SPORT Actie Lopez Nieto: Voorbeeld tot in lengte van dagen Grasshoppers strikt speelsters VS Utrecht strandt op trieste avond R7 Vlaggenschip zoekt enkel nog de vijfde versnelling Foppe de Haan gelooft in zichzelf en in Heerenveen vrijdag 20 SEPTEMBER 2002 ine yes tijdens de huldiging Foto: AP Hayes leden iville - Bob 'Bullet' Hay- lensdagavond in Jacks- Florida overleden. De aan won in Tokio 1964 ichgoud op de 100 me- ),05 seconden, toenter- evenaring van het we- ord. Hayes leed aan tkanker en had nier- en chten. Hij werd 59 jaar. werd Hayes ingelijfd Dallas Cowboys uit de t Amerikaanse football. ;rk uite )orl weti m i ekk 103, :chi wint Vuelta Allesandro Petacchi i teren de twaalfde etap- y Ronde van Spanje ge- De Italiaan van Fassa irsloeg de Duitser Erik e elekom) in de massa- e rit voerde van Segovia over 210,5 kilome de langste etappe in Oscar Sevilla (Kelme) de leiderstrui. Bias aterreus kort na het n zijn blessure tijdens |ng in Auxerre. Foto: [ent Jannink sus staat weken stil - Doelman Ronald [svan PSVis enkele (geschakeld. Hij heeft heurtje in de rech- ig. Dat heeft een isteren uitgewezen, je blessure op voor de is Leaguewedstrijd te- Toen werd hij ver loor Jelle ten Rouwel- 1 won hij met de Cow- a Super Bowl. In 1979 zat ttien maanden in de inis na een veroordeling het verkopen van drugs r P undercoveragent. e straf werd hij niet op- in in de Hall of Fame :n IR. :e k eer en Knaven n WK-tijdrit - Erik Dekker en Ser rijden 10 oktober -hik r de tijdrit bij de we- pioenschappen wiel- Dat heeft bondscoach ta neteman gisteren be- naakt. De keuze van tem is verrassend. Die kreeg denteur boven Bart Vos- lonlüe nu alleen in de weg in actie komt. Vos- ulbjed dit seizoen een goe- ijnlijtt in de Ronde van België e laten Luxemburg, maar Iscl p het NK teleur met een zdaats. door Sjoerd Bootsma Rotterdam - Antonio Jesus Lopes Nieto was woensdagavond gedeci deerd. De Spaanse scheidsrechter liet tot twee keer toe een vrije trap voor Feyenoord door Pierre van Hooijdonk overnemen, omdat de spelers van Ju- ventus te vroeg inliepen. Fresi en Ned- ved zagen voor dat vergrijp de gele kaart, Van Hooijdonk zette de Kuip op zijn kop door de Rotterdammers in derde instantie naar 1-1 te schieten. Edgar Davids, Nederlander in Italiaan se loondienst, zei dat hij een dergelijk ingrijpen van een arbiter nog nooit had gezien. Het leek ook uniek. Hoe oordelen drie gerenommeerde Neder landse scheidsrechters over het voor val? Jan Wegereef, internationaal arbiter, kamergenoot van Lopez Nieto tij dens het WK 2002: „Ik kan zijn beslis sing alleen maar toejuichen. Er valt geen speld tussen te krijgen. Mis schien wordt er niet vaak ingegrepen, maar dat kun je beter voorleggen aan de mensen die in dat geval niet han delen. Ik heb het zelf ook een keer aan de hand gehad. Vorig jaar (20 februari 2001, red.) tijdens Paris Saint Germain tegen AC Milan (tweede groepsronde Champions League, red.) liet ik een vrije trap een keer overnemen. Ik gaf een Italiaan (Gattuso, red.) geel en de bal ging er vervolgens alsnog (Laurent Robert, red.) in. Jammer voor de Itali anen, maar negen meter vijftien