SPORT aanpassing transferregels Paradorn Srichaphan tennist voor heel Azië VVCS wil Fouzi Mesaoudi wil het ongelijk van eerstedivisionist Sparta aantonen Van Marwijk is Van Persie zat keysters eschakeld irs in sre handen R7 :Jn verliest licentie Wil in 2008 ire sporten ;'in Seedorf "naar FC Lisse ssi doet ïgifte bij politie Thaise held neemt voortrekkersrol over van Michael Chang De Goede weer op het podium SCOREBORD De Nederlandse hoe- kunnen een plaats in ie van de Champions 'in Macau vergeten. De bondscoach Mare fers speelde gisteren ook >rde groepswedstrijd I zeslandentoemooi ge- \ustralië (0-0), Argenti- ia (beide 1-1) kon >ok niet winnen van jZeeland: 2-2. donderdag 29 AUGUSTUS 2002 Arrows wil zondag de Grand Prix van ieelnemen. Het met een an 100 miljoen euro ide team is overgeno- •r een Amerikaanse in- ler. Bij de laatste race :ormule 1 in Hongarije Arrows. De naam van teerder is niet vrijgege- ej Fransman Olivier Panis (piend seizoen voor Toy- 2jHet circuit van Assen e|het recht om WK-eve- afen in de motorsport te nieren. De internationale [jhortbond FIM trok de li- )Ji wegens het wangedrag ajlerlandse fans tijdens de 2Ij9 juni. Een groep toe- 5Iers bezette het circuit ïotoGP-klasse. Ze be- coureurs en bekogel- Jrshalls met blikjes en Zo probeerden fans van den Goorbergh van vfzen en helm te beroven, 'jan de licentie terugver- ^ls het passende maat- ^i neemt. tie - Het Internationaal ^sch Comité denkt erover ell, softbal en moderne p in 2008 als olympische te schrappen. Golf en ^koeten bij de Spelen in hun rentree maken. De "Je vergadering van het ;iIgt zich eind november co over dit voorstel. jen Seedorf ziet af van gang naar FC Lisse. De ;r die in Lelystad idt de reisafstand club te groot. Trainer röring wüde Seedorf ij zijn selectie hebben, FC lisse, mede door het "ipits Ron van Es op het loment koos voor een tract bij het Portugese versterking in de voor- on gebruiken. De aan- ie eerder bij Ajax en drid voetbalde, had is nog geen toestem- n de KNVB om bij Lisse hoten - Mourad Kassi, van het eerste zondag- an Voorschoten '97 istermiddag bij de po- igifte gedaan wegens linatie. Tijdens een uel met SV '35, een rder, werd de voetbal- r een tegenstander l onder vuur genomen, ïeurde nadat de speler '35 niet genoeg af- ïam bij een vrije trap voor de gele kaart Trainer en speler daarop volgens Kassi finerende opmerkin- Dben gemaakt. Kassi ip zijn beurt van irechter A. Bongers de lart. die speler een duw 1", aldus Kassi. „Ik el vaker zulke gelui- ar normaal gaan ze ver. Meestal lossen na de wedstrijd dan en schudden we el- hand. Maar die speler laar heel trots. Zo van: naken wat ik wil." assi reden om aangifte er van SV '35 bleef schot omdat in zijn iemand anders de op- gen zou hebben ge- Tien minuten na het rit staakte Bongers, in v! het duel. Volgens ladat de leider van ihoten '97 de scheids- t aansprak op het voor as wilde niet reageren, k geen zin om dit aan it uit te leggen. Dit leg aan de bond en die iet wel uit." L. Velders, t >ter van SV '35 zei gis- log niet op de hoogte 'an het incident. „Ik :t nu voor het eerst." door Sjoerd Bootsma