Oranje telt te veel clubvoetballers SPORT In de rust weg uit Istanbul om nog op tijd in Monaco te zijn De Jongh sterk als 'regenrijder' Interesse voor Mido en Zlatan C speelt thuis iuropa Cup i Lottum en kerk verder -Rusland ook ire loting j erlanders R7 Ut ird-lerse speler reigd Basten als <ist bij Ajax ze Bakker fhaatsbestuur Een weekje Feyenoord: Kaalheide, Sukru Saracoglu en het Stade Louis II Nederland wint maar kan kort voor EK-kwalificatieduel geen potten breken. 'Bij een massaspurt in de regen wordt er minder scherp gereden' SCOREBORD [holm - Zowel AZC als Po- ears heeft gunstig geloot in uropacup I. De landskam- ien bij respectievelijk de ien en vrouwen moeten in zijn door te dringen tot de nde ronde. AZC heeft bij annen het thuisrecht ver en. De Alphènse club is irdeeld tot de voorrondes [ft daarin Vitbich (Wit- nd), Mariupol (Oekraïne) lgueiros (Portugal). De trijden worden van 18 tot et 20 oktober afgewerkt. roux - De Nederlandse isers John van Lottum en a Verkerk hebben de eer- ononde van de US Open iefd. Van Lottum was in iets te sterk voor de Ame- iCorkery: 7-6 6-4. Verkerk i een spannend duel te voor de Zweed Johan Set- in: 5-7 6-3 7-6. Peter Wes- jrloor in de eerste ronde, ng onderuit tegen de d Magnus Larsson: 5-7 4- la Noorlander redde het iet. De Nederlandse was pgewassen tegen de Rus- jeznetsova: 6-4 7-6. De voetballers van Wit- j nd hebben de generale re- ivoor de EK-kwalificatie- rijd op 7 september in oven tegen het Neder- elftal met goed gevolg af- i. De uitwedstrijd tegen id wonnen zij met 2-4. schenko scoorde na de ting twee keer. Bij rust e stand nog gelijk: 2-2. usland is bezig met een serie. Onlangs won het een toernooi van Rus- oegoslavië en Oekraïne. ork - Richard Krajicek en Schalken werden tijdens 1ng voor het hoofdtoer- h an de US Open aan een tegenstander gekoppeld, ek ontmoet de als veer- /e geplaatste Tsjech Novak. 10 ;en treft de Australiër Phi- isis. Ramon Sluiter, ook 1 treeks geplaatst voor het 13 toernooi, moet het in de 'e ronde opnemen tegen de kaan Dent. donderdag 22 augustus 2002 nnon Foto: AP ej r - Neil Lennon heeft gis- n. iet trainingskamp van li ord-Ierse voetbalelftal b i interland tegen Cyprus 1 n. Hij deed dat nadat zijn b met de dood was be- r Lennon vermoedt dat is gementen uit de protes- ir hoek komen. Hij speelt >e het katholieke Celtic. De ft van Lennon is vaker met d bedreigd. Lennon ver- r 2 vérvolgens nooit meer le i Noord-Ierse ploeg te V uitkomen. Hij kwam ie op zijn besluit terug, in n dam - Marco van Basten gisteren officieus terug De voormalig spits 10 als cursist coach betaald voor het eerst langs op fs komst, waar hij stage r ij de A 1 van Ajax. Van zal voorlopig niet in vas- st treden van Ajax. Hij jblijvend langskomen oekomst om ervaring g Den als trainer. Ronald p! d heeft laten weten dat e uitsluit dat Van Basten [el i is als spitsentrainer bij - Heinze Bakker wordt schaatsbond (KNSB) Iragen als voorzitter van e e marathon. De officiële ling van Bakker laat nog ja i zich wachten. Eerst r de acht schaatsgewes- goedkeuring geven aan ■jtelling. Heinze Bakker neer dan dertig jaar als 1 verslaggever voor radio a nlangs maakte