Sport porting Trigon haalt weer eens een punt op het veld Alecto houdt voorsprong met veel moeite vast media ^.design Forescate speelt slecht, maar wint wel 11a Zakt naar de vijfde plaats De Joode ziet inspanningen niet beloond S9 Vernedering The Bassets i\ maandag l6 september 2002 der :rd S'jfl van Gent an d; der z {porting Trigon en Bijeen 13-13 gelijkspel us Bi ds Hooger een einde ed e^eks van veertien op- j? de nederlagen in de etitie. „De ploeg ver- a een pluim, want zij 'en! TaC^t en karakter ge ickxrt! elde trainer Robin 5 tevreden vast. Dat Jecht compliment, x electie liet zich niet vaf >en door een langdu- "(S stand (2-6,9-9,9-11) steen niste strafworpen. dnaa 1 Sommeling een ge- mg i nd met wisselen. In- t Niesing en Alfred twee goals in twee ^^jdichtten namelijk na gort 6-3 plaats iderdorp - Op een internatio- tbaltoemooi in Ham- pp{ Leiderdorp als vijfde De eredivisionist, l ie Amerikaanse aan- irgundi Porter en in de gelederen, aar)pn het Oostenrijkse rarejdcet (71-74) en Ober- m^-74). In de strijd om Triaats werd Lands- duidelijke cijfers te- ïi: 79-58. rinst lython 10-13 het gat Bijna waren alle inspanningen voor niets, maar de bezoekers misten vlak voor tijd ook een strafworp. In de eerste helft bezat TOP vanuit een sterke organisatie een enorm overwicht tegen GKV (G). De Sassenheimers zetten hun afvangers en schutters steeds goed neer, zodat er meer dere schoten per aanval volg den. Sander Harmsen (3), Jo hanna van Drongelen, Judith Kok, Tim van der Horst en Stan ley Lardé bouwden tussen de 18de en 35ste minuut dan ook de voorsprong van 5-3 uit tot 12-4 (rust). Na de pauze viel de scherpte echter weg, waardoor de zege eigenlijk bescheiden uit viel met 16-10. Pemix speelde tegen HKC(H) eerst zonder veel inzet en schot vaardigheid. De aanval miste di verse vrije doorloopballen en de verdediging liet zich regelmatig uitspelen. Deze manco's leidden ertoe dat er na 2-2 via 3-8 een achterstand van acht punten ontstond (6-14). Onder invallers Saar Karstens en Dimitri IJzer man keerde de slagkracht terug. Zij konden met hun goals en die van Mark Piket (3), Annemarie Schepers en Huig Schoonder- woerd de eerste nederlaag ech ter niet voorkomen: 13-17. Tempo behaalde een afgeteken de 20-12 overwinning op ZKC'31. Coach Aat van Rijtho ven had opdracht gegeven om met koppels aan te vallen. Dit bleek bijzonder doeltreffend op een korte terugval na (5-1, 6-4). Marcel Haagsman (4), Erik Hol- thausen (3), Suzanne Zeilstra en Elmer Veenman zetten hun club weer op het goede spoor met 9- 6 (rust) en 15-9. Derdeklasser Fiks haalde in zijn eerste thuisduel uit tegen ESDO met 19-7. De formatie van Theo Vreeken, waarin Arjan Wild schut door een knieblessure ontbrak, had voor rust het ver schil al gemaakt met 8-2. Henrik Hooimeijer (3), Saskia van der Does (2), Tineke de Visser, Fe- nno van der Berg en Matthijs de Visser scoorden. Hooimeijer viel naderhand uit met een kuitbles sure. Fluks voelde zich met een 11-9 nederlaag tegen Luno tekort ge daan. Trainer Peter Bierens vond dat de scheidsrechter drie dubieuze (benutte) strafworpen op rij gaf, terwijl zijn ploeg die eerder in vergelijkbare situaties niet had gekregen. Deze 'stip pen' maakten een einde aan een knappe inhaalrace. De Noord- wijkers begonnen zwak, 5-1 na 26 minuten, maar waren door twee treffers van Ronald van Drongelen, Ramses Duindam en Arno van Haarlem helemaal teruggekomen (7-7). De tweede aanval van Madjoe haperde bij SEV blijkens één