I
SCOREBORD
*1
1
Sterke start van MSV en BS Lei
Paul ten Brink wint triatlon Alp
HOC 986
maandag l6 SEPTEM
PRIJSVRAGEN
Lotto: 11, 12, 18, 19, 40, 43 bonusgetal
42, kleur blauw
Euroloterij: 779057
Lucky Day: 2 6 12 14 15 16 21 23 25 27
40 46 49 56 57 60 73 75 77 80
Toto: 1111222121231
AMATEURVOETBAL
ZATERDAG
Hoofdklasse B: Delta Sport-ASWH 0-0,
D0V0-T0GR 4-1, Heerjansdam-Spaken-
burg 1-0, Barendrecht-Huizen 0-2, Spijke-
nisse-GVW 1-1, Zwart Wit'28-Bennekom
4-1, IJsselmeerv.-SHO 1-2.
ASWH
Spakenburg
DOVO
SHO
Huizen
TOGR
IJsselmeerv.
3-7 Heerjansdam
3-6 Zwart Wit'28
3-6 Bennekom
3-6 GWV
3-6 Spijkenisse
3-6 Delta Sport
3-6 Barendrecht
Hoofdklasse C: Nunspeet-Apeldoorn 2-0,
Genemuiden-SDC Putten 1-2, Hark. Boys-
Flevo Boys 5-1, Be Quick'28-W0G 0-3,
DVS'33-WHC 1-2, Urk-Drachtster Boys 1-
4, ACV-Dronten 0-0.
SDC Putten
3-9
Be Quick'28
3-4
Hark. Boys
3-7
WHC
3-4
WOG
3-7
Drachtster B
3-3
DVS'33
3-6
Nunspeet
3-3
ACV
3-4
Apeldoorn
3-1
Genemuiden
3-4
Dronten
3-1
Urk
3-4
Flevo Boys
3-1
Reserves
le klasse A: KRV 2-Ter Leede 3 1-0, LYRA
2-Noordwijk 2 3-4, Katwijk 3-Forum Sport
2 2-0, Rijns Boys 3-'s-Gravenzandse SV 2
3-3, JAC 2-Sportlust'46 2 3-2, Spirit 2-
Zevenhoven 2 2-2.
2e klasse A: ARC 3-Semper Altius 2 0-2,
Quick Boys 5-SV35 2 5-2, Valken'68 2-
Die Haghe 2 2-0, Forum Sport 3-Voorscho-
ten'97 3 1-2, DSO 2-RCL 3 5-3, Noord-
wijk 4-Rijns Boys 4 3-0.
2e klasse C: Capelle 3-Floreant 2 2-1, YW
De Zwervers 2-Soccer Boys 2 3-0, PPSC 2-
WOR 2 4-0, Rohda'76 2-Quick Boys 3 1-
5. De Jodan Boys 2-Smitshoek 2 4-1, RV-
VH 3-Leonidas 2 2-3.
3e klasse A: Leiden 2-Alphia 2 1-4, Ha-
zerswoudse Boys 2-Katwijk 4 3-1, Ter
Leede 4-Be Fair 2 5-2, BSC'68 2-SEV 2 4-
1. Rijns Boys 5-0egstgeest 2 0-8, Voor-
schoten'97 4-Koudekerk 2 0-1.
3e klasse B: RVC/Rijswijk 2-Nootdorp 2 1-
2, DUNO 2-'s-Gravenzandse SV 3 1-2, Die
Haghe 3-Vitesse Delft 3 0-0, Monster 3-
Naaldwijk 2 7-2, Maasdijk 3-Loosduinen 2
3-6, Rozenburg 3-Hoekse Boys 2 2-2.
4e klasse B: JAC 3-Katwijk 5 3-2, Kagia 2-
Oegstgeest 3 2-2, KRV 3-SEV 3 7-4, Rijns
Boys 6-MVKV 2 2-1, Quick Boys 6-Val-
ken'68 3 0-2, RCL 4-De Sleutels 2 2-2.
4e klasse C: Woubrugge 2-RVC/Rijswijk 4
4-1, Duinoord/Jagers 2-TAW 2 0-2,
Zwammerdam 2-ARC 4 4-2, SEV 4-JAC 4
uitg., Valken'68 4-Zevenhoven 3 2-4, Fo
rum Sport 4-Haagse Hout 2 6-1.
5e klasse A: JAC 5-Alphia 3 2-5, Ter Leede
5-Quick Boys 7 3-1, SV'35 3-Hazerswoud-
se Boys 3 uitg., RCL 5-Noordwijk 5 4-5,
Valken'68 5-Katwijk 6 2-2, Lisse 3-Rijns
Boys 7 0-4.
5e klasse B: Rijns Boys 8-Kagia 3 5-1, JAC
6-Noordwijk 6 2-3, Roodenburg 2-Wasse-
naar 2 1-9, Blauw Zwart 2-Van Nispen 3-
2, UVS 2-LSW70 2 3-2, KRV 4-Lisse 4
afg..
5e klasse C: JAC 7-Duinoord/Jagers 3 1-5,
MVKV 3-Valken'68 6 2-3, SV'35 4-Rijns
Boys 9 1-8, SEV 5-Noordwijk 7 uitg.,
Oegstgeest 4-UVS 3 5-9, Katwijk 7-Lisse 5
5e klasse D: Oosterheem 3-Alphia 4 3-0,
TAVV 3-Aarlanderveen 2 5-2, Be Fair 5-
DWO 5 1-3, DSO 4-Hazerswoudse Boys 4
4-1, SJZ-ARC 5 2-1, Woubrugge 3-SVOW
2 7-0.
6e klasse A: Voorschoten'97 5-ARC 8 1-3,
Katwijk 8-Lugdunum 2 4-2, Oegstgeest 5-
Ter Leede 6 3-4, KRV 5-JAC 8 2-4, Quick
Boys 8-Valken'68 7 0-3, SEV 6-RCL 6
uitg..
6e klasse B: Quick Boys 0-KRV 6 4-4,
Rijns Boys-SEV 7 4-2, Ter Leede 7-Quick
Boys 9 1-1, Oegstgeest 6-Voorschoten'97
6 2-1. Lisse 6-Valken'68 8 4-5, Katwi|k 9-
Noordwijk 8 3-4.
6e klasse C: Leiden 3-Lugdunum 3 0-2,
LSW 3-DoCos 3-2, Voorschoten'97 7-
Oegstgeest 7 4-1, Quick Boys-RCL 7 3-0,
Roodenburg 3-Katwijk 2 4-9.
6e klasse D: Aarlanderveen 3-HVZ 5-3, Al-
phia 5-ARC 6 3-4, Koudekerk 3-Sportief 2
1-1, Zwammerdam 4-BSC68 3 4-2, ARC
7-Quick Boys 2 4-4, DSO 5-Katwijk 2-1
6e klasse E: Alphia 6-DSO 6 5-4, Ooster
heem 4-ARC 0 1-10, Quick Boys 3-Zoeter-
meer uitg., Koudekerk 4-ARC 9 1-6, Sport-
lust'46 7-Moerkapelle 3 1-4.
6e klasse F: De Jodan Boys 7-Gouda 4 0-
1, DSO 7-Alphia 7 9-2, ARC 2-DWO 6 1-1,
Moerkapelle 4-ARC 3-2, Alphia 8-BVCB 4
3-5.
6e klasse VA: Voorschoten'97 8-Koude-
kerk 5 1-1, TAW 4-Rijns Boys 0 1-4, TAW
5-Blauw Zwart 3 3-0, Vitesse Delft 6-Rijns
Boys 2 2-6, JAG-Wassenaar 3 0-7.
7e klasse A: GWS 2-Quick Boys 4 2-4, Fo
rum Sport 7-SEV 8 1-0, Katwijk 4-Voor-
schoten'97 9 6-0, SJC 2-Oegstgeest 8 1-
3, Lisse 7-RCL 9 3-2, WSB 2-Valken'68 9
0-2.
