Lurling is bang voor De Kuip Bartel Swart is nog niet afgeschreven unicum SPORT Nossik in halve finale R9 Trentin verrast iedereen in Sierra Nevada LD TENNIS CIRCUIT 2002 MASTERS *>PORTERS i Pastes donderdag 12 SEPTEMBER 2002 10MMAJ) 6 W mF joreno. Foto: Reuters J'eri i De Ecuadoraanse ;hter die tijdens het wereldkampioen- ietbal in opspraak zijn dubieuze be- i de wedstrijd Zuid- is nu de gebeten eigen land. Byron Mo- is voor 20 wedstrijden nadat hij een compe- twaalf minuten lang doorgaan in blessure- lies in die fase boog de ide ploeg een achter in een voorsprong, dsrechter bekende dat t heeft laten doorspe- iloeg Barcelona 90 minuten met 3-2 •n Liga of Quita. Na spe&inuten blessuretijd t voa ga met4"3 voor- De na" iei foetbalbond onderzoekt ogelijk is Moreno te - FC Barcelona heeft eerste ronde van het bekertoernooi gebla- )e ploeg van Louis van een tweede keus liet n, verloor gisteren met ovelda, dat uitkomt in e divisie B. Bij Barcelo- en Reiziger en De Boer lis. Kluivert en Cocu 1st. assis - to >s roept een maar ïiiS 1 te hulp Karei Aalbers is door os benaderd om te in- n KV Mechelen. Dat lederlandse trainer tegenover pers. De Mos werd and ontslagen als de Belgische club. ar wil zijn ontslag dische weg ongedaan en. De Mos wil de fi- lodlijdende club imen en is druk [et het verzamelen inde financiers. Zo lerlander ook Karei iderd. Aalbers was [i 2000 voorzitter van moest hij van de hoofdsponsor [veld ruimen wegens 11e problemen van de club. Jerburgh audi-Arabië - In het spoor van Jner Gerard van der ■took Jan Nederburgh di-Arabië. De huidige iner van AZ zal, als indelingen positief [,per 1 oktober Alk- |r het nationaal voet- n Saudi-Arabie ver jaar alle waarschijnlijk st Nederburgh een tor 3,5 jaar, tot en K van 2006. Neder- [bij AZ bezig aan zijn seizoen. De keepers- jeeft AZ gevraagd zijn fee ontbinden. De club p positief tegenover. |>n Wanderers Ralt stunt - Het blijft behel- [de sterrenformatie van pter United. Trainer on zag zijn team [op Old Trafford verlie- Tolton Wanderers. De is konden hun ogen Jt geloven toen Kevin fen kwartier voor tijd torgde. Dit werd de jd. Vorig jaar haalde Ét kunststukje ook uit. li Nistelrooy claimde, :hot tegen de onder- 6 de lat, een treffer, leg van de scheidsrech- gelijk. (-toppers dta ernooi rekke Het toernooi om de de ft arts Trophy werd giste- enkele favoriete spelers Martin Adams, als twee geplaatst, ging onderuit tegen zijn p oot Steve Coote, die |fj 31 terecht met 3-2 won. ti Ikey, die in de eerste UG g zoveel indruk gehad in de thriller tegen HAN /lardle, verloor met 3-1 y 'the Viking' Fordham. 'd van Barneveld, de n wpderlander die nog in finnen) toernooi zit> komt Drdnd om acht uur in actie Engelsman Wayne Jo- Ago Feyenoorder faalt in thuisduels door Wietse Dijkstra Rotterdam - Slechts één keer eerder werd Anthony Lurling in zijn profloopbaan vroegtijdig naar de kant gehaald. Als speler van Heerenveen had hij in de rust van een duel met PSV een grote mond tegen trainer Foppe de Haan. Hij kon meteen gaan dou chen. Een pijnlijke aftocht zoals afgelopen dinsdag tegen Excelsi or was echter nieuw voor de Fey enoorder. Trainer Bert van Mar wijk haalde zijn aankoop tijdens de Rotterdamse derby al in de 38ste minuut van het veld. „Ik heb me nog nooit zo beroerd ge voeld", aldus Lurling, die niet eens vreemd opkeek toen het bordje met nummer 10 de lucht inging. „Dit was de meest verve lende wedstrijd uit mij carrière." Tussen Feyenoord en Lurling wil het nog niet zo vlotten. Als enige echte aankoop deze zo mer kreeg de van Heerenveen overgenomen aanvaller een pro minent nummer toebedeeld. De druk was dan ook meteen groot. En Lurling lijkt er voorlopig on der te bezwijken. Vooral in de eigen Kuip, waar het Legioen hem