Koeman haalt uit naar zijn spelers BETAALD VOETBAL RBC en Zwolle mogen de kenners uitlachen let geld moet je op mijn leeftijd niet bezig zijn' 'Werkloze voetballers kunnen geen kant op' X: spelers kopen S3 Trainer ergert zich ondanks zege in Groningen ^jnveen-spits Denneboom vastbesloten te slagen ••••PD - NAC vreest drie of Iers te moeten verkopen 2 (oinanciële problemen bij °-2 te verlichten. De club :otaal 4,5 miljoen euro irweiiusfergeld binnenslepen. niet uit dat we na de een op met een flink gewij- man al spelen", aldus trainer 5 van NAC om een spe- Kikopen, is al langer be- last|a kaar het gaat om een Le H/an 4,5 miljoen euro en ParisJcent in de huidige spe- c^k drie of vier spelers", -0, Mfrainer. De club hoopte ir nog met een transfer per Babos het geld in a binnen te slepen. c°e voorzitter Tem Nederlof aourglenige tijd geleden een acciojt spelers aangeboden peM etbalmakelaars. „Daar t e mensen op die be- ir zijn als er belangstel- es r is. Wie dat zijn? Niet prvespelers." feringsplan van Ernst 2-2 PP1 0°k n°g eens over l-indringen van de salaris- Sevj||ij de club door het niet 8 ai(k van aflopende con- 40Ten Cate: „Die salaris- %bben we de afgelopen (O-o)ji al met twee miljoen eruggebracht. Er lopen so®el wat jongens zonder of met een minimaal Bi,barond." dat NAC heeft, is internationale transfer- 1)- 1|niddels gesloten is. Die 2-3 c i11 januari weer open. ijeira grland mogen spelers »3 2 2 twee weken van club 1-0). 1 itomojjische staf is zich in- D 39aan het oriënteren op e vervangers. „We zijn end om met een scha- cano l op papier te werken, eai iu aan het kijken wie er g^°'dlemaal transfervrij zul- eativoDat zijn spelers met wie la inkort mogen praten." a|r zelf vindt het nog 'te >rtivo r de boc&t' om conclu rekken wat betreft zijn ictie. „Ik ben niet de fi- 1 een zinkend schip te I Maar het is duidelijk strookt met de ambi- le hebben uitgesproken Zuiger bijtekende." niehoudt ondertussen ook Nejsgroep bezig. Rob Pen- sch^dens de eerste crisis in ni sden we zo iets van: dat Ci) l°s- Nu begin ik me te maken om NAC. vel stellen dat betaald leekt Breda aan alle kanten herjbaar is, maar we moe- i 12-de arrogantie hebben 3 makets kan overkomen." iba hreuder vindt het voor- 'financiële ofifer' dat de loeten brengen niet bij vanzelfsprekend. „Ik iu niet op reageren. We ar als spelers eerst een rijver hebben." Penders: ijk willen we deze week it er nu precies aan de Dubl iet w den Eede maakt zich vajs geen zorgen. Hij ver- ierder met FC Den de zwaar financieel weer. is daarmee niet te ver- cIn Den Bosch maakte rd hper zorgen, omdat het met aar niet leefde." Teb* iend( maandag 2 SEPTEMBER 2002 door Peter van Duyl Groningen - Ajax won gisteren ook zijn derde wedstrijd van het seizoen, maar lachende gezichten waren er na afloop van de 1-3 bij FC Groningen nauwelijks. Trainer Ronald Koeman haalde zelfs on gemeen hard uit naar een deel van zijn spelersgroep, dat hij ge brek aan inzet en homogeniteit verweet. Koeman zei het niet met zoveel woorden, maar hij zat zich gis teren ondanks de simpele zege op het afgrijselijk zwakke Gro ningen kapot te ergeren aan het lamlendige optreden van zijn elftal. De oefenmeester vond dat Ajax in het Oosterpark een veel grotere uitslag neer had moeten zetten. „Uit elke wedstrijd moet je het maximale halen. Dat is niet gebeurd en dat is teleurstel lend." Het directe slachtoffer van Koe mans ergernis was Mido. De Egyptenaar was in de laatste maanden van de vorige compe titie nog een van de lichtende voorbeelden van de ploeg die zich naar de titel vocht. Mido is de competitie echter slecht be gonnen en kreeg gisteren na een half uur de rekening gepresen teerd. Hij werd vervangen door Ibrahimovic. Koeman draaide er niet omheen dat