7e klasse B: KSD 2-SEV 9 2-1, JAC 9-Kat-
wi|k 3 5-1, Quick Boys 5-TONEGIDO 0-3,
SJC 3-Ter Leede 8 2-4, Forum Sport 8-
Oegstgeest 9 2-1, Blauw Zwart 4-Wasse-
naar4 2-l.
7e klasse C: Zevenhoven 4-Bernardus 2-8,
DWO 7-RCL 2 4-0, Zwammerdam 5-SJZ 2
0-4, Nieuwkoop-DSO 9 2-1, Zoetermeer 2-
Alphia 9 5-0, ARC 3-Woubrugge 4 5-3
8e klasse A: ARC 7-BSC 4 4-2, RCL 4-AI-
phia 1-4, Zevenhoven 5-HVZ 2 1-4, Kou
dekerk 6-DSO 2-1.
8e klasse B: Rijns Boys 6-Quick Boys 8 4-
3, LSW'70 4-SEV uitg., Oegstgeest-Kou
dekerk 7 5-0, De Sleutels 4-DSO 3 3-4,
ARC 8-ARC 6 1-9, Voorschoten'97 3-Rijn-
land 2-0.
8e klasse C: SEV 2-ARC 9 uitg., Duinoord-
/Jagers 6-Forum Sport 9 1-11, De Sleutels
5-Graaf W II VAC 2-14, SV'35 6-JAC 0 3-
4, RKDEO 2-Leiden 9 6-4, TONEGIDO 2-
Voorschoten'97 4 6-2.
8e klasse D: SEV 3-Quick Boys 6 uitg.,
Noordwijk O-Leiden 6 2-1, WSB 4-Rijns
Boys 5 2-6, Lisse 8-SV35 7 9-1.
8e klasse E: Valken'68 2-WSB 5 2-5,
Rijns Boys 7-0egstgeest 2 0-3, Abbenes
3-KRV 9 5-2, Lisse 9-Noordwijk 2 1-4,
Katwijk 6-Quick Boys 7 1-1.
8e klasse F: Valken'68 4-Lisse 0 2-0,
Noordwijk 3-Rijns Boys 9 6-0, Quick Boys
9-Rijns Boys 8 0-4, Oegstgeest 3-Kagia 4
2-0, Foreholte 2-SV35 81-3
8e klasse VC: Wassenaar 6-Leiden 0 1-5,
Noordwijk-RCL 3 7-0, Ter Leede 9-De
Sleutels 6 12-2, Van Nispen 2-Abbenes 2
1-10, Voorschoten'97 2-Teylingen 1-7,
Voorschoten'97-GWS 4 1-4.
8e klasse VD: DSO 2-Koudekerk 8 10-3,
Alphia O-Woubrugge 7 1-0, Hazerswoudse
Boys 6-Aarlanderveen 4 4-0, BSC'68 5-
Leidse Boys 2 afg., Valken'68 3-Ter Leede
6-2, Hazerswoudse Boys 7-Leiden 8 2-8.
ZONDAG
le klasse A: Wilhelmus 3-VCS 2 4-4, SJC
2-Kranenburg 2 2-4, HMSH 2-DWO 2 0-3,
HBS 2-RKAW 2 1-3, VUC 2-RVC/Rijswijk
1 2 2-5, GDA 2-Alphense Boys 2 1-2.
2e klasse A: Voorschoten'97 2-Lisse 2 9-
1, Concordia 2-DoCos 2 4-0, HW 2-ESTO
2 4-2. Blauw Zwart 2-UNIO 2 1-6, ONA 2-
WSB 3 3-2, Woerden 2-DOSR 2 2-1.
2e klasse B: RKDEO 2-Laakkwartier 2 3-2,
VIOS 2-TONEGIDO 3 3-3, HBS 3-GONA 2
0-1, HMSH 3-Vredenburch 2 1-2, DoCos
3-VELO 3 3-1.
3e klasse A: Alkmama 2-Roodenburg 2
gest., Meerburg 2-VUC 3 4-3, Van Nispen
2-Lugdunum 2 2-2, Altior 2-Blauw Zwart 3
2-0, Lisse 3-Foreholte 2 2-3, NSV'46 2-
Voorschoten'97 3 0-3.
4e klasse A: RKAW 3-R0AC79 2 2-1,
i SJZ 2-Teylingen 2 1-3, Forum Sport 2-
VUC 4 2-3, TONEGIDO 4-HW 3 5-0, ASC
2-UDO 2 4-2, Wilhelmus 4-Blauw Zwart 4
uitg..
5e klasse A: Teylingen 3-Lisse 4 1-3, War-
munda 2-HW 4 3-5, RKAW 4-Foreholte 3
1-6, UVS 3-ASC 3 4-1, Forum Sport 3-
HBS 6 1-0, SJC 3-Graaf W II VAC 2 1-6.
5e klasse B: Rijnland 3-LFC 2 4-3, Kic-
kers'69 2-SJZ 4 3-2, GOL Sport 2-DSO 2
1-0, Alkmama 3-Leidse Boys 2 7-1, Graaf
W II VAC 3-LSW70 3-6, Bernardus 3-UD-
WS 2 6-3.
5e klasse C: Stompwijk'92 2-Bernardus 4
3-3, Alphense Boys 3-DSO 3 6-2, Graaf W
II VAC 4-Zoetermeer 5 7-2, UDWS 3-SJZ 5
2-1, MMO 3-Kickers'69 3 1-4.
6e klasse A: Van Nispen 3-HW 6 4-2, UVS
4-KRV 4-3, SJC 4-Warmunda 3 2-1, UDO
3-ASC 4 3-6, Teylingen 4-Lugdunum 3 5-
5, DoCos 4-DOSR 4 2-4.
6e klasse B: DOSR 5-DoCos 5 5-1, VCL 2-
Leidse Boys 4 2-6, UDO 4-DWO 3 uitg
HW 7-Nicolaas Boys 3 1-6, Nieuwkoop 3-
Altior 3 2-4, LSW'70 2-SJC 5 0-3.
6e klasse C: Alkmama 4-Altior 4 uitg., SJZ
6-DOSR 6 4-0, Nicolaas Boys 4-SJC 6 2-
1, DWO 4-MMO 4 7-3, Bernardus 5-
Nieuwkoop 4 2-4, Kickers'69 4-Duinoord
/Jagers 3-0.
6e klasse D: ESTO 4-NSV46 3 1-4, Real
Zoetermeer 2-Floreant 3 3-1, DWO 5-Groe-
neweg 5 1-0, Cabauw 3-ONA 4 3-2, Al
phense Boys 7-WSE 4 2-5, RVC'33 3-Lek-
kerkerk 3 5-5
6e klasse VA: RKAW 6-Graaf W II VAC 5
3-3, Voorschoten'97 4-RKAVV 5 2-5,
Leidse Boys 3-Alphense Boys 6 0-4, VUC
5-Meerburg 4 2-0, SJZ 7-Delft 5 10-3, Al
phense Boys 5-Kickers'69 5 1-4.
7e klasse A: DoCos 6-Roodenburg 4 4-1,
Lisse 5-VNA 2 6-1, LFC 3-Teylingen 5 2-
3, Roodenburg 6-UVS 5 1-5, SJC 7-GOL
Sport 3 4-1Foreholte 4-ASC 5 5-2.
7e klasse B: DOSR 7-Roodenburg 5 7-3,
Foreholte 6-Stompwijk'92 3 6-2, Lugdu-
num 4-TONEGIDO 7 6-1, ROAC'79 4-Ber
nardus 6 4-2, ASC 6-Alphense Boys 8 3-1,
DoCos 7-SJC8 6-3.
7e klasse C: Nicolaas Boys 5-Stomp-
wijk'92 5 21-7, DOSR 8-DSO 4 2-8, DWO
6-Altior 6 2-1, Alphen 4-Bernardus 8 4-1,
Alphense Boys 9-T0NEGID0 5 3-2, Ber
nardus 7-Zoetermeer 7 0-3.
