WEG WIEL 2 Over molens, klompen en Opeis I W IIDENS ONTZET Averkeerskrant rkeersmaatregelen en afsluitingen kere lak door i violet licht Mercedes-Benz zegt coating te hebben tegen de roterende van de wasstraat kan. ig, ook wel bekend als lak waarmee autolak laag ter bescherming wordt, is extreem is chemisch veel beter tegen allerlei invloe- aal is de autolak op uit vier lagen: grond- ler), spuitplamuur (fil- rlak en blanke lak. In loratorium van Daimler- >r in Ulm hebben ze ont- it die laatste transparan- veel harder en krasvast ils hij uitgehard wordt traviolet licht. gestone voor iwe Ferrari Bandenfabrikant stone gaat er prat op de n te mogen leveren voor iwe Ferrari Enzo, de gste Ferrari die ooit ge- is en de excentrieke F50 t. Bridgestone levert voor adepaardje van de Italia- Potenza RE050 Scude- i band die geschikt is ïelheden tot 350 km/u. den meten een diameter inch en een breedte van n (voor) en 34,5 cm ach- dgestone en Ferrari wer- i op het Formule I-cir- ier jaar) samen. Bridge- •irestone heeft zijn antoor in Tokio en zichzelf de grootste fa- [van banden en andere producten in de wereld. etooth gsm MW en Saab 'i iin - BMW is samen met jen van de eerste autofa- jten die met ingang van Jiaand in bepaalde mo- ,rj(BMW de 3- en 5-serie Ie X5) en Saab in de nieu- een draadloze telefoon- ding (Bluetooth interfa- jbiedt. Bepaalde Nokia jsson-gsm's en binnen- |k Siemens beschikken m draadloos verbin- ysteem dat binnen een n een meter of tien ra- ich contact maakt met ^tooth-chip in de auto. e telefoon dan automa- b het boordsysteem aan- p zit terwijl hij gewoon rstzakje van de be- !r blijft zitten. Geen ge it draden of vaste con- vrijdag 27 SEPTEMBER 2002 Verkoopdirecteur Wim de Heer vertrekt na 34 jaar bij Duits automerk door Rien van der Steen Na een loopbaan van 34 jaar vertrekt ver koopdirecteur Wim de Heer deze week bij Opel. De Heer (60) begon bij het automerk toen het marktleider in Nederland werd. Hij is ervan overtuigd dat Opel nog altijd het grootste merk kan blijven. Al ziet hij ook wel in dat Opel steken heeft laten val len. Iedereen die een auto wilde, wilde een Opel. Een jaar of 35 geleden tenminste. Nederland was opgekrabbeld van de oor logsjaren en bijna niemand had trans port. Het was de brommertijd en als mensen al op vakantie gingen, gebeurde dat met een tent. Er waren maar een paar Europese autofabrikanten die wat voor stelden. Volkswagen natuurlijk, Ford een beetje, maar vooral ook Opel controleer de de ontluikende automarkt van des tijds. Eindjaren zestig wordt plots bergruimte in de auto van betekenis voor het gezin, dat na lang dralen en vooral noest sparen een auto aanschaft. Opel schiet midden in de roos met de tweede generatie van de Kadett. Oogverblindend beige met rood skai. De B-Kadett verovert in hoog tempo autorijdend Nederland. Opel is dan, het is 1968, het grootste automerk van het land. Eind jaren zestig komt Ford met zijn Taunus. Opel zet daar met succes de rui me Ascona tegenover. Mensen krijgen meer geld, de auto's groeien. Nederland en Opel houden gelijke tred. Het merk wil samen met de Engelse General Mo tors-equivalent Vauxhall naar 200 dea lers. Dat lukt moeiteloos. Wim de Heer landt vanuit de verzekeringsbranche bij de Opel-importeur. Na de hbs en marke- tingstudies aan een Amerikaanse univer siteit kon hij één ding heel goed: rekenen. „Ik kon ook goed verbanden leggen. Van 120 gingen we naar 200 dealers. Dat zijn er intussen 94. Maar wel met een enorm aantal