Thomas heeft moeite om deur uit te gaan Sporters unïcu"1 LEIDSCH DAGBLAD MASTERS Verhoeve laat Boers Nossik haar hielen zi| Sproeier hindert Van Blijswijk maar eventjes Titelverdedigers in dubbelspel varen wt Bakker sterkste in supersaaie finale 9 t/m 15 september Tennispark Unicum Leiden 'MARWIJK www.liaminfo.nl basics pl Finale is 'makkie' voor Leidsch Dagblad Master 'Ik heb nu zoiets van: ik kan het nog steeds' fe, Jasmijn van Blijswijk hield in de slotfase van haar duel met Marlot Meddens het hoofd koel en won de categorie 3. Foto: Dick Hogewoning leiden - De finale in het mannenenkel 3 viel in de cate gorie saai, saaier, saaist Thijs Bakker en Rutger Goudri- aan maakten er in de ochtenduren een weinig verhef fend schouwspel van. Het lage niveau van hun eind strijd was Bakker worst. De speler van TEAN won met 6- 1 6-0 en werd Master. De inwoner van Bodegraven had in de poule nog met dezelfde cijfers verloren van Goudriaan en besloot het anders aan te pakken. „Hij stond in die wedstrijd ge woon goed te spelen", aldus Bakker, die sinds zijn over stap naar TEAN vorig jaar het aantal trainingsuren heeft opgeschroefd. „Maar gisteren maakte hij te veel fou ten." De wedstrijd werd daardoor het aanzien bijna niet waard. Omdat Goudriaan met de vertragingstactiek was begonnen en zich ook niet de sportiefste toonde op de baan, kwam de zege bij de juiste persoon terecht. Bak ker, in augustus 16 jaar geworden, was blij met zijn titel, maar moest bekennen dat hij niet een topweek had ge draaid. „Ik heb niet uitermate goed gespeeld. Het was bij vlagen goed, meer niet", stelde hij. Omdat de havist op de rand van het district woont, week hij in het verleden veel uit naar Utrecht en Rotter dam. Dit jaar waren de Leidse Masters zijn doel, met een meer dan bevredigende uitkomst. Hij won in het re guliere seizoen de toernooien van Botesa, TEAN, Teha do en Nieuwkoop en liet bij zijn eigen club en in Mont- foort van zich horen door daar ook het categorie-4-on- derdeel winnend af te sluiten. Zijn doelen zijn beperkt ambitieus, mede door het feit dat hij bij Botesa nooit een volwaardige opleiding kreeg. Bij TEAN maakt hij een inhaalslag. „Ik ga deze winter veel trainen, maar ik weet dat ik nooit de top zal halen. Ik hoop dan ook een goede BI-speler te worden." Anders dan de mannenfinale werd de vrouweneind strijd in 3 er eentje met wisselende kansen. Jasmijn van Blijswijk was in de slotfase van de derde set de koelbloe- digste tegen Marlot Meddens. Ze boog een 4-3 achter stand om in 6-4 en greep daarmee de titel. De 15-jarige Van Blijswijk, die via Hoogmade en Zuid-West bij De Munnik uitkwam, zag Meddens optimaal profiteren van een ongelukkig intermezzo. De automatische sproeiin- stallatie zorgde in het begin van de tweede set voor een gedwongen pauze. Meddens, pas dertien jaar maar ge louterd in de landelijke jeugdtoemooien, nam 'profes sioneel' extra rust. De Hillegomse wachtte tot de baan helemaal droog was en counterde vervolgens naar een 6-1 winst in de tweede set. Van Blijswijk leek van slag, maar vond aan het einde het antwoord op de vragen die ze zich anderhalve set lang stelde. De inwoonster van Woubrugge negeerde de rug blessure die haar vanaf het begin van de eerste set par ten speelde en kreeg de beloning voor dat doorzettings vermogen. Meddens toonde zich ook in haar commen taar na afloop professioneel. „Ik heb vier weken niet kunnen tennissen vanwege overbelasting van mijn arm. Dan mag je ook niet veel