LEIDEN REGIO 'Vertrek Slomp chique oplossing' y 'We zijn gewoon hartstikke bleu geweest' ibouwing Grote Polder niet nodig' 1 Leiderdorp wil tennissers bij elkaar Boete voor tennisleraar legstgeest jt swingen, de WD den haag/leiderdorp - Een 46- jarige tennisleraar uit Leider dorp die ervan werd beschul digd een Sassenheimse leerlinge in maart vorig jaar te hebben betast en haar erotisch getinte sms-berichtjes te hebben ge stuurd, is door de politietrechter in Den Haag veroordeeld tot een voorwaardelijke boete van dui zend euro. Aanvankelijk had het openbaar ministerie (OM) een veel ernsti gere aanklacht tegen de ver dachte. De 15-jarige leerlinge had aangifte gedaan van mis bruik. De man en het meisje zouden seksuele handelingen hebben verricht. Maar die be schuldigingen kon het OM niet bewijzen. De leraar ontkende dat hij seks met het meisje had gehad. „Het is toch te gek voor woorden dat als een meisje zo iets beweert, iedereen er gelijk van uit gaat dat het dan ook wel gebeurd zal zijn", zo zei de man gisteren bij de politierechter. Officier van justitie Knobbout achtte het seksuele misbruik niet bewezen. Wel achtte hij be wezen dat de man seKRieel ge tinte sms-berichten naar het meisje had gestuurd. Zo zou hij geschreven hebben: 'Hé lekker ding, gaan we straks weer trai nen?' Tijdens de trainingen zou hij het meisje onder haar rokje hebben aangeraakt, maar volgens de ad vocaat van de verdachte, R. Gra nada, was dat schromelijk over dreven. „Mijn cliënt is gewoon een nogal lijfelijke man die zijn leerlingen wel eens aanraakt aldus de raadsman. „Daar zit geen enkele bedoeling achter." De officier van justitie dacht daar anders over en eiste twee honderdveertig uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke celstraf. De rechter besloot slechts een voorwaardelijke boete op te leggen. iEST - In Oegstgeest is "lag 'weinig ge- beleven, vindt be- John Vroom van de jijice afdeling van de ^erwijl daar toch een ioefte aan schijnt te Vandaar dat Vroom ilitieke collega's in ;rking met Hotel at Het Witte Huis lement Swing'n ;t organiseert. iddag 22 september 16.30 tot 19.00 uur Hjtniddagborrel gehou- L de muziek van het Roeland Jacobs ig van het jonge ta- ïlijne van Otterloo. reden Mister Swing iorenbos en de he- Errol Garner, pia- idarts de Wijs, op. igskaartje kost vijf fis verkrijgbaar bij Het en Klaver Fas- winkelcentrum De irt. De opbrengst laandelijks terugke- angborrel gaat naar goed doel. Deze rozen voor Dieren- icel Vogelasiel ;t. De stichting heeft nieuwe vogelkooien rste Swing'n Oegst- q succes is, neemt e Huis de organisatie over. Politiek respecteert beslissing BBL-raadslid door Eric Went vervolg van voorpagina leiderdorp - „Een chique oplos sing." Zo kwalificeert de Leider- dorpse GroenLinks-fractievoorzit- ter C. Honnef het besluit van BBL- raadslid N. Slomp om op te stap pen, omdat ze van steunfraude wordt verdacht. „Haar positie werd steeds moeilijker. Als ze was gebleven, dan had ze het aanzien van haar partij én van de politiek schade berokkend." Ook andere politieke partijen reage ren positief op Slomps besluit. Donderdagavond heeft de BBL- politica de knoop definitief doorgehakt. „Persoonlijk kan ik nog wel met een goed gevoel in de raadzaal zitten, want ik weet dat ik niets verkeerds gedaan heb. Maar ik kan het mijn partij niet aandoen om nog te blij ven", aldus een geëmotioneerde Slomp. „Bovendien ben en blijf ik een gevoelsmens. Ik heb vaak aan een half woord of een enke le blik al genoeg om geraakt te worden." De beslissing is bij BBL-fractie- voorzitter S. Weeda en partij voorzitter A. Muller hard aange komen. „Ik had de hoop dat het anders zou uitpakken. Als partij hebben we het hier knap moei lijk mee", stelt Muller. Beide vinden dat BBL Slomp nu niet in de kou moet laten