REGIO Rijnwoude draait op voor gemiste subsidie 'Ambulanceplan is borrelpraai Vereniging op de bres voor het Bentwoud 0 Ik heb niet eens zin om op vakantie te gaan CO Koudekerkse brandweer bij de beste duikers SP Alphen boos op Verschuur 'DAT was een groot succes' de Bijenkorf R Handwerkwinkel naar Westeinde roelofarendsveen - Handwerk en hobbyspeciaalzaak Vlijtiek verhuist het komende weekein de van de Langeweg 8a naar het \Vesteinde 23 in Roelofarends- veen. In het nieuwe pand kan een twee keer zo grote winkel worden ingericht. In verband met de verhuizing is de winkel aan de Langeweg vanaf vrijdag gesloten. De nieuwe winkel ojiënt op dinsdag 1 oktober. Vrouw botst tegen viaductrand abbenes - Bij een aanrijding in Abbenes is een 47-jarige auto mobiliste uit Leidschendam ge wond geraakt. Op rijksweg A44 te^ hoogte van het viaduct over de Hoofdvaart wilde zij gisteren invoegen, maar zij gaf een an dere auto te weinig ruimte. Zij slipte en botste tegen de beton nen rand van het viaduct. Het slachtoffer ligt inmiddels in het Antonius-ziekenhuis in Leid schendam. De bestuurder van cle andere auto, een 34-jarige Leidenaar, bleef ongedeerd. Plein voor theater dinsdag 24 SEPTEMBER Gemeente verliest zaak tegen verzekeringsmaatschappij rijnwoude - Verzekeringsmaat schappij Centraal Beheer hoeft niet op te draaien voor een scha depost van 133.000 euro die de gemeente Rijnwoude heeft opge lopen door het missen van rijks subsidie voor de bouw van negen woningen in Hazerswoude-Dorp. Rijnwoude kreeg niet het geld van het rijk waarop ze recht had, omdat de gemeente de aanvraag te laat had ingediend. De recht bank in Zutphen schaart zich achter de verzekeringsmaat schappij die niets wil uitkeren, omdat de polis deze schade niet dekt. De Stichting Landelijke Katho lieke Bouwcoöperatie voor Be jaarden (LKBB) bouwde de ne gen huizen in 1991. De stichting vroeg via de gemeente om sub sidie bij het ministerie van VROM. Rijnwoude verzuimde echter op tijd in actie te komen. Omdat de fout bij de gemeente lag, eiste de LKBB de misgelo pen subsidie toch op. De gemeenteraad stemde drie jaar geleden in met de betaling aan LKBB, omdat deze anders de rentederving ook nog zou opeisen. Bovendien dreigde LKBB naar de rechter te stap pen. Tegelijkertijd besloot de raad toen een gerechtelijke procedu re tegen Centraal Beheer te be ginnen in de hoop dat de wei gerachtige maatschappij de schade alsnog aan Rijnwoude zou uitbetalen. Die procedure is echter tever geefs. Burgemeester en wethou ders leggen zich bij de uitspraak neer. Ze zien geen mogelijkhe den meer om een hoger beroep te winnen. B en W hebben zich voorgeno men voortaan de kansen beter in te schatten alvorens een ge rechtelijke procedure aan te gaan. Alphen en Alkemade ontstemd over voorstellen RTVM door Ruud Sep alphen aan den run - De Al- phense wethouder Voogd zal het niet meemaken dat de am bulancepost uit Alphen ver dwijnt. Tenminste, niet als lid van het dagelijks bestuur van de Centrale Post Ambulance voorziening (CPA). „Als dit doorgaat, stap ik op als be stuurslid van het CPA. Ik wil dan mijn handen vrij hebben om me met alles wat binnen mijn mogelijkheden ligt hier tegen te verzetten en daar voor te gaan liggen." Voogd, in Alphen de verant woordelijk wethouder voor zorg, is boos op het RIVM dat een plan voor de verdeling van ambulanceposten heeft ge maakt dat onder andere tot ge volg heeft dat Alphen zijn uit- rukpost kwijt raakt. In bijzon der felle bewoordingen schaart hij zich bij de deskundigen die waarschuwen dat de verdeling die het RIVM voorstelt, voor de meeste mensen in de regio een verslechtering inhoudt. „Ik be grijp niet waar ze het lef van daan halen om dit op papier te zetten. Dit is typisch zo'n rap port dat thuis hoort in een la om daar nooit meer uit te ko men. Het is kinnesinne