'Mijn vader eist dat ik doe wat ik kan' 'Niet zeuren. Doe er iets aan!' mm SPORT TENNIS 2002 SUNNY CAMP OBD LD TENNIS CIRCUIT 2002 s 24' MASTERS v. van Hammert de Fen 117,51 tennisrackets: ^DVNLOP 3PCD3T 200 G van:^0^O voor: 129,- l opdeo^engeniode'len 20% korting— tennisschoenen: Crossfire van voor: 75,- 165,- alle modellen inclusief bespa»ge l K.Swiss S.l. dm 18 Status Omni (d+h) rijd. van: 84,95 voor: 47t5("^ op de overige modelmn 20% korting!!!e - ft' HOCKEY TENNIS GOLl De Kempenaerstraat ld, 2341 GE Oegstgeest 071 515 5 Openingstijden: maand. 13-00-18.00 dinsd. t/m dond 9.30-18 00vrijd. 930-2100 zat 9.0O-17 www.liaminfo.nl Laurens Bianchi: „Noordwijkerhout is geen Amsterdam, maar ik vind het prettig om er naar toe te rijden. Ik krijg er energie van." Foto: Mark Lamers drie jaar geleden in de eerste klasse kwam en graag de stap naar de hoofdklasse wil maken, het liefst met zo veel mogelijk 'eigen' spelers. „Noordwijker hout is geen Amsterdam, maar ik vind het prettig om er naar toe te rijden. Ik krijg er energie van." Laurens Bianchi voelt zich er nu al meer thuis dan hij zich ooit bij Spakenburg voelde, al had hij bij de zaterdag-hoofd klasser een 'fantastisch jaar'. „Maar ik had weinig raakvlak ken met de club. Spakenburg is een heel besloten gemeenschap, waar mensen van buite buitenstaanders zijn. Bi] staan ze veel meer ope;- anderen." door Janet van Dijk Amsterdam - Met zijn hondje Bas zit hij in de late-zomerzon op een terras in Amsterdam, de stad waar hij woont, werkt, een studie doet en een aantal jaren voetbal de. Deze zomer maakte de stads- jongen de overstap naar een ech te dorpsclub, WSB in Noordwij kerhout. „Ik heb in tijden niet zo'n prettig gevoel over een club gehad", zegt Laurens Bianchi. Laurens Bianchi is de zoon van Rob Bianchi, voormalig prof voetballer en hockeybonds- coach en van Marjolijn Gouka, voormalig hockeyintemational en -coach. Zijn vader is bij WSB zijn trainer en iedereen denkt natuurlijk dat dat lastig is, maar Laurens denkt van niet. Hij maakte Rob Bianchi als trai ner al mee bij AFC. „Hij is een goede trainer, die heel gevari eerde trainingen geeft. Hij heeft een goede kijk op het spel en is communicatief heel sterk." Zijn vader zal bovendien het beste uit hem naar boven kunnen ha len. „Hij weet wat ik kan, en hij eist van mij dat ik doe wat ik kan." Het enige nadeel is volgens de 24-jarige aanvaller dat er altijd mensen zullen zijn die, als het slecht gaat, zeggen dat de zoon alleen maar wordt opgesteld omdat zijn vader de trainer is. Maar goed, vervelende opmer kingen heeft hij in Noordwijker hout nog helemaal niet ge hoord. Niet over dit onderwerp, niet over andere dingen. Louter lovend is de Amsterdammer over de sfeer bij WSB. De ge sprekken met het bestuur waren heel prettig, en hij merkte direct dat mensen en spelers het waar deren wat hij doet. „Bij vorige clubs is dat wel eens anders ge weest." Rijtje Die vorige clubs vormen inmid dels een klein rijtje. In de jeugd voetbalde Laurens Bianchi bij Huizen, daarna een aantal jaren bij AFC, toen een jaar bij Spa kenburg, en vorig seizoen een paar maanden bij De Beursben- gels. En dan nu bij eersteklasser WSB. Maar voor hoe lang? Lau rens Bianchi benadrukt dat hij helemaal geen 'clubhopper' wil zijn, dat hij door 'omstandighe den' maar kort bij