verwachten." Unicummer Sjoerd Strijk begon als lichte favoriet aan de finale van het mannenenkel 4, maar blokkeerde in het zicht van de haven. Rob van der Meer profiteerde optimaal. Na 3-4 in de tweede set, verloor de Merenwij- ker nog slechts twee games. Topfavoriete Jasmijn van der Bent liet zich in categorie 4 niet verrassen. De Zee Duinse was, net als in haar poulewedstrijd tegen Judith Koning afgelopen vrijdag, weer in twee korte sets klaar met de Hazerswoudse: 6-3 6-2. leiden - Hoewel ze haar Mas- terstitel verdedigde, hield weini gen nog serieus rekening met de kansen van Linda Verhoeve. Was het niet topfavoriete Katja Nossik die haar de voet dwars zou zetten, dan toch wel de van het Verhoevecomplex' verloste Heddy Boers. Niets was minder waar. Beiden gingen er dit weekeinde in twee sets aan. „Ik heb nu zoiets van: ik kan het nog steeds", zei Verhoeve. De speelster van Forescate was zeker nog niet afgeschreven, maar liep wel wat deukjes op. Ook Verhoeve ontkwam niet aan het werkende leven, waar door een optimale voorberei ding op de toernooien niet meer tot de mogelijkheden behoort. Zo verloor zij dit seizoen twee keer van Boers, iets wat haar eerder nog niet overkomen was. Een zegereeks als vorig jaar, toen ze een trits toernooien won en zich aan het einde van het seizoen zowel in Den Haag als Leiden tot Master liet kronen, zat er nu niet in. Verhoeve: „Maar dat is niet zo erg. Zo'n seizoen is natuurlijk ook niet te overtreffen." Tot overmaat van ramp was ze vorige week ook nog ziek. Ze vroeg een late start aan en hoef de pas op donderdag haar eer ste wedstrijd te spelen. „Ik liep als een zombie over de baan, maar won gelukkig wel. Vrijdag speelde ik tegen Heddy niet slecht, maar verloor ik. Dat was geen schande, van sommige mensen mag je verliezen." Ze bleek voldoende ritme te hebben opgedaan om in de hal ve finale te strunten. Nossik kwam er niet aan te pas (6-3 7- 5), waardoor een hernieuwde krachtmeting met Boers op tafel kwam. Ondanks haar twee ne derlagen tegen Boers, bleef de tactiek onaangepast. „Ik moet de ballen snel nemen, dat is Linda Verhoeve. Archieffoto: Mark Lamers mijn spel. Ik had me wel voor genomen iets rustiger te zijn. Dat werd alleen iets té rustig." Verhoeve kwam 4-1 achter, maar herstelde zich wonder baarlijk. Thuisspeelster Boers won in het vervolg nog slechts een game. Verhoeve: wat gespannen, maar 1 mP in mijn hoofd gelukkig1 weet dat ze alleen var y' winnen door vol temp1 spelen, maar ze maak#06 Circv^ KNLTB district Leiden ARTNERS Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz L.I.A.M. DE3, halve finales: Linda Verhoeve - Katja Nossik 6-3 7-5, Heddy Boers - Barbara van der Gugten 6-3 6-0. Finale: Verhoeve (Forescate) - Boers (Unicum) 6-4 6-1. HE3, halve finales: Mark Fleischeuer - Bartel Swart 6-3 6-0, Wimpe Thomas - Guido van den Broek 7-5 6-1. Finale: Thomas (Unicum) - Fleischeuer (Zee Duin) 6-2 6-0. HD3, halve finales: Pieter Visser/Ben Spee - Jelle Oosterhoff/Paul Roggeveen 6-1 6-3, Mi chael Rusman/Dennis van Dijk - Mark Flei- scheuer/Niels Ravensbergen 6-1 6-3. Finale: Visser(Hillegomse TC)/Spee (Haarlemse) - Rus man/Van Dijk (Zee Duin) 6-3 3-6 7-6 (6). DE5, halve finales: Marlot Meddens - Anouk Sanders 7-6 6-0, Jasmijn van Blijswijk - Leo- nie Guyt 6-4 7-6. Finale: Van Blijswijk (De Munnik) - Meddens (Hillegomse TC) 6-4 1-6 6-4. HE5, halve finales: Thijs Bakker - Leon van der Linden 6-2 2-6 6-4, Rutger Goudriaan - Men- no van de Bor 6-0 3-6 7-6 (3). Finale: Bakker (TEAN) - Goudriaan (LTC Lisse) 6-1 6-0. DE7, halve finales: Jasmijn van der Bent - Ca roline Waal 6-2 6-0, Judith Koning - Jeanine van der Sprong 6-4 6-2 Finale: Van der Bent (Zee Duin) - Koning (Hazerswoudse TC) 6-3 6-2. HE7, halve finales: Rob van der Sjaardema 4-6 6-4 6-0, Sjoerd St vi Huizinga 6-2 6-2 Finale: Van <k Merenwijk) - Strijk (Unicum) 3-6 6 DD5 35+, finale: Kitty van der Z#SpC Rijnders (KLTV) - Ger van den B .