Feyenoord moet wennen aan status Heitinga met Ajax mee naar Milaan SPORT 'Op de bank zaten ze te klooien met de afstandsbediening' id Graig Bellamy kan spelen Commissie van drie pakt problemen Ter Leede aan Heinze Bakker gaat frank en vrij zijn gang in commissie marathon Het draait om geld dinsdag 24 SEPTEMBER 2002 R1 rs Dijk. Archieffoto: AP lijk tweede f kilometer derlan ouwi e n "In ■snell ïgeni ADO-fans tuwarden - ADO Den Haag mag bber geen eigen sup- leenemen naar de uit- tegen Cambuur Leeu- be commissie van be- jde KNVB legde het be- jde Hagenaars tegen opgelegde straf naast ADO Den Haag kreeg straf opgelegd we- jngeregeldheden in de jijd tegen Excelsior op yballers gaan g rmetAcosta tprai Glori res - Ruben Acosta is n in I p het 28ste congres maai emationale volleybal- re] TVB herkozen als Inf. Acosta is al sinds dahet bewind. De Ne- inbreng in de wereld- be ring geworden, want wa roorzitter Herman van lier I eerde niet terug in be- en van de Europese ir vei 'oordigers. Een van de duid ste onderwerpen van eefdi es was de totstandko- De lil een speciale competi- laast leine' spelers (man- ik zij Ü5 meter, vrouwen tot m zij rergadering stemde in naals lorstel. uitro edeii Mer Boudewijn Zen- "1 duel met Junichi In- env1 Fulham. poto: AP Sar redt foor Fulham :ken V rerd $dwin van der Sar loit etten in de competitie- s: in liegen Chelsea een touwd voor Fulham. De ofdrdderby eindigde in 0- rlandthoutse doelman vanjscheidene keren red- ankefer meer op inzetten f tot B-intemational Jerrel uipk. Bij Chelsea ston- d zelve Hasselbaink ook hetj Zenden en Mario li de basis. Zenden zega 66ste minuut ver- jd 'hqor voormalig Ajacied schemkjaer. Bij Chelsea n Bogarde voor het tijden op de bank. 1 'niet invallen. Bizar duel HW-Altior krijgt vreemd staartje sheikh - Zwemster Dijk behaalde giste- nie iarm el Sheikh tijdens in dkampioenschappen jc ter zilver op de vijf Id le df De Nederlandse kwam nd jorhaar korte afstand paar tellen te kort op t jaailnse winnares Viola enav t brons ging naar de Hanna Miluska. „Dit trouwen voor de rest luun Demooi", zei de twee- Jai uiopees kampioene, rival plak op de vijf kilome- gen rel mooi meegenomen, zonder meer ver ziek let was pas mijn twee- filnö ationale medaille op and. Een teken dat Uc ai vorm steek.' rarinj nd Schip keert qstnaar Ajax n Gi frijke iM - John van 't Schip ierla juli 2003 trainer van De trainer die deze FC Twente opstapte, :Ajax overeenstem- eeu eikt over een contract don jaar. Van 't Schip was oonj jeugdtrainer bij Ajax, n pri «Ia drie seizoenen werd laant van Co Adriaanse electie. Mogelijk gaat stivatalige Ajax-voetballer de slag, als de club 31ms jzakelijk vindt. De 38- 't Schip is de opvol- enatierard van der Lem, die r Eri 2003 technisch direc- 'aulapt van de nationale ind in Saudi-Arabië. regü heeft Ajax verzocht vorig er Lem al per 1 okto- Goi|te laten vertrekken, ilm P door Janet van Dijk langeraar - De bizarre voetbalwed strijd tussen HW en Altior krijgt maandagmiddag een opvallend staartje als het ANP meldt dat de pupil van de week de klok op het scorebord heeft stilgezet bij HW, dat in de laat ste minuut van de blessuretijd 2-2 scoorde. Volgens Altior liet de scheidsrechter veel te lang doorspe len. En de ploeg uit Langeraar had al zo'n pech, want