6 3 1 2 10 11-13 6 3 0 3 9 8-8 5 2 2 1 8 9-6 5 2 1 2 7 7-8 6 2 13 7 12-11 6 2 1 3 7 9-8 6 2 1 3 7 9-10 6 2 1 3 7 4-7 5-13 6-10 6-14 Sutton Coldfield, Engeland. Ryder Cup: Europa - Verenigde Staten, stand na eer ste dag: 4,5-3,5. Fourball 3-1; Clarke/Bjöm verslaan Woods/Azinger 1 hole. Garcia/Westwood verslaan Duval/Love 4&3. Montgomerie/Langer verslaan Hoch/Furyk 4&3, Harrington- /Fasth verliezen van Mickelson/Toms 1 hole. Foursomes: 1,5-2,5; Clarke/Björn verliezen van Sutton/Verplank 2&1, Gar cia/Westwood verslaan Woods/Calcavec- chia 2&1, Montgomerie/Langer gelijk te gen Mickelson/Toms, Harrington/McGin- ley verliezen van Cink/Furyk 3&2. Leipzig. Vrouwen, 590.000 euro. Kwartfinale: Henin (Bel/3) - Hantuchova (Slw/5) 6-4 7-5, Serena Williams (VSt/1) Husarova (Slw) 6-3 6-3, Miskina (Rus/6) - Shaughnessy (VSt) 6-4 7-5, Clijsters (Bel/4) - Rittner (Dui) 6-1 6-0. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Kwartfinales: Sanchez-Vicario (Spa/2) - Obata (Jap) 6-3 4-6 6-0, Taylor (VSt) - Marrero (Spa) 6-3 7-5, Martinez (Spa/8) - Neffa-de los Rios (Par) 6-1 6-3, Koez- netsova (Rus) - Krasnoroetskaja (Rus) 6- 3 opgave. WIELRENNEN TENNIS 6 2 0 4 6 6 12 3 5 5 0 3 2 3 2- 6 0 15 1 BUITENLANDS VOETBAL België: Charleroi - Anderlecht 1 - 3 Frankrijk: Marseille - Ajaccio 3 - 1 Colombo. ICC Champions Trophy Halve finales: Sri Lanka - Australië 2-0. Sri Lanka 163/3, Australië 162. Palermo. Mannen, 380.000 euro. Kwartfinale: Ulihrach (Tsj) - Sargsian (Arm) 7-5 1-6 6-4, Gonzales (Chl) - Mar tin (Spa/7) 6-2 7-5, Acasuso (Spa/3) - Horna (Per) 7-5 6-0. Samarkand (Oez). Challenger, 25.000 euro. Kwartfinales: Van Lottum (Ned/1) - Tips- arevic (Joe) 6-3 6-2. Hongkong. Mannen, 410.000 euro. Tweede ronde: Moya (Spa/3) - Arthurs (Aus) 6-4 6-4, Golmard (Fra) - Corretja (Spa/4) 6-3 2-6 7-6, Bjorkman (Zwe) - Lapentti (Ecu/7) 6-2 6-2, Clavet (Spa) - Dent (VSt) 6-4 7-6. Kwartfinales: Ferrero - Dupuis 6-4 6-4, Björkman (Zwe) - Lo pez (Spa) 6-3 6-3, Golmard (Fra) - Chela (Arg/5) 6-4 6-4, Moya (Spa/3) - Clavet (Spa) 6-4 3-6 6-1. Avila. Ronde van Spanje. Negentiende etappe, Bejar - Avila: 1 Garcia Acosta (Spa) 177 km in 4 24.27, 2. Aitor Gonzalez (Spa) 2.02, 3. Perdi- guero (Spa) 2.06, 4. Sevilla (Spa), 5. Heras (Spa), 6. Beloki (Spa), 7. Mayo (Spa), 8. Möller (Den), 9. Francesco Cas- agrande (Ita), 10. Casero (Spa), 62. Moerenhout 5.46. Algemeen klassement: 1. Heras 71 24.42. 2. Aitor Gonzalez 1.08, 3. Se villa 1.45, 4. Beloki 2.09, 5. Mayo 4.15, 6. Garcia Casas (Spa) 4.43, 7. Francesco Casagrande 4.48. 8. Simoni (Ita) 6.12, 9. Casero 6.18, 10. Beltran (Spa) 7.08. 74. Moerenhout 2.14.37. Romorantin. Parijs-Corrèze. Eerste etappe, Ormes - Romorantin- Lanthenay: 1. Cooke (Aus) 196 km in 4.07.44, 2. Eisel (Oos), 3. Hunt (GBr), 4. Haselbacher (Oos), 5. Tombak (Est), 6. Putsep (Est). kopenhagen - Met Leontien Zij laard-Van Moorsel valt nog steeds niet te spotten. Gisteren pakte ze in Kopenhagen haar achtste wereldtitel. Het was haar derde op de individuele achter volging. De titelverdedigster ver sloeg in de finale de Russin Olga Slioessareva met ruim verschil. Van Moorsel had voor haar drie kilometerrace 3 minuten en 34,330 seconden nodig. Slioes