rotterdam Ruim twee maanden geleden dreigde hij via de achterdeur bij Sparta te ver dwijnen. Fouzi Mesaoudi was evenals negen andere werknemers overbodig geworden bij de noodlijdende Rotterdamse club. Maar de werkgever werd door de arbitragecommissie teruggefloten en vandaar dat de voetballer sinds een paar dagen weer terug is bij zijn club. „No hard feelings. Sparta had problemen en probeerde die zo op te lossen. Ik ben blij dat ik de kans krijg voor een sportieve revan che." Mesaoudi (21) tekende een seizoen geleden een contract voor drie jaar. De talentvolle mid denvelder werd door hoofdscout René de Hoon weggeplukt bij zaterdaghoofdklasser ARC, die hem op zijn beurt had ontdekt bij w Koudekerk. De overeenkomst bleek geen garantie voor een plaats in de A-selectie. Bij een overvloed aan spelers in de eerste groep werd Mesaoudi naar de B-keus verwezen. „Dat heeft Dolf Roks be slist alvorens Frank Rijkaard kwam. Jammer, want Fouzi had een kans verdiend", meent Si- di Abdelmoula, de zaakwaarnemer van de speler. „Fouzi is heel gedreven en wil de top halen." Toch stond de voetballer met zijn teamgeno ten Maurits van Dalen (inmiddels gebleven) en Angelo Nelstein (naar Feyenoord) met ze ven andere Spartanen op het lijstje om afge voerd te worden. Na de gewonnen kwestie bij de arbitragecommissie besloot Mesaoudi op stage te gaan bij twee buitenlandse clubs. Na het Franse Nantes verbleef hij in Londen bij Millwall FC. De stages leverden geen contract op. Abdelmoula: „Fouzi had bij beide clubs kunnen blijven, maar hij vindt het te vroeg voor een overstap naar het buitenland." Mesaoudi: „Ik heb er heel veel ervaring opge daan. Ik ben heel professioneel opgevangen en begeleid. Het was enorm leerzaam. Toch wil ik nu nog niet naar het buitenland. Ik voet bal niet alleen voor het geld, ik wil ook een mooie carrière hebben. Ik heb geen zin om straks in een vreemd land te zitten met mis schien een goed salaris maar niemand om mij heen." Abdelmoula blijft daarom op zoek naar een andere club, terwijl de speler zijn best doet bij de Rotterdamse reserves. Met Sparta is de af spraak gemaakt dat Mesaoudi transfervrij mag vertrekken indien zich een nieuwe werkgever aandient. „Fouzi is weer welkom, maar als er een club komt kan hij overstappen, zo hebben we afge sproken", bevestigt Sparta's manager Charles van der Steene. door Martijn van Beeten new york - Een Amerikaan met Chinese wortels was jarenlang de held van Aziatische tennis- fans. Michael Chang, die het einde van zijn loopbaan ziet na deren, wil in de toekomst het tennis in dat continent promo ten. De Roland Garros-winnaar van 1989 heeft een medestander gevonden in een land zonder tennisverleden. Het is de Thai Paradorn Srichaphan, die giste ren ten koste van de Indiër Pra- kash Amritraj de tweede ronde op de US Open bereikte: 6-1, 6-3 en 6-0. Het tennis wordt kleurrijker. Ve nus en Serena Williams hebben de macht overgenomen van een al jaren heersende blanke elite. Hun vader hielp de twee op zijn compleet eigen wijze naar de top. De nieuwe impuls komt uit Azië met drie Koreanen, twee Indonesische speelsters