Politieke rel dreigt rond MobilCom ECONOMIE KPN mogelijk lachende derde in Duitsland Bali: goden, stranden en nu ook software Nieuw schooljaar: tijd voor kleedgeld Portugal lhoudt Hverkoop 'Groen sparen kost overheid minder dan het oplevert' Hightech-bedrijf floreert op vreedzaam hindoe-eiland De polder op de schop ligef broekzak gee X mobieltje rdam - Jeansfabrikant Le- uss speelt komende win- lllb%p de vrees van sommige vo° kers van mobiele tele- a?h dat hun telefoon straling j I? dt die gevaarlijk is voor ljjk? ondheid. In januari komt J met een nieuw type Doc- ^afjoeken op de markt met Hfsti iveiligde zak voor mobiel en ti e zak is voorzien van een 5 le anti-stralingslaag. Ove- is in wetenschappelijke jrote verdeeldheid over ag of de straling van mo- 5( elefoons bedreigend is mei e gezondheid, hille Smaakt lijst •s sancties VS IS i - De Europese Unie coïteren een lijst gepubli- aa van Amerikaanse goede- mogelijk getroffen wor- Q oor importheffingen. De ig sancties opleggen ter 2 van 4 miljard dollar, de VS volgens de wereld sorganisatie WTO de jdel schaden door een constructie voor Ameri- bedrijven. De EU stelt op 12 november defini- t. Op de lijst staat een aan producten, van uwproducten tot onder- roor kerncentrales. diende omzet 81ilhandel VS igton - De omzet van de andel in de Verenigde is opnieuw toegenomen, n bekendgemaakte rij ten een stijging over de augustus van 0,8 pro- et is de derde achtereen- de maand dat de omzet aillisten groeit, een situ- zich in de VS niet meer jorgedaan sinds februari e groei wordt vooral ge- door autoverkopen. zaterdag 14 september 2002 leidst den haag/gpd - KPN wordt mo gelijk de lachende derde op de Duitse markt voor mobiele, tele fonie. Telecom-analisten hou den er rekening mee dat KPN's Duitse mobiele dochter E-Plus garen zal spinnen bij het vrijwel onvermijdelijke faillissement van concurrent MobilCom. Dat is het gevolg van het besluit van het in problemen verkerende France Telecom om de steun aan MobilCom te staken. „We volgen de ontwikkelingen met grote belangstelling", aldus een woordvoerder van KPN. „Scheepbouwer (de KPN-top- man, red.) heeft altijd gezegd dat er op de Duitse markt geen ruimte is voor zes mobiele bel bedrijven. We waren nummer drie van de zes; nu worden we waarschijnlijk nummer drie van de vier. Dat scheelt toch wel wat." Volgens de KPN-zegsman zal E- Plus er alles aan doen om zoveel mogelijk MobilComklanten bin nen te halen. „We zullen niet rustig achterover leunen." Zonder de steun van France Te lecom is MobilCom, dat een schuld van ruim 6 miljard euro heeft, niet in staat te overleven. Daarmee zou in korte tijd op nieuw een mobiele operator - en dus een concurrent van E- Plus - verdwijnen. Enkele weken geleden gooiden het Spaanse Telefonica en het Finse Sonera al de handdoek in de ring. Ze maakten bekend niet meer te willen investeren in hun geza menlijke Duitse dochter Quam. Op de Duitse markt, veruit de grootste markt voor mobiele te lefonie van Europa, waren tot voor kort zes bedrijven actief. Naast de giganten T-Mobile (Deutsche Telekom) en Vodafo- ne, waren dat E-Plus, Quam, Mobilcom en mm02. E-Plus was met een marktaandeel van ongeveer 13 procent 'de groot ste van de kleintjes'. KPN heeft het afgelopen jaar miljarden euro's moeten af schrijven op de aankoop van E- Plus en op de voor dat bedrijf gekochte umts-licentie. De Duitse ambities werden bijna de ondergang van KPN. Maar nu de spoeling op de Duitse markt dunner wordt, is de kans dat de investeringen in E-Plus op ter mijn wat op gaan leveren een stuk groter. Volgens Bert Siebrand, telecom- anaüst van SNS-Securities, ligt het voor de hand dat vooral E- Plus gaat profiteren van het wegvallen van MobilCom. Mo bilCom was namelijk een virtual operator, een mobiel belbedrijf zonder eigen netwerk. Een groot deel van de bijna 5 miljoen Mo- bilcom-klanten belde in feite al via het E-Plus