REGIO Nieuwe Weteringers mogen over Molendijk Verdachte zwemt na klopjacht in handen van politie De fout van Schoof HSL-hotelboten blijven aan De Hoorn Jachthaven bedreigd met sluiting Zwembad vrij van legionellabacterie Kruis trapt af in muntjesactie Kledingbeurs in Nieuwe Wetering Circus bij jubileum sportvereniging Ouderenkoor zoekt leden Bijeenkomst over borstkanker Rijnwouikl metylef het werk Drie jaar gevangenis voor cokesmokkel naar Alphen Rijnwoudenaren kief weer eigen glazenwaf OPINIE Inloopochtend MS-patiënten Alphenaar vrijgesproken van ontucht zwammerdam - Het zwembad van De Hooge Burch in Zwam merdam gaat met ingang van 17 septemberweer open. Nadat in de douches half juli de le gionellabacterie was aangetrof fen, ging het bad op slot. In middels zijn alle laboratorium uitslagen goed. De instelling heeft enkele aanpassingen doorgevoerd om herhaling te voorkomen. De Hooge Burch, onderdeel van De Bruggen, heeft de sluiting aangegrepen om tegelijkertijd groot onder houd aan het bad te plegen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de elfde muntjesactie in Alphen doen donderdag 12 september 25 scholen met 33 vestigingen mee. De opbrengst van de actie gaat naar de leprastichting voor opsporing en bestrijding van le pra. Jan Kruis verricht om 15.30 uur de 'aftrap' in de school De Wereldwijzer aan De Oude We reld. nieuwe wetering - Wie goedko- pe tweedehands kinderldeding wil kopen, kan zaterdag terecht in het Cultureel Centrum aan de Achterweg in Nieuwe Wete ring. De beurs duurt van 10 tot 12 uur. Wie kleding wil inbren gen kan contact opnemen met Y. Raaphorst, 071-3317168, of L Turk, 071-5012887. runsaterwoude - Sportvereni ging Rijnsaterwoude bestaat 25 jaar. Dat is de reden voor de 180 leden van de conditietrai ning, taekwondo, boddy-fit en jazzballet om feest te vieren. Circus Jopie, een toneelschool die samen met de jeugdleden een voorstelling gaat bedenken en instuderen, komt daarom zaterdag om 10.00 uur naar de sportzaal aan de Herenweg. Ook andere kinderen uit Rijnsa terwoude mogen meedoen. Aan het eind van de dag is er een voorstelling voor oud-trai ners, oud-leden en oud-be stuursleden. Voor inlichtingen: 0172-509946. alphen aan den rijn - Het OU- derenkoor Wielewaal heeft dringend behoefte aan extra vo cale steun. Belangstellenden kunnen iedere maandagmiddag om 14.00 uur kijken en meezin gen in het activiteitencentrum van Wielwaal aan de Kwartel straat in Alphen aan den Rijn. Voor meer informatie: Anneke Wegener, telefoon: 474966. alphen aan den rijn - De regio nale afdeling van Bortskanker- vereniging houdt donderdag 12 september een inloopbijeen komst in het Rijnlandzieken huis in Alphen aan den Rijn. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 11.30 uur. dinsdag lO SEPTEMBER Gestolen boot van man uit Weesp bij toeval ontdekt in Leimuiden WETERINGBRUG/LEIMUIDEN - Na een klopjacht te land, ter zee en in de lucht heeft de politie gisterochtend op de Ringvaart een botendief aangehouden. Agenten dreven de 35-jarige Hagenaar vanuit een helikopter, vanaf boten en vanaf de wal zo in het nauw, dat hij uit eindelijk bij Weteringbrug in het water van de vaart sprong en vervolgens recht in de handen van zijn achtervolgers zwom. Na zijn aanhouding droeg de politie de verdachte over aan de politie in Weesp, omdat hij de boot van een inwoner uit die plaats zou hebben gestolen. Bij de opsporing van de botendief speelde toeval een grote rol. Vlak nadat de eigenaar uit Weesp bij de politie in zijn woonplaats aangifte deed van ver missing van zijn motorcruiser, zag een kennis uit Leimuiden de boot over De Drecht in Leimuiden varen. Omdat de Leimuidenaar de schipper niet kende, werd hij achterdochtig en belde met zijn gsm zijn kennis in Weesp. Gealarmeerde agenten van Hollands Midden kregen de boot die naar Weteringbrug voer in het vizier. De schipper legde aan bij een bouw maatschappij, waar hij net met de boot ontkwam aan agenten van het politie korps Kennemerland. Bij de volgende klopjacht zette de poli tie een helikopter van het Korps Lande lijke Politie