REGIO Geen geld voor behoud Aarweide 'Als je thuis goud wint, heb je een dubbele prijs' Veens kassengebied is geè alternatief voor Valkenblik Autobezitters glimmen van trots op oldtimerdag 'Voor echte spê moetje naar, Leimuiden Kind aangereden in Alphen alphen aan den kun - Een driejarig meisje uit Alphen aan den Rijn is vrijdagavond met een gebroken been naar het ziekenhuis gebracht, nadat ze op de kruising van de Wilhelmi- na Druckerstraat en de Suze Groenewegstraat in haar woon plaats was aangereden door een 44-jarige automobilist De Alphenaar zag niet dat het kind op straat zat te spelen. De poli tie stelt een nader onderzoek in. Windepad afgesloten alphen aan den run - Het Windepad tussen de Ridder- buurt in Alphen en de grens van Ter Aar is donderdag en vrijdag september voor alle ver keer afgesloten. Dat gebeurt in verband met asfalteringswerk- zaamheden. Fietsers worden via borden omgeleid. SP stelt vragen over botulisme alphen aan den run - De SP wil van het Alphense college ophel dering over een aantal door in woners geconstateerde gevallen van botulisme. De partij doet dat naar aanleiding van klach ten van bewoners aan de Net telhorst. Zij vraagt zich af wat de gemeente aan de situatie wil doen. Geen treinen in het weekeinde alphen aan den run - Op zater dag en zondag rijden er geen treinen tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Centraal. Werk zaamheden aan het spoor ma ken treinreizen het gehele weekeinde onmogelijk. De NS zetten op beide dagen bussen door Tim Brouwer de Koning ter aar - Zwembad Aarweide is bijna verleden tijd. Beheerder Henk Cuperus heeft de onder handelingen met Ter Aar en Nieuwveen over privatisering van het openluchtbad afgebroken. Hij vindt dat hij te weinig tijd krijgt om geld te vinden voor overna me van het verouderde zwem bad. De twee gemeentebesturen beslissen volgende maand wat zij met het zwembad doen. Cuperus proeft met name in Ter Aar onwil om door te gaan met het natuurbad, dat hard aan een opknapbeurt toe is. Zowel bur gemeester Epskamp als wethou der Jonker steekt volgens hem geen hand uit om het bad te be houden. „Ik heb ze hier zelfs nog nooit gezien", zegt de ont goochelde beheerder. „Zij belo ven kinderen die een petitie aanbieden dat zij hun handteke ningen voor het behoud van Aarweide serieus nemen, maar doen er vervolgens niets mee. Ik heb in oktober een mooi plan ingediend, maar nooit een eer lijke kans gehad." De beheerder neemt Liemeer minder kwalijk. Burgemeester Klaas Barendregt, tevens voor zitter van het zwembadbestuur, pleitte begin dit jaar met succes voor uitstel van de executie. Ter Aar ging er toen morrend mee akkoord dat het bad ondanks achterstallig onderhoud nog één zomer openbleef. Cuperus: „Ik denk dat Barendregt in ruil daarvoor nu de kant van Ter Aar kiest" Barendregt ontkent dat. Hij be schouwt sluiting van het bad op de gemeentegrens van Ter Aar en liemeer bijna als onvermij delijk. „Het kost veel geld om het bad op te knappen. Beide gemeen ten gaat het financieel niet zo voor de wind. Met bloedend hart zeg ik dat de kans op slui ting reëel is. De beheerder heeft het goed gedaan en hij ligt goed bij de burgers. Maar wij hebben hem tijd genoeg gegeven. Cupe rus zal ook wel beseffen dat het financieel een hele opgave is om zo'n zwembad open te hou den." Zowel de burgemeester als de beheerder vestigt zijn laatste hoop op een stichting die Aar weide overneemt. „Er bestaan plannen in die richting", zegt Cuperus. „Als capabele mensen zitting nemen in zo'n stichting, dan