en naast Srichaphan ook Tamarine Tanasugam uit Thailand in het hoofdtoernooi. Thailand kent een man die net als Richard Williams over onbe treden paden de weg omhoog heeft gevonden. Zonder hulp, zonder voorbeeld in eigen land. Chanachai Srichaphan zag in Bangkok een demonstratiepartij tussen Ivan Lendl en Björn Borg en besloot op dat moment dat zijn kinderen zouden tennissen. De drie zoons werden allemaal kampioen van Thailand. De parel is de 23-jarige Para- dom Srichaphan, zijn jongste zoon die afgelopen weekeinde het ATP-toernooi van Long Is land won. Het was de eerste Thaise zege, maar verrassend kon dat niet worden genoemd. Hij had eerder de finale in Was hington verloren van James Bla ke en zorgde op het center court van Wimbledon voor een sensa tie door Andre Agassi te klop pen. „Een prachtig moment", zegt Srichaphan, die in Washington ook Sjeng Schalken versloeg. „En niet alleen voor Thailand. Ik heb het gevoel dat ik heel Azië vertegenwoordig. Michael Chang gaf mij de inspiratie, hij was een grote held bij ons." Baan elf op Flushing Meadows heeft wel iets weg van klein Azië. Indiase en Thaise toeschouwers hebben de overhand. Fans van Srichaphan houden een prent omhoog van een olifant, het symbool van het land dat jaren een plek had op de nationale vlag. Chanachai Srichaphan deelt water uit aan de nadrukke lijk aanwezige supporters. De oude man, nog altijd coach, geniet van zijn succesvolle zoon, Paradorn Srichapan bereikte de tweede ronde door de Indiër Prakash Amritraj te verslaan. Foto: Reuters door Raymond Willemsen doetinchem - De vakbond van profvoetballers WCS dreigt de KNVB met een gang naar de rechter. De vakbond pikt het niet dat honderden voetballers de ko mende vier maanden zeker niet meer aan het werk kunnen ko men. De WCS eist dat een wijzi ging van de transferreglementen ongedaan wordt gemaakt. Op dit moment telt Nederland honderden profvoetballers die werkloos thuis zitten met een WW-uitkering en daarom elke week verplicht moeten sollicite ren van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Na 1 sep tember valt er echter niets meer te solliciteren. De KNVB sluit komend week einde de transfermarkt. Tot 1 ja nuari 2003 mogen er - volgens de regels van de Fifa - geen transfers plaatshebben, niet in Nederland en niet over de gren zen. In het verleden konden clubs in het betaald voetbal tot de derde vrijdag van de maand maart onbeperkt spelers aan trekken. Nu is dat alleen nog tij dens de winterstop (1 tot en met 31 januari 2003) mogelijk. De KNVB neemt de maatregel over van de wereldvoetbalbond (Fifa) die op aandringen van de Europese Unie tot een heel nieuw transfersysteem kwam. Het voor langere periodes slui ten van de transfermarkt was een onderdeel van het totale pakket. Juist dit onderdeel stuit nu op grote bezwaren van clubs, spelers, vakbonden en spelers makelaars. „Een grote groep spelers die werk zoekt, kan geen kant meer op", zegt Louis Everard van de voetbalvakbond. „Het is een enorme beperking van hun vrij heid. Tot 1 januari zijn ze op de ze manier zeker werkloos. Wij wachten nog op een formele re actie