Sir Alex zit in de gevarenzone 'Ik voel me altijd verantwoordelijk om dingen te regeleË SPORT De Vries wordt in Schotland wel gewaardeerd Van Hooijdonk is kritisch op zichzelf en Feyenoord David wint World Trophy utrecht - De Australiër Tony David heeft in Utrecht het dartstoernooi om de World Trophy gewonnen. De favoriet versloeg voor 2800 toeschou wers de Engelsman Tony O'S- hea in de finale zeer overtui gend met 6-0. O'Shea bracht in totaal slechts vijf legs op zijn naam. O'Shea was in de halve eindstrijd te sterk voor Ray mond van Bameveld: 5-4. Bij de vrouwen zegevierde Mieke de Boer. De Nederlandse versloeg Crissy Howat uit Engeland met 3-1. Brentjens derde in Lugano lugano - Bart Brentjens is gis teren bij de mountainbikewed strijd om de Swiss Cup in Luga no als derde geëindigd. Hij moest twee Zwitsers voor zich dulden. Christoph Sauser won overtuigend. Hij reed de 37,2 kilometer in 2.01.30. Landge noot Thomas Frischknecht gaf 3.32 toe. Brentjens kwam met een achterstand van 4.01 over de streep. Kuerten wint in Salvador Salvador - Gustavo Kuerten heeft het tennistoernooi in Sal vador de Bahia gewonnen. De Braziliaan versloeg de onge plaatste Argentijn Guillermo Coria in een dramatische finale met 6-7 7-5 7-6. Het was zijn eerste titel in dertien maanden. Goede slotronde van Lafeber keulen - Met een sterke slot ronde van 68 slagen is golfer Maarten Lafeber op de veer tiende plaats geëindigd bij de Duitse Masters in Keulen. De speler uit Zeist zakte door een matige omloop zaterdag (71 slagen) eerst nog weg in het klassement. Dankzij vier birdies en veertien keer par gaf Lafeber het zwaar gedoteerde toernooi in Duitsland, met 3 miljoen eu ro aan prijzengeld, toch nog een positief slot. Hij eindigde op 275 slagen, 13 onder het baangemiddelde. De eindzege in Keulen ging naar de Austra liër Stephen Leaney, die op 266 slagen uitkwam. maandag l6 septembl BUITENLANDS VOET BELGIE edinburgh/anp - Na zeven wedstrijden is hij topscorer met zeven doelpunten. Mark de Vries is in Schotland uit zijn ei gen schaduw getreden. De spits, miskend in Nederland, scoorde gisteren voor Hearts tegen Motherwell (4-2) een keer. Hij staat met zijn club op de derde plaats achter Rangers en Celtic. Op de topscorerslijst laat De Vries grote namen als Henrik Larsson, Shota Ar- veladze, Claudio Caniggia en John Hart- son toch maar mooi achter zich. „Wie vantevoren had gezegd dat ik nu topsco rer zou zijn, had ik voor gek verklaard", zegt De Vries. „Waar het eindigt weet ik niet. Of ik verbaasd ben? Ik weet wat ik kan. Om het te laten zien, moet je in je zelf geloven. Dat doe ik." Een talent is De Vries niet meer. Hij is al 26 jaar. In Nederland speelde hij vanaf 1994 vier jaar voor Volendam en daarna drie seizoenen voor Dordrecht. Tussen door speelde hij nog in Frankrijk, voor Niort in het seizoen 1998/'99. Dat bracht hem geen succes. „Maar ik ben daar wel sterker geworden als voetballer, mentaal ook." Vorig jaar maakte De Vries naam met zestien doelpunten. Een overgang naar een club uit de eredivisie bleef uit, waar op de Surinamer transfervrij vertrok naar Hearts. „Miskend voel ik me niet. Vraag maar aan de trainers in Nederland waar om ik niet in de eredivisie speel. De ma nager van Hearts zag het wél in me zit ten. Maar ik had