verkooppunten, want dealerbe- drijven zijn nu verschillende onderne mingen in één hand. Door onze produc ten, maar vooral door onze hoge organi satiegraad konden we ook zo lang num mer een blijven. Wij spraken de Neder landers aan. Dat ging lang goed. Maar de markt veranderde langzaamaan. Grote dealers gingen auto's leasen. De lease- markt behelst nu 20-25 procent van ons wagenpark, de zakelijke auto vormt de helft van ons totaal. Opel draaide goed mee in die zakelijke markt, maar dat is nu even wat minder. Dat komt omdat we net niet de goede auto op het juiste mo ment konden aanbieden. Dan praten we Wim de Heer: „Opel verkocht begin dit jaar om te huilen." Foto: GPD vooral over het gat tussen de vorige en de nieuwe generatie Vectra. De concurrentie was eerder klaar met zijn nieuwe produc ten dan Opel." Opel houdt veel meer van evolutie dan revolutie. De gedurfde designtrends bij Renault zijn Opel vreemd. Opel verkocht begin dit jaar 'om te huilen', zegt de scheidende verkoopdirecteur. „Mensen willen tegenwoordig graag een station wagon. Die kan Opel nog even niet aan bieden, althans geen Vectra. En dan zie je dat we links en rechts voorbijgestreefd worden. Renault en Ford verkopen ca. 70 procent van hun Laguna's en Mondeo's als stationwagon. Wij kunnen daar niets tegenover stellen." Opel heeft een nieuwe topman op het hoofdkantoor in Rüsselsheim die een echte productman is. „Maar voordat zo'n geweldig groot schip als Opel zich voegt naar nieuw beleid, zitten er even wat maanden tussen", zegt De Heer. De au tobranche is een tamelijk traditionele bu siness. De investeringen zijn enorm. De rol van de dealer verandert en het is heel moeilijk te voorspellen hoe het over tien jaar is. Een goede ondernemer komt er goed uit, denkt De Heer. De dealerorga nisatie van Opel staat als een huis, aldus Wim de Heer. „Gebruikte auto's worden goed verkocht, we hebben alleen even een probleem met de nieuwe. Er staat van alles op stapel De nieuwe Vectra in een aantal versies en een mulltifunctio- nele midi-mpv Meriva, de Zafira draait sterk. Ieder merk heeft immers recht op een succesnummer. Ik verwacht, dat we eind september Renault in verkoopaan tallen gaan kloppen. Dat ligt nu nog een dikke 200 auto's op ons voor. Als we weer volledig op stoom zijn - de komende vijf jaar vernieuwt Opel zijn hele gamma-, zijn we voor niemand bang. Dan worden we volgend jaar ook fluitend weer voor de 35ste keer marktleider." Er zijn tijden geweest dat Opel in Neder land meer dan 100.000 auto's per jaar verkocht. „Het waren de topjaren. Ne derland was het land van molens, klom pen en Opeis. We verkochten meer Ka- detts dan Audi en VW samen auto's weg zetten. De laatste jaren verkopen we in totaal ca. 70.000 personenauto's. Prijsharmonisatie is een ander punt. Fa brikanten zullen hun auto's voor dezelf de prijzen aan de verschillende Europese importeurs moeten verkopen. Dat leidt in sommige landen met een hoog belas tingregime als Denemarken en Neder land tot stijgende prijzen. Want de prijs waarvoor de fabriek een auto aan Neder land levert, is lager dan bijvoorbeeld die in België of Duitsland. Als die basisprijs stijgt, hetgeen de Euro pese Commissie verlangt, wordt de ver koopprijs in Nederland dus aanzienlijk hoger. „De dealermarge zal dalen, maar de auto's zullen in Nederland duurder worden. Als de bpm vervangen wordt door hogere wegenbelasting, kan dat voor de gemiddelde consument wel wat gunstiger uitpakken, maar dat de auto- prijzen stijgen lijdt