netwerk. Siebrand acht het heel wel mo gelijk dat het marktaandeel van E-Plus van ongeveer 13 procent nu naar ruim 15 procent kan stijgen. „En omdat er minder concurrentie is, zullen de prij zen zich wellicht ook beter ont wikkelen voor de bedrijven". Dat is volgens de analist gunstig voor de lange-termijnperspec- tieven van E-Plus. „Daar staat echter ook een vraagteken te genover. Als MobilCom failliet gaat, is het de vraag of het alle schulden aan E-Plus kan vol doen." n/ap - Belangstelling .et kopen van een fort? Elitaire schietbaan en een ppft i? Een windmolen of een ide school? igese regering houdt ip. Na jaren van te hoge suitgaven is de staats- puinhoop, en moet de van onroerend goed bieden. Het ministerie iciën zette een adver ser pagina's in het ad Semanario Economi eën lijst van ongebruikt ind goed en grond, jber volgt de eerste van lenbare veilingen. Een i de Azoren, verlaten jposten aan de grens met afgelegen boswachters- I het staat allemaal te jrheidstekort is vorig jaar Jen tot 4,1 procent, ter- Mrocent de limiet is voor I die deelnemen aan de 17De Portugese regering 1 Vèloofd het tekort dit jaar Dg te brengen tot 2,8 pro- van de veiling jeschat op 198,5 miljoen ben|aar dat is niet voldoen- regering heeft ook de t m2rhoogd van 17 naar 19 sbe] en sommige voorzie- nzel voor rijksambtenaren, en mobiele telefoon en flitcard, afgeschaft, de regering het kabel- jvoor vaste telefonie ver- 0gdi maar daarmee wil ze tot de economie wat is Dan wordt een Irijs betaald. Nu zou het ongeveer 500 miljoen ard zijn. door onze correspondent Theo Haerkens pacung - Het paradijselijke hin doe-eiland Bali bleef een toon beeld van rust tijdens de woelige jaren die Indonesië doormaakt in de overgang van dictatuur naar democratie. Daaraan dankt het BaliCamp, een softwarebedrijf dat zich richt op Australië en de VS en Europa. Tempels, rijstvelden, hotels en restaurants. Religieuze optoch ten van mensen in traditionele kleding en minimaal bedekte toeristen. Wie verwacht in zo'n omgeving een softwarehuis? Toch is het er, hoog in de ber gen. BaliCamp heet het bedrijf dat in 1998 werd opgericht, toen de economische crisis in Indo nesië op het hoogtepunt was en computerprogrammeurs haastig uitweken naar Singapore, Malei sië en de VS. „Wij wilden die uittocht stop pen", aldus Gunawan Tengga- rahardja, directeur en mede-op richter van BaliCamp. Met wat vrienden bracht hij geld bijeen voor een bedrijf waai- program meurs in alle rust en vooral vei lig hun werk konden doen, en dat zich zou richten op buiten landse afnemers. Jakarta leek na de woelige mei dagen van 1998 geen geschikte vestigingsplaats meer. Het berg gebied ten zuiden van de Indo nesische hoofdstad, de Puncak, was geen alternatief omdat het vanaf de luchthaven te ver zou zijn voor buitenlandse klanten over misschien in de toekomst nog steeds onveilige wegen. Lembang bij Bandung viel af omdat de hoofdstad van West- Java geen internationale lucht haven heeft. „Bali heeft die wel, maar grond aan de kust en in de hoofdstad Denpasar was onbetaalbaar. Zo kwamen we in Pacung terecht", schetst Gunawan. Pacung is een onooglijk bergdorpje aan de weg die het zuiden van het ei land verbindt met het noorden. BaliCamp ligt bovenaan een steile vallei met terrassen vol groenten die in het lager gelegen Gunawan Tenggarahardja, directeur en mede-oprichter van BaliCamp. Met vrienden bracht hij het geld bijeen voor het bedrijf waar program meurs in alle rust en vooral veilig hun werk konden doen. Foto: GPD/Theo Haerkens deel van het eiland niet willen groeien. Het is er koel en het uitzicht is adembenemend. In het westen piekt de berg Ba- tukau, omringd door wolken. Op twee hectare van een var- kensboer verrees een complex met zo veel niveaus dat het re- lief van de berg voelbaar blijft. Overal zijn trappen. Vanaf de straat is het onzichtbaar. „We wilden niet het hele dorp domi neren", verklaart