3 yj De gouden schoten van Ernst Rolffs SPORT Advocaat haalt uit naar Ronald de Boer Een negen voor Remco Tuinenburg DUIVENTIL Lemerre nieuwe coach Tunesië Schops amateur bij FC Zwolle RBC'er Luyten jaar aan de kant Gesprekken Ajax en Omniworld Pernix ten koste van Fiks in derde ronde SPELER VAN HET JAAR jdlrtt cos gehouden. Naast grootste Leidse verenif UVS, Roodenburg, Ler dunum en Docos zijn taalde voetbalorganisj FC Den Bosch, Vitessf ADO Den Haag, RBC, en Haarlem met hun van de partij. In de uur) speelt een elftal Docos tegen een artief5*16 E met sterren uit Goede Slechte Tijden en On<ps'e naar Morgen. Wielrenner Gerben Reep stopt definitief ij sport. De Hillegommf S! zijn ouders in de slagj ken. Bas Schoondergi derdorp) is clubkamderinc rijden van Swift gewoon b was met 20 minuten conden sneller dan Pier i Ris en René van der S veg 1 raan Paul van Steijn I lersnelste en reed noj i.rijnl conden sneller dan S gang. Zaterdag 28 sep ptpn nemen de regionale enigingen Avanti (Al[ den Rijn), De Bollens se) en Swift (Leiden) i het Nederlands clubk schap. Het Haagse Ti bijna geheel uit renn Bollenstreek. De organisatie van Ladies Tour heeft eei met de UCI. De Inter wielerbond heeft voo Ladies Tour ingeklen twee wereldbekerwei Neurenberg en Rotte Leidse organisatie ga niet mee akkoord. D« strijdkalender wordt ber in Zolder bekend Handbalclub Satun een opvolger voor vi Rob Otten gevonden! Lubrum geworden dj secretaris van de Lei<| In de landelijke ske petitie voor beloften Schipper uit Warmoi eerst dit seizoen het beklommen. Achter Sander Armee en de Simon Hubbard wer knap derde. Geert PI (Kamperveen) won I Idassement. Bij voetbalverenigii burg is in drie weker de tweede maal de n ontvreemd. Omdat c maal eerder is gebeu club nu over tot vide in de nacht voor de t strijden. Zaterdag sp kenburg na jaren we by uit bij buurman I] vogels. Drie estafetteploeg den Atletiek hebben slaagde gooi gedaan Nederlandse titel. In veen grepen de Leid nenkwartetten goud 4x400, de 4x800 en c meter. D( ■m om het de jongeren A gelijk naar de zin te i{ door heel veel te orgJ Dat is gelukt, we hebjj teams overgebracht ij nioren. Soms vondeif nog leuker dan zij. ters CDP voor staan, j groot geheim. Dat gaj krant in. Generatiekloof: Ik bl oudste in het team gelukkig geen general Ik ben jaren lid gewei juniorencommissie e trainer en coach van L die nu in 1 en 2 zittew ten heel erg op hetzei veau, qua doen en la» Uitgaan: Op vrijdag 4 ning gaan we vaak n£ kroeg, naar FandangJ Verleiding. En naar F of Scheveningen op I Idool: Michael Jordaj Aandelen: Ja, maar o waard zijn is een twe^ Gouden financiële t mogen mensen me A bellen. Slechte gewoonte: ifl tegen mijn verlies, ml Dat zou een slechte sm kunnen zijn, maar il een voordeel. Crescendo: Ons molj noeg: 'Niet de groot» gezelligste'. Dat is eq Overstappen: Vorig ik de overstap makel Sporting Trigon, mal door die blessure ni£ noeg. Dat lag erg ge1 is dat niet meer aan I ben erachter gekom 1 Crescendo mijn clutf tijd zal blijven. Toekomst club: HetJP de korfbalwereld stel lijker om jonge jongd krijgen. Die laezen vi voetbal. Maar wij hel rond de 150,160 ledi moeilijke tijden. Ik zlOS positief in. De aanvii uit de jeugd is goed. Ij Tekst: Janet van Dijk Foto: Hielco Kuipers woensdag 25 septemq 'Hij laat niet bepaald in elke wedstrijd zien wat hij kan. Ik begrijp daar niets van' Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode e tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-n ;°P redactie.ld@damiate.hdc.nl ittin DUW, Sterke punt: Aanvallen, sco- Roger Lemerre. Foto: AP tunis - Roger Lemerre wordt de nieuwe bondscoach van Tune sië. Hij leidde tijdens het we reldkampioenschap in Japan en Zuid-Korea de Franse nationale voetbalploeg, maar kon vertrek ken na het volledig falen van de titelverdediger. De Fransman volgt in Tunesië Youssef Zouaoui op, die de ploeg tijde lijk onder zijn hoede had. Hij verving in juli Ammar Souayeh die net als Lemerre faalde tij dens het WK. Lemerre zit op 12 oktober voor het eerst op de bank tijdens de oefeninterland tegen Portugal, aldus een offi cial van de Tunesische voetbal bond gisteren. zwolle - Maarten Schops is toegevoegd aan de selectie van FC Zwolle. De Belgische voet baller, die geen contract kreeg bij zijn vorige ploeg RKC Waal wijk, speelt in elk geval tot juli 2003 op amateurbasis bij de promovendus uit Zwolle. De 26-jarige Schops koos zelf voor deze constructie, omdat hij graag op het hoogste niveau wil blijven voetballen. Voorzover bekend zijn er nu drie voetbal lers die zonder salaris in het be taald voetbal actief zijn. Naast Schops zijn dat Igor Komejev bij NAC en Carlos Fortes bij Sparta. Roosendaal - RBC-middenvel- der Ramon Luyten is zeker voor een jaar uitgeschakeld wegens een afgescheurde kruisband. Luyten viel afgelopen weekein de geblesseerd uit in een duel met Jong RBC Roosendaal. De 20-jarige voetballer werd on middellijk geopereerd aan zijn knieband en meniscus. Later bleek dat ook zijn kruisband is afgescheurd. Luyten was net hersteld van een knieblessure. aimere - Zondaghoofdklasser FC Omniworld en Ajax onder zoeken de mogelijkheid van sa menwerking. Voorwaarde is dat de Almeerse organisatie toe treedt tot het betaalde voetbal. De samenwerking betreft onder meer het verstrekken van advie zen op technisch, commercieel en financieel gebied. Verder wordt er over gedacht om Ajax- spelers, die nog niet rijp zijn voor de eredivisie, tijdelijk te stallen bij FC Omniworld, als dat de eerste divisie ingaat. Een dergelijke overeenkomst heeft Ajax al met HFC Haarlem. Die samenwerking loopt tot en met 2005. De Leidse bokser Gofard Mousasi heeft tijdens de in terland Duitsland - Nederland goed gepresteerd. In Dusseldorf sloeg de pupil van Chris Lan- trok de 17-jarige Duitser Jimmy Branderhorst knock out. De te genstander van Mousasi had tot nu toe slechts éénmaal ver loren. Aan de feuilleton Jeffrey Rut ten komt maar geen einde. De voormalig spits van ADO Den Haag, Quick Boys en Scheve ningen koos deze zomer voor Tonegido, maar ging kort voor het begin van de competitie in op een aanbieding van Ber- chem Sport (België). De KNVB verbood dit en Rutten schakel de de WCS in. Om alles nog in gewikkelder te maken; Rutten heeft gewoon in het tweede elf tal van Berchem Sport meege speeld. Rutten scoorde en gaf een assist. Het laatste woord is aan de KNVB. FC Lisse-speler Ronald Schaap kreeg in de wedstrijd te gen Roodenburg 'panne' met zijn linker voetbalschoen. De student heeft maar één paar schoenen en kon de wedstrijd niet voorzetten. Pupil van de week, Justin Stegeman (11 jaar), bood uitkomst. Hij heeft schoenmaat 43 waardoor Schaap de wedstrijd toch kon uitspelen. De 25- jarige Hoek-speler Bar ry van dc r Hoek speelt zaterdag tegen Ter Leede zijn laatste wedstrijd. De spits gaat zaal voetballen en als verslaggever aan de slag bij de Provinciale Zeeuwse Courant. Van der Hooft blijft alleen in noodgeval len nog beschikbaar voor de koploper van de zaterdag hoofdklasse. Rocky Pitti, selectiespeler van Noordwijk, is inwoner gewor den van Leiden. Erwin Crooy (ex-Ter Leede) speelt tegen woordig in het eerste elftal van De Beursbengels. Voorschoten '97 is schuldig verklaard aan het staken van de bekerwedstrijd tegen SV '35. De club moet een boete betalen van 158 euro. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Sparta wordt bij SJC in Noordwijk een sponsorcontract getekend met hoofdsponsors H.P. van Nieuwkerk en de ge broeders Hoogeveen. Subspon sors worden Van Abswoude en De Lange Sport. De KNVB is op zoek naar voetbalclubs die de finales van de Amstel Amateur Cup en Landelijke beker voor vrouwen willen organiseren. De finales moeten begin juni op één com plex gehouden worden. De ver eniging moet in de kantine wel een contract hebben met Hein- enken (bij voorkeur Amstel). Zondag 29 september wordt voor de 13de maal het Haring en Wittebroodtoemooi bij Do ren. Zwakke punt: Verdedigen. Hoogtepunt: De twee jaren onder Robin Sommeling. Toen zijn we vier keer kampioen ge worden. Zowel in de zaal als op het veld gingen we van de derde naar de eerste klasse. Dat is een jaar of vijf geleden. Dieptepunt: Dat ik mijn achil lespees scheurde. In de Vijf Meihal - ik zal die plek nooit vergeten. Ik heb toen ook een tijd niet gespeeld, de revalida tie kostte een half jaar, drie kwart jaar, en de zin was ook even weg. Maar nu gaan we er weer vol voor. Leukste tegenstander: Dit sei zoen zijn we ingedeeld met drie andere clubs uit de regio. Derby's zijn de leukere wed strijden, daar kijk je meer naar uit. Er komt veel publiek op af. Kampioen in de derde klasse: Wij natuurlijk! Ja, als je je niets verbeeldt, dan ben je niets, hè. Ik denk dat de wedstrijd van zondag tegen De Danaïden •doorslaggevend is voor de vraag wie er doorgaat. Vakantieland: Een van mijn hobby's is reizen. We proberen zoveel mogelijk landen te zien. Het afgelopen jaar zijn we naar Cuba geweest, mooi en bijzon der. Mooiste plekje in de stad: Goedemorgen! Leiden vind ik het gezelligst op 3 oktober. Grootste fan: Ma Albers. De glasgow/gpd - Dick Advocaat heeft in zijn laatste we ken als technisch directeur van Glasgow Rangers voor veel commotie gezorgd door zijn sterspeler Ronald de Boer openlijk te bekritiseren. In een exclusief afscheids- interview met de grootste krant van Schotland laat Ad vocaat weten dat Ronald de Boer niet kan voldoen aan de hoge verwachtingen in Glasgow. Advocaat dacht dat De Boer de nieuwe Brian Laudrup van Rangers zou worden toen hij hem voor 15 miljoen gulden kocht van Barcelona in de zomer van 2000. „Ro nald heeft de kwaliteiten om een van de beste spelers in de geschiedenis van Glasgow Rangers te zijn, maar hij laat niet bepaald in elke wedstrijd zien wat hij kan. Ik begrijp daar niets van." Opmerkelijk was al dat Advocaat eerder deze maand de Nederlander als enige van alle gevestigde namen buiten de selectie van het Nederlands elftal voor de EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Wit-Rusland liet. Doordat hij nog tot 1 november in dienst is van Rangers heeft Advocaat nog iets meer dan een maand twee petten op. Bij de volgende interland zal blijken of hij als bondscoach nog vertrouwen heeft in Ronald de Boer. Als technisch directeur van Rangers zegt hij dat De Boer nog anderhalf jaar de tijd heeft om zijn reputatie waar te maken. „Ik hoop dat hij zal presteren", zegt Advocaat, die door De Boers schoonvader Rob Cohen wordt ver weten dat hij niet goed communiceert met de speler. Een international met ruim 70 interlands achter zijn naam had een goede uitleg moeten krijgen van Advo caat, zeker omdat hij een