Ter Leede geeft als toegift een punttje cadeau ise wil van geen wijken weten AMATEURVOETBAL tra spits: Voorschoten '97 in paniek Rijnsburgse Boys overschat zichzelf )1 fouter Verheij helpt zwak ARC aan zege S5 -e; maandag l6 SEPTEMBER 2002 Leef mans iet ging zo lekker en het liep zo fijn. Leede sloeg zaterdagmiddag zijn tent en en gaf een bijna foutloos, wervelend ivtje weg. Met onnavolgbare combina- ;seld met individuele staaltjes van ver- üek werden de figuranten dolgedraaid, punt van de voorstelling werd in de minuten een 2-0 voorsprong weggeven wonder dat de thuisploeg en zijn pu le kostelijk hadden vermaakt. Ter Leede langskomen op het voormalige ei- ipiof in unte imfens jlspelers hadden het beduidend min- 'nzin. In de kleedruimte heerste minu- angstige stilte. Onverklaarbaar, ontoe- onverteerbaar was de remise. De sfeer rin. „Dit zijn pas échte verliespunten", Rbii. „Dit slaat héleméal nergens «per Thomas Waasdorp. „Zó onpro- sprak Jack Honsbeek. „Daar gaan we nog eens stevig over hebben, want Var ham >ide £e\ dit kan écht niet." En het begon toch allemaal zo aardig. Johan Steur, ex-prof van Volendam en aandachtig toe schouwer, probeerde in de eerste helft een schets je te maken van de zogeheten looplijnen van Ter Leede. Zijn A-viertje zag er al na een helft uit als een tekening van een driejarige, zoveel krassen had hij gezet. De ijverige en ongrijpbare vleugel spits Patrick Kalkema raasde langs de zijlijnen en al na negentien minuten gaf hij de voorzet waaruit Alan Campfens beheerst en van dichtbij scoorde. Door het kundig opgezette aanvalsspel van Ter Leede regende het ook daarna kansen. Kalkema (2x), spits Rbii en Mark Jansen mikten naast of in de handen van Marken-doelman Eelco Zeinstra. Vier minuten voor rust werd de ban gebroken door Honsbeek die een afgeslagen comer met de buitenkant van de voet inschoot: 0-2. Niet alles liep tot dan toe perfect. Met name de backs Michel Roest en Honsbeek oogden nerveus en leden in de opbouw geregeld balverlies, maar het centrale duo Jansen/Carlo van Zeist temde het enige gevaar van Marken - eenzame spits Carlos Hasselbaink - schijnbaar moeiteloos. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Hooggeëerd publiek; wij presenteren u opnieuw een handvol razendsnel uitgevoerde aanvallen. Niemand van Ter Leede greep vertwijfeld naar het hoofd als er een kans de mist in ging. Een minuut later zou zich immers weer een mogelijkheid voordoen, zo leken de Sassenheimers te denken. Dat gebeurde ook. En wéér mis. Een kwartier na rust werd de teamvoorstelling af gewisseld door het individuele programma, inge leid door Campfens. Aan de zijlijn, met de inmid dels bekende beweging - eerst een voet op de bal en met de andere 360 graden wegdraaien - legde hij zijn directe tegenstander in de luren. Vervol gens tikte Rogier Koordes op het middenveld sub tiel de bal tussen de benen van een aanstormende opponent. Dat kon nieuwkomer Ali Baddaou niet op zich laten zitten. De jonge, tengere buitenspe ler, die sterk aan Rbii in zijn jonge jaren doet den ken, had een paar nooit eerder vertoonde schijn bewegingen in huis waarmee hij geregeld applaus oogstte. Pleintjesvoetbal aan de boorden van het IJsselmeer. „Maar die 