7e klasse VA: Roodenburg 3-VCL 4 1-2,
Voorschoten'97 5-Graaf W II VAC 6 2-4,
UDWS 4-VUC 6 3-4, Graaf W II VAC 7-
Haagse Hout 4 3-1, Blauw Zwart 5-Forum
Sport 4 2-3.
7e klasse VB: DONK 4-Stompwijk'92 4 0-
5, Leidse Boys 5-Alkmania 5 2-6, Gouda
4-Alphen 3 4-0, ROAC'79 5-ONA 5 8-3,
VCL 3-Woerden 4 1-3, Altior 5-GSV 4 3-0.
7e klasse VC: De Postduiven 4-RVC/Rijs-
wijk 5 1-2, Delft 7-Voorschoten'97 6 2-1,
ADS 4-Erasmus 6 2-1, RAVA 7-VUC82-1,
Naaldwijk 5-Spoorwijk 5 1-5, TEDO 5-
Duindorp SV 3 4-1.
8e klasse A: Lugdunum 5-SJC 9 3-5,
WSB 4-DoCos 8 3-3, Teylingen 6-War-
munda 4 2-7, Foreholte 0-LSW70 3 2-6,
Lisse 6-Foreholte 7 7-3, GOL Sport 4-LFC
4 1-1.
8e klasse B: VCL 7-GOL Sport 6 8-0, War-
munda 5-Forum Sport 6 3-1, WSB 5-Lis-
se 7 4-5, DoCos 9-Rijnland 4 2-1, HW 8-
Foreholte8 2-1, Teylingen 8-SJC 5-3
8e klasse C: Alkmania 7-Wilhelmus 5
uitg., DoCos O-Alphense Boys 3 9-1, Fore
holte 9-Meerburg 7 4-1, MMO 5-Alphense
Boys 3-3, Lisse 8-DoCos 5-5, Bernardus 9-
Duinoord/Jagers 2 3-0.
8e klasse D: Bernardus O-Alphen 5 2-4,
Real Zoetermeer 3-Alkmania 8 4-5, Kic-
kers'69 6-DOSR 9 3-0, MMO 6-Nicolaas
Boys 6 1-5, Alphense Boys 2-Zoetermeer 9
6-0, Meerburg 0-DS0 6 1-2.
8e klasse VA: Rijnland 5-Graaf W II VAC 0
1-4, VNA 3-Teylingen 7 3-1, RKAW 9-
Lugdunum 6 1-4, UVS 7-ASC 7 3-5, Fo
rum Sport 7-Blauw Zwart 6 2-1, UDO 6-
SJC 0 7-3.
8e klasse VB: Gouda 5-ONA 7 6-3, ASC 8-
DONK 5 8-2, Meerburg 9-Kickers'69 7 0-
4, Olympia 8-Alphen 6 1-11, NSV'46 5-
Altior 8 uitg., Waddinxveen 3-DWO 7 5-6.
8e klasse VP: GOL Sport 5-Meerburg 6 2-
3, Stompwijk'92 6-Alkmama 6 4-2, UDO
5-R0AC79 6 4-4, Graaf W II VAC 9-VCL 6
6-0, Wassenaar-KRV 2 0-1, Meerburg 8-
Forum Sport 5 1-3.
JEUGDVOETBAL
A-JUNIOREN
Derde divisie B: Elinkwijk 2-Voorscho-
ten'97 1-2, DCG-Lisse 3-2, ARC-HW 3-0,
UVS-HBC 1-1, UW-Hoofddorp 0-4,
Noordwijk-Abcoude 1-4.
Hoofddorp 2-6 DCG 2-3
Voorschoten'97 2-6
ARC 2-4
UVS 2:4
Abcoude 1-3
HW 2-3
HBC
UW
Lisse
Elinkwijk
Noordwijk
2-2
1-0
VROUWENVOETBAL
Hoofdklasse: Stedoco-Be Quick 2-1, WFC-
Seastum 3-2, Buitenv.-Klarenb. 4-0, NEC-
Braakh. 1-2, Ter Leede-Wartburgia 2-1,
Or. Nassau-Reiger B. 5-0
Ter Leede 2-6 Stedoco
Or. Nassau 2-6 WFC
2-6 NEC
2-3 Wartburgia
2-3 Be Quick
2-3 Reiger B.
2-3
2-1
2-1
2-0
Braakh.
Seastum
Buitenv.
Klarenb.
Eerste klasse B: RCL-Pancratius 4-1,
Kmckerb.-KRV 1-1, HZVV-CSW 3-1, Mui-
den-DZSV 11-1, Heino-Heerenv. B. 0-2,
RWF-ASC'62 0-2.
RCL
HZW
Heerenv. B.
KRV
Muiden
ASC'62
2-6 Pancratius
2-6 Knickerb.
2-6 CSW
2-4 Heino
2-3 DZSV
2-3 RWF
2-0
2-3
2-3
2-3
2-3
2-0
2-0
Tweede klasse A (zaterdag): RKDEO-Kloe-
tinge 3-3, Zwaluwen-Jodan Boys 1-0,
WRW-De Meeuwen 4-3, Stedoco 2-Spij-
kermsse 2-1, Berkel-Lisse 2-0, Tricht-
Wieldrecht 1-2.
Berkel 2-6 Spijkernisse 2-3
Zwaluwen 2-6 Stedoco 2 2-3
Kloetinge 2-4 Wieldrecht 2-3
Lisse 2-3 RKDEO 2-1
Jodan Boys 2-3 De Meeuwen 2-0
WRW 2-3 Tricht 2-0
Tweede klasse A (zondag): DEH-RVC'33 3-
3, Iduna-Alkmama 2 6-1, UVS-VEP 3-1,
DWO-SJC 1-3,
Floreant-GDA 2-5,
Oliveo-
Bernardus 3-2.
Oliveo
2-6 DEH
2-2
UVS
2-6 RVC'33
1-1
DWO
2-3 Donk
1-1
Iduna
2-3 Bernardus
2-1
VEP
2-3 Floreant
2-1
GDA
2-3 Alkmania 2
2-0
SJC
2-3
Derde klasse A (zaterdag):
Quick Boys 1-2, Duinoord-Die Haghe 4-0,
SVOW-Lisse 2 9-0, RCL 2-Rijnsb. Boys 3-
1, Ter Leede 3-RKAW 2-2, Maasdijk-
RKAW
2-4
Oegstgeest
2-3
SVOW
2-4
Ter Leede 3
1-1
Scheven ingen
2-4
Rijnsb. Boys
2-1
RCL 2
2-4
Lisse 2
1-0
Duinoord
1-3
Maasdijk
2-0
Quick Boys
1-3
Die Haghe
2-0
ZAALVOETBAL
Mannen
Eerste divisie B: West St. 2- Sparta'67 5-
5, ATC- AORC 5-5, Scagha'66- KoosAlb.
2-2, Paal'29- Maasstad 1-5, Bax 2-
NBHW Boys 2-8, Hovocubo- Zandvoort 1-
Maasstad
Hovocubo
Sparta'67
ATC
Scagha'66
Koos Alb.
Hoofdklasse: Rozet- BVP 8-3, Sprint-
Jai Swadesh 3-4, ZVOB- Westlandia 2-4,
Semper Alt - R'damse Studs 5-5, Bakke-
nes- ZWL 6-3, Simeko- Groenoord 3-3,
Noordzee- Wippolder 8-2, Groenoord- Wip-
polder sno.
