rr De eer gaat naar Edwin Zoetebier SPORT Wenger: 'Uitwedstrijden zijn geen obsessie voor Arsenal Rt Koeman wacht op Litmanen ifici Ronald Waterreus speelt ^lotero heeft ritzege Van Nistelrooy: 'Beste wedstrijd van het seizoen' woensdag 25 SEPTEMBER 2002 [J iziliaan: do komt iet in actie [et lang verwachte 1 Ronaldo bij Real t nog even op zich Real-trainer Vicente ue liet gisteren weten inse aanvaller het Champions - I met Racing Genk, e partij is. De Brazili- valler, voor 45 mil- overgenomen van In- Ie, kampt met een iure aan de linkeren- Ij! m gisteren verhinder- trainen. Zijn debuut linklijke werd eerder wegens een spier de linkerkuit. ïseun ;'d. 1 mn de takt zware iP Prato irc Lotz behoorde de GP Industria tot de slachtoffers partij vroeg in de imburger van Rabo- naar het ziekenhuis ingen nodig waren nd boven het rech- ichten. Ook werden lakt van de rechter- rc heeft gelukkig ken", vertelde Adri van Houwelin- land. De Italiaan An- ak een jukbeen. door Frank van den Heuvel eindhoven - Van de negentien uitwedstrijden die Arsenal heeft gespeeld in de Champions Lea gue, heeft de Londense ploeg er maar vier gewonnen. De laatste uitzege werd behaald in februari 2001, tegenstander was toen Olympique Lyon. Daarna werd zeven keer verloren en één keer gelijkgespeeld. Arsenal-trainer Arsène Wenger wil desondanks niet spreken van een 'obsessie'. „Niet wat mij be treft en ook de groep ziet het niet zo. De geschiedenis is ook wat genuanceerder. Afgelopen seizoen waren de resultaten buitenshuis slecht, in de jaren daarvoor viel het wel mee. We hebben geen probleem met uit wedstrijden en dat bewijzen we in de Premier League", zei de Fransman gisteren tijdens de persconferentie in Eindhoven. Voor Arsenal is de wedstrijd van vanavond de eerste op Neder landse bodem in 31 jaar. De 'Gunners' speelden nog maar twee keer eerder in Europa Cup- verband in Nederland, beide ke ren tegen Ajax. In de nationale competitie gaat het Arsenal vooralsnog voor de wind. De ploeg neemt de kop positie in met zeventien punten uit zeven wedstrijden. Wenger: „De overtuiging en het zelfver trouwen zijn er. Dat is een goe de basis. Vervolgens komt het aan op hoeveel inzet en inspira tie we kunnen brengen tegen PSV, dat een goed elftal heeft en net als Arsenal in een goede vorm verkeert." Arsenal maakt er een kort tripje van. Gistermiddag kwam de se lectie aan, vanavond na de wed strijd staat het vliegtuig al met draaiende motoren te wachten. De Engelsen maakten geen ge bruik van de mogelijkheid om gisteravond in het Philips Stadi on te trainen. Wenger reageerde niet eens serieus op suggesties dat er, zoals PSV-trainer Hid- dink zei, een bepaalde arrogan tie spreekt uit die houding. „Hoe kun je een Champions League-duel nu niet serieus ne men?" Het is volgens hem een praktische keuze. „Nu we om de drie dagen een wedstrijd heb ben, is het toch al moeilijk om goed te trainen. Een ander sta dion maakt het dan extra lastig, omdat je de gang van zaken niet kunt controleren. Daarom heb ben we gewoon vanochtend ge traind, heerlijk op ons eigen veld." Daarbij is de reistijd tussen Lon den en Eindhoven wel erg kort. „Maar 45 minuten met het vliegtuig, dat maken we in de ei gen competitie ook vaak genoeg mee. Buiten het psychologische effect zie ik bovendien weinig voordelen van het trainen in het stadion. Wel een nadeel; vaak lijdt het veld ervan als er zo kort voor de wedstrijd nog twee ploegen op trainen." In voorgaande seizoenen han teerde Wenger het