Feyenoord figurant in show Real SPORT Ajax woedend op Groningen en zijn burgemeester Ook met 'snoepjes' blijft Schalken oerdegelijk CC pakt in otfase winst adzuric tekent j Milwaukee ecord Maase s' 10.000 meter rajicek rest van jar aan de kant \eteen WK-winst 11 olleybalsters edding NAC kost Ireda io miljoen taking in Major eague afgeblazen Iltiem bod ip Ronaldo 'an der Gun jaar Willem II 'erstappen geeft ichzelf één jaar S2 Amsterdamse supporters mogen morgen niet mee Limburger ten koste van Kroaat Ljubicic naar derde ronde op US Open US OPEN Sluiter op groot podium onderuit 'Nieuwe regels transfers zijn één grote farce' SCOREBORD alwijk - RKC Waalwijk blijft Drlopig koploper in de eredi- e. De ploeg van trainer Mar- Jol won gisteravond nipt van Twente, 3-2. Eddy Putter akte twee minuten voor tijd, een stand van 2-2, de beslis- ïde treffer. Hoogendorp akte de andere doelpunten >r RKC. Cairo en Cavens trof- voor Twente doel. iw York - Basketballer Dan dzuric heeft een tweejarig ïtract getekend bij de NBA- ib Milwaukee Bucks. De 24- je basketballer, in zijn jeugd ief voor BV Leiderdorp, was als 34ste speler in de zo- amde draft gekozen door iucks. De 2 meter 10 lange :er moet genoegen nemen 332.817 dollar, het mini- isalaris in de NBA. in jssel - Kamiel Maase heeft lens de Memorial van Dam- V(in Brussel zijn eigen Neder- 'e ds record op de 10.000 me- ;n verbeterd. Het 30-jarige lid i Leiden Atletiek haalde in 26,29 acht seconden van zijn de toptijd uit 1999 af .34,02). Maase werd tiende ja Brussel. De Keniaan Sammy iketer won in 26.49,38, de ste tijd van het seizoen. kceningen - Richard Krajicek rv nt dit jaar niet meer in actie, tennisser, die in zijn eerste rtij op de US Open tegen No- moest opgeven, heeft een es gescheurd onder de lin- o voet. Volgende week meldt zich in het Erasmus MC in tterdam bij chirurg Heijboer. onderzoekt de voet nog- lals, waarna in overleg met ijicek en Vergouwen wordt sloten of een operatie nood- ;elijk is. Krajicek streeft er- ir om in januari weer op de e an te staan. ^werin - De Nederlandse - leybalsters hebben hun ope- - ïgswedstrijd van het wereld- npioenschap in Duitsland wonnen. De ploeg van ndscoach Angelo Frigoni sloeg gisteren Roemenië met l (25-22 25-19 27-29 25-16). anje liet in de derde set een dstrijdpunt liggen. koA - De toekomst van de fedase eredivisieclub NAC (ngt opnieuw aan een zijden pad. Het kost de gemeente leda geen 4,2 miljoen euro, aar tenminste 10 miljoen eu- lom betaald voetbal te be- Vjuden. Komt dat geld er niet, In is NAC ten dode opge- preven. iw york - Een dreigende sta- Ög van de honkballers in de ajor League is op het aller- Itste moment afgeblazen, jubeigenaren en spelersvak- ind kwamen na uitputtende Iderhandelingen gisteren tot In akkoord over een nieuwe ko. Dat was nauwelijks een ir voordat het ultimatum van spelers afliep. Idnaco - Real Madrid heeft op [valreep een nieuw bod uit- jbracht op Ronaldo. De win- jar van de Champions League bereid om Internazionale 40 Bijoen euro te betalen voor de raziliaan. Inter krijgt op de fop toe de Argentijnse mid- fnvelder Santiago Solari. iburg - Cedric van der Gun (eelt de rest van het seizoen huurbasis voor Willem II. De invalller maakte dit seizoen |en deel uit van de A-selectie, et is de tweede keer dat Ajax !m verhuurt; hij kwam eerder [voor FC Den Bosch. a-francorchamps - JOS Ver- Ippen geeft zichzelf nog één ir de tijd om een nieuw team vinden in de Formule 1. Als in 2003 geen contract kan Iwingen, richt de 30-jarige mburger zich op andere race- issen. Na zijn ontslag in fe- Jari bij Arrows reed hij geen eter meer. Een rentree bij Ar- ws, Minardi of een ander im sloot hij nogmaals uit. zaterdag 31 AUGUSTUS 20O2 groningen/amsterdam/anp - Ajax-SUp- porters zijn morgenmiddag niet welkom in Groningen. Burgemeester Wallage be sloot dat de eredivisiewedstrijd van FC Groningen tegen Ajax moet worden ge speeld zonder supporters van de bezoe kende club. Tot woede van Ajax. Directeur Van Eijden eiste van de KNVB de wedstrijd uit het programma te halen, omdat Groningen niet bereid is 800 kaar ten aan Ajax-fans te geven, „conform de richtlijnen die de profclubs op 13 juni hebben afgesproken tijdens de algemene vergadering". De KNVB willigde de eis niet in. De bond legt zich neer bij het be sluit van Wallage. Pas als Groningen de kaarten levert, wil Ajax de wedstrijd spelen. Vorig seizoen mochten Ajax-fans niet mee naar Hee renveen en dit seizoen niet naar Vitesse. „Wel gaat de aanklager onderzoek doen of FC Groningen verwijtbaar gedrag ten laste gelegd kan worden", aldus de KNVB. „Deze week is er tijdens een inge last overleg met de ministeries van Bin nenlandse Zaken, Justitie en VWS afge sproken dat aanvullende eisen worden gesteld aan de clubs die nog niet voldoen aan de gewenste normering voor het vak voor uitsupporters." Volgens Wallage is het risico van geweld dadigheden te groot. Hij vreest dat meer Ajax-aanhangers van plan zijn naar Gro ningen te komen dan er plaats is. In overleg met politie en justitie besloot Wallage deze in Groningen zeldzame maatregel te nemen. De burgemeester wil geen 'disproportio nele inzet' van de politie. Het gaat Walla ge te ver politiemensen uit Friesland en Drenthe op te trommelen. Bovendien is het koopzondag in het centrum en dan zijn er veel meer mensen dan gewoonlijk in de stad. „Alles kan, maar je moet het ook willen", stelt de burgemeester, die het besluit „niet met plezier heeft geno men". Justitie zegt overtreders zonodig aan te pakken en voor te geleiden. door Marcel van der Kraan monaco - Het feestje was mooi, de entourage imponerend, maar een cadeautje in de vorm van een Super Cup was voor Feyenoord in het prinsdom Monaco gister avond niet weggelegd. Het grote Real Madrid liet tegen de UEFA Cup-winnaar even zien wat het verschil is tussen de echte Euro pese top en een club uit de top drie van Nederland: 3-1. In het uitverkochte Stade Louis II gaf de 'Koninklijke' een show weg waarbij Feyenoord het grootste deel van de avond slechts figurant mocht zijn. De klasse droop er bij Real vanaf en de 16.000 toeschouwers - inclu sief ruim vijfduizend Rotter damse fans - moeten likkebaar dend naar de magische bewe gingen en ingevingen van vooral Zinedine Zidane