Feyenoord houdt zich staande in de hel SPORT ruim langs Verkerk straalt in schaduw van Roddick y s ist. ip fcelona ziet af Hasseibaink Delft verliest lubieus punt ;Uen wint «entwist R7 UEFA Cup-winnaar plaatst zich redelijk eenvoudig voor Champions League Van Marwijk met politieauto het stadion uit Leede: 5-1 Alphéftse tennisser verliest voor ruim 20.000 toeschouwers van Amerikaan SCOREBORD AMSTEL CUP Ir ie] [lona - De transfer van I Hasseibaink naar Barce- van de baan. De Spaan- lb liet gisteren weten dat iderhandelingen met zijn stukgelopen op de te van de afkoopsom. Bar ia benadrukte tevens dat lib zich voorlopig niet zal roeren op de transfer- Hasselbaink (30), die vo- ioen 23 keer scoorde in emier League, sprak eer een droomkans om Jarcelona te spelen. „Hij ïu bij Chelsea", zei mana- tiieri. k|n aan den rijn - Bart van jheeft de eerste schifting ^et internationaal 15.000 r Futuretoernooi bij TEAN phen niet doorstaan. De ~ge Rijnsburger, als lucky Isnog tot het hoofdsche- igelaten, verloor met 4-6 van Marco Marzolla van btterdamse AVR /Victoria, aatste punt van de wed- was uiterst dubieus. Van zag bij een 5-6 stand in de [ak een return van Marzol- gaan, ving de bal op en {de plek aan. De umpire et punt echter zonder de Jk te bekijken aan de te- "iander. Anouk Sterk plaats- h wel voor de tweede ron- e 22-jarige Leidse titelver- lljster was met 6-4 6-2 de ere van de Zweedse qua- lara Petterson. In het •lspel werden de TEAN- irtjan Egberink met Jelle jrhoff en Krista Sanders laar Belgische partner Kir- 'ues direct uitgeschakeld. - Leiden was gisteren de :e in de burentwist met De zaterdag-derdeklas- _pn het duel om de Amstel "1 met 3-1. De ruststand -1. Voor Leiden maakten ël Werk, Dennis Laurier en Jd Aitdarahane de doel- n. Nordin Kasse scoorde )ocos. ltsiagen: zie scorebord woensdag 28 AUGUSTUS 2002 door Marcel van der Kraan istanbul/gpd - Feyenoord heeft zichzelf in Istanbul andermaal overtroffen. De Rotterdammers kwalificeerden zich voor de Champions League door Fener- bahce in eigen huis nog een keer (2-0) te verslaan. Twee weken ge leden slaagde de ploeg van Bert van Marwijk daar ook al in, maar de krankzinnige omstandigheden waaronder Feyenoord in Turkije nog eens stuntte bevestigde de nieuwe status van de UEFA-Cup- winnaar. Voor het eerste sinds drie jaar zitten er vrijdag bij de loting van de Champions League- groepen weer drie Nederlandse clubs in de koker. Zo'n 52.000 uitzinnige Turken zagen hoe de trots van Istanbul werd vernederd en afgeserveerd. De Turken hadden voorspeld dat het tegenovergestelde zou gebeuren en creëerden ook een sfeer die tot een Turks voetbal- feest moest leiden. De ambiance overdonderde de Feyenoorders in het eerste half uur en leidde na rust zelfs tot incidenten, waarbij Bert van Marwijk naar de tribune werd gestuurd. Van Marwijk had zijn spelers 's middags in het hotel duidelijk gemaakt dat ze zich moesten voorbereiden op een helse ont vangst en intimiderende toe standen. Op de lange weg naar het bijna uit zijn voegen bar stende stadion aan de overzijde van de Bosporus zagen de spe lers al uren voor de wedstrijd de totale chaos die het kwalificatie duel voor de Champions League in de miljoenenstad teweeg bracht. Uren voor de wedstrijd werd