het enorm naar mijn zin in Dordrecht. Alleen: hun bod kon niet op tegen dat van Hearts." Hij is intussen de held op Tynecastle. De topschutter heeft ook al zijn eerste trofee in zijn profcarrière binnen, die voor spe ler van de maand augustus van de Schot se competitie. „Een mooie prijs en een teken dat ik hier wel word gewaardeerd." AA Gent - Bergen 2-1, Excelsior Moes- kroen - Charleroi 6-0, Westerlo - Sint Trui- den 0-3, KV Mechelen - Lierse SK 0-2, RC Genk - SK Lommei 4-1, SK Beveren - SK Lokeren 0-1, FC Antwerp - Anderlecht 2 - 1, La Louviere - Germinal 1-1. Stand aan kop: Brugge 5-15 Anderlecht 5-10 Moeskroen 5-10 Lierse 5-10 RCGenk 5-10 Lokeren 5-10 St.Truiden 5-10 Antwerp FC 5- 8 Stand aan kop: 0GC Nice 7-14 Lens Auxerre 7-14 Lyon Guingamp 7-12 Bordt Paris SG 7-12 Mar* 10 -B< inini ïtna it i Gr» ïhui iden at d< ITALIË DUITSLAND door Jos Pak leeds - Een keer verliezen met Manchester kan. Wie twee ach tereenvolgende wedstrijden met United een nederlaag lijdt heeft een probleem. Drie keer achter elkaar nul punten betekent ont slag, beweert manager Alex Fer guson. Als zijn 'wetmatigheid' klopt, zit sir Alex sinds zaterdag in de gevarenzone. Na de teleurstellende 0-1 thuisnederlaag tegen Bolton Wanderers leverde de kracht meting met Leeds United even eens een kater op: 1-0. Daarmee bevrijdde de ploeg van Terry Venables zich van een loden last: de afgelopen vijf jaar slaag de Leeds er niet een keer in van het superieure Manchester te winnen. Op de zege van Leeds viel wei nig af te dingen. Weliswaar wa ren de Mancunians voor rust wat sterker - en gevaarlijker - na rust was de thuisploeg heer en meester. Tevens werd duidelijk dat de nederlaag tegen Bolton geen incident was. Manchester zit niet goed in zijn vel. Natuur lijk, de van een knieoperatie herstellende Roy Keane - de bik kelharde aanjager op het mid denveld - wordt node gemist. En ook Veron en Scholes zitten in de lappenmand. Maar een ploeg die op papier zoveel klasse heeft, mag niet afhankelijk zijn van een paar spelers. Nee, te veel United-spelers missen vorm. David Beckham bijvoor beeld, die op het WK ook al niet in geweldige doen was. Een aar dige vrije trap was de magere score tegen Leeds. Ruud van Ni- stelrooyj, vorig seizoen zo tref zeker, slaagde er andermaal niet in om het vijandelijke doel te doorboren. Twee kansen kreeg hij zaterdag, maar waar de Bra bander vorig seizoen bijna 'blind' raak schoot, lukte het ook nu weer net niet. Er was in Engeland reikhalzend naar het duel uitgezien, vooral vanwege de pikante en moeiza me transfer van Leeds-verdedi ger Rio Ferdinand (voor het re cordbedrag van 47 miljoen eu ro) naar Manchester. Zo'n over stap staat bij de bloedfanatieke aanhang van Leeds gelijk aan hoogverraad. Ferdinand werd massaal uitgefloten, beschimpt en op spandoeken uitgemaakt voor Judas. Ferdinand liet zich er ogen schijnlijk niet door van de wijs brengen, maar ook hij kon niet voorkomen dat zijn ploeg uit eindelijk kopje onder ging. Uit een prachtige voorzet van Ian Harte kopte Harry Kewell in de 66ste minuut de (winnende) 1-0 achter Fabian Barthez. Ruud van Nistelrooy leed even later een persoonlijke nederlaag. Hij werd, zichtbaar tegen zijn zin, gewisseld voor Diego Forlan. Een merkwaardige zet, want Forlan heeft tot nu toe nog niet een keer weten waar te maken waarvoor hij is aangetrokken. Borussia Dortmund - Schalke 04 1-1 (0-0) 70. Agali 0-1,71. Ewerthon 1-1. Bayer Leverkusen - Hannover 96 1-3 (1-1). 