SPORT Heddy Boers doorbreekt de ban Meidenduo 'huft' zich een weg naar Athene Aalders krijgt aansluiting met districtstop unie""11 e Flags liest van nere Wouter de Groot bevestigt goede vorm Sterk met wildcard toch in toernooi van TEAN reffers eenvoudig Haaster weg 'he Bassets goals Visser juick Boys ónale titel Wassenaar SS Beachvolleybalkampioenen Leenstra en Kadijk hebben in eigen land niets meer te zoeken Wimpe Thomas bezorgt Guido van den Broek eerste seizoensnederlaag LD TENNIS CIRCUIT 2002 'MARWIJK Sporters 1 basics iNis - De tafeltennissers iTreffers hebben in de 2kpot tegen Salamanders ■gehaald met 6-1. Het Ie spelers uit Roelof- ireen weinig moeite om in de eredivisie acte- 'Jloeg uit het Westland op :aën tè krijgen. Salaman- eft met Bob Franssen, i Nader, beiden pas 16 ade enige routinier Siem i Valk helemaal niets te r1op het hoogste niveau. Pwel duidelijk gister- ,Het was ook niet echt 3nd", vond de kersverse larcel Warmerdam. 3! rschil was te groot." Het lj 3merkelijke aan dit duel u feit dat Osama Elmak weede partij (tegen i i) zijn bat tijdens een e tegen de zijkant van de ®ieg, waardoor zijn rub- i eurde. Met een geleend oest Elmak na 11-8 in e game de eer laten aan v enstander. n it jty Derk Jan van Haaster J komend seizoen The in voor RC Castricum. De 1opgegroeid in Zuid- 3 n werkzaam als opera- e e marine, verhuisde on- j bar Den Helder. Hij e drie seizoenen voor de :t Sassenheimse. In Cas ual de rappe vleugelspe- concurrentie ondervin- e nen de brede selectie J> ch John Dudink. - Remco Visser scoor- ag drie keer in de oe- itrijd van Quick Boys te- k jkemase Boys. De spits- aan zijn eerste jaar be- bij de Katwijkse hoofd- Vorig seizoen kwam hij Oegstgeest. Veel clubs i^rdag oefenden zagen itrijd vanwege de re port. •n in 'scorebord' Rick Wassenaar en (j Wisse hebben in Ber- om hun Nederlandse de meerkamp met suc- ledigd. Wassenaar en innen hun titels met 'ermacht: de tienkam- De Spartaan verzamel punten, ruim zeshon- ;er dan Joost van Bee- ION Enschede). Wisse een totaal van 5382, achthonderd meer dan !$r twee Wendy Visser, .bijvoorbeeld de EK- 5 Karin Ruckstuhl en Eu- ^jartineau (het NK volgde ebp de Europese titel- ejt München), was het na- (kampioenschap mager Ook favoriet Chiel War- j^gde op het laatste mo st omdat hij nog onvol- hersteld is van een her sontsteking die hij dit Ir opliep. De prestaties ejerste dag hadden ernstig l2]i onder de overvloedige al. Wassenaar nam al wel örsprong die hij op zijn ierke tweede dag flink 4vde met onder andere sstokhoogsprong van iter. maandag 26 augustus 2002 door Vincent Ronnes scheveningen - Voor het ant woord op de vraag wie Neder lands kampioen beachvolleybal zou worden hadden Marrit Leenstra (28) en Rebekka Kadijk (23) hun rondreis langs zonnige stranden niet hoeven onderbre ken. Wel leuk voor vrienden en familie. En de sponsoren. Onder het tentdoek, schuilend voor de permanente stortvloed van hemelwater, staat Rebekka Kadijk te stralen. Nog druppe lend van het zweet en de regen neemt ze de felicitaties in ont vangst, kusje links, kusje rechts. „Leuk, hè." Ze beleeft dus nog volop plezier aan - 'Ja, nu je het vraagt, de hoeveelste is het ook alweer?' - haar zesde nationale titel. Dit is de tweede met Marrit Leensta, met haar veel oudere zus Deborah behaalde ze er vier. Deborah stond ook aan haar zij de tijdens de Olympische Spe len in Sydney. Toen lachte Re bekka veel minder, erger nog, ze huilde onbedaarlijk op de och tend dat