de 1-2 was een eigen doelpunt, dat vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd viel. De re dacteur van het Algemeen Nederlands Persbureau kan zijn lol niet op: „De jongeling gaat op voor de titel pupil van het seizoen." Leidenaar Wim Visser is trainer van de derdeklasser uit Den Haag. Complete onzin, zegt hij over het ANP-bericht. Het bord werd niet door de pupil van de week, 'een jongetje van vijf of zes jaar' bediend, maar door een reserve speler, die de tijd 'misschien uit balo righeid of frustratie' wel heeft stilgezet toen HW onverwacht nog op 1-2 kwam. „Maar toen spelers van Altior de scheidsrechter erop attent maakten dat de klok stilstond, wees hij meteen op zijn eigen horloge." Klok Dat klopt, zegt arbiter Plugge uit Pijn- acker. „De klok stond toen op 87 mi nuten, terwijl ik wist dat -ie al op ne gentig minuten had moeten staan. Maar ik heb toen meteen duidelijk ge maakt dat ik op de tijd op mijn stop watch en horloge let. Het scorebord is voor mij irrelevant." Volgens trainer Pieter van Zoest van Altior zaten spelers op de bank van HW 'te klooien' met de afstandsbe diening van de klok, die eerst bij de 84ste en later bij de 87ste minuut werd stilgezet. „Op een gegeven mo ment zat de pupil van de week met het ding in zijn handen, heb ik ge hoord. De scheidsrechter wist het niet meer en trok er negen minuten bij. Dat is heel veel, voor een blessurebe handeling en drie wissels." Arbiter Plugge heeft niet gezien dat re servespelers of de pupil van de week de klok bedienden. Naar eigen zeggen liet hij 'vijf a zes' minuten langer spe len vanwege drie blessurebehandelin gen, drie wissels en twee vrije trappen die nogal wat tijd in beslag namen. „Halverwege de tweede helft stond ik al op 2, 3 minuten extra tijd. Vijf mi nuten bijtrekken bij een amateurwed strijd is niet uitzonderlijk." Pieter van Zoest: „Voor ons was het uiterst teleurstellend dat het nog 2-2 werd. Maar we doen er verder niks mee. Dan wordt het een ja-neespelle tje en dat heeft geen zin. „Onze voorzitter heeft in de bestuins- kamer duidelijk gemaakt dat hij heel erg teleurgesteld was en dat hij het ge drag van de spelers een beetje kinder achtig vond. Ik denk dat HW in het vervolg de afstandsbediening niet meer aan de spelers zal geven. v s mês*K, l ■MHhSBHHH De Feyenoord-selectie traint op het veld van Newcastle United. In het midden trainer Bert van Marwijk. Foto: ANP/Jasper JUinen door Marcel van der Kraan Newcastle - De nieuwe status van Feyenoord is de ploeg voor uit gesneld naar Groot-Brittan- nië. Een paar jaar geleden zou het ondenkbaar zijn geweest dat er in het buitenland zoveel res pect en ontzag voor de Rotter dammers zou bestaan. Maar met de UEFA Cup in de prijzen- kast, de flitsende Europese start van dit seizoen en nieuwe bui tenlandse sterren in het team hangt er plotseling een aureool van internationale klasse rond de nummer drie van Nederland. Vanavond spelen de Rotterdam mers hun tweede Champions- Leaguewedstrijd uit bij New Castle United. Vanaf het moment dat Brett Emerton met de rest van de Feyenoord-selectie voet op En gelse bodem zette, kleefden de cameraploegen van de BBC, Sky en andere commerciële stations aan de Australiër. Supporters van Newcastle United vroegen hem om handtekeningen en