de betonnen arena omgetoverd tot een geel-blauwe massa, die met Turkse trance-muziek werd op gezweept en op het moment van de aftrap bijna explodeerde. Achter het doel van keeper Rec- ber Rüstü vlogen drieduizend rollen wc-papier uit de tweede ring en in alle andere delen van het stadion werd genoeg Ben gaals vuur ontstoken voor drie jaar oud- en nieuwviering. Na de pauze dreigde er zelfs een brandje uit te breken in het sta dion achter het doel van Edwin Zoetebier en moest de Duitse scheidsrechter Markus Merk de hervatting van de wedstrijd mi nuten lang uitstellen. Die krankzinnige atmosfeer wa ren de Rotterdammers pas na een tijdje de baas. De koelbloe digheid van Van Wonderen, Bosvelt en vooral Brett Emerton sleepte Feyenoord er in de eer ste helft doorheen. De Australiër liet weer eens zien dat hij staat voor klasse en kracht, die het elftal van Feyenoord in topwed strijden nodig heeft. Emerton wordt al maanden achtervolgd door transfergeruchten. Hij weet dat Leeds United en Newcastle hem begeren, maar dat geen van beide clubs er tot op heden in is geslaagd om voorzitter Jorien van den Herik de financi ële garanties te geven voor een transfer van een slordige 13 mil joen euro. Juist in deze week moet voor de man van 'Down Under' de be slissing vallen, omdat de trans ferdeadline op vrijdag sluit. Fey enoord gelooft niet meer dat het er nog van komt. Emerton speelde ogenschijnlijk zonder cüe kopzorgen. Hij was overal en kreeg na een half uur de mooi ste kans om Feyenoord in een zetel te brengen. Hij brak door de Turkse defensie en kwam met zijn linkerbeen voor Rüstü uit die zijn inzet met de grootste moeite blokkeerde. Uit de re bound werd ook de bal van Ka- lou gestuit. Maar waar het Emerton in de eerste helft niet lukte, daar slaagde Shinji Ono na rust wel. De kleine Japanner werd door Paul Bosvelt in het strafschop Thomas Buffel (derde van links) is het middelpunt van het feestje na Feyenoords tweede treffer. Foto: ANP/Jasper Juinen gebied gelanceerd en prikte met zijn rechterbeen de bal achter de kansloze Rüstü. De 1-0 voorsprong van Feyen oord was het sein voor nog gro tere onrust in de door Feyen oord overgenomen wedstrijd. Op het doel van Edwin Zoete bier liet de harde kem van Fe- nerbahce een regen van projec tielen neerdalen. Aanstekers, golfballen, witte staven, alles vloog bij de Volendammer om zijn oren. Zoetebier voelde zich bedreigd en liet de gevaarlijkste attributen aan het arbitrale trio zien. Markus Merk leek aanvankelijk het gevaar te willen negeren, waarop Bert van Marwijk het veld in stormde en woedend zijn beklag deed bij de leiding. In het tumult dat daarop volgde kreeg Kalou een stuk plexiglas naar zijn hoofd geslingerd, dat door een Turkse steward voor de ogen van de vierde ofBcial werd verduisterd. Van Marwijk werd naar de tribune gestuurd, maar het bracht Feyenoord niet van zijn stuk. Nee, Feyenoord had via invaller Thomas Buffel (0-2) zelfs een prachtig slotakkoord waarvoor het in de slotminuut een klate rend applaus van de Turkse fans kreeg. Fenerbahce: Rüstü; Fatih, Ogün, Mus tafa cn Abdullah; Ortega, Mirkovic (53. Oktay), Revivo en Stevic; Washington (63. Rapaic) en Serhat Feyenoord: Zoetebier; Gyan, Van Won deren, Paauwe en Rzasa; Emerton, Bosvelt, Ono