Jari Litmanen is uitblinker bij zwak Ajax SPORT Onder Hiddink is spits Kezman weer boven Jan 'Niemand plaatst zijn eigen belang boven dat van Ajax' André de Ridder vond Litmanen 'wel meevallen' S3 Gesprek tussen Van Marwijk en Van Persie Ie telefoon >*4777: nieti ntieo ;ursC T.j, j Excelsior Feyenoord k. ber= De Graafschap caar FC Groningen f SU(f Heerenveen Ni^NAC i aalt RBC bet^RKC dat ij* Roda JC 1 datMc ^ente verfcutrecht Willem II om<V FC 2W0||e rkoa aate* rillaCAdoDen Haa8 f Cambuur Leeuwarden goe<£ FC Den Bosch FC Dordrecht lewefc Eindhoven 'i-AilMmmen ïnkef Fortuna Sittard uit 7f Go Ahead Eagles Haarlem 'o Helmond Sport iorbl= Heracles Almelo ar ncfrMW c 2-2 0-1). (O-Oj (U Care cano {Groningen ;d door fans - Boze supporters iningen hebben za- ht na afloop van de edstrijd tegen Excel- )p Groningen de spe- i hun club belaagd, iden voelden zich zo at de bus uitweek £ord< jortcentrum aan de ar stad. FC Groningen weg naar huis poli- ï'öliing gevraagd, maar molt it Bij het Oosterpark- (O-i ren op het moment Cru nst ook geen agen- 1). l dg- Ze waren vlak ertrokken omdat ze ersbus op afstand Berga roor de spelersbus. L~* kwartier wachten bij llt jntrum kon de spe- lig terugkeren naar .Daar bleek dat de jorters banden van een aantal spelers eeglopen. Na tussen- de wegenwacht kon- Iers naar huis. De zijn razend over de uitaten die hun club ijd heeft behaald. De a vier competitie- nog steeds op het tpuntje. k is zuinig ann Vogel Johann Vogel ont- agavond tijdens de wedstrijd van zijn Kiirr egen RKC. De Zwit- n n spier verrekt in 1 lies en kreeg rust. E rvangen door aan- van der Schaaf noedelijk morgen ir tijdens de eerste van de Eindhove- Champions League Vogel trainde giste- ïgepast. De bedoe- lij vanavond de laat- afgei r het duel met de loper wel met de rkt. Op verzoek van e staf van PSV is er an van de blessure (0 emaakt. Daaruit ijk dat de Zwitser '8 is gekwetst. Mark :1 speelt niet mee te- de aanvoerder van en schorsing van uitzitten. bü t Olfers Rea yenoord - Steve Olfers speelt niet meer voor Ex- Ö'erdediger is eigen- yenoord, maar is et filiaal. Olfers eist ntract van Feyen- in de eredivisie Jubleiding wil daar Idoen. Een dag eer- ers nog uitblinker Joningen. Hij scoor- 3 we<en had bovendien ma8frainer Adrie Koster r eepr baalt dan ook; ■fin onenigheid over Ik zit nu zonder I II. Hij gaat terug naar t f^maar ik ga er vanuit Inoord2wordt." PJI^manager Jan Swart: .Te komende week r 'e fjver een mogelijke ien' an Olfers bij Feyen- gjjgjog een bespreking :zeb isseB- tjea sche^vertentie) Stormvogels/Telstar ftoposs k Veendam rVolendam t str^vw hterl iij zij',visie ERE 240 hij^nsie BV8 EERSTE 240 'VHjd :BVB UIT. eurocent. wonl Koeman zet Mido, de spits met sterallures, op zijn plaats door And ré Hoogeboom amsterdam - Zag Ronald Koeman de bui vrijdag morgen al hangen? Geagiteerd stapte de coach naar de camerploeg van AT5, die bezig was na de training een interview met Mido op te nemen. Of ze ergens naar op zoek waren of zo. Enkele uren later kwam de aap uit de mouw. Mido had zich opgeladen om zich van zijn frustraties te bevrij den. Hij wilde weg bij Ajax, ze moesten meer be grip hebben voor een jongen van negentien, die nota bene deze zomer mooie aanbiedingen van grote clubs had laten lopen. En had hij, Mido, er niet voor gezorgd dat Ajax kampioen werd? Het hele weekeinde stond vervolgens in het teken van de napijn. Koeman reageerde furieus. Hij zet te Mido gelijk uit de selectie onder het motto: als je in december weg wilt, kim je wat mij