geen enkele twijfel", aldus De Heer. Hier is dat al een tijdje aan de gang. En het aantal auto's dat Bel gen, Duitsers en Engelsen in Nederland kopen, zakt daardoor. Opel verkoopt elk jaar toch zo'n 7.000 auto's over de grens. Die buitenlanders vorderen de bpm te rug en profiteren zo van de lage basis prijs waarvoor de auto door de fabriek aan Nederland verkocht is. Voor de Ne derlandse importeur heeft het geen bete kenis. „Die auto's zijn alleen voor de fa briek interessant. Maar wij kunnen ze niet registreren. Jammer, anders konden we op onze sokken marktleider blijven." FIETSSTROOK Licht op de fiets uit het stopcontact De dagen worden korter, het is eerder donker en dat betekent dat ook de verlichting op de fiets weer belang rijker wordt. Fiets verlichting is de laatste jaren aanzien lijk veranderd. Nog niet zolang geleden had iedere fiets een dynamo die zowel het voor als het achterlicht van stroom moest voor zien. Nu werkt steeds meer ver lichting met een batterij. De kwetsbare stroomdraadjes zijn daarvoor overbodig en de fiets verlichting gaat langer mee. Wel zo veilig. De nieuwste verlich ting van Cordo is oplaadbaar. Zo kan de nieuwste Cordo voor- lamp heel eenvoudig worden opgeladen door hem - bijvoor beeld 's avonds - in het stopcontact te steken. De oplaadbare halogeen koplamp werkt dan tot 150 mi nuten lang. Het opladen duurt 15 uur. De lamp kan ook wor den gekocht in een oplaadbare verlichtingsset in combinatie met een LED-achterlicht. Het achterlicht heeft een ingebouw de parabolische reflector, waar door het licht verspreid wordt en kan worden ingesteld op knipperend of constant licht De batterijen in de LED-lamp gaan tot 100 uur mee. De koplamp kost 23,75 euro en de oplaadba re set komt op €30,95. Lichtgewicht beschermhoes voor de fiets Wie lang plezier wil hebben van zijn fiets, zorgt goed voor zijn rij wiel. Goed onderhoud is natuurlijk een eerste vereiste. Maar ook bescherming tegen stof en beschadigingen tijdens vervoer van de fiets is belangrijk. De Scicon Dumbo Fietscover is een supersterke lichtgewicht hoes om de fiets tijdelijk onder op te bergen. Zo kan de fiets bijvoorbeeld veilig caravan of cam- per meegenomen. De hoes is er in de maat 178x 98 centi meter. De kleur is zwart en de Scicon Dumbo Fietsco ver kost 27,85. Rain Road overschoenen van Pro Het is weer herfst en dat bete kent meestal veel wind en regen. Om de voeten toch droog te houden op de fiets heeft Pro een prima overschoen ontwikkeld. De van nylon fleece vervaardig de schoen is afgewerkt met een pu-coating en heeft gesealde na den om te voorkomen dat daar door water naar binnenkomt De Rain Road overschoen is voorzien van een zool met open hiel en rubber bescherming op het teenstuk om te voorkomen dat de schoen wordt beschadigd met lopen. Een reflecterende rits en velcro-strip zorgen voor opti male zichtbaarheid. Speciaal ontworpen voor raceschoenen. De kleur is zwart en de schoen is er in de maten M-XXXL De prijs is €26,95. 