aanvankelijk zelfs uitfloot, lukt het hem maar niet om zijn normale niveau te halen. „Ik weet dat ik 'iets extra's heb mee genomen naar Rotterdam", zegt hij over zijn moeizame band met de Feyenoord-aanhang. „Maar ik had zoveel zelfvertrou wen dat ik daar eigenlijk geen moment over heb nagedacht." Dat zelfvertrouwen heeft hij nog steeds, zegt hij. „Maar het heeft dinsdag wel een deukje opgelo pen. Wat ik tegen Excelsior had, heb ik nog nooit meegemaakt. Moeilijk om uit te leggen. Tij dens de warming up voelde ik me goed, maar toen de wed strijd begon, veranderde dat. In de tiende minuut kopte ik een bal tegen de hand van een te genstander waardoor we een penalty kregen. Dat was het eni ge dat ik goed heb gedaan. Ik heb geloof ik zes ballen gehad en ik heb ze alle zes verspeeld." Zijn ongelukkig actie die de 2-1 van Excelsior inleidde was voor Van Marwijk de aanleiding om hem al vroeg te wisselen. Of be ter, 'uit zijn lijden te verlossen', zoals de Feyenoord-trainer het omschreef. „Ik probeerde een bal binnen te houden, waarna Excelsior ermee vandoor ging en kon scoren. De 2-1 was een opeenstapeling van fouten, maar het begon bij mij. Nor maal trek je je daar niets van aan, maar als je toch al niet in de wedstrijd zit." Lurling voelde de bui al hangen toen hij de Chileen Sebastian Pardo zag warmlopen. „Het was niet zo moeilijk te bedenken dat hij er voor mij in zou komen. Ik hoop te dat ik de rust nog zou halen, maar vond het niet eens erg dat ik al na 37 minuten werd gewis seld. Dat was op dat moment beter voor de ploeg. Ik kon geen bal meer vasthouden." De gang van het strafschopge bied naar de dug out, beschrijft hij als de 'moeilijkste en een zaamste moment' uit zijn carri- Anthony Lurling (rechts) in duel met Luis Figo van Real Madrid. „Tegen Fenerbahce (uit) en Real Madrid ging het hartstikke goed en kreeg ik complimenten." Foto: EPA ère. Na de wedstrijd ging hij meteen naar huis. „Het gekke is dat het er vooral in thuiswed strijden niet uitkomt. Tegen Fe nerbahce (uit) en Real Madrid ging het hartstikke goed en kreeg ik complimenten. Ik had ook veel zin om in de Kuip te gen Excelsior te spelen. Daar had ik tien dagen naar uitgeke ken. Ik wil zó graag. Maar een maal op het veld ben ik bang om fouten te maken en maak ik verkeerde keuzen." Voer voor psychologen. Lurling weel niet goed wat hij ermee aan moet. „Ik heb dit nog nooit meege maakt Ik weet ook niet hoe je hier uitkomt." In het weekblad Nieuwe Revu lieten zijn ouders onlangs in een openhartige bui weten dat hun zoon last heeft van faalangst. Anthony zou het bovendien niet goed naar zijn zin hebben in Rotterdam, zo meenden pa en ma. „Onzin", zegt de speler. „Dat interview vond ik helemaal niks. Ik dacht met mijn stomme hoofd dat mijn ouders iets zou worden gevraagd over mijn jeugd of zo. Bleek later dat ze twee uur zijn geïnterviewd. Nee, ik neem hen niets kwalijk, want ze hebben daar geen ervaring mee. Mijn ouders mogen zeg gen wat ze denken. Maar dat ik faalangst heb klopt niet. Anders durf je tegen Real en Fenerbahe niet met een spuit te spelen. En ik zou nooit in Rotterdam gaan wonen als ik het er niet naar mijn zin had. Kennelijk was dat hun gevoel." Maar hoe verklaart hij dan dat hij af en toe bang is om fouten te maken? „Ik kan me voorstel len dat mensen denken ik faal angst heb als ik dat zeg. Maar ik durf wel te spelen in de Kuip. Dat is het niet. Op de een of an der manier houdt iets me echter tegen als ik in ons eigen stadion speel." Hij sprak er gisteren over met Van Marwijk. Ook de Feyen oord-trainer snapt er niets van dat de prestaties van Lurling achterblijven bij de verwachtin gen. Of hij zaterdag in de uit wedstrijd tegen Twente een nieuwe kans krijgt, is de vraag. Lurling: „De keuze is aan u, heb