van de KNVB, maar het is zeer goed mogelijk dat we gaan procederen." Gerard Slager, voorzitter van de federatie van profclubs (FBO), vindt het nieuwe transferregle ment een 'aanfluiting'. „Ik ben het er volledig mee oneens. Werkgevers en werknemers die nen een maximale bewegings vrijheid te hebben en die is er nu niet meer. Dit heeft niets te maken met normaal arbeids recht. De Centrale Spelersraad (behartigt de belangen van prof voetballers in Nederland onder auspiciën WCS, red.) stemt hier nooit mee in." Onder druk van de vakbonden is de KNVB in Zeist aan het twij felen geslagen. Volgens pers voorlichter Rob de Leede van de KNVB zijn transfers van en naar buitenlandse clubs na dit week einde in ieder geval verboden. „Voor het weekeinde komen we met een standpunt over binnen landse transfers. De mogelijk heid is aanwezig dat in Neder land de transfermarkt langer open blijft." Spelersmakelaar Henk van Gm- kel denkt dat een gang naar de rechter succesvol kan zijn. „Als er een profvoetballer naar het Europese Hof stapt, blijft er van deze regel helemaal niets over. Hier is niet goed over nage dacht." die zijn eerste overwinning boekt op de US Open. Hij filmt de vrolijke Thaise fans. Pa Sri chaphan, die werkte bij een bank in Bangkok en daar met tennis in aanraking kwam, haal de zijn kennis uit boeken, van videobanden en internet. Toen Paradorn begon te reizen stak hij veel op van Richard Wil liams. Over de kracht van zijn jongste zoon, die groot is voor Aziatische begrippen, zegt hij: „Wil je een sportman kweken, moet je hem veel te eten geven." Het duel met Prakash Amritraj was gisteren live te zien op de Thaise televisie. Steeds meer ju nioren vinden er de weg naar de tennisbaan, ook naar de acade mie van Chanachai Srichaphan. „De mensen in Thailand wor den steeds enthousiaster", zegt Paradorn. „Na mijn overwin ning op Agassi had ik nauwelijks tijd om te trainen, alle kranten, alle tv-stations hadden me no dig. Ik deed het graag. Net als Chang wil ik een bijdrage leve ren om van het Aziatische ten nis een belangrijke factor te ma ken." Srichaphan staat nu op de drempel van de topdertig, hoger stond een Aziatische tennisser nog nooit. En volgende maand gaat hij met zijn landgenoten naar Engeland, waar Thailand mag proberen zich ten koste van Tim Henman en Greg Rusedski te kwalificeren voor de wereldgroep. Ook dat is een unicum. De Britten krijgen mor gen al een voorproefje, als Sri chaphan het in de tweede ronde opneemt tegen Rusedski. Tennis in Azië, dan had je het vroeger uitsluitend over India. Over Vijay Amritraj, die tussen 1973 en 1986 zestien toernooien won. De voormalige Britse kolo nie verdwijnt meer en meer van het toneel, nu ook de beroemde dubbelaars Leander Paes en Mahesj Bupathi terrein verlie zen. De zoon van Vijay Amritraj, de tot Amerikaan genaturali seerde Prakash, is een nieuw ta lent. Maar hij was gisteren kans loos tegen Srichaphan. Al na twee sets trok de Thai zijn rode shirt aan, de kleur van de overwinning in zijn land. „Ik probeer altijd met dat shirt de wedstrijd af te maken." Zoals hij ook voor een wedstrijd even de