hij ge- m de vut-regeling bij iport. rotterdam/gpd - Het wordt een treinweek van jewelste voor Fey- enoord-supporter Thijs van den Berg en zijn drie vrienden. Za terdagmiddag van Rotterdam naar Kerkrade (via Hannover). Zaterdagavond van Kerkrade naar Istanbul (via Boedapest en Boekarest). Dinsdagavond van Istanbul naar Monaco (via Boe dapest en Wenen). En zondag weer terug naar Rotterdam. Een mooie week voor de aan hanger van een club, die in ze ven dagen tijd drie belangrijke wedstrijden speelt: tegen Roda JC (Kerkrade), Fenerbahce (Is tanbul) en Real Madrid (Mona co). Eén nadeel: het stadion in Istanbul moet reeds in de rust worden verlaten om de trein naar Monaco te halen. Foutje in de planning zeker? „Hahahaha. Bizar hé? Iedereen verklaart ons voor gek", zegt Thijs uit Capelle aan den IJssel. „Het was de enige optie. Want een van mijn vrienden heeft vliegangst." Zo gek duur wordt het niet eens. De vriendengroep maakt ge bruik van de interrailkaart. Vijf honderd euro gaat 't ze kosten. En als het meezit is de kaart ook nog geldig wanneer Feyenoord over een paar weken zijn vol gende Europese wedstrijd speelt. Thijs: „De reis op zich wordt al een avontuur. Veel gekker dan dit zullen we nooit meer mee maken. Dat we een helft missen van de wedstrijd tegen Fener bahce? Het moet wel. De trein naar Monaco vertrekt een keer per dag. Om elf uur, vanaf het station aan de andere kant van de stad. We moeten dus halver wege weg. De uitslag horen we wel per mobiele telefoon." Drie stadions in een week. Het Limburgse Kaalheide, het Turk se Sukru Saracoglu en het Mo- negaske Stade Louis n. Thijs kijlrt dus uit naar een mooie voetbalweek. Is een van de wei nige supporters die volgende week alle wedstrijden bezoekt. De meeste Feyenoord-aanhan- gers kiezen volgende week om logistieke redenen voor de ere- wedstrijd om de Supercup tegen Real Madrid in Monaco en laten de sportief belangrijkere con frontatie met Fenerbahce links liggen. Thijs niet. Hij wil ook naar de wereldstad aan de Bosporus. Maar reisdoel nummer één van de honderden kilometers du rende treinreis blijft Monaco. „Die wedstrijd om de Supercup wil ik niet missen. Een prestigi euze wedstrijd. Tegen Real Ma drid! Ik zie die wedstrijd als het slotstuk van het succesvolle Eu ropese seizoen. Ik heb vorig jaar alle vijftien wedstrijden gezien. Ben zelfs in Moskou geweest." Bang voor verveling is Thijs niet. „Dat overstappen breekt de reis. In Boekarest hebben we zelfs drie uur om de stad te bekij ken." In het multiraciale Istan- door Jaap van Essen oslo/gpd - Revanche voor de mislukte WK-kwalificatie, dat is de komende anderhalfjaar het doel voor Oranje. En die revan chegedachte moet het Neder lands elftal leiden naar een soe pele kwalificatiereeks voor het EK in Portugal. Afgaande op de laat ste oefenwedstrijd, gisteren in Oslo, wordt de Road to Lissabon echter lang en vol zware hinder nissen. Het was driewerf niets wat de basiself van Dick Advocaat te gen Noorwegen liet zien, hoewel er op het eind toch weer een 0-1 zege uitrolde. En dat terwijl juist de spelers die startten in Oslo ook degenen zijn die volgens de bondscoach over ruim twee we ken