en prietpraat. Het hoort thuis aan de borreltafel." De wethouder wijst erop dat zeventig procent van het spoedvervoer in de Rijnstreek binnen Alphen blijft. De voor gestelde verplaatsing van de uitrukpost naar Hazerswoude- Dorp betekent dat de ambu lance in Alphen voortaan een paar minuten later ter plaatse is. En die minuten kunnen cruciaal zijn. „Bij een hartin farct moet de ambulance bin nen vijf, zes minuten ter plaat se zijn. In Alphen, waar toch de meeste mensen wonen, is dat in deze opzet onhaalbaar. Daardoor zullen er veel slacht offers vallen." top ene ijo' Jgs en ran ha gene De langere aanrijtijdenJtO delijk gebied zijn het of het RIVM brengt om en Ir O kunnen zorgen dat de lances op het platteland *CH ter plaatse zijn. Maar lt(? doel gehaald wordt, is n s vraag. „Ik heb niet de dat ze het daadwerkelijl reden hebben", reageert kemadese burgemeester 'e 31 burg. Voor zijn gemeent1 f kent uitvoering van het plan in ieder geval geen tering. „Als de post in dorp verdwijnt, worden de aanrijtijden langer. I dat het plan is, vinden z geval Alkemade op hun 1 f 0< ign icht idei wordt Rijnplein alphen aan den rijn - Het plein voör het nieuwe theater- en bibscoopcomplex bij de Oude Rijn gaat Rijnplein heten. Hoe wel de adviescommissie voor straatnaamgeving Schouwburg plein in gedachten had, willen burgemeester en wethouders vitfi Alphen aan den Rijn daar niet aan. alphen aan den rijn - De Al- phense SP-fractie wil een open baar debat voeren naar aanlei ding van uitspraken van Wil Verschuur. Die zei vorige week in deze krant dat het gedrag van allochtonen het grootste pro bleem van de gemeente Alphen aan den Rijn is. De SP wil dat Verschuur tijdens de eerstvol gende raadsvergadering haar uitlatingen toelicht met cijfers en feiten. Fractievoorzitter Jan Gronert noemt de uitlatingen van Ver schuur ongefundeerd en onge hoord'. Volgens Gronert kunnen uitspraken als 'ze komen hier binnen en voor we het weten overdonderen zij ons' niet door de beugel. Eerder lieten wethou der Van Wersch en burgemees ter Schoof al in het Leidsch Dag blad weten dat zij geen enkel begrip hebben voor de uitlatin gen van Verschuur. roelofarendsveen - De feest tent van Derk van Berkel die het afgelopen weekeinde op het vei lingterrein in Roelofarendsveen stond, is een succes geworden. Het feest, getiteld 'DAT aan de boemel,' bood op vrijdagavond een danceavond die druk werd bézocht. De volgende dag geno ten honderden Veenders van eèn traditionele soep slaatje maaltijd. Uiteindelijk stonden er zaterdagmiddag zo'n 700 k 800 mensen in en om de tent. „Op zo'n succes had ik wel ge hoopt", zegt Van Berkel enthou siast. „Maar ik had niet ver wacht dat het zo druk zou wor den. Het geeft veel voldoening als je ziet dat al die mensen het ontzettend naar hun zin heb ben. Als het aan mij ligt doen we DAT volgend jaar weer." De Veense horecaondernemers, die concurrentie vreesden van de nieuwe feesttent, willen het weekeinde nog gezamenlijk eva lueren en konden daarom nog niet reageren op het succesvolle feest. Initiatiefnemer Rodenburg: Bentwad is een slecht plan door Marieta Kroft rijnwoude/boskoop Geen Bentwad, maar een Bentwoud moet er komen. De vereniging in oprichting Vrienden van het Bentwoud' heeft maar één doel voor ogen: zich sterk maken voor de komst van een groot bos ten zuiden van Hazerswoude- Dorp. Boskoper Ab Rodenburg nam het initiatief voor de op richting van de vereniging. „Bij de provinciale staten gaan steeds meer stemmen op om een Bentwad aan te leggen, een slecht plan. Iedereen lijkt zijn mond te houden over het Bent woud." De aanmeldingen voor de ver eniging stromen binnen, zegt Rodenburg enthousiast. Enkele dagen nadat hij zijn initiatief in de omgeving kenbaar maakte, telt de club al zestig leden. Hij verwacht er nog veel meer. „Mijn vrouw wandelt