11. Bastürk 1-0, 41. Bobic 1-1, 80. Bobic 1-2, 83. Idrissou 1-3. 1860 München - VfL Wolfsburg 2-2 (0-0). 48. Wiesinger 1-0, 63. Schroth 2-0, 77. Ponte 2-1, 87. Klimovicz 2-2. 1. FC Nürnberg - Bayern München 1-2 (1- 1). 12. Ballack 0-1, 36. Ciric 1-1 (straf schop), 52. Ballack 1-2. Borussia Mönchengladbach - VfB Stuttgart 1-1 (0-0). 50. Münch 1-0, 71. Kuranyi 1- 1. Arminia Bielefeld - Hertha BSC 0-1 (0-0). 52. Marcelinho0-1. Energie Cottbus - Werder Bremen 0-1 (0- 0). 51. Piplica 0-1 (eigen doel). VfL Bochum - Hansa Rostock 0-1 (0-1). 32. Salou 0-1. Hamburger SV - FC Kaiserslautern 2-0 (0- 0). 66. Romeo 1-0, 77. Romeo 2-0. Stand aan kop: Bayern M. 5-13 Bremen 5- 9 Rostock 5-12 Borussia M 5- 8 Bochum 5-10 Dortmund 5- 7 Schalke'04 5- 9 1860 Munch 5- 7 Internazionale - Torino 1-0| 1-0. Rode kaart: 42. Comoti Bologna - AS Roma 2-1 (O hren ta 0-1 (strafschop), 59. Cru nst Como - Empoli 0-2 (0-1). li zig. 5 59. Di Natale 0-2. Modena - AC Milan 0-3 (0- 0-1, 54. Simic 0-2,90. Ini Juventus - Atalanta Ber| 27. Del Piero 1-0 (stral Piero 2-0, 90. Fresi 3-0. rga ilOOr a,5ctkws Lazio Roma - Chievo Veron Simeone 1-0, 14. D'anna lig te hoff 1-2, 63. Stankovic 2-2 j j)a Udinese - Parma 1-1 (0-1). lOrte Perugia - Reggina 2-0 (0-0) gen Brescia - Piacenza 1-2 (0- 1-0, 72. Montano 1-1, 79. - dew Iers i SCHOTLAI ENGELAND Leeds United - Manchester United 1-0 (0- 0). 66 Kewell 1-0. Bolton Wanderers - Liverpool 2-3 (0-1). 45. Baros 0-1, 54. Gardner 1-1, 72. Baros 1-2, 87. Campo 2-2, 88. Heskey 2-3. Charlton Athletic - Arsenal 0-3 (0-1). 44. Henry 0-1, 67. Wiltord 0-2, 88. Edu 0-3. Chelsea - Newcastle United 3-0 (2-0). 14. Gudjohnsen 1-0, 26. Zola 2-0, 58. Gud- johnsen 3-0. Everton - Middlesbrough 2-1 (1-1). 11. Nemeth 0-1, 32. Campbell 1-1, 77. Campbell 2-1. Sunderland - Fulham 0-3 (0-1). 34. Ina- Celtic - Hibernian 1-0 (1-rf ZiJn 1-0. Dundee United - Dunfermlii Dempsey0-1, 16. Crawford 1-2. av Kilmarnock - Aberdeen 2-2fe) no hood 1-0, 64. D'Jaffo 1-1, 90. McLaughlin 2-2. Livingston - Glasgow Ranj 61. Ross 0-1, 87. Fergu schop). Rode kaart: 58. 1 vingston). Partick Thistle - Dundee Mitchell 1-0, 50. Rae 1-1. 9|| Hearts - Motherwell 4-2 I mann 0-1, 35. De Vries 1 den 1-2, 64. Kirk 2-2, 7 77. Kirk 4-2. tpUI ki Stand aan kop: Rangers 7-19 Celtic 7-18 Hearts 7-12 Jol lagat wed: moto 0-1, 54. Hayles 0-2, 78. Marlet 0-3. West Bromwich Albion - Southamp 0. 79. Gregan 1-0. West Bromwich Southampton 1- Lee Bowyer probeert Ruud van Nistelrooy op onorthodoxe wijze af te stoppen. Foto: EPA Het tekent anderzijds misschien wel de onmacht bij Manchester, dat een uitermate beroerde competitiestart beleeft. In het opportunistische voetbalwereld je kan een negatieve stemming door een paar aansprekende re sultaten zo weer omslaan in hosanna. Dat weet uiteraard ook de gelouterde Alex Fergu son. Woensdag is er alweer een kans op (enig) eerherstel in de Champions League. Tegenstan der is het 'nietige' Maccabi Hai fa. Normaal gesproken een een voudig te nemen hobbel, maar in deze vorm kan Manchester geen enkel duel lichtvaardig op nemen. Mocht de ploeg onver hoopt in gebreke blijven, kan het voor de onaantastbaar ge achte Ferguson wel eens heel moeilijk worden. Zelfs voor een 'sir' is er dan geen genade meer. Manchester City - Blackburn' Rovers 2-2 (0-1). 