en Lurling (77. Buffel); Van Hooijdonk en Kalou. istanbul/gpd - Bert van Marwijk moest gisteravond in de tweede helft met een politiewagen uit het stadion in veiligheid worden gebracht nadat hij door de Duit se scheidsrechter Markus Merk naar de tribune was gestuurd. Van Marwijk had geen proble men met het besluit van de ar biter, maar op het veld zei hij te gen Merk dat hij onder geen be ding kon plaats nemen tussen de toeschouwers. „Dat leek me een heel onverstandig idee. Ik was het veld ingekomen omdat er al van alles naar mij werd ge gooid. Het was echt verschrikke lijk wat er gebeurde. Ik zag Zoe tebier met ijzeren voorwerpen en een staaf lopen, Kees van Wonderen kreeg geen kans om die aan de scheidsrechter te la ten zien en zelf kon ik een siga renzaak beginnen met alle aan stekers die ik naar mijn hoofd kreeg gegooid." Van Marwijk mocht niet op het veld blijven. „Ik dook de tunnel in en die werd door de suppor ters van Fenerbahce meteen aan diggelen geslagen. Binnen pro beerde ik op de televisie de wed strijd nog even te volgen, maar volgens de politie was het ook daar te gevaarlijk voor me. Toen namen ze me mee in een poli tiewagen en werd ik in een rit van vijf minuten naar de andere kant van het stadion gebracht waar ook onze spelersbus stond afgeschermd. Uiteindelijk ben ik weer in de kleedkamer geko men, waar ik niets meer van de wedstrijd kon zien." Via materiaalman Carlo de Leeuw werd Van Marwijk op de hoogte gehouden van het wed strijdverloop. Hij had echter ver trouwen in zijn ploeg. „Ik zei te gen Carlo dat hij alleen nog maar naar de kleedkamer moest komen als er een goal viel. Ik kon niets meer doen, maar om dat we met 1-0 voor stonden wist ik dat het goed zat. We heb ben inmiddels zoveel meege maakt in het afgelopen Europa Cup-seizoen." ar - Ter Leede heeft af genomen van de Amstel iet een 5-1 nederlaag. De ïheimers die slechts een itische kans hadden op ereiken van de volgende - dan moest met grote van de eredivisionist wor- jewonnen - hadden wel het h van het spel. Vooral na- lZ-middenvelder José For- odriquez in de 31ste mi- door scheidsrechter Van :n voor de tweede maal eeg voorgehouden. :ede stond op dat moment -0 achter. Ali Elkhattabi ia een kwartier de bal bin- ladat een vrije trap via de (rug het veld in kwam en l Nelisse benutte in de ne- hfnde minuut een omstre- tapenalty. Vlak voor rust jfjt verdediger Carlo van „uit een hoekschop van Pa- njKalkema het verschil weer Jtot een doelpunt. ^leede helft legde Ter Leede (ajn wil op. Vooral Ali Bad- .Avas ongrijpbaar voor de ïlverdedigers van de Alk- A »e ploeg. Het overwicht ei niet in doelpunten tot j ikking. Sterker: uit de eer- j, beste kans na rust maakte ;e in de 65ste minuut 3-1. e 'oor tijd werd de eindstand e diezelfde speler en Elkhat- p 5-1 bepaald. e „(er Leede 5-1 (2-1). 15. Elkhatta- Nelisse (pen.), 42. Van Zeist 2-1, 11 isse 3-1, 86. Nelisse 4-1, 87. Elk- B Scheidsrechten Van Dongen. toest, Hoogkamer, Kalkema (al- Leede). Rood: Fortes Rodriquez r: reemaal geel). Toeschouwers: H Jï ede: Waasdorp; Roest, Van Zeist Ijl Louw), Hoogkamer (60. Schilt- '1), Honsbeek; Jansen, Kramer, _via; Badaou, Campfens (64. is en Rbii. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport redactie.Id@damiate.hdc.nl door Martijn van Beeten new york/gpd - Felle lampen verlichten het grootste tennis- stadion ter wereld. De schijn werpers in het Arthur Ashe Sta dium in New York zijn gericht op showbink Andy Roddick, een tiener die het Amerikaanse ten nis kleur moet geven. In zijn schaduw straalt Martin Verkerk, debutant op een Grand Slam- toemooi. Kalm blijven in een stadion waar toeschouwers op de bo venste ring een verrekijker nodig hebben om de bal te zien. Waar 20.327 van de 23.000 stoelen be zet zijn. Dat is de opdracht voor Verkerk in de eerste ronde van de US Open. Hij verliest met 7- 6, 6-3 en 6-4, maar krijgt loven de woorden van John McEnroe, die live optreedt als televisie commentator. Donald Trump en burgemeester Bloomberg kij ken bewonderend naar de voor hun totaal onbekende Neder lander. Drie sets in een roes, knokken tegen de mokerslagen van Rod dick. Dromen, verliezen, trots zijn. „Dit is echt niet normaal," zucht hij zoekend naar de mooie woorden die zijn ervaring recht moeten doen. Verkerk kon geen bus tegenko men in New York of hij zag de beeltenis van Roddick. „Ik werd helemaal gek van die gozer." Vier dagen lang werd hij bijna elk moment geconfronteerd met die naderende wedstrijd in het Arthur Ashe Stadium. Wachten, niets doen, de dinsdag vormt een ontzettend lange stil te voor de storm. Ontbijten om half tien 's ochtends, televisie kijken, bellen met het thuisfront, Martin Verkerk werd 'helemaal gek' van zijn tegenstander Andy Rod dick. Foto: AP lunchen, warmslaan, de tijd do den. Verkerk probeert de zenu wen af te voeren. „Die wedstrijd komt steeds dichterbij en dat voel ik," vertelt hij drie uur voor de wedstrijd. „Hier ga ik zo ont zettend veel van leren." Verkerk loopt naar baan twaalf om nog even een balletje te slaan. Meteen heeft hij een ca mera voor de neus van USA Network, de tv-maatschappij VOETBAL Ihce (Tur) - Feyenoord 0-2 (0-0). «p 0-1, 89. Buffel 0-2. Scheidsrech- Jrk (Dui). Toeschouwers: 52.000. 'Sart: Mirkovic, Ortega (Fenerbahce), l/Vl Kalou, Rzasa (Feyenoord). ujMünchen (Dui) - Partizan Belgrado 3-0) Bayern München geplaatst, tfcraag (Tsj) - Racing Genk (Bel) 4-2 ■jtfacing Genk geplaatst, Inter Milan Jporting Lissabon (Por) 2-0 (2-0) In- Lt%n geplaatst., Manchester United IÜZaiaegerszeg (Hon) 5-0 (3-0). Van lt»V (2x), Manchester United ge- Cup, finale, tweede wedstrijd. Lil - Villa Real 1-1, Fulham (Eng) - Ié (Ita) 3-1, VfB Stuttgart (Dui) - lil- j2-0, Fulham, Malaga en VfB Stutt- Vllaatst voor UEFA-beker. competitie: Arsenal - West :h Albion 5-2 (3-0). 3. Cole 1-0, 2-0, 24. Wiltord 3-0, 51. Do- 77. Wiltord 4-1,87 Roberts 4-2, ejdiere 5-2. Toeschouwers: 38.000. n - Tottenham Hotspur 0-1 (0-1). n6s 0-1. Toeschouwers: 26.000. lt Cup, Voorronde. 1: AZ - Ter Leede 5-1 (2-1). Doel- j 'AZ: Nelisse 3, Elkhattabi 2. Rode brtes Rodriquez (AZ). lerheid: AZ naar eerste ronde. Poule 5: Tonegido/Haagse Bluf - Sparta 0- 3 (0-0). Zwart Wit'28 - Haarlem 2-5 (1-0). Bijzonderheid: Haarlem en Sparta naar eerste ronde. Poule 7: Barendrecht - TOP OSS 0-5 (0-1). Bijzonderheid: TOP OSS naar eerste ronde. Poule 10: Geldrop - Helmond Sport 0-3 (0-1). FC Den Bosch - UNA 0-1 (0-1). Bijzonderheid: Helmond Sport en UNA naar eerste ronde. Poule 14: Bennekom - De Graafschap 