ze al zo snel werden uitgeschakeld. „Laten we het daar maar niet meer over hebben", lacht ze. Logisch voorstel, want er is veel veranderd in het leven van Re bekka Kadijk. Moe en teleurge steld keerde ze na de Spelen van Sydney terug in de zaal. Maar na een half jaar begon het weer te kriebelen. Sneller en enthousi aster dan ze had verwacht rea geerde Marrit Leenstra op haar e-mail waarin ze had gevraagd of ze geen zin had om met haar te gaan 'beachen'. „Ik was pas zeventien toen ik begon met het beachvolleybal", zegt ze veelbetekenend over haar beginperiode met haar zus. „Ja, Deborah heeft de pech ge had dat ik nog zo jong was ver geleken met haar." Rebekka is sterker geworden, heeft veel geleerd. Er gebeurt immers veel in een meidenleven tussen het 17de en het 23ste le vensjaar. Minstens zo belangrijk voor de verrichtingen op het strand zijn de dingen die buiten haar en maatje Leenstra zijn veranderd. De bond, Top Vol leybal Nederland, NOC*NSF en een sponsor steunen hen. Ze kunnen reizen van de ene naar de andere World Cup, ze kun nen het hele jaar door trainen. Kortom, er is geld. Met als ge volg dat ook de bondscoach mee naar verre oorden reist. Casper Groenhuijsen is sinds 1 mei van dit jaar fulltime bonds coach beachvolleybal, zijn be langrijkste werk ligt bij het vrou wenduo Leenstra-Kadijk en twee mannenduo's. Hij was er vaak bij toen deze twee meiden in de voorbije winter trainden in een hal in Aalsmeer. Daar train den ook de mannen. Maar wat de meiden en de jongens samen kunnen trainen is maar beperkt, zo legt hij uit als hij eenmaal ook wat beschutting heeft ge vonden tegen de regen die op deze finaledag het Nederlands kampioenschap blijft teisteren. „Je kunt technisch wel waf din gen samen doen, maar dan houdt het ook op", zegt hij. Maar worden de vrouwen er niet veel beter van als ze tegen de mannen spelen? „Dat heeft geen zin, het net bij de vrouwen hangt lager. Dan krijgen ze steeds die ballen om de oren geslagen. En dan moe ten ze oplossingen gaan zoeken die heel onnatuurlijk zijn. Dat zijn dan ballen die ze in een wedstrijd nooit zullen tegenko men." Maar mooi dat de vrouwelijke tak van de professioneel gewor den beachvolleybal-sectie het internationaal voorlopig nog veel beter doet dan de mannen. Ze bivakkeren momenteel op de tiende plaats van de wereld ranglijst en zijn als eerste ge plaatst voor het Europees kam pioenschap dat volgende week in Basel plaats vindt. Op dit Nederlands kampioen schap hebben ze dus weinig te zoeken, ze winnen het lachend. „Ach jawel, maar het is toch goed dat we er zijn", vindt Ka- dijk. „Natuurlijk ging het ons hier niet meer zozeer om de ti tel. Leuk is het om zoveel be kenden te zien, vrienden en fa milie. Maar het is ook goed dat we ons laten zien aan de spon sors. Het gaat goed met het beachvolleybal in Nederland en dat is vooral ook aan hen te danken." Leenstra wil niet ophouden te vertellen hoe blij ze is met het volleybal in de zaal te zijn ge stopt. Het was toch steeds weer hetzelfde en in Italië, het land waar ze vijf jaar speelde, was er immer gezeur over geld. Nu blijkt dat ze met Kadijk wel eens een serieuze gooi naar het ere podium in Athene zou kunnen gaan doen, ziet ze dat alleen maar als een bevestiging. „Het moet wel heel raar lopen willen wij niet naar de Olympische Spelen in Athene gaan. Ze zeg gen wel dat wij daar een medail le kunnen winnen, ik weet het niet. Maar het is wel waar dat we al ooit van de nummers een en twee van