hij met de wissel van de cen trumspits een voorbeeld had willen stellen.Alles wat er vorig seizoen is gebeurd, telt niet meer", herhaalde de ex-intema- tional nog maar weer eens. „Slecht spelen mag, maar van een speler mag je verwachten dat hij er alles aan doet. Dat idee had ik vandaag niet en die con statering is tragisch. Ik had al vanaf de vijftiende minuut het plan om hem te wisselen. Als trainer probeer je dingen aan te geven. Je hoopt dan dat een speler luistert. Als dat niet ge beurt, heb je een probleem." Het onbehaaglijke gevoel van Koeman is niet van vandaag of gisteren en het betreft zeker niet Mido alleen. Hij merkt sinds de zomervakantie over de gehele li nie een andere sfeer bij Ajax dan ervoor. „Misschien ben ik een zeikerd, misschien ben ik te kri tisch, maar ik vind dat we als elftal beetje bij beetje minder met elkaar omgaan. Het begint niet met kwaliteit, de basis van een elftal wordt gevormd door andere dingen. Die ontwikkeling verbaast mij. Wie zijn wij om in een leunstoel achterover te gaan zitten. We hebben de dubbel ge wonnen en willen graag meer. Iedereen praat over de Cham pions League. Maar als we zo spelen als vandaag, hebben we helemaal niets in de Champions League te zoeken." Een directe oorzaak voor de ver anderde instelling van zijn se lectie had Koeman niet. Hij weet het deels aan teleurstelling bij bepaalde spelers. Ook consta teerde hij dat er binnen de groep te weinig spelers zijn die afwijkend gedrag aan de kaak stellen en corrigeren. Hoewel hij naast Mido geen namen noem de, moet Koeman ernstig teleur gesteld zijn in de routiniers Aron Winter en Richard Wïtschge. Het kan geen toeval zijn dat bei den gisteren ontbraken in de achttienkoppige selectie die aan het karwei in Groningen begon. Koemans hoop is inmiddels ge richt op Jari Litmanen. „Hij is in elk geval een speler, die weet wat er in de voetbalwereld te koop is." Koemans uitbarsting volgde op een onvoorstelbaar zwakke uit gave van Groningen-Ajax. De Amsterdammers deden negen tig minuten lang plichtmatig hun werk en de zwakke thuis ploeg legde Ajax geen strobreed in de weg. De enige ploeg in de eredivisie die nog zonder pun ten is, ontbrak het gisteren aan alles wat een voetbalelftal be hoort te hebben: creativiteit, kwaliteit, maar bovenal ook in zet en beleving. Desondanks leidde het steriele geschuif van Ajax aanvankelijk nergens toe. De landskampioen EREDIVISIE FC Zwolle - Vitesse 1-0 (0-0). 58. Richard Roelofsen 1-0. Scheidsrechter; Vink. Toe schouwers; 5450. Rode kaart- 90. Stefanovic (Vitesse/2x geel) Gele kaart Van der Haar. De Ridder (FC Zwolle), Janssen (Vitesse). NAC - NEC O-O. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 13.440. Gele kaart Van Den Eede (NAC). Hesp. Govedarica (NEC). Roda JC - Willem II 1-0 (0-0). 88. Anastasiou 1-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 12.000. FC Groningen - Ajax 1-3 (0-2). 13. Van der Vaart 0-1, 40. Van der Vaart 0-2. 50. Van der Meyde 0-3, 76. Hugo 1-3. Scheidsrechter: Ha verkort. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Elshot (FC Groningen). Trabelsi (Ajax). RBC Roosendaal - Heerenveen 3-0 (2-0). 2 Vos 1-0. 38. Wooter 2-0, 66. Sillah 3-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 4900. Gele kaart: Ebbinge (Heerenveen). Topscorers: 1. Hoogendorp (RKC Waalwijk) 5. 2. Amoah (Vitesse) 3. 3. Van der Vaart (Ajax), Richard Roelofsen (FC Zwolle). Soetaers (Roda JC). Denneboom (Heerenveen). Cornelisse (RKC Waalwijk) 2. 3 3 0 0 9 8-3 3 3 0 0 9 9-5 2 2 0 0 6 3-0 3 1 2 0 5 5-4 3 1 2 0 5 3-2 2 1 1 0 4 4-2 3 11 1 4 4-3 3 11 1 4 3-2 3 11 1 4 2-2 2 10 1 3 4-4 3 0 3 0 3 3-3 3 1 0 2 3 3-4 2 0 1113-5 2 0 1112-4 2 0 11 1 1-3 3 0 12 1 3-6 3 0 12 1 4-8 3 0 0 3 0 2-6 DIVISIE Heracles Almelo - FC Den Bosch 1-4 (0-1). 