hebben geke ken. De Fransman, de avond er voor in Monte Carlo nog geko zen tot beste speler in de Cham pions League, stond symbool voor de superieure kwaliteiten bij de Spaanse landskampioen, die natuurlijk wel wat groothe den in het veld had staan. Met de zege maakte Real na vijf jaar een einde aan het onvermo gen van de Champions-League- winnaars om de houder van de UEFA Cup te verslaan. Feyenoord moest zich gelukkig prijzen met het gegeven dat het mocht meespelen. Sinds de edi tie van 1996, toen Ajax in twee wedstrijden Real Zaragoza (1-1, 4-0) aan de kant zette, had geen enkele Nederlandse club zich meer in de strijd om de Super Cup kunnen mengen. Meedoen en niet meer dan dat dus. Want in de eerste helft werd Feyenoord weggevaagd door Real. Zidane zette de aan vallen op, Roberto Carlos meld de zich aan het front en vervol gens vlogen de doelpunten er achter elkaar in. Bij de eerste treffer kreeg de Braziliaanse vleugelverdediger nog de hulp van Patrick Paauwe, maar num mer twee was er een van onge kende schoonheid. Er ging een serie van technische hoogstand jes aan vooraf. In dat eerste bedrijf schreeuwde trainer Bert van Marwijk zich de longen uit het lijf om zijn spelers tactisch in het gareel te krijgen. De snelheid waarmee de Span jaarden de bal lieten rondgaan was eenvoudig te veel voor Fey enoord. Het was hogeschool voetbal zoals alleen Real dat in Europa kan laten zien. Maar gesterkt door het succes eerder in de week tegen Fener- bahce en gedragen door zijn ei gen aanhang knokte Feyenoord terug. Voor die fans liet Feyen oord zien dat het niet naar Mo naco was gekomen om zich door de voetbalmiljonairs van Real voor schut te laten zetten. Het sein daarvoor werd gegeven door Patrick Paauwe. Meteen na rust maakte de centrumverdedi ger aan Zidane kenbaar dat de Fransman zich veel mocht per mitteren, maar dat er ook gren zen waren. Zidane kwam met een harde charge ingestormd op de verdediger die hem vervol gens net zo hard van repliek diende. Paauwe boog daarna nog even over de gekwetste ster speler heen om hem te vertellen dat hij de opgelopen blessure Zinedine Zidane bespringt als laatste het juichende groepje Madrilenen na de 2-0 van Roberto Carlos. Foto: Reuters aan zichzelf te danken had. Daarna deelden de Rotterdam mers een aantal aardige spelde- prikken uit en kwamen via Pier re van Hooijdonk ook heel even terug in de wedstrijd. De top scorer van het afgelopen seizoen gebruikte er zijn handelsmerk voor. Een vrije trap in de krui sing achter de kansloze Iker Ca- sillas zorgde voor een klaterend applaus in het volgepakte stadi on van AS Monaco: 2-1. Maar net zo rap prikte Real er bij Feyenoord weer eentje in. Guti rondde een aanval af, waarop de hele Rotterdamse de fensie geen antwoord had. Shin- ji Ono schoot daarna van af stand nog een paar keer op Ca- sillas, maar meer dan één goal- tje stond de Spaanse topclub niet toe. Het werd een leerzame avond voor Feyenoord en daarin zat misschien de enige winst, wil Van Marwijk met zijn spelers dit seizoen een ronde verder ko men in de Champions League. Real Madrid (Spa) - Feyenoord (Ned) 3-1 (2-0). 