3-0 blééf maar uit", zei de zwaar teleur gestelde trainer Arie Lagendijk na afloop. „We wil den koste wat het kost die derde treffer maken, met als gevolg dat op het laatst de dekking wat losser werd, er gaten vielen en er minder gegroe peerd werd gevoetbald." De eerste waarschuwing gaf Hasselbaink, vier mi nuten voor het einde. Na balverlies van Baddaou op eigen helft draaide de Marken-aanvaller weg van Jansen en zijn voorzet werd door invaller Jaap Comelis Teerhuis eenvoudig binnengeschoven. Het was al een wonder dat er 1-2 op het score bord stond en het mirakel werd nog groter. In de 88ste minuut knalde Hasselbaink een vrije trap vanaf twintig meter kaarsrecht en onbedaarlijk hard in de kruising. Een bijrol vertolken en toch dezelfde beloning krijgen als de hoofdrolspelers. Niemand van Marken eiste bij de kassa zijn geld terug. Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, lansen. Honsbeek; Kramer, Koordes (73. Hoogkamer), Campfens; Kalkema, Rbii, Baddaou. Patrick Kalkema was in de eerste helft ongrijpbaar, maar ook hij kon het onnodige puntenverlies niet verkomen. Archieffoto: Taco van der Eb. sdjk-coach: 'We hadden weinig geluk' ierd psse gunde zaterdag in n Noord wijk de op- |n centimeter ruimte, rs hadden het daar (mee. De roodwitten, |g weekend in het t matte Kozakken (n hele serie kansen Jreëren (4-1), kwamen lal maar mondjesmaat lorden daar niet rrel Linger optimaal J van een misverstand wijkse defensie, ging irde thuisclub: 1-0. lijkheid waarmee ttie van de trainers fendt en Geert-Jan loet trad, werd het geïllustreerd door In de strijd die de uitvocht met Noord- :lpunt Patrick van de Lisse-verdediger rijken weten. De vele luels leverden de fre- ilende Van Dam wel vrije trappen op, deed Noordwijk wei- s Janssen even niet in in Van Dam te vin- nam verdedigende Ider Orson Naaren- ïonneurs waar. Ook Cornelia kreeg weinig d om, zoals tegen Ko- ys, uit te blinken. De l driemaal in compe- id scoorde, kende in Lionel Bodo, afkom- Utrecht, een stugge van de niet fitte Leo- Jtrecht op de rechter ïinig dreiging uitging, bij Noordwijk vooral komen. Rocky Pitti lar zijn tegenstrever er wel diverse keren aar de voorzetten van ten maar zelden een Tegenover de van ipbouwende speelwij- ij5j gasten koos het voor dagen niet onaardig 5;o nde FC Lisse vaker directe aanpak. Vooral tette regelmatig met isra pen zijn spitsen Lin- ob Opdam aan het paar maal verscheen rdoor dreigend voor van Marco Korff. Zo ASS knalde Opdam in de openings fase snoeihard voorlangs en schoot de achter de spitsen ope rerende Juul Emanuelson zelfs raak. Op advies van zijn assis tent Bink keurde arbiter Van der Perk de goal echter af wegens buitenspel. Even later kon Lisse toch jui chen. Rian van der Niet en Jelle Korbee liepen elkaar in de weg en boden zo Opdam een vrije doorgang. De van Alkmania ge komen aanvaller behield het overzicht en zette Linger vrij voor het doel: 1-0. In de gelijkopgaande eerste helft slaagde Noordwijk er niet in iets aan de achterstand te doen, al was Cornelia tot twee keer toe dicht bij een doelpunt. De door Van Dam weggestuurde spits stuitte eenmaal op de ver uitge lopen goalie Kenny Heemskerk en schoot later in kansrijke posi tie in het