LEIDEN REGIO ie School Poelgeest zet kinderopvang eruit tf 5Zolang er genoeg te doen is, blijf ik' 93 A Woonwagens naar zesde speelveld RCL R5 Kb is triester e hele dag lenzitten' Stichting Uriah laat zich niet in een hokje stoppen 'Wij zijn gewoon getild' ;'b= len op je zondag vrijdag 13 september 2002 Haro Hielkema, er en verwoed wan- ft op de autovrije september een rond- oet door zijn dorp, organiseert de wan- ^at de gemeente de ondag niet promoot. Jwandeling zal vol- %jinks blijken dat de er bekaaid vanaf Hiderdorp. Deelne- telen tussen 14.00 in de Oudheidka- iuw Kameleon aan me.» DU "erk, nt' de ntlopi etcursus lerdorp an 1 makt Iwan 'rp Wl In de bibliotheek beginnen bin- er cursussen inter- ten zijn 5 euro voor le bibliotheek en oor niet-leden. Meer bij de bibliotheek Gordijnsingel 3, tel. eerd 3p 0! tnagi n bi de ort dc ziji .000 ooit houi htefl 1 la ïlijkl r mij If, m ten De Voetbalclub krijgt kunstgrasveld als compensatie door Eric Went leiderdorp - Het woonwagen- kampje aan de Leiderdorpse Persant Snoepweg gaat op transport naar het zesde speel veld van RCL. Verhuizing van de acht woonwagens is nodig van wege de verbreding van de A4 en de aanleg van de 'nieuwe' Persant Snoepweg. Voor het in geleverde voetbalveld krijgt de Leiderdorpse voetbalvereniging RCL een kunstgrasveld terug van de gemeente. Verscholen achter wuivende po pulieren, ligt al sinds 1978 het Leiderdorpse woonwagenkamp je. Het sfeervolle terrein biedt plaats aan acht gezinnen, met in totaal 21 personen. De woonwa gens moeten daar weg, want volgend jaar beginnen de voor bereidingen voor de reconstruc tie van het verkeersknooppunt Hoogmade. Plan is om aan de westzijde van de A4 de Persant Snoepweg om te leggen, en de op- en afritten naar de A4 op twee aparte kruisingen uit te voeren. Twee jaar lang was on duidelijk waar de woonwagens in dat geval naartoe zouden gaan, maar dat probleem lijkt nu opgelost. Wethouder Mol- kenboer vindt zelfs dat hij met deze oplossing meerdere vliegen in een klap slaat. „Het zesde veld van RCL zou namelijk toch al aangetast worden vanwege die reconstructie. En voor de bewoners van het kampje heb ben we met veld zes een goed alternatief gevonden. Daar komt nog bij dat Leider dorp gedeeltelijk tegemoet komt aan een grote wens van RCL. De voetbalvereniging is met de ge meente in onderhandeling over twee kunstgrasvelden om de druk op de accommodatie te verlichten. In ruil daarvoor heeft de club zich al eens bereid ver klaard om de velden vijf en zes af te stoten. Maar een tweede kunstgrasveld zit er voorlopig nog niet in. „Als RCL dat wil dan zal de club, net als Alecto des tijds, fors in de buidel moeten tasten. Want twee van dergelijke velden, dat kan Bruin niet trek ken", aldus Molkenboer. M. van Esch, bewoner van het woonwagenkampje aan de Pers ant Snoepweg is opgelucht dat veld zes beschikbaar komt, en niet het vijfde, zoals ze in de wandelgangen gehoord had. „Dan zouden we namelijk ge mangeld worden tussen het hoofdveld en de Persant Snoep weg, en daar pas ik voor." Met veld zes kan ze goed leven. „Mits we dicht tegen het water kunnen staan, en geen centime ter minder ruimte krijgen dan we nu hebben." RCL-voorzitter R. Pret wil nog niet op de plannen van de ge meente reageren. „Wij zijn offi cieel nog niet ingelicht, dus ik wacht eerst de uitnodiging