15. Paauwe 1-0 (eigen doel punt), 21. Roberto Carlos 2-0, 56. Van Hooijdonk 2-1, 59. Gutti 3-1. Scheids rechten Dallas (Sch). Toeschouwers: 17.000. Real Madrid: Casillas; Salgado, Hierro, Helguera, R, Carlos: Figo, Makelele, Zi dane (86. Solari), Cambiasso (87. Pavon); Raul, Gutti (71. Portillo). Feyenoord; Zoetebier, Gyan (72. Buf fel), Van Wonderen. Paauwe, Rzasa; Emerton, Bosvelt, Ono, Lurling; Kalou, Van Hooijdonk. new york/gpd - Driemaal daags innemen. Voor veel tennissers zijn pijnstillers al jaren een vast onderdeel van de maaltijd. Sjeng Schalken, gehinderd door een peesontstelang onder de rechterknie, zit nu ook aan de 'snoepjes'. De pijn wordt onder drukt en zijn degelijkheid is nog niet aangetast. Dat ondervond de Kroaat Ivan Ljubicic in de tweede ronde van de US Open: 6-3,6-3 en 6-4. De 25-jarige Schalken moet overleven, nog een week of acht. Hij heeft een toernooizege in Stockholm en kwartfinales in Tasjkent, Tokyo en Parijs te ver dedigen. De pijn in de knie is hinderlijk, maar tot dusverre draaglijk. Schalken, die in New York ook nog meedoet aan het dubbel- toemooi, loopt in elk geval niet het risico dat hij de pees kapot maakt. Zijn fysiotherapeut be handelt hem de komende vijf dagen. Er moet vooral spanning van de bovenbenen af. Schalken gaat na de US Open zelfs naar een toernooi in het Braziliaanse Salvador de Bahia, gunt zichzelf dus geen rust. „Elk jaar gun ik mezelf na de US Open een exotische trip. Ik moet zoveel mogelijk wedstrijden ten nissen, dan word ik pas echt goed. Met een goed medisch team om me heen lukt dat best." Ljubicic, die al- >SÉ5L. tijd een foto bij zich draagt van zijn landgenoot Goran Ivanise vic met de Wimbledon- trofee, is een man met een markant levens verhaal. Als 13-jarige ontvlucht te hij in 1992 Bosnië, waar tij dens de Balkanoorlog tal van Kroaten werden vermoord. Met zijn moeder en broer wist hij zich in een van de laatste vluch- Sjeng Schalken in zijn partij tegen de Kroaat Ivan Ljubicic. Foto: EPA ten naar Belgrado te wurmen. Vanuit de Joegoslavische hoofd stad kwam hij na een busrit van 48 uur bij een Kroa- tisch vluch telingen kamp te recht. Door onder het prikkeldraad door te krui pen vonden de drie een veilig heenkomen. De nu 23-jarige Ljubicic, een uitstekend tennisser bij de juni oren, kwam als tiener terecht in Italië, bij een club die deze kin deren in nood wilde helpen. „Ik zag er straatarm uit, was dat ook, maar ik kon tennissen." Nu is Ljubicic de nummer 38 van de wereld en vorig jaar boekte hij in Lyon zijn eerste en tot dusverre enige toernooizege. Schalken, die in zijn loopbaan al zes overwinningen heeft ge boekt en dertien plaatsen hoger staat op de wereldranglijst, kwam nauwelijks in de proble men. De Kroaat heeft een uitste kende opslag, maar moest in de slagenwisselingen zijn meerdere erkennen in de oerdegelijke Limburger. De eerstvolgende tegenstander new york - Raemon Sluiter nam roemloos af scheid van de US Open, maar hij deed dat in ie der geval op een groot podium. Andy Roddick was hem in het Louis Armstrong Stadion - de tweede baan van Flushing Meadows - de baas: 6-2 6-4 