zijnet. Lisse stelde er mogelijkheden voor Linger, Emanuelson en uitblinker Kevin Winter (ex- AZ) tegenover, maar ook zij misten de precisie in de afwerking. Na de pauze startten de Noord- wijkers voortvarend. Van Dam zette Cornelia alleen voor de keeper - Heemskerk pareerde de inzet knap - en een voorzet van Cornelia kon door Van Dam net niet in het doel worden gegle den. Toen het roodwitte offensief langzaam wegebde, lieten Wendt en Bakker twee verse krachten opdraven. Michael Scholten en Wouter van de Kolk, vorig weekend absent van wege een tripje naar Barcelona en door het trainersduo nu bui ten de basis-elf gelaten (Wendt: „Er was geen enkele reden om iets aan de opstelling van vorige week te veranderen"), mochten alsnog hun opwachting maken. Veel veranderde daardoor niet. Toch wist Noordwijk op karak ter (Wendt: „De jongens verdie nen een compliment voor hun inzet, maar we hadden vandaag weinig geluk") nog een slotof- fensief tot stand te brengen. Nadat Lisse verschillende coun termogelijkheden onbenut had gelaten (Linger, Opdam), sor teerde een reeks Noordwijkse hoekschoppen bijna effect. Ver der dan een kopbal op de lat van Peter Bos en een kopstoot Noordwijker Leonard van Utrecht in de achtervolging op Lissenaar Bob van der Vlugt. Foto: Dick Hogewoning van Korbee (net naast) kwamen de kustbewoners echter niet. Martijn Ravensbergen was er toen al niet meer bij. Hij ontving tweemaal geel van de vlot kaar ten trekkende Van der Perk. De Leidse scheidsrechter slingerde daarnaast nog zeven spelers op de bon. Bröring: „Hij fluit wel erg naar de letter van de wet. Als je het aantal kaarten ziet, denk je dat het een slagveld was. En dat was zeker niet het geval." Wendt was minder mild: „Van mij mag -ie gauw promoveren." FC Lisse: Heemskerk; Dekker, Bodo, Janssen, Van der Vlugt; Van Wielin gen, Naarendorp, Emanuelson (89. Tan), Winter; Opdam, Linger. Noordwijk: Korff, Van der Niet, Bos, Korbee, Ravensbergen; Van Utrecht (60. Scholten), Reinders (60. Van de Kolk), Van der Laan, Pitti; Cornelia, Van Dam. Trainer Schaap maakt zich kwaad door Henk Hogewoning hoek - Wim Schaap wond zich na afloop van Hoek - Rijnsburgse Boys (1-0) ont zettend op. Zijn woede betrof vooral assistent-scheidsrech ter Sardjoe. Hij zou de oefen- meester hebben beledigd tij dens een wissel halverwege de tweede helft. Schaap was na het laatste fluitsignaal slechts met de grootst moge lijke moeite tot bedaren te brengen. Kwaad was de trai ner ook op zijn ploeg, die zichzelf volgens Schaap had overschat na de geflatteerde overwinning, een week eer der, op Scheveningen (5-1). „De heren hadden een slech te dag, dekten slecht, hielden zich niet aan de afspraken en wonnen geen enkel duel. Al leen Hegie en Van Berkum haalden een voldoende, voor de rest was het heel matig." Doelman Lennert Hegie voorkwam met een handvol stijlvolle reddingen meer te- gengoals. Alleen op slag van rust moest Hegie buigen voor de druk van Hoek. Bij een scherp in draaiende comer was er voor de doelman geen redden meer aan toen verdediger Djamel Buyse snoeihard in kopte. Bij die situatie werd de kopsterke Bartjan Onder- waater gemist. Vlak voor het beginsignaal haakte de lange voorstopper geblesseerd