aan de bak moeten tegen Wit-Rusland. Advocaat kwam tot zijn ideale elftal na de drie eerdere oefen duels (met Engeland, Spanje en de VS) waarin weliswaar ook aardige resultaten werden ge boekt, maar het voetbal even eens niet overhield. In totaal liet de bondscoach in de hem gege ven testwedstrijden 30 spelers opdraven, waarvan er 28 daad werkelijk in actie kwamen. Wie het lijstje van internatio- nals-onder-Advocaat langs loopt, moet concluderen dat zijn basiskeuze nog niet zo gek is. En dat betekent gelijk dat Ne derland momenteel niet be paald overloopt van de kwaliteit. Zou het Nederlandse voetbal er misschien toch minder goed voorstaan als menigeen denkt? De problemen liggen voor de bondscoach vooral aan de zij kanten. Bouma, Zenden, Rick- sen, Van der Meyde; het zijn stuk voor stuk aardige clubvoet ballers, maar volwaardige inter nationals zijn het momenteel (nog) niet. Maar veel alternatie ven zijn er ook niet. Een andere linksback dan Bou ma is eigenlijk niet beschikbaar. Van Bronckhorst is zwaar ge blesseerd, Numan heeft be dankt. Rechts achterin is er geen alternatief te bedenken, anders dan Reiziger uit het centrum te halen waar hij niet uit de voeten kan. Nog groter zijn de problemen voor Advocaat waar het de keu ze van de vleugelspelers betreft. De Hagenaar wil 4-3-3 spelen, maar heeft eigenlijk helemaal geen spelers voor de zijkanten. Zenden mocht het gisteren weer eens proberen, maar was totaal ongevaarlijk. Op rechts leverde Patrick Kluivert controleert de bal met de Noor Berntsen in de buurt. Foto: Anp/Vincent Jannink Van der Meyde ook al geen en kele bruikbare voorzet. Wat dat betreft is het ook wat vreemd om het duo Van Nistelrooij- Kluivert een gebrek aan slag vaardigheid te verwijten. Ze kre gen namelijk nauwelijks een be speelbare bal. Andere vleugelspelers zijn er zo een-twee-drie niet voorhanden. Overmars is herstellende van een knieblessure. Misschien dat Robin van Persie (zodra hij echt fit is) maar voor de leeuwen ge gooid moet worden. De net 19- jarige Rotterdammer heeft in ie der geval beduidend meer gif en gevaar in zijn spel dan Zenden, zo bewees hij in de Uefa Cup. En op rechts lijkt het, raar maar waar, dat Ronald de Boer (die ook al terugkomt van een bles sure) nog steeds de beste optie is. Eigenlijk is hij dat al sinds 1994. Nederland heeft sindsdien geen echte rechtsbuiten meer gehad. Dick Advocaat heeft in ieder ge val nog heel wat overwegingen te maken, de komende 17 da gen. De belangrijkste zal zijn of hij per se moet vasthouden aan zijn favoriete 4-3-3, terwijl daar eigenlijk de spelers niet voor zijn. Waar de bondscoach niet zo veel grip op heeft is de vorm van zijn spelers. Ook daarmee is het bij sommigen niet best gesteld. Ruud van Nistelrooij bijvoor beeld was gisteren niet lekker op dreef. Ook Mark van Bommel exporteerde zijn vormcrisis van PSV naar Oranje. Dat Oranje gisteren toch nog won, was welbeschouwd een klein wondertje. Bijna zonder een kans te creëren, werd toch met 0-1 gewonnen. Andy van der Meyde schoot na 70 minu ten op het doel van de 37-jarige Frode Grodas. Die liet de bal los en invaller Davids tikte binnen. Een zege staat leuk op