wil ik die adviseren. Des noods lever ik een deel van mijn salaris in. Vrijwilligers moeten dan bijvoorbeeld het groenon derhoud voor hun rekening ne men." Barendregt gaat voor hij de knoop doorhakt nog een kijkje nemen in zwembad De Koet in Kockengen, dat drijft op vrijwil ligers. „Daar houden zij de ex ploitatie in eigen hand. Dat be zoek wegen wij mee in ons eindoordeel. Pas als wij alle mo gelijkheden hebben bekeken, hebben wij ons huiswerk goed gedaan. Gemakkelijke oplossin gen zijn er niet. Maar als je het rationeel bekijkt kom je tot de slotsom: je kunt met Aarweide geen kant meer op." SVR: gezelligheid en verbonden^0,- Jonge leden van Sportvereniging Rijnsaterwoude tonen hun evenwichtskunst tijdens het jubileumcircus. Foto: Dick Hogewoning door Ewout van der Dussen runsaterwoude - Met een cir cusvoorstelling voor dertig kin deren uit Rijnsaterwoude heeft de plaatselijke sportvereniging haar 25-jarig bestaan gevierd. Ook kregen de zeven trouwe le den van het eerste uur zaterdag een bloemetje. Sportvereniging Rijnsaterwoude SVR staat een kwart eeuw garant voor gezelligheid en verbonden heid. De club telt inmiddels 150 leden, ongeveer tien procent van het aantal inwoners. „Kin deren worden er min of meer automatisch lid van", bevestigt Willem van Beek, als inwoner van het kleinste dorp van Ja- cobswoude en als burgemeester aanwezig bij de jubileumviering. „Ook mijn kinderen zijn lid ge weest" SVR is met sportieve activiteiten zoals jazzdansen, taekwondo, bodyfit en conditietraining in sportzaal De Meerkant bijna het enige entertainment dat het dorp heeft. „Het levert sterke contacten op en draagt bij aan het sociale gebeuren van het dorp", zegt Arnold van Uden, voorzitter van SVR, die sinds zestien jaar in het dorp woont. „Voor echte sport moet je naar Leimuiden." Geboren en getogen Wouwe naar Gerrit Roest (65) en zijn vrouw Tinie zijn twee van de ze ven leden van het eerste uur. Zij gingen vroeger voor ontspan- 3 fill ning en sport, onde naar voetbalverenigüitva '69 in Leimuiden. Sin noe ste dag van SVR doet v aan de wekelijkse co ning; Tinie volgde een ter. Genit Roest: „Wi at warmlopen en allerlei e" gen doen. Het is ooi anders had ik het niet den." Zijn vrouw, thousiast: „Dit moet ii blijven." Dat vindt ook de vooi vooral moeite heeft o ien maar weer trainers l [ere ,Ik ben daarom ook ei 'e_n de mensen die we zegt hij, tijdens het 1 feest toepasselijk als meester met hoge hoe8 pend. „We kunnen ze geven dan een onkosi ding, maar ze zijn entl Ir6 Het jubileum werd e PP feest, waarbij de kir vanaif 's morgens ond van circus Jopie kon 4? nen op onderdelen dansen, kunsten op dP^e jongleren met bordjes!cer touwtjespringen op (r^ houten bal. 's Middar openluchtvoorstelling 1 ders, opa's en oma's i L belangstellenden, waaP''e deren geschminkt hun sche kunsten, in glittei toonden. De kostuum flg zij na afloop weer „maar de schmink nuPe houden." Jury roemt inzet van Alphenaren dat t'EI vervolg van voorpagina alrhen aan den run - Alphen aan den Rijn doet volgens de jury van de Entente Florale goed zijn best om een groene stad te worden. Juryvoorzitter Luke Griffin zei zaterdag dat de orga nisator van de prijsuitreiking door de inzet van burgemeester Nico Schoof en zijn stadgenoten een hoofdprijs kreeg. De internationale Entente Flora le heeft tot doel bij de politiek, burgers en het bedrijfsleven de belangstelling voor openbaar groen te stimuleren. Alphen was vorig jaar gekozen tot de win naars van de nationale competi tie en mocht daarom met