«pt p Hins (De Merenwijk) 6-2 6-4 HD5 35+, halve finales: Dennis Bj der de Leng - Erik Walters/Fred 4. Finale: Koos Vennik/Winfred fli gomse TC) - Baans/De Leng (TV Bf" (7) 6-4. DD7 35+, halve finales: Anja Etje. miek Groot - Caroline Cok-StortA _„f veld 7-5 1-6 6-1 Finale: Ebbiffj SlootVGroot (TEAN) - Wil Gulickx/W Blde (LTC Lisse) 6-2 6-4. HD7 35+, finale: Robbert Cas# van Zuylen (Leimuiden) - Hans I r®c van Leeuwen (Tehado) 6-3 6-1 DO 50+, halve finales: Mieke varL, ZTrudy van Boxsel - Karin Teljeur/C 0 6-1. Finale: Joanne Phoa (Was Stal ten Hage (Lisse) - Van der SteenJniSI (De Munnik) 6-1 6-1. cr HD 50+, finale: Hans Goudriaa j (Rijnkanters)- Arie Wesseling ld I Mens (Forescate) 6-3 4-6 6-3. :ks Ste' ;titi eer elei Mastersrecord voor Rijnders/Van der" leiden - De titelverdedigers voe ren wel in de 35+-categorie. Zo wel Koos Vennik en Winfred Roose als Monique Rijnders en Kitty van der Zon lieten zich op nieuw tot Masters kronen in ca tegorie 5. Voor Rijnders en Van der Zon was het hun vierde titel op rij, waarmee het dubbel van KLTV een Masters-record ves tigde. Nimmer in de 24-jarige geschie denis van het Leidsch Dagblad tennistoernooi was zo'n presta tie immers voorgekomen. Het dubbelcircuit bestaat pas acht jaar, wat de prestatie helemaal uniek maakt. Rijnders en Van der Zon zijn wel steeds verreweg de jongste van de deelnemers. Hun tegenstandsters in de fina le, Ger van den Burg en Leonti- ne Hins, tellen wat meer lentes. De Merenwijksen hadden wei nig in te brengen en verloren met 6-2 6-4. Vennik en Roose pakten hun eerste 'echte' titel. Vorig jaar im mers verkregen zij de winst door opgave van hun tegenstanders. Dat de Hillegommers nu Bosko pers Dennis Baans en A de Leng klopten, bevesi nn( hun constante vorm en tus: 7-6 6-4. Een categorie lager deb Robert Castenmiller en )0f( Zuylen uit Leimuiden tj: zege. Hans Eibers en B Leeuwen (Tehado) L™ slechts vier games: 6-3 verstandshuwelijk tusfjj twee Alphense clubs TI nemiek Groot) en Nieu (Anja Ebbing) bleek vu gezien hun zege op Wi en Marijke Boon van L Groot en Ebbing wonne 2 6-4 hun finale in het \|dC dubbel 7 35+. In de vijftigpluscategori r 0 op de Masters, kwamen foa terecht bij de koppt Lei' Goudriaan/Henk Star ei Phoa/Ine ten Hage. burgers klopten Arie V ftg1 en Jan Mens met 6-3 Phoa (Oud-Wassenaar)11 Hage (LTC Lisse) ware dend sneller klaar m(B-74 van der Steen en Trflaat Boxsel: 6-1 6-1. duic n: 7 iet' AZi door Gertjan van Geen leiden - Echte klasse verloochent zich niet, zelfs niet als er weinig trainingsuren gemaakt worden. Wimpe Thomas won gisteren in een veel te eenzijdige finale van Mark Fleischeuer (6-2 6-o) en werd daarmee de 24ste Leidsch Dagblad Master in de hoogste ca tegorie. „En dat, terwijl ik hele maal niet lekker heb gespeeld", zei Thomas na afloop. De Hagenaar in Unicumse dienst kreeg de afgelopen week te weinig tegenstand. Niet zo vreemd voor iemand die ooit op de 14de plaats van de Neder landse ranglijst stond. Als cate- gorie-3-speler wint hij zijn pot jes vaak te eenvoudig. „Soms denk ik dat