wil met SJC het loogste bereiken' SPORT ddy Boers is definitief n Verhoeve-complex af L.I.A.M. S2 :r ie) li 'Meer dan lijfsbehoud zit er voor Pecos niet in' De Danaïden na monsterzege lijstaanvoerder in competitie Unicum 9 t/m 15 september Tennispark Leiden www.liaminfo.nl unicum zaterdag 14 SEPTEMBER 2002 Hans Turenhout, clubman in hart en nieren rstre KDOfd ilogie vr; 52 6 em Spierdijk ik-Hans Turenhout, clubman in de top van lurvoetbal. De Noord- doorliep bij SJC alle allen en is de afgelopen vaste kracht in het eer- Daarbij was hij jeugd- jeugdscheidsrechter. En irde de statafels in de n de tafel in de be- ner in elkaar. re club dan SJC, het is in de gedachten van irenhout opgekomen, ook, z'n vader floot strijden bij de St. Je- ub, z'n moeder was allebei z'n broers er, en natuurlijk dui- z'n vriendin op in het ouwenelftal. „Ik wil bij lelangrijke speler wor- deze club het hoogste vertelt hij. „En zeg eerste klasse is niet et binn ertei dk %ker. al. n' dwijker, van beroep is behoorlijk maf „Ik kan die sport ik doe het al vanaf Maar ook als er een op de televisie is, zit ik 1 te kijken." combineert het voet- andere sport: vis- m'n vader doe ik mee elwedstrijden, we zijn ïatiek. Ik ben ooit nog van Noordwijk ge- ïeb aan het NK mee- let vissen staat nu op [ien een lager pitje, ik heb al span ning genoeg met het voetbal. Maar het is een hobby die ik ze ker oppak, als ik stop." Bij SJC maakt hij deel uit van 'goede lichting'. Daarvan zitten behalve Turenhout inmiddels Arjan de Ridder, Martin Steen voorden, Jeroen Went en Roy Hermans in de eerste selectie. De Noordwijker kwam in het eerste elftal als linkshalf, hoewel hij rechtsbenig is. „Ik kan op die plek goed uit de voeten. Ik kan binnendoor gaan en met rechts schieten, ik kan ook een actie buitenom maken." Op die posi tie maakte hij vorig seizoen ze ven goals. „Ik heb wel een neus je voor een doelpunt", vertelt de SJC'er. De voornaamste zorg voor de jonge Noordwijker is nu om weer in vorm te raken. „Ik loop een beetje te sukkelen, het gaat nog niet echt lekker, het is een gebrek aan zelfvertrouwen. Mis schien komt het door de span ning, omdat we nu een klasse hoger spelen. Ik probeer er nu weer bovenop te komen door keihard te trainen." Het had vorig jaar voor SJC nog- SJC - SW/SMC zondag 14.00 al wat voeten in aarde om de eerste klasse te bereiken. Tegen de twee concurrenten Olympia en VUC haalden de Noordwij- kers één punt. „Tegen Olympia hebben we twee keer kansloos verloren, dat was echt een goe de ploeg. We hebben een paar maal gedacht uitgeschakeld te zijn voor de titel, maar steeds verspeelden de concurrenten weer punten. Mischien hebben we wel wat geluk gehad, maar dat hebben we wel zelf afge dwongen." De titel is volgens Turenhout voor een deel toe te schrijven aan trainer Roland Ebbeling. „De trainer heeft wel wat in het elftal teweeg gebracht. Ook de discipline is aangetrokken. Bo vendien is het tweede elftal er veel meer bij betrokken." SJC is aan de nieuwe competitie begonnen zonder dat de selectie werd versterkt. Op een van de laatste dagen van de overschrij vingsperiode plukte Katwijk twee spelers van SJC weg, Mo hammed Bougrine en Moham med Ait el Houssi. „Een luizenstreek van Katwijk", luidt het keiharde oordeel van Turenhout. „Wij hadden geen tijd meer om spelers aan te trek ken." De spelers die bedoeld waren als versterking voor de selectie, Mare Engelkamp en Marco van 't Wout, werden nu de vervangers van de vertrokken spelers. De voornaamste zorg is nu om in de eerste klasse te blijven. „Deze klasse is voor ons onbe- Hans Turenhout: „De eerste klasse is voor ons onbekend terrein, de meeste ploegen kennen we niet. We moeten proberen te overleven." Foto: Taco van der Eb kend terrein, de meeste ploegen kennen we niet. We moeten proberen te overleven. Een