ik tegen de trainer gezegd. Als ik zaterdag niet speel, weet ik wat me te doen staat. Dan moet ik op de training keihard knokken voor een nieuwe kans. Ik wil me zó graag bewijzen. Eén voor deel, slechter dan tegen Excelsi or kan ik niet spelen. Misschien is de druk er nu wel af. En stel dat ik straks tegen Juventus de winnende goal scoor, dan is ie dereen dit weer vergeten. Daar hou ik me nu maar aan vast." sierra nevada/anp - Wie de kenners en gokkers ook getipt mogen hebben voor de zege in de vijfde etappe van de Ronde van Spanje, vast niet Guido Trentin. Toch kwam de Italiaan gisteren na een rit over bijna tweehonderd kilometer van El Egido naar Alto de Sierra Neva da als eerste over de streep, die was getrokken op 2510 meter hoogte. Trentin was alle hoger aangeschreven klimmers de baas. Drie kilometer voor de top be antwoordde de 27-jarige Itali aan, die de dag van zijn leven had, de beslissende demarrage van initiatiefnemer Felix Garcia. Casas met speels gemak. In de lange sprint om de dagprijs was. de renner uit de Cofidis-ploeg ook te sterk voor zijn Spaanse vluchtmakker. Die gaf acht se conden toe. „Dit is de belang rijkste overwinning van mijn carrière", zei de overgelukkige Trentin. Joseba Beloki, de drager van de gouden trui, probeerde zijn tri cot met de moed der wanhoop te verdedigen. De kopman van Once, die pas een kilometer voor de finish in de aanval durf de te gaan, kwam kracht te kort Het verdriet daarover was draaglijk voor de Spaanse prof- ploeg. Miguel Zarrabeitia had wel de inhoud voor een (iets te) late aanval op de koplopers. Hij finishte in gezelschap van Hai- mar Zubeldia als vierde op tien seconden en nam de leiderstrui over van ploeggenoot Beloki. Deze kreeg in de slotfase harde klappen en finishte als zestiende op 1.38. In het algemeen klassement heeft Zarrabeitia zestien tellen voorsprong op Trentin en ruim een halve minuut op de Duitser Jörg Jaksche. Oscar Sevilla, de favoriet van Kelme, is op 0.52 vijfde. De held van vorig jaar (tweede) deed gisteren van alle kanshebbers op de eindzege de beste zaken. Paolo Savoldelli verscheen niet meer aan de start. Roberto Lai- seka viel uit na een valpartij en Bram Tankink, die maandag te gen de straat smakte, gaf op. Tennisleraar Unicum plaatst zich voor halve finale Masters door Gertjan van Geen leiden - Precies tien jaar geleden bereikte Bartel Swart bijna uit het niets de finale van B-Mas- ters. De Hillegommer was de re velatie in zijn eerste jaar op het hoogste niveau. Tien jaar later kan hij dat kunststukje herha len. Wederom bijna uit het niets. Swart is nog niet afge schreven. Er is een hoop gebeurd met Bar tel Swart in de laatste tien jaar, maar zijn stijl is niet veranderd. Nog altijd is hij de slimme ten nisser op de baan tussen de krachtpatsers. Gisteravond moest Tjeerd Star eraan gelo ven. De speler van Zee Duin verkeek zich op de veerkracht en de tennisintelligentie van SwarL Eerst bracht hij een 5-3 voorsprong in de eerste set niet tot een goed einde en later een 5-2 voorsprong in de tiebreak. Swart profiteerde optimaal en wees de leeggespeelde Star in de tweede set richting beklaagden bankje: 6-1. Het was niet zo maar een over winning voor de tennisleraar van Unicum, die sinds ruim een jaar in Leiden woont. Zijn naam klonk vreemd in het rijtje Mas- ters-deelnemers. Zo veel had Swart immers niet van zich la- Bartel Swart: „Ik merkte dat ik het wedstrijdtennis echt gemist had. Daarbij is het zonde. Ik ben 28 jaar en zo veel jaren heb ik niet meer te gaan." Foto: Taco van der Eb MASTERS VANDAAG 17.30 uur DD7 35+: W Gulickx/M. Boon - F. Proost.M. Doets. 