af. Oud-ADO-speler Robbert van Wijk was zijn vervanger. Hij liep binnen twee minuten een gele kaart op. Van Wijks collega in het hart van de ver dediging, Michael de Roode, had zelfs binnen een minuut een prent te pakken. Schaap: „Volkomen onnodige over tredingen die helemaal niet bij Rijnsburgse Boys horen." De 1-0 bij rust was een flau we afspiegeling van de wer kelijke krachtsverhoudingen. Vooral de snelle omschake ling van verdediging naar aanval was indrukwekkend bij Hoek. In elke linie was de Belgisch-Zeeuwse combina tie beter dan Rijnsburg, mede dankzij het sterke spel van ex-prof Arjan Human. Rijnsburg stelde er halverwe ge de eerste helft slechts een bal op de paal van Jasper Ketting tegenover. Die kans had de wedstrijd op zijn kop kunnen zetten. Maar Hoek bleef domineren, zowel in de eerste als in de tweede helft. Aanvaller Rieno van Oost, Ar jan Human, verdediger Tho mas Ragut en invaller Leon van den Ouden hadden na rust moeten scoren, maar vonden een formidabele kee per op hun weg. Hierdoor bleef het eenzijdige duel spannend. Pas halverwege de tweede helft kreeg geelzwart iets meer vat op zijn tegenstan der. Dankzij het inbrengen van een extra spits, de kop sterke Arne van den Berg, werd de formatie van Schaap dreigender. Het gevaar bleef beperkt tot halve kansen na vrije trappen van Wesley Slingerland. Berry Charité - verder onzichtbaar - had de gelijkmaker op zijn schoen, maar hij stuitte vlak voor tijd op doelman Belpaire. Jasper Ketting verraste Hoek in bles suretijd nog bijna met een stuiterend afstandsschot. Schaap vond niet dat hij een topploeg aan het werk had gezien. „Ik vind Hoek geen kampioenskandidaat. De ploeg heeft gewoon goed ge bruik gemaakt van de fouten die Rijnsburg maakte. Mijn spelers zaten niet in de wed strijd. Dinsdag op de training zag ik het al aankomen en heb ik ze voor tijd naar de kleedkamer gestuurd. Ze moeten voor aanstaande za terdag tegen Quick Boys maar eens goed in de spiegel kijken." Rijnsburgse Boys: Hegie; Van Lo- chem. De Roode (46. Star), Van Wijk, Schnater, Freke (64. Van den Berg), Van Berkum, Redel (74. De Graaf), Ketting: Slingerland en Cha rité. HOOFDKLASSE A FC Lisse - Noordwijk 1-0(1-0). 16. Lin ger 1-0. Scheidsrechter: Van der Perk. Toeschouwers: 1500. Rode kaart (2 x geel): Ravensbergen (78ste min.. Noordwijk). FC Lisse: Heemskerk 7 Naarendorp 6 Dekker 6 Emanuelson 7 Bodo 7 89.Tan Janssen 7 Winter 8 Van der Vlugt 7 Opdam Van Wieringen 6 Linger Noordwijk: Korff 7 Reinders 6 Van der Niet 7 Van de Kolk 6 Bos 7 Van der Laan 6 Korbee 7 Pitti Ravensbergen 7 Cornelia Van Utrecht 6 Van Dam 60. Scholten 6 Hoek - Rijnsburgse Boys 1-0 (1-0). 45. Djamel Buyse 1-0. Toeschouwers: 1000. Scheidsrechter: Van de Ketterij. Hegie 9 Freke 6 Van Lochem 6 64. V/d Berg 6 De Roode 5 Redel b 46. Star 6 74. De Graaf Van Wijk b Ketting b Schnater b Slingerland 6 Van Berkum Charité b Quick Boys - Katwijk 1-1 (0-1) 39. Mo lenaar 0-1; 54. Torken 1-1 (strafschop); Toeschouwers: 4000; Scheidsrechter: Breugem. Quick Boys: Tuinenburg 8 Timmermans 6 Van Dam 7 Mussche 6 85. M vd Plas - D vd Plas 5 Schoneveld 8 46. Beltman 7 Flaton 7 Bak 8 Van Rijn 7 Torken Katwijk: De Jong Helder l'Ami Bougrine Hensen Pronk Bon Molenaar Aanhane 56. Verkuijlen De Bie 71. Evd Plas Starmans Marken - Ter Leede 2-2 (0-2). 