Noordzee 2-6 BVP 2-3
Rozet 2-6 Westlandia 2-3
R'damse Studs 2-4 Groenoord 1-1
Semper Alt. 2-4 Simeko 2-1
Jai Swadesh 2-3 Wippolder 1-0
Bakkenes 2-3 Sprint 2-0
ZWL 2-3 ZVOB
2-6
Volend. 2
2-3
2-6
AORC
2-1
2-6
West St. 2
2-1
2-4
Bax 2
2-0
2-4
Paal'29
2-0
2-4
Lutjebroek
2-0
2-4
Zandvoort
2-0
- Ubrique: 1. Aitor GonzalA
in 4.18.36, 2. Etxebarriall
(Spa), 4. Di Luca (Ita), 5. a
111. Moerenhout 23.28,1
26.18. Opgave: onder a
(Ita), Baldato (Ita). Negeni,
ba - Cordoba: 1. Lastra
2.48.52, 2. Perez 0.13,31
Valverde (Spa) 0.21, 5. 3
Blijlevens 12.41, 99. Ma
meen klassement: 1. grtc
32.32.53, 2. Vinokoerov(|
tor Gonzalez 0.41, 4. Hera
Garcia Casas (Spa) 1.01 f
hout 1.12.56, 167. Blijley
Fourmies. Grand Prix c'
Bortolami (Ita) 200
(44,752 km/uur), 2 Laure leil
plo
-yen
die i
eersi
Zurich -De Russische ploeg aan het werk tijdens de World-Cupwedstrijden in Zürich. De Russinnen zouden de wedstrijd winnen, Japan werd tweede. Foto: Reuters
Blijdorp 4-2, VCS- DONK 5-5, Zw. Wit'28- Victoria- Wagemngen 8-1, Hurley- Venlo 6-
A.-».1 E C mnl.n O 1 O 1 A MCD 1 n
Activitas
2-6
Tutor
2-3
Hurley
2-4
Wagemngen
2-2
RKDEO
2-6
GDA
2-3
HIC
2-3
MEP
2-2
UVS
2-4
DONK
2-2
Amersfoort
2-3
Alecto
2-2
Simeko 1
2-4
VCS
2-1
Victoria
2-2
Gooische
2-2
Westland. 1
2-3
Westland. 2
2-1
Groningen
2-2
Zwart-Wit
2-0
SEV
2-3
Zw. Wit'28
2-0
Venlo
2-2
EHV
2-0
Simeko 2
2-3
Blijdorp
2-0
AUTOSPORT
Monza. WK Formule 1. Grand Prix van Ita
lië. 1. Barrichello (Bra) Ferrari 306,719
km in 1.16.19,982 (gem. snelheid:
241,090 km/u), 2. Michael Schumacher
(Dui) Ferrari 0,255, 3. Irvine (GBr) Jaguar
52,579, 4. Trulli (Ita) Renault 58,219, 5.
Button (GBr) Renault 1.07,770, 6. Pams
(Fra) BAR-Honda 1.08,491, 7. Coulthard
(GBr) McLaren-Mercedes 1.09,047, 8. Fi-
sichella (Ita) Jordan-Honda 1.10,868, 9.
Villeneuve (Can) BAR-Honda 1 21,091,
10. Heidfeld (Dui) Sauber-Petronas
1.22,046, 11. Salo (Fin) Toyota 1 ronde,
12. Sato (Jap) Jordan-Honda 1 ronde, 13.
Yoong (Mal) Minardi zes ronden Stand: 1.
M. Schumacher 128, 2. Barrichello 61, 3.
Montoya (Col) Williams 44, 4. R. Schuma
cher (Dui) Williams 42, 5. Coulthard 37,
6. Raikkonen (Fin) McLaren 20. Stand
constructeurs: 1. Ferrari 189, 2. Williams
86,3. McLaren 57
Eerste klasse A: Voorne- DSHC 1-2, Hudi-
to- Forescate 0-1, Cartouche- Groen Geel
3-3, Dopie- Leiden 3-1, Gouda- Craeyenht
2-0, Roomburg- Souburgh 4-0.
Forescate 2-4 Souburgh 2-2
DSHC 2-4 Cartouche 2-1
Groen Geel 2-3 Leiden 2-1
Roomburg 2-3 Craeyenht 2-1
Dopie 2-3 Voorne 2-0
Gouda 2-2 Hudito 2-0
Tweede klasse B: VW- Alphen 3-2, Alme-
re- Bennebroek 2-0, Nieuwegein- Myra 2-
1, Voordaan- Vianen 2-0, Leusden- Haar-
WV
2-4
Vianen
2-2
Voordaan
2-3
Strawber.
2-2
Haarlem
2-3
Soest
2-1
Almere
2-3
Myra
2-1
Nieuwegein
2-3
Leusden
2-0
Alphen
2-2
Bennebroek
2-0
BASKETBAL
mannen
Promotiedivisie: DBV Rowic-MSV 57-99,
WGW-Amsterdam 2 71-57, BV Aris-De
Groene Uilen 71-60, VBC Akndes-PSV,
Red Giants-The Challengers 96-104, Early
Bird-Nijmegen 2 70-59, BC Utrecht-
BCA'60 72-70, Zwolle 2-ASVU 97-73.
Eerste divisie: Attacus-Racing Beverwijk
77-69, Arnhemia Eagles-BV Voorburg 77-
80, Ommworld 2-Punch 55-62, Eastwood
Tigers-Cady'73i 77-55, EBBC 2-Celeritas-
Donar 2 86-82, The Jugglers-De Dunckers
61-85, Almelo Bouncers-BS Leiden 71-
84, US-Quo Vadis 53-59. Landelijke jeugd
eredivisie: EBBC-The Challengers 73-85,
BV Voorburg-BV Hoofddorp 78-70, Omni-
world-BV Wyba 82-80, BV Lely-Celeritas-
Donar 74-52, Noordkop-Canadians 63-
65, BV Aris-Twente Ice Cubes 85-71, Rot-
terdam-BS Leiden n.d., Zwolle-Sharks 63-
44
Eerste klasse C: RWH-Rijsoord 2-5,
TYBB-Alkmania 0-2, Buitenv. 2-Nootdorp
0-2, KFC'71-Zw. Wit'28 2-0, Ter Leede 2-
KFC 3-2, Oostkapelle-ODC 3-2.
KFC'71 2-6 Nootdorp
Rijsoord 2-4 TYBB
Oostkapelle 2-4 Ter Leede 2
ODC 2-3 Alkmania
RWH 2-3 KFC
Zw. Wit'28 2-3 Buitenv. 2
BILJARTEN
Eredivisie, driebanden vijfde ronde: Bras
serie Ockenburgh - GSA Schiphol 4-4.
Forthomme - Piedrabuena 50-48 (38),
Spoormans - Van Uum 22-50 (29), Tijs-
sens - De Vries 50-28 (46), Martens - Da
niels 44-50 (57). BC Princess - Van Wan
rooi] Bouw 2-6. De Laet - Blomdahl 17-50
(21), Peterson - Sayginer 34-50 (31), Van
de Looy - Weijenburg 50-40 (51), Klom
penhouwer - Van Wanrooij 29-50 (34).
Stand aan kop: 1. Van Wanrooij Bouw 5-
10, 2. Crystal Kelly 4-6, 3. Safety Holland
4-6, 4. Brasserie Ockenburgh 5-6.
Overgangsklasse B: SDO (K)-Antilopen 16-
12, GKV (G)-KCC 12-15 (11/9), Avanti-
Antilopen 17-18 Fortis-KCC 16-15, TOP-
GKV(G) 16-10, Vriendenschaar (H)-SDO
(K) 19-14.
Fortis 3-6 KCC 3-2
Vriendensch. 3-4 SDO 3-2
TOP 3-4 Avanti 3-2
Antilopen 3-4 GKV 3-0
Overgangsklasse C: Stanfries-De Meervo-
gels 19-16, SportingTrigon-Steeds Hooger
13-13, LDODK-Refleks 17-15, Roden-
burg-BW Heerenveen 16-20.
Rodenburg 3-4 Steeds H. 2-3
Stanfries 3-4 LDODK 3-2
Meervogels 3-4 Sp. Trigon 3-1
BW H'veen 3-4 Refleks 2-0
Eerste klasse F: VEO-Pernix 10-13 (11/9),
Kinderdijk-Maassluis 14-12, 0D0 (M)-Tjo-
ba 9-16, VEO-Albatros 11-17, Pernix-
HKC(H) 13-17.