6-4. Showbink Roddick gaf de Rotterdammer nog minder kans dan eerder in de week Martin Ver kerk. In hoog tempo joeg hij Sluiter in de tweede ronde van de baan. Vroege breaks in alledrie de sets werden hem noodlottig. De partij vergde 106 minuten. zeist/gouda/anp - De KNVB heeft besloten de overschrij vingsperiode voor voetballers in Nederland op te schorten naar 16 september. Dat is overeengekomen na overleg met de Centrale Spelersraad (CSR). De maatregel geldt al leen voor transfers op natio naal niveau. Volgens Ko Andriessen, direc teur van spelersvakbond Pro- Prof, is dat absoluut geen op lossing. „Ik snap de KNVB niet, ze moeten het laten zoals het was. Het gaat toch om het be lang van spelers en clubs!" Hij zegt dat een 'sprookje' is dat spelers die nu nog geen club hebben, nu wel aan de bak ko men. Op last van de wereldvoetbal- federatie FIFA zijn van 1 sep tember tot 1 janauri geen transfers meer toegestaan, in het kader van de nieuwe trans- ferregels. De KNVB respecteert met het besluit wel de interna tionale regels. De transferpe riode op nationaal niveau zou op 31 augustus aflopen en is nu dus verlengd. De CSR is on derdeel van de WCS, de ande re spelersvakbond. Voorzitter Theo van Seggelen dreigde in het kader van het ontnemen van recht op arbeid al naar de rechter te stappen als de markt niet langer open zou blijven. Volgens Van Seg gelen zitten 150 profvoetbal lers nog zonder club. „Zij moe ten gewoon beschikbaar zijn voor de arbeidsmarkt." Daarom vindt Andriessen de nieuwe regels „één grote far ce". De FIFA slaat volgens hem de plank volledig mis. „Dit druist in tegen het vrije verkeer van werknemers. Spelers die thuis zitten, moeten zich mel den bij een uitkeringsinstantie, maar aan een uitkering is een sollicitatieplicht gekoppeld. Dat kunnen voetballers niet. Die moeten straks zeggen: ja, ik heb wel een club, maar de transfermarkt is dicht. Een speler die in zo'n situatie zit, wint geheid een rechtszaak. Over de nieuwe regels zijn in veel landen onduidelijkheden en problemen ontstaan. Op nationaal niveau wijken veel landen dan ook van de regels af. De FIFA zal over twee we ken duidelijkheid geven, aldus de KNVB. PRIJSVRAGEN Uitslagen Lucky Day d.d. 30-08-2002: 01-08- 09-11 -17-21-22-28-31 -34-35-42-43-48-49- 58-59-64-70-78 (Onder voorbehoud van typefouten) BETAALD VOETBAL Eredivisie: RKC Waalwijk - FC Twente 3-2 (1-1). 42. Hoo gendorp 1-0, 43. Cairo 1-1, 79. Hoogendorp 2-1, 86. Cavens 2-2, 88. Putter 3-2 Scheids rechter: Sterk Toeschouwers: 6000 Gele kaart: Nikiforov (RKC), Zomer (FC Twente). RKC: Sinouh; Boulahrouz (85. Petrovic), Niki forov, Van den Berg en De Graef, Oost (70. Putter), Molhoek (73. Van Wanrooy). Van Die- men en Cornelisse; Hoogendorp en Jansen. FC Twente: Boschker; El Brazi, Zomer. Grujic en Heubach (86. De Visscher); Cairo, Van der Leegte (79 Polak), Ouedraogo en Cziommer; Houwing (72. Cavens) en Booth. Eerste divisie Emmen - Go Ahead Eagles 4-3 (3-1). 16. Jun- queira 1-0. 20. Junqueira 2-0, 27. Kooijman 2-1, 43. De Groot 3-1. 