wilden een voor een met hem op de foto. Voor de Britten is hij een soort superster in het elftal van Feyenoord. Emerton moest afgelopen zomer een slordige 14 miljoen euro kosten, maar het bestuur van Newcastle kon geen bankgaranties overleggen waar mee de transfer zou zijn gefi nancierd. Toch hoopt men in het noorden van Engeland nog altijd dat Emerton in de winterstop of aan het eind van dit seizoen de over steek maakt. Bert van Marwijk heeft het liever niet. Hij was op gelucht toen de datum van 31 augustus was verstreken en de transfermarkt op slot zat. „Ik wilde Brett altijd al houden, maar soms heb je als trainer niet alles in de hand. Sommige transfers gebeuren in het belang van de club. Maar hij is er geluk kig nog steeds," zei de Feyen- oord-trainer gisteren. De vele publiciteit rond een mo gelijke transfer van Emerton is, zo ontdekte Van Marwijk onder weg naar Newcastle, ook de spe lers van Feyenoord niet ont gaan. De Australische midden velder, die door de komst van Song tegen zijn zin in weer als rechtsback moet spelen, moet in de stad van de 'Geordies' alle grappen over zijn voorlopig mislukte transfer op de koop toe nemen. Emerton is een van de spelers die in het bijna uitverkochte sta dion van Newcastle vanavond de hoge verwachtingen in Enge land moeten waarmaken. Om een transfer te forceren zal hij Newcastle/anp - Graig Bella my kan vanavond met New castle United spelen tegen Feyenoord. De aanvaller van de Engelse ploeg hoeft pas vandaag bij de Europese voet balunie UEFA een verweer schrift in te dienen over zijn gedrag in het duel tegen Dyna mo Kiev. De spits zou een week geleden een verdediger van Kiev een kopstoot hebben gegeven. De uitspraak van de tuchtcommissie van de UEFA over het incident komt op zijn vroegst morgen. Arbiter Itur- ralde Gonzalez miste de over treding van de aanvaller en meldde niets in zijn rapport. De UEFA begon een onder zoek naar aanleiding van tv- beelden. juist op Britse bodem moeten schitteren. Voor Feyenoord en voor Van Marwijk is de gel dingsdrang van Emerton en van de andere buitenlandse spelers in het team de sleutel voor nieu we successen. Want behalve Emerton zijn ook de Chileen Pardo, de Koreaan Song, de Japanner Ono en de Belg Buffel overtuigd van hun eigen kwaliteiten. Ze hebben lak aan reputaties. Zelfs het fysieke geweld of de snelheid waarmee een club als Newcastle in eigen huis speelt, schrikt niet af. Van Marwijk weet wel hoe dat komt. „Song is nieuw in Europa, maar hij heeft een heel wereld kampioenschap meegemaakt. Hij heeft tegen de beste spelers van de wereld gevoetbald. Pardo is in Chili ook A-international. Hij kpmt uit een competitie waarin keihard werd gespeeld. Ono had het vorig jaar even moeilijk en moest wennen aan de fysieke strijd in Europa Cup wedstrijden. Maar ik vind het ongelooflijk hoe hij zich heeft ontwikkeld en hoe hij zich nu presenteert. Wat hij op dit mo ment klaarspeelt is gewoon top. Ik heb er geen ander woord voor." Blijft over Thomas Buffel. Van Marwijk: „Over hem is gezegd door Mariëlle Verstegen bussum - Hij moest nog even wennen aan de andere kant van de perstafel. Heinze Bakker maakte als verslaggever van Studio Sport ontelbaar veel perscon ferenties mee. Gisteren zat hij zelf achter de tafel. Als voorzitter van de nieuwe Ad hoe commissie marathonschaatser De Ad hoe commissie gaat proberen 'de marathonsport professioneel op de kaart te zetten', legde KNSB-voorzitter Jacob Reitsma gisteren uit. 