verte genwoordigers uit negen andere landen meedoen aan de 27ste internationale competitie. Ne derland doet al zestien jaar mee aan de Entente Florale. Alphen is de vijfde gemeente uit ons land die goud wint Aan de competitie wordt nu meege daan door België, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Ierland, Nederland, Oostenrijk, Slovenië en Tsjechië. Alphen voelde zich de voorbije weken in zijn element Het stadsbestuur liet niet na om het opgebroken centrum op te fleu ren toen de jury dat na zijn be zoek op 9 augustus nog wat kaaltjes vond. Schoof: „We heb ben nog 55 plantenbakken laten plaatsen, waarvan er zo'n twin tig blijven staan. Maar dat telde niet meer mee. Het centrum heeft daardoor wel een ander aanzicht gekregen.". Van een thuisvoordeel was volgens hem geen sprake. „Nee, beslist niet Alleen hebben wij voor het eerst in de geschiedenis de rol van gastheer en deelnemer gecom bineerd. Als je dan goud wint heb je een dubbele prijs." Dat vond ook wethouder Hans Groen in 't Wout „We zijn hier mee ontzettend blij. Gezien de inspanningen die we als ge meente met vrijwilligers gele verd hebben, zijn we goed tot ons recht gekomen. Dit komt niet van de ene op de andere dag tot stand. Hier is naartoe ge werkt Het geeft me voldoening dat we het goud mogen delen met een prominente plaats als Evian-les-Bains. Voord met de deelname van bewoners hebben we hoog gescoord. Dit succes moeten we uitbouwen. Hoewel we de eerste jaren aan deze competitie niet meer mee mo gen doen. Dat geldt overigens voor alle winnaars." In de categorie dorpen kwam de Nederlandse vertegenwoordiger Burgemeester Nico Schoof (links) en wet houder Hans Groen in 't Wout zijn ver guld met de gouden oor konde die zij uit handen van de Ierse jury voorzitter Luke Griffin ontvin gen. Foto: Henk Bouwman Ommen met een bronzen plak voor de dag. De Overijsselse plaats kreeg de waardering van de jury voor het omringende heide- en boslandschap en voor het respect waarmee Ommen de natuur in haar gemeente on derhoudt en beheert. alkemade - De Statenfractie van de WD mag er dan misschien anders over denken, maar de kassengebieden in Roelof- arendsveen zijn geen plaats waar duizenden huizen kunnen worden gebouwd. Provinciaal WD-leider Aptroot noemde de kassen in de Googerpolder en de Oostpolder vrijdag als serieus alternatief voor bebouwing van vliegkamp Valkenburg of de Grote Polder in Zoeterwoude. Maar in Alkemade worden zijn ideeën niet gesteund. „Met na me de Googerpolder is in onze visie een tuinbouwgebied dat zeker gehandhaafd moet wor den", aldus gemeentesecretaris Wassenaar. De WD-Statenfractie maakte af gelopen vrijdag een rondtoer door de provincie om te kijken naar alternatieve woningbouw locaties. De liberalen zijn falie kant tegen bebouwing van vlieg kamp Valkenburg, maar waren tot nu toe niet in staat om naast de Grote Polder een zinnig alter natief aan te dragen. De WD denkt dat alternatief inmiddels gevonden te hebben. In met na me de Veense kassengebieden en langs de Oude Rijn kunnen volgens de oppositiepartij in Provinciale Staten zo veel hui zen worden gebouwd dat zowel Valkenburg als de Grote Polder gespaard kunnen blijven. Alkemade heeft wel plannen om kassengebieden op termijn om te vormen tot woonwijken, maar die zijn een stuk beperkter dan de plannen van de provin ciale WD. In overlef tuinbouwsector heeft11 meente de Oostpolderp zen als 'transformatief wordt nagedacht over heden van 'landelijk \j het terrein van kwekr bedrijf beëindigen. Wethouder Kees Uit