0-3 (0-1). Bijzonderheid: De Graafschap naar eerste ronde. Poule 18: Hoogeveen - Emmen 0-2 (0-1). Poule 20: ACV - Veendam 2-5 (1-1). Ap- pingedam - FC Groningen 0-5 (0-3), Bij zonderheid: Veendam en FC Groningen naar eerste ronde. DAMMEN Velp. NK, achtste ronde: Hans Jansen - Thijssen 1-1, Mathijsen - Clerc 0-3, Schol- ma - Wesselink 1-1, Barkel - Gérard Jan sen 0-3, Van den Akker - Meijer 1-1, Dolf ing - Heusdens 1-1, Van Dusseldorp - Win kel 1-1. Stand: 1. Gérard Jansen 14, 2. Dolfing en Scholma 12, 4. Clerc, Wesse link en Heusdens 10, 7. Barkel 9, 8. Hans Jansen, Meijer, Thijssen en Winkel 8, 12. Van den Akker en Van Dusseldorp 7, 14. Mathijsen 3. HOCKEY Macau. Champions Tropy, vrouwen, derde speelronde: Nederland - China 1-1 (1-1). 9. Boomgaardt 1-0 (sc), 35. Zhou 1- 1. Scheidsrechters: De Klerk (ZAf), Akiya- ma (Jap). Stand: 1. Argentinië 3-7 (6-1), 2. China 3-5 (3-2), 3. Australië 3-4 (3-2), 4. Nieuw-Zeeland 3-3 (6-4), 5. Nederland 3-3(2-2), 6. Engeland 3-1(1-10). TENNIS New York. US Open, 16.250.000 euro: Mannen, eerste ronde: Sluiter (Ned) - Dent (VSt) 3-6 6-3 6-0 1-6 6-3, Roddick (VSt/11) - Verkerk (Ned) 7-6 6-3 6-4, He witt (Aus/1) - Coutelot (Fra) 6-2 6-3 6-3, Ferrero (Spa/7) - Arthurs (Aus) 7-6 7-6 3-6 7-5, Heuberger (Zwi) - Saoudi (Fra) 6-4 2- 6 7-5 3-6 7-6, Ljubicic (Kro) - Santoro (Fra) 7-6 6-4 6-7 7-5, Kuerten (Bra) - Boutter (Fra) 3-6 7-6 6-1 6-0, Enqvist (Zwe) - Boeker (VSt) 6-2 6-3 7-6, Melzer (Oos) - Brasington (VSt) 6-3 7-5 6-3, Etlis (Arg) - Rehnquist (VSt) 6-3 6-4 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Haarhuis/Kafel- nikov (Ned/Rus/9) - Coetzee/Haggard (Zaf) 6-4 7-6. Vrouwen, eerste ronde: Capriati (VSt/3) - Mattek (VSt) 6-0 6-0, Seles (VSt/6) - Gub- acsi (Hon) 6-3 6-3, Maleeva (Bul/16) - Hrdlickova (Tsj) 6-3 3-6 7-5, Schnyder 'Twi/23) - Petrova (Rus) 7-6 5-7 6-2, Schett (0os/29) - Svensson (Zwe) 6-3 6-2, Shaughnessy (VSt/30) - Prakusya (Ino) 6-3 6-4, Suarez (Arg/32) - Pierce (Fra) 7-6 6- 3, Yoon Jeong Cho (ZKo) - Serna(Spa) 6-3 6-4, Sucha (Slw) - Gersi (Tsj) 6-1 5-7 6-0, Loit (Fra) - Asagoe (Jap) 6-4 7-6, Schwartz (Oos) - Talaja (Kro) 6-4 4-6 6-2, Pisnik (Slv) - Cacic (VSt) 6-2 6-2, Barna (Dui) - Podkolzina (VSt) 6-1 6-2. TEAN. Futuretoernooi, 15.000euro Belangrijkste uitslagen Vrouwen, eerste ronde: S. Wild (Dui) - D. Milosevic (Joe) 6-4 6-3, L. Butkiewicz (Bel) - S. van den Biggel (Ned) 6-0 7-5, P. Wong (Ned) - A. Belova 6-4 6-1, A. Sterk (Ned) - K. Peterson (Zwe) 6-4 6-2. Mannen, eerste ronde: A Nonnekes (Ned) - P. Mullner 7-6 6-2, M. Op der Heyde (Ned) - B. Kohlloeffel (Dui) 6-3 6-4. M. Marzolla (Ned) - B. van Delft (Ned) 6-2 7- 6, 0. Hernandez (Spa) - M. Middelkoop (Ned) 6-4 6-4, F. Hemmes (Ned) - J. Han- quez (Fra) 7-6 7-5, K. Tilikainen (Fin) - F. Messori (Ita) 6-2 6-3, J. Faurel (Fra) - J. Smit (Ned) 6-2 6-3. VOLLEYBAL Amsterdam. Oefeninterland, vrouwen. Nederland - China 0-3 (16-25 23-25 19- 25). die het toernooi landelijk 'co vert'. Een blondine vraagt wat ze zou moeten doen bij een bezoek aan zijn woonplaats Alphen aan den Rijn. Voor miljoenen kijkers zegt Verkerk; „Alphen is saai, je kunt beter naar Amsterdam gaan." En als hij een bekende ziet roept hij: „Hé Japie, heb je al kaartjes." Terug naar de playerslounge, wachten. Dan