roulatiesys teem, Dennis Bergkamp heeft er vaak genoeg zijn kanttekeningen bij geplaatst. Dit seizoen veran dert Wenger de samenstelling van de bank regelmatig, de eer ste elf zijn aan minder wisselin gen onderhevig. De Fransman wilde de opstelling nog niet ge ven, maar veel verrassingen zit ten er naar verwachting niet in. Bergkamp zal vrijwel zeker sa men met Henry de voorhoede vormen. Wenger: „Dennis is momenteel erg fit, hij geeft ons voortdurend het gevoel dat hij in een wed strijd de beslissende bal in huis heeft. De kans dat hij speelt, is erg groot" eindhoven/anp - Ronald Wa terreus van PSV is net op tijd hersteld van een spierblessure in rijn bovenbeen. De doel man, die deze week rijn con tract met PSV hoopt te verlen gen tot juli 2005, maakt van avond in de thuiswedstrijd te gen Arsenal zijn rentree. Ook verdediger Kasper Bögelund en aanvaller Leandro, die last hadden van lichte blessures, Stijlvol optreden doelman houdt Feyenoord in Newcastle overeind n schorsing rode kaart riek en rode kaart in het 0 voetbal is voortaan ii ch een schorsing voor Bijbi e een wedstrijd. Ook l-jarig |den of uitspraken van ie, di hteraf iets anders uit- nen ag de bestrafte voet- stens een wedstrijd erd 1. Er is slechts één g< ing: als een scheids- Rusl hteraf zijn ongelijk 1 vro let uitvoerend comité ertrol reldvoetbalbond FIFA en na iesluit gisteren in Zu- de W nen. De werking er- ch dejver een maand in, zo i-voorzitter Sepp >ds 1 recte aanleiding voor zevei gel is een incident in ogtep d, waar onlangs de Rusl jond een met rood 1 con peler vrijsprak. „We mee de scheidsrech- ische ermen", motiveerde de wor< «ate Cyprus niet dwe 'enwaard >k va igd 1 )e voetbalinterland gale ël en Cyprus wordt 2r vei lion Galgenwaard af- olitie, gemeente egen FC Utrecht hebben sma laniem negatief ge- risch p het informele ver- Ie ech raël. Gezien de ver- ra, a an het stadion wordt )e te eidsrisico te groot ge- igall, - Cyprus, een EK- doel sduel, staat voor 16 oktober op het a. Israëlische voet ogen, gezien de ge- tuatie in het Midden dn FIFA en UEFA geen ïale wedstrijden in organiseren. door Marcel van der Kraan Newcastle - De terugkeer van Edwin Zoetebier in het noorden van Engeland was er een in volle glorie. De man die in de achter tuin van Newcastle, bij het nabu rige Sunderland, niet slaagde, hield Feyenoord gisteravond overeind in de Champions League (0-1 tegen Newcastle United) en stuurde de Rotterdammers naar de tweede plaats in groep D ach ter Juventus. Zoetebier, 'from zero to hero'. De blonde Volendammer was in het met 41.000 fans bijna uitver kochte SL James' Park de held die Feyenoord achter de defen sie nodig had om voor de twee de keer in de geschiedenis op Engelse bodem een overwin ning te boeken. Het was natuurlijk bekend ter rein voor Zoetebier, die in het seizoen 1997-'98 na een flop te rugkeerde naar Nederland en voor Feyenoord tekende. Daar om genoot hij intens van rijn rentree op Tyneside, de streek waarin Newcastle en Sunder land huizen. Feyenoord is op dit moment een hechte ploeg, waarin de spelers elkaar veel gunnen. Met uitzondering van de nieuwe buitenlandse sterren kent ieder een de geschiedenis van Zoete bier bij Sunderland, waar hij nooit één wedstrijd op het hoogste niveau mocht keepen. En dus hadden ook Van Hooijd- onk, Van Wonderen, Bosvelt en de andere Feyenoorders het naar hun zin na het laatste fluit signaal. Nagenoeg het hele elftal stortte zich op de doelman, die met kunst en vliegwerk en soms