Tjoba 3-4 Kinderdijk 2-2
Pernix 3-4 HKC 2-2
Albatros 3-4 0D0 3-2
Maassluis 3-4 VEO 3-0
Tweede klasse F: IJsselvogels-Tempo 10-
7, DKV (IJ)-Weidevogels 11-9 (11/9),
Tempo-ZKC'31 20-12, IJsselvogels-DKV
(IJ) 14-10, De Vinken-Weidevogels 2-7,
ONDO (G)-Kios (N) 12-6.
IJsselvogels 3-6 ZKC'31 2-2
3-4 Weidevogels 2-2
3-4 Kios 3-0
3-4 De Vinken 3-0
BOKSEN
Las Vegas. WK-gevecht superwelter: WBC-
kampioen De la Hoya (VSt) wint van WBA-
kampioen Vargas (VSt) door interventie van
de arbiter in elfde ronde.
Braunschweig. WK-gevechten halfzwaar:
WBO-kampioen Michalczewski (Pol) wint
door technisch k.o. van Hall (Jam) lichtge
wicht: WBO-kampioen Grigorian (Oez) wint
op punten (3-0) van Zoff (Ita).
DARTS
Utrecht. World Trophy. Mannen, halve fi
nales: O'Shea (Eng) - Van Barneveld (Ned)
5-4 (3-1 0-3 3-0 3-0 3-1 0-3 1-3 2-3 5-3)
David (Aus) - Fordham (Eng) 5-4. Finale:
David - O'Shea 6-0 (3-0 3-1 3-0 3-1 3-2
3-1). Vrouwen, finale: De Boer (Ned) - Ho-
wat (Eng) 3-1 (3-0 1-3 3-0 3-2).
Tempo
ONDO
DKV
Derde klasse B: SEV-Madjoe 7-8, Fiks-ES-
DO 19-7, Luno-Fluks 11-9, Thor (H)-Valto
11-14.
Luno 3-6 Fluks 3-2
Va Ito 3-6 SEV 2-0
Fiks 2-4 Thor 3-0
Madjoe 3-4 ESDO 3-0
Derde klasse D: Dubbel Zes-De Danaïden
2-22 (13/9), Oosterkwartier-Crescendo
11-17, Velocitas-GKV (H) 9-8, Dubbel-
Zes-KZ Leiden 3-19, De Danaïden-Aurora
13-16.
3-5 KZ Leiden 2-2
3-4 GKV (H) 2-2
3-4 Oosterkw 3-1
3-4 Dubbel Zes 3-0
GOLF
Keulen. Duitse Masters, 3 miljoen euro.
Eindstand: 1. Leaney (Aus) 266 slagen, 2.
Cejka (Dui) 267, 3. Dougherty (GBr),
Woosnam (GBr), Casey (GBr) 268, 6.
Evans (GBr) 269, 14. Lafeber275.
HANDBAL
Geleen. Champions League. Mannen eer
ste ronde, tweede wedstrijd: Geleen (Ned)
- Esch (Lux) 26-21 (12-11). Eerste wed
strijd: 25-24
HOCKEY
Mannen
Eerste klasse A: Bennebroek- DSHC 4-3,
Pollux- Forescate 4-1, Shinty- Alliance 4-
2, Alecto- Roomburg 4-3, Gouda- A'veen
3-6, Myra- Cartouche 3-2.
A'veen 2-4 Shinty 2-2
Bennebroek 2-4 Alecto 2-2
2-2 Alliance 2-2
2-2 Myra 2-2
2-2 Gouda 2-0
2-2 Forescate 2-0
2-0
Vrouwen
Hoofdklasse: Westland. 2- Westland. 1 5-
i 9. SEV- RKDEO 2-4, UVS- GDA 7-2j,Tutor-
Cartouche
DSHC
Roomburg
Pollux
Eerste klasse B: WV- Asvion 4-2, Leid
se St.- Westland 0-3, Nieuwegein- Capelle
2-3, Dopie- Leiden 1-4, Derby- HIC 1-4,
Overbos- Doom 3-1.
2-4 Asvion
2-4 Overbos
2-4 Derby
2-3 Dopie
2-3 Doom
2-2 Leidse St.
Capelle
Leiden
HIC
VW
Westland
Nieuwegein
Vrouwen
Overgangsklasse A: HIC- EHV 5-0, Alecto-
Gooische 2-2, Zwart-Wit- Amersfoort 1-2,
2-2
2-2
2-0
2-0
Crescendo
De Danaïden
Velocitas
Aurora
Reserve hoofdklasse B: TOP 2-Nic. 3 10-
11. Drachten 2-DV0 3 12-7.
Drachten 2 2-3 TOP 2 2-2
Nic. 3 2-3 DVO 3 2-0
Res. overgangsklasse C: Rohda 3-Refleks
2 19-12 (11/9), HKV/OE 2-BW Heeren
veen 2 15-9, Stanfries 2-De Meervogels 2
12-18, Sporting Trigon 2-Rohda 3 12-18,
D0S'46 3-Refleks 2 11-14
Res. eerste klasse E: Sporting Trigon 3-
HKV/OE 3 14-15, Koog Zaandijk 3-Fortu-
na 4 6-10, Die Haghe 5-Groen Geel 4 12-
9, Blauw Wit 3-BEP 3 19-14; F: DVO 4-
Vada 3 17-18, Excelsior 2- KVS 4 18-6
(11/9), Groen Geel 3-DVO 4 17-13, Avanti
2-Vada 3 12-15, TOP 3-KVS 4 7-17, PKC
5-Excelsior 2 15-10; G: Albatros 2-KCC 2
12-12 (11/9), Pernix 2-HKC(H) 2 5-11,
Swift(M) 2-Maassluis 2 15-16, ODO(M) 2-
KCC 2 12-15, PKC 3-Albatros2 18-15.
Res. tweede klasse A: ONDO(G) 2-Achilles
3 13-11, Tempo 2-De Dijkvogels 2 7-3,
Fiks 2-TOP 4 17-15, VEO 2 -KVS 5 11-10;
D: ALO 2-HKV/0E 4 13-14, Pernix 3-De
Meervogels 4 16-15, Ready 3-Futura 3 7-
11, Phoenix 2-KZ Leiden 2 13-7.
Jun. overgangsklasse B: HKV/OE-Sporting
Delta 13-4 (11/9), BEP-HKV/OE 11-7. De
Meervogels-Sporting Delta 15-14, TOP-
Blauw Wit 11-8, DSC-Rohda 10-18; C:
WION-Tempo 20-8, Victum-OWO 6-7
(11/9), Die Haghe-Victum 14-8, Tempo-
OWO 7-11, WION-ALO 36-4, Odik-Bolnes
5-9.
MOTORCROSS
Yakhorma. Grand Prix van Rusland.
125cc: 1 Ramon (Bel) KTM, 2. Townley
(Nze) KTM, 3. De Reuver (Ned) KTM
Eindstand WK: 1. Maschio 225 (wereld
kampioen), 2. Ramon 221, 3. Caps (Bel)
KTM 197, 9. De Reuver 96, 13. Eggens
(Ned) KTM 76. 29. Van Rees (Ned) KTM
16, 39. Strik (Ned) KTM 5. 250cc: 1. Pi-
chon (Fra) Suzuki, 2 Coppins (Nze) Hon
da, 3. Gundersen (Noo) Kawasaki, 17. Van
Drunen (Ned) Yamaha. Eindstand WK: 1
Pichon 288 (wereldkampioen), 2. Coppins
222, 3. Beirer 205, 4.21. Van Drunen 25;
32. De Reuver (Ned) Yamaha 8. 500cc: 1.
Garcia Vico (Spa) KTM, 2. Smets (Bel)
KTM, 3. Everts (Bel) Yamaha. Eindstand
WK: 1. Everts 268 (wereldkampioen), 2.
Smets 229, 3. Garcia Vico 225, 35. Vro-
mans (Ned) Yamaha 8.