grond aanraakt, om het geluk op te roepen. Srichaphan is 'hot' in New York, werd na zijn toernooizege op Long Island met een grote li mousine naar Manhattan ge bracht. Hij vierde zijn overwin ning, om zijn huidige voortrek kersrol te illustreren, in een Ja pans restaurant. katwuk - Suzanne de Goede is als tweede geëindigd in de Ron de van Katwijk aan den Rijn. De 18-jarige Zoeterwoudse moest haar verrassend sterk rijdende naamgenote Suzanne van Veen (Naaldwijk) voor zich dulden. Zij plaatste gisteravond met suc ces een demarrage en dubbelde het peloton, dat bij de start op de Nassaudreef negentien ju nior- en nieuweling-dames tel de. De vluchtster reed vervol gens solo naar de overwinning. In het uit dertig coureurs be staande sportklasse A-veld reik te Voorhouter Ronald van der Tang tot de zesde stek. In Naaldwijk werden voor de 53ste keer de jaarlijkse criteri ums verreden. Sebastian Lange- veld liet van de deelnemers uit de Leidse regio de beste klasse ring noteren. De junior uit Lisse finishte na 60 kilometer als der de. Net als Noordwijkerhouter Klaas van Hage, die zevende werd bij de junioren, schaarden ook de nieuwelingen Jordi Mul ler uit Lisse, Leidenaar Cenny Glasbergen en Roald Bode (Sas- senheim) zich bij de toptien. PRIJSVRAGEN rotterdam/anp - Robin van Persie is door Feyenoord-trainer Bert van Marwijk uit de A-selec tie gezet. De 19-jarige aanvaller, met Ajacied Rafael van der Vaart beschouwd als Neerlands groot ste talent, kreeg de straf dins dagavond opgelegd vanwege zijn gedrag rond de wedstrijd te gen Fenerbahce. Vfin Persie vloog gisteren nog wel mee met de ploeg van Istan- boel naar Nice, maar werd daar na direct op het vliegtuig naar huis gezet. De speler moet voorlopig met de beloftes meetrainen. Feyen oord is in voorbereiding op de Supercup tegen Real Madrid, morgen in Monaco. Van Mar wijk vindt dat de maat vol is. Volgens de trainer maakte het talent zich onmogelijk in de groep door ongeïnteresseerd en negatief gedrag". Van Persie zou tegen Fenerbah ce invallen voor Lurling, maar hij deed de warming-up derma te ongeïnteresseerd (volgens as sistent-trainer Metgod), dat Buf fel mocht invallen. Die zorgde trouwens voor de 2-0 eindstand. „Dit is een maatregel uit erger nis", verklaart Jan Swart, mana ger bij Feyenoord. „Van Marwijk wil ermee aangeven dat Robin eens goed moet beseffen dat hij in een andere wereld is terecht gekomen. In de afgelopen we ken zijn er diverse gesprekken met Robin, ook door anderen dan de trainer. Hij is er voortdu rend, zowel vriendelijk, vaderlijk als streng op gewezen dat hij in Uitslagen Lucky Day d.d. 28-08-2002 06-12-13-30-31-32-35-36-39-46-53-55-57- 61-70-72-74-75-77-79 Onder voorbehoud van typefouten. VOETBAL Robin van Persie speelde tegen Roda JC voorlopig zijn laatste wed strijd voor het eerste van Feyenoord. De grillige aanvaller is terugge zet naar het beloftenteam. Foto: Jasper Juinen een groep moet werken en niet als eenling erbuiten." Swart vervolgt: „Voortdurend hebben we hem gevraagd: en, valt het kwartje? Ja, zei hij dan, maar twee dagen later regende het alwéér alleen in zijn