staan. „Zij heeft de steun van goede vrien den heel hard nodig. En goede vrienden blijven we, wat er ook gebeurt. Ook als in de toekomst blijkt dat het negatief uitpakt", aldus Weeda. Verschillende Leiderdorpse po litieke partijen vinden dat Slomp een verstandig besluit heeft ge nomen. „Ik betreur haar vertrek, maar ik respecteer haar argu menten", aldus WD-fractie- voorzitter H. Langenberg. „Dit komt niet helemaal onver wachts", stelt J. Stevers (CDA). „Hiermee geeft ze aan dat ze zichzelf en de partij niet langer ter discussie wil stellen. Ik ver moed dat de inwoners van Lei derdorp dit wel kunnen waarde ren." Ook Groenlinks-fractievoorzit ter Honnef vindt dat Slomp 'een juiste stap' genomen heeft. „Zo'n verhaal gaat immers niet snel de wereld uit. Dit blijft je achtervolgen. Door aan te blij ven zou ze de partij en de Lei derdorpse politiek onnodig veel schade berokkenen. Ook voor haar persoonlijk is het beter als ze naar de achtergrond ver dwijnt. Ik wens haar verder het allerbeste toe." Honnef geeft toe dat ze 'er best mee gezeten heeft' hoe ze zich moest opstellen richting het raadslid. „Maar wij hebben ons steeds maar voorgehouden dat dit een zaak was tussen Slomp en BBL. Hooguit zou het nog aan het college zijn om daar een paar verstandige woorden aan te wijden. Wij, als politieke par tij, hebben daar in elk geval geen standpunt over ingeno men." Burgemeester Zonnevylle heeft in maart al aangegeven dat hij 'grote moeite' had met de situa tie. „Ik voelde me daar erg onge makkelijk bij." Dat Slomp nu opstapt, respecteert hij.Als col lege hebben wij onlangs een be sluit genomen. Kennelijk is dat voor haar een reden om zich te rug te trekkken. Dat respecteer ik. Maar voorop blijft staan dat ik dit een trieste zaak blijf vin den." Wie Slomp gaat opvolgen in de Leiderdorpse raadzaal is nog niet bekend. Meest voor de hand liggende kandidaat is Joop van der Hoogt. „Maar daar moeten we eerst maar eens met elkaar van gedachten over wis selen. Want dit nieuws is nog zo vers, dat sommige kaderleden nog van niets weten", aldus par tijvoorzitter Muller. ■statenfractie ziet op werkbezoek alternatieven voor Valkenburg en Zoeterwoude Minkhorst voorpagina ntorfRG/REGio - „We hebben vliegkamp NPïg helemaal niet nodig", stelde het ïnlid C. Huigen uit Leiderdorp gis- op de persconferentie in het Val- djj gemeentehuis, die het werkbe- j p|j de WD-politici afsloot. „Zonder rg of de Grote Polder aan te tasten, Hoore het Leidse woningprobleem op- ildus de liberaal, wiens fractie zich tegen het aanwijzen "van het tjjjigkamp als bouwlocatie, maar be- vje£rote Polder nooit alternatieven in IVD graag in Zoeterwoude wilde is een misvatting, zei fractieleider insjot .Alleen het meest kostbare Ten is wat ons betreft Valkenburg. Zobn en Leiden zijn bijna aan elkaar eid. Het vliegkamp is het laatste shuüuur. Dan offerden we liever een ji de Grote Polder op." iet werkbezoek aan Valkenburg en j concludeert de WD dat ook bou- p Grote Polder niet nodig is. Ap- (e kunnen kunnen nu dus twee (vervulling laten gaan. En vandaag hebben we twee gemeenten bezocht. Kun je nagaan wat er elders nog aan ruimte moet zijn." Hoe dan ook eist de WD dat de wo ningbehoefte in de Leidse regio 'nog eens goed wordt doorgerekend'. De WD, oppositiepartij in Provinciale Sta ten, bezocht vrijdag Alkemade en Valken burg. Volgens de liberalen kunnen in Roe- lofarendsveen enkele duizenden huizen ex tra worden gebouwd als twee in de versuk keling geraakte kassengebieden verdwijnen. Het gaat om de Googerpolder en de Natte- polder. „Die twee glasgebieden worden niet echt meer gebruikt", aldus Aptroot, „ze staan te verslonzen. En Alkemade denkt er over ze naar woningbouw te transforme ren." De WD omarmt de plannen, die wet houder C. Uit den Boogaard ter plekke toe