sareva was een kleine twee se conden langzamer. Voor Van Moorsel was het de derde keer dat ze goud won op de baan, telkens op het onder deel achtervolging. Eerder deed ze dat in 1990 in Japan en vorig jaar in het Sportpaleis van Ant werpen. In 2000 werd ze in Syd ney bovendien olympisch kam pioene. Van Moorsel moest in de begin fase nog enkele tienden van se conden toegeven. Daar was een oorzaak voor, vertelde ze nader hand. „Vlak voor de finale kreeg ik een diarree-aanval. Daar had ik op de fiets nog last van." Het 'benauwde' avontuur liep goed af. Op de kilometer nam ze het heft in handen om uit te lo pen naar een voorsprong van een kleine twee seconden. „Maar het kostte moeite. Door die matige start kwam ik eigen lijk geen moment in mijn ritme. Het zal wel met spanning te ma ken hebben gehad." Echtgenoot Michael Zijlaard kon dat laatste bevestigen. „De druk voor Leontien was hier groot. Ze kon eigenlijk alleen maar verliezen." Van Moorsel heeft in haar loopbaan nu acht wereldtitels veroverd. Drie op de baan, de rest op de weg. Over twee weken wacht een volgende uitdaging: de WK op de weg in Zolder. Ze is de grote favoriete voor de individuele tijdrit Het duo besloot het optreden morgen op het nieuwe onder deel scratch te schrappen. enschede/gpd - FC Twente heeft ernstige financiële problemen. De Enschedese club kampt met een schuld van om en nabij de 11,3 miljoen euro. Geruchten dat dat bedrag nog hoger is, worden door directeur Freek van Beusekom ontkend. Opmerkelijk is dat Twente sinds 1996 voor een kleine twintig miljoen euro aan spelers heeft verkocht. Desondanks bevindt de club zich thans diep in de ro de cijfers. „Een groot deel van alle transfersommen hebben we in nieuwe spelers geïnvesteerd", zegt Van Beusekom. „We heb ben met de verkoop van spelers als Hoogma, Oude Kamphuis, Van Halst en Vennegoor of Hes- selink veel geld binnengehaald," erkent Herman Wessels, de voorzitter van de Raad van Commissarissen. „Maar dat zijn bruto bedragen. Sommige spe lers kregen daar een bepaald percentage van mee. Eenderde deel van de opbrengst werd door de fiscus opgeëist en van de rest trokken we nieuwe spe lers aan. Ook ging er een deel naar de exploitatie van de club. Vaak was zo'n bedrag al vooruit besteed", aldus Wessels. Twente, dat til jaren met een ex ploitatietekort kampt, moet waarschijnlijk een kleine vier miljoen euro terugbetalen aan de belasting. „Dat is een verve lend probleem. Ruim één mil joen zullen we zeker moeten be talen. Daar kunnen we niet on deruit. Naar de rest van de aan slag wordt nog kritisch geke ken", meent Wessels die daarbij aantekent dat Twente een van de eerste clubs is die zo streng door de fiscus is gecontroleerd. „Nog veel meer clubs zullen de ze problemen krijgen. Volgens Van Beusekom kost het de club waarschijnlijk twee jaar om er weer helemaal bovenop te komen. Twente is inmiddels al begonnen met saneren. Zo werd de dit jaar opgestapte technisch directeur Jaap Uilen berg vervangen door Johan Pla- geman, die de functie pro deo uitoefent. Ook de spelersgroep zal te zijner tijd niet ontsnappen aan de bezuinigingen. Enkele invloedrijke sponsors willen een korte termijn-actie ondernemen. Zij hopen door middel van enkele nieuwe initi atieven de club financieel te steunen. „Indien nodig is er nog wel degelijk ruimte om een spe ler te huren. Maar dat zal de technische staf moeten aange ven", zegt Wessels. Circuit Franco-Beige. Tweede etappe, Komen - Moeskroen: l McEwen (Aus) 172 km in 3.39.00, 2. Hondo (Dui), 3 Radochla (Dui). 