betreft ge lijk vertrekken. Mido op zijn beurt schrok zich rot van de reactie van de technische staf. Groot in Cairo, een God met een Ferrari in Egypte. Op niet mis te verstane wijze op zijn nummer gezet „Als ik niet had ingegrepen", zei Koeman gisteren, „dan was ik niet meer geloofwaardig voor de an dere spelers. Mido moest door het stof, op de knieën. Eerst ex cuses maken voor de groep, vervolgens bij de technische staf. En daarna kreeg hij te horen dat hij pas woensdag terug mag in de selectie. Weer was Mido woedend en weer scheurde hij veront waardigd weg met zijn BMW, van het dek van de Arena. Daarna braken enkele spannende uren aan. Mido, contractspeler bij Ajax. Tot 2006, als er tussentijds niets gebeurt. Zou hij zich melden bij Gerard van der Lem, meteen na de training van het eerste? Als hij dat niet deed, dan waren de ra pen gaar. Maar daar was-ie. De Egyptisch international, ook beboet maar de hoogte van de straf werd niet be kendgemaakt, had het licht gezien. Als een van de laatsten verscheen hij toch op het appèl om zich te voegen bij de youngsters van Ajax. Ogenschijn lijk onaangedaan. Maar verzoeken om commen taar te geven op de gebeurtenissen wees hij af. Dat was ook de uitdrukkelijke opdracht van tech nisch directeur Leo Beenhakker en trainer Koe man. Mido moest zich voortaan onthouden van elk commentaar. De schade was al groot genoeg. Ronald Koeman wenste nog wel even in te gaan op het incident, dat de voorbereiding op de be langrijke Champions League-wedstrijd van mor genavond zo wreed had verstoord. „Mido moet begrijpen dat een individu zich nooit boven het belang van de club kan verheffen. Ik wil alleen werken met spelers die graag bij Ajax spelen, die het een eer vinden om bij Ajax te spelen. Ik ben zelf ook trots om trainer van Ajax te zijn. Als een voetballer dat niet heeft, wil ik daar niet mee wer ken." Mido moest alles inslikken. Elk woord. „Als-ie was blijven vasthouden aan zijn standpunt dat-ie weg wil in december was het over geweest" Dus zei Mido dat-ie het allemaal niet zo bedoeld had. Dat het een impulsieve reactie was, omdat hem zoveel dwars zat. Na een half uur gewisseld tegen Groningen, niet bij de selectie tegen Zwolle. Dat was te veel voor zijn kwetsbare ego. Koeman: „Het verleden telt niet Hoe belangrijk Mido ook voor ons was vorig seizoen; er liggen nu weer nieuwe belangen. Bij alle grote clubs in Europa zitten goede voetballers op de bank. Vorig seizoen speelde Mido veel meer dan Zlatan (Ibrahimovic) en die was geloof ik twee keer zo duur." De uitbarsting kwam, hield Koeman vol, als een donderslag bij heldere hemel. „Eerst zei hij nog voor de camera dat hij respect had voor de beslis sing van de trainer, dat hij zich erbij neerlegde. En vervolgens draait-ie om als een blad aan de boom! Ik heb geprobeerd te achterhalen hoe dat nou kwam, maar daar ben ik niet achtergekomen. Im pulsief, jong. Dat soort argumenten. Dat is voor mij onvoldoende; te makkelijk. Ik heb vorig sei zoen al vreselijk veel tijd in die jongen gestoken en het was vrijdag niet de eerste keer dat hij zich heeft laten gaan. Ik heb dit al twee keer eerder met hem meegemaakt Daarin ben ik zwaar teleurge steld. Het mag ook duidelijk zijn dat de groep niet zoveel meer van hem pikt." PSV laat zich aan vooravond Champions League niet verrassen door RKC: 4-0 door André Hoogeboom amsterdam - Ook bij zijn debuut, in de De Meer, won Jari Litmanen met Ajax. Dat was ook de enige overeenkomst. Het was niet best tegen FC Zwolle zaterdagavond en dat