Diensten in en boten en po litieauto's. Desondanks slaagde de schipper erin zich te verschansen op een eilandje in Weteringbrug. Een zoektocht met twee politiehonden le verde niets op. De politie trok zich terug en zag pas na een uur de man weer verschijnen aan de rand van het eiland. Hij sprong in de Ringvaart en zwom recht in de handen van de politie. tad ggen etzi Verbinding met buitenwereld behouden nieuwe wetering - De HSL-pro- jectorganisatie probeert alsnog om de Molendijk in Nieuwe We tering toegankelijk te houden voor fietsers. Wethouder Uit den Boogaard (Mooi Alkemade) is blij met de uitkomst van een gesprek met de HSL-bouwers, omdat hun belofte inhoudt dat Nieuwe We tering verbonden blijft met de buitenwereld. Fietsers en voetgangers uit het dorp kunnen op drie manieren Roelofarendsveen bereiken, waar hun voorzieningen zich bevinden. De meest logische manier is via de Molendijk, de zuidelijke dijk van de Ringvaart. Tijdens de bouw van het zuide lijke deel van het HSL-aquaduct kan die niet in zijn huidige vorm blijven bestaan omdat dat on veilig is voor fietsers. Twee alter natieven zijn de Huigsloterdijk in de Haarlemmermeer en het Westeinde, maar die routes kos ten meer tijd. De bouwers van de hogesnel heidslijn hebben die twee alter natieven inmiddels afgeschoten. De Huigsloterdijk vinden zij bij nader inzien te druk en bij het Westeinde is de afgelopen tijd zoveel wateroverlast geweest, dat die weg ook afvalt als ge schikte route. Om de fietsers, onder wie hordes scholieren op weg naar Leiden, behulpzaam te zijn heb ben de HSL-bouwers bij het Westeinde inmiddels een fiets brug gemaakt van steigerdelen. Uit den Boogaard vindt dit ech ter geen toegankelijke route voor inwoners van Nieuwe We tering die naar Roelofarends veen moeten. Onder hen bevin den zich veel ouderen. „Die brug heeft twee tamelijk steile hellingen. Voor invalidewagens is dat geen alternatief." De HSL-projectorganisatie on derzoekt op welke manier zij de Molendijk intact kan laten. Vol gens Uit den Boogaard is één van de opties een verbinding over het water. Een andere mo gelijkheid is de omleiding van de weg met een lus, op dezelfde manier als met de Huigsloter dijk is gebeurd. Een oplossing moet er snel zijn, want de bouw van het zuidelijke deel van het HSL-aquaduct be gint dit najaar. !e i icie to nzenaingen ïsbeth Ruscj f m de gema /I pnt de ternjr n. „We hef Onder het A4-viaduct tussen Roelofarendsveen en Nieuwe Wetering is een fietsersbrug met steile opritten verrezen. Het viaduct s gelopen tijd regelmatig blank en blijft zo bij overvloedige regenval toegankelijk. Foto: Henk Bouwman rijnwoude - De van de gemeente gaan tegenwoordig ra het werk. Lef staat in voor Leuk, Efficiënt Flexibel. Het idee oiL'eh> aan het werk te gaan j orf1>( door medewerker Bei Hij deed mee aan een in het gemeentehui^ leukste naam kon voor de actie om de lijke organisatie te v Een groep van vijf an onder wie gemeentf Kees Schippers, kooi 'lef uit 36 inzendingen Volgens Liesbeth Rusci voerster van woude, begint te burgeren, interne nieuwsbrief dj ook de LEF-nieuwsl men." In die niei den alle ontwikkeling die leiden tot verbet de organisatie. Zo is briek Wat gaat er g< meente'. Rusch: immers positief naar satie blijven kijken. 'wat er slecht gaat meente' staat er niet De prijsvraag was uil naar aanleiding van gepresenteerde rapi Galan Groep. Die cori15 na onderzoek dat mis is met de commi de cultuur in de org. interim-manager D; Spek is sinds 1 junil verbeteringen in ganfvan Hij begeleidt tot 1 d( managementteam. Volgens Rusch zijn verbeteringen al zi< houden sectorhoofdi uren voor de ambt^ trekken de sectorhoi door het bedrijf, municatie ten goede kled ft be Woubrugse eigenaar moet snel maatregelen treffen door Ewout van der Dussen woubrugge - Het gemeentebe stuur van Jacobswoude eist van Fred Bulk, eigenaar van jachtha ven De Nieuwe Haven in Wou brugge milieumaatregelen. Bur gemeester en wethouders drei gen met het een dwangsom en mogelijk zelfs sluiting van de 'inrichting' aan het Wetering pad, zo blijkt uit een brief van het