19. Cam pfens 0-1,41. Honsbeek 0-286Teer huis 1-2, 88. Hasselbaink 2-2. Toe schouwers: 250. Scheidsrechter: Bree- baart. Ter Leede Waasdorp 7 Koordes 7 Roest 7 73. Hoogkamer Van Zeist 8 Campfens 7 Jansen 7 Kalkema *8 Honsbeek 7 Rbii 8 Kramer 7 Baddaou 7 Capelle - Volendam 2-0(1-0). 22. Mo lenaar 1-0, 54. Jonk 2-0. Scheidsrech ter: Stange. Scheveningen - Excelsior Maassluis 1-0 (0-0). 67. Charité. Scheidsrechter: Boonman. Kozakken Boys - Kloetinge 2-1 (1-0). 37. Scharrenburg 1-0, 77. Kant 2-0, 90. De Groene 2-1. Hoek Ter Leede Lisse Quick Boys Rijnsb. B. Noordwijk Excelsior M. Volendam Schevening. Kozakken B Marken Katwijk Kloetinge Capelle 9 5-1 7 8-4 3-2 5 6-5 4 5-2 4 5-3 4 3-2 4 2-1 4 2-5 3 4-7 2 3-5 2 2-4 1 5-8 1 1-5 Topscorers: 1. Cornelia (Noordwijk), Charité (Rijnsb. Boys). Torken (Quick Boys), Van Oost (Hoek), Foud el Hadao- di (Excelsior M) 3 doelpunten. 6. Dorst (Kloetinge), De Groene (Kloe tinge). Linger (FC Lisse), Honsbeek (Ter Leede). Kalkema (Ter Leede) 2 doel punten. Programma volgende week: Marken Capelle. Ter Leede - Scheveningen. Ex celsior M - Hoek, Rijnsburgse Boys - Quick Boys. Katwijk - Kozakken B. Noordwijk - Volendam, Kloetinge - Lis- Standen hoofdklasse B en C in rubriek 'scorebord'. Hartman SSI w - Soms kan een greep binnen een elf- I van de tegenstander rn-ui hoeden. In de wed en Voorschoten '97 en loot RWH-trainer Leo jbnj lij zou later door arbi- hoven naar de tribune worden - zijn twee- hoede te versterken derde spits. Prompt Sjlniek uit bij Voorscho ten, dat een 3-0 voorsprong bij na verspeelde (3-2). In eerste instantie verliep het duel voor Voorschoten volgens plan. De ploeg van trainer Ge rard Désar, een week eerder op alle fronten afgetroefd door 's- Gravenzandse SV, begon de par tij voorzichtig. Désar: „In 's-Gra- venzande startten we te gretig en gaven we veel ruimte weg. Daarom heb ik gezegd dat we tegen RWH eerst maar even de kat uit de boom moesten kij ken." RWH, begonnen met een zege op debutant Amstelveen, kon de rustige aanpak van zijn tegenstander wel waarderen. Met het idee dat een punt in een uitwedstrijd mooi meegenomen is, speelde de ploeg uit Ridder kerk de bal in veteranentempo rond. Omdat ook Voorschoten niets presteerde, was er in de eerste 28 minuten weinig te beleven op sportpark Adegeest. Een op risping van Maurice Fransen, die tot dan toe alle ballen conse quent in de voeten van Ridder kerkers had afgeleverd, beteken de de ommekeer. Fransen pro duceerde een voorzet op maat, die door Eelke van Dijken van de juiste afwerking werd voor zien. De eerste inzet van Van Dijken keerde Paul de Baat nog, de tweede was de doelman te machtig. Op slag van rust vergrootte Voorschoten zijn voorsprong tot 2-0. De defensie van RWH •t,e' Kht - De gedegradeer- Iklasser ARC heeft zijn ;SE S niet gevonden in de fcse. Na de moeizame tegen JAC was punt- chtbij tegen het Zwijn- WGZ. Een uitblinken- er Verheij deelde niet laise van zijn ploeg en maal doel. De punten - de moeilijke eindfase het Alphense sport park Zegersloot: 1-2 zege. De formatie van trainer Dennis van den IJssel had het duel al voor rust kunnen beslissen. WGZ kwam fel uit