itwijk doet zichzelf tekort in tamme derby SI Feyenoord draait arm Twente dol Masters een rij Oogstrelend voetbal Rotterdammers Sauerbreij boekt groot succes tasters van het 24ste ilad Tenniscircurt be ren onder een stra- ehun finaledag. nas en Linda Verhoe- AmPP de banen van Uni- ngrijkste titels, de ca- 1 de foto alle Masters en onderdelen. Op de J.n.r.): Wimpe Tho- Castenmiller, Ton «.welKoos Vennik, Win- 1 Joanne Phoa. i.r.): Rob van der Jakker, Ben Spee, Lin- Pieter Visser, Jas- Bent, Henk Star, Jas- iwijk, Hans Goudri- Groot, Monique Ebbing, Kitty van ne ten Hage. [ewoning ■Spierdijk |?1ïet was niet om aan huilen met de pet )rdeel van Quick- Gert Aandewiel was rechtvaardig. Quick prijk schotelden de iuwers zaterdag een voor die in 1-1 itwijk mocht het praak maken op de het flink aantal 'n. „We lijken wel idigheidsinstelling' J Groenendijk, de 'ClUatwijk. Vas het sleutelwoord n 1 perby tussen de Kat- jklassers. Niet de ge- jsiteit voor een wed- door spelers beter dan ooit en betere arr 7 dan op het \a r Maar de spanning J de spanning die er- 8 'o%t een passje over itroollniet aankomt, dat Hen van de voet jna la'eek niet meer op pnap|,,oe8 die Kozakken 1 kant had gezet en 'uw vfeleden nog zo fraai e; 22|erstand tegen Kloe- farréan maakte. Katwijk 1 de tweede helft bij combinatievoetbal rste wedstrijd van ie tegen Excelsior iel vond het ver- spanning was de de, de angst om overheerste. Beide ree; 1 28. Eli; jÉRB/'.rfth Quick Boys-speler Glen van Dam in een verbeten duel met Vincent Bon (6) van Katwijk. Foto: Cees van Hoogdalem ploegen dragen ook een hoop negatieve dingen uit het verle den bij zich, ze hebben de laat ste seizoenen niet lekker ge draaid. Als hier twee ploegen staan die vorig seizoen in de top hadden meegedraaid, speelt die spanning een veel kleinere rol." De trainer van Quick Boys had geprobeerd de nervositeit bij zijn ploeg weg te nemen. „Dat doe je door alles zo normaal mogelijk te benaderen." Aande wiel had gezien dat de spanning juist bij de geboren en getogen Katwijkers had toegeslagen. Spelers als Derek van der Plas en Jan Schaap kwamen geen moment in een normale ritme. „Maarten Bak leek juist hele maal geen druk te voelen", con stateerde de trainer. En bij Quick Boys gold dat ook voor Eef Schoneveld en doelman Remco Tuinenburg. Ook bij Katwijk gingen een paar spelers gebukt onder de druk en de entourage. Buitenspelers Kees Starmans en Martin Aan- hane waren onzichtbaar, Chris de Bie miste weer twee 'hon- derd-procentkansen' en dat Mohammed Bougrine (die last had van een blessure) meedeed, was alleen te zien in de opstel lingen in het programmblad. Alfons Groenendijk had zijn spelers de laatste dagen juist veel vertrouwen gegeven. „Ik voelde me altijd zo sterk bij wedstrijden tegen topclubs. Ik heb de spelers voorgehouden van de wedstrijd te genieten. Ik heb ze ook verteld dat ik jaloers op ze was omdat dit soort wed strijden achter me ligt." Bij Katwijk waren er ook spelers die een goed niveau haalden. Vincent Bon, de spelverdeler aan Katwijkse kant, was zijn te genstrever op het middenveld Brian Mussche dik de baas en Mare Helder speelde een sterke partij tegen spits Remco Torken. Helder vond juist niet dat zijn ploeg gebukt was gegaan onder de spanning. „Vorig jaar merkte ik ook bij mezelf dat ik pap in de benen had. Maar dit keer was er juist sprake