44 Jansen 0-1, 60. Van de Laak 0-2. 68. Maxi- miano 0-3. 69. Stegeman 1-3, 76. Van de Laak 1-4. Scheidsrechten Temmink. Toe schouwers: 5821. Gele kaart: Rose (Heracles). Faerber, Maximiano (FC Den Bosch). Topscorers: 1 De Groot (Emmen) 4, 2. Bruin (Cambuur Leeuwarden), Leferink (Go Ahead Eagles). Sluijter (Heracles Almelo). Platvoet (Heracles Almelo) 3. Rafael van der Vaart ontwijkt een tackle van Groningen-aanvoerder Paul Matthijs. Foto: ANP/Vincent Jannink werd in het zadel geholpen door een grove blunder van Jordi Hoogstrate. De jeugdintematio- nal tikte de bal na krap een kwartier volkomen onnodig bij Victor Sikora in de voeten. Die bedacht zich geen moment en bracht Rafael van der Vaart in stelling. De topschutter wist zo als gebruikelijk wel raad met het buitenkansje: 0-1. Eén keer slaagde FC Groningen erin Ajax in het nauw te bren gen. Na 26 minuten kogelde Kurt Elshot van dichtbij op de onderkant van de lat. Het was een zeldzame opleving van de thuisploeg, want voor de rust had Ajax de partij al beslist. Na nieuw balverlies van Hoogstrate stond andermaal Sikora aan de basis van de 0-2. Zijn voorzet werd eenvoudig ingetikt door opnieuw Van der Vaart. Hoewel Groningen-trainer Dwight Lodeweges na de onder breking Martin Drent en Hugo inbracht voor Hoogstrate en Tu- huteru, veranderde er niets aan het spelbeeld. De zwakke Andy van der Meyde kopte kort na de pauze de derde assist van Sikora langs Roy Beukenkamp. Van het doelpunt waarmee Hugo na een flater van André Bergdolmo voor 1-3 zorgde, raakte niemand in het Oosterpark meer in ver voering. FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Allach, Boekweg en Floren; Matthijs, Broerse en Hoogstrate (46. Hugo); Kr- stev (85. Bronkhorst), Ikedia en Tuhu- teru (46. Drent). Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, Bergdol mo, Chivu en O'Bnen; Galasek, Van der Vaart en Maxwelk Van der Meyde (87. Boukhari), Hossam (32. Ibrahimovic) en Sikora (70. Wamberto). Emmen ADO Telstar Heracles Veendam Cambuur Eindhoven Den Bosch Go Ahead TOP Helmond MW Volendam Haarlem Fortuna Dordrecht Sparta WV 3 3 0 0 9 8-3 3 3 0 0 9 7-2 2 2 0 0 6 4-0 3 2 0 1 6 11- 5 3 2 0 1 6 6-1 3 2 0 1 6 5-3 3 1114 3-3 2 10 1 3 5-4 2 10 1 3 7-7 2 10 1 3 2-4 3 1 0 2 3 8-7 3 0 3 0 3 2-2 3 1 0 2 3 4-8 3 1 0 2 3 2-9 2 0 11 1 1-2 3 0 12 1 2-6 2 0 0 2 0 2-6 3 0 0 3 0 2-9 roosendaal/zwolle/gpd - In Roosendaal en Zwolle gaan ze niet meteen weer de graderen. In elk geval niet zonder slag of stoot. Zo bleek afgelopen weekeinde. RBC won van Heerenveen met 3-0, door doelpunten van Vos, Wooter en Sillah. En FC Zwolle versloeg Vitesse door een kopbal van Richard Roelofsen. Het was voor RBC een historische dag. Nog nooit had RBC in de eredivisie zo'n ruime overwinning geboekt. En nog nooit had RBC bij een wedstrijd op het hoogste niveau de eigen goal schoon kunnen houden. Tegen Heerenveen ge beurde dat allemaal wel, vrij makkelijk zelfs: 3-0. Twee jaar geleden verloor RBC in de ere divisie thuis van Heerenveen met 3-0, nu won het met identieke cijfers. Welgeteld nog maar twee spelers van toen stonden nu weer in de basis: Heije en Keiler. Henk Vos was toen geblesseerd en Mi chael Aerts stond nog niet in het doel. Het RBC van nog maar twee jaar geleden is totaal niet meer te vergelijken met het elftal van tegenwoordig. Tot gisteren was het de vraag of de club er onder een nieuw bewind en met een haast volledig andere spelersgroep wel op vooruit was gegaan. De wedstrijd tegen Heerenveen gaf op die vraag een bevestigend ant woord. Ook al speelde de Friese tegenstander dramatisch slecht en zat de bij leven al legendarische Foppe de Haan er na af loop als een dood vogeltje bij. Hoe an ders was de stemming in het andere kamp. Iedereen