de kleedkamer, alleen in één ruimte met Rod dick. Ijsberen, elkaar stiekem bespieden en dan kort voor ne gen uur richting stadion. Daar zijn net puinruimers van 'ground zero' geëerd, klinkt op zwepende rock-and-rollmuziek. Verkerk loopt naar binnen, met een nerveus glimlachje op het gezicht. Tennis in New York, dat is show. Muziek tijdens de pauzes, ge schreeuw uit het publiek. In de ze honkbalstad wordt een toe schouwer uitgejouwd als hij na een misser van Verkerk de bal uit zijn handen laat glippen. Ballenjongens rollen die gele bolletjes niet, ze gooien ze over de volle lengte van de baan naar een collega. Verkerk ldjkt, geniet, maar sluit zich af als het duel met die Amerikaanse showbink begint Die probeert hem bij het inspe len al te overdonderen door alle smashes loeihard weg te slaan. In de eerste servicegame poeiert Roddick, in rode broek en blauw shirt, al opslagen met meer dan 215 kilometer per uur richting de Nederlander. ,Ach," zegt Verkerk, „mijn hardste service zat ook tegen de 215 kilometer. Volgens mij een persoonlijk re cord." Miguel Janssen, de conditietrai ner van de Alphenaar, filmt de unieke gebeurtenis. Japie zit met een oranje pet op het hoofd in de spelersbox. Het publiek wordt opstandig als het score bord hapert en verkeerde stan den doorgeeft En Verkerk, die blijft rustig. Stunten lukt niet, zoals Paul Haarhuis in 1989 in New York deed tegen John McEnroe. Die debuteerde toen ook als 23-jari- ge en vertelde op de persconfe rentie dat hij van Mars kwam. „Toch ben ik trots," stelt Ver kerk. „Ik heb gevochten. Mis schien heb ik fouten gemaakt, had ik sommige situaties anders moeten aanpakken. Ik zou het niet weten. Door de entourage zijn bepaalde zaken compleet langs me heen gegaan." Puffend zit hij in de kleedkamer en probeert alle indrukken een plaats te geven. „Het is zo moei lijk uit te leggen hoe dit voelt, hoe mooi dit is. In de vorm die ik nu heb, had ik van menig ten nisser kunnen winnen. Maar Roddick was te sterk, simpel. Ik heb geen set gepakt, maar dit is het mooiste moment dat ik ooit heb beleefd. Bij het inslaan stond ik gewoon te lachen, zo overweldigend was het alle maal." Verkerk is ontgroend, kan haast geen entourage treffen die nog indrukwekkender is. Deze twee uur tennis zijn waarschijnlijk meer waard dan duizend uur trainen. Door de blessures van Richard Krajicek en Sjeng Schal ken is de kans groot dat hij vol gende maand in Finland zijn Davis Cup-debuut maakt. Een ijshockeyhal in Turku, Verkerk zal er niet van schrikken. Oud Meerburg en Oud SJZ spelen op dinsdag 3 sep tember een wedstrijd op kunst gras, dit ter gelegenheid van Zoeterwoude 725. Als voorwed strijd is de Amstelbekerwed- strijd Meerburg - Wilhelmus vastgesteld. Aanvang 18.45 uur. Feyenoord Al test vanavond vier Ghanese spelers in een wedstrijd tegen RCL Al. De wedstrijd begint om 18.30 uur op de Bloemerd in Leiderdorp. De 7-jarige Tomas Arroyo van Foreholte uit Voorhout is opge nomen in de selectie van de Ajax F-junioren. Ook zijn club- genootje Django Warmerdam gaat een trainingssessie volgen in Amsterdam. Foreholte is op 4 september gastheer van een landelijk Masterplan van de KNVB. De jeugdavond begint om 18.30 uur. Jeugdtrainer Ton Nieuwen- burg verruilt Noordwijk voor