het leuker is om te trainen dan om een toernooide te spelen, maar van trainen is het sinds de competitie niet meer gekomen." Thomas heeft zijn overactieve tennisloopbaan achter zich ge laten. Ruim tien jaar reisde hij het hele land door om A-toer nooien te spelen. Hij beperkte zich tot de landsgrenzen. „Ik heb het nooit internationaal ge probeerd. Qua motivatie ben ik daarvoor te wisselvallig. Als je besluit full time te tennissen, moet je dagelijks met je hoofd erbij zijn. Ik was aan het eind van de winter tot halverwege de zomer supergemotiveerd, maar daarna zakte dat weg." Nu hij een baan heeft in de ICT- sector en onlangs vader is ge worden, schiet het tennis erbij in. „Ik moet mezelf af en toe dwingen om toernooien te spe len, ook al staat mijn hoofd er niet naar. Ik blijf liever thuis bij die kleine." Dat hij dichtbij huis competitie speelt, is daarbij een voordeel. De ex-speler van Leimonias (met die club speelde Thomas nog een jaar eredivisie) en Tepci promoveerde met Unicum naar de hoofdklasse. Hij blijft er graag, al is het nog onzeker of Unicum ook daadwerkelijk op het op een na hoogste niveau gaat spelen. „We hebben een leuk team, maar het is nog on duidelijk of er voldoende geld is. Bij mij zal dat niet het grootste struikelblok zijn - al doe ik het niet voor niets - maar Rick Schalkers is nog jong en ambiti eus. Die zou wel eens naar een andere club kunnen gaan. En als we daardoor geen team heb ben, kun je ook niet in de hoofdklasse uitkomen." Op Thomas kan de club dus op zeker rekenen. Zijn A-verleden blijkt een solide basis om pun ten binnen te halen en een cate gorie lager te excelleren. De eni ge die hem dit jaar in de weg kon zitten, was hijzelf. In zijn eerste poulewedstrijd op de Masters, ook tegen Fleischeuer, moest hij bij een 5-2 voorsprong opgeven, omdat het kunstlicht hem parten speelde. „Ik ben nachtblind", zo verklaart hij de opmerkelijke beslissing. „Mis schien had ik die partij nog wel kunnen winnen, maar ik had het niet meer naar mijn zin. Ik moet mijn slagen lekker kunnen voelen. Ik had ook liever niet die dag willen spelen, maar de wed strijdleiding zat in de proble men. Ik wilde hen uit de brand helpen. Dan ben ik te aardig." Door zijn opgave eindigde de 28-jarige Thomas als tweede in de poule. Als gevolg daarvan kwam hij in de halve finale reeds tegen Guido van den Broek te staan. Na een onwen nige start werd het 7-5 6-1. Tho mas: „Zaterdag was de echte fi nale. Tegen Guido moet ik echt mijn hoofd erbij houden. Van Mark weet ik dat hij mij niet Wimpe Thomas (links) veegt het zweet van zijn gezicht tijdens de finale. Mark Fleischeuer lijkt het bij de wisseling van speelhelft niet meer te zien zitten. Hij verloor afgetekend. Foto: Dick Hogewoning echt pijn kan doen. Hij laat de ballen ver zakken. Als ik beter in mijn spel had gezeten en druk op zijn backhand had kunnen uitoefenen, was het nog makke lijker gegaan." Tot 3-2 beende Fleischeuer het bij. Daarna was het over. Flei scheuer, traditioneel ver achter de baseline, kreeg de menselijke muur niet geslecht en ging steeds meer fouten maken. De finale gaat dan ook niet de boe ken in als de meest tot de ver beelding sprekende. Thomas: „Ik vind het wel leuk, dat ik deze titel gewonnen heb. Anders zou ik niet meedoen. Maar ik vind een zege in een viersterren A- toemooi toch mooier. Aan de andere kant: ik moet het toch maar weer doen. Ik blijf toch een wedstrijdspeler."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22