lichtte. Valkenburg wil de glastuinbouw weg heb ben uit Duyfrak. Daar passen vervolgens 700 a 800 woningen. De statenfractie van de WD steunt dat voorstel, terwijl Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland de huizenbouw lijken tegen te houden. Daarover bestaat verwarring. Volgens burgemeester J. van der Reijden van Valkenburg hebben GS aange boden om woningbouw toe te staan, mits de gemeente instemt met bebouwing van het vliegkamp. Wethouder H. van der Nagel meldde dat gedeputeerde M. Norder bereid is om woningbouw op Duyfrak in het nieu we streekplan mogelijk te maken. Aptroot: „Dat eerste voorstel klinkt zeer vreemd en dubbel. Het lijkt op chantage. De Staten zijn daar ook niet over geïnformeerd. Dit soort koehandel vinden wij onaanvaardbaar." Andere plekken die de statenfractie op het oog heeft zijn de omgeving van de Chur- chüllaan in Leiden, bijvoorbeeld bovenop de dan te overkluizen N206, het knooppunt van de A4 met de NI 1 en de geplande Rijn Gouwe Lijn, de Rijnoevers tussen Katwijk en Bodegraven en in bollengemeenten als Voorhout, Noordwijkerhout en Hillegom. Volgens een schatting van de Kamer van Koophandel passen langs de Oude Rijn zelfs 5.000 woningen. En passant deelde Aptroot mee dat nu 'echt iets moet gebeuren aan de infrastructuur in de streek'. „Die is een ramp. Alkemade is nauwelijks met het openbaar vervoer te be reiken. Het verbreden van de N206 tussen Leiden en Katwijk is hard nodig. En wil je het echt goed doen met het verkeer in Lei den, dan moet je het verkeer ook om de stad leiden. Wij willen ook extra geld investeren in de Rijn Gouwe Lijn." Van Leeuwen: „Twee parken naast elkaar is niet nodig. Nu is de kans om ons uit elkaar te halen." Archieffoto: Hielco Kuipers Van Leeuwen wil onder geen beding buurman van De Munnik blijven door Janneke Dijke leiderdorp - De twee tennispar ken in Leiderdorp verhuizen sa men naar het zuidoosten van het dorp. Dat blijkt uit het Ste denbouwkundig Plan W4 van de gemeente Leiderdorp, dat deze week verscheen en waaraan vol gens wethouder Molkenboer niet te tornen valt. Dat Leider dorp deze jarenlang bestaande wens nu zwart op wit in het plan zet, bevalt A. van Leeuwen van Tennispark Van Leeuwen allerminst: „Dit aanvaard ik nooit." De tennisparken Van Leeuwen en De Munnik aan de Hoogma- deseweg moeten plaatsmaken voor de bouw van zo'n 90 dure huizen. Het geld dat deze hui zen in het laatje brengen, heeft Leiderdorp nodig voor het ver diept aanleggen van de A4. Vol gens het plan van de gemeente verrijst het nieuwe tennisbanen complex in 2004 op de Kleine Zandput, een terrein in de hoek van de Achthovenerweg en de Does. Uit de tekeningen in het steden bouwkundig plan blijkt dat daar plek is voor 19 tennisbanen en een overdekte tennishal, die wellicht half verdiept wordt aan gelegd. Volgens wethouder Molkenboer is het niet meer dan logisch dat de tennisparken samen verhui zen. „De parken liggen nu naast elkaar. Er is ruimte voor op de Kleine Zandput en ik zou niet weten waar ze anders naar toe moeten." Tennisvereniging De Munnik heeft er geen proble men mee. „We hebben geen last van elkaar. Ieder heeft zijn eigen tokootje", aldus voorzitter E. Grootendorst. Van Leeuwen denkt daar heel anders over. Hij vertrok ruim twintig jaar geleden na een me ningsverschil bij De Munnik en kon op aangrenzende grond voor zichzelf beginnen. Dat heeft hij nooit erg gelukkig ge vonden. „Twee parken naast el kaar is niet nodig. Nu is de kans om ons uit elkaar te halen. Je moet kinderen niet het hele dorp laten doorgaan. Die nieu we locatie is op zich wel goed, maar alleen tennis in het zuiden van het dorp is heel slecht" De exploitant van tennisbanen haalt daarom zijn oude plan te voorschijn, dat eerder door ex- wethouder Kolman werd afge schoten. Volgens