L Hockeyers zetten Duitsland op scherp SPORT Oranje gaat een avondje 'handballen' tegen Wit-Rusland Geknakte tulpen werken als rode lap op volleybalsters De Vuelta is vooral voor Spanjaarden S3 Jl; 5 illiams met )eite verder Schalken sluit zich af Forse tegenvaller voor olympisch elftal :oF= zaterdag 7 SEPTEMBER 2002 n Jones. Foto: RTR rkeer id in Berlijn n - Marion Jones, Hicham errouj, Felix Sanchez en uevare hebben zich gis- ind verzekerd van een :el in de jackpot van 50 ki- id, van de Golden League :k. De Amerikaanse ster Jones won de 100 (11,01 seconden) voor de de keer in zeven Golden- ewedstrijden. El Guerrouj veneens voor de zevende jp rij, in zijn geval de 1500 j: 3.30,00. De Mexicaanse ftu-a (400 meter) en San- liit de Dominicaanse Re ek (400 m horden) won- Iveneens hun onderdeel, •eek na zijn record op de J) meter in Brussel heeft fel Maase ook zijn record 15000 meter scherper ge- Iln Berlijn kwam de 30-ja- ud-Leidenaar tot een tijd 13,06. Het oude record jde hij twee jaar geleden p.14,13. tite Bij 'pe)te Fenerbhace i/an Marwijk 'rotterdam - De UEFA Bert vanwege zijn ge- [||ljdens Fenerbahce-Feyen- !«Wen boete van 3400 euro £gd. Van Marwijk wil eerst et bestuur van de Rotter- i club overleggen, alvo- tij eventueel in beroep ïgen de straf. De UEFA Van Marwijk de boete op de coach op 27 augustus 9f9s de wedstrijd in Istanbul Fenerbahce het veld be- 5(enerbahce moet een van 34.000 euro betalen sparge het gedrag van de «ftters tijdens de door Fey- d met 2-0 gewonnen i) rijd. De fans gooiden gin, stokken en aanstekers J veld. Feyenoord komt in League gewoon ;en Dinamo Kiev. De gisteren een van Levski Sofia tegen rtftme van de Oekraïense won van Levski maar ffijn speler hebben opge- SQie nog niet speelgerech- as. Goede in ..-.^selectie iwoude - De Zoeter- je wielrenster Suzanne de is geselecteerd voor het [kampioenschap in het che Zolder. De Goede, die r in een uitstekende vorm frt, maakt deel uit van de ppige juniorenploeg on ding van bondscoach *en jue Knol. Het WK heeft in de tweede week van 'ork - Als Venus Williams Open wint, lost ze haar ïrena af als nummer één wereld. De oudste van de won gisteren in de halve in New York moeizaam e Fran<;aise Amelie Mau- 6-3, 5-7 en 6-4. 7 !-jarige Venus stond dit t de schaduw van Serena, ar klopte in de finales van J Garros en Wimbledon, huidige lijstaanvoerder ven vannacht bij de laatste af in met Lindsay Daven- jrdedigster Venus Wil- Snoepte Mauresmo op 4-3 rong eerste set haar service- af, met dank aan een dub- iut van de Frangaise. In de set werd de Amerikaan- ïandeld aan een blaar op chterhand. Haar service Je en Mauresmo kwam in de wedstrijd. Williams, de vierde ronde ook al ilde tegen Chanda Rubin, in de derde set orde op Al moest ze in de slot- drie breakpoints wegwer- door Henri van der Steen katwijk - De tegenstander is be keken en geanalyseerd, tot drie keer toe, maar op de vraag wat zijn spelers hadden kunnen op steken van de videobeelden die de KNVB had bemachtigd, moest bondscoach Dick Advo caat een teleurstellend ant woord geven. „Weinig." Had het Nederlands elftal zich beter kunnen voorbereiden op het eerste EK-duel, vanavond in Eindhoven tegen Wit-Rusland? Nee. Want uit de aard der zaak had Advocaat spionnen ge stuurd naar de laatste drie wed strijden van de Wït-Russen, te gen Letland, Rusland en de Oe kraïne. „Wij zijn professionals!" Wim Koevermans en Cor Pot waren door Advocaat op pad new york/anp/gpd - Of er in Nederland een Schalken-gek te ontstaat of niet, de