is er niet voor niets." Frans Derks, voormalig scheidsrech ten „Lopez Nieto heeft zijn reputatie weer waar gemaakt. Het is muggenzif ten. Ik hou niet van zijn stijl. Een ech te kleermaker, hij zal ook wel echte maatpakken maken. Allereerst vraag ik mij af of de Italianen echt te vroeg inliepen en of dat hinderlijk was. Daarnaast vind ik een gele kaart wel een zware staf. Misschien was het de cumulatie van een paar dingen waar voor hij niet floot. Dat hij vervolgens dacht dat het maar even moest wor den rechtgezet. Dit soort dingen wa ren mij vroeger vreemd. Ik legde ooit de bal vier meter vooruit, omdat de muur niet achteruit wilde. Dat is ook een manier om het op te lossen. Als Nederlander ben ik overigens chauvi nistisch genoeg om te erkennen dat ik wel blij met het doelpunt was." Mario van der Ende, ex-arbiter en medeverantwoordelijk bij de KNVB- opleiding van scheidsrechters, toe schouwer in de Kuip: „Uniek is het niet. Ik zag zaterdag bij de landelijke jeugd van Sparta en Feyenoord er ook een bal in tweede instantie ingaan. Ik heb het in mijn carrière eveneens ge noeg meegemaakt. Nee, geen drie keer. Ik had vorige week nog een trai ningsdag voor scheidsrechters. Liet ik de heren ook een muur neerzetten. Vervolgens pakte ik een touw van ne gen meter vijftien, legde die tussen bal en muur, waarna bleek dat ik nog een meter over had. En die scheidsrechter beweerde dat hij het altijd zo deed. Nee, deze vrije schop van Van Hooijd onk zal tot in lengte van dagen een voorbeeld blijven voor het op afstand zetten van een muur." Ook BV Leiderdorp met Amerikaanse versterkingen competitie in katwijk/leiderdorp - Grasshop pers heeft op het laatste moment twee Amerikaanse basketbalsters aangetrokken. Woendag arri veerde de eerste, gisteren de tweede. Ook BV Leiderdorp gaat met twee versterkingen uit de Verenigde Staten de eredivisie in. De Leiderdorpsen hebben wel al een tijdje kunnen wennen aan hun aanwinsten. Burgundi Por ter en Christa Ellis speelden vo rig weekeinde al mee bij een in ternationaal toernooi in Duits land. Met Porter heeft coach Jo ris Zandbergen zijn vurig ge wenste balvaste spelverdeelster. „En Ellis ziet er ook goed uit. Ze is stevig en is handig. In Duits land kwam ze van de bank en scoorde ze toch een punt of twaalf per wedstrijd." Ook Renske van der Voort, die donderdag de training met een dijbeenblessure goeddeels van de kant volgde, is gecharmeerd van de schotkunsten van haar nieuwe teamgenote. „Ze schiet het licht uit." Van der Voort, wier zuster Birthe stopte, ziet verbeteringen in vergelijking met het vorige seizoen. In de eerste helft van het jaar schoof een Canadese speelster aan, die niet kon overtuigen. Na de win terstop was er een Amerikaanse, die ook al geen echte meerwaar de voor het team had. „Wat dat betreft is dit het Walhalla. Deze meiden zijn beter en passen zich meer aan", aldus Van der Voort. Rick Driessen, coach van Grass hoppers, weet nog niet in hoe verre Lauren Metaj en Chastity Leigh Friday een toegevoegde waarde zijn. Het maakt zijn se lectie in ieder geval breder. De Noordwijker in Katwijkse dienst heeft in feite