college. Een afschrift daar van is verzonden aan het mi- lieuhandhavingsteam van het politiekorps Hollands-Midden. „Het openbaar ministerie be paalt of er strafrechtelijke sanc tiemaatregelen zullen volgen", zo besluit de aanzegging. Deze aangekondigde zware maatregelen zijn een direct ge volg van de overlast die buurt bewoners hebben van fluitende masten van zeilboten die 's win ters op de 'parkeerplaats' langs het Weteringpad worden ge stald. De ingeschakelde advo caat van de bewoners dreigde twee weken geleden de gemeen te met gerechtelijke stappen als de gemeente niet optreedt tegen de 'illegale situatie' bij de jacht haven. Uit de aanschrijving van de ge meente blijkt dat de jachthaven geen milieuvergunning meer heeft sinds een eerdere tijdelijke vergunning in augustus 2000 verliep. Ook wijst de gemeente de eigenaar op het verkeerde ge bruik van de parkeerplaats, die Bulk benut als opslagplaats voor boten. De gemeente is wel be reid het bestemmingsplan aan dat gebruik aan te passen, maar wil dan voorwaarden stellen om de hinder voor omwonenden te beperken. Eigenaar Bulk bestrijdt dat zijn botenstalling illegaal is. „Voor dat ik het terrein een paar jaar geleden kocht, heb ik bij de ge meente geïnformeerd of daar boten mochten staan, en dat was geen probleem." Jacobswoude geeft de eigenaar van de jachthaven vier weken de tijd om op de aanschrijving te reageren. Bolletjesslikkers gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 31-jarige Veldhovenaar is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot drie jaar celstraf omdat hij geduren de een half jaar cocaïne liet smokkelen naar Nederland. Als leider van een organisa tie liet hij de harddrugs van af Curasao via Schiphol naar een flat aan de Bril jantstraat in Alphen aan den Rijn transporteren. Daar ontfermde zijn vrien din zich over het spul, voor dat het verkocht werd. De koeriers in dienst van de Veldhovenaar slikten de bolletjes - soms tot honderd van zeven gram per per soon - of verborgen staven met de drugs in lichaams holten. Er was sprake van een omvangrijke smokkel. De officier van justitie had vijf jaar cel geëist tegen de man, die al eerder voor een drugszaak - toen als koerier - naar de gevangenis werd gestuurd. tegelijk in een straat o «zijn. Burgemeester en m-, f erkennen dat de ma; rechts heeft gewerkt, f diverse klachten binf gemeente van bewonl tevreden waren over l de diensten. Ze wilde andere glazenwasser^ maar werden verhulde de beknellende regel i J Burgemeester en i u willen nog wel de m behouden om vooiLen gebieden een verguijer te laten gelden. Het gi gebieden waarin de RijNwouDE - Inwoners van Rijn- woude zitten vanaf 1 januari niet meer vast aan hun glazen wasser. Als hij of zij niet bevalt, mogen ze naar een ander stap pen. Om dat mogelijk te maken, past het gemeentebestuur de APV (algemene plaatselijke ver ordening) aan. Rijnwoude besloot twee jaar ge leden nog dat alleen mensen met een vergunning in een straat de ramen mochten ze men. Dit om te voorkomen dat de in woners anders zouden worden overstelpt met zichzelf aanbie dende boenders. Met de instel ling van de vergunningplicht kon hooguit één glazenwasser orde of de verkeei ders in het geding lar ind( ,We alphen aan den rijn - Op vrij dag 13 september wordt er in het Alphense Rijnlandzieken huis een inloopochtend voor MS-patiënten gehouden. De bijeenkomst duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informa tie: G. Stemmer, 071-3413140. alphen aan den rijn - In hoger beroep bij het Haagse gerechts hof is een 41-jarige Alphenaar vrijgesproken van de hem ten laste gelegd ontucht met zijn stiefdochter. De man werd voor al verdacht van het strelen van de borsten van het meisje, dat toen een jaar of tien was, maar pas aangifte deed toen ze twin tig was. Eerder had de politierechter hem veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf. Het hof vond echter dat er te weinig be wijs was om de man te veroor delen. Met name omdat de ver klaringen van het meisje nogal tegenstrijdig waren. De verdach te hield vol dat hij geen