'Professionalisering' was het sleutelwoord tijdens de presen tatie in Bussum. „De rijders hadden al diverse signalen afgegeven en het was nodig dat er nu ook echt wat ging gebeu ren", zei Reitsma. Want het ging niet goed met het mara thonschaatser Vooral organisatorisch niet. „Wij hadden daar al zo vaak op aan gedrongen", gaf Woubruggenaar Henk Angenent, als schaatser vertegenwoor digd in de rijdersraad, aan. „Er werd al tijd wel naar ons geluisterd, maar er werd nooit iets mee gedaan." Na het debacle rond het ONK in Zweden begin dit jaar, bundelden de krachten zich opnieuw. De schaatsers zegden het vertrouwen op in het sectiebestuur ma rathon, dat aftrad. En er werd een werk groep geformeerd, die onder leiding van Relus ter Beek aan de slag ging met de vraag: hoe nu verder? Besloten werd een Ah hoe commissie marathon in te stellen voor een jaar. Die commissie bestaat uit Teun Breedijk (oud-sectiebestuur), Joke Wittenberg (di recteur Sail Amsterdam), Piet van Werk hoven (secretariaat), Henk Portengen (oud-marathonschaatser) en Heinze Bakker als voorzitter. Bakker benadrukte dat hij met de commissie op de eerste plaats wil zorgen voor een goed verloop van het marathonseizoen. „Als je sport wil bedrijven, heb je sporters nodig. Dat is altijd mijn credo geweest, maar dat is in het verleden nog wel eens vergeten." Daarnaast gaat de commissie de punten van aanbeveling uit het rapport Ter Beek uitwerken. „Bedoeling is dat het nieuwe sectiebestuur die punten dan in het be leid kan opnemen", zei Bakker, die niet uitsloot dat de huidige commissie in de toekomst verder gaat als nieuw sectiebe stuur. „Maar dat moeten we over een jaar maar eens bekijken." Henk Angenent was op zich tevreden met de komst van de nieuwe commissie. „Wij zijn als rijders redelijk tekeer gegaan SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day, maandag 23 september 3-4-12-16-20-24-28-32-33-38-44-47-48- 50-51-61-62-63-65-72 (onder voorbehoud) VOETBAL Eerste divisie Helmond Sport - FC Den Bosch 1-1 (1-1). 33. Michels 0-1, 37 Aelbrecht 1-1 Scheidsrech ter: Van Beek. Toeschouwers: 1900. Gele kaart: Van Es, Streppel (Helmond Sport). Mi chels (Den Bosch). Engeland, Premier League Fulham - Chelsea 0-0. Belgiè, eerste klasse Anderlecht - Excelsior Moeskroen 6-3. BASKETBAL Nankin (Chn). WK vrouwen. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar Eerste koers, 2060 m: 1. Pasha Starlake (Lan- geweg, H.W. jr.) 1 20,6, 2. Nancy Princess 3. Morning Star S. Toto: winnend 1,50; plaats 1,10 2,90 1,80; duo 10,80; trio 44.50. Twee de koers, 2060 m: 1. Nibber F Boko (Vlieger. R.T. de) 1.19,2, 2. Nico Belvedere 3. Nick Beuckenswyk. Toto: winnend 1.20; plaats 1,10 2.40 1,40; duo 9,70, trio 35.80; dubbel winnend 1.80.Derde koers, 2060 m: 1 Brutus Brebro (Mol. Mw. M.H.) 1.20,2, 2 Kym Pro mise 3 Lex Meerswal. Niet gestart: Temper Tantrum Temper Tantrum. Toto: winnend 1,50; plaats 1,00 1,00 1,00; duo 2,70; trio 5,70. Vierde koers, 2060 m: 1. Omega W (Maurix. J.G.P.) 1.18,8, 2. Norto Chaperal 3. Ottofire- Spirit, Toto: winnend 6,30; plaats 2.00 2,60 2,30; duo 61,70; trio 237,20. Vijf de koers, 1720 m: 1. Paristenne DB (Wage naar, Mw. S.) 2060, 2. Neverending Way 3. Offensief Niet gestart; Lovejoy. Toto.