het ere lijstje, maar de Noren (die in de tweede helft niet meer ophiel den met wisselen) waren bedui dend gevaarlijker. Noorwegen-Nederland gaf in ie der geval te denken. Weliswaar is de kwalificatiegroep op papier niet de zwaarst mogelijke met Tsjechië, Wit-Rusland, Moldavië en Oostenrijk, maar Oranje heeft geen enkele reden om met een misplaatst superioriteitsge voel aan de reeks te beginnen. Wit-Rusland bijvoorbeeld, 7 september te gast in Eindhoven, snoepte in de afgelopen WK- kwalificatiereeks Noorwegen vijf punten af én won gisteravond met 2-4 in en tegen Letland. Noorwegen - Nederland 0-1 (0-0). 71. Davids 0-1. Scheidsrechter Stuchlik (Oos). Toeschouwers: 15356. Noorwegen: Grodas: Basma (83. Bernt sen), Ronny Johnsen (46. Lundekvam), Berg en Perreira (66. Leonhardsen); Strand, Tessem (46. Solskjaer), Bakke en Rushfeldt (66. Frode Jonnsen); An dersen en Riise. Nederland: Van der Sac Ricksen, Frank de Boer, Reiziger en Bouma; Van Bom mel (84. Bosvelt). Kluivert en Cocu; Van der Meyde, Van Nistelrooy (46. Hassel- baink) en Zenden (46. Davids). prijsvragen Uitslag Lucky Day d.d. 21-08-2002 03-09-11-17-21-30-31-35-36-41-43-46-47- 50-59-60-62-64-69-71 voetbal door Ad Pertijs apeldoorn/gpd - De regen kwam met bakken uit de hemel en Bart Voskamp wist het al na enkele kilometers. „Kan ik je al vast feliciteren", vroeg hij Steven de Jongh kort na de start van de tweede etappe van de Eneco Tour, die van Dokkum naar Apeldoorn leidde. Het mocht. En het kwam nog uit ook. Of beter gezegd: De Jongh maakte zijn faam als regenrijder weer helemaal waar. In de mas saspurt klopte hij ze allemaal. „Ik heb Zabel nog nooit eerder geklopt", jubelde de 28-jarige Raborenner. Om er gevat aan toe te voegen: „In de regen voel ik me als een vis in het water." Sinds de Ronde van Zweden (medio juni) is De Jongh in de ban van de regen. Hij won er in een zondvloed twee etappes op rij. Sindsdien durft hij hardop aan de zege te denken als de donkere wolken zich samenpak ken. „Wat Bart tegen me zei vlak na de start, voelde ik zelf ook. In de finale wilde ik nog door mijn microfoontje schreeuwen: 'Ron de van Zweden'. Ik dacht echter: laat ik mijn grote mond maar even houden. Later hoorde ik dat in de ploegleidersauto Theo de Rooij op dat moment hetzelf de wilde doen, en het ook niet deed." In het kletsnatte Apeldoorn pro beerden De Jongh en De Rooij een vinger te plaatsen achter het fenomeen 'regenrijder'. De Rooij filosofeerde over lef en bruuske bewegingen. „Een mas saspurt in de regen is in zoverre anders, dat er minder scherp ge reden wordt. De bewegingen zijn omzichtiger en ik kan me voorstellen dat - net als in de autosport - een sterkere man zijn pk's wat minder gemakke lijk kan omzetten in snelheid. AJs je te bruusk aanzet, kan je achterwiel wegglijden. Daar naast begint Steven zich steeds zelfverzekerder te voelen onder dit soort omstandigheden." De renner wist tot voor kort slecht dat hij niets moet hebben van het rijden in de hitte. „Ik voel me lekkerder in de regen en kou. Laatst heb ik mijn overwin ningen eens op een rijtje gezet. Bleek dat ik meer dan vijftig procent van die koersen in de regen heb gewonnen." Hij