tuintje. Op een gegeven moment keert dan ook de groep zich tegen hem en is het tijd dat hij eens bij zichzelf te rade gaat." Van Marwijk gaf Van Persie za terdag, na de 2-2 tegen Roda JC, een verbale afstraffing tijdens de persconferentie. Als invaller maakte hij vooral ruzie met zijn tegenstander en erger hij was met een domme overtreding verantwoordelijk voor de vrije trap, waaruit Soetaers de gelijk maker scoorde. Verdediger Ramon van Haaren heeft zich weer bij de selectie van Feyenoord gevoegd voor het duel met Real Madrid. De ver dediger had last van buikgriep en miste daardoor de return te gen Fenerbahce. Champions League, derde voorronde, tweede wedstrijd. Dynamo Kiev (Oek) - Levski Sofia (Bul) 1-0 (1- 0). 41 Cernat 1-0. Eerste wedstrijd: 1-0, Dy- mano Kiev geplaatst. Lokomotiv Moskou (Rus) - Grazer AK (Oos) 3-3 (3-1). 6. Ignajevitsj 1-0, 32. Jevsejev 2-0, 37. Naumoski 2-1, 45. Hartmann 3-1 (eigen doel punt), 48. Bazima 3-2, 63. Aufhauser 3-3. Eerste wedstrijd: 2-0, Lokomotiv Moskou ge plaatst. Legia Warschau (Pol) - Barcelona (Spa) 0-1 (0- 0). 68. Mendieta 0-1 (strafschop). Rode kaart: 86. Magiera (Warschau). Eerste wedstrijd 0-3, Barcelona geplaatst. AEK Athene (Gri) - Apoel Nicosia (Cyp) 1-0 (0- 0). 58. Wright 1-0. Eerste wedstrijd. 3-2, AEK Athene geplaatst. FC Basel (Zwi) - Celtic (Sch) 2-0 (2-0). 8 Gi- menez 1-0, 22. Yakin 2-0. Eerste wedstrijd 1- 3. Basel geplaatst. Sturm Graz (Oos) - Maccabi Haifa (Irs) 3-3 (1- 1). 11 Bosnar 1-0, 27. Rosso 1-1, 58. Sza- bics 2-1, 73. Neukirchner 3-1, 78. Keise 3-2, 90. Badir 3-3. Rode kaart: 68. Ayegbeni (Mac cabi), 80. Bosnar (Graz). Eerste wedstrijd: 0-2, Maccabi geplaatst. AJ Auxerre (Fra) - Boavista (Por) 0-0. Eerste wedstrijd: 1-0, Auxerre geplaatst. Bröndby IF (Den) - Rosenborg BK (Noo) 2-3 (0-1). 30. Johnson 0-1, 73. Johnson 0-2, 79. Brattbakk 0-3, 82. Jonson 1-3, 84 Jörgensen 2-3. Eerste wedstrijd: 0-1, Rosenborg ge plaatst. Slovan Liberec (Tsj) - AC Milan (Ita) 2-1 (0-1). 20. Filippo Inzaghi 0-1, 46. Slepicka 1-1, 88. Langer 2-1 Rode kaart: 90. Langer (Liberec). Eerste wedstrijd: 0-1, Milan geplaatst Newcastle United (Eng) - Zeljeznicar (Bos) 4-0 (2-0). 23. Dyer 1-0, 37. Lua Lua 2-0, 74 Vi- ana 3-0, 80. Shearer 4-0. Rode kaart: 69 Ja- hic (Zeljeznicar). Eerste wedstrijd 1-0, New castle geplaatst Club Brugge (Bel) - Shaktar Donetsk (Oek) 1-1 (0-1). 13. Vorobei 0-1, 75. Ceh 1-1. Club Brugge wint na strafschoppen (4-1). Eerste wedstrijd: 1-1, Brugge geplaatst Engelse competitie: Aston Villa - Manchester City 1-0 (0-0). 64. Vassell 1-0. Blackburn Rovers - Liverpool 2-2 (1-1). 16. Dunn 1-0, 31. Murphy 1-1, 77. Riise 1-2, 83. Grabbi 2-2. Everton - Birmingham City 1-1 (0-0). 50. John 0-1 (strafschop), 90. Unsworth 1-1 Leeds United - Sunderland 0-1 (0-0). 46. McAteer 0-1 Southampton - Chelsea 1-1 (0-0). 