Rudersberg. Grand Prix zijspannen van
Duitsland. Eerste manche: 1. Sergis/Ras-
manis (Let) BSU/MTH, 2. Sderqvist/Syl-
wan (Zwe) EML/MTH, 3. Kaurit/Verbrugge
(Est/Bel) AYR/KTM, 4. Weinmann/Wein-
mann (Dui) EML/MTH, 5. Willemsen/Sab-
be (Ned/Bel) VMC/Zabel, 6. Brown/Peeters
(Eng) VMC/Zabel. 9. Van Werven/Piccart
(Ned/Bel) BSU/Zabel, 10. Kops/Van de La-
gemaat (Ned) EML/Husaberg, 11.12.
Schrijver/Nieuwenhuizen (Ned) EML/MTH,
20. Janssen/Notten (Ned) BSU/Zabel, 24.
Van Zanten/Gorris (Ned/Bel) AYR/MTH.
Tweede manche: 1. Sergis/Weinmann, 2
Weinmann/Weinmann, 3. Soderqvist/Syl-
wan, 4. Kaurit/Verbrugge, 5. Happich/Boh-
me (Dui) VMC/Zabel, 6. Brown/Peeters,
16. Van Duyn hoven/Van Duynhoven (Ned)
VMC/MTH, 17. Janssen/Notten, 19. Van
Zanten/Gorris. Stand: 1. Sergis 612, 2. D.
Willemsen 459, 3. Van Werven 418, 4.
Kaurit 379, 5. Brown 313, 6. Happich
312, 11. Schrijver 173, 15. M. Willemsen
135, 16. Van Duynhoven 129, 20. Van de
Donk 83, 21. Kops 81, 27. Janssen 45,
29. Grondman 40, 32. Van Zanten 29, 33.
Kuster 25, 38. Van Hal 16, 44. Smit 9.
PAARDENSPORT
Duindigt, 15 sep. Eerste koers, 1609 m:
1 Oliza Hanover (Wal, E.F.B van der
1.15,2, 2. Jacky Catharina, 3. Niels Jea-
net. Toto: winnend 1,70; plaats 1,00 1,20
1,50; koppel 5,70; trio 23,70. Tweede
koers, 1800 m: 1. Killanm (GER) (Vries,
A.A. de 2.01,2, 2. Kintaro (GER) 3.
Pearl of Millview. Toto: winnend 2,50;
plaats 1,10 1,20 1,00; koppel 15,60; trio
29,70; dubbel winnend 5,60 Derde
koers, 2000 m: 1. Kelly Viola (Mw. P. Rie
ken 1.17,9, 2. Kasmir Viola 3. Moetjes
Boy Niet gestart: Pablo Ricardo Toto:
winnend 14,40; plaats 2,40 1,60 1,90;
koppel 59,20; trio 523,80. Vierde koers,
2150 m: 1. Gattsby (GB) (Escario, J.l. (es)
2.19,7, 2. Casper K (GB) 3. Mastic
Point (GER). Toto: winnend 7,60; plaats
1,60 1,70 1,30; koppel 31,00; trio
171,20. Vijfde koers, 2000 m: 1. Rijk
(Toor, R. van 1.19,5, 2. Rambo Minneso
ta, 3. Poco Loco. Toto: winnend 1,50;
plaats 1,10 1,30 1,20; koppel 5,80; trio
10,90. Zesde koers, 2100 m: 1. Picotee
(GER) (Tessann, C. (dts) 2.11,5, 2. Po
wer Unit (GER) 3 Arucas (GER) Toto:
winnend 3,10; plaats 1,40 2,20 1,80;
koppel 54,90; trio 234,50. Zevende koers,
2000 m: 1. O'Reilly Star (Pijl, W.P.M. van
der1.18,5, 2. Precious Fibber, 3. Promi
se Faithful Toto: winnend 3,80; plaats
1,30 4,00 1,40; koppel 18,30; trio
204,80. Achtste koers. 1800 m: 1. Sala-
zar Kossack (Chang, R.2.09,2, 2. Penga-
lia Kossack 3. Dsa Pajelda (FR) Niet
gestart:,Nougy Toto: winnend 1,50;
plaats 0 0 0; koppel 7,30 Trio 6,50!. Ne
gende koers, 2000 m: 1. Orchide Hornline
(Langeweg, H jr.) 1,19,0, 2. Omar Vrede-
best 3. Maxi X. Toto: winnend 1,30;
plaats 1,10 1,20 1,50; koppel 7,90; trio
26,70. Totalisatoromzet: 57,306,00.
Wolvega, 14 sep. Eerste koers, 2100 m: 1.
Kim O'KempfLangeweg, H.W.) 1.17,5, 2.
Nicky B 3. Out Run BJ. Toto: winnend
2,20; plaats 1,20 1,60 1,40; duo 13,40;
trio 36,70. Tweede koers, 2100 m: 1. Re
Harvester(Wortel, C.P.G.) 1.19,6, 2. Iktus
3. Nerva d'Aster Toto: winnend 2,50;
plaats 1,30 1,40 2,10; duo 7,60; trio
30,90; dubbel winnend 5,30. Derde
koers, 1609 m: 1. Sammy Jo A (Engwerda,
J.W.M 1 18,2, 2. Sheer Limburgia, 3.
Sascha Victory. Toto: winnend 6,70;
plaats 3,10 2,40 3,90; duo 44,20; trio
1.468,20. Vierde koers. 2100 m: 1. Ro
nald van Ranum(Pool, J 1.17,3, 2. Odia
Buitenzorg, 3. Risky.Toto: winnend 1,60;
plaats 1,20 1,30 1,50; duo 3,70; trio
10,40. Vijfde koers, 1609 m: 1. Everlo-
ving (Pools, R.L. 1.16,7, 2. Pegasus Jari
3. Peter Buitenzorg Niet gestart: Panola-
ma Sund. Toto: winnend 2,50; plaats 1,00
1,10 1,00; duo 3,70; trio 13,50. Zesde
koers, 2100 m: 1. Johan (Suykerbuyk,
A.H. 1.16,6, 2. OJ Yankee 3. Paradise
Road. Toto: winnend 2,10; plaats 1,30
1,30 1,80; duo 4,80; trio 16,30. Zevende
koers, 1609 m: 1. Sir Playboy (Bot, E.
1.17,6, 2. Sir Joop 3 Sjoerd Hanover.
Toto: winnend 6,20; plaats 1,80 1,90
1,80; duo 39,70; trio 85,10. Achtste
koers, 2100 m: 1 Oleta Boko (Visser,
W.M. 1.17,0, 2 Newest Explosive 3.
Piccolino S, 4. Petitia W. Toto: winnend
6,80; plaats 1,90 3,30 1,30; duo
187,50; kwartet 3.845,40. Totalisatorom
zet: 67.924,25
ROEIEN
Sevilla. WK, eerste dag, series. Vrouwen,
oj>en klasse. Skiff (le 3 in halve finales):
Eerste serie: 1. Neikova (Bul) 7.32,51, 2.
Laverick (GBr) 7.40,69, 3. Brugo (Ita)
7,42,08, 4. Dekkers (Ned) 7.42,89, 5.
Dominguez (Spa) 7.51,89. Tweede: 1.
Stomporowski-Rutschow (Dui) 7.35,72, 2.
Zhang (Chn) 7.40,31, 3. Fife (Nze)
7.44,83. Derde: 1. Levina (Rus) 7.41,25,
2. Gonzalez-Borroto (Cub) 7.43,81, 3.
Karsten (WRu) 7.46,99 Twee-zonder-
stuurvrouw (winnaars in halve finale). Eer
ste serie: 1. Andrunache/Susanu (Roe)
7.14,80, 2. Gorr/Hipler (Dui) 7.22,51, 3.
Tancheva/Chuk (Bul) 7.24,16, 4.
Kaati/Robinson (NZe) 7.28,18, 5. Weg-
man/Tanger (Ned) 7.42,50, 6.