zijn vorige twee clubs speelde. Bij Spaken burg kwamen sponsors in het bestuur die af wilden van de door hun voorgangers aange trokken spelers, bij De Beurs bengels heerste een sfeer die hem het plezier in het voetbal ontnam. Hij vat zijn 'hobby' als voetballer nu eenmaal serieus op. Een deel van vorig seizoen train de en speelde hij weer bij AFC, maar de trainer van het eerste had geen plaats voor hem. En toen viel de keuze op WSB, de club waarover in huize Bianchi zo positief wordt gesproken. Al les is er goed geregeld, het com plex is prachtig, het materiaal is goed, de spelers zijn 'leuke, en thousiaste en hardwerkende jongens die niet zeiken'. Ook belangrijk was dat zijn moeder er een 'goed gevoel' over had. Ze gaat elke wedstrijd kijken 'en dat zegt mij ook wat'. Laurens Bianchi, bezig aan zijn laatste jaar commerciële econo mie aan de Johan Cruyff Univer sity en samen met een vriend ei genaar van een adviesbureautje voor grafische vormgeving, luis tert graag naar de raad van zijn ouders. „Vroeger wilde ik vooral niet doen wat mijn ouders zei den, maar zij weten wel waar ze het over hebben. Laatst werd de kelder leeggehaald, toen kwa men er plakboeken met kran tenartikelen tevoorschijn. Als je dan ziet wat voor traject mijn ouders hebben doorlopen, daar heb ik echt respect voor." Vooralsnog is hij 'echt heel blij' met de keuze voor WSB, dat Barbara van der Gugten viert jubileum op 24ste Leidsch Dagblad Masters Go INDELING LD-MASTE R.s< HE cat.3 Poule A: Wimpe Thomas Mark Fleischeuer Dennis van Dijk Poule B: Guido van den Broek Tjeerd Star Bartel Swart DE CAT. 3 Poule A: Katja Nossik Ingrid van der Plas Barbara van der Gugten Poule B: Linda Verhoeve Martine Griekspoor Heddy Boers HE cat. 5 Poule A: Leon van der Linden Menpo van de Bor Tom van Vliet Poule B: Rutger Goudriaan Thijs Bakker Joachim Jagel HE cat. 7 Poule A: Marcel Kukler Rob van der Meer Sjoerd Huizinga Poule B: Nicky Sjaardema Sjoerd Strijk Dennis Kolmus DE cat. 5 Poule A: Anouk Sanders Jasmijn van Blijswijk Sharon van Putten Poule B: Anouk Kits Marlot Meddens Leonie Guijt DE cat. 7 'ork I Op ;ren; I wei woi [in b Fr :6-3 f-jaii I de ar kl Poule A: Gc Jasmijn v.d. Bent ihuic Deborah Korten hoeven (van Judith Koning jn i Poule B: trdec Caroline Waal snoe Jeanine van der Sprong eer: Charlotte Schouten ftf, ir utv b set land chte Laurens Bianchi (WSB) wil geen 'clubhopper' zijn door Gertjan van Geen Barbara van der Gugten doet voor de tiende keer op rij mee aan de Masters. De 23-jarige Rijnsburgse tennisster was veer tien jaar toen ze in Ci (de huidige categorie 5) in de poule uitge schakeld werd. De negen daarop volgende jaren was ze onafge broken aanwezig op het hoogste niveau. Tussen 1998 en 2000 won ze drie keer op rij het evene ment, dat komende week zijn 24ste aflevering beleeft. Van der Gugten, lid van Zee Duin in Katwijk, heeft recht van spreken en dat dan ook. Een monoloog. Het seizoen Ik ben dit jaar bijna niet fit ge weest. Tijdens de competitie verstapte ik me en kreeg ik last van mijn knie. Daarna ben ik ook nog door mijn rug gegaan. De eerste vier weken van het toemooiseizoen heb ik gemist. Ik heb De Merenwijk gespeeld, terwijl ik nog geblesseerd was. Dat was dom. Alleen in Nieuw- Vennep ben ik blessurevrij ge weest en kon ik eindelijk tennis sen zonder na te