.62 -.45 DUIN BOLLENSTREEK gfinkeliers Lisse Ipalen grenzen VLDI informeert ALDI informeert ALDI informeert ALDI O Valkenburgse paardenmarkt bruist weer als vroeger :nhof op geldjacht Leen van Tilburg stopt op hoogtepunt andverband a-dun Maandverband maxi Inkoop 4 JQ Champignons n Rijn t weth an vj voord ard Baas ran voorpagina eukenhof zoekt meer om geld binnen te probleem daarbij is Tof alleen bollen- evenementen :ren. „Dat staat in igsplan", zegt Moolenaar. „Nou ig bezig om het w iplan buitenge- te passen, dus kun- iet de wensen van if rekening houden, indanks zijn we be de mogelijkheden." m liggen bij de Lisse- instanders, verenigd P. van Elburg, voor- Alverha, steunt het Keukenhof om aan haar activiteiten |houden. „Maar dan Lissese winkeliers itie aan te doen. De in het dorpshart ilijft zo. Keukenhof dateerde evene- luden en daarin zijn mogelijkheden. Imaken ze geen grote in, want de bollen- jn het mooist als je ze uit de lucht bekijkt? Op de Flo- riade was Spotters Hill een doorslaand succes. Dat zou in Lisse toch ook best kunnen. Alverha is van harte bereid om samen met Keukenhof te den ken aan Lisse-promotie. We staan zeker niet tegenover el kaar." Dat was begin maart nog an ders. Alverha stuurde toen het gemeentebestuur een brief op poten, om te klagen over de woonbeurs die met toestem ming van de gemeente in Keu kenhof werd gehouden. Twee dagen was Keukenhof open voor vakmensen uit de interi eur- en bouwwereld, één dag mocht het publiek naar bin nen. Moolenaar betreurde die gang van zaken. „Omdat we pas op het laatst van die beurs hoorden, stonden we als ge meentebestuur voor het blok. We moesten kiezen: sturen we de duizenden bezoekers naar huis of staan we het bij wijze van gedogen toe? We hebben toen voor dat laatste gekozen. Als minste van twee kwaden. In de toekomst komt dit niet meer voor. Daarvoor kaarten we dergelijke zaken af in het nieuwe bestemmingsplan." door Rob Onderwater valkenburg - Leen van Tilburg straalt. De Valkenburgse paar denmarkt bruist weer zoals in vroeger tijden. Dat doet de voor zitter van het paardenmarktco mité goed. Ambtenaren lopen nerveus heen en weer om extra plaatsen te creëren voor de paarden. Vrachtwagens en au to's moeten weg, wordt er ge roepen. Om acht uur vanmor gen had zoon Floor, de admini strateur van de 'mart', al 130 paarden geteld. Dat waren er vorig jaar op hetzelfde tijdstip 17. En er moesten er 'nog een heleboel komen'. Toen Jan Franssen, de commissaris van de Koningin, vanmorgen om 10 uur de 1058ste paardenmarkt opende, was de Nederlands- Hervormde kerk omzoomd met 200 beesten. „Ik neem afscheid op het hoog tepunt", zegt Van Tilburg. Hij vindt het na 25 jaar welletjes. Jan van der Nagel wordt zijn op volger als preses van het comité. Van Tilburg vond het destijds een grote eer om voorzitter te worden van het comité. „Ik weet het nog goed. Ik werd gevraagd door Martien van Steijn, de toenmalige voorzitter. Ik zei: wat moeten jullie in Valkenburg nu met een Rijnsburger? Maar ze vonden dat ik er verstand van had." Leen van Tilburg is geboren tus sen de paarden. Zijn vader was landbouwer en had zijn land in de Kloosterschuur, het kassen- gebied van Rijnsburg. „Mijn va der had een stal. Toen ik drie was zat ik al op een paard." Na de verhuizing naar Valkenburg bleef Van Tilburg zich bezighou den met de viervoeters, de bees ten die de Valkenburgers iedere tweede woensdag in september in vervoering brengen. Leen van Tilburg