kwam trainer Chris Dek ker feliciteren. FC Zwolle mag de kenners uitlachen. Voor het seizoen werd het team van trai ner Peter Boeve afgeschilderd als degra datiekandidaat nummer één. Maar op basis van hard werken en agressieviteit verdiende de nieuwkomer zaterdag tegen Vitesse volkomen terecht de eerste zege van het seizoen. Na drie duels vijf punten. FC Zwolle had daar voor het seizoen stilletjes op gere kend, gezien de tegenstanders in de eer ste wedstrijden. De duels tegen RBC (1-1) en Excelsior (1-1) voelden als wedstrijd jes in de eerste divisie. Vooral het gelijk spel tegen de Rotterdammers - met een tegentreffer in blessuretijd - was een te leurstelling. Dat puntenverlies werd tegen Vitesse goedgemaakt. De Arnhemmers waren door hun trainer Mike Snoei gewaar schuwd voor onderschatting. De bood schap kwam niet over. Ook vorig seizoen verspeelde Vitesse veel punten, elf in to taal, tegen degradatiekandidaten. Overi gens staat Zwolle nu pas voor de ware vuurdoop; de eerstvolgende wedstrijden zijn tegen Ajax en PSV. Om het 'succes' van RBC en FC Zwolle te relativeren, kan het geen kwaad de ge schiedenis van FC Den Bosch er bij te halen. Een jaar geleden had de club na drie wedstrijden vier punten en het liep toch nog verkeerd af. am, a< topnn Mast irde khedw - Romano Denne et ó>orde in de openings- [us van de competitie vod tegen AZ en een dag mid<?te zijn mobiele tele- ïeeft ben trots op je", gaf we jericht te lezen. Afzen- hel>us Allback, zijn voor- enscN nieuwe eerste spits aar ^enveen doet dit sei- orgai best om de Zweed te is geten. De competitie- nbin» veelbelovend, maar komfvalmv nog geen zomer terkte Denneboom in en wedstrijden tegen 1 ifc) en RBC (0-3): „Ik V V beide benen op de ven staan." log niet mee. Als Den- maar net zit, loopt jua!pot Said Bakkati, net Schifttemational bij Jong de Mngs. „Hé, goudvinkje", d (ykati, refererend aan de pon port-nabespreking van m hd Haan na AZ-Heeren- mauPjjeboom lacht er om, blie#jna- Wie van hem het eerpt van een overdreven or hierde jongeling met en (J, zit ernaast, seizjwedstrijd tegen AZ zat 5 bipti Kolk in de kleedka- 'i: 'Ik ben best wel ge- e voi maar Santi zei: 'Maak helld11^Toen ik zo snel ïedel113 14 minuten, red.) Op $h wel veel van me af. otje^c, maar ook bij Jong tkken Santi, Said en ik cirf naar elkaar toe. Dat .nde* prettig." ningiaan de mentaliteit in .Jen moeten wennen. In maanden bij Heeren hij als 16-jarige vaak naar zijn geboorte- Romano Denneboom helpt de terreinknecht van Heerenveen een handje. De jonge spits moet Marcus Allback doen vergeten: „Op mijn zestiende was ik geen voetballiefhebber." Foto: GPD/Jan de Vries plaats Schiedam en voelde hij zich soms opgesloten. Nu voelt hij zich helemaal thuis in Fries land. Mede dankzij zijn gastge zin, de familie Ten Boom, bij wie hij de eerste drie jaar woon de. Zijn vriendin is opgegroeid in Heerenveen en samen wonen ze sinds kort in het huis dat de familie Allback bewoonde tot diens vertrek naar Aston Villa. „Toen wij een trainingskamp op Ameland hadden, ging Marcus nog even voor de laatste keer door het huis. De sleutel liet hij achter bij de vriendin van Stefan Selakovic, die in dezelfde straat woont. Toen ik terug kwam vond ik een Zweeds shirt met rugnummer 10, dat Marcus tij dens het wereldkampioenschap had gedragen. Ik bel nog steeds twee keer per week met hem. Dan praten we over van alles, niet alleen over voetbal. Ik mis hem toch wel. Ik beschouw hem als een vriend." Niettemin leunt de erfenis van zijn Zweedse vriend zwaar op de schouders van Denneboom, die dit seizoen van trainer Foppe de Haan het volledige vertrouwen heeft gekregen om het als eerste spits te laten zien. „Het is niet gemakkelijk om een ervaren speler als Marcus te vervangen, maar