BETAALD VOETBAL Van Persie krijgt de wind van voren ihann Vogel vindt gat in stevige muur Feyenoord zonder Leonardo en Elmander naar Istanbul 1 FC Zwolle loopt premie mis Spits 'debuteert' in ziekenhuis lie Paar - Zwitserland pende plek ^supporters 4 Fortes als -deur bij Sparta S3 EREDIVISIE Aanvaller krijgt schuld van puntenverlies Feyenoord iter :estoken iflsief Groningen brengt PSV in problemen - FC Twente-midden- irt van de Paar is de week op proef bij het Sankt Gallen. De 24- g mag met onmiddel- ing vertrekken bij de c fese club. Van de Paar is Hen over zijn reserverol 3|te. Ook zijn landgenoot hden is overbodig bij 9 iferlinden keerde dit erug nadat hij het af- aar op huurbasis jroor Eendracht Aalst. te komt hij nauwelijks "•ntoe. on- Ajax heeft gisteren u»orters meegenomen edome in Arnhem n roetbalwedstrijd tegen •erder deze week ax in aanvaring met de e Arnhem en de direc- itesse, omdat de Am- 3~ e club van burgemees- ï-kke maximaal negen- e( fans mee mocht ne- bezoekersvak van ne heeft niet meer Bij de vorige wedstrijd se tegen Ajax breidde e (isatie het bezoekersvak lekken en extra beveili- lar toen braken er hevi- „juit. 72kM - Carlos Fortes j naf vandaag mee met )e 28-jarige aanvaller 3 tschrijving aanvragen I ex-club waar hij op basis zal gaan voetbal- ransfervrije Fortes afgelopen vijf seizoe- 1 er contract bij Vitesse je er niet in een nieu- gever te vinden. maandag 26 AUGUSTUS 2002 door Wietse Dijkstra Rotterdam - In de aanloop naar de be langrijke Champions League-kwalifica tiewedstrijd tegen Fenerbahce heeft het zelfvertrouwen van Feyenoord een deukje opgelopen. De Rotterdammers verspeelden zaterdag tegen Roda JC (2- 2) de eerste punten van het nog prille seizoen en raakten een dag later Leo nardo voor een aantal weken kwijt. De Braziliaan blesseerde zich tijdens de training van gisteren aan zijn enkel en mist daardoor in elk geval de duels te gen Fenerbahce (morgen) en Real Ma drid (vrijdag). Datzelfde geldt voor Jo- han Elmander. De Zweed is per 1 sep tember voor een jaar verhuurd aan Djurgardens IF in zijn vaderland, maar mocht vandaag al naar zijn nieuwe club vertrekken. De Rotterdamse club hoopt deze week een vervanger voor Elmander te kunnen presenteren. „Er moet iemand bijkomen die Pierre van Hooijdonk kan vervangen", aldus trai ner Bert van Marwijk. Met het vertrek van Elmander heeft Van Marwijk overigens geen moeite. De 21-jarige spits kwam bij Feyenoord te weinig aan de bak en vond het voor zijn ontwikkeling beter om verhuurd te worden. „Dat kan ik volledig begrij pen", zegt Van Marwijk. „Johan is er de afgelopen anderhalf jaar op vooruit ge gaan, maar niet voldoende. Hij is ty pisch zo'n speler die op de training meer laat zien dan in een wedstrijd. Ik hoop dat hij na een jaar Zweden gelou terd terugkomt" Van Marwijk wil zijn selectie na het ver trek van Brian Pinas (Excelsior) en El mander nog verder inkrimpen. „Ervan uitgaande dat gemiddeld tien procent van je selectie geblesseerd is, is een groep van 24, 25 man, inclusief drie keepers, het meest ideaal. Maar die aantallen zeggen niet altijd alles." Want een ongeluk zit in een klein hoek je, zo bleek gisterochtend tijdens een partijtje vijf tegen vijf op de training. Uitgerekend Robin van Persie, die een dag eerder de schuld kreeg voor het puntverlies in Kerkrade, was zo onge lukkig om Leonardo te blesseren. De Braziliaan kwam na een tackle van Van Persie verkeerd terecht en liep daarbij een scheurtje in zijn enkel op. „Puur toeval dat Robin bij dat duel was be trokken", oordeelde Van Marwijk. „Er was geen opzet bij." irg - Een 21-jarige supporter uit Ne- het Zuid-Limburgse g met een mes in