van gezonde span ning." Toch vindt ook de verde diger dat zijn ploeg onbevange- ner zou kunnen spelen. „We moeten eens een paar wedstrij den met 2-0 of 3-0 voor komen. Dat heb ik bij Katwijk nog niet meegemaakt." Wil het ooit zover komen, dan zou Katwijk eens een paar kan sen moeten benutten. Chris de Bie kreeg in de eerste helft een hele mooie, maar hij schoot van heel dichtbij over na een mooie actie van Daniël Hensen. In de tweede helft verschenen De Bie en Bon (hij zelfs tweemaal) vrij voor Tuinenburg, en ook Star mans kon een keer vrij inschie ten, maar de doelman van Quick Boys verrichtte zijn beste redding van de middag en tikte de bal naast Het doelpunt van Katwijk kwam voort uit een 'dode' spelsituatie. Sander Molenaar mocht vanaf een meter of twintig een vrije trap nemen en krulde de bal mooi over de muur. Het doel punt in de 39ste minuut van de wedstrijd luidde de meest aan trekkelijke fase van de wedstrijd in. Quick Boys gooide de schroom van zich af en ging op jacht naar de gelijkmaker. Voor de wedstrijd was het jammer dat de 1-1 al zo snel viel. Negen mi nuten na rust gleed Mare Helder op onbezonnen manier Maar ten Bak onderuit. Remco Torken schoot vanaf de stip feilloos in. Een handvol kansen en 45 mi nuten later kon trainer Groe nendijk nog steeds niet uit over het 'weggeven' van die penalty. „Natuurlijk was het een zuivere strafschop. Maar wij schoffelen iemand onderuit die met de bal het strafschopgebied uitloopt. Katwijk doet zichzelf tekort, zet dat maar boven het verslag." Quick Boys: Tuinenburg; Van Dam (85. Mathijs van der Plas). Schoneveld. Flaton, Van Rijn; Timmermans.' Mus sche. Derek van der Plas (46. Beltman); Bak. Torken. Katwijk: De long; Helder. l'Ami, Bou grine. Hensen; Pronk. Bon. Molenaar; Aanhane (56. Verkuijlen) De Bie {71. Ed van der Plas). Starmans. T laatste :he jaren Coubertin llrecord meter ;ite vanj/Vmerikaanse atleet r ligt 1 amery heeft zater- randprixfinale in ereldrecord op de Jerbeterd. Montgo- tot een tijd van ide toptijd stond op Maurice Greene, die Ithene 9,79 liep. jst Montgomery de juis- >nsh isse wil twaa K lacht BCD :liikv n weten -ek8 WËèU •n.Ai vecht re lu< an de tgev aetzj 1 het n to fting Trigon Cistt weer ogeti ïumt d. it en punt SPORT maandag l6 SEPTEMBER 2002 door Jaap van Essen Rotterdam - Feyenoord is zich zelf niet meer. Maar een reden voor ongerustheid over de Rot terdammers is dat niet. Integen deel. Het aloude werkvoetbal heeft plaatsgemaakt voor een manier van voetballen, die voor heen nog wel eens in de Amster damse voetbaltempels De Meer en het Olympisch Stadion was te zien. Het arme FC Twente wist zater dag na één helftje voetballen al niet meer welke kant het diende op te spelen. De ploeg was vol ledig dolgedraaid, weggespeeld en afgemat Dat het uiteindelijk 'maar' 1-5 werd was een won der. Decennia was voetbal bij de club in Rotterdam-Zuid syno niem aan hard werken, opge stroopte mouwen, vuile broek jes en 'doe maar gewoon dan doen we al gek genoeg'. De eer ste glimpen van een geheel nieuw Feyenoord waren te zien in de uitwedstrijd bij Roda JC. Een klein half uurtje speelde Feyenoord toen oogstrelend combinatievoetbal, gelardeerd met technische hoogstandjes. Zaterdag kwam de definitieve bevestiging dat Feyenoord anno 2002 een complete gedaante wisseling heeft ondergaan. Ne gentig minuten lang was er maar één