denken hoe ik me moest bewegen. Om me nog te plaatsen heb ik aan Zuid- West meegedaan. Dat is wel een geinig toernooi, op kunstgras. Maar al met al is het geen leuk jaar geweest. De nieuwe generatie Er zijn een paar meiden bijgeko men, die aardig kunnen ballen. Dat die zich niet hebben ge plaatst is niet raar. Ze zijn tech nisch niet veel slechter, maar ze hebben geen ervaring. Wie van die meiden heeft nou constant gepresteerd? Niemand en toen ik 15 was zat ik wel bij de Mas ters. Ik zie sommige meiden lo pen en dan denk ik: ga eerst eens laten zien dat je kan ten nissen en gedraag je dan pas zo als je je nu gedraagt. Alles klopt qua materiaal en qua training, maar ik heb het idee dat ze lie ver niet gaan tennissen als hun mama ze niet weg kan brengen. Ik weet niet of ik degene ben die dat mag zeggen en ik klink ook wel erg oud nu, maar ik vraag me echt af of ze gemotiveerd zijn. Ik ging op mijn fietsje een paar keer in de week van Rijns burg naar pakweg Sassenheim als dat nodig was. Zelfstandig Ik ben altijd erg zelfstandig ge weest. Zo ben ik ook opgevoed. Als je wat wilt, moet je er wat voor doen en niet hard gillen en dan afwachten tot het naar je toe komt. Als je achter je eigen keuzes staat, is het altijd een goede keuze en kan je er geen spijt van krijgen. Op mijn veer tiende ben ik zelf naar Unicum gegaan om te vragen of ik daar kon spelen. Ik kwam thuis en dere mensen wel blij van mij worden. Ik kan ongeïnteresseerd zijn als mensen zeuren. Misschien vin den ze dat niet leuk, maar ik mag het toch wel laten weten als iets me niet boeit. Dan heb ik niets te maken met die non-ver bale afspraak, dat dat niet hoort. Ik heb respect voor anderen, maar als mensen zich als slacht offer opstellen, haak ik af. Doe er iets aan of zeur er niet over, tenzij je echt slachtoffer bent. Maar het grappige is dat echte slachtoffers het minst zeuren. De baas Ik ben heel prestatiegericht, ook als het mijn leerlingen aangaat. Mijn aanpak is zo individueel mogelijk. Het is belangrijk dat kinderen weten wat ze kunnen. Als ik een faalangstige leerling ervan kan overtuigen dat hij of zij iets wel kan, is dat mooi. Ik leer ze een leven met sport, om dat dat belangrijk is en als ik kan helpen om te vinden wat ze leuk vinden, heb ik een doel bereikt. Ik ben de baas, maar ik probeer op een gelijk niveau te commu niceren. Natuurlijk weet ik meer dan een puber van veertien, maar dat betekent niet dat ik meer ben. Ik wil dat ze hun ver antwoordelijkheid nemen. Als je iemand een lui vindt, maar je zit bij hem in een groepje, moet je hem even tien minuten geen lui vinden. Als ik iemand de klas uitstuur, probeer ik uit te leggen dat dat niet komt omdat ik diegene niet aardig vind, maar omdat ik het gedrag niet tolereer. Ik spreek leerlingen erop aan als ze ie mand pesten. Dan kan ik uit mijn pan gaan. Ze moeten el kaar respecteren. De Masters Ik heb weinig ritme. Dit week einde ga ik voor het eerst weer spelen sinds Zuid-West. De Masters is anders dan andere toernooien. Misschien is het wel makkelijker om de Masters te winnen, omdat het geen moeite kost om de motivatie op te brengen. Ik voel me geen kans hebber, maar als ik fit ben waar om kan ik dan niet voor de vier de keer winnen? In mijn eerste finale was ik bij voorbaat kans loos tegen Katja Nossik. Zij had geen enkele partij verloren dat jaar en het was een schok dat ik haar versloeg. Dat kan weer. Ik ben fel genoeg. Mercedes-Benz L.I.A.M. zaterdag 7 SEPTEMBER 20! 