doelpunt in vier beurten. Aren- da Heemskerk en Erwin Kellner, normaliter de afmakers in dit vak, waren niet in goeden doen. De eerste was niet geheel fit en werd naderhand door Miranda Pronk afgelost. De tweede kwam niet verder dan een strafworp diep in de tweede helft (5-7). In het andere vak was Janneke Veldhuyzen wel op dreef met vier rake afstandsschoten. De Danaïden haalde vrijdag nog uit tegen Dubbel Zes (2-22), maar ging tegen Aurora ruw on deruit: 13-16. „Wij hadden geen antwoord op hun achterverde- digen. Zij hadden ook twee he ren, die met de handen van God schoten, zo zuiver waren die", constateerde coach Arjen Brand. Zijn ploeg kwam nauwe lijks in het ritme door het harde tegenspel, resulterend in twee gele kaarten voor ruw spel. Na een goede opening (3-1 en 5-3) raakte zij na rust (7-7) definitief achter. Nienke Feenstra, Ame Heijman (3), Ed Dubbeldeman en invaller Aart Tholens (2) wa ren de voornaamste schutters. Gezien het krachtsverschil be haalde Velocitas een te krappe zege op GKV(H): 9-8. De Leider dorpers maakten zowat al hun treffers van afstand en lieten dicht bij de paal veel kansen lig gen. Wendy Plijter (3), Elsbeth de Mooij, André van Wallinga (2), Marlinde Oosterhoff en Iwo Nelson zorgden voor een maxi maal verschil van drie punten tussen 4-1 en 9-6. In de reste rende zeventien minuten viel de score stil met een gemiste straf worp als grootste minpunt. Crescendo maakte in de eerste helft de fout mee te gaan in het gezapige spel van Oosterkwar tier, zodat de score tot 6-7 (rust) gelijk opging. Trainer Martin yjp wint toernooi De waterpoloërs 6 hebben dit week- (ilveren Sleuteltoer- vesI nnen. De Leidenaars en|hetVijfMeibad lands- AZC (tweede), AZ flar Bears voor. Het ofdklasse gepromo- L lijl/LGB eindigde als riste. In het voor de eorganiseerde Galge- looi eindigde LZ als ofdklasser Donk lieu Roomburg komt terug in hockeyderby - De volleyballers hebben de tweede bereikt. De ploeg f/coach John Groen ivond promotie- ich uit Delft met 3-0 (1,25-18,25-14. De irs ondervonden al- irste set enige te- laar toonden zich »p alle spelonderde- jre ploeg. Zaterdag deBloemerd) reededivisionist uit tegen Utrecht, dat ïoger uitkomt. £trik wint hout be vierde wedstrijd ber Prestige Oranje Voorhout is gewon- taals Strik uit Baam. Is uit Rijsburg werd plgd door Henk van iVarmond en Ben Rt Roelofarendsveen. ftiekgala van AV Cly- [Voerden werd Jeroen .eiden Athletiek) [de 800 meter in een 2 63. Op de 400 me- le Ger Wessel met p 48.94 als derde r Patrick van Bal let 46.50 de snelste P evenaarde. door Peter Klein mannenhockey - Slechts vijfen dertig minuten was er een der bysfeer tussen Alecto en Room burg. Direct na rust zorgde Lu- kas Walraven met de eerste tref fer voor de bezoekers voor een keerpunt in het tot dan matte en eenzijdige duel tussen de hoc- keyburen. De Leiderdorpers na men in de eerste helft een te rechte 3-0 voorsprong, maar na het tegendoelpunt sloeg de vlam in de pan. De vele honderden toeschouwers kregen toch nog waarvoor zij gekomen waren, een verhitte derby die met 4-3 in het voordeel van Alecto eindig de. „Op basis van de eerste helft lei den we hier een terechte neder laag", stelde Roomburg-coach Erik Kruijsmulder onomwon den. „Er zat vanwege deze derby veel spanning in de groep. De spelers hadden ontzag voor de tegenstander. Een verklaring heb ik hier nog niet voor. Na rust kantelde het duel gelukkig en ging de knop volledig om. Uiteindelijk te laat." Het veel scherper