aan tal van onze tegenstanders heeft ex-profs in de gelederen. We maken ons daar niet al te druk om, het zijn vaak jongens die op de weg terug zijn, naast de schoenen lopen en niet meever dedigen. Eén speler maakt het verschil niet. Maar het gaat in de eerste klasse wel wat sneller, de tegenstanders zijn handiger. Af gelopen zondag (SJC verloor met 2-1 van Leonidas, red.) pro beerde een tegenstander ons een gele of rode kaart te bezor gen door tegen iemand aan te lopen en zich vervolgens met veel theater te laten vallen." De kracht van SJC is volgens Turen hout de teamgeest. „Wij hebben geen vedettes, iedereen werkt voor mekaar." Het bereiken van de hoofdklasse is voor SJC niet weggelegd, denkt de middenvelder. „Nu speel je in een elftal met jongens die hier zijn opgeleid. We heb ben maar een paar spelers van buiten de club." De accommo datie is wel hoofdklassewaardig. Maar als je hoofdklasse wil spe len, moeten er meer mensen van buiten bijkomen. Dan krijg je situaties als bij Rijnsburgse Boys of Noordwijk, daar speelt haast niemand uit de eigen club in het eerste. Daar moeten de supporters maar afwachten wie er nu weer in het eerste staat. Ik denk niet dat SJC dat wil. Bij de ze club willen ze bekende ge zichten zien" ■ïjdinpr e pt wen sr| is ni si| n njl dig ii ndig intwqn een liets zo heilzaam als vinning op een kwel- dy Boers doorbrak dit "ehado een barrière iet eerst in haar leven Verhoeve te winnen, ileek die zege geen Ier. De Unicumse gaf poule B van het nkel 3 wederom het 1-66-3 6-4. een nuttige overwin- er omdat de Unicum- vandaag Katja Nos- in de halve finale, i'n beetje de enige in- :ide vrouwen, die zich een plek bij de laatste n verzekerd door alle- deze week Martine voor te blijven, res van gisteravond gezien het papieren M - de gunstigste itie creëren voor het an de finale. Nossik sterkste geacht, de 'Jvee in diezelfde poule van het kwartet halve- hebben zich op de rel vreemdere zaken als het er echt om ooru f teld kaï ,/sin urm ven niettemin betere pa- Verhoeve. De partij werd een ware klas- ipeelster van Foresca- eerste set ruim, maar ach terugknokken. De re^ks werd gedomi- servicebreaks. Boers nige op 4-4 haar op- Kte na 40-15 vier pun- De laatste return was moest zijn: alles of werd alles. „Beuken is beste tactiek tegen lelde Boe s na afloop. „Traditioneel verloor ik de eer ste set. Ik moet altijd wennen aan haar tempo. Zeker als ik een paar wedstrijden tegen minde ren heb gespeeld." De aanpassing van haar tactiek werkte, net als destijds op Teha- do. „Ik heb van alles gepro beerd. Korte ballen, cross, ik weet het allemaal niet. Dus werd het weer beuken." Dat een finaleplaats voor Boers niet vanzelfsprekend is, blijkt uit het feit dat haar tegenstandster Barbara van der Gugten gisteren slecht vier games liet aan Ingrid van der Plas: 6-2 6-2. Van der Gugten is nog altijd recordhou der bij de vrouwen met drie Masters-titels, een meer dan Boers. Een lange blessureperio de dit seizoen maakte van haar 'slechts' een outsider dit jaar, maar wel een gevaarlijke. Guido van den Broek en Mark Fleischeuer werden als verwacht poulewinnaar in het mannen- enkel 3. Van den Broek zag Bar tel Swart opgeven bij 6-2 2-0 vanwege een armblessure. De speler van Zee Duin hekelde het aantal opgaves deze week. „De ene heeft last van zijn arm, de ander van het kunstlicht", zei hij geïrriteerd. Eerder deze week had Wimpe Thomas zijn partij tegen Mark Fleischeuer om die reden opge geven. Daardoor komt het van daag in de halve finale tot een confrontatie tussen Van den Broek en Thomas, de geplande finale. Fleischeuer, die gisteren van clubgenoot Dennis van Dijk won (6-1 6-4), treft Swart mits deze is hersteld. In het mannenenkel 5 bereikte tenminste een speler van TEAN de finale. De Alphense club had met Thijs Bakker, Tom