zijn •ken. Het incident ge- iterdagavond rond ze- •orafgaande aan de Istrijd Roda JC - Fey- loen de man in Valken iemand vroeg of die v/Feyenoord was. De \lgens de politie een irekende man, ont- door Jaap van Essen kerkrade - 'Gemengde gevoe lens', het is een mooie uitdruk king. En zeer toepasselijk op de gemoedstoestand van menig Feyenoorder na afloop van het duel in Kerkrade tegen Roda JC. Het bezoek aan het Parkstadsta dion kwam de Rotterdammers na een gelijkspel (2-2) op twee ver- liespunten te staan. Bovendien werd een 'zekere overwinning' in de slotminuten weggegeven. Toch waren er veel tevreden spelers aan Rotterdamse zijde. En dat was ook niet zo heel vreemd. Feyenoord speelde de eerste 25 minuten van het duel met Roda JC namelijk ongekend goed. Sterker, het was het beste dat Feyenoord onder leiding van Van Marwijk ooit liet zien. In Rotterdam is het misschien zoiets als vloeken in een kerk (of nog veel erger), maar het leek wel of het Ajax uit de gouden Van Gaal-tijd weer even terug was gekeerd op de Nederlandse velden. De bal ging in een on voorstelbaar hoog tempo rond, er waren prachtige staaltjes van één-keer-raken-voetbal, en door agressief te storen werd Roda de rug tegen de muur gezet. Kees van Wonderen had een twinkeling in de ogen toen hij na afloop aan die fase terug dacht. „Dit is nu wat ik altijd be doelde. Steeds heb ik gezegd dat ik naar Feyenoord ben gekomen in de hoop dit gevoel ooit mee te maken. Beter zijn dan de te genstander, de wedstrijd dicte ren. Beter voetbal dan dit heb ik in zes jaar Feyenoord niet mee gemaakt. Zo zou het altijd moe ten zijn wanneer je in een top- ploeg speelt." Zo was het dus niet altijd met Feyenoord, zo was het eigenlijk nooit met Feyenoord. Ook vorig seizoen, toen de UEFA-Cup werd gewonnen, was het kwak kelen geblazen in de competitie. Zelf het spel maken, dat was de grote makke van het elftal. De voorbije weken liet menig speler weten dat er een bepaalde vas tigheid en zekerheid in het elftal zat die ze in jaren niet gevoeld hadden. Diep in Limburg bleek dat gevoel geen fantoom. Toch was niet iedere Feyenoor der blij. Anthony Lurling stelde bijvoorbeeld weer teleur, en werd na een uur uit zijn lijden verlost. En Pierre van Hooijdonk was ziedend. Pal voor tijd tierde en schreeuwde de keihard wer kende spits tegen twee ploegge noten: doelman Edwin Zoete- bier en Robin van Persie. Geen wonder, want beiden hadden een cruciale negatieve inbreng. Zoetebier ging tweemaal op zichtig in de fout. Beide malen had dat een gelijkmaker door Tom Soetaers tot gevolg. In de eerste helft kon de uitstekende middenvelder de openingstref fer van Paauwe ongedaan ma ken, omdat de Feyenoord-doel- man te zeker van zichzelf was. Bij een diepe bal kwam Zoete bier zijn doel uit en wuifde zijn verdedigers weg; hij zou het klusje wel klaren. Een misreke ning. Hij vergiste zich ernstig in de baan van de bal en kwam in een duel met Soetaers terecht. Dat verloor hij, waarna de Belg zomaar in een leeg doel kon schieten. Zoetebier, die zelf de bal buiten het strafschopgebied met de hand beroerde, ging ver volgens te keer omdat Soetaers hands had gemaakt, maar hij had zich beter even stil kunnen schamen. Kort voor tijd zag de Rotterdam se doelman er weer beroerd uit. Het was luttele minuten nadat Pierre van Hooijdonk uit een magnifieke vrije trap zijn ploeg opnieuw op voorsprong had ge zet Maar wederom bracht Soetaers de Limburgers langzij. Zijn vrije trap was bedoeld om inlopende medespelers te vin den, maar niemand raakte de bal. Toch vloog de bal over de doellijn, omdat Zoetebier ogen- De Graafschap - RBC Roosendaal 2-0 (1-0). 