de wereldranglijst hebben gewonnen." Kadijk; „We zijn nu anderhalf jaar bij elkaar en als je ziet wat voor progressie we maken." Waarna een uiteenzetting volgt van de groei van technische en tactische vaardigheden. „Ik had toen in die tijd met mijn zus ook nog helemaal niet de kracht om die bal erin te huffen." Te wat? „Erin huffen. Tja, ik weet ook niet waar die term vandaan komt." Hard slaan dus. Hetgeen op het strand van Scheveningen nog niet eens zo heel erg hard nodig was. door Peter Klein hazerswoude-dorp - Driejaar lang kon Heddy Boers maar niet van haar 'angstgegner' Linda Ver hoeve winnen. In haar eigen woonplaats Hazerswoude op het 20ste TeHaDo Open doorbrak ze de ban. Boers verloor in de finale van de categorie 3 (voorheen de Bi) nog wel de eerste doorgang, maar klopte Verhoeve voor het eerst in haar inmiddels rijke loop baan in drie sets, 3-6 6-2 6-2. „Dit is absoluut mijn mooiste ti tel van het seizoen", ging Boers na afloop nog even lekker uit haar dak. „Ik heb dit jaar acht toernooien gewonnen. Maar in de finale winnen van iemand waar je nog nooit van hebt ge wonnen, en dan ook nog in de plaats waar je woont, is prach tig. Vorige week ging ik er in Bleiswijk tegen Linda al in de tweede ronde uit. Gelukkig heb ik niet bijgehouden hoe vaak ik van haar verloren heb, anders zou ik nog gefrusteerd raken." De Bakker-beker, die ze al twee jaar eerder won, krijgt door de zege op Verhoeve definitief een speciaal plaatsje in de bij Boers toch al rijk gevulde prijzenkast. „Ik weet, dat ik alleen kans heb als ik haar onder druk zet", ana lyseerde Boers de voor haar zo bijzondere zege. „In de eerste set liep mijn service onvoldoen de en retourneerde ik niet diep genoeg. Zij sloeg alles weg. In de tweede set heb ik overwogen al les terug te slaan. Maar een pot zoals de finale op TEAN, die vier uur duurde, wilde ik niet nog een keer meemaken. Ik ben hard gaan slaan. Een beetje alles of niets, maar niet onbeheerst. En dat lukte. Daarmee heb ik meteen mijn leukste overwin ning van het seizoen binnen." Ook haar omgeving kon de overwinning waarderen. Team genote bij Unicum Manon van der Beek stuurde een sms-je. Heddy Boers: „Dit is absoluut mijn mooiste titel van het seizoen." Archieffoto: Eric Taal Boers keek ook nog even voor uit. „Als je eenmaal van iemand gewonnen hebt, gebeurt dat ook vaker. Dat is een goed vooruit zicht voor de Masters, want daar komen we elkaar vast opnieuw tegen." Verhoeve, die na afloop haar schouder met ijs behandel de, leek niet uit het veld gesla gen. Uiteindelijk staat ze in de onderlinge ontmoetingen nog een straatlengte voor. En ze kan zich heel rustig voorbereiden. Het programma van Boers is be duidend pittiger. Woensdag ver richt Jan Siemerink de loting voor de komende week te hou den Rotterdamse Masters, waar de Hazerswoudse zich via vijf toernooizeges gemakkelijk voor plaatste. Een week later barst het Leidse slotevenement op Unicum los. Bij de mannen kreeg de jubileu meditie van de TeHaDo Open eveneens een 'grande final'. Wimpe Thomas deed na zijn succesvolle competitie bij Uni cum nog wel mee aan het Open Kampioenschap van de Bollen streek in Lisse, waar hij in zijn halve finale tegen Guido van den Broek moest opgeven. Tho mas is een geheide toernooiwin- naar, die de kunst van het win nen vooral buiten het LD Tennis Circuit in de praktijk bracht. Van den Broek manifesteerde zich wel in de regio, speelde mee in - The Flags werkte door ite weer slechts een van