slechts vijf senio ren tot zijn beschikking. Guard Carola de Jong is als juniore zelfs een van de gelouterde speelsters. „Maar we blijven een Grasshoppers-trainer Rick Driessen in gesprek met zijn speelsters. Foto: Taco van der Eb klein team. Ook deze twee zijn guards.", zegt Driessen. „Als we gericht hadden kunnen zoeken, waren we wel bij een center uit gekomen. Maar we hebben geen middelen tot onze beschikking. Ze betalen alles zelf." Ook Grasshoppers deed vorig seizoen al ervaring op met een speelster uit Amerika. Bri Fectau bleek een schot in de roos, ook al werd ze ernstig gehinderd door een knieblessure. Fectau is inmiddels geopereerd en wil dolgraag weer terug naai- Kat wijk komen, maar Driessen re kent nergens op. Een derde bui tenlandse heeft ook weinig zin, aangezien er maar twee opge steld mogen worden. Alleen van de kwaliteiten van Metaj, die gisteren meetrainde, heeft Driessen een lichte indruk gekregen. „Ze is niet zo handig als Bri. Ze heeft niet dat speelse. Lauren heeft dezelfde zaakwaar nemer als dat andere meisje. Volgens die zaakwaarnemer is Chastity beter, maar dat moet ik nog maar zien." Qua speelwijze hoeft Driessen niet veel aan te passen. Grass hoppers zal weer veel gaan schieten en veel rennen, al moet de snelheid van zijn team ook niet overschat worden, denkt Driessen. „Ons spelletje staat of valt bij een hoog schotpercenta ge. Als het schieten niet loopt, houdt het op. Want inside heb ben we weinig te zoeken." BV Leiderdorp ziet er, in verge lijking met Grasshoppers, uitge- balanceerder uit. Zeker nu het probleem op de guardpositie met Porter is ingevuld. „Ik denk dat we beter zijn dan vorig sei zoen", zegt Zandbergen. „In principe moeten we hoger kun nen eindigen. We hebben negen volwaardige speelsters, dus het ziet er op zich goed uit." R8: Buitenlanders niet altijd een ver sterking warschau/anp - Ogenschijnlijk kalm, maar ondertussen kokend van woede stond Stijn Vreven gisteren na de eerste UEFA-cup wedstrijd van FC Utrecht in de catacomben. Fris gedoucht, hij had er wat meer tijd voor gehad dan zijn ploegmaats, keek hij te rug op een dramatische avond, waarin Legia Warschau met maar liefst 4-1 won en Vreven rood kreeg. „Het meest trieste van deze avond", gromde de Belg, „is dat we zijn afgetroefd op agressivi teit, normaal ons sterkste punt. Verliezen kan, maar op zo'n ma nier... Dit is een heel trieste avond." Gek genoeg deelden Vrevens ploeggenoten zijn kri tiek. Allemaal vonden ze dat er niet werd geknokt, maar alle maal deelden ze ook de verant woordelijkheid daarvoor. De eindverantwoordelijke, trai ner Foeke Booy, werd niet vro lijk van zijn debuut op het Euro pese podium. „Dit komt heel hard aan. De overtuiging die Le gia had, ontbrak bij ons totaal. Daarbij zijn afspraken in het veld niet nagekomen. De jon gens hadden op het laatst de grootste moeite om de 4-1 op het bord te houden. De 4-2 zat er geen moment in." De constatering klopte. Utrecht had geen schijn van kans. Slechts een frommelgoal van Katwijker Dirk Kuyt bracht enige verlichting. Voor de rest was het waardeloos. „Als je niet wilt knokken, kun je beter