gestarte Alecto had door Hidde Kuijer, Bas Brouwer en nieuwkomer Evert Nater een op het oog geruststellende voor sprong opgebouwd. De marge bleek in de tweede doorgang echter niet veilig. Roomburg had na het doelpunt van Walraven de haar kenmer kende beleving teruggekregen en knokte zich naar een tweede treffer. Ivo Verver was de maker. Jos Douwma zette Alecto uit een comer andermaal op een marge van twee doelpunten. Het ver hardde de strijd. Kuijer bewees zijn ploeg geen dienst door een grove overtreding te maken. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 Roomburg drong nadrukkelijk aan en met tien man in ondertal stonden de Leiderdorpers met de mg tegen de muur. Meer dan een doelpunt van Hans Delnoij leverde het offensief echter niet op. Alecto haalde met 4-3 winst de finish. In dezelfde afdeling van deze eerste klasse ging Forescate met 4-1 onderuit bij Pollux. Lodewijk Reuzer zorgde direct na rust nog wel voor de gelijkmakende 1-1, maar door een blunder in de verdediging stonden de Voor schotenaren snel weer op ach terstand. Toen ook een strafbal werd gemist was het verzet ge broken. In afdeling B van de eerste klas se boekte LOHC zijn tweede overwinning. In Delft werd te gen Dopie met 4-1 gewonnen. „Goed gespeeld en heel weinig weggeven", luidde het com mentaar van coach Peter van der Meer. „Zij hebben een ster speler in het team en die werd door Jos van der Hout uitste kend uitgeschakeld. Dan blijft een gemiddeld team over en daar moet je gewoon van win nen." Niek van Til, Maurits Zwart en tweemaal Oswald Ma- theussens maakten de doelpun ten. Leidse Studs was met 0-3 kansloos tegen het bezoekende Westland. De 'Leidse' derdeklassers kregen elk vijf doelpunten om de oren. Catwijck ging met 5-3 onderuit bij het Rotterdamse Ommoord. De Katwijkers kwamen door Dem Graaf en Martijn Houwaart wel op een 0-2 voorsprong, maar verzuimden om te schake len toen de thuisploeg dat wel deed. Pas bij een 4-2 achter stand noteerde Wouter de Mol treffer nummer drie. Alphen kon slechts beschikken over tien man. Ondanks een goede inval beurt van veteraan Jaap Foors- ma was een 5-1 verlies bij tem po '34 niet te voorkomen. Ar thur Glorie maakte de Alphense treffer. In de vierde klasse won Hisalis met 2-3 bij Reeuwijk, maar kreeg Voorhout met 0-3 geen kans tegen het bezoekende Evergreen. Alkemade speelde met 4-4 gelijk bij Waddinxveen. Pim Slot scoorde net geen echte hattrick. Peter Blom nam doel punt nummer drie voor zijn re kening. Felle strijd in de streekderby tussen Alecto en Roomburg. Links Roomburger Daryon van Duin (ex-Catwijck), rechts een nieuwkomer bij Alec to, Evert Nater.Foto: Mark Lamers door Peter Klein vrouwenhockey - De 1-0 over winning in de eerste klasse van Forescate bij Hudito was be paald mager. De Voorschotense formatie behield er wel haar on geslagen status mee. „Dat is het enige positieve", luidde het oor deel van Dominique Lingeman. „We hebben gewoon slecht ge speeld. Niets liep. Alleen al in de eerste helft kregen we zeven corners en zij nul, maar we heb ben er geen een benut. Eigenlijk hadden we met een nulletje of vijf moeten winnen." Lingeman scoorde vijf minuten voor tijd het enige doelpunt. In dezelfde afdeling nam Room burg met 4-0 ruim afstand van Souburgh. De volwassen spe lende Leidse formatie was een klasse beter dan de bezoekers en bewees dat ook met treffers. „Als je zo speelt, dwing je zo'n zege af', klonk het vrolijk uit de mond van coach Felix Zwegers. Maaike