- winnend 3,30; plaats 1,20 1,00 1,10; duo 8,50; trio 18,70. Zesde koers, 2060 m: 1Norma (Ober- mei|er, D.) 1.20,3, 2 Pegasus Dragon 3. Ne- ma Cartouche. Toto: winnend 11,70; plaats 2.40 1.60 5.80; duo 59,90. trio 552.90. Ze vende koers, 1720 m: 1 Legend Limburgia (Roeges. K.) 1 19.6, 2. Jasmin Signal 3 Juni. Niet gestart After Storm. After Storm. Toto; winnend 6,00; plaats 1,30 1,60 1,30; duo 23,20; trio 91,90. Achtste koers. 2060 m: 1 Radma Sole(Pools, R L.) 1,22,7. 2 Piet van Jawa 3 Renaissance. Niet gestart: Ninja. Toto; winnend 2,00; plaats 1,30 1,40 1,60; duo 19,90; trio 55,10. Negende koers, 2060 m: 1 Nancy Cartouche(Martens, Mw. C.E.) 1.18,9, 2. Northern Champ 3. Kid of Flora. Toto-, win nend 2,50; plaats 1,10 1,40 1,30; duo 11,30;'trio 33,10. Tiende koers, 2060 m: 1. Pay Lucky LadylBakker. Mw. P.) 1.21,6, 2 Rambling Rose A 3. Pressley 4 Rosebud TH. Toto; winnend 8,50; plaats 2,70 2,20 1,40; duo 53,80; kwartet 1655,90 Totalisatorom- zet: 63.860,50. TENNIS Leipzig. Vrouwen, 600.000 euro. Kwalificatie, finaleronde: Chladkova (Tsj/3) - Boogert (Ned) 7-6 1-6 6-4. Eerste ronde: Myskina (Rus/6) - Dechy (Fra) 2- 6 6-1 6-3, Grande (Ita) - Majoli (Kro) 7-6 6-1. Hantuchova (Slw/5) - Srebotmk (Slv) 4-6 6-3 6-3. Palermo. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Ulihrach (Tsj) - Vicente (Spa/4) 6-1 6-2, Squillari (Ita) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6-1, Coutelot (Fra) - Portas (Spa) 6-2 3-6 6-4,,Ferrer (Spa/5) - Labadze (Geo) 6-4 4- 6 6-1, Montanes (Spa) - Gaudenzi (Ita) 6-2 6- Amsterdam - John Heitinga is op het laatste moment toegevoegd aan de selectie van Ajax die van daag naar Milaan is gereisd. Ajax speelt morgen de tweede Cham- pions-Leaguewedstrijd tegen In- ter. Heitinga speelde gisteravond nog met Jong Ajax een helft te gen Jong PSV. Vlak voor dit duel had hij te horen gekregen dat hij bij de selectie zat. De 18-jarige Alphenaar is lang geblesseerd geweest en ziet zijn uitverkie zing als een flinke opsteker. „Toen ik terugkwam na mijn blessure had ik wel wat achter stand op de rest van de groep. Ik voelde de laatste tijd wel dat ik er weer dichter tegenaan zat", aldus de verdediger op de web site van Ajax. De Amsterdammers moeten het morgen tegen Intemazionale, stellen zonder linkerverdediger John O'Brien, terwijl de inzet baarheid van Jari Litmanen een groot vraagteken is. O'Brien kampt met een achillespeès- blessure en gaat ook niet mëe naar Milaan. Litmanen heeft last van een hamstringkwetsuur. Trainer Ronald Koeman hëeft hoop dat de Fin op tijd fit is. Lit manen is zeker in internationale wedstrijden belangrijk voor de ploeg, aldus Koeman. „Hij is een twijfelgeval en dat blijft hij tot de wedstrijd, maar we heb ben nog twee dagen." Met twintig spelers vertrok Ajax vandaag naar Italië. Onder hen ook Richad Witschge, Aron Win ter en Andre Bergdolmo. Zij ontbraken afgelopen zaterdag in de competitiewedstrijd tegen RBC in de selectie. O'Brien wordt vervangen door de Belg Jelle van Damme. Koe man kan ook geen beroep doen op centrale verdediger Yakubu, die geschorst is. Zijn plaats wordt ingenomen door Pasanen of Bergdolmo. „Maar