van de gemeente af." Toch vraagt hij zich op voorhand af wat Mol kenboer bedoelt als hij stelt dat RCL fors moet meebetalen aan een tweede kunstgrasveld. „Want wat moeten wij als ver eniging met een 'eigen' kunstg rasveld. Nu zijn alle velden ei gendom van de gemeente. De vraag is dan wie er straks verant woordelijk is voor het onder houd en dat soort zaken." Bo vendien vindt hij dat de vergelij king met Alecto - die destijds meebetaalde - mank gaat „Wij worden gedwongen om een veld op te geven, en Alecto wilde gewoon uitbreiden." oegstgeest - Stichting Uriah is niet in een hokje te stoppen. De organisatie is onlangs in Oegst- geest opgericht en bemoeit zich, zegt bestuurslid E. Wieffering, overal mee. „We bieden jeugd hulpverlening en activiteiten waarmee we het geestelijke en lichamelijke welzijn van mensen willen verbeteren. Iedereen is welkom, jong en oud, dik en dun, katholiek en moslim." Za terdag presenteert Stichting Uri ah zich op de braderie in win kelcentrum Lange Voort Vanaf vandaag tot en met zon dag is Uriah in het multifunctio neel gebouw aan het Boer- haaveplein ook betrokken bij een LAN-party (Local Area Net work). Wieffering; „Daar ont moeten jongeren en volwasse nen elkaar om computerspellen te spelen en ervaringen te delen. Mensen die graag computeren doen dat vaak in hun achterka mertje. Tijdens de LAN-Party maken ze sociale contacten." Een andere activiteit is Live Acti ve Role Playing (LARP), waarbij deelnemers een grote variant van levend stratego spelen. „Tij dens dit spel leer je verschillen de karakters kennen", aldus Wieffering. Op 19 en 20 oktober staat LARP in het teken van Lord of the Rings en gaan de deelne mers op zoek naar de verloren ring. Uriah betekent 'licht brengen' of 'verlichten'. De stichting maakt dit onder meer praktisch door de Coalitie voor de Vrede te steunen. Meer informatie op http:://uriah.ontwikkelt.com of tel. 06-18235295. Hartenberg Binnenzitten, naar ;ding op de hoek lo- ir"ak!er binnenzitten. Zo van de 42 bewoners van den Bergh Leef- ap in nieuwbouw- >est er tegenwoordig 16) gaat graag naar maar dat kan al een meer. bus waarin de licha- verstandelijk gehan- jrden vervoerd, roest Aan de zijkant zit t. Stukken bruin me- 1 ^Jzo op de grond. Een lü is te duur. C. De Wit van Stich- atie Gehandicapten ™£jj(SRGP) hoopt met sponsoring genoeg te schrapen om een te kopen. De SRGP JO opgericht, omdat capten weinig meer dan de daghe li Deken. „In 2001 heb- e oude bus gekocht ren we toen erg blij nu tien jaar oud en a ^e,Vgen worden. Een ïn. compleet met rol- andere aanpassin- erb°!iaar liefst 55.000 eu- kunnen de bewo- 1 iphoesten. Ze krijgen 1 latjtimuitkering en beta- Vee aan benzine en 1 van de bus." landicapten nergens .tanen, noemt De Wit „Voor ons is het zo k0% je 's avonds even n iets leuks te onder- ar voor deze mensen De speciale rolstoelbus van de lichamelijk- en geestelijk gehandicapten in Poelgeest roest weg. Voorzitter C. De Wit (links) van Stichting Re creatie Gehandicapten Poelgeest is hard op zoek naar sponsors. Foto: Dick Hogewoning is dat niet zo vanzelfsprekend. Als ze weten dat ze op stap gaan, leven ze daar helemaal naar toe. Ook voor hen is het belangrijk dat ze een terrasje kunnen pakken of een baantje in het zwembad kunnen trek ken. Een beetje gezin heeft te genwoordig twee auto's. Een