initiatief had genomen, maar dat het meisje hem tegen zijn zin bij de hand nam. De HSL-hotelboten mogen van de gemeente Alphen aan den Rijn blijven liggen in de Oude Rijn. Archieffoto: Wim Dijkman alphen aan den rijn - ondanks bezwaren van omwonenden mogen de twee HSL-hotelboten van Channel Cruises Holland Sailing aan De Hoom blijven lig gen. Het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn heeft daar voor, na een inspectie door de brandweer, definitief toestem ming gegeven. Het gaat om de twee boten Se- resta en Villa Mare, die gebruikt worden door ongeveer 85 werk nemers van de aannemer Bouy- gues-Koop, verantwoordelijk voor de aanleg van de HSL-tun- nel door het Groene Hart. De boten mogen er tot juni 2003 blijven liggen, zo stellen burge meester en wethouders de raadsleden voor. Volgens burge meester Schoof kan die termijn verlengd worden, maar is daar voor nog geen aanvraag inge diend. Hoewel één van de bote®, tot twee keer toe met brand kreeg te kampen, ziet de Alphense brandweer geen aanleiding ei sen te verhogen. Ook uit milieuoogpunt voldoen de boten aan de normen. Dat komt mede omdat een zoge naamde houtmotcontainer en - afzuiginstallatie van gastheer houthandel Spreij verwijderd is, zodat er geen stofoverlast is. Ook de lozing van afvalwater uit de botenvoldoet volgens burge meester en wethouders aan de wettelijke eisen. Onderzocht is ook of er een risi co voor de bewoners van de ho telschepen bestaat in geval van calamiteit. Dat is gedaan met het oog op de nabijheid van het chemisch bedrijf Vos BV en Ver- wo Beton. De provincie beschouwt Vos als 'redelijk veilig". Verwo brengt de geluidsoverlast voor 1 januari voldoende terug. k door Peter Groenendijk Een slechter moment had ook Ni co Schoof zelf niet kunnen be denken. Uitgerekend nu heel Ne derland zich verlekkert aan de verhoren van frauderende bouw giganten, en ook Alphen aan den Rijn slachtoffer blijkt te zijn ge worden van illegale prijsafspra ken tussen aannemers, wordt openbaar dat de Alphense burge meester in 1992 een reisje maak te op kosten van Koop Tjuchem. Inderdaad, het bedrijf dat meer dan alle andere aannemers wordt verdacht van fraude. Schoof blijkt bovendien tot voor kort dikke vriendjes te zijn ge weest met Ad Bos, de klokken luider die inmiddels ook in het beklaagdenbankje zit. Tijdens het reisje naar Hongarije, dat Schoof als burgemeester van Heiloo maakte, was ook Bos van de partij. En jarenlang onder hielden ze een vriendschappelij ke relatie. Dit zaakje stinkt, is eenieders eerste reactie. Maar enige relativering is ge past. Het 'snoepreisje' had plaats in een periode, waarin de discussie over de integriteit van openbaar bestuur zich nog in zaak tot op de bodem nieuwe feiten boven 1 - men, die de rol van Si een minder positief d stellen, dan zal het pi weten ook. Maar voor er geen reden om Scl beklaagdenbankje te^_ De ware fout van Sch hij nu, tien jaar na zijk Budapest. Toen de bA affaire in Nederland vormen aannam, ha( gervader kunnen ver 1 dat zijn relaties met chem en met Bos bel den worden. Hij had N zelf openbaar moetei J en ze direct in het jui moeten plaatsen. Da mand aan zijn integr feld, zoals nu gebeurt En toen de pers er ee^* ter kwam, afgelopen had Schoof in elk ge\ normale manier opei J zaken moeten geven. C zoals hij nu deed, sle schriftelijke verklarin tactiek kiezen norma mensen die iets te ve hebben en bang zijn v sche vragen. Voor de manier waai de kwestie omgaat, v Schoof een onvoldoe aan zijn integriteit m geen nieuwe feiten b den, niet getwijfeld v Archieffoto: Henk Bouwman een andere fase bevond. Het maken van zo'n reisje, ook al ben je bestuurder, was destijds een stuk minder verdacht dan het nu is. Daar komt nog eens bij dat in 1992 over bouwbedrij ven nog niet de huidige pene trante geur van bedrog hing. Ook niet over Koop Tjuchem. Schoofs reis paste in een trend, waarin politici him best deden om Oosteuropese steden een handje te helpen na de val van communistische regimes aldaar. Natuurlijk zoekt de krant dezu

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16