niet spe len", foeterde doelman Wape naar. „We moeten elkaar maar eens goed de waarheid zeggen", vulde spits Kuyt aan. Hoe dan ook, dat komt voor dit Europese toernooi te laat. De hoop dat Utrecht over twee we ken Legia minstens drie draaien om de oren kan geven, is ijdel. Het tweede Europacupseizoen op rij blijft beperkt tot één ron de. Al zei nog niet iedereen dat hardop. „We moeten er voor gaan", deed Booy nog een ver twijfelde poging optimistisch te zijn. „Met dezelfde overtuiging als Legia vandaag heeft getoond." De Poolse landskampioen kwam, gesteund door een bloedfanatiek publiek, inder daad een ,stuk beter voor de dag dan de tegenstander. Binnen een half uur was het al 2-0, via Zielinski en Vukovic. Dat Utrecht zo de rust haalde, was wonderbaarlijk. Omdat Booy tij dens de onderbreking de tijd had zijn manschappen wakker te schudden, begon Utrecht be ter aan de tweede helft. Kuyt scoorde al snel. Maar het bleek het begin van het einde. „Als je ziet hoe die derde en vierde goal vallen", mopperde Booy, „we verliezen de duels rond het strafschopgebied, pre cies waar we voor gewaar schuwd hadden." Legia Warschau: Stanev, Jozwiak, Ziel inski, Surma en Omeljanc7.uk, Szala (90. Dudek), Majewski, Vukovic en FQelbowicz; Svitilica en Kucharski (76. Saganowski). FC Utrecht: Wapenaan Vreven, Schut, Touzani, Zvvaanswijk en Van Mol (88. Zuidam); De Jong, Tanghe en Van Mol; Kuyt en Gluscevic (79. Van den Bergh). sevilla/gpd - Het Nederlands vlaggenschip ligt weer op koers. De vier-zonder-stuurman van de routiniers Michiel Bartman en Diederik Simon heeft een kwakkelend seizoen toch nog kunnen bekronen met een plaats in de finale van het WK roeien in Sevilla. Samen met Geert Cirkel en Mat- thijs Vellenga voeren de twee olympische kampioenen van At lanta (Holland Acht) gisteren in de halve eindstrijd naar een keurige tweede plek, achter de Duitsers. Ruim voldoende voor een rol in het slotstuk van het toernooi. Maar met in het ach terhoofd de door blessures en wisselingen chaotisch verlopen voorbereiding bleef Diederik Si mon nuchter. „We maken stapje na stapje." Om vervolgens zijn metafoor van eerder dit jaar nog maar eens aan te vullen. „In het voorseizoen waren we van de snelweg afgeraakt en konden de oprit niet meer vinden. Daarna zaten we een tijdje op de in- voegstrook. Op dit moment rij den we op de rechterweghelft. Het is nu zaak om naar de lin kerbaan te schuiven. Maar aan de vijfde versnelling zijn we nog niet toegekomen. En of dat in de finale lukt...?" Humet Dekkers komt in Sevilla niet aan de finale toe. In tegen stelling tot Dirk Lippits en lichte skiffeuse Kirsten van der Kolk, die morgen als kleinste van het hele stel voor de hoofdprijs gaat, werd de Amsterdamse soloroei- ster naar de troostfinale verwe zen. Gebrek aan ervaring nekte de 28-jarige revalidatie-arts, die niet alleen debuteert in het veld der skiffeuses, maar ook pas aan haar vierde roeiseizoen bezig is. De enorme sprong die de voor malig wereldrecordhoudster op de ergometer dit jaar maakte, reikte uiteindelijk niet tot in de WK-finale. Coach Jasper Smink: „Het is even slikken. Maar het