MODE Mango: Betaalbaar wat de catwalk voorschrijft WOLKY Donaldson Intimiteit en een goed gevoel bij Pretty Girl naam Meeliften op 's werelds bekendste nte cttr WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 |t verhaal achter het logo? Neem nu: GSUS. broek is nog altijd een ding iwee pijpen en een gulp. Het 111 aam die het 'm doet'. Bij het e merk GSUS beseffen ze dit ar al te goed, ook al maak je nóg zulke leuke kleren. Deze tere constatering is dan ook afkomstig van een stel ^derlanders, Jan Schrijver en Angelique Berkhout, ^twerpen in opdracht gaf ze niet de vrijheid die ze graag tfen willen, dus begonnen ze Jaren negentig voor zichzelf, de jeans- en sportzaken en de underground skateshops ntdekten ze de samenhang: atieve sportswear. In de tijd lounge nog helemaal nieuw chtten ze een winkel in met bankstel en muziek erbij, en van de bekendste namen wereld kun je natuurlijk alle iten uit, al moet wel gezegd rden dat behalve termen als 'GSUS loves you' of 'GSUS is religieuze grappen uit den loze zijn. Te gemakkelijk. De pspeling op Jezus is dan ook gekozen vanwege die jsbekendheid én het feit dat was met de letter 'G' in de zoals Gangsta-rap, G-Style, and Special Sauce (funk) en p bijna vals muziekakkoord. Lekker tegendraads dus. andaar ook het logo met de ^e doornenkroon, want ook I lat de enige verwijzing naar ■3e, bij GSUS willen ze er echt I niemand mee beledigen ESwerper Jan Schrijver is zelfs ~'- jar katholiek opgevoed). Het jertje en het verhaal om het merk heen, hebben flink jlragen aan de populariteit - tot in het buitenland toe. ÜS wordt de nieuwste hype ikzij extremiteiten als jaren g-shirts, nepbontbikini's en ized skatebroeken met een Britse krijtstreep, ar er is wel angst voor een lijdelijk stempel -de kleding vooral de dance- en trafo- 12jcène aan. Daarom is de stijl ;aamaan ook wat rustiger :n. Alhoewel, in de laatste zie je lekker veel 'destroy*- q Jementen en dubbelzinnige ireten. Alles geïnspireerd op Ivenirs en toerisme. GSUS is everywhere? Donaldson, zo'n beetje Mickey Mouse's eigen kledinglijn, liet zich voor de najaarscollectie inspireren door de stad Parijs. Boegbeeld van alles wat met mode en kunst te maken heeft. Het resultaat is een stijlvolle en draagbare collectie voor Jong tot oud. En natuurlijk zijn alle warme truien, corduroy broeken en stoere jacks voorzien van de afbeelding van de wereldberoemde muis. Van subtiel klein tot heel groot voor elk wat wils. Bijzonder fraai is de sportkleding van het merk. Merklogo's zijn vaak zo eburgerd dat ze niet eens meer opvallen. Sommige ren kennen ze bijna beter n het alfabet. Maar wat is Veterlaarsje Stream met onzichtbare hak van Wolky (124,95 euro). Je ziet hem niet maar je voelt hem wel. Schoenfabrikant Wolky heeft het dan over de hak van het nieuwe laarsje Stream. Het veterlaarsje lijkt een platte zool te hebben maar de hak zit wel degelijk aan de binnenkant. Nog zo'n bijzondere laars is de Victoria waarbij zool en schoen in één kleur zijn uitgevoerd. Voor de heren is er de nieuwe Element-collectie, uitgevoerd in soepel Italiaans leer en uitgevoerd in vier verschillende lijnen: van zakelijk tot sportief. Meer informatie: tel. 030 63812 22. Donaldson liet zich inspireren door de stad Parijs. Foto: PR Deckers. „Alleen in de tien grote steden in Nederland zijn nu Mangowinkels. Tussen Amsterdam en Den Haag zocht men ook nog een locatie en keek men in