50 De Groot 4-1, 70. Leferink 4-2, 83. Leferink 4-3 Scheidsrech ter: Jol Toeschouwers: 4739. Gele kaart: Si- bum. Blaauw. Arts (Emmen). Kooijman (Go Ahead Eagles). Helmond Sport - BV Veendam 0-2 (0-0). 57. Weerman 0-1, 90. Buurmeijer 0-2. Scheids rechter: Oskam Toeschouwers: 2386 Gele kaart: Oomens, Dassen (Helmond Sport), Van Eijk, Klinkers, De Vries (Veendam). TOP/Oss - Haarlem 2-0 (1-0). 27, Van den Berg 1-0, 56. Onyeike 2 0 Scheidsrechter: Langkamp. Toeschouwers: 2785. Gele kaart. Hooijboer (Haarlem). Cambuur Leeuwarden - VW 4-1 (3-1). 9. Bruin 1-0, 16. Jacobs 1-1, 17. Bruin 2-1, 22. Bruin 3-1, 78. Heidens 4 1 Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 4012 Gele kaart: Loontjens (Cambuur), Joosten (VW). Stormvogels/Telstar - FC Dordrecht 2-0 (1-0). 27 Holwijn 1-0, 89. Holwijn 2-0 Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 1714 Rode kaart: 90 Sandvliet (FC Dordrecht/2 x geel) Gele kaart: Levant (Stormvogels/Telstar) ADO Den Haag - FC Eindhoven 1-0 (0-0). 82. Calabro 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 4413 Gele kaart: Bodde, Jan sen (ADO Den Haag), Neet. Hese (Eindhoven). MW - Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 4950. Gele kaart: Daumantas, Wau (MW), Van Barneveld, Kli- mek, Cagnazzo (Fortuna Sittard). FC Volendam - Sparta 3-2 (1-2). 7. Koever mans 0-1, 41. Buys 1-1 (strafschop), 45. Koe vermans 1-2, 75. Ouhsaine Ouichou 2-2, 86. Henar 3-2 Scheidsrechter: Van Dongen Toe schouwers: 2145. Gele kaart: Salden, Buys (Volendam), Sanou, Rimkus. Van Leeuwen (Sparta) Bijzonderheid: Van der Bergh (Spar ta) mist in 11de minuut strafschop. Amstel Cup. Loting eerste ronde: Emmen - FC Groningen. UNA - RKC Waalwijk, BV Veendam - Roda JC. Excelsior Maassluis - RBC. Ajax 2 - Hjjizen, FC Zwolle - Helmond Sport. Willem II - FC Twente, SC Joure - Vitesse 2. winnaar poule 16 (Heracles Almelo of AGOW) - FC Volen dam, Schijndel - Sparta, Babberich - Stormvo gels/Telstar, Haarlem - Nummer twee poule 16, NAC - Cambuur Leeuwarden, Hoek - NEC, Go Ahead Eagles - AZ, ADO Den Haag - De Treffers, De Graafschap - Argon, WV - Eindho ven, MW - TOP/Oss. Excelsior - FC Dordrecht. - Dolfing 1-1. Stand: 1 Gérard Jansen, Heusdens en Dolfing 17, 4 Sc hol ma 16, 5. Clerc 15. 6 Wesselink en Meijer 13. 8. Thijssen, Barkel en Van Dus- seldorp 12. 11. Hans Jansen en Winkel 10. 13. Van den Akker 9.14 Mathijsen 3. GOLF UEFA BEKER Monaco. Loting le ronde, speeldata 19 sep tember en 3 oktober. Belangrijkste wedstrijden: VITESSE (NED) - Rapid Boekarest (Roe). National Boekarest (Roe) - SC HEERENVEEN (NED). Legia War schau (Pol) - FC UTRECHT (NED), VfB Stutt gart (Dui) - FK Ventspils (Let), Aberdeen (Sch) - Hertha BSC (Dui), Metalurg Donetsk (Oek) - Werder Bremen (Dui), Gomel (WRu) - Schalke 04 (Dui). Paris St Germain (Fra) - Uipest Boe dapest (Hon), CSKA Moskou (Rus) - Parma (Ita), Levski Sofia (Bul) - Brondby (Den), An- derlecht (Bel) - Stabaek IF (Noo), Lazio Roma (Ita) - Skoda Xanthi (Gri), Ipswich Town (Eng) - Sartid Zmerderevo (Joe), Chelsea (Eng) - Vi king Stavanger (Noo), Viktnria Zizkov (Tsj) - Glasgow Rangers (Sch), Leeds United (Eng) - Metalurg Zaporizhya (Oek), Hajduk Split (Kro) - Fulham (Eng), Celta de Vigo (Spa) - Odense