erkende de Fin ook ruiter lijk: „Het kan en moet beter. We moeten aan elkaar wennen." Ajax won de generale repetitie voor het Champions League-duel tegen Lyon, morgenavond, plicht matig: 2-0. Hij schoot zich ogenschijnlijk nonchalant warm. Een keertje op doel, nog een keertje. De fans scandeerden: litmanen, ohoh, Litmanen, ohoh. Het deed hem niet veel, zei hij, na afloop. De koele Fin had andere dingen aan zijn hoofd. Hij was vooral met zichzelf bezig, zocht de concentratie, liet zich niet aflei den door heftige emoties. „Ik heb nu eenmaal niet de meest ideale voorbereiding gehad. Bij Liverpool zat ik niet in de selec tie, waardoor ik de voorberei ding heb moeten missen, ver volgens ben ik ziek geweest en daarna hals over kop naar Ajax, met al het gedoe vandien." Opmerkelijk was zijn rentree wel. Jari Litmanen met twee wedstrijden in de benen dit sei zoen, allebei voor het nationale team van Finland, was de beste man van Ajax. Hij deed bijna niets fout in een onthutsend zwakke partij, zaterdag tegen Zwolle (2-0). Ajax won wel, door treffers van Witschge (kopbal) en Chivu, de laatste uit een pe nalty. De Finse publiekslieveling werd verkozen tot man van de wedstrijd, maar zette daar zelf een relativerende toets bij: „Dat zegt misschien veel over de wedstrijd. Of over de fans." Peter Boeve, terug in de Arena door Mark Caldenhoven eindhoven - Kordaat en een voudig maar zonder overtuiging en frivoliteiten wees PSV zater dag seizoenssurprise RKC zijn plaats (4-0). Maar over de ware kracht van de Eindhovenaren bleef aan de vooravond van de Champions-Leaguewedstrijd nog veel te raden. Een dag voor het treffen in en tegen het Fran se Auxerre heeft Guus Hiddink maar één zekerheidje: met de vorm van Mateja Kezman zit het wel snor. Na vier competitiewedstrijden kan PSV prachtige rapportcijfers overleggen. Twaalf punten, elf keer gescoord en nog geen doel punt geïncasseerd. Maar de eer ste proeve van bekwaamheid van het seizoen moet nog ko men. Ook Guus Hiddink weet niet waar PSV staat „Een echte test hebben we niet gehad. Stap voor stap gaat het beter, maar we zullen tegen de koploper van Frankrijk heel wat beter moeten zijn. Anders kunnen we het schudden." Met een hoofd vol twijfels ver trekt Hiddink daarom vandaag naar Auxerre. Slechts over Kez man heeft hij geen kopzorgen. De Joegoslaaf schroefde tegen RKC zijn totaal met drie treffers op naar vijf. Belangrijker was realisme. Na vijf mislukte pogin gen de tweede fase van de Champions League te bereiken zal PSV in Auxerre tekenen voor een punt. Tegen RKC werden de bedoelingen van Hiddink dan ook duidelijk. Na de vlotte ope ningsgoal (Kezman), de eerste van het kwartet dat ontkiemde op de rechterflank, mocht het machteloze RKC het spel ma ken. PSV loerde ongegeneerd op de counter, met het tweede en derde doelpunt als schoolvoor beelden. Nog niet zo heel lang geleden was de tegenaanval in eigen huis 'not done', anno 2002 lijkt geen club zich er meer voor te schamen. Kezman: „Maar ik heb nu wel wat meer ruimte. Dat zullen we in Auxerre ook krijgen." Hiddink: „Maar dan zullen we gretiger en geconcen treerder moeten zijn dan tegen RKC. Slordigheidjes kunnen we ons tegen Auxerre niet veroorlo ven." PSV: Waterreus; Bogelund, Ooiier, Hof land en Bouma; Rommcdanl. Van Bommel, Van der Schaaf en Gakholtid- ze (55. Ieandro); Bruggink (68. Rob ben) en Kezman (74. Venncgoor of Hesselink). RKC Sinouh; Boulahrouz. Nikiforov, Van den Berg en De Graef (74. Mol hoek); Van Diemea Putter (35. Oost), Van Wanrooy en Co