51. Fernan- des 1-0,80. Lampard 1-1. BADMINTON Surabaya. Indonesische Open. Vrouwen, enkelspel, tweede ronde: De Wit (Ned) - Fan Liu (Sin) 11-3 4-11 11-5, Fen Mee NG (Mal) - Meulendijks8-ll 11-2 opgave Meulendijks, Audina (Ned/5) - Zhen Liu (Sin) 13-12 11-7. dMbbel, tweede ronde: Jonathans/Olsen (Ned- /Den) - Schenk/Marinello (Dui) 11-7 9-11 11- 1. Berlijn. Europacup clubteams. Poule: BC Amersfoort (Ned) - Tartu (Est) 5-2; Palyama - Song 15-4 15-3, Van Heijster - Kuuts 15-8 12-15 15-8, Yao Jie - Hamer 11-1 11-0, Van der Kolk - Saluste 8-11 4-11, Paly- ama/Residay - Maiste/Kuuts 15-4 15-4, Van der Kolk/Bakker - Hamer/Reino 3-11 2-11. Ya- o/Residay - Maiste/Saluste 11-311-1. Australië - Portugal 10-12. Stand: 1 Neder land 1-3, 2. Portugal 2-3, 3. Australië 1-0. Poule B: Tsjechië - Engeland 11-10 (na golden goal). Tsjechië - Chinese Taipeh 17-9. Stand: 1. Tsjechië 2-5, 2. Engeland 1-1, 3. Taipeh 1- PAARDENSPORT DAMMEN Velp. NK, negende ronde: Gérard Jansen - Van Dusseldorp 1-1, Wesselink - Barkel 1-1, Clerc - Scholma 3-0, Thijssen - Mathijsen 3-0, Heusdens - Hans Jansen 3-0, Meijer - Dolfing 1-1, Winkel-Van den Akker 1-1. Stand: 1. Gérard Jansen 15, 2. Clerc, Heus dens en Dolfing 13, 5. Scholma 12, 6. Wesse link en Thijssen 11,8. Barkel 10,9. Meijer en Winkel 9, 11. Hans Jansen, Van den Akker en Van Dusseldorp 8,14. Mathijsen 3. HOCKEY Macau. Champions Trophy, vrouwen vierde speelronde: Nederland - Nieuw-Zeeland 2-2(1-0). 2 Booij 1-0 (sc). 42 Gubb 1-1 (sc). 55. Orysdale 1-2 (sc). 61 Moreira de Melo 2-2 (sc). Scheidsrechters. Woolley (AusVHongjun (Chn). Australië - Engeland 2-0, Argentinië - China 1- 1. Stand: 1 Argeniniê 4-8 (7-2), 2. Australië 4-7 (5-2), 3. China 4-6 (4-3), 4. Nieuw-Zeeland 4- 4 (8-6), 5. Nederland 4-4 (4-4), 6. Engeland 4-1(1-12). KORFBAL Eindhoven. World Challenge Tournament. Poule A: Nederland - Portugal 17-7. Topsco rer: Simons 5 goals. Koersen Emmeloord: Eerste koers, 2080 m: 1. Nippon Express (J.W. Kromkamp) 1.20,7, 2. Naiomy Sunsine, 3. Pecos Greenacre Tweede koers, 2080 m: 1. Rex Swagerman (T. Kooyman) 1.22,0, 2 Rad- ja Supreme 3. Roodnoot Heidi. Niet gestart: Patty Weber Derde koers, 2080 m: 1. Ruby Pleasure (F. de Zoete) 1.23,4, 2. Patty van 't Hof 3. Pietje Bel Vierde koers, 2080 m: 1 Orion Dijkhoeve (B. Crebas) 1.24,7, 2. Pebalia W 3. Pikeurtje Kades. Vijfde koers, 2080 m: 1. Operette (T. Kooyman) 1.22.4, 2. Ozo 01de- son, 3 Petitia W. Zesde koers, 2080 m: 1 Klavira Hollande(S. van derGalien) 1.21,5,2. Meinart H. 3. Max Burgerheide Zevende koers, 2080 m-. 1 Northern Champ (T Kooy man) 1.19,3, 2. Lex P, 3. Davidia Storm. Achtste koers, 2080 m: 1 Kol Hazie (J op de Hoek) 1.21,6, 2. Golden Spotlite, 3. Prejudice 4 Lillian Cartouch. Negende koers, 2080 m: 1 Nicoletta (M. Middelweerd) 1.23,7, 2 Ot- tofire Spirit. 3. Only Space. Tiende koers, 2080 m: 1 Pay me Back (S. Schoonhoven) 1.23,0, 2. Norris 3. L'Fresh Wind C. Kortebaan Hoorn: 300 meter: 1 Mr Postman (R. Bakker). 