REGIO Televisie-producent eist volle mep van Peter Langhout Reize Burgemeester Schoo ook volgens SP integ Veense schuren en kassen bol van mysteries en geheim Weer jubileumboek in Hoogm; Oude villa Weltevreden in Koudekerk aan den Rijn krijgt tweede 'leven' als kantoor n r De ene maïsplant is de ander niet Inbrekers slaan toe in Alphen alphen aan den rijn - Uit een woning aan de Castorstraat in Alphen aan den Rijn zijn giste ren sieraden en huishoudelijke apparatuur gestolen. Uit een woning aan de Preludeweg werden die dag gsm-accessoi- res weggenomen. In beide ge vallen werd het slot van de voordeur geforceerd. Invalide man rijdt water in aarlanderveen - Een 43-jarige man uit Aarlanderveen is gister ochtend rond kwart voor negen met zijn elektrische invaliden- wagen in het water langs het Zuideinde in zijn woonplaats terechtgekomen. De man raak te met zijn wagen vast in het zand van de opgebroken weg. Om los te komen gaf de man gas, met een nat pak tot gevolg. Omstanders haalden hem uit het water Daarna werd hij met een wond aan een scheenbeen naar het Rijnland-ziekenhuis in Alphen vervoerd. Eerste paal nieuw wijkje Leimuiden leimuiden - De bouw van 26 huizen aan de Beukenlaan in Leimuiden gaat op 30 septem ber beginnen. Burgemeester Van Beek van Jacobswoude slaat dan om 15.30 de eerste of ficiële paal voor dat deel van de nieuwe wijk. Uiteindelijk verrij zen er zo'n driehonderd hui zen. Woningbouw Centraal Ne derland (WCN) uit Houten bouwt twintig twee-onder-één- kapwoningen en zes vrijstaande huizen. Viswedstrijd voor Alphense jeugd alphen aan den rijn - Buurt - huis Westerhaven houdt zater dag 5 oktober een viswedstrijd in Alphen aan den Rijn. Kinde ren van 6 tot en met 15 jaar kunnen daaraan meedoen met een vaste hengel van maximaal 9,5 meter. Inschrijven is onder meer mogelijk in het buurthuis aan de Emmalaan 45 (0172- 475744). De kosten bedragen 2,50 euro. De vissers verzame len zich op de wedstrijddag om 7.30 uur bij Westerhaven en ho ren dan waar zij gaan hengelen. Stroopwafels voor hobbyclub leimuiden - Als opwarmertje voor het nieuwe seizoen van de Hobbyclub Vakantie Kinder- week gaan vrijwilligers in Lei muiden en Rijnsaterwoude met stroopwafels langs de deur. Zij beginnen daar maandag mee. De opbrengst komt ten goede aan de hobbyclub, die op zater dag 28 september om 14.00 uur haar eerste knutselmiddag houdt in de muziekzaal van Het Spant. Kinderen draaien dan een lampion in elkaar voor de optocht die 's avonds om 20.00 uur bij Het Spant in Leimuiden begint. Wandelingen door de polder hazerswoude-rijndijk - Wan delclub LEO (Leiden en Omge ving) trekt morgen en zondag de polder in. Vanaf Het Anker aan de Chopinlaan2 in Hazers- woude-Rijndijk organiseert zij de derde Aleid van Cleeftocht. Deelnemers kunnen vanaf 8.00 uur beginnen aan wandelingen van 5,10,15,25,30 en 40 kilo meter. Koudkerk aan den Rijn, Hoogmade, de Wijde Aa, het Braassemermeer, Oude Wete ring, Rijnsaterwopude en Wou- brugge behoren tot de pleister plaatsen. Inlichtingen: Henk Plantfeber, 0252-412982. Hardloopcursus bij AAV '36 alphen aan den rijn - De Al- phense atletiekvereniging AAV '36 gaat ongetrainde hardlopers klaarstomen voor de 10 en 15 kilometer van Linschoten, een drukbezochte prestatieloop in december. Op zaterdag 5 okto ber begint de cursus, die weke lijks bestaat uit een training op zaterdag (9.30-10.45 uur) en dinsdag (19.30 -20.45 uur), op de