wedstrijden tegen Al- Na de grote nederlagen 9-1) eerder in de com- waren de softballers uit beter op dreef. Pitcher de Beer gooide goed en Dlop steun van zijn veld. aanvallend als verdedi- laren de verschillen met I klein. Toch moest The jet 2-4 de zege aan de te der laten. lanvoering van gelegen- ach Barbara Lodder 1 de vrouwen van Alphi- punten met Centrals de- Je Bilt werd het 2-4 en 4- lia Ansems gooide in de jswedstrijd als vanouds haar ploeg de verdedi- it slechts een enkele fout ssloten hield. Aanvallend )orinne Kruise en Marti- mulder (beide .666) goed 6f. Crusiaal was de fraaie oi in het 'outfield' van El- thagen in de slotinning. Dr werd de Centrals aan- Jegtijdig afgebroken en wh de Alphensen met 2-4. ddi de tweede ontmoeting ct 'heilige' vuur bij Alphi- tèdoofd. Slechts zelden ïljet niveau uit de eerste léd bereikt waardoor Cen- ?lfh eenvoudig naar eêri 4- 1 dinning speelde. rM door Peter Klein leiden - Merel Aalders was afge lopen zondag op de Leidse Hout een enkel punt van haar eerste toernooizege af. Carolien Stas- sen was haar nog net de baas, maar de aansluiting met de dis trictstop leek een kwestie van tijd. Gisteren kwam die aanslui ting voor Aalders definitief. In de finale van de categorie 3 van het toernooi van Zuid West be wees ze geen eendagsvlieg te zijn en greep ze ten koste van Barbara van der Gugten haar eerste seizoenszege. De jeugdige Merel Aalders heeft het niet gemakkelijk in de hoog ste categorie van het LD Tennis Circuit. De concurrentie waar ze tegen op moet boksen is voor Nederlandse begrippen zeer sterk. Speelsters als Katja Nos- sik, Heddy Boers en Linda Ver- hoeve konden ook in de lande lijke categorie 1-toernooien goed uit de voeten, maar kozen niet meer voor het 'overdagten- nis' in de A-categorie. Ze keer den terug in de regio en lijken voor Aalders voorlopig nog niet te nemen hordes. Ook Barbara van der Gugten vertoefde enkele jaren naast de B- in de A-regio- nen, maar heeft de vorm dit sei zoen nog niet echt te pakken. Voor Aalders de kans om met 7- 5 6-3 de aansluiting te maken en een 'grote naam' op haar ere lijstje te zetten. Echte favorieten voor de eindze ge waren bij-de mannen op Zuid West niet aanwezig. Donald van Veen leerde het tennisspel op de kunstgrasclub en volgde een op leiding als sportinstructeur. Die gecombineerde ervaring was in de halve finale teveel voor Ha rold van Schie en in de eind strijd onoverkomelijk voor Dy lan Prins. De editie 2002 van het Open Toernooi van Zuid West zal ver der de annalen ingaan als het toernooi van de dubbele win naars. Joachim Jagel won in de late namiddag zijn eigen speel- sterkte, de '5', in twee sets van Raymond Frohwein. Opmerke lijker was zijn zege in de een ni veau hogere groep. Gisteravond laat, Zuid West had door de wolkbreuk op zaterdagmiddag een fikse vertraging opgelopen, bond Jagel Julian Vandenbus- sche aan zijn zegekar. Het werd voor de Dekker-speler in '4' zijn eerste' nederlaag van het jaar. Teamgenote Jasmijn van Blijs- wijk evenaarde de prestatie van Jagel. De 15-jarige Woubrugse kwam gisteren driemaal in het enkelspel in actie. Eerst werd in de categorie 4 de halve finale te gen Merlin Vink winnend afge sloten. Vervolgens werd de titel in de eigen sterkte, de '5', na drie sets tegen Tammera Canter Vïsscher binnengehaald. Ten- Marrit Leenstra (links) en Rebekka Kadijk wonnen op hun sloffen het NK beachvolleybal in Scheveningen. Foto: GPD/Ronald Hoogendoorn drie toernooien en leed er geen