2. Mister Diamond, 3. Orietal Dragon, 4. Kim Westerzij. TENNIS New York. US Open. 16.250.000 euro. Mannen, eerste ronde: Henman (GBr/5) - Keto- la (Fin) 6-1 6-1 6-1, Clement (Fra) - Koubek (Oos) 6-3 4-6 7-5 6-3. Sampras (VSt/17) - Portas (Spa) 6-1 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/28) - Mathieu (Fra) 2-6 7-6 3-6 6-4 6-4, Rusedski (GBr/33) - Kim (VSt) 6-1 4-6 7-6 6-3. Sargsi- an (Arm) - Nalbandian (Arg/16) 6-1 6-4 6-4, Popp (Dui) - Viciguerra (Zwe) 7-6 7-6 6-2, Sri chaphan (Tha) - Amritraj (VSt) 6-1 6-3 6-0, Pless (Den) - Taino (VSt) 6-7 6-3 6-2 6-1, Haas (Dui/3) - Sanchez (Spa) 7-6 3-6 3-6 6-4 7-5. Carlsen (Den) - Saretta (Bra) 7-6 4-6 6-4 5-7 7-6, Grosjean (Fra/10) - Rosset (Zwi) 6-1 3-6 6-1 6-4, Norman (Bel) - Ulihrach (Tsj) 4-6 4-6 6-4 7-6 6-4. Vrouwen, tweede ronde: Bovina (Rus) - Dokic (Joe/5) 6-3 6-2, Farina Elia (lta/13) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Foretz (Fra) - Widjaja (Ino) 7-5 6-1, Koesnetsova (Rus) - Husarova (Slw) 2-6 6-3 6-2, Myskina (Rus/15) - Chladkova (Tsj) 3- 6 7-5 6-1, Serena Williams (VSt/1) - Safina (Rus) 6-0 6-1, Bedanova (Tsj/20) - Lits- jovtseva (Rus) 7-6 2-6 6-3, Bielek (VSt) Tanasugarn (Tha/27) 6-4 6-2, Schiavone (Ita) - Dementieva (Rus/12) 7-6 6-3, Dechy (Fra/26) Tulyaganova (Oez) 6-1 3-6 7-6, Hantuchova (Slw/11) - Razzano (Fra) 6-3 6-2, Henin (Bel/8) - Black (Zim) 6-3 6-2, Majoli (Kro/24) - Srebotnik (Slv) 6-4 fr-4. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Fusai/Vis (Fra/Ned) - Hiraki/Kostanic (Jap/Slv) 6-2 6-0 Mannen dubbelspel, eerste ronde: Schalken- /Boutter (Ned/Fra/12) - Golovanov/Silcock (Ru- s/Aus) 4-6 7-6 6-4. WIELRENNEN Ronde van Poitou-Charentes et de la Vienne. Tweede etappe, Salntes - Montbron: 1 Nicolas Jalabert (Fra) 181 km in 4.26.09, 2. Trent.n (Ita) 0.01, 3 Bernabeu (Spa) 0.15, 4. Chava- nel (Fra), 5. Wrolich (Oos) 1.31, 6. Wiggins (GBr) 2.08 Algemeen klassement: 1. Jalabert 8.32.40, 2 Trentin 0.10, 3. Chavanel 0.27. 4 Bernabeu 1.31, 5. Wrolich 2.47, 6. Wiggins 1400 Kaprun. WK mountainbike. Estafette: 1 Canada (Hesjedal. Green, Pla* ton, Sydor) 28,Mn in 1 43.36, 2. Frankrijk (Absalon, Demaret. Leboucher, Ravanel) 0 53. 3. Zwitserland (Vogel, Fnschknecht. Fluetki? ger, Henzi) 1.24, 4 Zweden 3.44, 5. Italië 4 30, 6. Australië, 13. Nederland (Al, Nellen. Dieleman, Peters) 10.56. Ronde van Katwijk aan den Rijn. Sportklasse A (60 km): 1 Roos (Zoetermeer). 2. Jordaan (Maassluis), 3. Grootveld (Zoeter meer), 4. Fils (Voorburg), 5. Hermans (Berg-^ schenhoek), 6. Van der Tang (Voorhout). 7. Vermeij (Ridderkerk), 8. Jonkman (Maassluis), 9. Van Leeuwen (Zoetermeer), 10. Van Weel (Nieuw-Vennep) Junior- en nieuweling-dames (50 km): 1 Van Veen (Naaldwijk), 2. De Góéde (Zoeterwoude). 3. Pirard (Sprundel), 4 Möhl- mann (Apeldoorn). 5. Vierling ("s-Gravenhagéf. 53ste Wielerronde van Naaldwijk. Elite/neo-amateurs (90 km): 1 Slabbekoom (Kapelle), 2 Luppes (Hoogeveen). 3 Van den Hurk (Barendrecht), 4. Vuurens (Meerkerk), 5. Talen (Spijkemsse), 6 Van Melis (Oss). 7. Windhouwer (Oostzaan), 8 Van Di|k (Spijke msse). 9 A. Farenhout (Spijkemsse), 10. De Voogt Cs-Gravenzande) Junioren (60 km): 1 Timmermans (Dongen), 2. Van Leijen (EwijkJ, 3. Langeveld (Lisse), 4 Pieters (Hoofddorp), 5 Berkhout (Schipluiden), 7 Van Hage (Noordwijkerhout) Eindstand Westland Klas sement: 1 Van Leijen, 2. Langeveld, 3 Murk (Haarlem). Nieuwelingen (40 km): 1 De Baat (Puttershoek), 2 Dijkxhoorn (Rijswijk), 3. Brand (Dordrecht), 5. Muller (Lisse), 7 Glas bergen (Leiden). 9 Bode (Sassenheim).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17