hoofd persoon wil er zelf niets van weten. „Ik wil me niet laten afleiden door randzaken, sluit me helemaal af." De stekker van de telefoon in zijn hotelkamer heeft Schal ken eruit getrokken. Hij is on bereikbaar in New York. Zelfs zijn voormalige coach Alex Reijnders kreeg hem niet te pakken, moest een fax stu ren. Alleen Henk van Hulst, de man Schalken opleidde, traceerde hem. „Henk kon niet slapen na mijn overwin ning in de kwartfinales," lachte de tennisser. Ricky, de vriendin van Sjeng Schalken, keert vandaag te rug in New York. Zij was op Fliishing Meadows tijdens de eerste dagen van het toer nooi, maar moest terug naar Nederland voor het zestigja rig huwelijk van haar groot ouders. Tijdens het treffen van Schalken tegen Pete Sampras is ze er weer bij. De wereld zal niet wakker lig gen van het feit dat Schalken de halve finales heeft bereikt op de US Open. Dat stelt Pe ter Lawler van Octagon, zijn managementbureau Wel smeedt hij nu al plannen voor het geval de Limburger morgen met de trofee in han den staat. „Sjeng verbetert zijn ranking, komt de top- twintig in. Dat is eigenlijk be langrijker. Op basis van die ranglijst worden op de klei nere ATP-toemooien start- gelden betaald." De in Washington woonach tige Amerikaan was ook de manager van Krajicek, toen hij in 1996 Wimbledon won. „Zelfs toen hebben we geen wereldwijde deals kunnen maken. Richard kreeg een nieuwe racketsponsor, hij verbond zich aan Zilveren Kruis. En nog wat andere dingen. De Nederlandse markt is te klein, te moeilijk." Voor Schalken wordt het las tig om zijn succes snel te ver zilveren. Van het contract met zijn racketsponsor, waar in bonussen zijn opgeno men, is de inkt nog droog. Ook de verbintenis met zijn kledingsponsor loopt nog door. Lawler zal niet de fout maken om Sjeng nu al lekker te ma ken met mogelijke financiële klappers bij een toernooize ge. „Eenmaal heb ik dat ge daan, met John McEnroe. Die verloor meteen. Dat was een beginnersfout van me. Wel moeten we zelf klaar zijn voor dat moment. Wint Sjeng de US Open, dan komen we meteen in actie." gestuurd voor een scoutingsrap- port. Advocaat: „De wedstrijd tegen Letland wonnen ze met 4-2, toen speelden ze vrij aanvallend. Maar tegen Rusland en de Oe kraïne speelden ze vrij behou dend, een soort handbal rond de cirkel. Ze spelen een soort 3- 6-1 of 3-5-2, een beetje als de Noren, maar dan nog compac ter. Zelfs de buitenste midden velders komen helemaal terug. Daar liggen dus onze mogelijk heden, we zullen het via de vleugels moeten doen. En de wisselpass gebruiken." Een specifiek talent had Advo caat niettemin ontdekt bij de Wit-Russen. „Ze kregen in die wedstrijden weinig kansen, maar het rendement was wel honderd procent. Drie kansen, drie goals, dat is ook een kwali teit." De afsluitende training op het veld van Quick Boys was er een met een positiespel en enige oe fening op de comer. Davids en Van der Meyde trapten de hoek schoppen, die twee moeten ook buiten het strafschopgebied blij ven voor de zogenaamde afval lende bal. Als het succes met comers vanavond net zo groot is als gisteren op de training, heeft Oranje er gauw een stuk of dertig nodig om een goal te ma ken. Aan de andere kant van het veld liet Pierre van Hooijdonk nog even zien dat er een aanmerke lijk groter kans op succes be staat, als hij achter de bal gaat staan voor de vrije trap. De eeu wig jonge Joop Hiele hield er paar knap uit, maar zag de bal numegen - Het olympisch voetbalelftal heeft in zijn eerste kwalificatiewedstrijd