aard heeft de WD-St| bij hun speurtocht locaties de AlkemadeslV gepresenteerd. „Maart daarbij zeker geen plas grootschalige woningtfl gelicht", zegt WassC chend. „Hij heeft jij drukt dat we zorgvuldii met de tuinbouw, omgcRD drijfstak ook erg beliar o voor de sociale strujook het dorp." fa 5 uit de Leidsch DagbladAllC'IIIIiVliiV ANNO 1902 maandag l6 septembei Folo's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exempli bi) 18 In zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damlate b.v. Postbus 507,2003 Pt Prc onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de bal' Leidsch Dagblad, Roosevcitatraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. ~~twe tone |0Ê isp Derf jste iul Dete lun ;n g rerk uk l naai 'Jenny Arean heeft hier in gereden' door Wim van Wanrooy alrhen aan den run - Daar staat ie dan. Enigszins verscho len onder de Julianaburg. De Morris Cowley, een echte Bull- nose uit 1923. Gebruikt voor de verfilming van Het Meisje met de Blauwe Hoed. „Ja, meneer, Jenny Arean heeft hierin gere den", zegt 'bewaker' Symjen Wouters uit Zevenhoven trots. Alsof de groene vierzitter met slechts twee remmen - en dat zijn er in de meeste uitvoerin gen nog altijd vier - al niet ge noeg tot de verbeelding spreekt. Maar op de twintigste oldtimer dag in Alphen aan den Rijn mag best een keer opgeschept en ge showd worden. Rijders en eige naars van al dat glimmend blik zijn trots op hun kostbare spul letjes. Toch zijn sommigen wel bereid hun karretje tegen een leuk prijsje van de hand te doen. Ei genaar Joop van der Schaaf: „Ja, het is allemaal leuk. Van deze Bullnose rijden er nog twee of drie in Nederland. Maar hij is wel te koop. Er moeten een paar kleine dingetjes aan gebeuren, maar dan is hij helemaal top. Wat hij moet kosten? Ruim Vlaardingen lijkt de Bedford uit 1951 uit Woubrugge wat schril af te steken. Maar de drie oud gedienden op de manschapswa gen zijn trots op hun aangekop pelde spuitwagen. „Hij doet het nog helemaal", zegt Tom de Horde. „En iedereen kijkt maar naar die verdeelspuit. Het is ook een prachtding, hoor. Ja, hoe ging dat in de tijd van deze wa gen. Je moest de spuit kunnen afkoppelen om hem achter in het weiland te krijgen. Maar dan nog kwam je te laat bij de brand. Dat wist je al als je de garage uit ging. Het duur de allemaal veel te lang. Het spuiten gebeurde voor de vorm." Daar hebben ze wel een uitzon derlijk voorbeeld van. „We heb ben het meegemaakt dat een in de brand geraakte kip tegen een molen opvloog. Dat was het ein de van die molen. Helemaal van riet en hout, natuurlijk. Maar we hebben een mooi tijd achter de rug en zijn nog steeds vrijwilli ger. Dan blijf je er een beetje bij." Verhalen te over in de drukke HooftstraaL Niet alleen auto's maar ook brommers, motoren, legervoertuigen boten trokken volop belangstelling. Bij De Heul lagen de opduwertjes van vroeger afgemeerd. Zoals Muis en De Snikkel. Klein maar fijn. Zo vond iedereen zijn plekje. En er was ruimte genoeg voor een recordaantal van 257 deelne mers. Allemaal met hun eigen verhaal. Dinsdag 16 September LEIDEN - Prof. mr. H. van der Hoeven hield in het groot-auditorium der Leidsche Academie een rede, waarin hij, in voldoening aan art. 80 der wet op het H.O., verslag uitbracht van de lotgevallen der Uni versiteit in het afgeloopen jaar en de waardigheid van rector magnificus overdroeg aan mr. W. van der Vlugt. Wat de studenten aangaat, volgens de drie laatste jaren zijn ingeschreven 791,822 en 870 en volgens den Almanak ware er 954, 1014 