het hoofd of been van Shinji Ono en Brett Emerton de nul handhaafde. Zoetebier had vanaf de eerste minuut rijn handen vol en kon pas in de 93ste minuut weer adem halen. Als Feyenoord na de vroege treffer van Sebastian Pardo, die rijn eerste goal in Rotterdamse dienst maakte, een paar keer wat slimmer en doel treffender was geweest zou de overwinning al veel eerder rijn veilig gesteld. Maar omdat Tho mas Buffel, Chong-gug Song en Shinji Ono vrij voor de keeper geen kans zagen het werk af te maken, bleef de druk op het doel van Feyenoord groot. Newcastle kreeg tien hoek schoppen, zocht via Alan She arer voortdurend het luchtge vecht en was een aantal keren heel dicht bij de gelijkmaker. In totaal kwamen de Britten twaalf keer gevaarlijk in de doel- mond terecht, waarbij de kans van invaller Lua Lua de aller- ago Botero wint niet de Colombiaan de 4 lucht kan steken is 1 een grote wed- 'Twien was het zo ver in Bn Spanje. Na ruim ;actie| anoniem meefïet- ler Kitero (rechts) de zes- naante. Vijf renners bleven erdeitoen de Pajares bn beklommen; be- I de Spanjaarden Perez (links), Plaza, Aitor Osa en Gutierrez. Perez probeerde het in de slotkilometers alleen zoals hij dat eerder in de rit naar Ubrique ook had gedaan. Toen viel de renner van Team Coast kort voor de finish stil, ditmaal sloot Botero zich bij hem aan. Perez werd in de sprint de kop opgedrongen, ging laat aan maar zag Botero in zijn grote versnelling nog net voorbij komen. Foto; EPA Feyenoord-keeper Edwin Zoetebier stompt de bal weg. „Hij heeft vanavond als een kerel staan keepen en dat is het grootste compliment dat ik hem kan maken", zei trainer Bert van Marwijk. Foto: Reuters grootste was. Pierre van Hooijdonk zei dat hij door het optreden van Zoetebier niet in de rats had gezeten. „Zoetebier straalt iets uit en dat was juist in zo'n Engelse wed strijd heel belangrijk. Hij liet blijken: alles is voor mij. En zo keepte hij ook", complimen teerde van Hooijdonk rijn kee per. „Met zo'n vent in het doel creëer je geen onzekerheid. De hele ploeg krijgt daardoor een beetje lucht en vertrouwen." Bert van Marwijk vond Zoete bier zelfs 'geweldig'. „Hij heeft vanavond als een kerel staan keepen en dat is het grootste compliment dat ik hem kan ma ken," zei de coach. „Het gaat natuurlijk om de hele ploeg, maar Zoetebier mag er na deze wedstrijd wel even uitgelicht worden. Hij had echt alles." Met een krachtpatser als Alan Shearer, de beste kopper in de Premier League, en het oppor tunistische spel van Newcastle had Van Marwijk vooraf aange geven dat de ploeg die fysiek het sterkste uit de strijd zou komen ook zou winnen. Daarbij had hij op het bord een dikke streep onder de naam van Zoetebier gezet. Het eigen succes werd door Zoetebier na afloop al weer op rij geschoven. De Britse media hingen aan rijn lippen en kon den nauwelijks geloven dat dit dezelfde doelman was die in de jaren negentig bij Sunderland de concurrentiestrijd van de Fransman Perez had verloren. „Voor mij was het geen revan che," zei Zoetebier. „Ondanks alles heb ik in Engeland een mooie tijd gehad. Ik ben nu al leen nog maar met Feyenoord bezig. Ik heb heerlijk gekeept en vind dat we met een gelijkspel tegen Juventus en deze overwin ning een droomstart in de Champions League hebben ge maakt." Daar moesten de Brit ten het mee doen. Newcastle United ligt ondanks SCOREBORD de grootheid van de club en de ambities van Bobby Robson voorlopig ver achter in groep D. Ook deze Premier League-club kon