ik maak me geen zorgen, ik heb alle ver trouwen in de spelers die gaan spelen tegen Inter." dat hij het dit seizoen allemaal niet zou kunnen bolwerken. Maar kijk eens hoe fantastisch hij zich staande houdt en wat hij met zijn snelheid betekent voor de ploeg. Bij hem telt weer mee dat hij vanaf zijn jongste jeugd bij Feyenoord speelt en weet hoe er in Nederland wordt ge voetbald." De hosanna-stemming rond Feyenoord duurt net zo lang totdat de ploeg een keer stevig onderuit gaat. Het zou verbazen als dat in Newcastle gebeurt. „Toch is het voor geen enkele club makkelijk om in Newcastle te spelen. Het publiek is een mix van Rangers en Fenerbahce", weet Van Marwijk van zijn assis tent John Metgod. De laatste voetbalde jarenlang in Engeland en ging de afgelopen weken nog eens Idjken in de stad aan de Engelse oostkust. „John heeft precies verteld hoe het er hier aan toe gaat. Met Alan Shearer heeft men een levensgevaarlijke spits in huis. Als je al zoveel jaar zoveel goals maakt ben je als spits heel belangrijk voor een team." Opstelling Feyenoord: Zoetebiec Emerton, Van Wonderen, Paauwe, Rza- sa; Song, Bosvelt, Ono. Pardo; Buffel. Van Hooijdonk. was om nog verder te gaan. Het bestuur geeft in de verkla ring toe dat de oorzaak van het conflict op het financiële vlak ligt. De club heeft moeite af spraken na te komen met spe lers nu de belastingdienst de voetbalclubs streng controleert Spelers willen bepaalde vergoe dingen netto ontvangen, terwijl de club die bruto wenst uit te keren. Volgens het bestuur is dat moei lijk, zeker nu de club een forse naheffing (naar verluidt onge veer een halve ton) van de fiscus heeft ontvangen. De verklaring van het bestuur van Ter Leede wordt niet door alle leden seri eus genomen. „Het is niet waar dat er onvrede heerst bij een kleine groep. Bij een groot aan tal commissies bij Ter Leede heerst er ontevredenheid. sassenheim - Een commissie van drie personen moet de pro blemen bij Ter Leede oplossen. Bij de Sassenheimse voetbalclub is het voltallige bestuur afgetre den. Volgens een verklaring in het clubblad van Ter Leede moet deze commissie met 'structurele oplossingen' ko men. Naar verluidt hebben de voormalig voorzitters Wim van Ginhoven en Wim van Biezen zitting in de commissie. Ex-spe ler Mart Bakker is het derde lid. Het afgetreden bestuur verklaart in het clubblad verder dat de onrust binnen de club 'wordt gevoed door een kleine groep.' Bovendien was het bestuur ter ore gekomen dat er een motie van wantrouwen klaar lag voor de ledenvergadering van 9 okto ber. Daarop concludeerden de bestuursleden dat er geen basis toen het mis ging. Maar we zijn nu op een punt dat we tevreden zijn over de gang van zaken." De TVM-rijder is vooral blij dat de wedstrijdkalender eens goed onder de loep is genomen voor het nieu we seizoen. „Ze moeten geen grote ma rathon plannen tijdens een EK of WK. Voor de sport is het belangrijk dat de te levisie erbij is. In het verleden is zo veel publiciteit weggegooid. Reden wij in Haarlem of Amsterdam waar door te weinig licht niet gefilmd kon worden, ter wijl er verder niks aan voetbal of schaat sen was." De rijders staan ook achter de keuze voor de Weissensee voor het Open NK. „Ook kleine ploegen kunnen naar de Weissen see, terwijl zij voor Finland of Zweden zouden moeten afhaken omdat het te duur is." Bali. Vrouwen, 230.000 euro. Eerste ronde: Conchita Martinez (Spa/8) - Kos- tanic (Kro) 6-2 6-4, Obata (Jap) - Craybas (VSt) 7-5 6-3. Hongkong. Mannen, 425.000 euro. Eerste ronde: Lee (ZKo) - Knowle (Oos) 7-5 4- 66-1. ZWEMMEN Sharm el Sheikh. WK zwemmen open water, 5 km. Vrouwen: 1 Valli (Ita) 56.52. 