4den- Tot 6 oktober is een groot deel van het )trum van Leiden afgesloten vanwege de iviteiten rond de viering van 3 oktober, sen rijden in deze periode gepaste routes. jlgende straten zijn in de periode afgesloten voor Irgaand) verkeer. >t en met 6 oktober: ienaarseweg, tussen de Bohrweg en de rotonde de den geplaatst bij de rweg, de Max Planckweg en Dtonde van de manege. A) Wassenaarseweg B) Niels Bohrweg C) Max Planckweg Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: www.leidschdagblad.nl aterdag 28 september vanaf uur: Afsluiting: gehele enwerf, het parkeerterrein lom de molen en het pad achter de molen joden te parkeren vanaf Ouur op 28 sept.), de mermarkt, gelegen tussen alkbrug, de Nieuwe Mare e Nieuwe Beestenmarkt, de itenmarkt en de Steenstraat aan). Er worden af ingen geplaatst op de Valk aan de zijde van de Rijns- ;ersingel, op het kruispunt mermarkt/Nieuwe itenmarkt, op het kruispunt mermarkt/Nieuwe Mare. Kermisterrein A) Molenwerf B) Lammermarkt C) Valkbrug D) Nieuwe Mare E) Nieuwe Beestenmarkt F) Beestenmarkt G) Schuttersveld H) Anthony Fokkerweg I) Marislaan J) Rijnsburgersingel K) Stationsplein 3) Zondag 29 september vanaf 9.00 uur: Afsluiting: Schutters veld (gelegen tussen het Stationsplein en de Valkbrug), parkeerterrein gelegen aan de zijde van de Anthony Fokker- weg ter hoogte van de Aloëlaan (verboden te parkeren vanaf 06.00 uur op dinsdag 1 okt. Parkeergarage A. Fokkerweg is wel bereikbaar). Er worden afsluitingen geplaatst op het kruispunt Schuttersveld/ Stationsplein, op de A. Fokker weg ter hoogte van Parmentier- weg, op de Rijnsburgersingel t.h.v. Stationsweg, t.h.v. de Maredijk, t.h.v. het kruispunt Haarlemmerweg/Warmonder- brug. (Maredijk wel bereikbaar); A) Blauwpoortsbrug B) Turfmarkt C) Oude Singel D) lange Mare E) Nieuwe Mare F) 2e Binnenvestgracht G) Rijnsburgerbrug H) Stationsweg I) Steenstraat J) Prlnsessekade A) Schuttersveld B) Valkbrug C) A. Fokkerweg D) Aloëlaan E) Parmentierweg F) Maredijk G) Haarlemmerweg H) Warmonderbrug I) Rijnsburgersingel 4) Dinsdag 1 oktober vanaf 6.00 uur: Afsluiting: Het parkeer terrein gelegen tussen het Schuttersveld, de A. Fokkerweg de Marislaan (verboden te vanaf 06.00 uur op 1 okt.). Er worden afsluitingen geplaatst bij de ingang van het parkeerterrein. Afsluiting: Nieuwe Beesten markt en de Steenstraat (rij baan). Er worden afsluitingen geplaatst op de Tlirfmarktsbrug aan de zijde van de Oude Vest, aan de Uirfmarkt ter hoogte van de Haarlemmerstraat, op het Kort Rapenburg t.h.v. de Breestraat/Rapenburg/Noord- einde. Doorgaand verkeer naar de Nieuwe Beestenmarkt is gestremd. Molenwerf B) Lammermarkt C) Beestenmarkt D) Steenstraat E) Valkbrug F) Nieuwe Mare G) Nwe Beestenmarkt H) Rijnsburgersingel A) Parkeerterrein B) Nwe Beestenmarkt C) Steenstraat D) Rijnsburgersingel E) Stationsplein F) Garenmarkt Afsluiting: Rijnsburgersingel gelegen tussen de Stationsweg en het Schuttersveld. Afsluiting: Stationsplein (de zijde tegenover het kantoor van de Sociale Verzekerings Bank) gelegen tussen het Schutters veld en de Stationsweg. In verband met de veiligheid van het publiek zijn bij de kramen/attracties afsluitingen geplaatst. Afsluiting: Parkeerterrein en vakken op en rond het plein van de Garenmarkt van dinsdag 1 oktober 13.00 uur tot vrijdag 4 oktober 12.00 uur. A) Kaasmarkt B) Pelikaanstraat C) Haarlem merstr. D) Prinsessekade E) Breestraat F) Van der Werfpark G) Doezastraat H) Jan v. Houtkade 5) woensdag 2 oktober van 17.00 tot 22.00 uur: Afsluiting: Vanwege de Taptoe: Kaasmarkt- terrein en route: Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinsesse kade, Bostelbrug, Kort Rapen burg, Breestraat, Hogewoerds- brug, Steenschuur (oostzijde), Van der Werfpark, Doezastraat, Jan van Houtkade, Geregracht (Jan van Houtmonument). woensdag 2 en donderdag 3 oktober vanaf 8.00 tot 24.00 uur: Afsluiting: Stationsweg (de oneven zijde, gelegen tussen het Stationsplein en de Rijns burgersingel). Er worden afsluitingen geplaatst op het kruispunt