Feyenoord niet klein krij gen. Pierre van Hooijdonk vindt dat de uitstraling van de UEFA- Cupwinnaar internationaal nog veel meer is verbeterd. Fener- bahce, Juventus, nu ook New castle. Het gaat maar door, de lijn van afgelopen seizoen lijkt moeiteloos voort te worden ge zet. Al veertien Europese wed strijden - de strijd om de Super Cup tegen Real even buiten be schouwing gelaten - is Feyen oord zonder nederlaag. Van Hooijdonk: „We hebben een gevoel van: klop ons maar eens. We voetballen vaak goed, doen het in de competitie niet verkeerd en moeten nog maar een ding verbeteren: voor de goal moeten we 'killen'. Als we dat tegen Newcastle hadden ge daan, hadden we het in de tweede helft niet meer zo moei lijk gehad." Newcastle United: Given; Griffin, O'Brien, Dabizas en Hughes; Solano, Dyer, Speed en Robert; Bellamy (77. Lua Lua) en Shearer. Feyenoord: Zoetebier, Emerton, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Song, Bosvelt. Ono en Pardo (84. Lurling); Van Hooijdonk en Buffel. PRIJSVRAGEN Lucky Day, dinsdag 24 september 2-3-10-16-17-20-21-23-27-30-43-45- 49-56-59-68-69-72-74-77 (onder voor behoud) VOETBAL Champions League Groep E Newcastle United (Eng) - Feyenoord (Ned) 0-1 (0-1). 4. Pardo 0-1. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Toeschouwers: 40.540. Gele kaart: Bosvelt, Ono, Van Wonderen (Feyenoord). Juventus (Ita) - Dinamo Kiev (Oek) 5-0 (2- 0). 14. Di Vaio 1-0, 22. Del Piero 2-0, 52. Di Vaio 3-0, 67. Davids 4-0, 79. Nedved 5-0. Scheidsrechter: Stark (Dui). Toe schouwers: 25.000. Gele kaart: Ferrara, Tacchinardi (Juventus), Leko (Dinamo Kiev). STAND Juventus 2 1 1 0 4 6-1 Feyenoord 2 1 1 0 4 2-1 Kiev 2 10 1 3 2- 5 Newcastle 2 0 0 2 0 0-3 Groep F Maccabi Haifa (Isr) - Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (1-0). 27. Ayegbeni 1-0 (straf schop), 60. Ayegbeni 2-0, 86. Ayegbeni 3-0. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Ejio- for, Zandberg (Maccabi Haifa). Bayer Leverkusen (Dui) - Manchester United (Eng) 1-2 (0-2). 31. Van Nistel- rooij 0-1, 44. Van Nistelrooij 0-2, 52. Berbatov 1-2. Scheidsrechter: Wegereef (Ned). Toeschouwers: 22.500. Gele kaart: Balitsch (Bayer Leverkusen), Butt, Ferdinand (Manchester United). STAND Manchester 2 2 0 0 6 7-3 Olympiakos 2 10 1 3 6-5 Maccabi 2 10 1 3 5-5 Leverkusen 2 0 0 2 0 3-8 Programma 1 oktober: Maccabi Haifa Bayer Leverkusen, Manchester United - Olympiakos Piraeus. Groep G RC Lens (Fra) - Bayern München (Dui) 1- 1 (0-1). 23. Linke 0-1, 76. Utaka 1-1. Scheidsrechter: Cortez Batista (Por). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Jere- mies, Kovac, Hargreaves (Bayern Mün chen). Deportivo La Coruna (Spa) - AC Milan (Ita) 0-4 (0-2). 17. Seedorf 0-1, 33. In- zaghi 0-2, 55. Inzaghi 0-3, 62. Inzaghi 0-4. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Toe schouwers: 32.000. Gele kaart: Mauro, Naybet (Deportivo), Pirlo (AC Milan). STAND AC Milan 2 2 0 0 6 6-1 Deportivo 2 10 1 3 3-6 Bayern 2 0 1113-4 Lens 2 0 1112-3 Programma 1 oktober: Deportivo La Co runa - RC Lens, Bayern München - AC Milan. Galatasaray (Tur) - FC Barcelona (Spa) 0- 2 (0-1). 27. Kluivert 0-1, 59. Luis Enri que 0-2. Scheidsrechter: Messina (Ita). Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Klui vert, Gabri, Luis Enrique (Barcelona). Club Brugge (Bel) - Lokomotiv Moskou (Rus) 0-0. Scheidsrechter: Gomes Costa (Por). Toeschouwers: 25.000 Rode kaart: 84. Loskov (Lokomotiv Moskou/2x- geel). Gele kaart: Simons. Serebrenni- kov, Verheyen, Maertens (Club Brugge), h, Ovtsji - - STAND Barcelona 2 2 0 0 6 5-2 Galatasaray 2 10 1 3 2-2 Brugge 2 0 11 12-3 Lokomotiv 2 0 1 1 1 0-2 Programma 1 oktober: Galatasaray - Club Brugge, Lokomotiv Moskou - FC Barcelo- BASKETBAL Nankin (Chn). WK vrouwen. Halve finales: Rusland - Zuid-Korea 70- 53 (44-30), Verenigde Staten - Australië 71-56 (39-29). 5 t/m 8: Spanje - Frankrijk 69-59 (36- 36), China - Brazilië 81-80 (45-38). Om negende plaats: Cuba - Argentinië 92-71 (48-31); om elfde plaats: Joego slavië - Litouwen 62-83 (26-48). TAFELTENNIS Den Bosch. Europese liga. Eerste ronde, eerste wedstrijd. Neder land - Joegoslavië 2-3. Heister - Karakasevic 3-1 (13-11 9-11 12-10 14-12), Keen - Grujic 2-3 (15-13 9-11 11-3 9-11 6-11), Yu - Markovic 0- 3 (7-11 5-11 9-11), Heister - Grujic 3-1 (12-10 4-1111-7 12-10), Keen - Kara kasevic 0-3 (9-11 4-11 7-11). Program ma: 8 oktober Frankrijk - Nederland, 12 november Nederland - Oostenrijk TENNIS Hongkong. Mannen, 425.000 euro. Eerste ronde: Massu (Chl) Stepanek (Tsj) 7-5 6-2, Clavet (Spa) - Larsson (Zwe) 6-4 6-4, Hyung-Taik (ZKo) - Know- le (Oos) 7-5 4-6 6-1. Palermo. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Montanes (Spa) Gaudenzi (Ita) 6-2 6-2, Gonzalez (Chl/2) - Krajan (Kro) 6-3 6-2, Acasuso (Arg/3) - Vincigu- erra (Zwe) 6-3 6-4, Melzer (Oos) - Mathieu (Fra) 6-2 6-2, Martin (Spa/7) - Davidenko (Rus) 6-4 4-2 opgave; Horna - Graca 6-4 4-6 afgebroken wegens regen. Gross (Dui) - Savolt (Hon) 5-7 6-0 afg. Samarkand (Oez). Mannen, challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned/1) - Ma- zur (Oez) 6-3 6-3, Wassen (Ned) - Delga- do (GBr) 6-2 3-6 6-3, Op der Heijde (Ned) - Golovanov (Rus/4) 6-4 6-4. Dubbel, eerste ronde: Wassen/Browne (Ned/Arg/2) - Van Lottum/Delgado 6-1 6- Leipzig. Vrouwen, 600.000 euro. Eerste ronde: Hrdlickova (Tsj) - Bedano va (Tsj) 6-2 3-1 opgave. Barna (Dui) - El ke Clijsters (Bel) 6-4 6-2, Benesova (Tsj) - Suarez (Arg) 6-3 6-1, Shaughnessy (VSt) - Likhovtseva (Rus) 6-3 3-6 6-2, Rittner (Dui) - Daniilidou (Gri) 6-3 3-6 7- 6, Petrova (Rus) - Müller (Dut) 6-3 6-1, Husarova (Slw) - Malejeva (Bul) 3-6 6-2 6-3. Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Eerste ronde: Morariu (VSt) - Torrens Va lero (Spa) 6-2 6-4, Taylor (VSt) - Adriana Serra Zanetti (lta/5) 6-2 7-5, Razzano (Fra) - Fernandez (Arg/3) 6-3 6-3. Ruano Pascual (Spa) - Dominikovic (Aus) 6-2 6- 0. Prakusya (Ino) - Leon Garcia (Spa) 7-5 6-3, Pratt (Aus/4) - Kirilenko (Rus) 6-2 6-4, Antonella Serra Zanetti (Ita) - Talaja (Kro) 7-6 1-6 6-3, Krasnoroetskaja (Rus) - Cara Black (Z1./6) 2-6 6-2 7-6, Neffa- De los Rios (Par) - Morigami (Jap) 6-3 7- 6., Gagliardi (Zwi/7) - Liggan (Ier) 7-6 5- 7 6-4. WIELRENNEN León. Ronde van Spanje. Zestiende etappe. Aviles - León: 1Bote ro (Col) 154 km in 3.32.07, 2. Perez (Spa). 3. Gutierrez (Spa) 0.05, 4. Aitor Osa (Spa). 5. Plaza (Spa). 6. Zabel (Dui) 8.58, 7. Perdiguero (Spa), 8. Glomser (Oos), 9. Torrent (Spa), 10. Artetxe (Spa) 14. Moerenhout. Algemeen klassement: 1. Heras (Spa) 58.55.13, 2. Aitor Gonzalez (Spa) 0.35, 3. Sevilla (Spa) 1.08. 4. Beloki (Spa) 1.57, 5. Mayo (Spa) 2.16, 6. Francesco Casagrande (Ita) 3.56, 7. Garcia Casas (Spa) 4.05, 8. Simoni (Ita) 4.55. 