Fascoli/Roccarina (Ita) 7.46,03. Tweede
Bisjik/Helak (WRu) 7.12,53. Derde 1.
Geyser/Orsmond (ZAf) 7.09,56. Vrouwen
lichtgewicht: Skiff (winnaars in halve fina
les): Eerste serie: 1 Stan (Roe) 8.0£65.
Ier Kolk (Ned) 8.04,88, 2. TENNIS EM e/neo aZtèu JsDortL
Tweede: 1. Van der Kolk (Ned) 8
Meredith (Can) F
(Zwi) 8.22,34, 4. Karlsson (Zwe) 8.32,53,
5. Montoya (Mex) 8.43,87. Derde: 1. Di-
mitrova (Bul) 7.55,68. Vierde: 1. Rajle
(Kro) 8.07,01. Mannen, open klasse: Skiff
(winnaars in halve finales): Eerste serie: 1.
Hacker (Dui) 7.00,35. Tweede: 1. Tufte
(Noo) 6.53,20, 2. Lippits (Ned) 7.03,28,
3. Pavlovsiky (Oek) 7.06,84, 4. Kouvaris
(Gri) 7.21,82, 5. El Sayed (Egy) 7.43,00.
Derde: 1. Cop (Slv) 6.49,71. Vier-zonder-
stuurman (winnaars in halve finales): Eer
ste serie: 1. Duitsland (Thormann, Dienst-
bach. Stuer, Heidicker) 5.59,02. Tweede:
1. Groot-Brittannië (West, Williams, Gar-
bett, Dunn) 5.53,87, 2. Nederland (Si
mon, Cirkel, Vellenga, Bartman) 5.57,36,
3. Frankrijk 5.58,79, 4. Bulgarije
6.07,22, 5. Litouwen 6 09,29, 6. Tsje
chië 6.09,83. Derde: 1. Slovenië (Klemen-
cic, Jansa, Kolander, Prelog) 5.53,06.
RUGBY
Ere-klasse: Castricum-The Bassets 113-3,
DIOK-Ascrum 10-39, Den Haag-Roosen-
daal 116-0, Amsterdam-Hilversum 59-0,
't Gooi-Rotterdam 22-20.
Amsterdam 2-10 'tGooi
3. Vasseur (Fra), 4.
Scinto (Ita) 0.06.
Anderlecht. Parijs-Brusst "8e
(Aus) 270 km in 7.18.53
Pollack (Dui), 3. Koerts
(Dui), 5. Cooke (Aus), 12,i.
Van Dijk, 15. De Jongh, 2!
Engels, 36. Lotz, 54. Var
Knaven, 98. Boven, 109
114. Pronk 2.15, 128. Se
Lugano. Swiss Cup, mou d
nen: 1 Sauser (Zwi) 37,2
2. Frischknecht (Zwi) 3.3
(Ned) 4.01, 4. Meirhaeg-*111
Kowal (Pol) 4.59; 17. Bs jelft
All 15.18, 36. Tjallingn
1. Kalentieva (Rus) 24,8
2. Spitz (Dui) 1.36, 3. Syj «er
Ronde van de Toekomst
Saint-Flour-Saint-Flour:
138 km in 3.26.02, 2. Mi
3. Fedrigo (Fra), 4. Petro.
Weening (Ned) 0.08, 39
41. Eltink 2.29. Eindkli
trov 35.41.44, 2. Fedrigo
0.13, 4. Silloniz (Spa) 0
0.31, 6. Weening 0.34,
5.54,33. Eltink 8.44.
Ster Elektrotoer. Vijfde etq
- Verviers: 1. Krauss (D
4.36.58, 2. Veneberg
(Ita), 4. Nys (Bel) 0.09,5
8. Van Melis, 11. V<
Hiemstra, 18. Schmitz,
De Jong. Zesde etappe,
1. Reinerink (Ned) 191 ki
Slabbekoorn (Ned), 3.
1.07, 4. Hardter (Dui)
(Ned) 1.12, 8. Voskamp
10. Hiemstra, 11. Van Sc'
16. Schmitz, 17. Meijer,
Van der Ven, 21. SL
Traksel. Eindklassement
21.08.16, 2. Schmitz 0
(Ned) 0.03, 4. George
Strauss (Zwi) 0.33, 6.
Traksel 2.27, 13. Löwik
sen 3.54, 17. Van St
Duijn 6.36, 22. Mutsa;
Jong 15.09.
Ronde van Alphen aan de
nst
ndi
de\
gev
enig
to
e
Den Haag
Castricum
Ascrum
Roosendaal
2-10
2- 9
2- 9
Hilversum
Rotterdam
DIOK
2- 4
2- 1
2- 1
2- 0
2- 5 The Bassets 2- 0
TAFELTENNIS
Mannen
Eredivisie: Westa - Scylla 6-1 De Treffers
- Kluis 5-2, Cosmos - Salamanders 6-1,
FVT - TTCV 6-1
FVT 3-17 Scylla 3-11
Westa 4-17 TTCV 3-9
Treffers 3-13 Salamanders 3-3
Cosmos 3-13 Kluis 3-3
Eerste divisie: groep 2. Pecos - Bergeyk 7-
3, SKF - Torenstad 5-5, De Toekomst -
Avanti 9-1
De Toekomst 1-9 Torenstad 1-5
Pecos 1-7 Bergeyk 1-3
SKF 1-5 Avanti 1-1
Vrouwen
Eerste divisie: Maasbree - Brandersstad 6-
4, Vice Versa - SAR 5-5, Docos - Amster
dam 3-7
1-7 SAR 1-5
1-6 Brandersst 1-4
1-5 Docos 1-3
Amsterdam
Maasbree
Vice Versa
Tasjkent. Mannen, 560.000 euro. Finale:
Kafelnikov (Rus/3) - Voltsjkov (WRu) 7-6
7-5. Dubbel, finale: Adams/Koenig (ZAf/1)
- Sluiter/Verkerk (Ned) 6-2 7-5.
Boekarest. Mannen, 360.000 euro. Halve
finales: Ferrer - Sanchez (Spa/7) 6-1 6-2,
Acasuso (Arg/5) - Pavel (Roe/1) 4-6 7-6 6-
1 Finale: Ferrer - Acasuso 6-3 6-2.
Salvador de Bahia (Bra). Mannen,
575.000 euro. Kwartfinales: Kuerten
(Bra/6) - Etlis (Arg) 7-6 6-1, Delgado (Par)
- Sa (Bra/8) 6-4 7-5, Mamnt (VSt) - Vallen
(Arg/5) 7-6 6-4, Coria (Arg) - Hrbaty
(Slw/7) 6-2 6-4. Halve finales: Coria -
Mamiit 7-5 6-2, Kuerten - Delgado 6-4 6-
7 6-3 Vrouwen, 605.000 euro. Halve fi
nales: Miskina (Rus/3) - Dokic (Joe/1) 6-2
6-4, Dannlidou (Gri/8) - Seles (VSt/2) 6-1
7-5. Finale: Miskina - Daniilidou 6-3 0-6
6-2.
Big Island, Hawaii. Vrouwen, 140.000 eu
ro. Kwartfinales: Raymond (VSt/2) - Marti
nez (Spa/7) 6-4 6-7 6-4, Black (Zim) - Lik-
hovtseva (Rus/4) 6-4 6-0, Callens (Bel) -
Reeves (VSt) 4-6 7-5 6-0, Leo Garcia
(Spa) - Craybas (VSt) 6-0 6-3.
Sjanghai. Vrouwen, 140.000 euro. Halve
finales: Smashnova (lsr/1) - Widjaja (lno/7)
6-1 6-1, Koernikova (Rus/4) - Sugiyama
(Jap/2) 6-4 7-5. Finale: Smashnova - Koer
nikova 6-2 6-3.
Boedapest. Challenger, 25.000 euro. Hal
ve finales: Van Scheppingen (Ned) - Char-
pentier (Arg) 5-1 opgave Charpentier. Fi
nale: Van Scheppingen - Navarro (Spa) 4-6
6-3 6-4.