atletiekbaan aan de Sport - laan. Inlichtingen en inschrij ven: www.aav36.nl. Afrikanen lopen stage in Alphen alphen jlan den rijn - Vier in- woners van de Munisipaliteit Oudtshoom in Zuid-Afrika lo pen momenteel stage bij de ge meente Alphen aan den Rijn. Het zijn twee raadsleden en twee gemeenteambtenaren. De stage wordt georganiseerd door de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) en de South African Local Govern ment Association (Saiga). Het doel van de stage is kennisover dracht op het terrein van ge meentelijk management en dienstverlening. vrijdag 20 SEPTEMBER X Ontevreden Alphens bedrijf weigert sponsoring wintersportprogramma den haag/ alphen aan den rijn - De rechter moet bepalen of Peter Lang hout Reizen uit Alphen aan den Rijn zijn financiële afspraak met de televi sieproducent Daan Laroo TV moet nakomen. De Alphense reisorganisatie vindt dat zij geen waar voor haar geld krijgt en draaide de geldkraan dicht. De producent van het televisiepro gramma Snowmagazine, die daardoor tienduizenden euro's misloopt, span de gisteren een kort geding aan tegen Langhout. De televisieproducent eist dat de reisorganisatie de sponsorover eenkomst nakomt. Het wintersportprogramma Snowma gazine wordt uitgezonden door SBS 6. Peter Langhout Reizen betaalde onge veer eenderde van de productiekos ten, te weten 70.000 euro. Maar de reisorganisatie beschuldigt Laroo TV van valse beloftes. Zo zou de produ cent hebben toegezegd dat er voor het programma gefilmd zou worden in wintersportplaatsen waar Peter Lang hout Reizen accommodaties heeft. Maar dat bleek niet het geval te zijn. In veel van de plaatsjes waar het team van Snowmagazine opnames heeft gemaakt, heeft Peter Langhout Reizen geen enkele hotelkamer. Alleen aan het begin en aan het eind van het pro gramma valt de naam van de reisorga nisatie. Verder wordt er tijdens het magazine 'infomercial' van anderhalve minuut over de sponsor uitgezonden. Dat vindt Peter Langhout Reizen onvol doende. Het bedrijf heeft daarom be sloten zich als sponsor terug te trek ken. De televisieproducent kr door zijn financiering niet ron L dat Langhout zijn verplicht^ komt. Volgens de producent 1 duidelijke afspraken gemaakt n reisorganisatie. De rechter beslist volgende v j^e eho ich gelijk heeft. Alphense gemeenteraad zet punt achter omstreden rei alphen aan den rijn Het door de Alphense SP aangevraagde spoeddebat over de positie van burgemeester Schoof heeft gis teravond geen nieuwe feiten op geleverd. Alle fracties die al eer der lieten weten achter de burge meester te staan, meldden op nieuw dat zij niet twijfelen aan diens integriteit. Ook de SP is daarvan inmiddels overtuigd. De SP wilde een spoeddebat vanwege een reis die Schoof in 1992 heeft gemaakt op kosten van bouwbedrijf Koop Tjuchem. Dit bedrijf staat onder verden king van fraude en illegaal voor overleg. De burgemeester, toen nog werkzaam in de gemeente Heüoo, maakte deze reis onder meer met klokkenluider Ad Bos. Schoof liet vorige week direct weten dat hij geen enkel per soonlijk of zakelijk belang heeft gehad bij de reis. Ad Bos liet in deze krant via zijn broer weten dat de uitleg van Schoof op waarheid berust. Ook de ge meente Heiloo pleitte de huidi- agei ge Alphense burgervajeen Toch had de SP nog aan een extra debat kwestie. De andere p« ken het daarmee eens. Schoof legde gisteren uit dat hij de reis slecht als bemiddelaar tuss