vindt dat de paardenmarkt moet blijven, ook al is de bedoeling achter de 'mart', de handel in de beesten, naar de achtergrond gedrukt. „Vanmorgen zijn er nog wat beesten op de markt gekocht, dus er is nog steeds handel. Het is wel steeds meer folklore ge worden, maar daar is toch niks mis mee?" Het gemeentebestuur van Val kenburg wilde de paardenmarkt dit jaar nieuw leven inblazen. Er kwam meer subsidie om paar- deneigenaren met een hogere aanvoerpremie (17 euro per paard) naar de markt te lokken. Van Tilburg stelt dat die maatre gel vruchten heeft afgeworpen. Een paardenhandelaar mengt zich in het gesprek en zegt dat Valkenburg niet dezelfde fout als Rijnsburg moet maken door de aanvoerpremie weer te verla gen. „Want dan komen de han delaren niet meer." Van Tilburg Leen van Tilburg straalt. 'Zijn' laatste paardenmarkt trok vandaag 200 paarden naar Valkenburg. Foto: Dick Hogewoning knikt: de aanvoerpremie moet structureel 17 euro blijven, dus burgemeester Van der Reijden en zijn wethouders moeten sub sidie blijven geven. Tussen de paarden door baant een vrachtauto van de Katwijkse bakker Van Maanen zich naar de plek, waar de paardenvijg aan de bevolking gebracht moet worden. Kookgek Joop Braak- hekke is dan vanuit Amsterdam onderweg naar het feestgedruis in het Rijndorp. BraaJkhekke deelt de eerste paardenvijg (een lekkerij waarvan het recept angstvallig geheim gehouden wordt) uit aan de commissaris van Zuid-Holland. Er zijn paarden, er zijn vijgen en er zijn hoge, belangrijke heren. Valkenburg maakt zich op voor een mooie dag, die Leen van Til burg nooit meer zal vergeten. (advertentie) eciaal irele P°udlaa9ie' ;ert. Volledige ;ert 1 irming tijdens taait Ie menstruatie, achtbaar f>rtabel, ve rwauk verpakt, c vei» deexj aring: die) 2j- kruisjes je zachte buitenzijde, roken voor een goede hechting it. 45 st. 'Loft' bodyform met speciaal drooghoudlaagje en extra absorptiezone, 18 st. J 2 Tampons 'Loft' Tampons de ronde kop en de zachte vliesomhulling zorgen ervoor dat de tampon gemakkelijk kan worden ingebracht, de tampon zet gelijkmatig uit en past zich beter aan uw lichaam aan, normaal 32 st., super 32 st. aiverse soorten Tip-art'kelen verkopen wij tijdelijk.^"* I J Advies: neem wat extra,want de voorraad is bepeitt. 8 Holland, Klasse 1, fijn, 250 gr. Echte foto-kwaliteit met een resolutie van 4,1 megapixels (2.272 x 1.704 pixels) Cactussen in keramische overpot potmaat: 10.5 cm. keuze uit o.a. Panchypodium, Aloë/Agave, Crasuia's in diverse soorten Mix voor dipsaus 5-pack Originele Engelse Flash memory card 128 MB - compatible met PC card standard en PC card ATA - geschikt voor de meeste digitale camera's en notebooks etc. - gegevens blijven ook zonder stroomvoorziening behouden - gering energieverbruik - beschermhoes Digitale fotografie box - handboek met 3 CD-rom's: cursus digitale fotografie - foto-manager - foto-studio visueel en praktijkgericht - stap-voor-stap cursus voor het maken minimum-systeemvereisten: 200 Mhz pentium processor Windows 98/2000/xp werkgeheugen 32 Mb; aanbevolen 64 Mb of meer kleurenmonitor CD-rom station 150 Mb vrij geheugen op harde schijf vrije USB-interface - 32 Mb Compact Flash geheugenkaart voor het opslaan van max. 600 foto's, afhankelijk van resolutie - macrofunctie voor extreme dose-ups - automatische flits en belichting - ind. o.a.: videokabel, oplaadbare batterijen, oplaadapparaat.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23