toernooi is nog niet afgelopen. Voor in de B-finale eindigen be tekent een plaats bij de topacht van de wereld. Ze kan meer. Maar nu nog even niet." Ruiters hebben vrede met vijfde plaats jerez/anp - In de schaduw van de wereldtop kon de Nederland se springéquipe gisteren bij de Wereldruiterspelen leven met de vijfde plaats. „Eerlijk gezegd is dit de positie waar we thuisho ren", zei Jeroen Dubbeldam, die zich met De Sjiem als enige schaarde bij de absolute top. Dat in de grote kampioenschap pen weinig is te voorspellen, bleek wel uit de eindstand. Niet de Duitsers, met Europees kam pioen Ludger Beerbaum en we reldbekerwinnaar Otto Becker (slechts vierde), maar de outsi ders uit Frankrijk wonnen. Zwe den werd tweede. Aan het brons zat een Nederlands tintje. Aan de basis van het Belgische suc ces stond Jos Lansink, oud-Ne derlands, veelvoudig nationaal kampioen en streekgenoot van Bruggink en Dubbeldam. Dirk Kuyt delft het onderspit tegen Marek Juzwiak. Foto: AP boekarest/anp - Coach Foppe de Haan piekert er niet over om na de 3-0 nederlaag gisteren te gen National Boekarest zijn conclusies te trekken. Het berei ken van de tweede ronde van de UEFA-beker lijkt voor Heeren veen een kansloze missie. De Haan is ervan overtuigd dat het goed komt met Heerenveen. Ook weigert hij zijn spelers te vragen of zij het nog in hem zien zitten. „Ik zal nooit om het ver trouwen vragen. Ronald Koe man deed dat ooit bij Vitesse, maar ik vind dat een zwaktebod. Ik ben er absoluut van overtuigd dat het allemaal in orde komt, dus waarom zou ik weggaan. Al had ook ik nooit verwacht dat we hier zo'n pak slaag zouden krijgen en zo slecht in de com petitie zouden starten. We kun nen goed voetballen, maar nu lukt het even niet", bleef De Haan rustig." De geplaagde coach had zich wel geërgerd aan de manier waarop Heerenveen de doel punten tegen kreeg. „Het waren alle drie fouten die je op dit ni veau niet mag maken. En we kunnen in deze fase niet terug vechten na een achterstand. De Friezen faalden tegen Natio nal Boekarest volledig. De ver dediging rammelde aan alle {canten, met rechtsachter Hans- son als zwakste schakel. Het viermans middenveld, met Nur- mela en Barsom op de flanken, liet zich voortdurend overlopen door vooral National-aanvoer- der Ilie en voorin toonde Selak- ovic aan met een enorme vorm crisis te kampen. De Haan startte tegen National met Klompe centraal achterin. Hij nam daarmee een gok, om dat de speler wegens een achil lespeesblessure zes maanden uit de roulatie was. Klompe had een moeilijke avond. Na de snelle 1-0 van National in de ze vende minuut (doelpunt Curt) leidde hij in de 29ste minuut de ondergang van Heerenveen in. Klompe onderschepte een voor zet van Coman met de hand. De Cypriotische arbiter Loizou was onverbiddelijk en kende Natio nal een strafschop toe. Aanvoer der Ilie liet doelman Vonk kans loos. In de tweede helft speel den de Friezen met Nurmela en Barsom meer voorin, maar dat leidde tot niets. In de zestigste minuut besliste Olah de wed strijd: 3-0. National Boekarest Vintila; Petrescu. Prod an, Curt en Marin; Caramarin (90. Keca), Petre, Ilie, en