Spaans uit comers en Marloes Fluitsma met veldgoals namen de doelpunten voor hun rekening. LOHC kwam met 3-1 tekort bij het Delftse Dopie. Ma rieke Mattheussens scoorde uit een tip-in na een vrije slag van Kyoko Tollenaar het enige Leid se doelpunt. Vorig jaar stonden de duels tus sen Alecto en Gooische bol van de strijd en de spanning. Het treffen in het nieuwe seizoen le verde het tegenovergestelde beeld van een slagveld op. Na een matte vertoning zonder hoogtepunten werden de pun ten gedeeld, 2-2. Aan de verjon ging, die beide ploegen met het oog op de toekomst doorvoer den, wilde coach Maurits Eiken hout het tegenvallende spel niet wijten. „Vorig seizoen hebben we ook al jonge speelsters laten instromen, daar kan het niet aan liggen. Misschien was het ge woon te warm vandaag." Twee keer kon een voorsprong, de 1-0 door Ghislaine Demitriadis en de 2-1 uit een strafcomer van Frederique van Kaauwen, niet vastgehouden worden. Vijf minuten voor tijd kwam Al phen langszij gastvrouw VW. De concentratie verslapte bij het bereiken van dit onverwachte resultaat tegen de betere Am sterdamse tweedeklasser. Die versaagde niet en greep pal voor tijd de verdiende 3-2 winst. De 0-1 voorsprong bij rust werd door Marloes van den Heuvel gerealiseerd, de gelijkmaker kwam op naam van Elise Kuit. Catwijck gaf haar titelaspiraties extra dimensie met een 4-1 zege bij Loenen. „Toch geen goede wedstrijd", luidde het commen taar van coach Bas Pinkster. „Behalve in het tweede deel van de tweede helft. We hadden de betere conditie en sloegen toen toe." Binnen een minuut stond Catwijck 1-0 achter. Via Alice van Duin, Annelies Comet, uit blinkster Ivy van der Werf en Margot Pasmans stelde de Kat- wijkse ploeg alsnog orde op za ken. De Leidse Studs verloren in de derde klasse met 0-1 van Hoek- sche Waard, dat kort voor tijd een strafbal benutte. Eerder hadden de studentes een straf bal gemist. In de vierde klasse kreeg Hisalis geen kans bij Ever green, 8-0 verlies. Verhorik gaf bij de thee de op dracht het tempo te verhogen om meer ruimte voor hét schot te creëren. Thierry Amoldus. Michel Wijnen (2), Nischa Ver-v wey en Gerij an Hensing bewe- zen in een kwartier de juistheid van deze aanwijzing (7-13). Hensing leverde liefst acht goals voor de 11-17 zege. KZ Leiden vijzelde het zelfver trouwen en doelsaldo danig op - tegen Dubbel Zes met 3-19. winst. Het achttal van Erik van1, Lunteren had voor rust nog pech met de afwerking (2-6). maar liep daarna in krap twaalf minuten door naar 2-13. Dat was te danken aan Bianca Wit- teveen (3), Viviane Klein, Chris tel van Lunteren, René Amoldus en Joost Kwestro. door Pieter van der Vliet rugby - In Castricum voegden de rugbyers van The Bassets een zwarte bladzijde toe aan de clubhistorie. In Noord-Holland werd het 113-3 voor de thuis club. „Na het zware verlies van vorige week (10-81 tegen Am- sterdam, red.) gaat dit je niet in de koude kleren zitten", zei voorzitter Leo van Leeuwen. De zware verliescijfers zijn voor al te wijten aan het feit dat The Bassets dit seizoen zonder bui tenlanders speelt. „Het is nu eenmaal het beleid. De buiten landse spelers die we hadden zijn weg en er komen voorlopig geen anderen voor in de plaats. The Bassets is een club waar de eigen jeugd altijd de voorkeur heeft gekregen." De Sassenhei mers kwamen de afgelopen drie seizoenen al vaker in de geva renzone van de ereklasse te recht, maar Van Leeuwen is toch optimistisch. „Ik heb ver trouwen in deze jongens en