22. Van Vossen 1-0, 72. Valejev 2-0. Scheidsrechter: Luljten. Toeschou wers: 10.500. Gele kaart: Oliseh. Fleur. Vos en Tininho (RBC Roosendaal). Bij zonderheid: 69. Van Vossen mist straf schop. Heerenveen - RKC Waalwijk 1-2 (1-0). 11. De Nooijer 1-0, 60. Cornelisse 1-1. 69. Hoogendorp 1-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 14.200. Gele kaart: Molhoek, De Graef (RKC Waalwijk). Roda JC - Feyenoord 2-2 (1-1). 13. Paauwe 0-1, 37. Soetaers 1-1, 82. Van Hooijdonk 1-2, 87. Soetaers 2-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 14.000. FC Zwolle - Excelsior 1-1 (1-0). 9. Ri chard Roelofsen 1-0, 90. Boutahar 1-1. Scheidsrechter Buiting. Toeschouwers: 6250. Gele kaart: Van der Haar (Zwolle) Mtiliga, Swerts (Excelsior). PSV - FC Groningen 1-0 (0-0). 82. Vo gel 1-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 30.500. Gele kaart: Vogel, Gak- hokidze (PSV). Broerse, Boekweg. Flo- ren (FC Groningen). Vitesse - Ajax 1-2 (1-0). 16. Amoah 1- 0, 51. Pasanen 1-1, 77. Chivu 1-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 24.200. Gele kaart: Stefanovic, Hofs, Claessens, Mbamba (Vitesse), Van Halst (Ajax). FC Twente - FC Utrecht 1-1 (1-1). 21. Houwing 1-0, 27. Kuyt 1-1. Scheids rechter: Haverkort. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: Vreven, Shew-At- jon, Touzani (FC Utrecht). Willem II - NAC 1-1 (1-1). 23. Van de Eede 0-1, 39. Mourad 1-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.910. Gele kaart: Sjoekov, Janssens, Jaliens, Caluwé (Willem II), Koning (NAC). Topscorers: 1. Hoogendorp (RKC Waal wijk), Amoah (Vitesse) 3, 3. Soetaers (Roda JC), Denneboom (Heerenveen), Cornelisse (RKC Waalwijk) 2. Programma: 30 augustus: RKC Waal wijk - FC Twente; 31 augustus: NAC - NEC, Roda JC -Willem II, FC Zwolle - Vi tesse; 1 september: FC Groningen - Ajax, RBC Roosendaal - Heerenveen. Feyenoorder Robin van Persie concentreerde zich meer op de duels met Roda-verdediger Fatih Sonkaya dan op zijn eigen spel. Foto: GPD/Ermindo Armino schijnlijk een black-out had. De grootste woede van Van Hooijdonk (en trainer Van Mar wijk) richtte zich op de veroor zaker van de vrije trap, Robin van Persie. Geen wonder, want het talent deed een half uurtje mee en wekte slechts irritatie. Hij was louter ruzie aan het ma ken met rechtsback Sonkaya van Roda en vergat onderwijl te voetballen. De concentratie was nul, waardoor hij uiteindelijk ook de fatale overtreding maak te. „Dit neem ik hem heel erg kwa lijk", sprak Van Marwijk. „De meeste spelers begrijpen waar het om gaat, dat we er in iedere wedstrijd vol voor moeten gaan. Maar een aantal jongeren komt het veld in en denkt ogenschijn lijk alleen maar dat het leuk moet zijn." Ook aanvoerder Paul Bosvelt maakte zich zor gen; „Robin van Persie moet nog heel veel leren. Hij moet vooral leren luisteren. Hij kan geweldig voetballen, maar er is meer nodig om te slagen. Ik hoop dat hij dat gaat begrijpen." Ondanks de dissonanten Lur ling, Zoetebier en Van Persie deed Feyenoord zaterdag toch vooral zelfvertrouwen op voor het Champions League-treffen met met Fenerbahce, morgen avond in Istanbul. En niet alleen Feyenoord was tevreden, ook aan Roda-zijde waren er blije gezichten. Niet vreemd, want de Limburgers lieten zien dat ze weer meetellen na het vorige rampseizoen. Meest opmerkelijk was dat Roda JC heel aanvallend speelt. En dat onder de nieuwe trainer, voormalig voetbalver- vuiler Wiljan Vloet Roda JC: Kujovic; Sonkaya, Rudge (84. Bögelund), Luijpers en Filipovic; Ser- RKC Waalw. 