zoekt het verschil meer bij de concur rentie, dan bij zichzelf. „Ik denk vaak: waarom rijden jullie zo langzaam door de bocht als het regent. Omgekeerd snap ik ook niet hoe ze zo hard door een droge bocht durven gaan. Als voormalig schaatser ben ik mis schien wat zekerder op een gladde ondergrond." De zeges in de massaspurt ko men op een moment dat De Jongh zichzelf al had afgeschre ven op dit onderdeel. Hij weet dat hij op een 'mooie' dag een spurt kan winnen, maar de kans op slagen is te klein om er zich op te focussen. Daarom besloot de in Essen wonende Noord- Hollander vorig jaar zijn terrein ietwat te verleggen. Hij wilde zich meer toeleggen op de een- dagswedstrijden in het koelere voor- en najaar. Het seizoen 2000 zette hem op dat spoor en met liefde en plezier liet hij er dit jaar de Tour voor schieten. „Door de Tour te rijden kun je je kansen voor het najaar vergooi en. Met het WK in Zolder in het vooruitzicht, is het nu meer dan anders de moeite waard om al les op het najaar te zetten." Het unieke vlakke WK is een buitenkansje voor de meeste renners die doorgaans genekt worden door een steeds terug kerende beklimming. De Jongh voelt dat hij de juiste keuze heeft gemaakt met het overslaan van de Tour. Volgend seizoen is dat wellicht weer anders. „Deze ze ges geven je immers het ver trouwen dat nodig is om toch weer aan die massasprints te denken." Ploegleider Theo de Rooij heeft De Jongh er sowieso graag bij. Als hij zich als sprinter niet su per voelt, gaat hij subiet voor de ploeg werken. „Zelfs als hij min der kans maakt op de zege in de spurt, is hij nog van waarde. Neem gisteren. Toen was het warm, maar door voor hem te werken, blijven klassementsren ners als Wauters, Leipheimer en Dekker ook wat gemakkelijker voorin het peloton. In de Giro was het ook al zo. Hier controle ren we de koers zo strak moge lijk voor de klassementsrenners. Maar ook omdat we weten dat op het einde Steven een kans maakt. Helemaal met dit weer." Oefeninterlands Moskou. Rusland - Zweden 1-1 (0-0). 56. Ker- zhakov 1-0,90. Ibrahimovic 1-1. Kiev. Oekraïne - Iran 0-1 (0-0). 58. Ali Daei 0- 1. Talinn. Estland - Moldavië 1-0 (0-0). 54. Alles 1-0 Helsinki. Finland - Ierland 0-3 (0-1). 12. Rob bie Keane 0-1, 76. Healy 0-2, 83 Barett 0-3. Trabzon. Turkije - Georgië 3-0 (1-0). 8. Erdem 1-0, 51. Haspolatli 2-0, 61. Kahveci 3-0. Riga. Letland - Wit Rusland 2-4 (2-2). 16. Ku- tuzov 0-1, 17. Verpakovskis 1-1, 26. Laizans 2-1, 30. Kulchij 2-2, 64. Romaschenko 2-3, 86. Romaschenko 2-4. Constanta. Roemenië - Griekenland 0-1 (0-1). 17. Giannakopoulos 0-1. Sofia. Bulgarije - Duitsland 2-2(1-1). 21. Ber- batov 1-0, 23. Ballack 1-1 (strafschop). 50. Balakov 2-1 (strafschop), 57. Jancker 2-2. Zagreb. Kroatië - Wales 1-1 (0-1). 11. Davies 0-1,79. Petric 1-1. Szczecin. Polen - België 1-1 (1-1). 6. Zuravski 1-0, 42. Sonck 1-1 Sarajevo. Bosrflë - Joegoslavië 0-2 (0-2). 34. Krstajic 0-1,42. Kovacevic 0-2. Kaunas. Litouwen - Israël 2-4 (2-1). 10. Fo- menka 1-0, 20. Afek 1-1, 32. Poskus 2-1, 48. Zandberg 2-2, 64. Afek 2-3, 73. Tal 2-4. Macedonië - Malta 5-0 (2-0). 37. Stojkov 1-0, 40. Sakiri 2-0, Hristov 3-0, Sakiri 4-0, Pandev 5-0. Boedapest. Hongarije - Spanje 1-1 (0-0). 