Schoffies Kindermode Mode op de catwalk Bunnies Brakkies Stoere kleding voor kleine kinderen Wk veeg van 35 dollar MODE WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 Nog meer kleur van Dior Chantal Hoeven: „Ik had op een gegeven moment de kriebels en wilde voor mezelf iets beginnen." Foto's: Jur Engelchor Schoffies trekt klanten uit de hele omgeving en uit Leiderdorp zelf natuurlijk. Op je gemak, gezellig winkelen en kleding kopen met de kinderen. Het lijkt soms bijna een onmogelijke opgave. Ze luisteren niet, willen niets passen, beginnen te huilen, schreeuwen en gaan om zich heen slaan. De moed zakt in de schoenen; morgen is er weer een dag „Nee, hoor niets van waar. Dat is allemaal niet nodig", meent Chantal Hoeven. Als eigenaresse van Schoffies Kindermode, in het Winkelhof in Leiderdorp, weet ze dat het ook anders kan. „Hier in de zaak heb we een heel gezellige kinderspeelhoek ingericht, leder kindje dat hier binnenkomt, stormt als het ware op de speelhoek af en weet zich daar prima te vermaken. Met en boekje, puzzel, een tekenfilm of met andere kindjes. Dat geeft de ouders de rust en de tijd om tussen de kledingrekken te snuffelen. Ook het passen van kleren gaat best goed, vaak zijn ze zo druk met hun eigen dingen bezig dat ze het niet erg vinden tussendoor een broek of trui aan te (laten) trekken. Probleem dus opgelost", lacht Chantal. „Bovendien zijn de wat oudere kinderen heel wat gemakkelijker bij het passen." Prompt komt er een moeder met wandelwagen binnen. De ruimte tussen de kledingrekken en de muurstellingen is groot genoeg om er met de kinderwagen doorheen te rijden. Direct roept de kleine: „Hoi Chantal, mam mag ik er nu uit?" Al snel is de kleine jongen rustig aan het spelen en kijkt niet meer op of om als zijn moeder weer met een stoere trui aan komt zetten. Ja, dat is een vaste klant. Die kleine weet precies waar hij is en dat hij hier kan spelen", legt de eigenaresse uit. Schoffies Kindermode bestaat sinds 2000. Chantal werkte daarvoor in de binnendienst op het hoofdkantoor van JVC audio en video. „Op zich iets heel anders dan wat ik nu doe, maar het blijft wel verkopenl stelt ze. „Ik had op een gegeven moment de kriebels; wilde graag voor mezelf iets beginnen. Hier in het Win kei hof stond dit pand leeg en er was nog niets speciaals voor kinderkleding in het winkelcentrum. In dat gat ben ik gesprongen. De naam Schoffies heeft een vriend van me bedacht. Ik wilde iets korts en duidelijks. In eerste instantie zocht ik iets in het Spaans, maar daar kwam niks leuks uit. En ineens kwam hij met Schoffies aan. Dat was het helemaal." Het aanbod van Schoffies is zeker op de naam afgestemd. Voor een lief, schattig jurkje met franjes en strikken moetje erg goed zoeken. Het zal er misschien wel tussenhangen, maar het merendeel van de kleding is echt stoere 'straatkleding'. Stoere broeken van Eager Beaver, stoere truien van Rags, een uitgebreide collecties van Esprit en hippe spijkerbroeken van EXIT (meisjes) en S.N.B. (jongens). De maten lopen uiteen van 92 tot en met 176. Inmiddels kent Schoffies Kindermode een vast klantenbestand uit Hoogmade, Roelofarendsveen en natuurlijk Leiderdorp zelf. Chantal: „Maar vanuit Alphen aan den Rijn en Oegstgeest weet men ons ook te vinden." Wie in een bepaald seizoen is geslaagd bij Schoffies en in het klantenbestand is opgenomen, kan aan het einde van het seizoen een exclusieve uitnodiging krijgen voor een voor-uitverkoop. Alleen op deze avond krijgen de vaste klanten een korting van zo'n veertig procent. Verder Is Schoffies Kindermode geopend van maandag tot en met zaterdag en ieder kind mag na afloop van een 'passessie' een graai doen in de grote snoeppot die Chantal vrolijk achter haar toonbank vandaan 'tovert'. Uien van Iceberg. Het Nederlandse schoenenmerk Bunnies Brakkies staat elk jaar garant voor een collectie hippe en stoere