van de nieuwe reeks meteen al een forse tegenslag te verwerken gekregen. In de Goffert verloor Jong Oranje van Wit-Rus land: 0-1. Het hadden de eerste stappen op weg naar Athene 2004 moeten worden. De norm is bepaald niet gering, een plaats bij de beste drie van Europa. Daartoe zal eerst de eind ronde van het EK moeten worden bereikt, waarvoor zich acht landen plaatsen. In de Nederlandse poule zitten ook nog landen als Tsjechië en Oostenrijk, wellicht wat ho ger in te schatten dan de Wit-Russen. Het olympisch project is bij de KNVB nooit echt van de grond gekomen. Weliswaar wordt er sinds een jaar of tien serieus aan gewerkt, maar tot plaatsing heeft het nooit geleid. Daarbij ontbraken gisteren Van der Vaart (bij echte Oranje) en Vitesse-spelers Janssen en Knol (geblesseerd). Van Persie, Feyenoords nog wat ongeslepen diamant leefde zich uit in een rol achter de spitsen. Alleen in het eerste deel al had Van Persie drie fraaie kansen, maar verder dan een bal op de paal kwam hij niet De bevrij dende treffer bleef uit. Uiteindelijk profi teerde daarvan Roebnenka, die kort voor tijd als enige scoorde. toch een flink aantal keren kans loos langs zijn oren in het kruis vliegen. Van Hooijdonk komt er natuur lijk alleen in als de nood aan de man is, net als Ronald Water reus. De keeper van PSV was gisteren nog licht geblesseerd aan de schouder, maar is van avond eventueel inzetbaar. De dag werd besloten met handtekeningen van de bonds coach, die door bakvissen eerst als 'Dick!' maar toen toch maar als 'meneer' werd aangespro ken. Dat had Advocaat natuur lijk liever. Hij is niet voor niets boos op de verslaggever van de NOS die hem deze week in een uitzending 'Dikkie Dik' noemde. Dat vindt de bondscoach toch wat al te amicaal. Taeke Taekema, enkele tienden van seconden voordat hij het doel treft. Foto: anp keulen/anp - Ook al was het de finale nog niet, bondscoach Joost Bellaart wilde gisteren dolgraag een 'tikkie' uitdelen aan Duits land. „Als je de wereldkampioen in eigen huis kunt pakken, moet je dat zeker niet nalaten", sprak de baas van de Nederlandse hoc- keyploeg voor het begin van de vijfde en laatste groepswedstrijd bij de Champions Trophy in Keu len. De klinkende zege van 5-2 op de titelhouder riep achteraf ge mengde gevoelens op bij Bel laart Het had van hem eigenlijk best allemaal wel wat minder gemogen. Nederland deelde na melijk geen tikkie uit, maar een dreun. „We hebben Duitsland mooi op scherp gezet voor de fi nale", sprak Bellaart zonder te lachen. „Die last zullen we moe ten dragen." Na vier (moeizame) overwinnin gen was Duitsland vooraf al ze ker van een plaats in de finale. Nederland had voldoende aan een gelijkspel om zich voor de eindstrijd te plaatsen. Daar nam de gretige ploeg van Bellaart geen genoegen mee. De olympi sche kampioen deklasseerde Duitsland vooral na de rust met wervelende acties en prachtige doelpunten. „Het was na 2-2 er op en erover", genoot Bellaart na. „We hebben die Duitsers even wat laten zien. Het was soms bijna beledigend." Grote schoonheid Vooral de treffer van Maarten Froger (4-2) was van grote schoonheid. De 25-jarige aan valler van Bloemendaal kreeg al le tijd van de wereld om aan te leggen nadat Matthijs Brouwer met een fraaie interceptie, een krachtige sprint en een strakke pass de Duitse defensie stuk had gespeeld. Froger scoorde met een weergaloze lob, die nog het meest leek op een 'chip' uit het golf waarmee de bal op de green wordt gebracht. Zijn ploeggeno ten reageerden verrukt. Ook