18.00 uur HE3, A: Wimpe Thomas - Dennis van Dijk; DE5, A: Sharon van Putten - Anouk San ders. 18.30 uur DE7, B: Charlotte Schouten - Caroline Waal. 19.30 uur DE3, B: Linda Verhoeve - M. Griekspoor, HE5, A: Menno van der Bor - Leon van der Linden; HE7, B: Sjoerd Strijk - Dennis Kolmus; DD5 35+: K. Van der Zon/M. Rijnders - H. Bakker/A, Oudshoorn 21.00 uur HE5, B: Thijs Bakker - Rutger Goudriaan. ten horen in de laatste acht jaar. „Na mijn eerste jaar werd ik het jaar erop steeds geplaatst in toernooien. Daardoor haalde ik steeds wel de kwart- of halve fi nale. Maar tijdens de Masters verloor ik in de poule drie partij en. Daarna ging het steeds in een vroeg stadium mis. Omdat ik ook ging lesgeven had ik niet veel tijd meer om te tennissen", zo verklaart hij zijn lange afwe zigheid. Het was een stap terug voor Swart, die als jeugdtennisser van Hillegom een fraaie toekomst in het verschiet had en op zijn 18de via de Mastersfinale had bewezen de stap naar de top van het district te hebben ge maakt. Zijn pogingen om de A- lijst te bereiken strandden voor tijdig. Door het land reizen om kwalificaties te spelen, beviel geenszins. De maatschappelijke toekomst als tennisleraar preva leerde terecht. Inmiddels heeft hij bij Unicum zijn vaste stek gevonden. Swart ressorteert onder hoofdtrainer Henk Janssen en heeft de jeugd- selectie onder zijn hoede. „Het bevalt me best, maar misschien wil ik in de toekomst wel zelf eindverantwoordelijke zijn en volledige zeggenschap. Ik heb mijn ambities op dat vlak nog niet bepaald." De drang om zelf tot prestaties te komen is er altijd geweest, maar werd sterker gevoed door het vorige toemooienseizoen. In de twee toernooien die hij speelde bewees een finaleplaats in Nieuw-Vennep dat hij nog steeds mee kon met de dis trictstop. „Ik dacht dus dat ik met het spelen van meer toer nooien wel weer de Masters zou kunnen halen. Al valt het niet mee als je vier avonden per week tot elf uur 's avonds les geeft." Een aanpassing in zijn schema plus het feit dat zijn huidige vriendin ook regelmatig een bal letje slaat, heeft Swart terugge dreven naar het echt prestatie- tennis. Bij Lisse bereikte hij met een de finale, bij TEAN reilde hij tot de halve eindstrijd en in zijn thuishaven Hillegom („wellicht keer ik er ooit als trainer terug") konden zijn voormalige dorps genoten ook zien dat Swart er nog steeds bij hoort. Hij bracht Mark Fleischeuer, de man die hem in de Masters-finale van 1992 klopte, tot de rand van de afgrond. „Ik merkte dat ik het wedstrijdtennis echt gemist had. Daarbij is het zonde. Ik ben 28 jaar en zo veel jaren heb ik niet meer te gaan." De zege op Star kan als een van de mooiste de boeken in gaan. Star begon al duidelijk favoriet aan zijn tweede pouleduel en moest winnen om nog kans te maken op de halve finale. Swart keek tot 5-3 in de loop van het geweer van Star voordat hij met zijn ontregelende spelletje de Zee Duiner in rijn greep kreeg. Swart, zelfs met rijn fore hand niet vies van een 'lelijke' slicebal, demoraliseerde Star volledig. Omdat hij ook nog eens richt kreeg op diens ge vaarlijke opslag, had hij de wed strijd in zijn zak. „Ik had hem wel eens zien spelen en was ge ïmponeerd. Dat ik hem toch kon ontregelen, was heerlijk. De meeste punten win ik op geduld en door te counteren. Zeker te gen iemand die veel power heeft, zoals Star. Het is mis schien niet allemaal even mooi, maar op die manier win ik veel. Tegenstanders komen vaak ge frustreerd van de baan." De overwinning van gisteren is een voorbeeld voor rijn leerlin gen hoe ze een 'op papier' beter tegenstander kunnen verslaan. Swart riet zich als een voor beeldfiguur. „Maar belangrijker nog is het dat die kinderen zien dat ik met bepaalde dingen goed omga. Ook als ik een game verlies, blijf ik positief en ga ik staan huppelen in plaats van mijn hoofd te laten hangen om met mijn racket te