26. Thompson 0-1, 54. Cole 0-2, 80. Anelka 1-2, 90. Goater 2-2. N Tottenham Hotspur - West Ham United 2- 2 (0-0). 62. Davies 1-0, 66. Kanoute\l-l, 71. Sheringham 2-1 (strafschop), 77. Sin clair 2-2. Stand aan kop: Arsenal 6-14 Fulham 5-10 Tottenham H 6-13 West Br. 6- 9 Leeds U. 6-12 Middlesb. 6- 8 Chelsea 6-12 Man. United 6- 8 Liverpool 6-12 Everton 6- 8 FRANKRIJK Olymp. Marseille - Girond. Bordeaux 2-1, Montpellier - Lille 1-0, FC Nantes - Olymp. Lyon 1-0, Paris St. Germain - Strasbourg 3-0, Guingamp - Nice 0-0, RC Lens - Stade Rennes 1-0, Sedan - AS Mo naco 2-2, Sochaux - Auxerre 1-1, Troyes - Le Havre 1-1, Bastia - Ajaccio AC 1-2. SPANJi rvar rava Luis Enrique 0-136. Savi: Osasuna - Deportivo la Cc^artl 11. Vidrio 1-0, 73. Mi Makaay 1-2. Valencia - Huelva 3-0 (1-0 0, 88. Carew 2-0, 90. Care Malaga - Rayo Vallecano Bolic 0-1, 52. Valdes 1-1 pjva Betis - Real Madrid afget r het minuut wegens uitvallen v stand was op dat moment punt van Capi (35). Espanyol - Real Sociedadjg st< Kovacevic 0-1, 55. Ara' Tamudo 1-2, 88. Kovacevi m v Alavés - Santander 0-1 (0 Bma Celta Vigo - Mallorca 3-1 ft ha 1-0, 40. Jesuli 2-0, 78 2-1, 83. Jesuli 3-1. Valladolid - Villarreal 1-0 1-0. Stand aan kop: Valencia 2-6 Real Sociedad 2-6 Celta de V Malaga 2-6 2-6 Rea esta iweg 1 rertrc Ch« Vo§ °t?ep ,1 °pe rkt.< isgi dsp s. de en si gd ui ;4t( te door Henri van der Steen SMS'jes ondertekent hij tegen woordig met 'Platini+'. Geintje. Zijn prachtige zoontje Sydney van tweeënhalf, bijgenaamd The King, wil keeper worden. Slecht idee, vindt pa. Hoewel doelman Van Hooijdonk over twintig jaar onmogelijk last kan hebben van wonderbaarlijke free kicks zoals zijn oude heer ze elke keer weer fabriceert. Een plas doen ten huize van Pierre van Hooijdonk is een sen satie. Het extreem ruim beme ten toilet is voorzien van een vij ver, waarin twee elftallen siervis sen zwemmen. Een glazen trap leidt haar een verhoging, waar op zjph de pot bevindt. Wie hier gaat ziften heeft geen lectuur nodig. Zelfs in de keuze van zijn oog verblindend mooie, futuristisch ontworpen huis is Van Hooijd onk dus een verbazingwekkend man. De held van Feyenoord, vorige week gekozen tot Voet baller van het Jaar, komt om één uur 's nachts thuis van de wed strijd tegen FC Twente en hij barst van de honger. „Want van de lunchpakketten van Feyen oord ben ik niet onder de in druk: appel, krentenbol, broodje ham, broodje kaas. Met boter! Ik lust geen kaas en geen boter." Zijn humeur heeft er niet onder geleden, maar dat heeft alles te maken met de avond in Ensche de. „Ik heb met plezier in het veld gezien hoe we speelden, ik heb genoten als liefhebber. We hebben ineens met Pardo en Song zo veel gogme! Terwijl die twee geen woord Nederlands of Engels spreken. En Ono was fantastisch." Hij is lyrisch over feuffel. „Die luistert." En hij voetbalt goed. „Buffel wil zo snel mogelijk naar de goal, dat geeft een elftal adem. En je kunt hem altijd lanceren. We spelen nu veel onvoorspelbaarder dan vorig jaar met drie spitsen. Zo kun je wel spelen, maar dan moeten de vleugels top zijn. Dan ben ik zelf ook