het Duitse publiek had een ovatio neel applaus over voor de unie ke actie. Bellaart: „Iedereen bij ons dacht: 'Wat doet hij nou?' Dit was een doelpunt van een ande re planeet. We weten dat Maar ten graag een beetje experimen teert Maar als hij dit op de trai ning had gedaan, had ik hem vriendelijk doch dringend ver zocht te stoppen met dat circus- gedoe. Het was een geniale in geving." Opnieuw Bellaart trachtte meteen na af loop bij de spelers het eufori sche gevoel weg te nemen. „We zijn geplaatst voor de finale, niets meer en niets minder. Zondag beginnen we opnieuw. Duitsland heeft deze wedstrijd echt niet laten lopen. Dat zag ik aan de manier waarop ze de duels aangingen. Ze waren ook behoorlijk ziek van onze krachtsexplosie in de slotfase. Duitsland speelt hier in Keulen de hele week al niet optimaal. Ze hebben niet voor niets hun wedstrijden steeds maar met één doelpunt verschil gewon nen. Deze zware nederlaag zal echter extra motiverend wer ken." Naast Froger scoorden Taeke Taekema (strafcomer, 1 uit 3), Lomans (strafbal), Geeris en Ro nald Brouwer voor Nederland, dat bij het WK eerder dit jaar in Kuala Lumpur met 0-1 verloor van Duitsland. Topscorer Tae kema bracht zijn totaal in Keu len op zeven, Lomans en Ronald Brouwer kwamen op vier tref fers. „Nu we de finale ongesla gen hebben gehaald, willen we hem winnen ook", liet Bellaart weten. „Als we zo spelen als in deze wedstrijd, zit het wel goed." Winst op Duitsland effent weg naar kwartfinales door Frank Buschmann riesa - Kim Staelens las gisteren om de tijd te doden een Duits tijdschrift. Per toeval stuitte ze op een artikel dat vol groot spraak stond van de Duitse vol leybalsters. "Wij gaan die Neder landse tulpen wel even knak ken', luidde de strekking. Het verhaal werkte een paar uur la ter als de bekende rode lap op de Nederlandse vrouwenploeg tijdens het eerste duel van de tweede ronde op het WK. Het SCOREBORD team van bondscoach Angiolino Frigoni kreeg ruim vierduizend toeschouwers in Riesa stil door een fraaie zege: 1-3 (25-18, 26- 28,17-25,23-25). Staelens kon er na de overwin ning, die het zicht op de kwartfi nales volledig helder houdt, nog niet over uit. „Wat een domme uitspraken van die Duitsers. Het gaf mij iets extra's, ik werd er verschrikkelijk pissig van." De geboren Belgische, die na dit WK competitie gaat spelen voor het Duitse Münster, was zo slim om haar ploeggenoten voor de wedstrijd in te lichten over het bewuste artikel. Het zorgde er voor dat alle speelsters agressief de hal instapten. „In Duitsland leggen ze zoveel druk op zichzelf," spreekt Elles Leferink (al drie seizoenen actief in de Bundesliga) uit ervaring. „Ik snap niet dat ze altijd zo hoog van de toren blazen. Dat maakt hen nerveus. Ons pro bleem was dat we in het begin met z'n allen ongelofelijk ston den te slapen." Leferink stond gisteren model voor de wederopstanding van Oranje, dat vandaag de VS treft en morgen Brazilië. Moeizaam kwam de aanvalster op gang. Ze maakte veel fouten, slaagde er amper in door het sterke Duitse blok heen te komen. Maar aan het eind van de rit had ze de meeste punten verzameld aan de kant van Nederland. Dat de speelster van Ulm in eer ste instantie haar draai niet kon vinden, lag ook aan Riëtte Fled- derus. Die had moeite de bui tenkanten goed te bedienen en werd bij 10-6 in de tweede set vervangen door Staelens. Ook Staelens moest duidelijk haar ritme vinden. Ze koos in het begin wel erg vaak voor de passers Leferink en Francien Huurman. „De hoge ballen