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels ''icircv^" 071 -535 63 62 www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl •s^ch vA KNLTB district Leiden MKWIJK"N Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Barbara van der Gugten: „Misschien is het wel makkelijker om de Masters te winnen, omdat het geen moeite kost om de motivatie op te brengen." Foto: Mark Lamers zei: ik ga bij Unicum spelen. Mijn ouders vroegen of dat een goed idee was, ik zei ja en zij vonden het goed. Ik kwam altijd alleen naar de parken. Natuurlijk vond ik het wel leuk als ik weggebracht werd, maar ik vond dat ik mijn ouders daar niet mee kon belas ten. Als ik vijf keer per week wil de trainen, kon dat niet beteke nen dat mijn moeder niet naar haar werk kon. Ik kreeg op mijn zestiende ook gelijk een brom mer. Ze komen wel zo veel mo gelijk kijken. Ze zijn ook trots. Toen ik voor het eerst de Mas ters won, liep mijn vader nog net niet met een bord voor met de tekst: dat is mijn dochter. Hij is een klein mannetje, maar niet op dat moment. Ik woon nog thuis. Ik kan doen en laten wat ik wil. Het is net of ik op kamers woon. Ik kook zelf. Het is een soort woongemeen schap. Ik heb het daar naar mijn zin, maar het is niet zo dat ik pas weg ga als ik ga trouwen. Rijnsburg Ik ben misschien niet een door snee Rijnsburgse, maar ik heb me nooit anders gevoeld. Als ik door het dorp loop en ik zie meisjes van mijn leeftijd, die al getrouwd zijn, denk ik daar niets bij. Ie moet elkaar respecteren. Ik geloof in God, ben van huis uit Nederlands hervormd. Als iemand in Boedda gelooft, vind ik dat ook prima. Volgens mij zijn de basale dingen in elk ge loof hetzelfde. Ik ga wel eens naar de kerk. Het is iets van de laatste twee jaar, nadat ik een half jaar in Amerika was geweest om te tennissen op een univer siteit. Ik zat op een plek, waar de mensen erg baptistisch waren. Daar kon ik me niet zo in vin den, maar wat ik wel zag in die mensen, trok me. De overtui ging, ergens vol voor gaan. Te rug in Nederland dacht ik: laat ik ook eens iets zoeken. Niet dat ik onwijs zoekende ben naar antwoorden, maar ik wil wel er gens een bevestiging van. Ik ga niet per se naar een her vormde kerk. Bij ons op het dorp is de gereformeerde kerk leuker. Misschien komt het door de persoon die het erover heeft. Als iemand er vol van is en het kan overbrengen, raakt mij dat. Ik wil me kunnen verplaatsen in anderen. Iedereen maakt fouten en ik dus ook. Wie ben ik dan om een ander te veroordelen? Ik vind het wel een mooie gedach te als er iemand is die het wel kan beoordelen. Als weet ik niet eens zeker of ik diegene God moet noemen. Mieren Ik denk niet na over wat mijn missie op aarde is of wat voor radertje ik in het geheel ben. We zijn maar een stel mieren die op een ronde bol heen en weer rennen. Ik heb een leuke baan als gymlerares op het Teylingen college in Oegstgeest. Daarnaast werk ik nog een paar uur als fit ness- en aerobicstrainer op de sportschool. Het doel is dat ik gelukkig ben. Ik ben eerlijk en te vertrouwen en ga van het goede in de mens uit. Ik denk dat an-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1