ploeg die bepaalde wat er gebeurde op het veld en in welk tempo: Feyenoord dus. Het Arkestadion is door de hardcore fans van Twente om gedoopt in 'de hel van FCT'. Voor Feyenoord was het echter een hemel op aarde, het was Twente dat zich in het vagevuur waande. Hulptrainer John Metgod van Feyenoord moest na afloop ook al de in Rotterdam niet zo gelief de vergelijking maken: '„Dit lijkt op het spel van Ajax in die echt goede jaren. Gewoon altijd be palen wat er gebeurt In de tweede helft leek het misschien alsof de bal bij ons een beetje doelloos werd rondgetikt, maar zodra er dan een gaatje viel, stonden we telkens weer voor het doel." Een belangrijk kenmerk voor goede elftallen die in vorm zijn, is dat debutanten uit het niets probleemloos mee kunnen draaien. Dat is ook wat de nieu we Feyenoorders nu overkomt. Jongstleden dinsdag begon Buf fel voor het eerst in de basis en overtuigde volledig. Pardo en Bombarda mochten in die wed strijd debuteren en scoorden al lebei. Zaterdag was het de beurt aan de Zuid-Koreaanse international Song Chung-Gug om zijn kun sten te vertonen. Song wordt ongetwijfeld de smaakmaker van de Nederlandse velden. Hij spreekt en verstaat slechts Kore- aans en is amper twee weken in Rotterdam. Maar van de eerste tot de laatste minuut was hij weergaloos. Scoren deed hij zelf De Japanner Ono (links) en de Zuid-Koreaan Song vieren Ono's openingstreffer tegen FC Twente. Song maakte indruk in zijn eerste wedstrijd voor Feyenoord. Foto: ANP/Vincent Jannink niet, maar zijn passes waaruit Ono en Van Hooijdonk scoor den waren van een ongekend kaliber, de eerste snoeihard met rechts getrapt, de tweede met links met heel veel gevoeL Tegen FC Twente startten Van Haaren, Song, Pardo en Buffel in de basis, allemaal min of meer nieuwkomers. De een was nog beter dan de ander, maar de allerbeste Feyenoorder was de Japanner Ono. Vorig jaar was hij nog een bescheiden manne tje, tegenwoordig trekt hij het spel doodleuk naar zich toe. Met twee doelpunten onderstreepte hij zijn klasse. En dan heeft Feyenoord ook nog eens reserve-spelers om van te watertanden. Kalou, Gyan en Lurling zaten gisteren op de bank. Uiteindelijk speelde Fey enoord zo makkelijk de wed strijd uit, dat Bert van Marwijk het zelfs aandurfde twijfelkont Anthony Lurling een therapeuti sche invalbeurt te gunnen. Feyenoord lijkt in eigen land weinig te hoeven vrezen. De competitie draait nu al uit op een strijd tussen de traditionele topdrie. De subtop (Vitesse, Heerenveen vooral) haakte al weer af. Van de drie grote clubs maakt Feyenoord tot op heden veruit de beste indruk. De grote vraag is of de Rotter dammers dit seizoen in de Champions League een rol van betekenis kunnen spelen. Waar om niet, zou het antwoord kun nen luiden. Feyenoord won niet voor niets de UEFA-Cup en is ontegenzeggelijk veel sterker dan vorig seizoen. Het is dan ook helemaal niet raar om te denken dat Juventus zich veel bezorgder maakt over het duel van komende woensdag dan Feyenoord. FC Twente: Boschker (46. Paauwe); El Brazi. Grujic, Ouedraogo (23. Zomer) en Heubach; Cziommer, Van der Doe len en Van der Leegte (72. Houwing): Cairo, Booth en Cavens. Feyenoord: Zoetebiec Emerton. Van Wonderen, Paauwe en Van Haaren; Song, Bosvelt, Ono en Pardo (77. Lur ling); Buffel (83. Kalou) en Van Hooijd- onlc valle nevado/anp - Nicolien Sauerbreij