naar buiten betekenen voor mij ze kerheid. Beter op deze manier zuiver spelen dan onnodig risico nemen met snelle ballen." Haar coach liet haar staan, gaf de jongeling (20) vertrouwen. „Ik had nooit gedacht zo lang te spelen vandaag." Er maakte zich gedurende de wedstrijd een soort rust meester van Staelens. Het leidde er toe dat ze in de derde en vooral vierde set meer variatie in haar spel durfde te leggen. Eenmaal aan de goede kant van de score bleef Nederland zich vastbijten in de opponent die zich gesteund wist door een uit zinnig publiek. De volleybalsters moeten gezien hebben hoe het vertrouwen aan de overkant van het net wegsijpelde. Toch werd het in de vierde fase nog even spannend. Oranje liet de tegenstander terugkomen van 19-23 tot 23-23. Op tijd her stelden de meiden van Frigoni zich. „Ik heb geen moment het gevoel gehad dat die tulp zou knakken," reageerde Ingrid Vis ser lachend. VOETBAL Nijmegen. Kwalificatie EK en Olympische Spelen. Olympisch elftal - Wit-Rusland 0- 1 (0-0). 90. Roebnenka 0-1. Gele kaart. Schut (oranje), Tarasenka (Wit-Rusland). Arnhem. Vitesse - Haarlem 4-0 (2-0). Mbamba 1-0, Rankovic 2-0, Verhaar 3-0, Mbamba 4-0. Kaatsheuvel: RKC - FC Ant werp 4-1 (3-1). Doelpunten RKC: Janssen 3 en Hoogendorp. Westerlo: Westerlo (Bel) - Willem II 4-2 (1-0). Doelpunten Willem II: Sjoekov en Van der Gun Amsterdam: Ajax - Jong Ajax 4-0 (3-0). Machlas 1-0, Pienaar 2-0, Machlas 3-0, Sikora 4-0. renus is het haar vijfde fi- in zes opeenvolgende Slam-toernooien. Op de lian Open in januari werd Je kwartfinales uitgescha- Dor Monica Seles. Berlijn. Golden League, laatste wedstrijd. Vrouwen, 100 m: 1. Jones (VSt) 11.01, 2. Lawrence (Jam) 11,12, 3. Ferguson (Bah) 11,20. 400 m: 1. Guevara (Mex) 49,91, 2. Fenton (Jam) 50,50, 3. Miles (VSt) 51,06 Mannen, 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.30,00, 2. Lagat (Ken) 3.32,91, 3. Rotich(Ken)3 33.81. 5000 m: 1. Kipkos- gei (Ken) 13.10.41. 2. Limo (Ken) 13.10,77, 3. Lebid (Oek) 13.10,78, 10. Maase 13.13,06 (NR). 400 mh: 1. San chez (Dom) 48,05, 2. Al-Somaily (SAe) 48,31, 3. Woody (VSt) 48,77. 131 slagen (-11), 2. Coltart (Sch), Eriks son (Zwe) 135. 71. Lafeber 144, 85. Derksen 145. Lafeber en Derksen missen de cut. HOCKEY Keulen. Champions Trophy, mannen. Vijf de ronde: Duitsland - Nederland 2-5 (1-1). 14. Geeris 0-1, 31 Emmerling 1-1 (sc), 39. Kunz 2-1 (sc). 42. Lomans 2-2 (sb), 46. Taekema 2-3 (sc), 66. Froger 2-4, 67 Ronald Brouwer 2-5. Gele kaart-. 45. Em merling (Dui). Pakistan - Australië 2-0(1- 0), Zuid-Korea - India 4-2 (2-0). Eind stand groepsronde: 1. Nederland 5-13, 2. Duitsland 5-12, 3. India 5-7, 4. Pakistan 5-6, 5. Zuid-Korea 5-6, 6. Australië 5-0. VOLLEYBAL TAFELTENNIS Seoul. Korean Open, 95.000 euro. Tweede ronde: Heister (Ned) - Saive (Bel) 4-2. TENNIS New York. US Open. Gemengd dubbel, fi nale: Raymond/Mike Bryan (VSt/2) - Sre- botnik/Bob Bryan (Slv/VSt) 7-6 7-6. Vrou wen, dubbel, halve finale: Dementieva- /Husarova (Rus/Slw/6) - Black/Likhovtseva (Zim/Rus/3) 7-5 6-1.Mannen, dubbel, fi nale: Bhupati/Mirnyi (lna/WRu/3) - Novak- /Stepanek (Tsj/11)6-3 3-6 6-4. Riesa. WK vrouwen, tweede ronde, eerste wedstrijd. Groep G: Nederland - Duitsland 3-1 (18-25 28-26 25-17 25-23), Verenig de Staten - Brazilië 3-0. Groep E: Cuba - Griekenland 3-1. Groep F: Zuid-Korea - Puerto Rico 3-0. Palma de Mallorca. World Tour beach, Spaans Open. Vrouwen, voorronde groep stra/Kadijk - Bragado/Wood (VSt) 2-1 (15- 21 22-20 15-13); kwartfinale: Celbova/Dosoudilova (Tsj) - Leenstra/Ka- dijk 2-0 (21-18 23-21). WIELRENNEN Ronde van Hessen. Derde etappe, Hanau - Bensheim: 1 Hondo (Dui) 191 km in 4.29.05, 2. Radochla (Dui), 3. Rieben- bauer (Oos) Klassement: 1. Dean 13.05.25, 2. Siedler (Dui) 0.02, 3. Hon do, 4. Radochla, 5. Buxhofer (Oos) 0.05, 6. Poitschke 0.06. Bonchamp-les-Laval. Ronde van de Toe komst. Eerste etappe, Saint-Grégoire - Bonchamp-les-Laval: 1. Oesov (WRu) 193 km in 4.23.12, 2. Olivier (Fra), 3. Husho- vd (Noo), 4. Casper (Fra), 5. Wilson (Aus). Klassement: 1. Hushovd 4.33.58, 2. Poz- zato 0.01, 3. Wiggins (GBr), 4. Petrov (Rus) 0.02, 5. Krivtsov (Oek) 0.03, 6. Ca- bre (Spa) 0.05, 47. Posthuma 0.31, 63. Dekkers 0.36, 69. Weening 0.38, 71. Ten Dam 0.39, 90. Eltink 0.51 Interesse Ronde van Spanje buiten landsgrenzen niet groot den haag/valencia/gpd - De Tour de Fran ce krijgt vaak het verwijt dat het de Ronde voor de Fransen is. Vergeleken met de twee andere grote rittenkoersen, de Italiaanse Gi ro en de Spaanse Vuelta, is de Grande Bou clé echter de minst chauvinistische van alle maal. Vandaag start in Valencia de Ronde van Spanje en het moet raar lopen wil er geen thuisrijder winnen. Het veld is internationaal gezien breder dan dat van de Giro, maar de koers leeft vooral bij de Spanjaarden. Wat US Postal is in de Tour, moet ONCE worden in de komende ronde. De drieweekse rittenkoers start met een ploegentijdrit van dertig kilometer en de hele wielerwereld weet dat die een prooi gaat worden voor de jongens van Manoio Saiz. Die tijdrit moet voor hem het startsein worden voor de grote revanche. De ONCE- baas kondigde in juli aan de Tour te gaan winnen. Toen bleek dat Armstrong daar iets te sterk voor was, rest hem niet anders dan de Vuelta. Met Beloki en Gonzalez de Galde- ano heeft Saiz een koningskoppel in huis. De concurrentie komt voornamelijk uit de Kelme-hoek, waar Sevilla er op gebrand is zijn vorig jaar op de valreep verloren ronde alsnog naar zich toe te trekken. De vraag is in hoeverre de derde grote Spaanse ploeg iBanesto in staat is zich te mengen in dit duel. US Postal brengt een sterke ploeg aan de start, maar laat Armstrong thuis. Vorig jaar speelde de Amerikaanse Tour-winnaar nog met de gedachte om meesterknecht Heras aan de zege in de Vuelta te helpen. Hij kon er echter geen tijd voor vrij maken, iets dat Heras hem overigens nooit verweten heeft. Dit keer stelde Armstrong al veel eerder niet te zullen komen. De Italiaan Simoni lijkt de enige buitenlan der die zich kan mengen in de strijd om de gele trui. Met pek en veren besmeurd moest hij na een dopingaffaire de Giro verlaten. In de Tour was hij niet welkom, waardoor Spanje als enige grote ronde overblijft om zijn faam als klassementsrenner waar te ma ken. De verwachting is dat er snel duidelijkheid komt in het klassement. Na de ploegentijd rit, volgen drie vlakke ritten en dan wachten de bergen van de Sierra Nevada al. Niet meer dan vijf of zes renners zullen daarna over zijn voor de strijd om de eindzege. De sprinters komen later weer aan bod. Ci- pollini (toch weer), Freire, Zabel en Petacchi zijn op papier de rapste mannen. Jeroen Blijlevens hoopt zich op een mooie dag tus sen hen te mengen. Hij is een van de drie Nederlanders op de deelnemerslijst. Samen met Koos Moerenhout (die net als Blijlevens nog een contract moet verdienen voor vol gend jaar) en Bram Tankink. Rabo laat de ronde dit jaar links liggen. De ploeg van De Rooij heeft al twee grote ronden afgewerkt.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 2