ik ben erg blij dat de dub niet iemand anders heeft ge kocht. Ik heb afgelopen seizoen veel geleerd, maar ik wil niet nog zo'n jaar meemaken. Je wilt toch spelen. Ik vind het heel moeilijk om twintig minuten in te vallen. Nu ik vanaf het begin speel, kan ik groeien in de wed strijd." Denneboom heeft onder andere van Allback geleerd niet bij te pakken neer te zitten na het missen van een kans. „Marcus zei: 'Je krijgt in een wedstrijd al tijd meerdere kansen. Als je mist moet je niet balen, maar verder'. Ik bleef er te lang mee rondlo pen. Je wilt het zó graag laten zien. Die spanning ging vaak ten koste van mijn spel. Ik was te druk." Heus, hij is de laatste tijd meer over voetbal gaan nadenken, verzekert Denneboom. „Ik ben er serieuzer mee bezig. Op mijn zestiende was ik geen voetbal liefhebber. Mijn broer wel, die speelde altijd op pleintjes. Pas toen ik in Heerenveen was en voor het eerst dat volle stadion zag, dacht ik: dat wil ik ook. Toen pas besefte ik dat ik hoger op zou kunnen komen, zeker toen ik mijn eerste contract kreeg. Daarvoor dacht ik: het zal wel." Dat laatste kan niet meer. Hee renveen wil zich opnieuw verze keren van Europees voetbal en dient dat te doen met een selec tie zonder de blikvangers All back en de naar Feyenoord ver trokken Anthony Lurling. Als Denneboom faalt of geblesseerd raakt, heeft trainer Foppe de Haan een probleem. „Dat zei Gérard de Nooijer laatst ook. Ik weet dat het van mij moet ko men. Santi en Jesper Hakanson zijn geen echte spitsen." Denneboom staat achter het clubbeleid, dat er op neerkomt dat geen gevestigde spelers wor den gehaald aan wie hoge sala rissen moeten worden betaald. Toch zou de spits niet terug deinzen voor een 'grote' aan koop, als de stand op de rang lijst daar om zou vragen. „Het is goed om met jonge jongens te spelen, maar als het niet loopt moet je gewoon een goede spe ler halen." „Het is een lang seizoen en ik hoop fit te blijven. Maar ik voel dat ik er nu klaar voor ben. Meer dan toen ik op mijn achttiende Dennis de Nooijer tien wedstrij den moest vervangen. Toen was ik veel te zenuwachtig. De kri tiek vond ik toen te zwaar, maar als ik nu de beelden terugzie be grijp ik het wel. Ook van de sup porters. Die betalen toch hon derden guldens voor een sei zoenkaart." Slagen bij Heerenveen, dat is vooralsnog het enige doel. „Ik wil hier tot mijn 24ste, 25ste blij ven, omdat ik het gevoel heb dat ik bij Heerenveen nog veel kan leren. En we hebben natuurlijk net dat grote huis gekocht." Daarna lonkt Engeland. La chend: „Daar zou ik ooit graag nog eens spelen. Ik heb met Jong Oranje in het stadion van Derby County gespeeld, een fantastische ervaring. Engeland is dicht bij huis en dat heb ik toch het liefst. Het is een mooi land en de mensen leven er voor het voetbal." Zijn contract bij Heerenveen loopt tot 2004. Het zal wel tus sentijds verlengd worden, want Denneboom acht de kans klein dat hij transfervrij zal mogen vertrekken. „Daarvoor heeft de club te veel in mijn opleiding geïnvesteerd. Als Heerenveen me een tussentijdse aanbieding doet, denk ik dat ik er op inga. Ik zit liever niet op de bank bij een grotere club. Ik heb de tijd. Mijn zaakwaarnemer Rodger Linse, die ook Ruud van Nistelrooij be geleidt, zei: 'Jij hebt een voor sprong op Ruud, omdat die tot zijn 21ste bij Den Bosch in de eerste divisie speelde'. Mijn tijd komt nog wel. Geld, daar moet je op deze leeftijd niet mee bezig zijn." Weerstand tegen nieuwe regels transfers door Raymond Willemsen DorriNCHEM - De transfermarkt in het betaald voetbal valt op 16 september met een ferme klap in het slot. Tot 1 januari 2003 mag er geen speler meer worden aangetrokken. Nu al is zeker dat er oorlog zal ont staan in voetballand. De derde vrijdag