Gunawan. Problemen waren er genoeg, al was het maar het ontbreken van glasvezelverbindingen voor snel dataverkeer. „We hebben nu een permanente straalverbin ding met de satelliet." De capa citeit is beperkt, dus voor het verzenden van grote program ma's naar klanten worden ande re activiteiten een paar uur stil gelegd. Klanten uit Australië, de VS, Duitsland en Engeland komen graag langs voor overleg. „Door de week werken en in het week einde duiken", roept Tenggara hardja wervend. „Zo concurre ren we met Indiq, dat vanwege de lage lonen deze markt domi neert. En we zijn flexibel! We werken desnoods tot midder nacht door, ook in het weekein de." Als eerste Indonesische bedrijf richt BaliCamp zich volledig op de produktie van software op maat voor buitenlandse banken, verzekeraars, creditcard-bedrij ven, de aandelenhandel, ver koop via internet en zelfs het onderwijs. Een programmeur verdient tien tot twintigduizend euro per jaar, wat een prima salaris is in Indo nesië. Het bedrijf biedt werk- en woonruimte, maar wilde zich niet isoleren van het dorp. Ten ggarahardja vindt het belangrijk de dorpelingen te laten meede len in het succes. Tientallen van hen werken in de ondersteu nende afdelingen. Anderen pro fiteren van het gratis internet. De dorpsschool kreeg enkele computers en zelfs het plaatse lijke gamelanorkest kon op Bali Camp rekenen. Het bedrijf groeit twee keer zo snel als voorzien. Er werken nu 120 programmeurs. Tenggara hardja prijst de toegenomen po litieke stabiliteit, en wil elders in Indonesië nieuwe vestigingen opzetten. Programmeurs zijn er genoeg, al zijn ze wat theore tisch opgeleid. „Hun Engels is goed genoeg, alleen moeten ze leren wat minder beleefd te zijn. Ze denken in het begin dat bui tenlanders altijd gelijk hebben en durven dan ook niet te vra gen of ze wat langzamer willen praten." den haag/anp - Het kost de overheid 30 miljoen euro belastinggeld om met de zogeheten groenregeling 51 miljoen aan milieuwinst te halen. Daarom moet het be lastingvoordeel op groen sparen en beleggen blijven, vinden de gezamenlijke groenbanken en -fondsen. Uit een in opdracht van de banken opgesteld rapport van onderzoeksbureau KPMG blijkt dat elke euro die de overheid in de groenregeling steekt 40 euro voor groen projecten uit de particuliere sector oplevert. Zonder de regeling is 51 miljoen euro nodig om dezelfde milieuw inst te halen die nu met 30 miljoen belastingvoordeel tot stand komt. Het kabinet wil een deel van dit belastingvoordeel op heffen, in het kader van de bezuinigingen. Hierdoor zouden veel groenprojecten die uit deze fondsen gefi nancierd worden in de gevarenzone kunnen komen. Nederland telt ruim 140.000 groene spaarders en beleg gers, met een ingelegd vermogen van 2,8 miljard euro. Dit geld wordt onder andere geïnvesteerd in projecten voor duurzame energie en biologische landbouw. Naast het geldelijke voordeel voor spaarders en leners, zorgt de fiscale stimulans voor technologische vernieu wing en economische dynamiek. Het dierenwelzijn en de biodiversiteit zijn er eveneens bij gebaat. Verder draagt het bij tot de bewustwording bij de burger, stel len de onderzoekers. Voor biologische boeren bijvoorbeeld is de regeling een belangrijke stimulans. Zonder de voordelige leningen loopt de groei van deze sector aanmerkelijk terug, ver wacht voorzitter Bor van de vakgroep biologische land bouw van de land- en tuinbouworganisatie LTO. Het kan zelfs zo zijn dat boeren die nu een lening tegen aantrekkelijke, groene voorwaarden hebben afgesloten, moeten stoppen als de banken de afschaffing van het voordeel gaan doorberekenen. Dat is extra wrang, vindt Bor, omdat juist deze week een grote landelijke cam pagne is gestart om biologische producten aan de man te brengen. Het ministerie van landbouw heeft hier 4,5 miljoen euro in gestoken. eideP= et nepbont, laarzen tot of stoere jeans? Heel ope '"eren