4. De Jongh (Ned). 5 Casper (Fra). 6 Van Heeswijk (Ned), 8. Traksel, 18. Kemna. Algemeen klassement: 1. Von Kleinsor gen (Dui) 8.45.07, 2. Boonen (Bel). 3. McEwen 0.11. 4. Radochla 0.15, 5 Van Haecke (Bel) 0.18, 6. Olivier (Fra). 10. Traksel 0.21, 13. Kemna, lj4. De Jongh, 21. Van Heeswijk, 27. Hbffman. 30. Koerts. Kopenhagen. WK baan. Mannen Olympische sprint: Groot-Brittannië (McLean, Staff, Hoy) 44,370, wint van Australië (Eadie, Dajka. Bayley) 44,508. Om derde plaats: Duitsland (Fiedler, Lausberg, Bergemann) 44,838 w.v. Frankrijk (Bourgain, Rousseau, Tour- nant) 45.167, 7. Nederland (Bos. Bos, Mulder) 45,6766. Ploegachtervolging: Australië (Dawson, Lancaster, Wooldridge, Roberts) 4 00.362 w.v. Duitsland (Fulst, Leh- mann. Siedler, Bach) 4.02,809. Om der de plaats Groot-Brittannië 4.02.809 w.v. Oekraïne 4.08.151. 7. Nederland (ingelopen door Frankrijk in eerste ronde) Vrouwen Individuele achtervolging: Finale: Zij- laard-Van Moorsel (Ned) 3.34.330 w.v. Slioessareva (Rus) 3.36,188. Om derde plaats: Bates (Aus) 3.36.289 w.v. Davies (GBr) 3 42,335. Sprint, kwalificaties: Freitag (Dui) 12,574 wint van Hijgenaar (Ned). Her kansing: Szabolcsi (Hon) w.v. Hijgenaar. avila/anp/afp - De zege in de negentiende etappe van de Ron de van Spanje was voor de Spanjaard Jose Vicente Garcia Acosta, de spraakmakendste ac tie kwam op naam van Aitor Gonzalez. Twee dagen voor de ontknoping snoepte de Kelme- renner vier seconden af van de voorsprong van klassementslei der Roberto Heras. Totaal onverwacht gebruikte Gonzalez een kasseistrook in de slotkilometer om een verras singsaanval uit te voeren op He ras. Behalve vier tellen was er vooral psychologische winst. Gonzalez voelt zich ijzersterk, Heras steeds ongemakkelijker met een voorsprong van 1 mi nuut en 8 seconden op zijn gro te concurrent. „Het is een kleine winst. We zul len zien of ik zondag voldoende Jose Acosta. Foto: Reuters kracht heb om meer te berei ken", zei Gonzalez. In de eerste van twee lange tijdritten pakte hij 1.34 op Heras. Morgen moet in Madrid nog vijf kilometer meer worden afgelegd. „Roberto weet nu in ieder geval dat ik nog steeds goed ben." AJA 240 Ajax AZ 240 AZ EXC 240 Excelsior FEY 240 Feyenoord CRA240 De Graafschap GRO 240 FC Groningen HEE 240 Heerenveen NAC240 NAC NEC 240 NEC 240 =PSV J 240 RBC RKC240 RKC 240 =RodaJC 240 FC Twente JTR240 FC Utrecht VIT 240 Vitesse WIL 240 Willem II ZWO 240 FC Zwolle jei te divisie: ADO 240 Ado Den Haag :AM 240 Cambuur Leeuwarden haalC80 24° FC Den B0SC'1 naai >0R 240 FC Dordrecht |jg 2^0 Eindhoven elijk MM 240 Emmen OR 240 Fortuna Sittard iOA24o Go Ahead Eagles IAA240 Haarlem IEL 240 Helmond Sport IER 240 Heracles Almelo WV240 MW iPA 240 Sparta TO 240 Stormvogels/Telstar lc OP 240 TOP Oss k 'EE 240 Veendam 'OL 240 Volendam W240 =VW

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 29