Coman (86. Duro); Olah en Radu (83. Iacob). Heerenveen: Vonk; Hansson. Klompe (68. Jensen), De Nooijer (76. Venema) en Edman; Nurmela, Hansma. Ra- domski en Barsom; Selakovic en Den- neboom (61. Kolk). SCOREBORD enl»tlS VRAGEN g 19 september J-19-24-31 -38-40-52-57-59- 8-78-79 (onder voorbehoud) ierste wedstrijd, dalfa'est (Roe) - Heerenveen 3-0 (2- '0, 29. Ilie 2-0 (strafschop), 60. iu (Pol) - FC Utrecht (Ned) 4-1 Jlmski 1-0, 28. Vukovic 2-0, 48. p Schut 3-1 (eigen doel), 70. Rode kaart: 77. Vreven (FC NK Primorie (Slv) - Wisla )-2, Litex (Bul) - Panathinaikos zlispor (Tur)- Lorient (Fra) 2-0, riKro) Zalaegerszegi (Hon) 6- (Hon) - Kocaelispor (Tur) 4-0, os) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 0-4, 'tsk (Oek) - Werder Bremen (Dui) I (Oen) - Varteks (Kro) 1-0, VfB FK Ventspils (Let) 4-1, Levski Sndby (Den) 4-l.CSKA Moskou |0ta) 1-1, Zimbru Chisinaq (Mol) >pa) 0-2, AIK Solna (Zwe) - Fe- '3-3, Apoel Nicosia (Cyp) - Gra f-O, Besiktas (Tur) - Sarajevo 2- Vs (Zwi) - Sint-Petersburg (Rus) fiberec (Tsj) - Dinamo Tbilisi ccabi Tel Aviv (Isr) - Boavista Ster Belgrado (Joe) - Chievo (Ita) 0-0, Hajduk Split (Kro) - Fulham (Eng) 0- 1, Moeskroen (Bel) - Slavia Praag (Tsj) 2-2, Kopenhagen (Den) - Djurgardens IF (Zwe) 0-0, FC Gomel (WRu) - Schalke 04 (Dui) 1-4, Ser- vette (Zwi) - Amica Wronci (Pol) 2-3, Iraklis (Gri) - Anorthosis (Cyp) 4-2, Anderlecht (Bel) - Stabaek (Noo) 0-1, Sturm Graz (Oos) - Livings- ton (Sch) 5-2, Zeljeznicar (Bos) - Malaga (Spa) 0-0, Sparta Praag (Tsj) - Siroki Brijeg (Bos) 3- 0, Ankaragücü (Tur) - Alaves (Spa) 1-2, Paris Saint-Germain (Fra) - Ujpest (Hon) 3-0, Lazio Roma (Ita) - Xanthi (Gri) 4-0, Ipswich Town (Eng) - Sartid (Joe) 1-1, Leeds United (Eng) - Zaporizhya (Oek) 1-0, Chelsea (Eng) - Viking (Noo) 2-1, Celtic (Sch) - FK Suduva (Lit) 8-1, Blackburn Rovers (Eng) - CSKA (Sofia (Bul) 1- 1. Celta de Vigo (Spa) - Odense BK (Den) 2-0. Sporting (Por) - Partizan Belgrado (Joe) 1-3, FC Porto (Por) - Polonia Warschau (Pol) 6-0. BILJARTEN Hurghada (Egy). Euro Cup driebanden. Tweede ronde: Burgman (Ned) - Tasdemir (Tur) 3-2, Caudron (Bel) - De Bruijn (Ned) 3-1, Blomdahl (Zwe/1) - Rudolph (Dui) 3-1, Zanetti (Ita) - Sanchez (Spa) 3-2, Canto (Spa) - Theria- ga (Por) 3-2, Leppens (Bel) - Efler (Oos) 3-0, Galla (Dui) - El Messery (Egy) 3-0, Carlsen (Den) - Polychronopoulos (Gri) 3-2, Carlsen (Den) - Van Erp (Ned), Galla (Dui) - Haack-Sö- rensen (Den) 3-2. CRICKET Colombo. Champions Trophy. Poule 1: Australië - Bangladesh 2-0. Bangla desh 129, Australië 133/1 Stand 1. Australié 2-8, 2 Bangladesh en Nieuw-Zeeland 1-0. Australië in halve finale tegen Sri Lanka DAMMEN Vilnius. EX vrouwen, belangrijkste uitslagen: Zesde ronde: Chub (Ned) - Teterina (Rus) 2-0, Hoekman (Ned) - Balthazy (Oek) 0-2, Milshina (Rus) - Wanders (Ned) 2-0, Quant (Ned) - Du- mesh (Ned) 0-2, Viirma (Est) - Kamyshlejeva (Ned) 0-2, Tansikkoezjina (Rus) - Jankauskaite (Lit) 1-1, Golubjeva (Let) - Grachiova (WRu) 2- 0. Stand aan kop: 1. Chub 11,2, Balthazy 10. 