55. TamudoO-1,72 Miriuta 1-1 Tsjechië - Slowakije 4-1 (1-1). 15. Nemeth 0- 1, 31. Kol Ier 1-1, 64. Koller 2-1, Rosicky 3-1, 78. Rosicky 4-1. Rades. Tunesië - Frankrijk 1-1 (1-1). 19. Sil- vestre 0-1, 38. Zitouni 1-1. Bale. Zwitserland - Oostenrijk 3-2 (2-1). 11. Wallner 0-1, 19. H. Yakin 1-1, 41. Frei 2-1, 76. M. Yakin 3-1 (strafschop) 3-1, 81. Wallner 3-2. Triest. Italië - Slovenië 0-1. 32. CimiroticO-1. Glasgow. Schotland - Denemarken 0-1 (0-1). 9. Sand 0-1. Fortaleza. Brazilië - Paraguay 0-1 (0-1). 28. Cuevas 0-1. Belfast. Noord-lerland - Cyprus 0-0. dammen Velp. NK. Derde ronde: Mathijsen - Van Dusseldorp 0-3, Scholma - Hans Jansen 1-1, Barkel - Dolfing 1-1, Grard Jansen - Van den Akker 1-1, Wesse- link - Winkel 1-1, Clerc - Meijer 1-1, Thijssen - Heusdens 1-1. Stand: 1 Dolf ing. Grard Jansen en Thijssen 5. 4, Van Dusseldorp 4, 5. Clerc. Hans Jansen, Van den Akker, Wesselink, Meijer, Heusdens. Scholma en Barkel 3. 13. Winkel 2. 14. Ma thijsen 1. tennis Long Island. Mannen, 480.000 euro. Tweede ronde: Haas (Dui/1) - Delgado (Spa) 1- 6 7-6 6-4, Massu (Chl) - Federer (Zwi/2) 6-7 6-1 6-3, Fish (VSt) - Labadze (Geo) 6-4 6-3. New Haven. Vrouwen, 595.000 euro. Tweede ronde: Schnyder (Zwi) - Sucha (Slw) 2- 6 6-3 6-3, Hantuchova (Slw/7) - Majoli (Kro) 4-6 6-4 6-1, Mauresmo (Fra/6) - Bovina (Rus) 6-4 4-6 7-6, Myskina (Rus) - Henin (Bel/4) 7- 6 6-2. wielrennen Eneco Tour. Tweede etappe, Dokkum - Apeldoorn: 1 De Jongh (Ned) 175 km in 3.46.40 (46,429 km/u). 2. Dean (NZe), 3. Boonen (Bel), 4. Za bel (Dui), 5. Teutenberg (Dui), 6. Andresen (Den), 7. Klemencic (Slv), 8. Van Dijk (Ned), 9 Kemna (Ned), 10. Zanotti (Ita). 12. Koerts. 15. Hoffman. 20. Löwik, 22. Van Heeswi|k, 27. Voskamp. 29. Schmitz, 36. Knaven, 41 Reinerink, 43. Dekker, 46. Vries, 54. Bli|le- vens, 60. Boogerd, 62. Lotz, 74. Vierhouten, 78. Van Bon, 82 Hiemstra, 105. Boven, 107. Van Velzen, 109. Moerenhout, 112. De Groot. Niet gestart: onder andere Kirsipuu (Est). Algemeen klassement: 1 Zabel 8.52.51, 2. De Jongh, 3. Dean 0.04, 4. Oesov (WRu), 5. Bak (Den), 6. D'Hollander (Bel) 0.05, 7. Van Bon, 8. Koerts 0.06, 9. Boonen, 10. Pena Gri- sales (Col). Lissone. Coppa Agostoni. 1. Jalabert (Fra) 198 kilometer in 4.56.21, 2. Faresin (Ita), 3. Giunti (Ita) 0.56, 4. Sevilla (Spa)^5. Donati (Ita), 6. Ratti (Ita). bul is er de mogelijkheid om da kerken te bezoeken van d^' Grieks-orthodoxe patriarch, d^.; Grieks-Bulgaarse aartsbisschop^ en een opperrabijn. Bovendien kunnen de roodwitten als ze tijd, hebben terecht in het Topkapi- museum, het Atatürkmuseunv of het museum voor Turks-isla-K* mitische kunst. Zijn er plannen om musea of kerken te bezoe ken? „Hahahaha. Ik denk dat we die programmapunten moeten laten schieten." Amsterdam - Het sterke optre den van Ajax-spits Mido is niet onopgemerkt gebleven. Ook de reputatie van de Zweedse inter national Zlatan Ibrahimovic is, ondanks zijn beperkte rol bij Ajax, ongebroken. De Engelse pers meldde dat Juventus con crete belangstelling heeft voor de Egyptische international. Sunderland, de club uit de En gelse Premier League, heeft een bod uitgebracht op Zlatan