Stationsweg en Stationsplein t.h.v. de uitrit van de busperrons. Afsluiting: Blauwpoortsbrug, Turfmarkt, Oude Singel, Lange Mare, Nieuwe Mare, Tweede Binnen vestgracht, Rijnsburgerbrug, Stationsweg, Steenstraat en op 3 oktober de Prinsessekade. I A) Breestraat (Brom) fietsen Het is niet toegestaan (brom) fietsen mee te nemen op het terrein van de kermis en de feestelijke warenmarkt. Op het kermisterrein zijn de fietsenrekken verwijderd. De rekken worden weer teruggeplaatst vanaf 5 oktober. Bezoekers kunnen hun (brom)fiets stallen in de rijwielstallingen bij het station en aan de Aalmarkt. Openingstijden fietsenstalling station LUMC-zijde: geopend wo. 2 en do. 3 okt. 06.00 - 01.30 uur 's avonds. Openingstijden centrumzijde (Stationsplein): wo. 2 en do. 3 oktober geopend 06.00 - 21.00 uur. De openingstijden van de fietsenstalling aan de Aalmarkt zijn: wo. 2 okt. 08.00 -19.00 uur en do. 3 okt. 06.30 - 18.00 uur. De fietsenstallingen aan de Kapelstraat en aan de Lange Mare zijn deze dagen gesloten. 6) woensdag 2 en donderdag 3 oktober vanaf 8.00 tot 24.00 uur: Afsluiting: 09.00-17.00 uur: i.v.m. diverse festiviteiten wordt de Breestraat afgesloten voor alle verkeer. De wijken Groen hoven en Vreewijk zijn tijdens het passeren van de grote optocht langs de Witte Singel niet voor het verkeer bereikbaar. vragenlk over.verkeershinder? emild^naan ypdg info@verkeerskran tq I 8. Deel van Prinsensingel tijdelijk afgesloten .»l«Mi Politiecontrole Leiden Vanwege de 3 Oktoberfeesten komt een aantal buslijnen in en rond Leiden te vervallen. Sommige bussen rijden een andere route, waardoor enkele haltes komen te vervallen of verplaatst worden. Voor meer informatie kunt u bellen naar Connexxion, Openbaar Vervoer Rayon Rijnstreek Leiden: 0900- 9292 (50 eurocent per minuut), (zie ook www.leiden.nl) 7. Herbestrating Annie Romeinsingel A) Prinsensingel B) Noordsingel C) Fluitpolderpl Prinsenhof Zaterdag en zondag houdt de Politie Hollands Midden snelheidscontroles met de lasergun op de N11 en de N206. 10. Deel Regentesselaan tijdelijk afgesloten A) A. Romeinsingel B) Ida de Leeuwstr. Leiden - Men is begonnen met de herbestrating van de rijbaan en het trottoir van de Annie Romeinsingel. Het werk duurt naar verwachting ongeveer zes weken. De werkzaamheden beginnen vanaf de Ida de Leeuwstraat en men wérkt in de richting van station De Vink. Tijdens de uitvoering kan misschien niet op de gebrui kelijke plaats worden geparkeerd. Leidschendam - De Prinsen singel is, vanwege riolerings werkzaamheden, tussen de Noordsingel en het Fluitpolder- plein/Prinsenhof ruim twee weken afgesloten voor al het verkeer. 9. Werkzaamheden Rijnmond Katwijk - Ter hoogte van Rijnmond huisnummers 63 t/m 85 wordt gewerkt aan het herbestraten van het hofje en_- de parkeerplaatsen. De werk zaamheden duren naar ver wachting zeven tot acht weken. A) Regentesselaan B) De Kempenaerstr. C) Spaargarenstraat D) Warmonderweg Oegstgeest - In de Regentesselaan wordt op dinsdag 2 of woensdag 3£- oktober een kraan geplaatst gedurende ongeveer twee uur. Ten gevolge hiervan is de Regentesselaan voor het door gaande verkeer afgesloten ter hoogte van huisnummer 49. De afsluiting zal alleen overdag gelden vanaf 9.00 tot 17.00 uur. Het betreft het gedeelte tussen De Spaargarenstraat en de De Kempenaerstraat. A) Rijnmond B) Boulevard C) Sluisweg Kijk voor meer informatie op de site L van uw krant onder de jj knop verkeerskrant. v mi

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19