kinderschoentjes. Voor modieuze meisjes zijn er bijvoorbeeld Twins-laarsjes, al dan niet met 'sneaker-effect' in de vorm van strepen of een rits-veter-combinatie. Trackstyle is de naam van de nieuwe jongenscollectie: suède stappers met contrasterende stiksels en een tweedehands look. Maar een goede pasvorm is zeker bij kinderschoenen minstens zo belangrijk. Alle modellen van Bunnies zijn dan ook verkrijgbaar in zes verschillende wijdtematen. Prijzen van Bunnies liggen tussen de 55 en 109 euro. Brakkies kiest voor stoer en sportief. Met mini- motorlaarsjes bijvoorbeeld waar opvallend het cijfer 44 Twins van Bunnies, vanaf 94,95 euro. op gestikt is. De hiker- jongensschoentjes zijn gemaakt van waterdicht - ademend- materiaal. Brakkies kinderschoenen zijn er in de maten 19 tot en met 42. De 'babyschoen' is er vanaf maat 18 tot en met 23. Prijzen liggen tussen de 50 en 80 euro. Meer informatie: tel. 0416 27 38 51. P 7 Leger/werkmanlook van Dolce Cabbana. klogo's zijn vaak zo 1- burgerd dat ze niet ens meer opvallen, je kinderen kennen bijna beter dan het t. Maar wat is het tal achter het logo? Neem nu: Nike. ■1 et. beeldmerk is net zo een ider lat hi :n, is On- is de Met er op 15 to ten govt dtklf de eroemd als Coca-Cola of ei iet vredesteken? Nike, limd rop sportkleding-en t. Als nengebied, is al meer t jaa aar te herkennen aan iosh' -het gestileerde vleugeltje, leggers van het Nike- m waren phil Knight il Bowerman, beiden n 1962 importeerden ie nog Japanse Tiger- ortschoenen met het 1 Blue Ribbon Sports, heren hadden wilde een eigen merk. Het nog ontbrak, waren naam en logo. :ljd (we spreken 1971) lemer Phil les op de State University aan istige accountants hij met zijn kleine Irijf Blue Ribbon niet laid veel verdiende, lis dat vaak gaat met lummers bracht het toeval uitkomst. Phil op de gang van de Caroline Davis, studente grafisch in, die bezig was kenopdracht. Hij lar of ze eens wat wilde maken van stripe'. Het moest lijn wat beweging suggereerde, lavis ging aan de im onder andere proppen met de vleugel van de like voorstelt. De de godin van de Inning kwam van >n salesman Jeff Johnsson. ind de 'Swoosh' ilijk niks, maar de haast ging [oord. Caroline :ijds 35 dollar opdracht (wat (ruimschoots is ipenseerd met ndelen die ze :g van Knight) 11972 werd Nike luceerd op de che spelen door ilen van t-shirts it logo. De rest is al vroegen velen e dag af: „Who is Overigens is de ende Nike-slogan Do It' (sinds 1988) liddels bijna net zo d als het logo zelf. In mode zoals die op de catwalks getoond wordt, zullen een heleboel mensen niet over straat durven gaan. Maar de algemene trends worden wel gezet tijdens die grote shows in Milaan en Parijs. Trends die, met enige vertraging, weer doorsijpelen in de kleding die op dit moment in de winkels hangt. Zoals op deze impressies van de catwalks te zien is. John Richmond's knipoog naar de marine. Foto's Jeroen Snijders De kleine klantjes vermaken zich meestal uitstekend in de speelhoek. Van jong tot oud in McGregor: voorbeelden uit de Mini en Businesswear-collecties. Van baby tot businessman, het chique en stijlvolle kledingmerk McGregor kun je tegenwoordig je hele leven lang dragen. De recente uitbreidingen van de collectie (Mini, voor baby's van o tot 18 maanden en Junior, voor jongens tussen de 2 en 14 jaar) zijn goed aangeslagen bij het publiek dat de stevige prijzen er klaarblijkelijk graag voor overheeft. Anglo-Amerikaanse invloeden en natuurlijk de klassieke McGregor- ruit domineren de nieuwe Mini- en Junior-collectie. Ook in de sportcollectie komt deze ruit, net als de McGregor-vlag, veelvuldig terug. Opvallend in de dames collectie zijn de nautische invloeden en de thema's college en jocky. Zakenmannen hebben dit seizoen keus uit colberts in vijf verschillende soorten corduroy, van een smalle tot een fijne "lb.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23