regelmatig in het Goudse Hout, een bosje hier in de buurt. Iedereen die ze tegenkomt, wordt meteen lid, behalve mevrouw Smit dan." Rodenburg doelt op de echtge note van Hans Smit. Hij bedacht begin dit jaar met Jan van Leeu wen het plan voor een Bentwad. In plaats van bomen, moet er water komen, oordelen de twee. Zo kan het gebied dienen als waterberging in natte tijden, wa tersporters komen er aan hun trekken en het unieke weidse uitzicht blijft behouden. Het hoogheemraadschap van Rijn land en het waterschap Wilck en Wiericke scharen zich achter de natte variant. Met uitzondering van de PvdA nemen alle fracties in de provinciale staten het plan inmiddels serieus. Gedeputeer de Van der Sar, persoonlijk voorstander van het Bentwoud, onderzoekt wat de economische en planologische gevolgen zijn wanneer het Bentwoud wordt ingewisseld voor het Bentwad. Boskoper Rodenburg maakt zich zorgen over deze ontwikke lingen. „We hebben genoeg wa ter. Het aanzien rond het water wordt altijd rommelig. Bij een aanlegplaats voor een bootje, moet je een ijsje kunnen eten. Zo komt er steeds meer om heen. Bovendien heeft maar een beperkte groep, de waterspor ters. schik van een waterge bied." Rodenburg geeft het toe: hij is een fervent voorstander van een bos. „Als je honderd meter een bos inloopt, is het volkomen rustig. Oké, we kun nen ook naar de Veluwe. Maar hoeveel kost het niet voor een gezin met twee kinderen om met de trein of de auto een dag je naar de Veluwe te gaan? De auto is nog milieuverspillend ook. Bomen daarentegen, leve ren zuurstof." Rodenburg is bezig met de op richting van een bestuur. Eén van de eerste acties van de "Vrienden van het Bentwoud' is het sturen van e-mailtjes naar de statenleden. „We willen ze vragen in elk geval naar de be volking te luisteren, voordat ze een besluit nemen. Dat kunnen we beter als vereniging doen, dan individueel. Naar een ver eniging wordt over het alge meen beter geluisterd." Bentwadbedenker Jan van Leeu wen is niet van plan om als te genreactie Vrienden van het Bentwad' op te richten. „We geen actiegroep. Ik zie de Vrien den van het Bentwoud ook niet als een bedreiging voor ons plan. Op basis van goede argu menten moet er een besluit worden genomen. Dan denk ik dat wij de beste argumenten hebben." Van Leeuwen bena drukt dat alle elementen van het Bentwoud ook in het Bentwad- plan voorkomen. „Er zit een bos in, al is het veel kleiner. En er komen vele ruiter- en wandel paden aan de oevers." -t— late Volkstuincomplex Spanbeton verandert in recreatieoord jj,™ koudekerk aan den run - Het duikteam van de Koudekerkse brandweer behoort tot de beste duikers van Nederland. Zaterdag be haalde het zevental uit Koudekerk aan den Rijn de derde plaats bij het nationale kampi oenschap in Spijkenisse. De duikers uit Brielle wonnen voor het team van Zaan dam. Postcommandant Siets Hogenes, die als toeschouwer aanwezig was, roemt de ver richtingen van 'zijn' duikers. „Dit hebben we nooit eerder gepresteerd in de 25 jaar dat we bestaan. In de voorronde werden we tweede, dus we waren bepaald geen favo riet. Al namen we ons voor om alleen met het allerhoogste genoegen te nemen, maar dat doet ieder team dat de finale haalt." Dat Koudekerk C.alle duikers komen uit het dorp") meetelt in duikerskringen, blijkt niet alleen uit de hoge klassering. Het dorp is ook in de race om de organisatie van het Nederlands kampioenschap. „Dat gebeurt vermoedelijk in 2004", aldus Hogenes. Vol gens de Koudekerker is het duikteam ooit opgericht naar aanleiding van een ernstig ongeval in het dorp, zo'n kwart eeuw gele den. „Maar dat was voor mijn tijd." (advertentie) Shirts, katoenmenging, in diverse kleuren en dessins, maat 38t/m 44, van 39,95 voor 26,- Aanbiedingen geldig t/m 2 oktober, zolang de voorraad strekt. De Bijenkorf zet de toon. lubi 