busje voor 42 bewoners lijkt me dus geen overbodige luxe. Niks is triester dan dat ze de hele dag binnen moeten blijven. Mijn zoon Walter, bijvoorbeeld, ver wondt zichzelf uit verveling." De bus moet er komen. De Wit: Als ouders kunnen we ook niet dagelijks heen en weer rijden. Onze kinderen wonen tenslotte zelfstandig. Daarbij komt nog dat sommigen geen ouders meer hebben." De SRGP heeft verscheidene fondsen aangeschreven voor fi nanciële steun. Inmiddels is 30.000 euro toegezegd. „Dat is meer dan de helft, maar we zijn er nog niet. Omdat onze stich ting nog niet zo lang bestaat, zijn de fondsen voorzichtig met het verlenen van subsidie." Ook de gemeente Oegstgeest is aangeschreven. Verder hoopt De Wit nog particulieren en be drijven te vinden die een steen tje willen bijdragen. „Deze hulp vraag is echt uit nood geboren. Zolang we geen nieuw busje hebben, blijven de bewoners aan huis gekluisterd." door Nancy Ubert oegstgeest - Na twee jaar experi menteren mag de Stichting Bui tenschoolse Opvang Oegstgeest (SBO) niet meer meedoen aan de 'brede school' in Poelgeest. De stuurgroep van het project heeft besloten niet langer met twee kinderopvangorganisatie te wil len werken. De Stichting Kinder opvang Oegstgeest (SKO) mag blijven. Voorzitter A. Korevaar van de SBO is diep gegriefd. „Wij zijn gewoon getild." In basisschool 'De Vogels' wordt niet alleen onderwijs gegeven. Na schooltijd kunnen de leerlin gen blijven; voor opvang wordt gezorgd. Bovendien worden tal van activiteiten georganiseerd. Ook kinderen die niet naar de opvang gaan, kunnen meedoen aan bijvoorbeeld muziekles of gymnastiek. „Vanaf het begin van dit project hadden wij de meeste kinderen in de opvang", vertelt Korevaar. „Kennelijk was dat een doom in het oog van onze collega-instel ling. In 2001 kregen we een brief van het bestuur van de SKO waarin een toekomstscenario werd geschetst. Het kwam er ei genlijk op neer, dat de SKO haar voormalige monopoliepositie wilde herstellen. Want de SKO kreeg de buitenschoolse opvang in Poelgeest niet goed van de grond en wij draaiden uitste kend." Dat twee verschillende organi saties de kinderopvang verzorg den is volgens directeur M. Steenland van de SKO 'lastig" geweest. „Er ontstonden con flicten op de werkvloer. Wij heb ben andere inzichten, een ande re visie, een andere aanpak." Korevaar: „We hebben anders nog nooit klachten van ouders gehad. En de kinderen die we opvangen hebben het prima naar hun zin." De SKO heeft een paar maan den geleden aangegeven, dat zij het niet langer ziet zitten om sa men met de SBO aan het brede- schoolproject te werken. „Ge woonlijk trek je je dan terug", vindt Korevaar. „Maar wat ge beurt er in Oegstgeest? Men be sluit de opvang te gunnen aan de partij die geen zin meer heeft in samenwerken." De kinderen en ouders van de brede school hebben al die tijd niets gemerkt van de onrust achter de schermen. „Maar nu is toch een merkwaardige situa tie ontstaan", meent Korevaar. „We zitten nog in de school, vangen nog steeds de meeste kinderen op, maar doen officieel niet meer mee aan het project Overigens gaat dat niet ten koste van de kinderen, want die mo gen nog steeds meedoen aan de activiteiten. De vraag is echter hoe lang we zo kunnen blijven doorgaan. Ouders van nieuwe kinderen worden door de school wel geattendeerd op het