top! Maar vorig jaar waren de vleugels vaak niet top. Nu zie je dat Song twee assists heeft. Je hoeft niet naar de achterlijn voor een voorzet, beter zelfs van niet! Het gaat om de early cross, zoals ze in Engeland zeggen. Daar heb ik het geleerd. Zo snel mogelijk die voorzet geven, liefst tussen de verdediging en de keeper in. Als je er als spits niet bent, krijg je in Pierre van Hooijdonk: „De spelers hebben nu veel meer het gevoel met de trainer te communiceren". Foto: ANP/Vincent Jannink Engeland op je flikker. Een snel le voorzet is altijd goed. Zo spe len wij nou. Ik heb echt veel ver trouwen in deze groep. We staan er beter voor dan vorig jaar." Hij staat er zelf ook weer goed voor: vier wedstrijden, vier goals. En zo fit als een kip. Prachtig lang, slank lijf. „Kun jij gitaarspelen?", vraagt-ie graag als je over zijn gespierde buik begint. Terwijl de grote man uit Steenbergen vooral in de zomer het bier in grote glazen in het grote lichaam giet. „Maar ik kom er totaal niet van aan." Er komt voor de gelegenheid een mooie fles wijn op tafel, ro de. Pierre nipt mee. Hij is aan komen rijden in trainingspak, de blote voeten in slippers gesto ken. Zo nestelt-ie zich op de bank, als de schalen met visjes en vleesjes op zijn. Het is zijn eerste interview van het seizoen. „Nu pas kun je het een en ander vertellen, intussen is er wat gebeurd." Dat mag je zeggen: kwalificatie voor de Champions League, weer een paar onvergetelijke vrije trappen van Pi-Air zelve, de rel rond Van Persie. „Niet iedereen begrijpt dat met Van Persie. En de club neemt die jongen in bescherming door hem te verbieden erover te pra ten. Als ik je zou vertellen wat er is gebeurd, zou iedereen het meteen begrijpen, want je wordt natuurlijk niet weggestuurd als je de warming-up een keer te lauw doet. Maar de achtergron den van zijn gedrag ken ik niet, ik heb niet zo veel contact met hem. Je hebt jongens als Loovens die gemakkelijk om gaan met de ouderen en je hebt erbij die liever met hun leeftijds genoten omgaan. Ik hoop wel dat het onbezonnenheid is ge weest bij hem. Dan heeft hij zijn straf gehad en moet nu blijken of hij het oppikt. Ik denk wel dat het een cruciaal moment voor hem is." Nu is het Van Persie, vorig jaar Leonardo. „Maar die heeft het opgepakt, Leo ligt inmiddels uitstekend in de groep. Voor hem is het mis schien ook wel goed wat er met Van Persie is gebeurd, dan z»et hij nog eens wat hijzelf vorig jaar niet goed deed." Je zegt dat Feyenoord er beter voor staat dan vorig jaar. Nogal wiedes. Toen was de relatie met Van Marwijk ook heel wat minder. „We gedoogden elkaar min of meer, maar intussen is de ver standhouding goed, er is weder zijds respect gegroeid. Als je woorden kunt koppelen aan prestaties... En van zijn kant is er ook wat gebeurd, hij heeft veel dingen veranderd in zijn doen en laten. In februari hebben we met enkele oudere spelers een gesprek gehad met hem, toen zijn de irritaties over de trainin gen en de manier van spelen en communiceren over en weer weggenomen. De spelers heb ben nu veel meer het gevoel met de trainer te communiceren. Er wordt ook echt gediscussieerd tegenwoordig. En dat we na dat gesprek successen gingen halen, maakte het natuurlijk wel ge makkelijker. Maar als je als trai ner zo flexibel bent