noodlijdende Hong; meenten en het boi zonder dat dat hem i< leveren. Wel zei Schi hij, als hij in de toel zo'n reis maakt, hij dat' ren meldt aan de gemt UI opg ratee lecht zwammerdam/bodegraven - De ene ma'is- plant of de andere. De ene goudgele kolf of de andere. Voor wie dat nog niet wist: daar kan een wereld van verschil tussen zitten. Terwijl elders in de regio grote machines het maïs hakselen tot veevoer, grepen veel boe ren uit de regio gisteren de kans aan om die verschillende maïsgewassen eens van dichtbij te bekijken. Op een demonstratieveld op de gemeentegrens van Alphen aan den Rijn, Bo degraven en Boskoop waren tientallen ver schillende rassen te bezichtigen. De boeren konden ideeën opdoen over welk ras ze vol gend jaar op hun eigen land willen telen. Fo to: Mark Lamers hoogmade - Het ene jubileum boek volgt in Hoogmade het an dere op. De geschiedschrijving over 750 jaar Hoogmade is nog niet afgerond of de plaatselijke ijsvereniging brengt een boek uit. Voor de geschiedenis van de IJsclub Hoogmade, die op '28 november honderd jaar bestaat, riep de Alphense vrijetijdshisto- ricus Hans van der Wereld de hulp in van Koudekerker Kees van Kuilenburg, oud-verslagge ver van het Leidsch Dagblad. Het jubileumboek, onder eind redactie van oud-gemeentraads- lid Frans Witteman, is bijna af. Het werk bevat veel foto's en is in kleur. De voorinschrijving is inmiddels begonnen. Leden van IJsclub Hoogmade betalen 5,00 euro, niet-leden 10,00 euro. Na 26 oktober kost het boek 15,00 euro. De officiële overhandiging van het eerste exemplaar is op zater- 0e] dag 30 november in 1 umweekeinde. Het feej op 29 in de dorpshuisgi van het Cultureel Hoogmade (de Schuu en Drieluik) achter straat. Er zijn activitd de schooljeugd, de schooljeugd en de voh den van de ijsclub. verschijnt voor alle van Hoogmade een lijk programmaboekje. I dee jveel koudekerk aan den run - Villa Weltevreden in Koudekerk aan den Rijn blijft definitief behou den. De gemeente Rijnwoude is akkoord met de verbouwing van de villa tot kantoor. De initiatiefnemers die het afge lopen half jaar hebben gestre den voor het behoud van de voormalige directeurswoning van dakpannenfabriek Welte vreden vierden gisteren op het gemeentehuis met wethouder Uljee en architect Meijer een feestje. „Wethouder Uljee was in het begin heel negatief over het behoud van de villa, maar hij is van alle kanten bijgedraaid", zegt een dolblije Ingrid de Roos die actie voerde voor het be houd van Weltevreden. Handtekeningen Zonder daar al te veel moeite voor te hoeven doen, zamelde De Roos dit voorjaar zo'n acht honderd handtekeningen in van sympathiserende dorpsgenoten. De gemeente Rijnwoude wilde aanvankelijk op de plek van de villa een bedrijfsverzamelge bouw toestaan. De Koudekerkse is tevreden over het restauratie plan dat zij gisteren te zien kreeg. „De villa houdt de karak teristieke uiterlijke kenmerken. En ook de bomen blijven be houden. Het ziet er hartstikke mooi uit." Bouwkundig tekenaar H. van Velzen van het architectenbu reau Meijer uit Leiderdorp legt uit dat er een grote serre aan het pand wordt gebouwd. Daar ko men grasdaken bovenop, zodat de aanbouw vanaf de wegkant amper te zien is. Het architec tenbureau werkt nu verder aan de bouwtekening. Verder moet de bouwaanvraag de deur uit. Vein Velzen verwacht dat de ver bouwing in de tweede helft van 2003 kan beginnen. Hoeveel kosten ermee zijn gemoeid