eerste instantie naar Haarlem en Leiden. Totdat ze mijn aanvraag binnen kregen. Ze zijn hier komen kijken en omdat Noordwijk per jaar ruim twee miljoen dagjesmensen kent, waarvan er een heleboel jaarlijks terug komen, is er voor Noordwijk gekozen. Ik heb hier zelf al meer dan 25 jaar een aantal kledingzaken en weet dat er veel vaste klanten van ver buiten de regio komen. Mango heeft dat ook ingezien." Mango biedt dameskleding in de maten 32 tot en met 44. „Voor iedere smaak is er iets te vinden. De kledinglijn is opgesplitst in vijf categorieën: jeans, zakelijk, vrije tijd, uitgaan en sportief. Vanwege de stijlvolle uitstraling heeft men hier al snel het idee dat we duur zijn. Het interieur doet denken aan zaken als Dolce Gabanna of Versace, maar de prijzen zijn echt zeer schappelijk. Een blouse voor 19 euro of een broek voor 38 euro is hier een gemiddelde prijs. Dat doet overigens niets aan de kwaliteit af', benadrukt de eigenaar. Mango Noordwijk biedt naast een uitgebreide collectie dameskleding, die overigens iedere week nieuwe items kent, ook vele bijpassende accessoires. Van schoenen en tassen tot riemen en zonnebrillen. Ook allemaal van het eigen merk. Deckers: „Dat is de kracht van Mango. Van top tot teen gekleed worden naar de modernste maatstaven. Ik kan nu al verklappen dat de Kerstcollectie spetterend is, want ook in de gala- en feestsfeer slaat Mango de klok." Dit najaar is de trend veel pantalons met colberts en coltruien De bruintinten komen terug en bordeauxrood is in. Daarnaast kent de collectie veel topjes en shirts, uitgebreide jeanscombinaties en kleuren als licht blauw en oud roze. Mango", legt Deckers uit. Alle winkels van Mango, inmiddels elf in Nederland, zijn volgens hetzelfde concept opgezet. „Vanuit Spanje zijn hier een maand lang mensen van Mango geweest. Zij hebben de zaak mede-ingericht en hebben ons hun werkwijze bijgebracht. Zo kennen we nu een zeer efficiënt systeem in het magazijn, waardoor we in één oogopslag zien wat we hebben." „Dat wij overigens de elfde zaak zijn geworden is op zich ook best vermeldenswaardig", vervolgt Chris en Margriet Deckers met hun medewerksters. Foto's Jur Engelchor De Spaanse succesformule Mango is de nieuwste aanwinst in Noordwijk op het gebied van stijlvolle kleding. In de modern, strak ingerichte zaak aan de Hoofdstraat heeft franchise-eigenaar Chris Deckers (50) sinds augustus de deuren geopend. „Mango staat voor sprankelende en super vrouwelijke mode voor een zeer betaalbare prijs", stelt hij. „Wat op de catwalk in Londen en Parijs door de haute couture wordt geshowd heeft Mango zo'n zes weken later in de schappen liggen!" Met lounge muziek op de achtergrond ontvangt Chris samen met zijn vrouw Margriet (46), bedrijfsleidster Mirjam de Zeeuw en de overige medewerksters de klanten. Door middel van headsets en zendertjes houden ze met elkaar contact om de klant zo goed mogelijk te helpen. Zoekt iemand passende schoenen bij een setje, dan wordt dat doorgegeven aan degene die verantwoordelijk is voor de schoenen en worden ze snel bij de klant gebracht. Ook met het magazijn wordt op die manier contact gehouden. Hangt een maat niet tussen de rekken, dan is deze zo gevonden en naar boven gebracht. „Het grote voordeel daarvan is dat de klant snel wordt geholpen én dat de medewerkster niet bij de klant weg hoeft te lopen. Optimale service is het devies van Na de domper van