2 2 0 0 6 6- 3 Ajax 2 2 0 0 6 5- 2 PSV 2 2 0 0 6 3- 0 Feyenoord 2 1 1 0 4 4- 2 Willem II 2 1 1 0 4 3- 1 Graafschap 2 1 0 1 3 4- 4 Vitesse 2 1 0 1 3 3- 3 NEC 2 1 0 1 3 2- 2, Roda JC 2 0 2 0 2 4- 4 NAC 2 0 2 0 2 3- 3 FC Zwolle 2 0 2 0 2 2- 2 Heerenveen 2 0 1 1 1 4- 5 AZ 2 0 1 1 1 3- 5 FC Utrecht 2 0 1 1 1 2- 4 Excelsior 2 0 1 1 1 1- 3 FC Twente 2 0 1 1 1 1- 3 RBC 2 0 1 1 1 1- 3 Groningen 2 0 0 2 0 1- 3 w o, Van Dijk (76. Nygaard), Van I en Soetaers (90. Van Mieghem); Cristia- no en Anastasiou. Feyenoord: Zoetebier. Gyan, Van Won deren, Paauwe en Van Haaren; Emer- ton, Bosvelt, Ono (86. De Haan) en Lurling (60. Van Persie); Van Hooijdonk en Kalou (82. Leonardo). Programma eerste divisie: 30 augustus: ADO Den Haag - Eindhoven, Cambuur Leeuwarden - VW, Emmen - Go Ahead Eagles, Helmond Sport - Veendam, MW - Fortuna Sittard. Stormvogels/Telstar - FC Dordrecht, TOP Oss - Haarlem, Vo- lendam - Sparta, 31 augustus: Heracles - FC Den Bosch. ai ai k van Weert tN - Hij scoort bijna Wee, drie doelpuntjes J)en, dat is al heel wat n|ann Vogel. Zijn treffer eavond tegen FC Gro- p verreweg zijn belang- laji ruim drie seizoenen agel won voor PSV een iel, die bijna niet te win- 82ste minuut schoof de bal achter de Gro- jniioelman Roy Beuken- hgel kreeg met dit doel- naar werken. De mid- was de uitblinker van Ironingen. De tactisch zuiver passende Vogel achteren uit de aan- de noordelijke burcht in er heel wat. PSV- Ronald Waterreus :rdag amper een Gro- ien. Coach Dwight stuurde zijn ploeg het veld op. Veel en zich in als ze in moeten spelen, maar jjals FC Groningen ma lt zelden. Allach speel- tent voor zijn centrale Schoenmakers en op het middenveld de Groningers de zo klein mogelijk te voorin vroeg de een- Krstev zich negentig lang af waarom hij ei- Eindhoven was af- heeft Lodeweges het zo te voetballen. Aan lone taak om de bol- te wrikken. In de afge- :oenen kreeg FC Gro- :lkens een pittige ne- de broek in het Phi- ion. Vorig jaar werd het De 1-0 nederlaag van erd nog net niet ge- gj afloop in de kleedka de bezoekers. „Ik wilde fol van het veld afstap- 'z* heb mijn spelers een gjioot compliment ge- j sprak Lodeweges zon- p^pier te vertrekken, van Guus Hiddink liep minuten lang volledig IQ( de groenwitte muur. «als dit Groningen moe- Hjiielheid en op techniek jgfine ruimten murw ge worden. PSV heeft dat ich, maar het kwam er niet voldoende uit. —hg moeizaam. Het is door Gert van Dijk zwolle - Vier punten uit de eerste twee wedstrijden. Daar voor wilde het bestuur van FC Zwolle de spelers wel belonen met een extra premie van be hoorlijke omvang. De kassa rinkelde zaterdagavond heel eventjes, maar de la sloeg uit eindelijk met een harde klap weer dicht FC Zwolle verspeel de in blessuretijd de zege tegen Excelsior en kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De thuisclub teerde in een bij na uitverkocht en ongekend luidruchtig Oosterenk-stadion heel lang op een vroege voor sprong. Richard Roelofsen zette zijn ploeg al in de negende mi nuut op voorsprong. Net als in het bekerduel met Elinkwijk stond Roelofsen in de punt van de aanval. Door de terugkeer van de geschorste Remco Schol heeft trainer Peter Boeve hem niet meer nodig in het hart van de defensie. Richard Roelofsen is gewoon weer spits en op die positie nog steeds van grote waarde voor FC Zwolle. Boeve was ook tevreden over de aanvaller. „Hij speelde zeer agressief, met veel bewegende mensen er omheen. Dat wil ik graag zien." Er liep in de voor ste linie nog een uitblinker rond: Marino Promes. Met zijn onberekenbare solo's vormde hij een ware plaag voor de de fensie van Excelsior. „Promes was van een zeer hoog niveau", vond Boeve. Excelsior beschikte zaterdag avond over meer individuele kwaliteit. Daar was iedereen het roerend over eens. Maar FC Zwolle neutraliseerde die meerwaarde van