van Vliet en Leon van der Linden de helft van het aantal deelnemers op Unicum. Slechts van Vliet haak te af na zijn nederlaag tegen Menno van de Bor gisteren: 6-4 6-4. Bakker en Van der Linden ma ken onderling uit wie van de af vaardiging de meeste kans maakt op de Masters-titel. Van de Bor kan een plooi rechtstre ken. De ZTC'er was de succes volste categorie-5-speler van het jaar, tot hij het zich door zijn nederlaag tegen Van der Linden onnodig moeilijk maakte. Ab- benesser Rutger Goudriaan is zijn opponent bij de beste vier. Jasmijn van der Bent toont zich vooralsnog de meest constante speelster in categorie 7. De Zee Duinse was ook Judith Koning de baas: 6-3 6-1. Jeanine van der Sprong won de andere poule door negen games op rij te win nen van Charlotte Schouten om deze vervolgens op te zien ge ven. Het was haar tweede zege en zij werd daarmee de oppo- nente van Koning vandaag. Unicummer Sjoerd Strijk verloor in dezelfde categorie bij de mannen slechts vier games te gen Nicky Sjaardema (6-1 6-3) en sloot daarmee poule B als winnaar af. Tegenstander van Strijk werd vlak voor het mid dernachtelijk uur Sjoerd Huizin- ga. De Munniker verloor, na matchpoints in de tweede set onbenut te hebben gelaten, van Rob van der Meer: 4-6, 7-5 6-3. De Merenwijker ontmoet zo vandaag Sjaardema. In het vrouwendubbel 50+, voor het eerst dit jaar verspeeld tij- Van den Broek hoopt op leuk seizoen dens de Masters plaatsten Joan ne Phoa (een aangetrouwde achternicht van de meest verse staatssecretaris) en Ine ten Hage zich na een moeizaam duel met Wil Koeleman en Henny Kok voor de finale: 4-6 6-1 6-2. Rijns burgers Hans Goudriaan en Henk Star waren in het manne lijke equivalent sneller klaar met Ton Koedam en Hans Paasman: 6-4 6-1. MASTERS IN CIJFERS MASTERS VANDAAG tafeltennis - Handhaven. Dat is de doelstelling van het Oegst- geestse Pecos, dat uitkomt in de eerste tafeltennisdivisie groep 2. „We proberen er een leuk sei zoen van te maken en gaan voor lijfsbehoud. Meer zit er waar schijnlijk niet in, daar moeten we reëel in zijn", aldus speler Herman van den Broek. Van den Broek, Friso Reitsma, Ron Schipaanboord en Dennis Visser maken bij roulatie deel uit van het Oegstgeester vlag genschip. Pecos, dat vorig jaar een slechte start kende, begint dit weekeinde in de Voscuyl te gen Bergeyk en dat is een van de teams die de Oegstgeestenaren eronder willen houden. Avanti, gedegradeerd uit de ere divisie en uitkomend in dezelfde klasse als Pecos, hoopt met Martin Groenewold, Jaap Schil - peroort en Ronald Peeters hoge ogen te gooien. Maar een kam pioenschap zit er volgens Pee ters niet in. „We moeten gelijk tegen De Toekomst en dat is een ijzersterk team met Ron van Spanje, Gert Kobes, en Remi van Beelen. Dus kampioen worden lijkt me niet haalbaar. Maar we proberen tegen De Toekomst wel wat punten te pakken." Docos degradeerde vorig sei zoen uit de eerste divisie en krijgt het in de herfstcompetitie van de tweede divisie opnieuw niet makkelijk. Met teams als Scyila 2, Disnferats en De Tref fers 2 als tegenstander. Het vlag genschip, dat Roy Visser (naar FVT) en de neven John en Mar co Gerritsen (beiden Alk- maar'71) verloor, bestaat nu uit Ed van den Berg (56), diens zoon Steven (17) en Basim al Hussainy (29). Docos opent de competitie gelijk met een 'kra ker' tegen De Treffers 2 (met Fred van Oostenrijk, en de ge broeders Ron en Rico van Veen). „Gezien de sterkte zal het niet gemakkelijk voor ze worden", aldus Docos-woordvoerder Fer van Veijgen. „Maar als Ed goed fit blijft heb ik er wel vertrouwen in." Het Katwijkse Rijnsoever keert na een jaar weer terug in de der de divisie, waar de Sandtlaanbe- woners na de herindeling uitvlo gen. Het team bestaat uit vijf man. Jeroen Holten, Henk Jan Glasbergen, Hans Klaverweide, Armin Ramic en supersub