de startblok ken, maar na een kwartier ken terde de wedstrijd. In de 22ste minuut was het Wouter Verheij die op aangeven van Robin Kant de 0-1 op het scorebord zette. Maurizio Cabeza kwam enkele minuten later vrij voor de doelman van de thuisploeg, maar zijn schot ging naast. Tot de rust speelde de Alphense formatie bij vlagen goed posi tiespel en dit leverde ook enkele kansen op. Het vizier stond bij de Alphenaren niet op scherp. In het tweede bedrijf leek Ver heij het duel te beslissen met zijn snelle treffer op aangeven van Raymond Graanoogst 0-2. Maar het combinatievoetbal van ARC leidde voortdurend tot balverlies en de thuisploeg kwam beter in de wedstrijd. Dat resulteerde in de aansluitings treffer. WGZ kreeg daarna nog kansen, maar faalde in de af werking. ARC: Kranendonk: De Vos, Toxopeus, Strobbe, Verlaan; Van Meggelen, Ver heij, Schaafema; Cabeza, Kant (78. Banlniann), Graanoogst werkte een door Ronald van Delft voor het doel gebrachte bal half weg. Van Dijken kreeg hem op de rand van het straf schopgebied te pakken en scoorde fraai met het been (zijn rechter), dat hij normaliter al leen gebruikt om op te lopen. RWH stichtte voor rust slechts eenmaal gevaar. Een kopbal van Martijn de Nobel ging voorlangs het Voorschotense doel. Direct na de pauze verslikte verdediger Thomas Borsboom zich in een stuiterbal, waardoor RWH zijn tweede kans kreeg. Gelukkig voor Voorschoten reageerde Marcel Dijkstra niet attent. Zes minuten na de doelwisse- ling bracht Faisal Bounif, de diepte ingestuurd door Van Dij ken, de stand op 3-0. RWH meende dat er sprake was van buitenspel, maar Kaldenhoven wuifde de protesten weg. Vervolgens wisselde Dekker een middenvelder voor een extra spits. In plaats van de aanvallen van RWH rustig op te vangen en via counters toe te slaan, raakte Voorschoten van de kook. Ineens bleek hoe kwets baar de ploeg is als zij onder druk wordt gezet. RWH, duide lijk geïrriteerd door de achter stand, werd steeds gevaarlijker. Eelke van Dijken was met twee goals trefzeker voor Voorschoten. Archieffoto: Taco van der Eb Keeper Marijn Mokveld hield met knappe reddingen de inval lers Rogier Bal en Daniël Ver meulen van scoren af. Nadat Bounif een enige counterkans van Voorschoten had gemist, kwam RWH terug tot 3-1. Martijn de Nobel scoorde in de 77ste minuut op aangeven van Bas Heiden. Een schot van Bal, in scoringsposiüe gekomen door een slippertje van Bounif, tikte Mokveld uit de kruising. In blessuretijd werd het ook nog 3- 2. Mokveld kreeg de bal bij een vrije trap van Gerard van der Mei niet klemvast, waardoor De Nobel zijn tweede goal kon ma ken. Désar: „Met het resultaat ben ik tevreden, dat spreekt voor zich. Aan het voetbal moeten we nog werken. Het lukt ons nog niet bij een voorsprong een wedstrijd rustig uit te spelen. Dat heeft toch met volwassendheid te ma ken." Voorscholen *97 - RWH 3-2 (2-0). 29. Van Dijken 1-0, 44. Van Dijken 2-0, 51. Bounif 3-0, 77. De Nobel 3-1. 93. De Nobel 3-2. Scheidsrechten Kaldenho ven. Toeschouwers: 2000. Voorschoten '97: Mokveld: Borsboom. Roodakkers, Jansen. Borst; Buizer. Roest (77. Luykx). Van Delft; Fransen (41.Stahli). Bounif, Van Dijken.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19