de Rotter dammers met een enorme werklust en heel veel fysieke kracht. Dat betaalde zich wel uit. Verdedigend gaven de Zwollenaren niks weg. De ploeg van Peter Boeve ver zuimde alleen om de wedstrijd in de tweede helft te beslissen. Nieuweling Ivan Cvetkov maakte dat niet meer van nabij mee. Hij bleef in de rust achter in de kleedkamer. Boeve trekt zich niks aan van gevestigde namen. Hij wisselt spelers on geacht hun reputatie als hij denkt dat het elftal daar beter van wordt. Cvetkov moest op de linker flank plaats maken voor Henk van Steeg. Verdedigend kwam de ploeg daardoor zeker beter in balans. Het drieste Excelsior gaf bovendien steeds meer ruimte weg. Dat resulteerde in drie goede kansen voor de Zwollenaren. Maar Richard Roelofsen, Michel Doesburg en Dominggus Lim-Duan slaag den er niet in om het duel te beslissen. In de extra tijd betaalde FC Zwolle de rekening voor de ge miste kansen. Een lage voorzet van Brett Holman kwam in een mêlee van spelers terecht, waarna de bal op de rand van het strafschopgebied plotseling voor de voeten van Said Bouta har belandde. De inzet van de Rotterdammer werd door An- dré de Ridder en Michel van Doesburg van richting veran derd, waardoor er voor doel man Johan van der Werff geen houden meer aan was: 1 -1 FC Zwolle: Van der Werff, Doesburg, Kras, Schol, Van der Haar, Promes, Karisen (66. Rave lisbergen)Lim-Du an (79. Bosschaart), De Ridder, Cvet kov (46. Van Steeg); Richard Roelof sen. Excelsior Malkowski; Swerts, Olfers, Breuer, Mtiliga; Van Dieren (56. Mar- tis), Holman. Boutahar; Koswal (56. El Hamdaoui), LopeS en Pinas (86. Nou- wen). PSV-aanvoerder Mark van Bommel krijgt scheidsrechter Dick Jol zo ver dat hij na een betwiste beslissing naar het televisiescherm in het sta dion kijkt. Jol blijft bij zijn beslissing. Foto: ANP/Toussaint Kluiters moeilijk om zo'n muur te slech ten. In de korte combinaties wa ren we niet nauwkeurig ge noeg", vond Guus Hiddink. Over de zijkanten lukte vrijwel niets. Robben kwam op links nauwelijks in het stuk voor. Bij Rommedahl op rechts ging het iets beter, maar gevaar leverden zijn acties niet op, omdat er al tijd wel een tweede mannetje achter linksback Florén stond. Dubbele dekking op de flanken, consequente bewaking van de spitsen van PSV, afscherming van de ruimte op het midden veld: zo bestreed FC Groningen succesvol de tegenstander. Een blessure van Ernest Faber luidde een tactische omzetting bij PSV in. Faber moest met een bloeduitstorting van het veld en dat bracht Hiddink tot de vast stelling dat hij een tweede cen trale verdediger eigenlijk hele maal niet nodig had. Hiddink ruilde Faber voor aanvaller Jan Vennegoor of Hesselink. PSV werd er gevaarlijker door. Ven negoor of Hesselink, Mateja Kezman en Bruggink vormden een driehoek voorin bij PSV. De lange 'targetman' schiep een se rie kansen, voor zichzelf en an deren, maar het rendement bleef lang nul. Ook de rol van Vogel verander de. De Zwitser werd de man die, pal voor zijn verdediging, de lij nen uitzette en de passes ver stuurde. Meer dan ooit het geval is geweest, drukte Vogel zijn stempel op de wedstrijd. Onder Guus Hiddink krijgt de controle rende middenvelder de kans om zich ook van die kant te laten zien. Hiddink is gecharmeerd van Vogel, zoals Erik Gerets dat ook was. „Johann Vogel is een speler die zich heel gemakkelijk aanpast als situaties veranderen. Spectaculair is hij niet. Hij bezit wel een persoonlijk gogme, dat hem in staat stelt om een wed strijd te kunnen lezen. Ook heeft hij een goede pass, waarmee hij aanvallen kan opzetten", aldus Hiddink. De treffer van Vogel - ingeleid door een kopbal van Bruggink - bracht een