bestaan van de SKO, maar niet op onze activiteiten. Langzaam maar zeker worden we in ons voortbestaan bedreigd." „Wij leggen de SBO geen stro breed in de weg", reageert wet houder Steens. „Het staat de or ganisatie vrij om de buiten schoolse opvang voort te zetten. Het enige waaraan zij niet meer kan meedoen is het brede- schoolproject. Het is onwerk baar gebleken om met twee op- vangorganisaties zaken te doen." Volgens Steens heeft een meer derheid van de stuurgroep (met daarin afgevaardigden van de school, de twee tónderopvang- stichtingen en de gemeente) voor de SKO gekozen vanwege de bestuurskracht van die orga nisatie. De SKO is groter dan de SBO. „We hadden al veel verder willen zijn met de brede school. We fungeren notabene als pilot- project van de provincie. We zijn nog niet verder gekomen dan opvang en activiteiten. Ter wijl tal van andere zaken nog van de grond moeten komen. Pedagogische ondersteuning, opvoedingsondersteuning, pre ventieve medische zorg Dat is allemaal blijven liggen door alle perikelen op de werkvloer. Aan het eind van dit schooljaar moet de SBO uit De Vogels ver trekken. Zicht op een nieuw on derkomen is er nog niet. „Maar we laten die kinderen heus niet op straat staan", belooft Steens. ist in actie voor het goede doel - Het is de bedoeling dat heel Oegstgeest zich gaat inzet- it nieuwe goede doel dat de gemeente heeft geadopteerd: eza. Fortaleza is een stad in het noordoosten van Brazilië, leisjes kampen hier met armoede en prostitutie. Gericht terwijs biedt hen de kans hieraan te ontsnappen. Oegst- arvoor geld inzamelen. Morgen, op de najaarsmarkt aan lort, wordt het startschot voor de actie gegeven. Directeur Marja van der Valk enthousiast begonnen bij verzorgingshuizen Zorgnet (advertentie) dei ;unnen niet langer bescheiden blijven. hem al gezien? De geheel nieuwe Saab 9-3 Sport Sedan, ortieve auto staat vanaf 14 september meer "voor", dan "in" owroom. Klaar voor een uitvoerige proefrit.Want de nieuwe I Sport Sedan is een auto die zich echt helemaal waarmaakt Ie proefrit. Dan merkt u wat het nieuwe chassis en de nieuwe e benzine- en dieselturbomotoren betekenen voor het begrip r. Als u een proefrit wilt maken, kunt u het beste even reser- rilt u hem eerst thuis bekijken? U bent van harte welkom op ib.nl. De Saab 9-3 Sport Sedan is leverbaar vanaf 29.900,-. |s vanaf 649,- per maand (48 mnd./20.000 km/jr.). COj- 199-231 g/km; verbruik 8.3-9-5 L/100 km. Sport Sedan al belbedrijf Fase-Exclusief B.V., Curieweg 13 (Autoboulevard), teut»A'P^en Rijn, telefoon 0172-492444. door Ma riet a Kroft zoeterwoude/rijnwoude - De sloop en nieuwbouw van Huize Driehof in Hazerswoude-Dorp, de verbouwing van Rhyndael in Kou dekerk aan den Rijn en over enige jaren wellicht een verbouwing van de flatwoningen bij Huize Emmaus in Zoeterwoude. Er staat heel wat te gebeuren voor Marja van der Valk, de onlangs aange treden directeur van de drie on der de Stichting Zorgnet vallende verzorgingshuizen. En daar is ze blij mee. „Zolang er genoeg te doen is, blijf ik." De 46-jarige Haagse volgde per 1 mei Martin de Jong op die met de vut ging. Een maand eerder kwam Van der Valk al in dienst, zodat De Jong haar kon inwer ken. Voor die tijd was ze zeven jaar directeur van verpleeghuis Vrederust-west in Den Haag, een huis met 145 bewoners. „In die organisatie