dat je je kunt aanpassen, doe je het goed." Omdat het natuurlijk om aan passingen ging die in jouw straatje pasten. „We hebben de UEFA Cup ge pakt! In wiens straatje is dat?" Was de situatie tricky? Als Van Marwijk een klootzak was geweest, was het discutabe- ler geworden, laat ik het zo zeg gen. Maar Van Marwijk is een aardige vent, zonder kapsones. Het is net als met mij: je krijgt wat je geeft. Ik ben nog nooit door een journalist besodemie terd, nog nooit! Misschien om dat ik open sta voor iedereen. Ik behandel de media zoals ik mijn buurman behandel. Normaal. Zo is het met Van Marwijk ook: voor zo'n aardige vent ben je eerder geneigd om op een nor male manier naar de oplossing van een probleem te zoeken. Dat wil niet zeggen dat Van Marwijk een toptrainer is, daar is het veel te vroeg voor. Op dit moment is hij een goeie trai ner." Jij hebt je wel vaker kritisch uitgelaten over trainers. „Ik ben niet gemakkelijk. Ze ei sen van mij honderd procent en ik eis dat van een ander ook. Als ik de perfectie mis bij een trai ner, krijg je irritaties, dan ga ik me nulddg gedragen en mis schien dat ik dan ook iets te be moeizuchtig word. Maar ik voel me altijd verantwoordelijk om dingen te regelen. Anderen hou den hun mond. Ik ben dan de zeikerd, want ik zeg het. Ik zag gisteren dat onze buschauffeur apart zat te eten. Dat irriteerde me. Daar heb ik dus iets van ge zegd. Die moet gewoon bij ons aan tafel eten. Ik heb vorig jaar ook al snel wat kritische dingen gezegd over onze speelwijze, op dat moment leg je je hoofd op het hakblok. Uiteindelijk heb ben de goals gelukkig de discus sie beslecht." Het is drie uur, tijd om per video de goals van de dag terug te zien. Hij kankert hartgrondig vanwege een 'schandalige' pe nalty die Ajax tegen FC Zwolle krijgt, maar geniet hardop van de goals van zijn eigen ploeg te gen FC Twente. Vooral de laat ste. Die wordt zes keer terugge spoeld. „Wereldaanval! Wereld- aanval!" Hij doceert dan over zijn eigen rol, waarover hij vorig jaar in de clinch lag met Van Marwijk.Als het om spitsen gaat, wordt hier nogal gemakkelijk gepraat over wat ze niet kunnen. Kezman heeft geen schot, Kezman kan niet combineren, dat soort kri tiek. Je moet kijken wat hij wel kan en hoe goed hij dat kan. Kezman heeft dus een neusje voor de goal. Ik zou wel met hem kunnen spelen. Ik heb graag iemand bij me die heel graag voor de goal komt en al leen maar bezig is met goals maken. Vorig jaar had ik vaak het gevoel dat ik de target-man was, het aanspeelpunt. Ik werd er gek van. Alles moet in het te ken staan van Van Hooijdonk, vond ik, maar ik was aanspeel punt. Een aanspeelpunt is een spits die puur anderen in stel ling moet brengen. Zo werd ik vorig jaar vaak gebruikt, om te kaatsen, de ballen af te leggen. Maar daarmee werd mijn beste kwaliteit vernietigd, namelijk het afwerken met de voeten. Boven dien ben ik al jaren ook een soort hulpspits. Ik laat ook an deren scoren." Feyenoord is er blij mee. Feyen oord! „Ik moet zeggen dat er nu echt iets moois is gegroeid. Maar je moet eerst de kriebels krijgen voordat je verliefd wordt. Sinds de winterstop is de relatie veranderd. Nee, niet door de successen, tenminste niet wat mij betreft, al zal dat bij de men sen misschien wel blijven han gen. Het is eerder