ik weet zeker dat die er alles aan- zullen doen om in de ereklasse - te blijven." In de eerste helft waren alleen*' de eerste vijf minuten leuk, toen Rob van der Heiden met een pe naltykick de stand op 7-3 bracht. Daarna was het eenrich tingsverkeer. Castricum heeft flink geïnvesteerd in Nieuw-Zee- landse spelers en is klaar voor de confrontatie met de top van££ Nederland. Na een 52-3 rust--;, stand bleven de gastheren de la-' kens uitdelen. DIOK ontving vice-kampioen Ascrum en verloor met 10-39. Coach Robert Broers zit met een sterk groeiende blessurelijst. „Zo vroeg in het seizoen en alVw zes spelers kwijt voor een lange-» re periode. En allemaal spelersX-»' die ik nodig heb in de 'front-fi-* ve'." Toch domineerde DIOK inWJ; de tweede helft, volgens Broers/*-"-' „We hebben constant op hur helft gestaan, goed rugby ge speeld en druk gezet op hur verdediging. Het wordt nu al leen tijd om die energie om t< zetten in punten. Smet op de wedstrijd was de ro de kaart voor Joost Leemans nav een vermeende uapbewegingW naar een speler die op de grond v lag. „Die ben ik voor drie weken kwijt, dat kan ik er nog wel bij hebben." Ascrum nam in de eerste helft een 0-32 voorsprong, maar zag DIOK in het vervolg na acties van Danny Evers terug komen 1 j tot 10-32. ïn de slotminuut zorg de een snelle uitval van Ascrum voor 10-39. De vrouwen van DI OK wonnen ook hun tweede duel. In Leiden werd Groningen verslagen met 69-5. keitsma ouderwets op dreef bij Pecos oogendam - Mocht Scyila in mpetitie nog een rol lis willen spelen, dan B komende vier duels kast moeten halen. £loeg verloor immers ïet niet kinderachtige en zakte daardoor erde naar de vijfde ster op de wonde was Currentie ook punten tegen de zwakkere hte nederlaag" vond kker, die in Limburg punt verzorgde tegen Ossen. „Maar er had eer ingezeten, hoor." is niet kansloos ge- In Daan Sliepen en gold voor Mark {tegen Qiang Liu. tander van volgende keffers, liet twee dure punten liggen tegen Kluis (5-2). In Roelofarendsveen werkten de sterk spelende Frank Rengen- hart en Merijn de Bruin foutloze partijen af tegen Leon Houben, Peter Heister en Anthony van Beurden. Derde man Osama El- mak vocht voor wat hij waard was maar leverde kostbare pun ten in tegen Heister en Van Beurden. In de eerste divisie was er een prima start voor Pecos, dat in eigen huis Bergeyk met 7-3 te rugwees. Met zijn drie winstpar tijen (onder andere op Marco Bottram) en in de gewonnen dubbel was de 42-jarige Friso Reitsma ouderwets op dreef. Ron Schipaanboord (2x) en Her man van den Broek (lx) werkten een goede generale af voor het komende uitduel tegen Avanti. De Toekomst (Ron van Spanje, Remie Beelen, Gert Kobes) liet rmrt een 9-1 triomf vooralsnog weinig heel van de ambitieuze plannen van de Hazerswoudse ploeg, waar Martin Groenewold de spreekwoordelijke eer redde. Docos won van De Treffers 2 met 6-4. Bij de Leidenaars baar de Steven van den Berg (vorig jaar nog Scyila 4) opzien. Zijn debuut in de tweede divisie be kroonde hij met overwinningen op Rico van Veen en Marcel Warmerdam. „Het ging lekker", zei de 17-jarige zoon van Ed van den Berg, die op een winstpotje potje bleef steken. „Ik speelde goed en geconcentreerd en dit geeft zelfvertrouwen. Ik kom tenslotte uit de hoofdklasse, waar ik weinig won." Bassim al Hussaini (die verrassend genoeg van Fred van Oostenrijk won) en een sterk gespeeld dubbel zorgde voor de Leidse winst Rijnsoever deelde in de derde divisie de punten met De Tref