afgelopen mei, toen de zaak grotendeels uitbrandde, is Yvonne Bogaard er weer met frisse moed tegenaan gegaan. Het liep dan ook storm op het moment dat de deuren van lingeriezaak Pretty Girl, aan de Nieuwe Rijn in Leiden, weer open gingen. Ja, die brand kwam echt op het meest onmogelijke tijdstip. Midden in het seizoen, wanneer de meeste klanten komen voor de badmode. Maar gelukkig hebben we iedereen toch naar tevredenheid kunnen helpen", vertelt Yvonne. om datgene eruit te pikken dat bij is iemand een keer geweest, weet ik vaak de volgende keer precies wat bij diegene past en haal dan gemakkelijk de juiste bh's tevoorschijn. Dat is ook prettig, men hoeft niet weer helemaal van voren af aan uitgebreid uit de kleren om van alles te passen." Pretty Girl is een adres voor iedereen, van jong tot oud en in praktisch elke maat: van A tot en met G en van 36 tot en met 44. De collectie bestaat voornamelijk uit bh's, bijpassende slips, tops en t- shirts. Daarnaast kent de zaak tussen februari en augustus een zeer uitgebreide collectie badmode. „Eén van onze grootste successen. Daar heb ik ook echt een heel eigen visie op. Het moet iets extra's hebben. Een hele bijzondere stof, een mooie rug of een apart accent. Ik koop nooit zomaar lukraak iets in. In geen enkele collectie of lijn." Yvonne is erg gecharmeerd van de Franse en Italiaanse merken zoals Marie Jo, Aubade, Malizia en Huit. Maar ook Björn Borg kom je bij Pretty Girl tegen. „Ze maken gewoon hele mooie dingen en daar hou ik van." In aansluiting hierop heeft de eigenaresse onlangs besloten om naast de verkoop van lingerie, nachtkleding en badmode, ook panty's in haar collectie op te nemen. „De vraag daarna groeit steeds meer en ik heb gekozen voor een prachtig merk: Wolford. Dat zijn mooie, erg sterke .en dus duurzame panty's. Ze zitten als een tweede huid en die kwaliteit past bij Pretty Girl." Pretty Girl is een adres voor iedereen. „Ik vind het heerlijk een eigen zaak te hebben. Je bent eigenlijk een manusje van alles; je doet de inkoop, de verkoop, de administratie en bezoekt beurzen. Bovendien is het hier zo dat ik mensen echt blij maak. Sommige klanten komen hier binnen met het idee 'ik kan toch niks vinden, want niets staat me', of 'in mijn maat hebben ze toch niks leuks'. Als je zo iemand dan toch met een mooie bh, die echt goed zit, waardoor alles beter gaat zitten, blij kunt maken, dan is mijn dag al gemaakt." Yvonne erkent dat het kopen van lingerie een intieme aangelegenheid is. „Omdat Pretty Girl een kleine intieme zaak is, voelen de klanten zich hier al snel op hun gemak. Het werken met ondermode vraagt ook een losse, maar gespecialiseerde manier van met mensen omgaan. Je moet mensen op hun gemak weten te Yvonne Bogaard: „Het is de kunst stellen; ze staan per slot van rekening bijna bloot voor je en iedereen heeft wel iets op haar lichaam aan te merken." „Ik zie snel of iemand zich wel of niet prettig voelt in wat ik ze aanreik of in wat ze zelf uit de rekken hebben gehaald. Het is dan ook de kunst om datgene eruit te pikken dat bij een klant past, waar ze zich lekker in voelt en wat ook echt mooi staat. En dat is nu net waarom ik het werk zo heerlijk vind. Pretty Girl heeft dan ook een zeer trouwe, enthousiaste klantenkring. Het voordeel is ook: uit de collectie van Pretty Girl. ÜE een klant past." Foto's Jur Engelchor

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25