ARC. In Alphen wordt de Leide- naar assistent van trainer Den nis van den IJssel. Zaterdaghoofdklasser Scheve- ningen heeft er een talent bij. Het gaat om de Ghanees Idrissu Yahaha, die ooit voor de jeugd van PSV uitkwam. De stevige speler kreeg als snel de naam 'Arie Dijkhuizen' mee. Bart La- tuheru speelt komend seizoen definitief bij Deltasport. De ex- speler van NEC was op proef bij een club in Saudie Arabië, maar kon niet tot overenstemming komen. Ook de afgeserveerde Sparta-spelers Steve Goossen en Michel Langerak zijn nieuw bij Deltasport. Kenneth Goudmijn is alweer opgestapt bij Hollandia. De 31- jarige aanvaller van Cambuur kan de motivatie niet opbren gen om in de hoofdklasse te spelen. Goudmijn speelde mee in de bekerwedstrijd tegen Ter Leede. Raymond Atteveld (ADO Den Haag) heeft overschrijving gevraagd naar Quick H. Ray mond de Waard (ex-RBC) deed dit richting AS WH. Suzanne de Goede (Zoeter woude), volgend jaar in de ploeg van Leontien van Moor- sel, blijft winnen. Nu was zij weer de sterkste in de Ronde van Heino. De Goede gaat vol gende week met Jong Oranje op trainingsstage als voorbereiding voor de WK in Zolder. Het talent Thomas Dekker is de enige Rabo-renner die over gaat naar het schaduwteam van de bank. Hockeyclub Forescate uit Voorschoten viert zondag 1 september feest. De club be staat 40 jaar en houdt een reü nie en andere sportactiviteiten. De Leidse korfbalclub Pemix heeft een nieuw clubhuis en een kunstgrasveld. De officiële opening vindt plaats op vrijdag 6 september om 19.00 uur. De inschrijving van de Dam tot Damloop (www.damloop- .nl) via internet sluit op 30 au gustus om 17.00 uur. Daarna kunnnen de trimmers alleen nog inschrijven op de wed strijddag zelf. In een topveld van 82 zeilers zijn de Sassenheimse broers Jack en Leen van Goeverden in Sneek kampioen van Nederland in de Pampusklasse geworden. Voor de wedstrijd Woubrugge - ARC wordt om 14.45 uur de officiële opening verricht van het nieuwe clubgebouw van de plaatselijke voetbalclub aan de Bateweg. Poule 101: Warmunda - WSB (za) 0-5 (0-3) Doelpunten WSB: Nick Casely (3x), Ron Schenk, Sander Warmerdam. Van Nispen - SJZ (za) 8-0 (1-0). Doelpunten Van Nispen Ferdi van Elk (3x), Sjors van Maris (2x), Hans van der Lans (2x), Rick van Geils- wijk. Poule 102. Teylingen - Abbenes 3-2 (0-1). Doelpunten Teylingen: Said ait el Houssie, Rick van der Krogt. Bastiaan Bon. Doelpunten Abbenes-, Er ik Cuyper (2x). Foreholte - GWS 7-0 (4-0). Doelpunten Fore holte: Paul van Noort (2x), Duncan de Groot (2x). Oscar van Dam, Tim van der Hulst, Job van Steijn. Poule 103: Kickers "69 - TAW 3-0 (1-0). Doelpunten Kic kers: Peter van Wittmarschen, Ron Mollers(2x) FC Lisse (zo) - Kagia 3-1 (1-0). Doelpunten FC Lisse: Barry Oude Velthuis (3x. waarvan één ei gen doelpunt). Wiem Boekaar Poule 104: VNA - UVS (za) 1-3 (0-1). Doelpunt VNA: Dan ny van der Hoorn. Doelpunten UVS: Dennis Kort (2x), Michael van der Heiden. UDO - Valken '68 1-2 (1-0). Doelpunt: UDO: Ferry van Tol. Doelpunten Valken'68: Ar- tan Recica, Bastiaan de Mooij. Poule 105: LFC (zo) - Roodenburg (za) 2-6. Doelpunten LFC: Tom Verschoor en Leon Wagemaker. Roo- <*»nburg: Richard Vreeken (3x), Robert Brand, Chris van Reede en Prem Gharbaran Roodenburg (za) - ASC 