3 Milshina 9, 8, 9 o a Wanders. Hoekman en Golubjeva 7.16. o a Quant 6. GOLF Thomastown (Ier). WGC-American Express Championship, na eerste ronde: 1. Woods (VSt) 65, 2. Lowery (VSt), Toms (VSt) 66, 4. Goosen (ZAf), Singh (Fij), Dimarco (VSt), Weir (Can), Kelly (VSt), Evans (Eng) 67. HOCKEY Haagse Hockeydagen. Mannen. Eerste ronde: Amsterdam - Oranje-Zwart 3-1, Hurley - Den Bosch 2-3, Kampong - KZ 3-6, HGC - Madrid 5-3. PAARDENSPORT Jerez. Wereldruiterspelen. Springen. Landenwedstrijd, eindstand na tweede onder deel: 1. Frankrijk (Levallois/Diamant 0,16+4 +0. Angot/Tlaloc 6+0+19, Bertran de 8a- landa/Crocus Graverie 1,77+16+4, Navet/Dol lar 2,29+1+0) 13,22, 2. Zweden 21,02, 3. België 22,68, 4 Duitsland 27,69, 5. Neder land 29,39 (Bruggink/Joël 4,21+8+8, Tops- /Roofs 13,38+4+0), Hoorn/Hascal 4,28+4+8) 6. Verenigde Staten 29,75. Individueel, na twee onderdelen: 1. Wylde (VSt) Fein Cera 1,55, 2. Navet (Fra) Dollar 3,29, 3. Lundbëck (Zwe) Utfors Mynta 3,62, 4. Levallois (Fra) Diamant 4,16, 5. Dubbel dam (Ned) De S|iem 4,90, 25 Hoorn/Hascal 16,28, 27 Tops/Roofs 17,38, 31. Bruggmk- /Joël 20,21. Vierspan. Stand na eerste onderdeel, dressuur: 1 Char- don (Ned) 34,08, 2. Brasseur (Bel) 36,32, 3. Weber (VSt), Tucker (VSt), Exell (Aus) 39,36, 6. Bozsik (Hon) 41,44, 12. De Ruyter 44,32, 13. Monhemius 44,96, 27. Weusthof 55,04. ROEIEN Sevilla. WK, halve finales. Mannen: Skiff (eerste drie naar naar finale): Eerste race: 1 Hacker (Dui) 7.13,44, 2. Cop (Slv) 7.16,74, 3. Kreibich (Oos) 7.21,39 Tweede: 1. Tufte (Noo) 7.10,47, 2. Chalupa (Tsj) 7.15,07. 3 Lippits (Ned) 7.24.02. Vier-zonder-stuurman (eerste drie naar finale). Eerste race: 1 Duitsland 6.12,60, 2 Neder land (Simon, Cirkel. Vellenga. Bartman) 6 13,90, 3 Slovenië 6.19.48 Tweede: 1 Groot-Brittanniè 6.12.22. 2 Italië 6.17,45, 3. Frankrijk 6.19,84. Vrouwen: Open klasse: Skiff (eerste drie naar finale): Eerste race: 1. Neikova (Bul) 7.45,95, 2. Stomporowski (Dui) 7.47,69, 3. Brugo (Ita) 7.50,23, 5. Dekkers (Ned) 7.56,21 Tweede: 1. Zhang (Chn) 7.57,55, 2. Karsten (WRu) 8.01,95, 3. Levina (Rus) 8.03,23. Lichtgewicht: Skiff (eerste drie naar finale). Eerste race: 1 Dimitrova (Bul) 7.45,06, 2 Mas de Xaxars (Spa) 7.48.45. 3 Nachazelova (Tsj) 7.53,10. Tweede: 1 Schlenker (VSt) 7.53.81. 2. Rajle (Kro) 7.55.87. 3. Van der Kolk (Ned) 7 56,76 SCHIETEN Liestal (Zwi). Europa Cup finales. Mannen, groot kaliber geweer, liggend, 300 meter (60 schoten): 1 Ernst Rolffs (Ned) 599 punten, 2. Gpstafsson (Zwe) 599, 3. Jerabek (Tsj) 598, 18. Wout Rolffs 588. TENNIS Adelaide. Davis Cup, promotie/degradatie we- reldgroep. Australië - India 2-0. Hewitt - Makad 6-1 7-6 6-1, Arthurs - Paes 6-4 3-6 6-3 6-4 Istanbul. Challenger mannen, 75.000 euro. Tweede ronde.- Soderling (Zwe) Van Schep pingen (Ned) 6-2 6-3. Quebec. Vrouwen, 175.000 euro. Tweede ronde: Bovina (Rus/7) - Zuluaga (Col) 4-6 7-6 6-3, Maleeva (Bul/3) - Van Exel (Ned) 6-2 2-6 6-3, Roesch (Dui) - Dementieva (Rus/2) 7-6 6-7 6-4, Weingërtner (Dui) - Drake (Can) 6-1 6-7 6-4, Stevenson (VSt/6) - Netfa- de los Rios (Par) 6-1 6-4, Rodionova (Rus) - Tu (VSt/8) 7-6 7-5 Kwartfinales: Mikaelian (Zwi) - Maleeva (Bul/3) 6-1 6-1. Dubbel, tweede ronde: Van Exel/Schmidt (Ned/VSt) - Jidkova- /Trail (Rus/VSt) 