melisse; Hoogen dorp en Janssen (63. Van Loenhout). t leiden - Tweeënhalf jaar knok te André de Ridder voor een plek in de basiself bij FC Zwol le. Net nu de club de eredivisie binnenstapt, heeft hij zijn doel bereikt De 28-jarige Noordwij- ker staat in de opstelling op zijn favoriete plek op het mid denveld. Zaterdagavond be speelde hij tijdens de wedstrijd Ajax - FC Zwolle Jari Litmanen. „Litmanen is een speler die ruimte maakt voor anderen. Hij zoekt niet de de persoonlij ke duels, hij kaatst Eerlijk ge zegd viel het me allemaal wel mee. Eén keer liep hij uit m'n rug weg en kreeg-ie een kop- kans. Dat was wel een fout van mij. Ik moest hem dekken." De Zwollenaren werden in de Arena bepaald niet wegge speeld. „Ik vond dat de verde diging bij ons goed 'stond'. We konden een enkele keer de bal goed in de ploeg houden, vaak lukte dat ook niet" Volgende week speelt FC Zwolle tegen PSV en staat De Ridder waarschijnlijk tegen over Arnold Bruggink. „Ik heb me er nog niet mee bezigge houden. Ik was voor het eerst in de Arena, maar ik probeer er niet van onder de indruk te ra ken. Dan sta je eigenlijk al met 1-0 achter. Ik probeer het als gewone wedstrijd te zien en na afloop kijken we wel hoeveel punten we hebben." Jari Litmanen (links) in duel met FC Zwolie-speler Ruud Kras. „Het kan en moet beter. We moeten aan elkaar wennen", zei de Fin na de wed strijd waarin hij zijn rentree maakte bij Ajax. Foto: Hans van Weel als trainer van Zwolle, was bij kans lyrisch over Litmanen. „Jari was ongrijpbaar. Daar heb ik zelfs van genoten." De trainer van Zwolle had gelijk. Zaterdagavond viel in Amster dam alleen te genieten van een 31-jarige Fin. De wedstrijd was volstrekte bijzaak Ajax speelde niet goed, Zwolle ook niet. Niet dat Koeman er consequenties aan verbond voor morgen tegen Lyon, dat zelf overigens verlóór en derhalve een nog slechtere generale repetitie afwerkte. „Champions League; dat is toch een heel ander verhaal", zei Koeman. Hij rekent op onver moede krachten. Jari Litmanen debuteerde in De Meer, in 1991, bij Ajax en maak te zaterdag zijn rentree bij Ajax, nu in de Arena. „Ik ben altijd Ajacied gebleven", zei hij nog maar eens ten overvloede. „Het was toen totaal anders. Ik speel de voor een bomvol stadion, niet meer dan vijf minuten ge loof ik. Was ook een stuk jonger. Het was een droom die uit kwam. Nu ben ik wel een stukje ouder en heb wat meer meege maakt. Maar we hebben wel ge wonnen, net als die eerste keer." Filosoferen over de toekomst, over zijn toekomst en die van Ajax, heeft nog geen zin, vindt hij. „Ik ben er pas. Het is heel moeilijk om een beeld te vor men van deze ploeg, of te verge lijken met elftallen van vroeger, want er zitten bijna geen jon gens meer in die ik nog ken. En elke voetballer zit weer anders in elkaar. Ik geloof dat er veel potentie in zit. Het is allemaal jong en onervaren. Maar voet ballen kunnen ze wel, dat heb ik inmiddels wel gezien." Over de samenwerking met spits Ibrahimovic, die sterk startte, maar later ver terugviel, kon hij zich nog geen mening vormen: „Tja, Zlatan laat op de training ongelooflijke dingen zien. Het is voor mij moeilijk om een oordeel te hebben over hem, of over elke andere voet baller op dit moment bij Ajax. Nee, ik heb nog niet met hem gesproken. Weliswaar heb ik heel vroeger Zweeds geleerd op school, maar het is al heel lang geleden dat ik dat heb gespro ken. Met Zlatan heb ik nog nau welijks kunnen communiceren. Dat komt later nog wel. Ik was deze wedstrijd veel te veel met mezelf bezig, om ook nog te let ten op de anderen. Het is nog te vroeg om ook al van mij te ver langen dat ik in het veld de lij nen ga uitzetten." Het voelde goed, om weer eens gevoetbald te hebben, zelfs al was het maar een uur. „Voetbal len is het leukste wat er is. Elke wedstrijd is een feest" Zelfs al wordt dat verstoord door enige ruis op de achtergrond. De rel rond Mido. Litmanen maakte er maar een grapje over, om de druk wat van de ketel te halen. „Ik wil ook weg in december. Op vakantie." Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, Chivu. Ya- kubu en O'Brien; GaJasek. Litmanen (63. Pienaar) en Maxwell (46. Witschge) Van der Meyde (74. Boukhari), Ibra himovic en Sikora. FC Zwolle: Van der Werft Doesburg, Schol. Kras en Van der Haar Van Steeg, Tsjetkov en De Ridder (77. Ravensber- gen); Promes (26. Marco Roelofsen), Richard Roelofeen (88. Bosschaart) en Lim-Duan. Krediet en goodwill zijn tover woorden in Kezmans voetballe ven. Wie de Joegoslaaf koestert, kneedt en knuffelt, krijgt in doelpunten terugbetaald. En daar is Hiddink een meester in, vindt Kezman. „Iedereen in Eindhoven weet nu weer dat ik nummer één ben in de spits van PSV. Gerets gooide vorig seizoen elke twee dagen zijn elftal om. Daar werd ik gek van." Nieuwe trainer, nieuwe kansen. Onder Hiddink is Kezman let terlijk en figuurlijk weer boven Jan. De spits, 22 jaar pas, looft de werkwijze van zijn trainer. „Hiddink praat veel met me, prikkelt me ook mentaal. Ik leer weer elke dag. En alles vanuit een positief oogpunt. Ik hoef dit seizoen niet bang te zijn dat ik word gewisseld. Dat voelt goed." PSV zal de aanvallende impul sen van Kezman in Auxerre no dig hebben, zeker nu Mark van Bommel een schorsing van één Europese wedstrijd uitzit na zijn rode kaart in de kwartfinale van het UEFA-cuptoemooi tegen Feyenoord. Arnold Bruggink: „Het zal nog een hele klus wor den om een vervanger te vinden voor Van Bommel." Bij vlagen leunend op de coun ter toonden de Eindhovenaren tegen RKC al nieuw Europees Mateja Kezman heeft PSV op 1- o gezet tegen RKC. De Joego slaaf zou nog twee keer sco ren. Foto: GPD- /Jurriaan Balke zijn scherpte voor het doel en de wisselwerking met Arnold Brug gink en Dennis Rommedahl. Het toverwoord voor zijn groei ende vorm is vertrouwen. Kez man liep vorig seizoen met de ziel onder zijn arm. Erik Gerets wrikte en schudde wekelijks aan zijn voorhoede en corrigeerde hem zonodig vaker. De komst én scoringsdrift van Jan Venneg- oor of Hesselink en het geschuif van Gerets maakten van Kez man een zielig hoopje mens. „Ik kreeg totaal geen vertrouwen." maandag l6 september 2002 EREDIVISIE Excelsior - FC Groningen 4-2 (2-1). 35. Matthijs 0-1, 36 Pinas 1-1, 42. Olfers 2-1, 55. Broerse 2-2. 67. Lopes 3-2, 74 Boutahar 4-2. Scheidsrechter-. Vink. Toeschouwers: 3142. Gele kaart: Elshot (FC Groningen). Heerenveen - NAC 0-2 (0-2). 13. Enge laar 0-1, 23. Engelaar 0-2. Scheids rechter: Bossen Toeschouwers: 14.200. Gele kaart: Radomski, Selako- vic (Heerenveen), Penders. Schenning (NAC). Willem II - FC Utrecht 2-0 (1-0). 42. Landzaat 1-0, 77. Sektïoui 2-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers: 13.400. Gele kaart: Janssens. Victoria (Willem II). Ajax - FC Zwolle 2-0 (0-0). 60. Witsch ge 1-0, 82. Chivu 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 40.065. PSV - RKC 4-0 (1-0). 8. Kezman 1-0, 53. Bruggink 2-0, 63 Kezman 3-0, 74. Kezman 4-0 Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 33.000. FC Twente - Feyenoord 1-5 (1-3). 25. Ono 0-1, 26. Booth 1-1. 