stuiteren. Ik probeer dat hen duidelijk te ma ken, dus moet ik dat zelf ook doen." Swart kreeg dit jaar dik op rijn broek van Wimpe Thomas en Guido van den Broek, de enige twee spelers die hem niet zijn eigen spel laten spelen. Hij maakt zich dan ook geen illusies dat hij echt is teruggekeerd aan de top. De opgave van Thomas dinsdagavond tegen Mark Flei scheuer maakt wel dat hij Tho mas zeer waarschijnlijk ontloopt in de halve finale. „Behalve Wimpe en Guido is er niemand die op zeker van mij wint. Ik zie dus zelfs kansen om de finale te halen. Maar bovenal zal ik in die halve finale genieten. Het is een lekker gevoel dat ik bij de beste vier rit. Daar had ik vooraf voor getekend, maar zeker niet op ge rekend." MASTERS 1 N CIJFERS HE3, A: DE5, B: Marlot Meddens - Anouk Kits 6- M. Fleischeuer 1-2 2 6-3 D. van Dijk 0-0 M. Meddens 2-4 W. Thomas 1-0 L. Guyt 2-2 A. Kits HE3, B: Bartel Swart - Tjeerd Star 7-6 6- 1 HE7, A: Sjoerd Huizinga - Marcel Kukler G. vd Broek 1-2 6-4 3-6 6-1 B. Swart 1-2 R. vd Meer T. Star 2-0 S. Huizenga M. Kukler 2-0 DE3, A: Katja Nossik Gugten 6-3 6-2 - Barbara van der HE7, B: Nicky Sjaardema - Dennis Kol K. Nossik 2-4 mus 6-3 7-5 B. vd Gugten 1-0 N. Sjaardema 1-2 S. Strijk 0-0 D. Kolmus 1. van der Plas 1-0 DE3, B: Heddy Boers - Martine Grieks- poor 6-2 6-3 H. Boers 1-2 DE7, A: DE7, A: Jasmijn van der Bent - L. Verhoeve 0-0 Deborah Kortenhoeven 7-5 6-2 M. Griekspoor 1-0 J. Koning 1-2 J. vd Bent HE5, A: D. Kortenhoeven 2-0 L. van der Linden 1-2 M. vd Bor 0-0 DE7, B: T. van Vliet 1-0 J. vd Sprong C. Schouten 0-0 HE5, B: C. Waal T. Bakker 1-2 R. Goudriaan 1-2 J JSgel 2-0 DD5 35+: G. van den Burg/L. Hins H. Boskamp/S. Evers 7-5 1-6 7-5 DE5, A: HD7 35+: H. Elbers/B. van Leeuwen - T. J. van Blijswijk 1-2 Cok/J. van Wetten 2-6 6-2 6-2 S. v. Putten 0-0 HO 50+: A. Wesseling/J. Mens - T De A. Sanders 1-0 Mooy/P. Borst 6-3 7-6 leiden - Katja Nossik heeft zoals verwacht zonder problemen de halve finale van de 24ste Leidsch Dagblad Masters be reikt. Barbara van der Gugten had, in navolging van haar teamgenote Ingrid van der Plas, geen antwoord op het soepele spel van de favoriete in de cate gorie 3: 6-3 6-2. Nossik kan achterover leunen en aanzien wie haar tegenstan der zaterdag in de halve finale wordt. Heddy Boers onder streepte in de andere poule haar ambities door Martine Grieks poor in twee vlugge sets (6-2 6- 3) terug te wijzen. Boers, vorige week gekroond tot Master van het Rotterdams Dagblad Circuit, moet om Nossik te ontlopen wel ook van angstgegner Linda Ver hoeve winnen. In het vrouwenenkel 5 sloot Hil- legomse Marlot Meddens poule B als winnares af. Voorhoutse Anouk Kits, competitie spelend voor Lisse, leed tegen Meddens haar tweede nederlaag (6-2 6-3) en is uitgeschakeld. Ook Marcel Kukler beperkte rijn optreden op Unicum tot twee partijen. Munniker Sjoerd Hui- zenga was in derde set gedeci deerd over een verder optreden van de Voorhouter in categorie 7:6-4 3-6 6-1. Jasmijn van der Bent verzekerde zich van de halve finale in het vrouwenenkel 7 door de Debo rah Kortenhoeven met 7-5 6-2 voor te blijven. Het was het tweede verlies van de Waddinx- veense in evenzovele partijen. Hannie Boskamp en Siny Evers zagen hun droom om een derde Masters-titel in het vrouwen- dubbel 5 35+ te winnen, de eer ste sinds 1996, in rook opgaan. Het Oosthoutse duo verspeelde tegen Leontine Hins en Qpr van den Burg op 5-4 in de derde set ettelijke matchpoints en werd door het Merenwijk-koppel prompt naar een nederlaag ge speeld: 7-5 1-6 7-5. 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl ,^ch D"k*<5/ 24' v JS' V Circtt* "MARWIJK} Partners Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz L-I.A.M. www.liaminfo.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21