Ibra himovic. Ajax heeft bij monde van direc teur Leo Beenhakker laten we ten dat er van een vertrek van de spelers geen sprake kan zijn, maar heeft eerder gezegd dat in principe alle spelers van Ajax te koop zijn, als de vraagprijs wordt betaald. Juventus heeft derhalve blijkbaar niet genoeg geboden, hetgeen ook geldt voor Sunderland. De belangstelling is niet uit de lucht komen vallen. Ajax heeft de titel van vorig seizoen te dan ken aan de hoofdrol van Mido in de tweede helft van de com petitie. Hij nam de productie van de toen geblesseerde Rafael van der Vaart over en kwam nog tot 12 doelpunten in 24 wed strijden. Ook dit seizoen heeft hij alweer gescoord, zondag te gen Utrecht. In de voorberei ding viel Mido op door twee doelpunten tegen Celtic, één te gen Barcelona en één tegen PSV in de strijd om de Johan Cruijff- schaal. Met die constante pro ductie heeft Mido in Europa de aandacht op zich gevestigd. De Egyptische spits wil voorlopig niets weten van een vertrek uit Amsterdam. Hij wil zeker dit sei zoen aftnaken. Zlatan Ibrahimovic viel interna tionaal op door doelpunten in de voorbereiding. Hij scoorde in het Amsterdam-toernooi tegen Manchester United en in het oe fenduel met Celtic. Goals die in Engeland hoog worden aange slagen. De Zweedse spits liet in de voorbereiding van de vriend schappelijke interland van zijn nationale team weten dat hij lie ver bij Ajax blijft. Ibrahimovic gelooft dat hij, sinds Machlas vrijwel definitief op een zijspoor is geraakt, kans maakt op een basisplaats bij de Amsterdamse club. Om zijn loopbaan een ver volg te geven wil hij liever de concurrentie bij Ajax aangaan, dan 'vluchten' naar Sunderland. „De Champions League spreekt mij meer aan dan de Premier League", zei hij vanuit Zweden. De Britse media meldden dat Ibrahimovic al rond zou zijn met Sunderland, maar dat is ontkend door Ajax-directeur Leo Beenhakker. Nordin Wooter en RBC heb ben op hoofdlijnen een ak koord bereikt over de komst van de aanvaller naar Roosen daal. Wooter tekent zo goed als zeker een contract voor de rest van het seizoen bij de nieuwko mer in de eredivisie. Hij hoopt zaterdag zijn debuut te maken tegen De Graafschap. Wooter speelde voorheen bij Ajax, Za- ragoza en Watford. Hij was transfervrij. RBC ziet af van oud-Feyenoorder Jean-Paul van Gastel, die bij het Italiaanse Co- mo onder contract staat. De technische leading zag voor de middenveldéPgeen rol wegge legd. Mogelijk legt RBC nog ex- Feyenoorder Tininho vast. Marinus Dijkhuizen speelt de komende drie seizoenen voor TOP Oss. De 30-jarige spits van FC Utrecht, die ook in de be langstelling stond van FC Dor drecht, kwam gisteravond tot een akkoord met de club van trainer Harry van den Ham. Dijkhuizen maakt morgen al zijn competitiedebuut voor zijn nieuwe werkgever in de uitwed strijd tegen Veendam. Glenn Loovens is opnieuw uitgeschakeld. De verdediger van Feyenoord staat met een enkelblessure vier tot zes weken aan de kant. Uit een dinsdag verrichte MRI-scan bleek dat een band boven zijn enkelge wricht is afgescheurd. Loovens was net hersteld met een ham stringblessure.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17