van de beste spelers is die het Nederlandse voetbal op dit moment rijk is, vindt Cohen. Geen spijt Advocaat heeft geen spijt dat hij Ronald de Boer heeft gekocht. De enige speler die hij nooit had moeten ko- penfêegt hij nu, is de Noor Tore Andre Flo. Die kostte bijna 20 miljoen euro. Ronald de Boer heeft nog niet gereageerd op de kritiek van Dick Advocaat, maar hij heeft wel laten weten dat er meer zijn die de jacht in Schotland op hem hebben ge opend. .Advocaat had eerder al gewaarschuwd dat ik kritiek kon verwachten als het een keer minder zou gaan. Dat gebeurt nu eenmaal met de bekendere jon gens in een elftal," aldus De Boer. Na de laatste uitwedstrijd in de UEFA Cup (in Tsjechië) schreef een journalist dat hij de hele avond op het veld had gezocht naar Ronald de Boer en dat hij hem niet had kunnen ontdekken. „Toch stond hij in de opstel- ling." Dat artikel hadden de spelers van Rangers de volgende dag uitgescheurd en op de muur geplakt. Er werd door alle spelers hartelijk om gelachen, behalve door De Boer zelf. „Ik wilde bij de volgende wedstrijd een T-shirt on der mijn shirt doen met de tekst 'Here I am' en dat wil de ik laten zien als ik zou scoren. Uiteindelijk heb ik me niet willen verlagen. Ik probeer er boven te staan, maar leuk is het niet." leiden - De korfballers van Per nix hebben zich ten koste van Fiks geplaatst voor de derde ronde van het toernooi om de districtsbeker. De Leidse eerste klasser kreeg voldoende weer werk van de derdeklasser uit Oegstgeest, maar won met 11- 15. Tempo bleef met vier inval lers gemakkelijk overeind tegen Olympiek: 16-22. De Alphena- ren hadden het alleen in de eer ste helft moeilijk, omdat de te genstander zeven (benutte) strafworpen mee kreeg. Derde klasser Madjoe had lange tijd zicht op een stunt tegen eerste klasser VEO. De Rijnsburgers gaven in de laatste drie minuten een 14-11 voorsprong uit han den (14-14) en verloren na ver lenging met 16-18. Zij mogen nog hopen als lucky loser de volgende ronde te halen. Naam: GertjanHensing. Sport en club: Korfbal bij Crescendo. Geboren: Op 28 oktober 1974 te: Leiderdorp. Woonplaats: Leiden. Vorige clubs: Geen. Ik ben op mijn vijfde lid geworden van Crescendo. Partner: Ik heb een vriendin, Femke. Zij korftbalt niet. Beroep: Financieel account manager bij de Fortis-bank in Leiderdorp. Lengte: 1.88 meter. Gewicht: 90 kilo. moeder van een oud-vakge noot. Andere activiteiten voor de club: Ik ben lid van het team CDP. Dat is vier jaar geleden opgericht om de kloof die er toen was tussen de senioren en de jeugd te dichten. Het was moeilijk om jongeren in de pu bertijd voor de club te behou den en met een groep van vier hebben we toen geprobeerd door Mark Goosen leiden - Remco Tuinenburg kreeg afgelopen weekeinde de hoogte beoordeling bij alle regionale hoofdklasseclubs: een negen. De kee per van Quick Boys was door een reeks goede reddingen én het stoppen van een strafschop er verantwoordelijk voor dat de Kat- wijkse club aan een doelpunt voldoende had tegen Rijnsburgse Boys. Tuinenburg klimt door zijn prestatie naar de derde plaats in het klassement achter Hicham Rbii (Ter Leede) en Vincent Bon (Katwijk). Quick Boys haalde gemiddeld de hoogste score van de week(7,27). SPELERSKLASSEMENT 1. Hicham Rbii (Ter Leede) 8,00 2. Vincent Bon (Katwijk) 7,75 Remco Tuinenburg (Quick Boys) 7,75 4. Bartjan Onderwaater (Rijnsburgse Boys) 7,67 5 Guillermo van Berkum (Rijnsburgse Boys) 7,50 Raymond Flaton (Quick Boys) 7,50 Lennert Hegie (Rijnsburgse Boys) 7,50 Eef Schoneveld (Quick Boys) 