6-4 6-4. Tokio. Vrouwen, 585.000 euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/3) - Koeznetsova (Rus) 6-4 0-6 7-5. Frazier (VSI) - Smashnova (lsr/4) 6-4 6-3. Pratt (Aus) - Sugiyama (Jap/5) 6-3 4-6 6-3, Tanasugarn (Tha/7) - Fernandez (Arg) 6-4 6-4, Panova (Rus/6) - Molik (Aus) 7- 5 6-4, Dokic (Joe/2) - Krasnoroetskaja (Rus) 6- 2 7-6. Kwartfinales: Dokic (Joe/2) - Tanasu garn (Tha/7) 6-3 6-1, Frazier (VSt) - Panova (Rus/5) 2-6 6-1 6-4, Serena Williams (VSt/1) - Pratl (Aus) 6-1 6-0, Clijsters (Bel/3) - Likho- vtseva (Rus) 6-2 6-2 Indeling halve finales: Serena Williams - Frazier, Clusters - Dokic Waco (VSt). Challenger mannen. Tweede ronde: Gimelstob (VSt/1) - Wessels (Ned) 6-3 6-1, Hirigoyen (Arg) Kempes (Ned) 6-2 6-1. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Segovia - Burgos: 1 Petac chi (Ita) 201.5 km in 4 16.32. 2. Zabel (Dui). 3 Furlan (Ita). 4 Glomser (Oos), 5. Bennati (Ita). 6. Hauptman (Slv), 7 Guidi (Ita). 8. Svo- rada (Tsj), 9. Sacchi (Ita). 10. Teutenberg (Dui), 101. Moerenhout. 152. Blijlevens 4.55. Algemeen klassement: 1. Sevilla (Spa) 41.31.40, 2. Aitor Gonzalez (Spa) 0.01, 3. Heras (Spa) 1.42, 4. Mayo (Spa) 2.04, 5. Be- loki (Spa) 2.04, 6. Zubeldia (Spa) 2.47, 7 Garcia Casas (Spa) 3.05, 8. Trentin (Ita) 3.34, 9 Millar (Sch) 3.36, 10 Móller (Den) 3.52. 96. Moerenhout 1.29.35. 164 Blijlevens 2 15.52. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe. Bitburg - Koblenz: 1. Hondo (Dui) 177,4 km in 4.17.22. 2. Wrolich (Oos). 3. Moos (Zwi). 4 Kaufmann (Dui). 5. Kupfer- nagel (Dui), 6 Wegmann (Dui); Nederlanders 7. Vierhouten. 11. De Groot, 31. BOven, 68 Addy Engels, 89. Van Dijck 15.19. Algemeen klassement: 1. Lang (Dui) 7.32.22, 2. Beat Zberg (Zwi) 0.03, 3. Schweda (Dui) 0.04, 4 Jörgensen (Den) 0.08, 5. Johansen (Den) 0.10, 6. Hondo 0.15; 8. Vierhouten 0.24, 27. Boven 1.35, 63. De Groot 5.02, 83. Van Dijck 16.54 ZEILEN kema (Ned) 5 punten. 2. Van Laer (Bel) 7. 3 Witteveen (Ned) 8, 6 Brouwer (Ned) 11 Mannen, 49-er, stand na drie races: 1 Blon- diau/Blondiau (Bel) 3 punten. 2. Latermans- /Nieuwenhuis (Ned) 7, 3 Proot/^p»u« (Bel) Laser, stand na twee races: 1 Veldman (Ned) 3 punten, 2. Kamrath (Dui) 4, 3. Van Vianen (Ned) 8. Finn, stand na twee races: 1 Godefroid (Bel) 2 punten. 2. Bakker (Ned) 5, 3. Aederman (Zwe) 8, 4. De Vries (Ned) 10, 6. Zielhuis 12 Star, stand na twee races: 1 Pickel/Kolb (Dui) 3 punten, 2. Van Veen/Goelst (Ned) 5. 3 Van- denberg/Vandeberg (Bel) 8. 4 Kats/Martens (Ned) 9 Open klasse (mannen en vrouwen). 470, stand na een race: 1 Sven en Kalle Coster (Ned) 1 punt. 2 Marcehen de Koning/Lobke Berkhout (Ned) 2. 3 Karin Almquist/Teresa Enander (Zwe) 3. 4. Marjon Kooistra/Petra de Goederen (Ned) 4 Yngling. stan na twee races: 1 Yska Mints/Marnt de Vries/Lauren Metz (Ned) 3 punten, 2 Penlen/Heynen/Jansen (Ned) 6, 3 Annelies Thies/Petronella de Jong/Anne Bes 6 Cape Cod (VSt). WK User. Eindstand na twaalf races: 1 Scheidt (Bra) 25 punten. 2 Suneson (Zwe) 40, 3. Goodison (G8r) 51. 4 Negri (Ita) 70. 5 Casey (Aus) 79, 22 Postma 165, 28 De Haas 195. 66 Bon 3ft?

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17