weet hij niet. „Maar dat zal niet wei nig zijn." Spanning stijgt voor corso in Roelofarendveen door Saskia Stoelinga roelofarendsveen - „Daar waar licht brandt, moetje zijn", zegt een man met hond. Roelof- arendsveen staat aan de voor avond van het corso. In schuren en kassen wordt tot diep in de nacht doorgewerkt. Niet voor het brood, maar voor de eer. Een waas van geheimzinnigheid hangt er rond dit evenement. Niemand mag weten hoe de praalwagens er voor het jaarlijks bloemencorso uitzien. Morgen voor dag en dauw gaan de sloten van de deuren. En pas dan komen de verhalen los. Een tipje van de sluier opgelicht. Twintigers Robert en Suzanne van Klink, Remco Koek en Den nis van der Meer zijn 27 juli on dergedoken in de schuur van buurman Bakker aan de Flora- weg. Het plan om mee te doen, ontstond een maand eerder toen ze per toeval een partijtje bamboestokken tegen kwamen. Het thema was geboren: jungle. Ze werken vanaf dat tijdstip ge middeld twee tot drie avonden per week aan hun ontwerp. Ze doen het met z'n vieren en we ten precies wat ze aan elkaar hebben. „De laatste dagen sta je onder hoogspanning. Vanaf woensdag hebben we allemaal vrij geno men van ons werk. Het komt er nu op aan." De vriendenclub heeft voor deze nacht wat hulp troepen ingeroepen. Het tro pisch oerwoud moet worden ge plant. „Er gaan wel geruchten door het dorp, maar niemand kent het ontwerp. Nee, foto's mogen er niet worden gemaakt, wel Wai jenko Niet voor het brood, maar voor de eer wordt er tot diep in de nacht gewerkt. De ouders van de Mariaschool steken de bloemen. Foto: Taco van der Eb maar we kunnen er wel wat over vertellen. Wij hebben dit jaar geen bloemen, maar allerlei soorten planten. Op de voor plecht hangen de vleesetenden en achter zitten we in de pal men. De apen verblijven tussen de lianen. Het moet cryptisch blijven hoor." Robert van Klink is vele uren op zoek geweest naar planten van het tweede soort en planten die hij gratis.kon krijgen. Ze komen overal vandaan. Vriendelijke tuinders en de veiling in Aals meer waren bereid wal staan. De hal staat nu vol. Het timmerwerk e mouflage zijn klaar, to die de zaak moet staat er puik bij. Voor denclub gaat het om d de voorpret. „We zijn benieuwd hoe deze twintig meter lange ka jury valt. Een bloemei kunnen we wel inscha dit? Wat denkt u ervan Voor de ouders van de school zijn het ook dn gen. De optocht is nog achter de rug of een gi deelte van de groep zit bloemen te steken. He van het schoolproject thema van de praalw; brand en brandweer, hebben het ontwerp g en gezaagd. De kinder schuurd en geverfd. man Gerard Loos heef avond de leiding, houdt iedereen aan he Moeder Jacquelien Ke tevreden over de vlam sandwichborden. „He slaat spannend uit." blokken oases doordr^ water raken steeds vuld met groen en zoi men. Het tempo ligt h sfeer is goed. Ze houd hoofd koel, terwijl de tegen de beglazing ski De Mariagroep zit in van Van Klink aan hel einde. Er is begonnen bollen en koffie. In tie nacht wordt overgejj neut en nootjes, ter\/v£', dengroep aan de Flor vette hap naar binnei spanning stijgt. Wat concurrenten? Wa't Geestweg? Weet ie ma Het bleef nog lang Veen. *rd A), ïi ••iL tdi* Hall ■r, 201:1 II m 1 2nde ertie aees achl Jegh el zei ndig va ind ild< d ht te 1 rachi welk. iet 1 !t sti voor evoi „V nner intei >rme wel wel fer n v< iant: ,olaimc ,c, hou ïeuw

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14