heeft gisteren in Chili het grootste succes uit haar car rière geboekt. De Nederlandse snowboardster won de ope ningswedstrijd van het wereld bekerseizoen in de Zuid-Ameri kaanse wintersportplaats Valle Nevado. Het betrof een parallel reuzenslalom. Bij de vrouwen behaalde Neder land nooit eerder een Worid- Cupzege. Bij de mannen was Thedo Remmelink in een grijs verleden wel eens de beste, maar snowbaerden was destijds aanmerkelijk minder ver ont wikkeld dan nu. IN DE HERHALING De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Peter Blangé, die dit seizoen met Martin Hersman, Jan Siemerink en Ruud Bröring wekelijks op het sportweek einde terugblikt, zet de malaise in het Italiaanse voetbal in de herhaling. „De Italiaanse voetbalcompe titie is afgelopen weekeinde dan toch begonnen, maar be paald niet van harte. Veel clubs hebben het water aan hun lippen, vooral door de zwaar teruggelopen tv-inkom- sten. En Italië is wat dat betreft niet uniek, ik heb begrepen dat de situatie in Griekenland al even nijpend is. Ik kan me nog de tijden herinneren dat ik op de tribune zat in San Siro, kij kend naar AC Milan met Rijk aard, Gullit en Van Basten. Dat was de glo rietijd van het Italiaanse club voetbal, alle we reldsterren speelden in de Serie A Maar dat is passé, de echte toppers van nu gaan naar Engeland en vooral naar Spanje, waar ze blijkbaar min der moeite heb ben om de be groting sluitend te krijgen. Bijna alle clubs in Ita lië kunnen dat niet of nauwe lijks, doordat ze minder geld krijgen voor het uitzenden van hun wedstrijden en doordat de salarissen van de spelers de pan uitzijn gerezen. Ik ben be nieuwd waar dit op uit gaat lopen. Een ding is zeker: als ze in Italië al toegeven dat het fi nancieel niet goed zit, dan zit het echt goed fout. Dan hebben we het over gaten in de begro ting die niet meer een-twee- drie door de bekende suiker oom gevuld kunnen worden. Je ziet het aan Fiorentina. Die club bestaat gewoon niet meer! Dan is toch ongelofelijk? Stel je dat voor dat - pakweg - Vitesse wordt opgeheven. Aan de an dere kant is het waarschijnlijk wel zo dat clubs in Nederland iets degelijker boekhouden dan die in Italië. Daar nemen ze beslissingen vaak op basis van emoties. Het is al heel wat als aan het begin van het seizoen de helft van de begroting is ge dekt. Zo werkt het ook in het Italiaanse volleybal en het bas ketbal, dat heb ik aan den lijve ondervonden. En het is na tuurlijk ook zo dat het vooraf moeilijk is in te schatten hoe veel je als club gaat opstrijken aan recettes bij wedstrij den. Gaat het goed, dan komen er meer mensen kijken dan verwacht en andersom net zo. Al vind ik dat ze de lege tri bunes in Ita lië vooral aan zichzelf te wijten hebben, want het voetbalM daar tradi tioneel al ge richt op 'het houden van de nul', maar dat is de laatste ja ren alleen maar erger gewor den. Ik kijk zelf ook veel liei>er naar voetbal uit Engeland of Spanje, dat is veel mooier om te zien. In Italië zal het uitein delijk wel weer loslopen. Het draait er waarschijnlijk op uit dat de regels i>ersoepeld wor den, onder de publieke druk. De mensen willen toch voetbal zien. Peter Blangé uil Oegstgeest Is re cordinternational volleybal. Hij is voorzitter van de atletencommissie van NOC'NSF en lid van de Europe se atletencommissie.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15