Van Leeuwen is er plek voor een tennispark in de Bloemerd. Molkenboer ziet hier niets in. „De Bloemerd is zo'n beetje vol. Je moet ook wat uitbreidingsmogelijkheden hou den voor de bestaande vereni gingen en bovendien is tennis geen groen." Van Leeuwen kon digt aan dat hij desnoods tot aan de rechter gaat om zijn ver plaatsing naar de Kleine Zand- punt tegen te houden. Volgens Molkenboer is het duidelijk wat er in dat geval gebeurt. „Wij stellen hem in de gelegenheid te verplaatsen, maar als hij dat niet wil, dan krijgt hij een vergoe- ding." Voorzitter Grootendorst van De Munnik is minder pessimistisch over de verhuizing. „Het liefst blijven wij zitten, lekker in het dorp", stelt hij voorop. Ook is het lastig dat de vereniging al ja ren in onzekerheid zit, en nu nog een paar jaar moet wachten op de verhuizing. ,A1 die tijd kun je niets ontwikkelen want dat is weggegooid geld." Maar hij maakt van de nood een deugd: het tennispark kan wor den ingericht naar de huidige wensen. Grootendorst ziet mogelijkhe den. Langs de Hoogmadeseweg mag hij slechts vier banen ver lichten, in de Kleine Zandput wil hij dat bij minimaal twaalf ba nen kunnen. Verder wil hij een modernere ondergrond dan gravel, waardoor het buitensei zoen langer door kan gaan. En een clubgebouw dat aan de ene kant uitkijkt in de hal en aan de andere kant op de buitenbanen. „Met een winkel erbij heb je dan iets waar je de komende vijfen twintig jaar mee vooruit kan. Dan praat je in het belang van je leden." Binnenkort stelt het bestuur een programma van eisen op voor wethouder Molkenboer. Die kan nog niet zeggen of alle wensen van De Munnik in vervulling gaan. „Wij zorgen voor een-op eenvervanging. Dat houdt in dat ze erop vooruit gaan, want ze krijgen iets nieuws. Daarnaast hebben de clubs natuurlijk wen sen, en daar houden wij reke ning mee in de randvoorwaar den. Ze moeten ze wel zelf in vullen." Grootendorst wil alleen verhui zen als hij een schonegrondver- klaring krijgt. Volgens Molken boer hoeft hij daar niet bang voor te zijn. „De laatste tijd is er veel meer mogelijk op vervuilde grond." De provincie onder zoekt de grond op dit moment. Leiderdorp gaat uit van het slechtste scenario, wat betekent dat er alleen een tennispark mag komen. „Mochten de resultaten meeval len, dan kiezen we misschien voor meer woningbouw. Het is er nu vrij ruim opgezet, dan komt alles wat dichter op el kaar." Woo <enl Aaneenschakeling van rampspoed in Huize Klimop s. 841 len. rjr Ubert eh. n[ a.m Het scheelde niet Baize Klimop, een particu- 2Mis voor ouderen in had ontruimd moe- j scf' omdat het niet maig genoeg was. Boven- meI|limop af te stevenen r- Ijissement. Onverwacht Q0Sji geïnvesteerd worden >3 jaaRingen en andere aan- in J, Het tij is ten goede !t c- F!laar Mariëlle Bork die 1 jaa: j E?rgvoorziening runt, S opgelucht adem te doe ik pas als echt al- meis 94 vrouw r vr0Jai ogende pand, dat n hP 1953, brengen acht I Lanivende ouderen hun rrioor. Veel meer dan in net A^g- of verzorgingshuis Lmdejzij in een huiselijke ra mi de zolderetage van gew oop wonen Willem en Vonkpk met hun vijf kin- tik vcxM privé-leven vloeit 78 jfh over in dat van de 'N h i.Een gouden formu- Cant^ Mariëlle, die jaren t Berg! zorgmanager in een ny. ié» is geweest. „De be- Ijven langer bij de tijd pieedraaien- in het rit- ïborenhoolgaande kinderen. B.C. ffveel aanspraak en af- S. Vegaan niet kopje onder >pe en te zorgorganisatie. Bij ulad-Ai verschillende plas-, Scijn- en maaltijdzus- rdepaün met het personeel i den ïerkt, vomien we als van den grote familie." Smeujit idealisme, zegt ze, Vasserëlle Bork samen met Mariëlle Bork (links): „Van zorg hebben we wel verstand. Maar van bouwkunde hadden we geen kaas gegeten." Foto: Dick Hogewoning haar man Willem Huize Klimop in oktober 2000 