7,50 9 Martijn Ravensbergen (Noordwijk) 7,33 lb Mark Helder (Katwijk) 7,25 Jack Honsbeek (Ter Leede) 7,25 Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,25 Carlo van Zeist (Ter Leede) 7,25 CLUBKLASSEMENT Club dag gemiddeld 1. Noordwijk (6,83) 6,84 Ter Leede (6,92) 6,84 3. Katwijk (7,00) 6,76 Quick Boys (7,27) 6,76 5. Rijnsburgse Boys (6,93) 6,60 67FC Lisse (5,92) 6,37 Remco Tuinenburg. Archieffoto: United Photos De Boer breda/gpd - Schietsport is rede lijk onbekend in Nederland. Toch is er een absolute topper binnen de landsgrenzen: Ernst Rolffs (33). Tijdens de Europa cup Final schieten, vorige week in Zwitserland, won hij op een onderdeel goud en vestigde twee Nederlandse records. Goud was er op de 300 meter liggend schieten met een groot kaliber geweer. Rolffs behaalde een score van 599 punten uit 600 en was daarmee de sterkste in het deelnemersveld van de twintig beste scherpschutters van Europa. Hij brak daarmee zijn eigen Nederlands record. Ook vestigde hij een nieuw Ne derlands record op een onder deel waar in drie houdingen moest worden geschoten met een standaard kaliber geweer. Op het WK in Finland dit jaar schoot Rolffs zichzelf, tot zijn ei gen teleurstelling, niet in de prij zen. Daarom was de scherp schutter extra gedreven om tij dens de Europacup Final wel een goed resultaat te behalen. En dat lukte. „Dit is voor mij de hoofdprijs van het seizoen. Na het WK is dit het hoogst haalba re en dat maakt mijn seizoen tot een groot succes", zegt een ge lukkige Rolffs. Rolffs ging naar de Europacup Final met het doel om een podi umplaats te behalen. Dat hij goud zou pakken, daar had hij geen geld op durven zetten. Rolffs: „Ik wist wel dat het mo gelijk was, maar het zou erg moeilijk worden, aangezien ie dereen daar ongeveer even goed is. Alles moet kloppen op zo'n moment. Je moet goed in je vel zitten, rustig zijn, maar het be langrijkste is dat je je goed con centreert. Vijf minuten je con centratie verliezen en je mist punten. Dan kun je het verder Ernst Rolffs: „Ik heb, denk ik, talent voor de sport. Ik ben erg geduldig, raak niet snel van mijn stuk en kan me erg goed concentreren." Foto: GPD/Johan Wouters wel schudden. Het is zeker geen kwestie van geluk geweest." In landen als Zwitserland, Scan dinavië en Duitsland is de schietsport populair. Daar ko men ook de beste schutters van daan. Zij zijn beroeps en doen de Jiele dag niet anders dan schieten. Toch kan Rolffs zich in dat gezelschap goed weren. „Ik heb, denk ik, talent voor de sport. Ik ben erg geduldig, raak niet snel van mijn stuk en kan me erg goed concentreren. Dat zijn ook de eigenschappen die je nodig hebt om goed te preste ren in deze sport." De scherpschutter heeft zeker nog ambities. „Ik wil nog een keer een podiumplaats behalen op een WK, maar mijn uiteinde lijke doel zijn de Olympische Spelen in Athene in 2004. Daar wil ik goed presteren op mijn fa voriete onderdeel, het liggend schieten met een klein kaliber geweer. Tot de top behoor ik nog niet, maar mijn zelfvertrou wen is door mijn overwinning wel enorm gestegen. Ik verbeter mezelf nog steeds, dus ik heb goede hoop dat ik over twee jaar naar Athene mag. Voorlopig ga ik ook nog wel door. Zolang ik er plezier aan beleef, blijf ik het doen. Aangezien de schietsport niet aan leeftijden is gebonden, kan ik nog wel een tijdje blijven hangen." Met de Europacup Final is het internationale seizoen ten ein de. „Ik vond dit een mooie af sluiting van het seizoen", zegt de schutter.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20