zÜn z'c'1 a' weer jer(j leraden op wat er aan- ;iast(moet worden om straks olgens de laatste dress S (School te kunnen ver- loe L Het nieuwe schooljaar >ed moment om afspra- iaken over kleedgeld. en geven met zijn allen ind maar liefst 14 mil- 3n Jd aan kleding uit, zo (het Nationaal Scholie- erehoek 2001-2002 van td, dat vorige week ver- 1 ris. Over smaak valt te daar kunnen de meeste ierelhet tieners over mee- aar over kleedgeld kun ageifijke afspraken maken. sc(d geven kan als een 9jaar of dertien is. Zeg - 5ftaf het moment dat het [voortgezet onderwijs meer zelf gaat betalen. Kleed geld geven heeft een aantal voordelen. Ten eerste beslist zoon- of dochterlief voortaan zelf wat er aangeschaft wordt. Dat is in het begin misschien even slikken ('moet dat nou zo'n truitje boven je navel?'), maar op den duur wel zo praktisch. Voor een scholier is bijna niets zo belangrijk als uiterlijk, dus het kleedgeld zal zeker zorgvul dig uitgegeven worden. Daarnaast is kleedgeld geven een heel goede manier om jon geren met grotere bedragen te leren omgaan. Je moet immers een hele maand of langer met een bepaald bedrag doen. Bo vendien moet er vooruit worden gekeken, want in de winter moet er hoogst waarschijnlijk een du re jas of laarzen gekocht wor den. Met kleedgeld leer je je wensen op je budget af te stem men, keuzes maken en geld op zij leggen voor grote aankopen. Dat dit bepaald geen overbodige vaardigheden zijn, blijkt wel uit jongeren tussen de 18 en 25 jaar ernstige geldproblemen heeft, structureel te veel geld uitgeeft en met forse betalingsachter standen kampt. Kleedgeld is dus niet alleen leuk en prak tisch, maar kan zeker een bijdrage leveren aan de financiële op voeding. Eén op de drie leer lingen in het voortge zet onderwijs krijgt kleedgeld, gemiddeld bijna 50 euro per maand. Jongens krij gen minder vaak geld om zelf kleding te ko pen, maar éls ze het krijgen, krij gen ze vreemd genoeg door gaans wel een paar euro per maand méér dan meisjes. Ou dere scholieren krijgen vaker kleedgeld dan jongere scholie ren. Hoeveel wordt er eigenlijk aan derde van de scholieren be steedt zo'n 50 euro per maand aan kleding. Het lijkt er dus op dat de jon geren die kleed geld van hun ou ders krijgen, exact dat bedrag aan kleding uitgeven. Een enkele scho lier krijgt overigens geen kleedgeld, maar geeft toch ie dere maand zo'n 50 euro aan kle ding uit. Met de 14 miljoen euro die de scholieren sa men maandelijks in kledingzaken uitgeven, dra gen ze een aardig steentje bij aan de economie. Jongeren doen qua kledinguitgaven bo vendien niet of nauwelijks on der voor volwassenen, aldus het Hoofdbedrijfschap Detailhan del. EIGEN BE URS Brenda van Dam Kleedgeld heeft alleen maar zin als het om een vast bedrag gaat. Volgens het Nibud is ten minste 40 euro per maand nodig om de garderobe op peil te houden. Wie nooit eens in de uitverkoop slaagt, heeft een hoger bedrag nodig. Daarnaast moet het kleedgeld op een vast tijdstip ge geven worden. Eens per maand bijvoorbeeld, of als het kind wat ouder is, eens per kwartaal. Veel ouders maken, bijvoorbeeld als de kinderbijslag binnen is in één keer een groot bedrag over. Verder moeten er goede afspra ken gemaakt worden over wat er met het geld gedaan moet wor den. Hoeft er alleen bovenkle ding betaald te worden of ook een winterjas en schoenen? Daar moet het kleedgeldbedrag uiteraard op afgestemd worden. Het is niet handig om een kind van twaalf meteen de verant woording voor de hele gardero be te geven. Dan is het beter om in het klein te beginnen en het kleedgeldbe- kind ouder wordt en meer zelf kan bepalen. Oudere scholieren krijgen een hoger kleedgeldbe drag. Het Nibud gaat uit van 60 euro voor een zeventienjarige. Dat hebben ze niet alleen nodig omdat ze misschien meer wen sen hebben, maar ook omdat ze zelf meer aanschaffen. Onderzoek uit de modebranche laat zien dat tieners steeds vaker