9. Bel- tran (Spa) 5.20, 10. Zubeldia (Spa) 5.26, 84. Moerenhout 1.51.52. Prato. GP Industria Commercio di Pra to. 1. Doema (Oek) 199 km in 4.25.14 (45,130 km/u), 2. Ferrigato (Ita), 3. Ste- fano Casagrande (Ita), 4. Fontanelli (Ita), 5. Baguet (Bel), 6. Bettini (Ita). rijn weer speelklaar. Hiddink begint waarschijnlijk in vrijwel dezelfde opstelling als in de uitwedstrijd tegen Auxeire. Door de rentree \-an Van Bommel, terug van een Europese schorsing, begint Van der Schaaf op de bank. Heintze, die tegen FC Zwolle rust kreeg, is weer linksback, waardoor Bouma naar het middenveld opschuift. milaan/anp - Ronald Koeman beslist pas kort voor de Cham- pions-Leaguewedstrijd tegen In- temarionale of hij Jari Litmanen opstelt. De Fin heeft last van een hamstringkwetsuur. „Hij is een speler op wie je wacht tot de warming-up", zei de trainer gis teren in Milaan. Litmanen trainde apart van de groep, met fysiotherapeut Van Dord. Na de training zei hij: „Het gaat beter dan afgelopen zaterdag toen ik de blessure op liep, tegen RBC, maar het moet nog beter gaan om te kunnen spelen. Zoals ik me nu voel, zal ik woensdagavond niet in de ba sis beginnen. Ik wil geen risico's nemen. Het team heeft ook niets aan mij als ik maar een kwartiertje of zo kan spelen. Voor de wedstrijd doe ik nog een test" Verder kent de opstelling van Ajax weinig geheimen. Centraal in de defensie vervangt Petri Pa- sanen de geschorste Yakubu. De plaats van de geblesseerde John O'Brien, links achterin, wordt ingenomen door Jelle van Dam me in plaats van door Bergdol- mo, bevestigde Koeman. De Belg is pas achttien en heeft am per ervaring in Ajax 1. „Maar dan weet je gelijk wat je in huis hebt", verklaarde Koeman. Koeman past zich niet aan Inter aan. Hij gaat uit van de vaste speelwijze, 4-3-3. Dat geeft de ploeg vertrouwen, aldus de coach, en de spelers hebben al bewezen dat systeem in grote wedstrijden te kunnen spelen. Inter begon de competitie goed, met twee zeges. Vorige week opende de ploeg de Champions League met een 2-2 tegen Ro senborg. „Ze kwamen achter, maar met hun ervaring en kwa liteit speelden ze toch gelijk. Een fout is meteen dodelijk. Tegen Italiaanse ploegen heb je altijd het gevoel dat je beter bent. Ie hebt ook meer balbezit Maar dat zie je niet terug in de score." De vraag is of Inter met twee of met drie aanvallers begint. Afge lopen zondag speelden Vieri en Recoba in de spits en zat aan koop Crespo (Lario Roma) op de bank. De Argentijnse interna tional Crespo is de vervanger van Ronaldo. De (vermoedelijke) opstelling: Steke lenburg; TrabeLsi, Chivu. Fasanen en Van Damme; Galasek. Litmanen en Maxwell; Van der Meyde, Ibrahiinovic en Sikora. ieverkusen/gpd Hij ZOU uit vorm rijn, niet scherp, geen zelf vertrouwen hebben. Maar Ruud van Nistelrooy is altijd scherp. En met rijn zelfvertrouwen is ook niks mis. De spits hielp Manchester United gisteravond uit bij Bayer Leverkusen weer aan drie Champions League- punten. Het werd 1-2, twee goals Van Nistelrooy. Hij had aan drie kwartier genoeg. De tw helft volgde hij op de bai blesseerd. „Ik had wat lai mijn hamstrings, niks ernstigs, maar ik nam liever geen risico, ook niet door de stand." Hij mocht zich al in de handen wrijven met de beste goal en de beste wedstrijd van het seizoen. „Ik heb al eerder goed gespeeld, maar nu waren er niet alleen de momenten, maar ook de goals. Die eerste was zeker de beste van het jaar." „Ik heb in de slotfase wel met kromme tenen ritten kijken", zei Van Nistelrooy, die hartelijk werd toegezongen door de dui zend United-supporters. 'Ruud van Nistelrooy, tralalalala' zon gen ze. De naam werd bijna ac centloos gezongen. Zoals het hoort bij voetballers van wereld klasse.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19