enkele nederlaag. De botsing tussen de twee kanjers duurde maar twee sets. Thomas speelde in de drukbezochte finale in Ha zerswoude scherper en met meer accuratesse en won de Hassefras-wisselbokaal met 6-3 6-4. In de halve finales waren Tho mas en Van den Broek superi eur geweest aan respectievelijk Joost Weerheim en Paul Rogge veen. Juist dit tweetal gaf kleur aan de categorie 3 bij TeHaDo. Weerheim, als junior gestart op de banen in Hazerswoude- Dorp, schakelde in de kwartfi nale de als derde getipte Jeroen Boogmans uit. Een mooie scalp. Roggeveen mompelde na zijn halve finale nog wel iets over spelers in een 'buitencategorie', maar scoorde toch een mooi lijstje. Achtereenvolgens plaats genoot Norbert van Oosterhout, Haarlems districtsjeugdkampi oen Berend Jonker en thuisspe- ler Robert-Jan Peeters bond de Alphenaar aan zijn zegekar. Thijs Bakker bezorgde Menno van de Bor zijn eerste 'echte' ne derlaag in een categorie 5 toer nooi. De Alphenaar, hoog geno teerd op de ranglijst van het LD Tennis Circuit, klopte de bezit ter van titels in vijf toernooien met 6-3 6-4. Hij kwam daarmee tevens in het bezit van de Mar tin Verkerk-wisselbokaal. De jonge clubgenote van Bakker, Carlijn Kruijt, was in de eind strijd bij de vrouwen in drie sets de meerdere van Edith Tijssen. In de categorie 7 grepen favoriet Marcel Kulder van TV Oosthout en buitenstaander Deborah Kortenoever de hoofdprijzen. De laatste werd tevens onder scheiden met de Tom Okker- bokaal, de door de inwoner van Hazerswoude beschikbaar ge stelde trofee voor een speler met opvallende verrichtingen. Voor uitslagen: zie scorebord wielrennen - Wouter de Groot blijft zijn goede vorm etaleren. De getalenteerde junior uit Hillegom finishte gistermiddag als tweede in de Wielerronde van Limmen. Hij moest in het slotakkoord van het 60 kilome ter lange criterium alleen de sterke Roland Stenekes (Alme- re) voor laten gaan. Klaas van Hage uit Noordwijkerhout kwam korte tijd na Hoofddor per Niels Pieters als vierde over de meet. Ook Cenny Glasbergen acteer de er verdienstelijk. De Leide- naar reikte als nummer drie bij de nieuwelingen tot op het po dium. Jordi Muller (Lisse) maakte in die wedstrijd de top tien compleet. In de Haarlem se Waarderpolder kwam Johan van der Veen uit Leiden net te kort voor het ereschavot. In de ronde voor sportklasse A-ren ners werd hij vierde, voor oud- Hazerswoudenaar Dennis van Weel (zesde). Herwin van der Maat was wel succesvol. De Alphenaar streed voorin het sportklasse B-veld, dat tijdens Excelsior's Wïeler- dag in Gouda 50 kilometer af legde. Hij beloonde zichzelf voor zijn vechtlust met de tweede plaats. Die hoge klasse ring was daar ook weggelegd voor Ton van Eijk in het crite rium voor veteranen. Johan Goes (Noorden) bleek op het lokale wielerparcours de beste 50-plusser. Voor het damespeloton stond afgelopen weekeinde de Grote Prijs van Boekei op het pro gramma. Voor Suzanne de Goede, lid van de toegelaten nationale juniorenselectie, was het een uistekende testcase. De laatstejaars zei eerden „Volgend jaar begin ik immers weer helemaal op 'nul'." Za terdag kon de 18-jarige Zoeter- woudse geen potten breken in de wegwedstrijd over 112,4 ki lometer. Gisteren profileerde De Goede zich wel; tiende in het criterium (60 kilometer) en vijfde in de individuele tijdrit (3900 meter). Het talent kwam daardoor op de negende plaats in het algemeen klassement, op slechts 49 seconden van de Australische winnares Katheri- ne Bates