40. Buffel 1- 2, 45. Ono 1-3, 67. Van Hooijdonk 1-4. 76. Buffel 1-5. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 13.250. De Graafschap - AZ 1-2 (1-2). 27. Culi na 1-0, 40. Meerdmk 1-1, 45. Van Ga len 1-2; Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 10.100 Gele kaart: Van der Kruis (De Graafschap), Tobiasen (AZ). NEC - Roda JC 2-4 (2-1). 20. De Nooij- er 1-0, 42. Soetaers 1-1, 45. Hersi 2-1, 56. Cristiano 2-2, 61. Cristiano 2-3. 89 Soetaers 2-4 Scheidsrechter: H van Dijk. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Hersi. Wielaert. Govedarica (NEC) Sergio (Roda JC). Topscorers: 1. Kezman (PSV). Hoogen- dorp (RKC Waalwijk) 5. 3. Soetaers (Ro da JC), Van Hooijdonk (Feyenoord), Amoah (Vitesse), Kuijt (FC Utrecht) 3. Programma: 20 september: NAC - FO Twente. Excelsior - AZ; 21 september: FC Zwolle - PSV, Feyenoord - De Graaf schap, RBC - Ajax, Willem II - NEC; 22 september: Roda JC - SC Heerenveen, Vitesse - RKC, FC Groningen - FC Utrecht. PSV 4 4 0 0 12 11- 0 Ajax 4 4 0 0 12 10- 3 Feyenoord 4 3 1 0 10 13- 4 RKC 4 3 0 1 9 9- 9 RodaJC 4 2 2 0 8 9- 6 Willem II 4 2 1 1 7 5- 2 Vitesse 4 2 0 2 6 6- 4 NAC 4 1 3 0 6 5- 3 FC Zwolle 4 1 2 1 5 3- 4 FC Utrecht 4 1 1 2 4 6- 6 NEC 4 1 1 2 4 4- 6 RBC 4 1 1 2 4 4- 6 Excelsior 4 1 1 2 4 6- 9 AZ 4 1 1 2 4 5-10 Graafschap 4 1 0 3 3 5-10 Heerenveen 4 0 1 3 1 4-10 FC Twente 4 0 1 3 1 4-11 Groningen 4 0 0 4 0 4-10 EERSTE DIVISIE FC Den Bosch - Cambuur Leeuwarden 2-0 (0-0). 51. Van de Laak 1-0, 80 Schut 2-0 Scheidsrechten Sterk. Toe schouwers: 3342 Gele kaart: Durmuso- glu. Derksen (Cambuur). Topscorers: 1. Platvoet (Heracles). De Groot (Emmen) 5, 3. Leferink (GA Eag les), Buikema (Heracles), Holwijk (Stormvogels/Telstar) 4. 6. Van de Laak (FC Den Bosch), Bruin (Cambuur Leeu warden). Marbus (GA Eagles). Jansen (FC Den Bosch), Weerman (Veendam), Koevermans (Sparta), Sluijter (Hera cles) 3. Programma: 20/9: Emmen - VW, TOP - FC Dordrecht, Cambuur - Eindhoven, Heracles - Fortuna Sittard, Stormvo gels/Telstar - MW, ADO Den Haag - Sparta, Go Ahead Eagles - Veendam. Volendam - Haarlem; 23/9: Helmond Sport-FC Den Bosch. Emmen 4 4 0 0 12 11- 4 Storm v. 4 3 1 0 10 8- 1 AD0 4 3 1 0 10 8- 3 Heracles 4 3 0 1 9 15- 8 Den Bosch 4 2 1 1 7 8- 5 Veendam 4 2 0 2 6 7- 4 Helmond Sp. 4 2 0 2 6 9- 7 Sparta 4 2 0 2 6 7- 6 GA Eagles 4 2 0 2 6 10-10 Cambuur L. 4 2 0 2 6 5- 5 Volendam 4 2 0 2 6 6- 9 TOP 4 1 2 4 4- 7 Eindhoven 4 1 1 2 4 3- 6 MW 4 0 3 1 3 2- 3 Haarlem 4 1 0 3 3 2-10 Fortuna S. 4 0 2 2 2 2- 7 Dordrecht 4 0 1 3 1 5-10 VW 4 0 1 3 1 3-10 rotterdam/anp - Robin van Persie maakt nog steeds geen deel uit van de selectie van Fey enoord. Hij traint en speelt met het beloftenteam. Daar komt waarschijnlijk spoedig verande ring in. Trainer Bert van Mar wijk spreekt vandaag met de aanvaller die na afloop van de uitwedstrijd bij Fenerbaha naar huis werd gestuurd. „Ik heb altijd gezegd dat hij geen maanden met het tweede hoeft te spelen. Daar houd ik me ook aan. Maandag zullen we het een en ander uitspreken", aldus de oefenmeester die vrij dag al met zaakwaarnemer Peter Bonthuis van Van Persie sprak. Van Persie werd twee weken ge leden uit de selectie gezet. Van Marwijk was boos op de aanval ler, omdat hij bij Fenerbahce een ongeïnspireerde indruk maakte. Van Persie botste al eer der met de clubleiding van Fey enoord. Hij kwam te laat op trai ningen en vergiste zich in de zo mertijd. Hij baarde ook opzien door Pierre van Hooijdonk weg te duwen bij een vrije trap.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17