voor merkartikelen kiezen. Daar wil nog wel eens een prijskaartje aan zitten dat het kleedgeldbe drag flink te boven gaat. Voor echte modefreaks moet dat geen probleem rijn. Bijna tweederde van de scholieren heeft namelijk een bijbaantje waarmee goed wordt verdiend. Wie meer aan kleding wil uitgeven dan ouders daarvoor willen uittrekken, zal dat uit eigen zak moeten beta len. Ouders en scholieren kunnen voor meer informatie over kleedgeld terecht op: www- .jeugd-en-geld.nl berlijn/dpa-rtr-afp - De aftocht van France Telecom uit het Duit se MobilCom dreigt uit te draaien op een politieke rel tussen de Franse en de Duitse regering. Bondskanselier Gerhard Schroder kondigde gisteren aan dat zijn re gering MobilCom juridische steun zal verlenen in de strijd tegen het Franse concern, dat voor bijna 56 procent in handen is van de over heid. MobilCom liet eerder al weten juridische actie te overwegen. Volgens de onderneming, die nu ten onder dreigt te gaan door een schuldenlast van ruim 6 miljard euro, mag France Tele com krachtens eerdere afspra ken niet besluiten tot het stop zetten van de financiering, zoals nu gepland is. MobilCom, opgericht in 1991, zal waarschijnlijk surseance aanvragen. Daardoor staan meer dan 5000 banen op het spel, iets wat bondskanselier Schroder niet kan gebruiken. Hij zit midden in een harde verkie zingsstrijd met rivaal Edmund Stoiber, en een van de centrale thema's is het werkgelegen heidsbeleid van de afgelopen ja ren. De Duitse regering gaf gisteren ook aan wegen te zoeken om MobilCom financiële steun te verlenen. Minister Wemer Mül- ler van economische zaken is al ingeschakeld. De deelstaat Sleeswijk-Holstein, waar MobilCom officieel is ge vestigd, liet bij monde van deel staatpremier Heide Simonis we ten er alles aan te doen om ar beidsplaatsen te behouden. De premier beloofde de onderne ming tegemoet te komen met belastingverlichting, maar niet de schulden van 6 miljard euro te kunnen overnemen. De Franse minister van econo-; mische zaken, Francis Mer, zei dat de problemen mede rijm ontstaan door het ontbreken van een Europees beleid op het gebied van mobiele telefonie. „Europa heeft niet de moed ge had intelligente oplossingen aan te dragen, zodat elk land op ei-: gen houtje te werk is gegaan. Gerhard Schmid, voormalig be stuursvoorzitter van Mobilcom. vindt dat France Telecom de slechtst mogelijke beslissing heeft genomen. Het concern is weggelopen voor rijn verant-; woordelijkheid en heeft zich al leen door eigenbelang laten lei den, aldus Schmid. „Het moet; nu aan de rechter zijn om een besluit te nemen over het in mijn ogen schandalige en illega le gedrag van France Telecom. Schmid heeft nog 50 procent van de aandelen van MobilCom in bezit. Hij heeft al lange tijd ruzie met France Telecom. Die ruzie heeft de huidige malaise uitgelokt. Schmid wilde fors in vesteren in nieuwe telefoon diensten, maar het Franse con cern voelde er gezien rijn schulp den niets voor om diep in de buidel te tasten. In juni werd Schmid gedwongen rijn functie neer te leggen. Later leed hij nog een nederlaag tegen France Telecom. Hij wilde via de financiële autoriteiten in Duits land afdwingen dat het concern een bod op rijn aandelen in MobilCom zou uitbrengen, maar hij werd in het ongelijk ge steld. ECONOMIE WIJZER De derde dinsdag is op komst. Dan komt het kabinet met rijn concrete plannen voor het ko mend jaar, met cijfers en al. Dan is het uit met de proefballon nen. We zullen er eindelijk ach ter komen wat dit kabinet con creet denkt te doen. De grote vraag die ik heb' is of met dit kabinet de manier van doen in dit land staat te veran deren. Natuurlijk gaat het ook om de cijfers. Natuurlijk doet het ertoe dat dit kabinet zich ge roepen voelt om de bezuini gingswoede van Paars door te zetten. U zult dat nog gaan merken. Maar daar gaat het misschien niet om. De vraag is eerder of met dit ka binet de