BK (Den), Celtic (Sch) - FK Sudava (Lit), Anka- ragucu (Tur) - Alaves (Spa), CSKA Sofia (Bul) - Blackburn Rovers (Eng), Slavia Praag (Tsj) - Excelsior Moeskroen (Bel) ATLETIEK van naam treft Schalken moge lijk in de vierde ronde. Dat zou de van een heupblessure her stelde Gustavo Kuerten zijn, die gisteravond in de tweede ronde de Russische nummer twee van de wereld Marat Safin verraste: 6-4, 6-4 en 7-5. Brussel. Golden League, Ivo van Damme Me morial. Vrouwen. 100 m: 1 Jones (VSt) 10,88, 2 Pin- toesevitsj (Oek) 10,90, 3 Lawrence (Jam) 10,93. 200 m: 1 Jones 22,11, 2 Pmtoese- vitsj 22,24, 3. Ferguson 22,58. 400 m: 1 Guevara (Mex) 49,69, 2. Fenton (Jam) 50,17, 3. Miles (VSt) 50,70. 1500 m: 1 Ayhan (Tur) 3.57,75, 2. Turova (WRu) 4.00,76, 3. Jacobs (VSt) 4.01,06. 100 mh: 1 Oevers (VSt) 12,49, 2. Kirkland (VSt) 12,62, 3. Koster (Jam) 12,65. Mannen. 100 m: 1. Montgomery (VSt) 9,91, 2. Obikwelu (Por) 10,01, 3. Collins (SKi) 10,01, 4. Drummond (VSt) 10,04, 5. Lewis- Francis (GBr) 10,08, 6 Greene (VSt) 10,11 200 m: 1. Miller (VSt) 20,07, 2 Patton (VSt) 20,12, 3. Obikwelu (Por) 20,22. 800 m: 1 Kipketer (Den) 1,42.74, 2 Yiampoy (Ken) 1 43.36, 3. Mutua (Ken) 1 43,81 1500 m: 1 El Guerrouj (Mar) 3.29,95, 2. Lagat (Ken) 3.30,39. 13. Koers 3 36,13 10.000 m: 1 Kipketer (Ken) 26.49,38 (bwp). 2. Mezgebu (Eth) 26.49,90, 3. Limo (Ken) 26.50.20. 10. Maase 27.26,29 (nr). DAMMEN Eichenried. Europese Tour, BMW Internatio nal. Stand na tweede ronde: 1 Bland (Eng), Poul- ter (Eng), Spence (Eng) 131 slagen (13 onder par), 10. Muntz 135, 55. Derksen 140, 111. Lafeber 144. Lafeber mist de cut. HOCKEY Macau. Champions Trophy, vrouwen, vijfde speelronde: Nederland - Engeland 2-0 (1-0). 30. Scheepstra 1-0, 37. Booij 2-0 (sc) Scheidsrechters: Duncan (GBr)/De Klerk (ZAf). China - Nieuw-Zeeland 1-0 (0-0), Argentinië - Australië 2-2(1-1). Eindstand groepsronde: 1 Argentinië 5-9 (9- 4), 2. China 5-9 (5-3), 3. Australië 5-8 (7-4). 4 Nederland 5-7 (6-4), 5 Nieuw-Zeeland 5-4 (8-7), 6 Engeland 5-1 (1-14) Finale (morgen) Argentinië - China, om derde plaats: Neder land - Australië, om vijfde plaats: Nieuw-Zee land - Engeland. TENNIS New York. US Open, 16.250.000 euro. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Schalken (Ned/24) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-3 6-4, Roddick (Vst/11) - Sluiter (Ned) 6-2 6-4 6-4, Henman (GBr/5) - Norman (Bel) 6-3 6-4 7-5, Kuerten (Bra) - Safin (Rus/2) 6-4 6-4 7-5, Malisse (Bel/19) - Spadea (VSt) 6-4 4-6 6-2 6-2, Chela (Arg/26) - Llodra (Fra) 7-6 6-3 6-2, Enqvist (Zwe/29) - Martin (Spa) 6-1 7-6 6-0. Coria (Arg) - Lisnard (Fra) 6-1 6-3 6-4, Delgado (Par) - Levy (Isr) 4-6 6-3 7-6 7-6, Haas (Dui/3) - Ku- cera (Slw) 6-1 6-4 6-4, Sargsian (Arm) - Popp (Dui) 2-6 6-3 6-4 6-7 6-4 Ferrero (Spa/7) - Etlis (Arg) 6-2 5-7 6-0 7-5, Clement (Fra/) - Grosjean (Fra/10) 6-3 3-6 4-6 6-2 6-4 Vrouwen, enkelspel, derde ronde: Hénin (Bel/8) - Bielik (VSt) 7-5 6-1, Schiavone (Ita) - Panova (Rus/22) 3-6 6-4 6-3, Bovina (Rus) - Foretz (Fra) 6-2 5-7 7-5, Davenport (VSt/4) - Bartoli (Fra) 6-3 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Boogert/Oremans (Ned) - Krizan/Srebotnik (Slv/9) 0-6 6-2 6-3 VOLLEYBAL WK vrouwen. Schwerin. Groep B, eerste wedstrijd: Neder land - Roemenië 3-1 (25-22 25-19 27-29 25- 16), Canada - Egypte 3-0, Zuid-Korea - Cuba 3-2. Münster. Groep A: Duitsland - Tsjechië 3-2. Bulgarije - Mexico 3-0, Italië - Japan 3-0 Riesa. Groep C: Puerto Rico - Kenia 3-1, Rus land - Dominicaanse Republiek 3-1, Verenigde Staten Argentinië 3-0. Leipzig. Groep D: China - Australië 3-0. Brazi lië - Polen 3-0. Griekenland - Thailand 3-0. Capelle a/d IJssel. Oefenwedstrijd, mannen. Nederland - Zuid-Korea 0-3 (22-25 30-32 16- 25). Basel. EK beachvolleybal. Vrouwen, derde ronde: Kadijk/Leenstra (Ned/1) - Kuhn/Schnyder (Zwi/7) 22-20 21- 18. Vierde ronde: P. Yanchulova/T. Yanchulova (Bul) - Kadijk/Leenstra (Ned/1) 21-18 18-21 15-8. Verliezersronde: Kadijk/Leenstra - Gles- nes/Maaseide (Noo) 21-19 21-13. Kadijk- /Leenstra naar halve finale Tegenstanders Celbova/Novakova (Tsj). WIELRENNEN Chauvigny. Tour Poitou-Charentes. Vierde etappe, individuele tijdrit: 1 Rich (Dui) 24 km in 28 44. 2 Peschel (Dui) 0.08, 3 Hushovd (Noo) 0.48. 4 Chavanel (Fra) 0.52. 5 Krivtsov (Oek) l .04, 6. Rogers (Aus) Vijfde etappe: 1 Aggiano (Ita) 101 km in 2.12,31, 2. Tafi (Ita) 0 14. 3 Pencole (Fra) 0.15, 4 Moos (Zwi) 0.23, 5. Asmaker (Fra) 0.26.6. Laurent (Fra) 0.29 Eindklassement: 1. Trentin (Ita) 13.15.03, 2. Chavanel 0.02, 3. Nicolas Jalabert (Fra) 0.50, 4 Bernabeu (Spa) 2.13, 5. Wrolich (Oos) 4.36,6. Hushovd 11.09. Evora. Grote Prijs Correios. 1 Edo (Spa) 175,9 km in 4.09.39, 2. Fernan dez (Spa). 3. Marta (Por), 4. Cardoso (Por). 5. Florencio (Spa). Spijkenisse. Profronde Spijkenisse. 1 8ooopd (Ned), 2. Van Velzen (Ned), 3. De GrootJJfcd).4 Hordijk (Ned), 5 ThlJUfeell, 6. Leysen(8el). Holland Ladies Tour Eerste etappe. Haatten - Haatten: 1 Mansveld (Ned) 124.5 km in 3.06.45, 2 Longh.n (Ita). 3 Bates (Aus). 4 Zilioete (Lit), 5. Symington (GBr), 6 Ghita Beltman (Ned), 7. Monica Va- len (Noo), 8. Teutenberg (Dui), 9. Skawinska (Pol). 10 Mos (Ned), 16. Melchers (Ned), 18. Vink (Ned), 19. Van Essen (Ned) Algemeen klassement: 1 Mansveld 3.06.29, 2. Longhin 0.10, 3 Bates 0.12, 4. Zilioete, 5 Grimberg (Ned) 0 15, 6. Doppmann (Ned), 7. Symington 0 16. 8. Ghita Beltman, 9. Monica Valen, 10. Teutenberg Vrouwen. Trophée d'Or. Derde etappe: 1 Gilmore (Aus) 78,5 km in 2 05.23, 2 Brodtka (Dui), 3 Moinard (Fra). 4. Vonckx (Bel). 5 Van Damme (Bel) Vierde etappe: 1 James (Aus) 62,9 km in 1 32.33. 2 Gilmore 0 16, 3 Moinard. 4 Bordtka. 5 Le Floc'h (Fra) Algemeen klassement: 1 James 8.28.06. 2 Stiajkina (Oek) 0.06, 3 Kolding (Den). 4 Guille (Fra) 0.16, 5 Moinard 0.20 ZEILEN Velp. NK. Elfde ronde: Wesselink - Van Dusseldorp 1-1, Clerc - Gérard Jansen 1-1, Thijssen - Barkel 1- 1Heusdens - Scholma 1-1Meijer - Mathijsen 3-0, Winkel - Hans Jansen 1-1, Van den Akker Hamilton. WK Europe, vrouwen. Stand na vijf races: 1 Blanck (Aus) 5. 2. Mul tala (Fin) 11,3 Niemann (Dui) 12. 4 Sundby (Noo) 17, 5 Livbjerg(Den) 19, 6 Abrahamsen (Den) 23, 39. Brouwer 68, 41 Witteveen 72, 70. Van Cleeff 12186 Landman 150.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25