Donetsk. Challenger, 25.000 euro. Kwart
finales: Greul (Dui) - Wassen (Ned) 7-5 6-
TRIATLON
Alphen aan den Rijn. Olympische afstand.
Mannen: 1. Ten Brink (Bodegraven)
1.57.26, 2. Cals (Stem) 1.58.24, 3. Zirk-
zee (Badhoevedorp) 2.01.12. Vrouwen: 1.
Berk (De Kwakel) 2.14.34, 2. Keizer
(Utrecht) 2.28.24, 3. Van Diemen (Am
stelveen) 2.33.27.
Titisee (Dui). X-Terra (1,5 km zwemmen,
35 km mountainbike, 10 km lopen).
Mannen: 1. Diets (Dui) 2.20.11, 2. Ek-
steen (ZAf) 2.22.40, 3. Barel (Ned)
2.23.28; 13. Kortekaas (Ned) 2.32.31.
Vrouwen: 1. Schëfer (Dui) 2.45.32, 2.
Helmcke (Dui) 2.46.19, 3. Franbk (Dui)
2.52.41, 5. Keuning (Ned) 2.58.44.
WIELRENNEN
Ronde van Spanje. Achtste etappe, Malaga
(Spijkenisse),
kamp), 3. A. Farenhout
Van Rijn (Leusden), 5. V
wijk), 6. De Joode (Alphe
7. Van Dijk (Spijkenisse) e
kendam), 9. Oldenburg (l
ten (Meerkerk), 15. Van
Ronde van Hillegom.
Sportklasse A/B (60 km):
lem), 2. Grootveld (Zoeter
je (Wormerveer), 4. Flcx
Nieuwerth (Lekkerkerk),
bode (Noordwijk), 11. Va ÜC
hout), 15. T. van Eijk (F unt
ment van de Bollenstreek.^,,
RP 9 Van WppI fNipiiujf*"
ir/SI\
kn
1-
['■firig
Van Weel (Nieu» 1
Gobielje 44, 4. Hermans
40. 5. Van Eijk 38, 11.
31, 16. Vernooij (Leimuii
lingen (40 km): 1Sonne ï>on
2. Schouten (Vlaardinger er"
se), 9. Glasbergen (Lei i t
(Sassenheim).
Ronde van Voorhout.
Sportklasse A/B (50 km):
meer), 2. Commandeur
Van der Veer (Assendelft),
tensdijk), 5. Burger (Haar V
Salm (Stompwijk), 8. Var
hout).
Wielerronde van Almere.
Sportklasse A/B (60 km)
men), 2. Commandeur
Voorn (Hilversum), 4. Ql®111
Koelwijn (Hoogland).
Murk (Haarlem), 2. Krei
3. Pieters (Hoofddorp), 4
men), 5. Wind (Wijk bij >kan
Groot (Hillegom). Nieuw bezi
1. Slim (Deventer), 2. Hr
3. Warmerdam (Amster
Ronde van Uden.
Junior- en nieuweling-daéjr
Markerink (Raalte), 2 P
3. Möhlmann (Apeldoorn v
(Oploo), 5. De Goede (Zor d te
Ruiner Omloop. [j
Junior-dames (55 km): 1 j
Vierling (Den Haag), 3. f
4. Boskamp (Roden), 5.
De Goede (Zoeterwoude
Klassement: 1. De Goed
(Sprundel) 75, 3. Vierlin lesp1
kaas (Voorhout) 8. Nieu»
km): 1. Knetemann (Krom ssgr
i G(
zet i
erei
eers
t,m
ot, i
te 1;
De
door Menno Schraven
basketbal - Een sterk ver
nieuwd BS Leiden opende het
nieuwe basketbalseizoen goed
met een 71-84 overwinning op
Almelo Bouncers. Coach Martin
Hoekstra hield slechts vier spe
lers van vorig jaar over, maar
kreeg met name op de center
posities meer wisselmogelijkhe
den in vergelijking met het vori
ge seizoen. Een uitstekend eer
ste kwart voor Leiden resulteer
de in een 12-29 voorsprong.
Terwijl de tegenstander nogal
wat moeite had om de bal met
succes over te spelen, kon Lei
den via onder meer een groot
aantal aanvalsrebounds een
paar keer heel eenvoudig tot
scoren komen. Aan het eind van
het derde kwart liet Leiden de
gehandhaafde grote voorsprong
(29-47 bij rust) licht in gevaar
komen. De thuisploeg schoot
een driepunter raak in de zoe- merend (twee jaar
mer en maakte daaruit op toch de beste) al probe °"1I
nog een kleine kans te hebben, breken als het thuis
Leiden liet Almelo in de laatste
tien minuten nog tot 67-75 te
rugkomen, maar hield het hoofd
daarna koel. Opvallend was het
grote aantal gemiste vrije wor
pen (16 uit 36) van BS Leiden.
Scores: Bakker 22, Moinat 12 (12
rebounds), Hoste 12, Appelo 12
(10 rebounds).
Na de eerste competitieronde
gaat MSV aan de leiding in de
promotiedivisie. Nieuwkomer
Rowic maakte kennis met de
kracht van de Noordwijkers (57-
99). De ploeg van de altijd ver
standig coachende Burhan Ali-
begovic is op een aantal belang
rijke plaatsen versterkt en lijkt
nké
dit team. Afgelopen nm'
gen Rowic was het
een helft bijna df
(20-49). Na rust liet
digend wat steekjes
de het gevolg van d
de concentratie. 0(
sen van de nieuwel
Derks, Martin Gillic
Haaglanden) en E
hart kost nog wat I eed
sure van de nog jon
men Moesker (eewete
schouderblessure)
gen een tegenvaller ten
Aanhaanen, volgen
een van de belangi
in z'n team, had
met kampioen Early Bird uit te met twintig punten Ie lo
gaan maken wie zich straks
kampioen mag noemen. Ko
mende zondag kan MSV de he
gemonie van de ploeg uit Pur-
inbreng in de score S (tl
Scores: Aanhaane nen
Leeuwen 19, Van dus
Koek 11, Jordan 10. e Hi
lal 3
■yan
pz
vee
itza]
als t
5W-
Wol
en h
;ei
de
vers
LMidee
erve
vcrtl
ie.
d in
Pet<
nie
klas;
door Pieter van der Vliet
triatlon - De 17de Triathlon
van Alphen aan den Rijn is een
prooi geworden voor Paul ten
Brink uit Bodegraven. In een to-
taaltijd van 1.57.26 wist hij con
currenten Jochen Cals en Paul
Zierkzee nipt voor te blijven.
De Zegerplas vormde het decor
voor het eerste onderdeel van
de Olympische afstand, 1.500
meter zwemmen. Na 19.11
kwam Martin Pet uit als eerste
uit het water, op de hielen geze
ten door Ten Brink, Cals en
Zierkzee. Al snel bleek dat deze
atleten nauwelijks voor elkaar
onderdeden. De verschillen in
tijd gaven de atleten geen ruim
te om er vandoor te gaan. Bij het
onderdeel 40 kilometer fietsen,
waarbij vier lussen van 10 kilo
meter moesten worden ge
maakt, stapte Pet al na 10 kilo
meter af. De Alphenaar onder
vond te veel hinder van een
knieblessure. Voor het achter
volgende trio was dit het sein
om zich los te maken van de
rest van het veld. Ten Brink Was
2-0
)eid
d va
met
stan
de rapste in een tfnim
voor Cals (59.35) kern
1.01.39. de
Het afsluitende orftüei
kilometer hardlop<
het sportcomplex
werd ook een profR p E
Brink. De inwoner
ven raffelde het loc War'
in 38.33 en won in a 1
van 1.57.26 het goirans
(1.58.24) en ZierkzeB
De snelste vrouwlUw -
Berk uit De Kwakel een
van 2.14.34 eindig* 00r
vende in de eindraif er