explosie van vreugde teweeg. Met name Mark van Bommel hief de man die hij al jaren naast zich weet hoog op het schild. De 1-0 was niet het enige lichtpunt aan het einde van een sombere wedstrijd. Leandro do Bomfim, kortweg Leandro, mocht het laatste kwartier meedoen. Leandro liep constant naar zijn plek in het team te zoeken, veel bracht hij niet tot stand, maar met enkele passeeracties liet hij wel iets van de klasse zien, die kenners hem toedichten. PSV: Waten-eus; Bogelund, Faber (28. Vennegoor of Hesselink), Ooijer en Bouma; Rommedahl, Vogel, Van Bom mel en Robben (60. Gakhokidze); Brug gink en Kezman (77. Leandro). FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Boekweg, Allach (87. Drent), Schoen makers en Floren; Ikedia, Hoogstrate, Matthijs en Broerse (87. Hugo); Krstev. enschede/anp - Vol verwachting keken fans van FC Twente uit naar de nieuwe spits, de zoveel ste in korte tijd. Jurgen Cavens ontbrak gisteren tégen FC Utrecht echter in de opstelling. Hij lag eerder in een ziekenhuis dan dat hij op het veld stond. Begin van de week werd Cavens, een 24-jarige Belg, gehuurd van Standard Luik. Mede door de blessure van Jack de Gier had coach Vandereycken, ook een Belg, als snel gezien dat een aanspeelpunt voorin ontbrak. Onmiddellijk na zijn komst werd Cavens geveld door een darminfectie en moest voor kor te tijd worden opgenomen. De laatste goede spitsen bij Twente waren Bosman, Brug gink en Vennegoor of HesselinJe De eerste is, na enkele jaren AZ, inmiddels gestopt, de andere twee staan in de spits bij PSV. Vennegoor vertrok ruim een jaar geleden en voor hem heeft de club inmiddels drie vervangers opgeroepen. Kollmann, De Gier en nu Cavens. Soms mag jeugd speler Houwing het proberen. Uitgerekend hij scoorde tegen FC Utrecht Het duel eindigde in 1-1. Katwijker Dirk Kuijt tekende voor de gelijkmaker. Kollmann kwam als eerste, maar raakte vorig seizoen zelfs in het tweede elftal geen bal. Hij werd al naar enkele maanden terug gestuurd naar Oostenrijk, waar hij inmiddels wel international is. Vervolgens kwam De Gier. Hij debuteerde vorig jaar uitge rekend tegen FC Utrecht en scoorde al na een minuut. Uit eindelijk kwam hij niet verder dan een totaal van zes. Ongetwijfeld is het voorval rond Cavens een incidentje, maar erg gelukkig is FC Twente de laatste jaren niet in zijn aankoopbeleid. Tegen FC Utrecht zaten Van der Doelen en Van der Leegte, bei den voormalige PSVers op de bank. Datzelfde gold voor Van de Paar en De Witte, ooit als grote beloftes uit België gehaald. Twee andere aankopen, De Gier en Pothuizen, zijn niet fit en speelden dit seizoen nog niet. Balende gezichten daarom, op de bank naast Vandereycken, terwijl de stemming in Ensche de na een zwaar seizoen onder Van 't Schip toch al niet jui chend was. Cavens echter heeft hoge verwachtingen. Hij hoopt langer te blijven dan een jaar, de periode waarvoor hij is gehuurd. Hij staat nog tot 2006 onder contract bij Standard, waar hij niet aan de bak kwam. Vorig sei zoen werd hij enkele maanden uitgeleend aan Marseille. On danks zijn talenten scoorde hij nog niet bovenmatig in zijn loopbaan. Vandereijcken kende de spits niet, althans niet persoonlijk. „Zijn naam werd hier al ge noemd voordat ik kwam. Ik weet dat hij in zijn jonge tijd bij Lierse één heel seizoen heeft ge draaid. Het is daarom een jon gen met mogelijkheden. Gezien de financiën was het ondoenlijk een grote naam in huis te halen. Daarom is dit een goede oplos sing. Maar hij zal moeten con curreren met de rest. Ook in Houwing heb ik zeker vertrou wen. Tegen Utrecht heeft hij het goed gedaan."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17