over. Twee mil joen gulden legden ze voor het pand neer. Daarnaast moesten zij hun voorganger een paar ton betalen voor de goodwill die was opgebouwd. „Mijn schoon vader woonde hier. Zodoende hadden we Huize Klimop leren kennen." Het echtpaar had er rekening mee gehouden dat een en ander aangepast moest worden in Huize Klimop. „Zo'n oud huis heeft natuurlijk zijn charmes, maar we waren wel voorbereid op eventuele mankementen. Zo was de keuken afgekeurd door de keuringsdienst van waren en ontbrak een aardlekschakelaar. Als we geweten hadden dat er zoveel gebreken en problemen bestonden, hadden we ons wel tien keer bedacht. We zijn ge woon hartstikke bleu geweest. Verstand van zorg hebben we beiden wel, Willem is arts. Ook kennen we de regels en ver plichtingen die een onderne ming als deze met zich mee brengt. Maar van bouwkunde hebben we geen kaas gegeten." Vrijwel meteen na de overdracht van het huis diende het eerste probleem zich aan. „In de kel der waar de droogmachine stond, rook ik een sterke gas- lucht. Personeelsleden vertelden me dat ze daarover voor mijn tijd al herhaaldelijk hadden ge klaagd. Wat bleek? De droogma chine die op gas liep, was een tijdbom. Een levensgevaarlijke situatie. Dus moesten we stante pede een nieuwe professionele droger aanschaffen." Ook de waterleiding werd ver vangen. „Dat was een eigen keuze. Er zaten hier nog loden pijpen in huis. Bovendien had den wij geen zin in een legionel- la-epidemie dus hebben wij een heel nieuw waterleidingssys teem laten aanleggen. Voldoen we vast aan de wet die er nog moet komen." Langzaam maar zeker over schreden de Borks het budget dat zij voor aanpassingen had den gereserveerd. „Er kwam steeds meer bij. Ook ontdekte ik dat onze voorgangster niet altijd even voorachtig is geweest. Zo trok ik een elektrisch bestuurd bed van de muur en zag ik tot mijn stomme verbazing dat er in plaats van een stekker twee draadjes in het stopcontact sta ken. De bewoner had wel geëlektrocuteerd kunnen wor den. Ik kan nog veel meer voor beelden noemen van misstan den die ik tegenkwam." Het hield niet op. In het kader van de verscherpte brandveilig heidsvoorschriften kwam een medewerker van de gemeente Huize Klimop inspecteren. Eind mei van dit jaar kreeg het echt paar Bork een brief. Binnen acht weken moest Huize Klimop aan de gestelde voorwaarden vol doen, anders zou de gehele bo venverdieping worden ont ruimd. „Ik moest wel", verklaart burgemeester Timmers. „Bij brand zou een levensbedreigen de situatie ontstaan." Bork- „We schrokken ons de blaren. Ook van de dwangsom die ons werd opgelegd: 15.000 euro per week." Rookmelders, alarmsysteem, brandwerende materialen, brandvertragende muren, blus- materiaal; het kostte niet alleen tijd maar ook geld om de boel op orde te brengen. Omdat het burgemeester Timmers duide lijk werd dat de Borks veel te genslagen hadden gehad en ei genlijk een kat in de zak hadden gekocht, heeft zij hen wat extra tijd gegeven om Huize Klimop brandveilig te krijgen. Met de bank werden de financiën gere- geld. Mariëlle Bork is woedend ge weest op de koepelorganisatie waarbij Huize Klimop al jaren is aangesloten. Ze kon niet begrij pen dat de Nevep, Nederlandse Vereniging van Particuliere woon- en/of zorgvoorzieningen, de misstanden en tekortkomin gen niet heeft gesignaleerd. „Maar als je kritiek hebt, moet je ook je nek durven uitsteken. Ik ben daarom tot het bestuur van de Nevep toegetreden. Om te zorgen dat alle aangesloten voorzieningen in de toekomst daadwerkelijk aan de gestelde kwaliteitseisen voldoen. Vijf dagen achtereen is vergeefs geprobeerd de voorgangster van de Borks te spreken te krijgen om haar kant van het verhaal te ho ren. Ze was niet bereikbaar voor commentaar.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17