en 1027 S ten; het aantal voor het eerst ingeschreveneLj droeg 201, waaronder 35 dames, terwijl erf mes van oudere jaren zijn, zoodat de UniveR £0: ficiëel, 72 vrouwelijk studenten telt. Het academiejaar zal te Leiden een categorie va5 ni denten zien binnenkomen, die sinds 1891 jo.a meer in deze stad en nog nooit aan onze hom school werden aangetroffen: de aanstaand^ jus naren voorden Indischen burgelijken diens^ ee Inde ANNO 1977 dc 1= De Alphense brug maakte deel uit van het rondje dat blinkende oldtimers op zaterdagochtend aflegden. Foto: Dick Hogewoning 18.000 euro. Bk heb 'm vijftien jaar. Maar pas ben ik naar Ame rika geweest om daar een Chrys ler te halen. Ik heb te veel van die antiekers. Dan mag er af en toe wel eentje uit" Van der Schaaf is geen hande laar, zoals hij zegt Het bordje Te Koop' ontbreekt daarom. Ach, dat komt wel goed. Ik ben lid van de PAC (Pioniers Auto mobiel Club). Dan kost het wei nig moeite om hem kwijt te ra ken." Verderop in de Hooftstraat staat Gerda van Tol uit De Zilk. Zij let goed op de Fiat Simca Topelon- zo van man Piet, die even bood schappen doet. „Het is de eerste keer dat we hier staan. Eigenlijk kom ik mee voor de boodschap pen en staat Piet hier te kicken. Want dat is het voor hem. We hebben deze wagen al twaalf jaar. Altijd was hij aan het sleu telen. Nu mag hij eindelijk de weg op. Nou, dan moet je die grijns zien. En dan geniet ik van mijn man." De brandweerauto's uit vervlo gen tijden vormen de trekpleis ter van de oldtimerdag. Naast de Ford uit 1936 van het korps uit Vrijdag 16 september - LEIDEN - De sloop van de herenhuizen aan de Morssingel is begonnen. Na de brand, die gisteren kort na het middaguur uitbrak, is de bulldozer geko men, één dag eerder dan de bedoeling was. Tot gis teravond tien uur werden de werkzaamheden voort gezet, onder constante begeleiding van politie en brandweer. De afbraak zal vandaag én morgen door gaan. Door de brand in pand Morssingel 6 werd het instor tingsgevaar in de huizen groot en de noodzaak tot sloop versneld. Hoewel met het tegendeel terdege rekening was gehouden, werd er geen enkel verzet door de bewoners tegen de sloop geboden. De Mors singel werd gisteren na de brand aan weerszijden af gesloten. Het publiek, dat de brand en afbraakwerk zaamheden massaal had gevolgd, werd niet meer toegelaten. De hekken werden slechts opengedaan voor wie een pasje had. Toen de sloopwerkzaamhe den begonnen, hadden alle Nederlandse bewoners de panden al verlaten. In de loop van de middag ver trokken ook de laatste Marokkanen. Dat er terdege rekening werd gehouden van politie zijde met een Leidse 'Nieuwmarktaffaire' blijkt uit' de grote hoeveelheid politiemensen, die bij de sloopwerkzaamheden aanwezig waren. Ook zijn er sterke aanwijzingen dat een speciale eenheid van de Haagse politie gereed werd gehouden om de panden zonodig met geweld te ontruimen. De Leidse politie- LEIDEN - Een bulldozer ramt de gevel var der panden aan de Morssingel. De sloop direct na de brand ingezet. on]. Foto: Archief Leidsch Dagblad j commissaris Van Voorden: "We hadden varfcn c overwogen dat als er echt van actief verzet som zou zijn we de deurwaarder de nodige bescfetsb moesten geven. Laat ik het zo zeggen". Er zijn duidelijke aanwijzingen dat de branta^ Morssingel 6 is aangestoken. De brand is o n T drie plaatsen tegelijk uitgebroken. De politor, het pand twee lege olievaten van honderd I 'f Van één daarvan was de afsluitschroef ver#11S in te

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 10