zo dat ik de mensen altijd heb moeten over tuigen, ook in Rotterdam. Vanaf de wedstrijden tegen de Rangers krijg ik fantastische reacties, ook van dat kleine deel van het pu bliek dat mij eerst sceptisch be keek." Je hebt een contract tot het einde van dit seizoen, met een optie. „Een eenzijdige optie. Als Fey enoord wil, wordt het contract verlengd. Maar dat is ook maar theorie, want als ik weg wil, zul len ze me niet tegenhouden. Dat doe je met een speler van 25, niet met eentje van 33." Je wilt ooit terug naar NAC. „Ik vind het ongepast om daar nu over te praten, nu NAC in de financiële problemen zit." Want jij gaat niet als amateur. „Ik ben international! En ik wil bovendien graag naar het EK in Portugal. Ik zal dus zo veel mo gelijk risico's uitsluiten die de kans op dat EK verkleinen." Hij ontkurkt nog een flesje rood geluk. Zacht op de achtergrond zingen de Eagles. Het wordt tijd voor het G-woord, verpakt in een prangende vraag. Vmdt hij niet dat hij schandalig veel ver dient met voetballen? Van Hooijdonk ging voor drie mil joen oude guldens van NAC naar Celtic: twee miljoen voor NAC, een miljoen voor dp grote man zelf. In zijn financieel beste tijd, bij Benfica, kreeg hij voor één seizoen 4,7 miljoen overge maakt, netto! Van den Herik stak bepaald zijn nek uit doorVan Hooijdonk bij Feyenoord op de loonlijst te zetten... „De mensen bepalen wat wij verdienen; hoe populairder het voetballen is, des te meer wij verdienen. Het is wel zo dat je vroeger goed keek wat er binnen kwam en wat eruit ging. Op ze ker moment ga je zo veel verdie nen dat je niet meer kijkt naar wat er uit gaat." Weet hij wat hij al die jaren met voetballen heeft verdiend? „Ja ubli doei :rsr dat heb ik vorige wet uitgerekend. Je mag den en je mag er eei >r naast zitten." Het ai blijkt fout: 13,5 miljt Zou het twaalf miljo vijftien...? Hij wil eig maal niet over geld fers doen altijd pijn. mensen mag je stielt verdienen, maar je ilver nooit over hebben."^ q Van rijke voetballer f stel je altijd dat ze b en broers en zussen eens een tonnetje o miljoen zullen scheler „Natuurlijk! Zolangö niet gaan denken d rugkerend ritueel ii bailers, Nederland: waarbij de ouders b op alles wat er binn^ Maar dat probleem Ij mijn geval niet." Hoe is het dan omi je rekeningafschrift er weer een paar t(rve schreven? ^teli jar 4; „Trots! Je moet niet' ik op mijn zeventien de klasse amateurs r^a was hartstikke blij nr Exc ste contractje bij RE^ fey gulden bruto. Ik bei=De dat ik het bij elkaar^ fc 1 vangen, sportief sutr He' groot inkomen. Nief dat voor mogelijk gCp^ zelf ook niet. En dat=rb( dragen worden betfc rkc tijd. Misschien dat sf Roe tien jaar zeggen datrFc 1 weinig hebben verdf moet ik anders doe£Wj[ met voetballen om<£ fc verdiend? Ik verkoop duet en daar staat voor. Maar ik wil 1; doen voor een goi m Het is zes uur gewefc Eim kriekt de dag, Pi-Aiifr em idee. Hij heeft enk< hoogtepunten uit Daar suizen nog ni de free kicks voorbj vertoonde, maar ni bestudeerde free ste tegen Excelsior, rst0 les is gezegd over zif wekkende gave eer ee promoveren tot str*vv) je dat ik hier achter Verdomd: als hij zijl begint, bevindt hij bij de achterlijn d; Kromme aanloop, plofl Weer een woi de wonderspits.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16