fers 3 (5-5). Henk Jan Glasber gen, Hans Klaverweide, beiden tweemaal winst, en Jeroen Hol ten (lx) hielden de Veense ploeg met een ongenaakbare Van der Meer goed bij. Vrouwen De in de eerste divisie debute rende vrouwen van Docos kwa men aardig voor de dag tegen ti telkandidaat Amsterdam '78, maar verloren wel met 7-3. Dianne van der Meer, Yu Ling Wu en Sheila Tol wonnen alleen van Lenie Kooy. Ex-Docosspeel- ster Heieen Hop en Annemarie van der Kwast bleven 'moeite loos' overeind. De collega's van Pecos, uitkomend in de tweede divisie, lieten geen spaan heel van FTTC, dat met een 8-2 ne derlaag terug naar Franeker werd gestuurd. Iris Sjaardema en Jeanine Huiden verzilverden drie potten, Miranda Karsdorp wrfh eenmaal. wielrennen - Jeroen de Joode slaagde er niet in een plaats op het ereschavot te veroveren in zijn woonplaats. De neo-ama- teur finishte in de Ronde van Al phen aan den Rijn na negentig kilometer als zesde. Hij was wel de smaakmaker van het gister middag verreden criterium. Sa men met Arthur Farenhout uit Spijkenisse plaatste De Joode een demarrage. Voor de coureur van de plaatse lijke wielervereniging Avanti was het nagenoeg onmogelijk om kansrijk te zijn in de finale. Uit het peloton sprong een aantal (te) sterke renners weg, dat zich niet veel later bij het leidende duo voegde. Met het arriveren van Marcel van Dijk waren er twee koplopers uit Spijkenisse in de groep aanwezig. De laatste die erbij kwam, John Talen, was de derde uit die plaats. Ont snappingen werden niet geduld. Het tiental sprintte op de Mo- zartsingel om de winst. Tafrn bleek de rapste. Hij kreeg Marcel Alma (tweede) en Faren hout naast zich op het podium. De organisatie toonde zich ver guld met de opkomst van gere nommeerde namen, maar had liever meer deelnemers uit de regio zien verschijnen. Een aan tal van hen reed in Hillegom een demywedstrijd voor elite-ren ners en neo-amateurs. „Daar zijn wij op z'n zachtst gezegd niet blij mee", bekende Henk Kortland namens het organise rende Avanti. „Het is volkomen onnodig om ons hier in Alphen in de weg te zitten. Er had nooit toestemming gegeven moeten worden voor twee wedstrijden op één dag." In Hillegom streden ook de sportklasse A- en sportklasse B- renners. De Noordwijkse vete raan Ton van Duijvenbode fi nishte als tiende. Bij de nieuwe lingen veroverde Jordi Muller, lid van organisator RW De Bol lenstreek de derde stek. Zater dag reed hetzelfde veld in Voor hout waar Ronald Roos (Zoeter- meer) zegevierde. Robert van der Salm uit Stompwijk deed daar goede zaken voor de stand door als zesde te eindigen, vlak voor Ronald van der Tang (acht ste). De Voorhouter gaat in het klassement aan de leiding. Suzanne de Goede had dit keer geen succes. Ze probeerde het zaterdag in de Ruiner Omloop, maar zag daar de winst gaan naar de Zweedse Monica Holler. De Zoeterwoudse, die van de buitenlandse deelneemsters ook de Deense Maria Bomak voor zich moest dulden, werd acht ste. Gisteren kwam daar de vijf de plaats in de Ronde vaiÜJden bij. Voor De Goede, laatstejaars junior-dame, ligt er nog wel wat in het verschiet. Ondanks deze klasseringen voert ze nog altijd ruimschoots het Wieier Revue Klassement aan. internet service provider webdesign - webhosting - domeinnaamregistratie Flevoweg 9 Leiden - Telefoon 071 5233258 www.mediadesign.nl - info@medladesiqn.nl Sportverenigingen opgelet! Nu een gratis domeinnaam bij alle hostingpakketten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23