2. Van Dijk (Ned) 57.01. 3 Miluska (Zwi) 58.13. 4. Casp- rini (Ita) 58.35, 5. Pastor (Dui) 58.37,10, 6. Pechanova 58.37,41. Mannen, 5 km: 1. Baldim (Ita) 51.49,78, 2. Rubaudo (Ita) 51.51,20, 3 Lurz (Dui) 51.52,43. 4. Rieg (Fra) 52.59,07, 5. Gomez (Fra) 53xM,18, 6. Saliba (Aus) 53.04,71. ACHTERLIJN P eken maar dat er gegniffeld 11 wordt bij de clubs in het amateurvoetbal overal dat ge doe bij Ter Leede, de Sassen heimse club die binnenkort aan de derde voorzitter in drie jaar gaat beginnen. Niet dat het haat en nijd is binnen de regionale amateurvoetbalwe reld, verre van dat. Iedere club gunt de ander dat-ie eens in de tien jaar kampioen wordt, over het algemeen is er sprake van gezonde rivaliteit en het aantal knokpartijen ligt hier in de re gio vast niet boven het lande lijk gemiddelde. Maar oi>er de opmars van Ter Leede is altijd wat gereserveerd gedaan en je merkte afgunst bij andere clubs. De Sassenheimse club klom in twaalf jaar vanuit de kelder van het amateurvoet bal (de vierde klasse zaterdag) naar de top van de hoofdklasse, de club slaagde er in een van de beste trainers aan te trekken (Arie Lagendijk), kaapte de bes te spelers weg voor de neus van anderen (Pim Langeveld, Carlo van Zeist, Eriuip Beltman en Robin Koers bijvoorbeeld) en leek dus ook nog eens over de meeste centen te beschikken. Intussen staat Ter Leede keurig tiveede op de ranglijst van de hoofdklasse A boven bijvoor beeld Rijnsburgse Boys en Quick Boys, clubs die naar suc ces hunkeren. De Sassenheimers ntaken ook echt iets van het eerste conflict bij de club dat naar buiten komt. Dat is van een andere or- y de dan een trainer die de laan wordt uitgestuurd of een speler die de trainer een klap geeft op de training. Intussen is het voltallige be stuur afgetreden en meldde de trainer dat de laatste twee voorzitters 'het niveau niet aankunnen'. De woordvoerder van de club liet weten dat het conflict om geld draait, drie dagen dagen later dacht-ie weer van niet en volgens de laatste verklaring van het be stuur draalt het weer om geld. Volgens mij draait het uitein delijk om geld. Niet om de vraag of spelers iets bruto of netto uitgekeerd moeten krij gen, niet om de vraag of de trainer te veel verdient (onder meer deze twee zaken speUm bij Ter Leede), maar op een heel ander vlak. Bij de opvolging van ex-voorzitter Wim van Ginhoven is te veel gekeken naar de vraag of de kandidaat ook in het zakenleven succesvol u<as. Terwijl de club in en rond de eerste selectie naar de hoog ste graad van perfectie streeft, werd over de bezetting van de belangrijkste post in het be stuur te gemakkelijk gedacht. Bij een hoog niveau prestatie- voetbal hoort een hoog niveau van besturen. Het is bij Ter Leede moeilijker om reserve-watertasdrager bij het eerste elftal te worden, dan voorzitter. Daar zullen niet veel clubs jaloers op zijn. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17