werkte ik al 22 jaar", legt ze in haar kantoor in Huize Emmaus haar overstap uit. „Er waren wel eens momen ten dat ik dacht: ik moet eens verderop gaan kijken. Ik had de leeftijd waarop ik dat nog mak kelijk kon doen. Toen er een re organisatie kwam, was dat hét moment om elders te sollicite ren. Na een reorganisatie blijf je immers toch gauw weer een paar jaar zitten." Haar voorganger De Jong stelde haar voor in de drie zorgcentra in Zoeterwoude en Rijnwoude. Ze maakte kennis met de bijna 200 bewoners, de cliëntenraden en de 224 medewerkers. Spijt van de overstap heeft ze nog gefri moment gehad. „Ik tref Directeur Marja van der Valk van de drie zorgcentra Huize Emmaus, Huize Driehof en Rhyndael: „Er1 is zoveel in beweging. We kunnen niet al les tegelijk." Foto: Dick Hogewoning hier hele leuke, enthousiaste en gemotiveerde mensen aan. En er is voldoende werk." Vooral bij Huize Driehof in Ha zerswoude-Dorp staat veel te gebeuren. Het 72 bewoners tel lende huis voldoet niet meer aan, de eisen van deze tijd. Het gebouw wordt gesloopt om plaats te maken voor nieuw bouw. Van der Valk hoopt dat het nieuwe huis met dertig plaatsen voor mensen met een zorgindicatie en dertig met een verpleegindicatie er voor 2006 stant. Verder kunnen 42 mensen in het dorp die nog zelfstandig wonen, aanspraak maken op de zorg van Huize Driehof. Ook het Koudekerkse huis Rhyndael (65 inwoners) wacht binnen enkele jaren een verbou wing. De aanvraag daarvoor gaat,binnenkort naar het minis terie van volksgezondheid, wel zijn en sport. „We willen daar twintig plaatsen voor mensen met een verpleeghuisindicatie inrichten", legt Van der Valk uit. „Dat betekent dat een bed over al in het huis moet kunnen ko- mes. De liften en de huiskamers moeten daarom groter worden. Aan de kamers zelf hoeft niets te gebeuren. De verbouwing valt dus erg mee." Enthousiast vertelt ze ook over de samenwerking die er is met de Rijnwoudse woningbouwver eniging Habeko. Die wil de achttien huizen in Nieuw Poel geest naast Rhyndael vervangen door 42 aanleunwoningen. Het is de bedoeling dat Rhyndael de zorg levert. „We gaan er een leuk zorgcentrum van maken." En dan Huize Emmaus. Ook voor dit huis had voormalig di recteur De Jong volop verbou wingsplannen. Groot was zijn teleurstelling dan ook toen de Stichting Zorgnet het miljoe nenproject vlak voor zijn vertrek op de lange baan schoof. Van al le onderdelen van het megaplan was de verbouwing van de twin tig te kleine fiatwoningen het meest noodzakelijk, maar ook die ging voorlopig niet door. Hij noemde de flat 'het zorgenkind je'. Van der Valk is het met hem eens. „We zullen toch jannen moeten maken voor de flat en voor de voormalige zustervvo- ningen. Er is echter zoveel in be weging. We kunnen niet alles te gelijk. Als Driehof eenmaal op de rails is gezet, kijken we wat we met de flatwoningen kunnen doen." Niet alleen hebben de verbou- wings- en nieuwbouwplannen de aandacht van de nieuwe di recteur. Ze houdt zich ook bezig met samenwerking tussen de drie organisaties. De Stichting Zorgnet bestaat immers nog niet zo lang. In 1992 fuseerde Em maus met Rhyndael en zes jaar later kwam ook Huize Driehof erbij. Voor de nieuwe directeur staat vast: „We kunnen nog veel meer gebruik maken van eikaars deskundigheid."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13