van maart stond bij alle betaalde clubs en makelaars dik onderstreept in de agenda. Op die dag sloot elk seizoen de transfermarkt. Van af dit seizoen is alles anders, als het aan de FIFA en de KNVB ligt De wereldvoetbalbond FIFA besloot een aantal maanden geleden tot een ingrijpende wijziging van het transferregle ment. Na afloop van het voet balseizoen kunnen er slechts tot 1 september spelers wor den aangetrokken. Daarna is er tot 1 januari geen aan- of ver koop van spelers meer moge lijk. Dat kan vervolgens alleen nog tijdens de winterstop, in de periode van 1 tot en met 31 januari. De KNVB was lange tijd van plan alle FIFA-regels toe te passen op de clubs in de ere- en eerste divisie. „Het voordeel is dat er voor iedereen duide lijkheid is. Spelers vliegen niet meer in en uit", zei persvoor lichter Rob de Leede. De KNVB haalt zich de woede op de hals van een aantal instanties. De vereniging van contractspelers (WCS) is furieus. „Werkloze spelers kunnen geen kant meer op", aldus Louis Everard van de WCS. Onder druk heeft de KNVB besloten de over schrijvingsperiode voor voet ballers in Nederland uit te stel len tot 16 september. Voorzit ter Theo van Seggelen van de spelersvakbond WCS dreigde in het kader van het ontnemen van recht op arbeid al naar de rechter te stappen als de markt niet langer open zou blijven. Eén van die werkloze voetbal lers is Dennis te Braak. De 29- jarige Doetinchemmer speelde twaalf jaar betaald voetbal bij De Graafschap, VW en Hera cles. Dit jaar zit hij voor het eerst thuis. „Ik moet elke week solliciteren van het CWI (Cen trum voor Werk en Inkomen), maar die mensen kunnen me ook niet verder helpen. Het is natuurlijk heel vreemd. Ik ben op zoek naar werk, maar word daarin belemmerd. Vanaf 1 september kan ik nergens meer naar toe. Ook niet naar een buitenlandse club." Een club mag volgens de nieu we regels ook geen vervanger voor een geblesseerde speler aantrekken. Wat gebeurt er als de twee keepers van De Graaf schap samen naar de training rijden en betrokken raken bij een auto-ongeluk? „Dan moet De Graafschap John van den Brom maar op doel zetten", lacht voorzitter Gerard Slager van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties (FBO). „Nee, dit heeft helemaal niets met normaal arbeidsrecht te maken. Het zijn de laatste stuiptrekkingen van het ver enigingsrecht. De KNVB had nooit moeten instemmen met de wijziging die de FIFA heeft doorgevoerd." Volgens Rob de Leede kunnen er uitzonderingen worden ge maakt. „Want die bevestigen de regel. In sommige gevallen is er dispensatie mogelijk. Die gevallen zullen individueel be keken worden." Spelersmakelaar Henk van Ginkel van World Soccer Con sult ziet de problemen al voor zich. „Dadelijk kan geen club meer een vervanger voor een geblesseerde speler aantrek ken. Dat is bijzonder vreemd en er is niet goed over nage dacht In Italië en Engeland doen ze er niet aan mee. Daar kunnen tot een latere datum wel gewoon binnenlandse transfers worden afgesloten." Een aantal spelersmakelaars is ook niet blij. Van Ginkel: „Ze ker de nieuwkomers, difenet een licentie hebben verwor ven, krijgen het moeilijk. Voor ons (World Soccer Consult, red.) valt het wel mee. Wij slui ten onze transfers wel in die andere periode af. Ik vind dat eerlijk gezegd niet zo erg. Er komen steeds meer makelaars bij en ze hebben niet allemaal het beste voor met de spelers." Collega John Linse denkt dat het laatste woord nog niet ge zegd is. „Deze regeling en het vrije verkeer van werknemers vloeken enorm met elkaar. De voetballerij heeft altijd z'n be perkingen gekend, maar ik weet niet of dit houdbaar is. Er is niemand die weet hoe hij hier mee om moet gaan."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17