van de ploeg Onder nemers van Nature. In de Ronde van Zuidland ver raste de Leidse Wïlleke van der Weide zaterdag met het beha len van de vierde stek. Daags ema eindigde nieuweling Mi chel Kreder uit Zevenhuizen, lid van Swift, als tweede in de Ronde van Nieuwegein. slotte werd de trilogie voltooid na twee sets tegen Mariette On derwater, die overigens de ten- nisbeginselen op het kunstgras van Zuid West leerde. Tibo Bouter werd winnaar bij de mannen in zowel de Categorie 6 als 7. In de hoogste groep werd tegen Paul 't Lam geen set afge staan. In de eigen sterkte was de eerste doorgang nog voor Jaap van 't Klooster. Bouter stond daarna nog maar twee spellen af. De titel bij de vrouwen cate gorie 7 was voor Jasmijn van de Bent. Carolien Waal had tot ver in de tweede set de beste papie ren. Van de Bent won de beno digde tiebreak en stoomde in de derde set door. door Peter Klein alphen - Anouk Sterk neemt de ze week alsnog deel aan het 10.000 dollar vrouwentoernooi, dat vandaag bij TEAN in Alphen aan den Rijn van start is gegaan. De 22-jarige Leidse, die het toer nooi vorig jaar won, zag op het laatste moment af van een trip naar een paar 25.000 dollar toer nooien in Frankrijk. Enkele we ken geleden was ze daar met een finaleplaats in Le Touquet al succesvol was geweest. De Leid se profspeelster kreeg voor het Alphense topevenement een wildcard aangeboden. De keuze van Sterk voor Alphen lag voor de hand. Na haar nipte tweesets verlies in Frankrijk in de slotronde tegen de Belgische ranglijstspeelster Gaelle Taton raakte ze onverwacht in een vormcrisis. Ze singelde twee we ken geleden in Ede een matig NK en besloot in Nederland eerst haar spel aan te scherpen. Omdat de inschrijftermijn voor TEAN gesloten was, moest ze een beroep doen op een wild card. Afgelopen week keerde het rit me alweer terug. Bij het 10.000 dollar toernooi in Enschede ver loor ze weliswaar met 7-6 derde set in de tweede ronde van kers vers nationaal kampioene Lotty Seelen, maar stond tot ver in de tweede set op voorsprong. De Overijsselse prolongeerde in Ede haar nationale titel met gro te overmacht. In het kwalificatietoernooi loot ten de TEAN-speelsters Krista Sanders en Lisette Castel uitge rekend tegen elkaar. Sanders won met 6-2 6-3 en mag van daag tegen de als tweede ge plaatste Duitse Tanja Schugt; haar eerste internationale erva ring opdoen. Zaterdag begonnen op TEAN al de kwalificaties voor het 15.006 dollar Futuretoemooi voor mannen. Jesse Huta Galung, die een wildcard had gekregen, had geen plezierige loting tegen de Oostenrijker Wolfgang Schranz. De voormalige mondiale top- 150 speler ontregelde de 16-jari ge Hiilegommer geraffineerd en nam een riante 6-2 4-1 voor sprong. Een wolkbreuk maakte afspelen op zondag noodzake lijk. Huta Galung voegde nog twee games aan zijn totaal toe. Bart van Delft werd de volgende tegenstand^ van Schranz. De 18-jarige I^nsburger had in de eerste kwalificatieronde Floris Kilian in twee sets uitgeschakeld en won tegen de Oostenrijker ook de eerste doorgang. De rou tine van Schranz bleek in de derde set toch nog net te groot, 6-2 3-6 4-6. Thuisspelers Gertjan Egberink en Jelle Oosterhoff kwamen niet verder dan de eer ste schifting. 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 24* MASTERS ^Circ^ www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl ARTNERS Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz www.liaminfo.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19