manier waarop wij zaken doen gaat verande ren. In de bijbel van de LPF, De Puinhopen van Acht Jaar Paars, trekt Pim Fortuyn van leer tegen de re genten van Neder land. Hij riet hoe de bestuurders van dit land de za ken met elkaar regelen. Wij heb ben een regentencultuur, zo schrijft hij, 'een cultuur van eli te-overleg, van plooien en glad strijken en bovenal van gedo gen'. Zó'n cultuur heeft weinig met democratie te maken, vond For tuyn. En dat vonden veel Neder landers met hem, blijkens de massale steun voor de LPF. Dus zou je verwachten dat met de LPF in het kabinet het polder model op de schop gaat. Je zou zeggen dat de heren geen bood schap hebben aan het eindeloze overleg dat de polder kenmerkt. Je zou zeggen dat de poten on der de SER vandaan gezaagd worden. Want waarom zou je zo'n ad viesraad nu nodig hebben? Het vertraagt de besluitvorming toch alleen maar? En je bent be nieuwd naar wat het kabinet gaat ondernemen om ons, de burgers, het gevoel te geven meer te zeggen te hebben en meer invloed te kunnen uitoefe nen op de dienstverlening van de overheid. Je wilt wel eens zien hoe het onze democratie weer nieuw leven in blaast. Tot nu is weinig van een concre te kentering te merken. De marktwerking die dit kabinet wil in de zorgverzekering en het on derwijs was ook een onderdeel van de Paarse agenda. Ik heb niets gelezen over de afschaffing van de SER, en het najaarsover leg met de sociale partners heeft traditiegetrouw weer plaats ge vonden. Moet het dan blijven bij een ge kozen burgemeester? Blijkt dat het kabinet de VS in hun oor- ÉH Arjo Klamer hoogleraar economie Erasmus Universiteit al is een gezonde meerderheid van het Nederlands volk tegen, dan vraag je je af of er wel iets veranderd is. Ook deze bestuur ders doen maar. De reden dat het niet zo makke lijk gaat is natuurlijk het CDA. Als één partij verantwoordelijk is voor onze overlegcultuur dan is dat wel het CDA. Het is een christelijke gedachte om in overleg te opereren, om het te hebben over sociale partners en om steeds weer de consensus te zoeken. Volgens de christelijke leer is een samenle ving een lichaam met leden die in harmonie met el kaar dienen te wer ken. Vooral de katholie ken hamerden na de Tweede Wereld oorlog op samen werkingsverbanden. Dat is een totaal an der beeld van de li beralen en de LP- F'ers die eerder denken in termen van vrije individuen die in onderlinge concurrentie het beste uit het leven halen. Met de WD'ers kunnen de LPF'ers wel door één deur, maar het is moeilijk voor te stellen dat Balkenende en rijn partijgenoten die christelijke ge dachte zo maar laten varen. Hoe moet dat samen, vraag je je af. Het zijn zulke verschillende we relden die in dit kabinet verte genwoordigd rijn. Daarom verwacht ik geen al te grote veranderingen in het pol dermodel. Heinsbroek en Bom- hoff mogen dan wel van alles en nog wat roepen met het boek van Pim Fortuyn in de hand, Balkenende en de andere CDA ministers zullen niet meegaan. Is dat jammer? Gedeeltelijk. Overleg op zich hoeft niet kwa lijk te rijn. Het overleg tussen de sociale partners zorg^oor sta biliteit en via het oveftg kun nen van allerlei partijen hun stem laten horen. Maar het is wel goed dat de gelederen zo nu en dan door elkaar geschud worden om nieuwe partijen een kans te geven. En er zal toch iets moeten gebeuren om meer mensen het gevoel te geven dat ze inspraak hebben en dat ze gehoord worden. Wat te zeggen van hoorcommis- sies waarin parlementariërs ons burgers vragen onze ideeën over een netelig onderwerp zoals marktwerking in de zorg te ver woorden? En misschien zouden we het eens moeten hebben over het in ere herstellen van coöperaties in het onderwijs en de zorg. Burgers nemen dan weer het initiatief. Dat wilde Fortuyn. en je zou zeggen dat de CDA dat ook graag riet. Soeve reiniteit in eigen kring. Welnu

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 9