1 g KIJK VOOR DE OPENINGSTIJDEN OP WWW.BIJENKORF.NL OF BEL 0900-0919 (0,30 CENT PER Ml|-nke apparaten, blikken soe e wc om deze reden dat hi de gemeente Rijnwoi gevraagd om er blol mogen plaatsen. Nu tuin een schuur van drie meter staan. „D een kruiwagen en staan. Ruimte om gezi ten, is er niet" De 65-jarige oud-v van Spanbeton beha weinigen die wel al zoFuud hebben, omdat de ti gemeente Koudekerk eerste tuinen nog géi an Hij opent de opensla pen ren. Met een keukentji 1 en een bankstel op e lijn zen vloer is het zegt Blaauw. Met een in Z zou hij hier prima vak adig nen vieren. „Maar niet", zegt hij beruichac mag hier alleen overd volg ven." De Koudekerker gunt blijf de medegebruike i volkstuincomplex ooi och voorzitter Staring is h iet blij dat burgemeeste een houders in principe I jden wil toestaan, al moet roori meenteraad en het prjkon stuur ook nog hun gc i verlenen. Staring ben &in het geen rommeltje nne den. „Wie een bouwt, moet de scheed 1 Het is één van beide. Intussen laat het ecl^die genes buiten voor de pils goed zijn ze in hun tuin het nu sneeuwt of nie^dt n ten wel, want hun kjersvi hier dag en nacht, zonder kat heeft het se buitenleven een trekkingskracht, toch veel beter dan in Alphen?", merkt nes op. „Ik heb niet eens kantie te gaan. Ik naartoe." anne irktr bus Le hc koudekerk jlan den run - De dahlia's staan in volle bloei. Win terwortelen, uien en aardappelen staan op het punt te worden ge oogst. Alle veertig tuinen van Volkstuincomplex Spanbeton in Koudekerk aan den Rijn staan vol met groenten en bloemen. De hobbykwekers Gerrit en Nel Ho genes uit Alphen aan den Rijn gaan erbij zitten, op hun terras bij hun tuin. Twee anderen schui ven aan en ze drinken een pilsje. Ze genieten zichtbaar, van de rust en al het groen om hun heen. Het volkstuincomplex wordt hoe langer hoe meer een recreatieoord. Het bijna dertig jaar oude Volks tuincomplex Spanbeton is niet zomaar een domein voor hob bykwekers. Het is in de eerste plaats bedoeld voor (oud)-werk nemers van de aangrenzende Koudekerkse betonfabriek. Spanbeton is eigenaar van de grond en biedt ze, aldus voorzit ter Gert Staring, aan voor een symbolisch huurbedrag. De fa briek levert ook materialen, zo als onlangs voor het toiletge bouw en het fietsenhok. Span beton heeft meegewerkt aan de aanleg van elektriciteit en is be reid om er ook tappunten voor leidingwater toe te staan. Staring (46), hoofd productie bij Spanbeton, is uiterst tevreden. „Na een drukke dag, kom je hier helemaal tot rust." Toch staan de (oud)-medewerkers van Spanbeton niet in de rij voor een lapje grond van 240 vierkan te meter. De helft van de grond is daarom in handen van bui tenstaanders. „Meer mensen van buitenaf komen er echter niet bij", waarschuwt Staring. „Het moet wel vooral een tuin voor Spanbetonners blijven, an- Voorzitter Gert Staring en secretaris Gerrit Blaauw van het Volkstuincomplex Spanbeton in Koudekerk: „Na een drukke dag kom je hier helemaal tot rust." Foto: Henk Bouwman ders zegt deze straks: die tuin sponsoren we niet meer." De tuinen zijn alleen via het fa brieksterrein te bereiken. Het contrast tussen de bedrijvigheid op het terrein en de serene rust bij de volkstuinen is opvallend. Idyllisch verscholen tussen hoge bomen, grenzend aan het plat teland van de Lagewaard liggen de tuinen. Aan een kant wordt het complex omsloten door een brede sloot, het domein voor een jaarlijkse viswedstrijd. Volgens de bestuursleden Sta ring en Gerrit Blaauw staat de groenteteelt op het volkstuin complex allang niet meer op de eerste plaats. Het zijn vooral de band tussen mensen en de rust die de tuinders naar het com plex trekt. „De mensen willen hier recreëren", zegt Blaauw. „Er wordt dan ook van alles aangesleept: stoelen, koffiezet-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14