Mar co Cecchi. Vrouwen De vrouwen van Docos mogen hun borst nat maken in de eer ste divisie, waarin zij zo'n zeven jaar geleden voor het laatst speelden. Vorig seizoen eindig de de club uit Leiden op de tweede plaats. Vanwege de goe de prestaties in de afgelopen twee seizoenen kreeg Docos van de NTTB een plek op het een na hoogste niveau toebedeeld. In eigen huis aan de Hoge Mors- weg opent Docos tegen het uit de eredivisie gedegradeerde Amsterdam'78, met oud Docos- speelster Heieen Hop. Dianne van der Meer en Yu Ling Wu zullen samen met nieuwkomer Sheila Tol (van HTC) hun posi tie verdedigen. Nadia Huizer is vanwege studieverplichtingen (Afrika) zeker zes weken niet van de partij. Pecos begint in de tweede divi sie. Voor Iris Sjaardema. Miran da Karsdorp en Jeanine Huiden zijn er weer kansen voor een ho ge eindnotering. Ie ischeuer - Dennis van Dijk 6- 2-0 i van der Gugten - Ingrid van U Adm 39 I WWrfBoers - Linda Verhoeve 2-6 6-3 6-4 A. Sanders 2-2 DE7, A: Jasmijn van der Bent - Judith Koning H. Boers 2-4 S. v. Putten 2-0 6-3 6-1 L. Verhoeve 2-2 J. vd Bent 2-4 M. Griekspoor 2-0 DE5, B: J. Koning 2-2 M. Meddens 2-4 D. Kortenhoeven 2-0 HE5, A: Menno van der Bor - Tom van Vliet 6-4 L. Guyt 2-2 6-4 A. Kits 2-0 DE7, B: Jeanine van der Sprong - Charlotte L. vd Linden 2-4 Schouten 6-0 3-0 ret. vanwege blessure M.vd Bor 2-2 HE7, A: Rob van der Meer - Sjoerd Huizinga 4- Schouten aan arm T. van Vliet 2-0 6 7-5 6-3 J. vd Sprong 2-4 R. vd Meer 2-4 C. Waal 2-2 HE5, B: S. Huizenga 2-2 C. Schouten 2-0 R. Goudriaan 2-4 M. Kukler 2-0 T Bakker 2-2 DD 50+: Joanne Phoa/lne ten Hage - Wil Koe- J. J3gel 2-0 HE7, B: HE7, z 1 leman/Henny Kok 4-6 6-1 6-2 ma 6-1 6-3 HD 50+: Hans Goudnaan/Henk Star - Ton DE5, A: Jasmijn van Blijswijk - Sharon van S. Strijk 2-4 Koedam/Hans Paasman b-4 6-1 Putten w.o. vanwege ziekte Van Putten N. Sjaardema 2-2 J. van Blijswijk 2-4 D. Kolmus 2-0 Halve finales: 10.30 uur: HD3: Jelle Oosterhoff/Paul Rogge veen - Pieter Visser/Ben Spee. 12.00 uur: DE3: Katja Nossik - Linda Verhoe ve; DD 50+: Karin Teljeur/C. Ketelaar - Mieke van der Steen/Trudy van Boxsel. 13.30 uur: HE5: Leon van der Linden - Thijs Bakker, DE7: Jasmijn van der Bent - Caroline Waal; DD7 35+: A. Ebbing/Annemiek Groot - Caroline Cok-Stort/Nadia Lelieveld. 14.30 uur: HE3: Mark Fleischeuer - Bartel Swart. 15.00 uur: HE3: Guidovan den Broek - Wimpe Thomas; DE3: Heddy Boers - Barbara van der Gugten, HE5: Rutger Goudriaan Menno van de Bor. DE5: Anouk Sanders - Marlot Med- dens. 16.30: DE5: Jasmijn van Blijswijk - Leonie Guyt; DE7: Jeanine van der Sprong - 'Judith Koning; HD3: Mark Fleischeuer/Niels Ravens- bergen - Michael Rusman/Dennis van Dijk; HE7: Nicky Sjaardema - Rob van der Meer 18.00 uur: HE7: Sjoerd Strijk - S|oerd Huizin- ga, H05 35+: Dennis Baans/Alexander de Leng - Erik Walters/Fred Bakker. Zondag, finales 11.00 uur: DESen HE5 11.30 uur: HD 50+ en DD7 35+ 13.00 uur: HE3, DE3, DE7, DD50+ en HD7 35+: Hans Eibers/Bram van Leeuwen - Rob bert Castenmiller/Ton van Zuylen. 14.30 uur: HD5 35+ en DD5 35+: Kitty van der Zon/Monique Rijnders - Ger van den Burg- /Leontine Hins. 15.00 uur: HD3 en HE7. leiden - De Danaïden mag zich na twee overwinningen lijstaan voerder noemen in de derde klasse D. De Leidse korfballers hadden in Den Haag totaal geen moeite met Dubbel Zes: 2-22. Coach Arjen Brand had zijn spe lers opdracht gegeven van hun eigen spel uit te gaan. Dat lever de met name in de eerflè helft succes op, 0-14 ruststand. Hjal- mar Heijman (7), Mark Rietber gen (6), Ed Dubbeldeman (4), Liesbeth Kalthoff (3), Nienke Feenstra en Ame Heijman scho ten de monsterzege bij elkaar. mÏmm Tennisp; ASTERSK v I Ini/M im ÓTMARWIJK partners Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz Sporters

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 29