5-1 (3-1). Doelpunten Roodenburg: Chris van Reeden (3x), Patrick van Iterson, Martin Verkuylen Oegstgeest - LFC 6-2 (1-1). Doelpunten Oegstgeest: Peter Heemskerk (2x), Willem Ruigrok, Niels Zandbergen, Roel Driessen, Ar- vid Buys. Doelpunten LFC: Leo Wagemaker, Paul Verschoor. Poule 106: VCL - LSW '70 0-5 (0-2). Doelpunten LSW: Rutger Waalkes, Maarten Lammers, Peter van der Broek (3x). FC Rijnland - Leidsche Boys (za) 3-1 (2-0). Doelpunten FC Rijnland: Peter van Wanrooy, Chris Röling, Danny Verplancke. Poule 107: LFC (za) - GOL Sport 2-7 (2-4) Doelpunten LFC Sydney van der Pluim (2x), Doelpunten GOI Sport: Ali Yilmaz (3x), Aidin Narin, Rachid Safsaf, Adil Rayini, Benny Bensaga Lugdunum (za) - UDWS 0-2 (0-0) Doelpunten UDWS: Lamin Diao. Poule 108: Stompwijk "92 - Zwammerdam 2-0 (0-0). Doelpunten Stompwijk: Toby van Marwijk, Martijn Droog. MMO - Koudekerk 0-3 (0-1). Doelpunten Kou dekerk: Andres van der Born, Jeroen Koot (2x). Poule 109: SJZ - SVOW 7-1 (2-1) Doelpunten SJZ: And res van der Hoeven (3x), Freek Verzaal, Mark Duindam. Eddy van den Bergen, Pieter de Jong. Doelpunt SVOW: Frank Gortzak. Bernardus - Alphia 2-1 (1-1). Doelpunten Ber- nardus: Robert de Groot, Bas van der Zon. Doelpunt Alphia: Mark van Munsteren. Poule 110: Alphen - Aarlanderveen 1-3 (0-1). Doelpunt Alphen Peter Saunier ROAC '79 - Hazer- woudse Boys 2-0 (1-0). Doelpunten ROAC: Walter van der Geest en Michel van der Star. Poule 129: GSC/ESDO - Wassenaar 4-3. ADO Den Haag - HMSH 4-1 (gestaakt). Poule 133: Naaldwijk - Blauw Zwart (za). 1-2 (1-1). Doel punten Blauw Zwart: Wijnand Bakker en Johan van Reeken. Poule 192: Alphense Boys - Woubrugge 5-0 (O-O). Doel punten: AB: Sjorensley Koffie (3x). Richard van Heyningen (2x). Poule 193: DoCoS - Leiden 1-3 (1-1). Doelpunt DoCos: Nordin Kassi. Leiden: Marcel Werk, Dennis Laurier en Rachid Aitdarahane WSB - Voorschoten (za) 0-0. Poule 194: Alkmania - Katwijk 2 2-2 (2-0). Doelpunten: Charles Hogenboom en Ties Markwat. Katwijk: Leen de Vreugd en Ed van der Plas. UVS - KRV 5-0 (3-0). Michel Turk (2x), Mark Muso (2x). Raymond Bennekers. Poule 195: SJC -MVKV 5-1 (1-0). Doelpunten SJC Paul van de Berg (2x strafschop), Jeffrey de Vries, Martien Hazenoot, Martin Steenvoorden. MVKV: Luc van der Hoeven. Altior - RCL 2-1 (1-1). Doelpunten Altior Tim de Boer en Kees Hoogervorst. RCL: Remco Vis ser Poule 196: De Sleutels - Lugdunum (zo) 3-2(1-1). Doel punten Sleutels Cor Varkevisser (2x), John Hoogkamer. Lugdunum: Dolf Huisman, Henk van Berkel. JAC - DOSR 0-2 (0-0). Doelpunten D0SR; Ed win van Heek en Marcel Oomen. Poule 197: Voorschoten (zo) - SV '35 2-2 gestaakt na 25 minuten Mourad Kassi (rode kaart) Leidsche Boys (zo) - Forum Sport 1-2. (l-O). Doelpunt LB: Atilla Cengis. Poule 198: Wilhelmus - Roodenburg (zo) 8-4 (4-1). Doel punten Roodenburg: Raymond Stolk (3x) en Richard Nad|i Vrouwen RCL - Nootdorp 10-0 Topscoorsters RCL Diana Verstraeten (3x) en Marjolein de Lange (3x). OEFENVOETBAL FC Lisse - DCO 7-1 (3-0). Doelpunten FC Lis se: Jerrel Linger (2x), Joost Leonard (2x). Rob Opdam, Juul Emanuelson en René van Wierin- gen Westlandia - Rijnsburgse Boys 1-2 (0-1). Doelpunten Rijnsburgse Boys: Jasper Ketting en Berry Charité.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15